Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) HardRic válasza Libretom (#7788) üzenetére


HardRic
addikt

Igen, de ez ugyanaz, mint kindle 4-en. Csak növelni lehet a margót, de olyan nincs, hogy a szöveg majdnem a kijelző széléig érjen.

(#7802) moonguru válasza moonguru (#7794) üzenetére


moonguru
őstag

Az Amazon ingyen szállít, viszont az amerikai címemről még el kell jutnia Magyarországra, az drágítja meg!

Monitor Guru!

(#7803) Degeczi válasza moonguru (#7802) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a szállítás $30 alatti tétel
ha ezért $80-at számolsz, az azt jelenti, h nem ismerősöd küldi, hanem egy cég, akinek kb. $50 haszna van rajtad

ha viszont ide csak úgy beírod, h "$212 a Kindle Special Offer, nem ér annyit", az önmagában félrevezető, mert ez drágította meg

(#7804) keszo válasza ztibor (#7799) üzenetére


keszo
őstag

akkor ez olyan 36k?
melyik kütyü?

Attila

(#7805) moonguru válasza Degeczi (#7803) üzenetére


moonguru
őstag

Leírtam hogy mennyiért tudnám ÉN megvenni amerikai ismerős nélkül!

Ennyit akkor se ér meg nekem!

Az Amazon nem ennyiért adja, hanem 119$ DE nem nekem...

Monitor Guru!

(#7808) ztibor válasza keszo (#7804) üzenetére


ztibor
senior tag

kb annyi ha nem vámolják.
Paperwhite SO

Ui: ebayen 191$-ért láttam ingyen szállítással

[ Szerkesztve ]

(#7809) Libretom


Libretom
aktív tag

Akkor az már eldöntött kérdés, hogy az Amazon állja a Magyarországról igényelt garanciát?

(#7810) dReFiX válasza Libretom (#7809) üzenetére


dReFiX
senior tag

igen.

(#7811) Libretom


Libretom
aktív tag

Ha a garancia rendben, akkor elvileg van még egy lehetősége annak, aki nem akar kb. fél évet várni, hogy itthonról rendelhessen K.Pw-t. A Vaterán árulnak USA magánimportos bontatlan, regisztrálatlan Kindle4-et. (28.500-31.000 körüli árakon) A vevők visszajelzései abszolut jók. Két ilyen eladónak írtam, és egyikük 42 ezer "körül", másik "kb" 45 ezerre ígérte a K.Pw. várható árát. Persze KSO.

(#7812) ztibor válasza Libretom (#7811) üzenetére


ztibor
senior tag

innen is megrendelhető a PW ha valakit érdekel 45 k-ért.

(#7813) marcedli válasza koncsik (#7773) üzenetére


marcedli
tag

aham, vettem is gyorsan ;)

#csakawaze

(#7814) Libretom válasza ztibor (#7812) üzenetére


Libretom
aktív tag

Igen, láttam a hirdetést, írtam nekik egy info kérő emailt.Egy elég zavaros választ küldtek, nem lehet őket leinformálni...

(#7815) Libretom


Libretom
aktív tag

Megnéztem a mailt: a teljes vételár 80 %-át előre kérik paypalon.... Azt hiszem ezt el lehet felejteni..

(#7816) keszo


keszo
őstag

A pw-ét vagy a kindle 4-et érdemesebb favorizálni?

Attila

(#7817) Efreet válasza keszo (#7816) üzenetére


Efreet
senior tag

Az elsősorban a te igényeidtől függ.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7818) creativehun


creativehun
csendes tag

Pár napja a totál lemerült Kindle 4 gépem töltés közben ki-be kapcsolt pontosabban a kijelzőn megjelent a töltés szimbólum majd átváltott könyvekre aztán vissza majd ugyanígy..végtelen ciklusban. Reset megoldotta a problémát és mivel azóta nem volt szükségem a wi-fi részre kikapcsoltam.Ma visszakapcsolás és ujboli hálózati beállítás után megdöbbenve vettem tudomásul,hogy nem megy fel hálózatra. Kiváncsiságból feloldottam a router hálózati titkosítását akkor felment...visszaállítottam a routert újra nem tud csatlakozni hiába adom meg a jelszót.A routeren semmi nem lett elállítva azóta mióta a Kindlét megvettem és anno gond nélkül azonnal felment hálózatra a jelszó megadása után.Mi történhetett vajon vele?? Valakinek valami ötlete?

(#7819) endruboy1 válasza creativehun (#7818) üzenetére


endruboy1
senior tag

Menj a Wifi networks menübe, majd ahol látod a hálózatokat, köztük a tiedet kattints a tied neve mellett a "forget" gombra. Ez után próbálj meg újra csatlakozni u.innen, kérni fogja a jelszót ha minden igaz és ez után mennie kéne.
Azt nem tudom hogy mi történhetett, szerintem valahogyan az elmentett hálózati beállítások elpiszkálódhattak. Én erre tippelek.

Ha ez nem válik be, akkor változtasd meg a ruteren a hálózat nevét, így biztosan újra fogja kérni a Kindle a jelszót.

(#7820) endruboy1 válasza creativehun (#7818) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ja közben láttam hogy kérte a jelszavadat már így is. Mindegy, azért próbáld meg más hálózati névvel is hátha valamilyen ütközés van.
Esetleg a routert másik csatornára állíthatod de ezt nem hinném hogy segítene.

(#7821) creativehun válasza endruboy1 (#7820) üzenetére


creativehun
csendes tag

Vannak még csodák.Miután már vagy huszadszor csináltam végig ugyanazt a műveletet-nevezetesen a router jelszó megadását- egyszer csak úgy döntött a kicsike,hogy már eleget szenvedtem és elfogadta a jelszót.Kutya legyek és a farkamat csóváljam ha értem ezt....na lényeg a lényeg tegnap este kb. 23. óra óta minden rendben.Persze azért nyugodtabb lennék ha tudnám mi okozta ezt és mitől jött rendbe?!

(#7822) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Egy gyors anyagias kérdésem lenne:
Amazonról 89dollár a sima Kindle, ez kb 20e Ft.
Erre mennyi szállítási költség és Áfa jön még rá?
Mi lenne a végösszeg ha most megrendelném?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7823) endruboy1 válasza Czimby (#7822) üzenetére


endruboy1
senior tag

Hello!

Nekem egy éve kb. 10 ezer ft plusz volt (szállítás+áfa). De a szállítási költséget kiírja a megrendelés során, az áfa pedig kb. 8e ft (ha azt nem írja ki).

[ Szerkesztve ]

(#7824) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Ez a szótár fog működni a hamarosan érkező fekete Kindle 4-emen?

(#7825) Czimby válasza endruboy1 (#7823) üzenetére


Czimby
addikt

Akkor jobban járok ha megveszem itt az apróban a menüben reklámot futtatót verziót 26ért.
Mert ha a 20e vételárra még rájön a +10-12e szállítás, vám az már észrevehető különbség...

Köszi a segítséget/infót!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7826) endruboy1 válasza Czimby (#7825) üzenetére


endruboy1
senior tag

Ha újonnan veszed akkor lehet. Csak arra figyelj hogy az Amazon féle garancia érvényes legyen rá vagyis ne legyen beregisztrálva még.

(#7827) Porthos78


Porthos78
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A páromtól születésnapomra egy e-book olvasót kértem, azt mondta nézzem ki milyet szeretnék. Nos, én mindenképpen kindle párti vagyok, nyár óta szemezek vele, olvasgatok róla stb, azonban a touch-ot, amit eddig nézegettem már nem lehet kapni :((( .

A PW-t még nem lehet Mo-ra rendelni, azonban az ebay-en már lehet kapni.
Mivel ebay-ről még sosem rendeltem lenne három kérdésem:
•TI mennyire javasolnátok, hogy ilyen módon szerezzem be, vagy inkább várjam meg, hogy lehessen Mo-ra rendelni amazontól?
•amennyiben ebay-ről szerzi be az ember kedvenc olvasóját :DD az jelent-e gondot az esetleges garanciális problémák esetén az amazonnál, így is lehet-e azt érvényesíteni?
•ebay-es rendelés esetén meg van adva az ár illetve hogy mennyi a szállítási költség, ezen kívül merül-e fel bármilyen költség? (gondolok itt arra, hogy amennyiben amazontól rendelném még ott lenne a vám is)

Előre is köszönöm a válaszokat!
Porthos78

[ Szerkesztve ]

(#7828) wardemi válasza Porthos78 (#7827) üzenetére


wardemi
senior tag

Ebay-ben nem vagyok otthon nagyon eddig egy dolgot rendeltem "usaból" ami kiderült, hogy Koreából jön amúgy és már 3 hete várom. Viszont a pénzt elvileg visszakapom így nem para. Maga az ebay és a paypal megbízhatónak mondanám (persze a best sellerektől kell vásárolni).
Viszont ide haza is vannak boltok, webshopok ahonnan már a PW-t is lehet rendelni (ahol nem kell előre utalni és helyben átlehet venni Bp. környékén 30 nappal azért számolni kell mert eléggé fogyó cucc). Így én ezt javasolnám inkább. A garancia kérdést már megvitattuk a fórumon. Eddig még amazon nem dobot semmi készüléket vissza amiatt, hogy itthon azt nem lehet vásárolni ez egy jó hír. Viszont valamennyi rizikó biztosan van benne és lesz is, de szerintem ez csekély. Én ha vennék bevállalnám ezt.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#7829) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Érdemes váltani Paperwhitera? Jelenleg egy 3G-s keyboardom (K3) van, s ahogyan nézem a Vateran még most is egész jó áron el lehetne adni.
Paperwhiteot eBayen 120 Angol Font körül láttam szállítással (EU-n belül nincs vám ekkora értéknél?).

(#7830) Badb0y


Badb0y
addikt

Kindle touch.

No, a mai napom elment erre a hülye jailbreakes cuccra meg a screensaverre, de nem jutottma előrébb. Rengeteg oldalt találtam, amit követtem, de nem tudom már melyik jó melyik nem.

Lényeg, többször is kiírta, hogy sikeresen lement a jailbreak. Universallal is lefutott, illetve az ujjal is, ami papaerwhite-ra is jó.
Felmásoltam simple_screensaver_1.0.zip-ben található src mappát, illetve az install bin-t, lefutott, betettem szürke png-ket szépen számsorrendben ahogy kell, de a hülye könyveit dobálja ugyanúgy.

Ami viszont sosem ment fel az a update_k5_diags+ssh.bin. Ez mindig 7-es hibával elszállt.

Kérdésem, hogy lehet saját képeket betenni, hogy lehet a reklámokat eltávolítani, illetve hogy lehet ezeket a sz...at rendesne installálni ?

Az src mappát én pl minden install után törlöm. Jól teszem ?

Vissza lehet totál gyárira állítani ezt a sz.....rt és újrakezdeni ? Mert ezen ma már volt minden.

Illetve egy rendes sorrendet mit hogyan kellene, mert jelenleg úgy néz ki 1 rendes leírást nem találtam még :W

[ Módosította: philoxenia ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7831) wardemi válasza Jabby (#7829) üzenetére


wardemi
senior tag

Hát most ez attol függ neked mi a fontos. Sztem a PW anynival jobb, hogy van világítása a K3-aknál. Viszont nekem nem tetszik, hogy tapogatni kell a gomb helyet. :) De ez mindenki maga dönti el, hogy mi a fontos számára :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#7833) hampidampi válasza Gordiann (#7824) üzenetére


hampidampi
senior tag

Igen.

(#7834) hampidampi válasza Jabby (#7829) üzenetére


hampidampi
senior tag

Azt igazán neked kell tudnod, mi éri meg neked.

(#7835) hampidampi válasza Badb0y (#7830) üzenetére


hampidampi
senior tag

Azt hiszem párszor már le lett tisztázva, hogy ennek a fórumnak nem fér a profiljába a SO Kindle-ök reklámmentesítése.

(#7836) Badb0y válasza hampidampi (#7835) üzenetére


Badb0y
addikt

hmm, jailbreakre kerestem rá, és 7xxx hozzászólás környékén még erősen ment minden probléma nélkül. De ahogy gondoljátok.

Privátban ha valaki tu, akkor segítsen pls :R

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#7837) kovsol válasza Badb0y (#7836) üzenetére


kovsol
titán

miért zavar amúgy a reklám rajta? nem tudom felfogni :F
mikor a képernyő kímélő bekapcsol úgyse látom, mert a tokjában pihen, amikor olvasok szintén nem látom

May the Force be with you!

(#7838) Gordiann válasza hampidampi (#7833) üzenetére


Gordiann
őstag

:R

(#7839) Zirowe válasza Badb0y (#7836) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez a legtutibb módja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7840) g0dl


g0dl
addikt

Fel tudnátok világosítani, hogy mik a feltételei annak, hogy egy kindle keyboard wifi az óráját automatikusan tudja igazítani bekapcsolt wifi esetén? Ugye időzónát elvileg nem lehet állítani.

(#7841) Libretom válasza Jabby (#7829) üzenetére


Libretom
aktív tag

Aki kedveli a touchot, annak talán érdemes váltani. A Kpw kontrasztja, felbontása még az elődeinél is jobb...csak még nincs róla rendes teszt.

(#7842) Degeczi válasza g0dl (#7840) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem tud ilyet, sajnos, csak a dátumot nézi meg a netről
(nem lenne rossz, mert az enyém legalábbis nem vmi pontos, havonta egy perc is összejön, így az éves két óraállítás között is érdemes néha állítanom)

(#7843) Czimby válasza endruboy1 (#7826) üzenetére


Czimby
addikt

Több darabot is hirdet a srác újonnan, nincsenek regelve.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#7844) Jabby válasza Libretom (#7841) üzenetére


Jabby
őstag

Jó lenne sötétben is használni az ebookot, ezért gondolkodok a váltáson. Külső, tokra szerelhető LED-ek nem jöttek be.
Igazából az érdekelne, hogy van e valami típushibája (a KPW-nek), a kisebb memórián kívül gyengébb e valamiben, mint a K3 (pl. könyvek kompatibilitása)?

Apropó K3! Ezt gyártják még? Mert pl. Vateran még látok eladó új K3 keyboardot.

[ Szerkesztve ]

(#7845) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Megjött a Kindle amit rendeltem, de olyan rendszeresen lapozásnál mindha szellemképes lenne. Az elöző oldal tartalma mindha nem törlődne rendesen le, közelről gyak olvasható is.

Találkozott már vki ilyennel? Megoldás?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7846) r3dsnake válasza Dare2Live (#7845) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Állítsd át, a settingsben kell lennie olyannak, hogy minden alkalommal frissítse a képernyő tartalmát. A te esetben ez minden 6. lapozásnál teszi ezt.

(#7847) endruboy1 válasza Jabby (#7844) üzenetére


endruboy1
senior tag

Gondolom gyártják mert az Amazon oldaláról is lehet még rendelni: [link]

(#7848) Degeczi válasza Dare2Live (#7845) üzenetére


Degeczi
nagyúr

e-ink jellemző - mindenki találkozott már vele...

a régebbi modellek ezért frissítették (törölték le feketével) a képernyőt mindegyik lapozásnál, amit az újabbak a fogyasztás miatt alapbeállításban csak minden x. lapozásnál tesznek meg, de persze sűrűbbre állíthatod

(#7849) dabadab válasza Dare2Live (#7845) üzenetére


dabadab
titán

Home kepernyon csikos gomb -> settings -> page refresh, allitsd at turn off-ra (ami azt jelenti, hogy be van kapcsolva, termeszetesen :W )

DRM is theft

(#7850) Libretom válasza Jabby (#7844) üzenetére


Libretom
aktív tag

Van egy elég jó értékelés a K. Pw-ról.
http://www.theverge.com/2012/9/30/3433110/amazon-kindle-paperwhite-review
Én rászántam magam... :K

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.