Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12402) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ha fenthagyom a PW-t töltőn a zöldre váltás után is egy ideig, akkor fullos akksiikont mutat, nincs hézag jobbról.

(#12403) kovisoft válasza r3dsnake (#12402) üzenetére


kovisoft
őstag

Nekem pl. a mobilom is ilyen: 90-95% körüli töltöttségnél már zöldre vált a LED, de ha töltőn hagyom még, akkor felkúszik 100%-ra. Mintha hallottam volna valahol, hogy a lítiumos akksiknak jobb is, ha nincsenek csurig töltve meg csurig lemerítve, úgyhogy nyugodtan le lehet venni a töltőről, ha már zöldet mutat.

(#12404) r3dsnake válasza kovisoft (#12403) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lemeríteni nem szabad csak. Minden éjszaka fent van a telefonom töltőn reggelig.

(#12405) Degeczi válasza r3dsnake (#12404) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez jó recept arra, h minél gyorsabban tönkremenjen az akkuja: minden kisütés/töltés csökkenti az élettartamát, ezért minimalizálni érdemes!
nem véletlen, h jellemzően pl. a laptopok sem töltik az akkut amíg az legalább 95% alá nem merül

(telefonnál persze nem tudsz mit tenni, muszáj használni, és a legtöbb okostelefont naponta tölteni is. De e-book olvasó esetén könnyen megoldható, h hetekig ne kapjon töltést. A Kindle-ben ez is egy pozitív szempont a wifis rámásolás mellett: még ahhoz sem muszáj gépre kötni, így arra az időre sem kap töltést)

[ Szerkesztve ]

(#12406) r3dsnake válasza Degeczi (#12405) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Telefonnál nem tudok mit csinálni, a 2. napot nem húzná ki sehogy, napközben meg nem fogom töltőre dugdosni, szóval marad az éjszakai megoldás.

(#12407) iOce válasza Def26 (#12365) üzenetére


iOce
tag

Calibre-vel szerintem kényelmesebb, ott tudod menedzselni a könyveidet, akár átkonvertálni, majd ráküldeni a Kindle-re, ha rá van dugva a gépre.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#12408) kmarci25


kmarci25
veterán

Szerintetek meddig tart az amazon.de-n a 49€-s akció? Vagy ez ilyen hosszabb kifutású dolog?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12409) lord.lakli válasza r3dsnake (#12406) üzenetére


lord.lakli
őstag

Értem én, hogy gőzgép, de miért kell egész éjjel tölteni? Mellesleg vannak eszközök, amelyek töltő elektronikája miatt nem is szabad egy egész éjjelre feltenni. A lítium töltésekor nem szereti a csepptöltést.

(#12410) Degeczi válasza lord.lakli (#12409) üzenetére


Degeczi
nagyúr

természetesen li-ion akkus eszköznél nincs is csepptöltés, hanem leáll, amint készen van (ezért baromság az, amit bolti eladók mantráznak, h "első töltéskor 12 órán át legyen rajta": annak utoljára tizenpár éve, a NiMh akkuk idején volt értelme) - de nem fog az ember fölkelni levenni, ezért, egyszerű praktikus okból marad rajta egész éjjel

(#12411) r3dsnake válasza lord.lakli (#12409) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

1. Nem fogok felkelni, azért, hogy levegyem.
2. Így 100%-os akksival indulok el otthonról reggel.

(#12412) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Calibre-val kapcsolatban kérdeznék. Sikerült ütemezni a friss hírek automatikus átküldést az olvasóra. Nagyon pöpec dolog. Viszont a múlt-kor történelmi portálon (itt is szoktam olvasgatni) vannak olyan cikkek, amik több részben vannak feltéve. Ezeknek csak az első részét nyomja át. Meg lehet valohogy oldani, hogy hozzáfűzze a többi részt is? Pl. ilyen cikkre gondolok.

(#12413) robagp


robagp
tag

Hello!
Nincs egy hónapja, hogy vettem egy kindle paperwhite 2-t, és egy hete azt vettem észre, hogy két napig bírja az akksi. Repülő módban van, még a netre se regeltem fel soha, mindig repülőben is volt. Nem használtam egy percet sem, csak ott volt az asztalon, fullra fel lett töltve /kb 15 órát volt a géphez dugva, a kis lámpa zöld volt/ Két nap után egy csíkocska virított az aksi jelző ikonon, pedig hozzá se nyúltam a két nap alatt /és más se/.Mi zabálhatja le az akksit? Sleep módba tettem, de ha nem, 10 perc után akkor is beteszi magát.
Elvileg semmit nem állítottam el rajta, úgy van ahogy vettem, csak könyv lett rátöltve.
Válaszokat előre is köszönöm szépen!

(#12414) Degeczi válasza robagp (#12413) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mennyi könyv került rá?
ha nem csak néhány, hanem több tucat, netán több száz, akkor teljesen normális az indexelés miatti merülés
olyan is előfordul, h egy könyv indexelése beragad vmi hiba miatt
indíts a nyitóképernyőn keresést egy érvénytelen szövegre (célszerűen egy sima . karakterre), mert akkor miután nem talál ilyet, kiírná, h "még x könyv indexelés alatt"
(a netre pedig mindenképpen érdemes legalább egyszer belépni, regisztrálni: anélkül nem teljes értékű, nem minden szolgáltatása érhető el)

[ Szerkesztve ]

(#12415) senki11 válasza robagp (#12413) üzenetére


senki11
aktív tag

Mágneses tok van hozzá? Ha igen, az is lehet a ludas.

(#12416) ViragL


ViragL
tag

Sziasztok!

Tegnap belefutottam egy érdekes esetbe a Kindle4 eszközömmel. Azt mondta tegyem töltőre (ez meg lepett, mert kb félig lehetett az akku), feltettem. Fél óra múlva lehúztam, de a képernyő nem változott meg. Nem sikerült bekapcsolni. Próbáltam resetet, de nem sikerült újraindulnia. Az indulásközben mutatott progressbar megakad kb 10%-nál. Azóta volt még pár reset, de nem tudja túltenni magát a problémáján. Van valami tippetek?

(#12417) Blaise válasza senki11 (#12415) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem mágneses tok van, és semmi baja az akkuidőnek.

(#12418) Degeczi válasza Blaise (#12417) üzenetére


Degeczi
nagyúr

normális esetben persze, h nem
de valóban könnyen okozhat merülést egy hibás tok is

(#12419) hampidampi válasza senki11 (#12412) üzenetére


hampidampi
senior tag

Esetleg próbáld meg a Calibre topikban.

(#12420) robagp válasza Degeczi (#12414) üzenetére


robagp
tag

A netre nem lépek fel, mert akkor nézhetem a reklámokat, amik nem érdekelnek.
Úgy se kell semmire a net, nem fogok vásároni, se letölteni könyvet, se szinkronizálni....
Annyi, hogy nem tudom rendezni a könyveket, de kibírom nélküle, ott a kereső...

Újra indítottam, és le vettem a tokot, remélem ez megoldja :-)

(#12421) Degeczi válasza robagp (#12420) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jó reggelt, lassan egy éve pár perc alatt ingyen reklámtalanítja az Amazon a KSO változatot!

regisztrálás nélkül pedig nem csak kollekció és más hasznos szolgáltatások sincsenek, de még a dátum sem állítható be, ami azzal jár, hogy az (amúgy talán leghasznosabb) olvasási sorrend is fölborul amint egyszer resetelni kell a cuccot, és visszaáll egy alapértékre a múltban...

(#12422) robagp válasza Degeczi (#12421) üzenetére


robagp
tag

Hello!
A reklám mentesítésért fizetni kell, ezt az amazon oldalán olvastam.
Sehol sincs, hogy ingyen is leveszik....ha levennék, miért fizetne más érte?

(#12423) Degeczi válasza robagp (#12422) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerinted vajon miért írtam?
ha visszafelé is olvasnál kicsit, megtalálhatnád mennyien reklámtalanítottuk ingyen...
ide hivatalosan nem is kerülhetne KSO változat, a reklámok célterülete nem mi vagyunk, az Amazon pedig rugalmas, felhasználóbarát hozzáállású, ezért nem kell fizetni
de mivel ez nem üzemszerű eset, érthető ha nem hirdetik

(#12424) senki11


senki11
aktív tag

Blaise: Igen de van aki panaszkodott, hogy merül tőle, mert az apróbb mozgás is ki-be kapcsolja. a tok minőségétől függ.

hampidampi: Köszi, át is másolom oda!

robagp: 1 hete reklámtalanítottam tök ingyen, kb 5 perc alatt! Szerintem a net alap a kindle hasznáatnál. De mondjuk én sok cikket, meg híreket küldök rá.

(#12425) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Gondolkodom erősen Kindle vásárlásán. A német amazonon rendelném, mert van kint ismerős, aki hazahozná, és így jelentősen olcsóbb lenne, mint itthoni címre rendelni. Többen kapva kaptak az alkalmon (meg azon, hogy épp 49 euro a kindli - ez egyébként hányas? Ez az 5-ös?), épp ezért egyszerre 4 db-ot rendelnék. Ilyenkor hogy alakul a support pl? Hogyan tudok/tud a többi leendő tulaj az amazonhoz fordulni bármi kínnal-bajjal?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#12426) drmotto válasza robagp (#12422) üzenetére


drmotto
őstag

Az enyém reklámos.
Akkor van reklám, amikor bekapcsolom, olyan mint egy képernyővédő. Még jól is néz ki néha.
Meg akkor, amikor nem olvasok, de akkor meg úgyse látom, hiszen nem nézem.

Amúgy sose értettem, miért zavar bárkit is a reklám.

(#12427) kordasb válasza kmarci25 (#12425) üzenetére


kordasb
tag

szerintem csak a Prime elöfizetöknek adja olcsobban a többieknek €10-20 több szokott lenni.
Az Amazon mindig az legfrissebbet arulja. Mielött bejelenti az ujat akkor akcios a regi en igy vettem PW fel eve saccra...
Support Amazon kontohoz van kötve nem vagyok benne biztos hogy MO-val erdemben foglalkoznak
Nemetorszagban/bol normalisak (de ugye mint tudjuk ez ket külön vilag)

(#12428) Degeczi válasza kordasb (#12427) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem valószínű, mert bármelyik Media Markt vagy Saturn boltban is jó ideje már 49 EUR-ért lehet(ett, ha már elfogyott volna, mert volt ilyen hír is) megvenni, akkor miért pont az Amazon kötné feltételhez

biztosan foglakoznak magyar felhasználóval is, a garancia érvényes, legföljebb a postázás díja kérdéses ilyen esetben, amikor nem saját címedre veszed tőlük (de nem tudom, talán van ilyennel is tapasztalata vkinek)

(#12429) Kövezett válasza r3dsnake (#12381) üzenetére


Kövezett
tag

Jelentem, a JB működik az 5.3.9-es PW firmware-rel. Margó- és betűméret-hack is van, úgyhogy ezzel én így teljesen elégedett vagyok.

Persze jobb lenne, ha nem kellene jailbreakelni...

(#12430) r3dsnake válasza Kövezett (#12429) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

5.4.0 van az új genes PW-n alapból.

(#12431) SteveL válasza Degeczi (#12428) üzenetére


SteveL
aktív tag

Csak ideiglenesen nem volt az MM-ben, továbbra is 49€ a sima Kindle mindkét áruházláncban. :)

[ Szerkesztve ]

(#12432) Kövezett válasza r3dsnake (#12430) üzenetére


Kövezett
tag

Csak azon nem lehet ilyen keskeny margót beállítani és betűtípusokat sem tudsz rá feltenni.

(#12433) r3dsnake válasza Kövezett (#12432) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem is akarok, mert nagyon jó alapból. :) Egyedi hátteret szeretnék.

(#12434) ViragL válasza ViragL (#12416) üzenetére


ViragL
tag

Amazonos support szerint halott a Kindl4-em. Reset megakad a betöltő képernyőn, a progressbar kb 10%-nál hal meg. PC nem látja, van még valami utolsó utáni mókolás, amit ki tudok próbálni? :R

Lacpac Nélam kb ugyan ez a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#12435) SteveL válasza ViragL (#12434) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ez talán segíthet, próba-szerencse. Ugyanitt van szó a Kubrick - Live CD to debrick módszerről, ami állítólag egyszerű megoldás.

(#12436) senki11 válasza Kövezett (#12429) üzenetére


senki11
aktív tag

Már kezdtem örülni! De sajna az enyém 5.4.0 :O Remélem továbbra is rajta lesznek a srácok a témán, mert nekem is jól jönne a JB. Downgradelni nem lehet valahogy?

(#12437) Kövezett válasza senki11 (#12436) üzenetére


Kövezett
tag

Nem tudok arról, hogy lenne mód feltenni a PW2-re a PW1 firmware-t. A PW2 JB-re meg várni kell még, a fejlesztők dolgoznak. :)

Vajon mibe kerülne az Amazonnak figyelembe venni a az ilyen egyszerű (margó, betűk, háttérképek) felhasználói igényeket?

(#12438) senki11 válasza Kövezett (#12437) üzenetére


senki11
aktív tag

Kíváncsian várom a megfeszített munka gyümölcsét. :DD

(#12439) Degeczi válasza Kövezett (#12437) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pláne, hogy a régebbi típusokon minden hackelés nélkül, egyszerű szövegfile módosításával is lehetett margón állítani... azt a lehetőséget tényleg nem értem, miért kellett elvenni

(#12440) ViragL válasza SteveL (#12435) üzenetére


ViragL
tag

Köszönöm a tippet, tegnap kipróbáltam a Kubrickot, de nem jött össze. Ma nekifutok még egyszer. :R

(#12441) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Paperwhite kijelzőjét mivel szoktátok takarítani?

(#12442) Elemental válasza r3dsnake (#12441) üzenetére


Elemental
addikt

Én benedvesítek egy darab papírtörlőt, áttörlöm, majd egy szárazzal is áttörlöm.

(#12443) nofi


nofi
őstag

Feladom.
Hol találom a Kindle gariztatást? Feedbacket tudok hagyni, meg már ötször eljutottam a jótállási leíráshoz de nem találom hol lehet felvenni a kapcsolatot velük ilyen ügyben...

Xbox GT: nozsolt

(#12444) ViragL válasza r3dsnake (#12441) üzenetére


ViragL
tag

Nekem Kindle4 em van (vagyis volt), nedves szemüveg tisztító kendőt használok. Nem tudom mennyivel másabb a PW kijelzője, szerintem arra is jó lehet.

kabalthenbk: gariztatás

[ Szerkesztve ]

(#12445) worxland válasza r3dsnake (#12441) üzenetére


worxland
addikt

Monitor-tisztító habbal.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#12446) nofi válasza ViragL (#12444) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm a leírást, de negyed órája barangolok a Customer Service oldalán és nem találom azt a menüt, ahol konkrétan a gariztatást lehet kezdeményezni. Mindegy, akkor a feedbackes chates ügyfélszolgálatot fogom fárasztani.

Xbox GT: nozsolt

(#12447) emitter válasza nofi (#12446) üzenetére


emitter
őstag

Gariztatás:
Én így értem el a chat-et, ahol be tudtam jelenteni a hibát:
Help -> Contact Us (link)

1. What can we help you with?
- itt kiválasztod a beregisztrált Kindle-det

2. Tell us more about your issue
- én itt ezeket adtam meg (betört kijelzőnél): Kindle Device -> Problem with my Kindle -> My Kindle is damaged

3. Start chatting
- itt pedig elmondtam hogy keményfedeles tokban volt tartva, nem esett sosem le, nem nyomódott be, a meghibásodás napján sem, ill. hogy mik a tünetek: kijelző 2/3-a nem működik, kis repedésvonalak vannak a kijelzőn, de fizikailag nem lehet kitapintani őket, tehát nem repedt meg a kijelző védőüvege.

Kértek, hogy adjam meg a címemet és a (netes fizetésre alkalmas) bankkártyám adatait az Accountomnál, majd közölték, hogy akkor küldik a cserekütyüt.

De köszi a belinkelt oldalt, nagyon hasznos, mert számomra sem volt tiszta, hogy hogyan működik a dolog, ezt nem magyarázták el. Nem is értettem, mi szükség van a bankkártyámra, ha ingyen küldik a cserét...

(#12448) nofi válasza emitter (#12447) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm szépen! :R

Xbox GT: nozsolt

(#12449) ViragL válasza emitter (#12447) üzenetére


ViragL
tag

Gondolom új eszköz vásárlásának számít a csere, amíg nem érkezik be hozzájuk a régi. Különben egyszerű lenne visszaélni vele. Kifizettetik az új eszközt, aztán visszaadják a pénzed, ha visszaküldted a régi eszközt

(#12450) nofi válasza emitter (#12447) üzenetére


nofi
őstag

Na mégsem én voltam a hülye. Valamiért nem volt ilyen menüpontom: "Problem with my Kindle"
Lehet azért mert nem volt cím, illetve bankkártya megadva. Mindegy, lényeg, hogy eljutottam valami kamu ürüggyel a chatig és ott közöltem mi a bajom és átirányítottak. Eddig 10/10 a support.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.