Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) senki11 válasza exacum (#12150) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi a választ! A fedele mennyire kemény? Kicsit azért félek az ilyen tokoktól aminek műanyag a hátsó része, mert ha mondjuk véletlenül leejteném, az ütés erejét a kemény külső réteg teljesen átadná a készüléknek. A bőr tokok amiknek van egy kis peremük rugalmasabbnak tűnnek. De lehet hogy nincs igazam.

(#12152) exacum válasza senki11 (#12151) üzenetére


exacum
tag

A fedele teljesem merev, ha megfogod nem nyomódik a kijelzőbe (az előző tokom puha volt, mindig féltem, hogy a táskámban benyomodik). Sajnos egyszer már elejtettem, igaz nem túl magasról, nem lett semmi baja. Azóta sokkal jobban vigyázok. Azért választottam ezt, mert alig növeli a méretét, pl simán zsebre tehető, a fedele könnyen visszahajtható könnyű egy kézzel tartani, lapozni. A ráhajtós fület valahogy biztonságosabbnak érzem, mint a simát.

(#12153) senki11 válasza exacum (#12152) üzenetére


senki11
aktív tag

Ismét köszi a választ! Végül egyik linkeltet sem vettem meg. Helyettük ez lett zöldben. Vagyis lesz... remélem minél hamarabb :)

(#12154) Süvi válasza senki11 (#12153) üzenetére


Süvi
őstag

Képről jó minőségű eredeti amazon tok hamisítványnak tűnik :)
Majd írsz róla beszámolót, hogy tényleg felkel-e ill. hogy hátra lehet-e hajtani egykezes olvasás, anélkül, hogy szétmenne a tok?
Köszi

(#12155) Libretom


Libretom
aktív tag

Pw tulajdonosok figyelem! Ezt érdemes megnézni, hogy egy kicsit megnyugodjunk![link]
Azért nekem néha szinte fájt.... :Y

(#12156) senki11 válasza Süvi (#12154) üzenetére


senki11
aktív tag

Aliexpress-en jókat írtak a hasonló tokoktól, az amazonon viszont csak egy értékelést találtam... 2 csillaggal. Azt írta az ipse azért nem jött be neki, mert a mégneszár nem elég erős, ezért a fedél hajlamos elmozdulni és emiatt ki-be kapcsol a készülék. Hát kíváncsian várom. Nem egy nagy érvágás az ára, de nem szeretnék mellékállásban toktesztelőként működni, ráadásul önköltségen :N . Szóval remélem bejövős lesz. Egyébként fekete párti vagyok, de ez a zöld a tok érdes felületével együtt egyszerűen megfogott. Majd írok véleményt.

(#12157) Lmh válasza senki11 (#12156) üzenetére


Lmh
őstag

Én is ilyet vettem, csak én itthon. Ne olyan rácsows fedélre számíts hanem bőr felületre. A mágneses parát sajnos én is tapasztalom, ki-bekapcsol néha :S Amúgy nekem nagyon tetszik, én szeretem azért :)

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12158) senki11 válasza Lmh (#12157) üzenetére


senki11
aktív tag

Hát, majd kiderül. Bízom benne hogy rácsos lesz :) Remélem hamar megjön. 1-2 eladó brutál lassan szállít. Most is elakadt egy rendelésem valahol.
És egyébként hátra lehet hajtani a fedelet teljesen?

(#12159) Lmh válasza senki11 (#12158) üzenetére


Lmh
őstag

Írt akitől vettem: "ez a típus létezik műbőrrel (amit te vettél) és textilbőrrel (nyomott, recés minájú) bevonva is."
Szóval a tied lehet recés lesz. De ha mégsem, akkor a bőr is nagyon frankó szerintem, elegáns, egyszerű.
A fedelet teljesen hátra lehet hajtani, teljesen jó szerintem.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12160) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kindle Paperwhite-ra továbbra sincs Jailbreak nélküli margóállítás?

(#12161) senki11 válasza Lmh (#12159) üzenetére


senki11
aktív tag

Volt műbőrrel is. Volt aki mindkét félét árulta egyszerre. Én egy youtube-video miatt döntöttem emellett. De nem attól az eladótól vettem aki a tube-on csinálta magának a reklámot, hanem egy másiktól. :D A videós 9 dodóért mérte.

Egyébként a nem recés is jó lesz. De akkor írok egy rövid megjegyzést majd az eladónak ;]

[ Szerkesztve ]

(#12162) Lmh


Lmh
őstag

Valaki tudja egyébként, hogy mi ennek a mágneszárnak a működési elve? Mármint a ki-be kapcsnak...
Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni? Nekem nem kell, hogy kapcsolgassa, meg tudom nyomni azt az 1 gombot alul, csak zárjon.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12163) senki11 válasza Lmh (#12162) üzenetére


senki11
aktív tag

Nem olvastam még utána, de már nekem is átvillant az agyamon, hogy ha fogja szivatni a kijelzőt, akkor megpróbálom valahogy megbuherálni. Ha lesz időm ráguglizok. De ha gondolod megelőzhetsz :)

(#12164) Kövezett válasza Lmh (#12162) üzenetére


Kövezett
tag

Kiveszed a mágnest. (Vagy a tokból, vagy gépből.) :)

Valóban nem tökéletes, de nem is vészes. Olyat még nem tapasztaltam, hogy magától bekapcsol. Olyat igen, hogy nem kapcsol be (csak másodikra), meg nem kapcsol ki azonnal. Ilyesmi csak eleinte zavarja az embert, aztán fütyül rá. :)

(#12165) Lmh válasza Kövezett (#12164) üzenetére


Lmh
őstag

Azért az annyira nem tűnik egyszerűnek

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12166) Lmh válasza Kövezett (#12164) üzenetére


Lmh
őstag

Azért nem fütyülök rá, mert a pw az világít és így folyamatosan meríti az akksit ha be van kapcsolva.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12167) kovisoft válasza Lmh (#12166) üzenetére


kovisoft
őstag

Bocs a láma kérdésért, de mit jelent az, hogy a pw a világít? Nincs is olyan üzemmódja, hogy háttérvilágítás nélkül menjen? Nekem még K3 van, így nem ismerem a pw-t, azért kérdezem.

(#12168) Oldman2 válasza kovisoft (#12167) üzenetére


Oldman2
veterán

Az alap Kindle FW-ben nincs 0 fényerő, csak minimális. De ezt ne úgy képzeld, hogy ettől "annyira merül, hogy csak na"!

Én észre sem veszem hogy be van kapcsolva, teljesen jó az aksi idő vele.

Fent van ugyan a Cool Reader is az olvasón (abban 0-ra le lehet venni), de abban nem tudok COmmenteket készíteni, ami sok esetben számomra fontos.

(#12169) kovisoft válasza Oldman2 (#12168) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi!. Ezek szerint nem kell attól tartanom, ha veszek egy pw-t, hogy azzal lényegesen kevesebb lesz az akkuidő, ugye? Nekem a K3 sokszor hetekig (néha hónapokig) elmegy egy töltéssel, mivel csak a lapozás fogyasztja.

(#12170) Kobudera válasza Oldman2 (#12168) üzenetére


Kobudera
tag

Milyen kommentekről beszélsz? Jegyzetekről? A DuoKanban is le lehet venni teljesen a fényerőt, és lehet jegyzetelni is. Immár teljesen jól felveszi a versenyt az alap fw kiegészítő szolgáltatásaival is, lásd. felhő és internet.:)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#12171) senki11 válasza Kobudera (#12170) üzenetére


senki11
aktív tag

A pw2-re is fel lehet már pattintani (nem tudom hanyas fw van rajta)? Hamarosan esedékes lesz. Ha minden igaz jövő 7en kézbe vehetem a készüléket.

(#12172) Kobudera válasza senki11 (#12171) üzenetére


Kobudera
tag

Sajnos arra még nem. De gondolom dolgoznak már rajta a fiúk. :) Amúgy az új pw-ken nagyobb az fw, mint amit a duokan támogat...

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#12173) senki11 válasza Kobudera (#12172) üzenetére


senki11
aktív tag

Igen, az fw-vel kapcsolatban én is ezt hallottam. De a megoldás szerintem sem várat már sokáig magára. :)

(#12174) Mike76 válasza senki11 (#12173) üzenetére


Mike76
tag

Duokan akkor lesz az új PW-re, ha lesz kiskapu a készülék rendszerébe - azaz amikor lesz jailbreak. Ez pedig valószínűleg nem mostanában lesz, sőt a Mobileread ezzel foglalkozó nagyágyúi egyelőre nem túl optimisták abban a kérdésben sem, hogy lesz-e egyáltalán.

(#12175) senki11 válasza Mike76 (#12174) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi az infót, bár ez nem valami jó hír... Azért remélem kitalálnak valamit a szakik.

(#12176) Spy89


Spy89
aktív tag

A pw2-őn 5.4-és fw
van.

Jön még boardosra lavina! :D

(#12177) allee


allee
csendes tag

Új Paperwhite-hoz hol lehet Mo-on olcsón tokot venni?

(#12178) Kobudera válasza allee (#12177) üzenetére


Kobudera
tag

Persze, mivel ugyanakkora a mérete mint a régié.:)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#12179) allee válasza Kobudera (#12178) üzenetére


allee
csendes tag

OK köszönöm, de hol? :)

(#12180) Libretom válasza allee (#12179) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez egy lehetőség, itthonról:[link]

(#12181) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Most itt Nemetorszagban 39 eurora van leakciozva a Kindle 5 (nem touch, nem paperwhite). Megeri ennyiert?

(#12182) drmotto válasza Robo sapiens (#12181) üzenetére


drmotto
őstag

Bőven. Már az osztrák 49 Euro is nagyon jó ár volt, de ez végképp az.

(#12183) Degeczi válasza Robo sapiens (#12181) üzenetére


Degeczi
nagyúr

viccelsz? itthon 25e alatt sehol nem forgalmazták még, a 39 EUR pedig annak még a felét sem teszi ki...

(#12184) nofi


nofi
őstag

Megérkezett végre az első Paperwhiteom :))
Beállítottam az accountomat, átnéztem a funkciókat, de egy valamit nem értek. Van a böngészőből indítható cloud reader, amiben nem látom a kindle-ön lévő könyveimet, pedig emailen küldtem át magamnak.

Xbox GT: nozsolt

(#12185) amakind


amakind
újonc

A tapasztaltaktol szeretnem megkerdezni, hogy az osztrak Media Marktban arultvKindle 5 megegyezik-e a magyarral? Pl. magyar ekezetes betuket tartalmazo doc-ok megjelenitese, garancia ervenyesitese stb.

(#12186) amakind


amakind
újonc

Szeretnek egy ilyet venni, de csak ha nincs benne buktato, ami itthon derulne ki.

(#12187) Ragnar95 válasza amakind (#12185) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljes mértékben megegyezik az összes Kindle 5 szoftveresen is, nincs köztük semmi különbség, csak a reklámos változat mások annyiban, hogy azok a reklámok miatt olcsóbbak, de azokat csak az USA-ban árulják.
Nekem is német Kindle-öm van és gond nélkül jeleníti meg a magyar könyveket is :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12188) amakind válasza Ragnar95 (#12187) üzenetére


amakind
újonc

Koszi a gyors valaszt. Es a garancia hogy mukodik?

(#12189) exacum válasza amakind (#12188) üzenetére


exacum
tag

Szia!
A magyar ékezetes betűket megjeleníti, de sem doc-ot, sem ebup-ot! (legalábbis hack nélkül)
Jól kezeli a mobi-t, prc-t, azw-t, azw3-at, txt-t (html), kevésbé jól a pdf-et.

Garancia: az amazon ügyfélszolgálatán keresztül, mások tapasztalata alapján példaszerű.
Remélem segítettem a döntésben

[ Szerkesztve ]

(#12190) Degeczi válasza exacum (#12189) üzenetére


Degeczi
nagyúr

DOC-hoz semmilyen hack nem kell!
elég az Amazonnál regisztrált fiókodra emailban elküldeni, és pár percen belül rákerül a készülékre, csak wifire legyen belépve

(#12191) amakind válasza exacum (#12189) üzenetére


amakind
újonc

Most egy kicsit elbizonytalanodtam. A nem tokeletes megjelenitest a Kindle 5-re erted altalaban? Kicsit off, de a Wayteq ebbol a szempontbol jobb?

(#12192) Ragnar95 válasza amakind (#12191) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tökéletesen jelenít meg minden kezelt formátumot, az már másik kérdés,h hack nélkül a nem ebook formátumokat nem jeleníti meg...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#12193) exacum válasza Degeczi (#12190) üzenetére


exacum
tag

Degeczi
Igaz is meg nem is!
Magát a doc-ot nem tudja megjeleníteni, de igazad van, konvertálni lehet és akkor maga a szöveg olvasható.

amakind
Amit tud azt nagyon szépen, gyorsan (ebook olvasóhoz mérten!) jeleníti meg, mind a K5 mind a Pw. Degeczinek abban igaza van, hogy majdnem mindent lehet konvertálni Kindle barát formátumba több-kevesebb munkával. Ha a nem tökéletest a pdf-re érted, akkor az valóban nagyon függ az eredeti minőségétől (scanelt-et meg se próbálj, csak OCR jöhet szóba, a konvertáláshoz is)
Wayteq-et nem ismerem.
Anyukámnak aki technikai analfabéta több, mint egy éve van K4-e (a K5 előzménye), és imádja. Ha valóban csak 39 euro akkor szerintem ennél jobb ár/érték arányt nem találsz!
Az olvasókról itt találsz több információt

(#12194) SzGee


SzGee
aktív tag

ha valaki Ausztriában/Németországban járna vásárolni, azt megkérném, hogy vegyen nekem is egy 5-öset?
25-30 ezer helyett inkább megvenném 49 euroért... :)

If you leave me, can I come, too?

(#12195) SteveL


SteveL
aktív tag

Én is a múlt héten vettem egy 49€-s Kindle-t Ausztriában, és egyáltalán nem bántam meg. :)

(#12196) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Köszönöm a válaszokat, vettünk kettőt is. Jól eldugott helyre rakták, de útbaigazítottuk az utánunk érkezőket. :)

(#12197) gógyi


gógyi
aktív tag

Ausztriában hol kapható? Tudtok valami helyet közel a határhoz?

(#12198) SteveL válasza gógyi (#12197) üzenetére


SteveL
aktív tag

Media-Marktok, Saturnok. Legközelebb mindkettő Bécsben és közvetlen közelében (pl. Vösendorf) van.

[ Szerkesztve ]

(#12199) gógyi válasza SteveL (#12198) üzenetére


gógyi
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#12200) nofi válasza nofi (#12184) üzenetére


nofi
őstag

Na úgy néz ki csak Amazonon vásárolt könyvet jelenít meg böngészőben a cloud reader. Csalódtam :(

Xbox GT: nozsolt

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.