Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) BBéci válasza lord.lakli (#11100) üzenetére


BBéci
titán

Nem találkoztam olyan beállítással.
Most a Hamsterrel konvertált MOBIT olvasom a PW-n, még az tűnik a legjobbnak.
A Calibre teljesen random módon tesz üres sorokat a szövegbe, ami baromi idegesítő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11102) wayne1


wayne1
senior tag

Van itt olyan aki készített már otthon magának tokot K4 NT-hez? Valami ehhez hasonlóra gondoltam. Párom megvarrná csak kellene egy kis segítség neki :)

[ Szerkesztve ]

(#11103) hampidampi válasza BBéci (#11099) üzenetére


hampidampi
senior tag

Nyomsz a Calbre-ben egy Send to Device-t a könyvön és mégsem látod a készüléken? Ilyenről még nem is hallottam.

(#11104) BBéci válasza hampidampi (#11103) üzenetére


BBéci
titán

Szerepel a listában, de amikor meg akarom nyitni, hibaüzenetet ír ki. Valami olyasmit, hogy töröljem ki és kérjek másikat az Amazontól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11105) hampidampi válasza BBéci (#11104) üzenetére


hampidampi
senior tag

Vezetéken küldted rá, vagy az Amazonon keresztül?
A personal documentsbe került a könyv, vagy a könyvek közé?
Próbáld meg bekapcsolt, csatlakoztatott wifivel megnyitni.
Kindle restartot próbáltál már?

[ Szerkesztve ]

(#11106) lord.lakli válasza BBéci (#11104) üzenetére


lord.lakli
őstag

Én is így jártam a hétvégén a magam által konvertált könyvel. Nézd meg konvertálásnál amikor mobiba konvertálsz a mobi kimenetet. Ott a kindle beállításoknál szerepel a mobi fájl formátum. New esetén nem megy kindle pw-n. Én "Both"-al próbáltam az megy, de tudtommal "old" beállítással is megy PW-n.

(#11107) BBéci válasza hampidampi (#11105) üzenetére


BBéci
titán

Még sosem csatlakoztattam netre, talán nem is fogom. Egyszer reseteltem, mert kikapcsolás után csak 1 perc múlva kapcsolta ki a világítást. Oda másoltam, ahol az összes többi is van. Meg nem mondom, mi a mappa neve.

(#11106) lord.lakli
Ott volt mellette a New jelölés, de a többit nem értem, amiket írtál. Hol van Both?
Nem tudom kipróbálni, mert mérgemben a Calibre-ből is kitöröltem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11108) hampidampi válasza BBéci (#11107) üzenetére


hampidampi
senior tag

Erre gondolt:

Bár elvileg az új formátumot is fel kéne ismernie. Szólal állítsd old-ra, azt próbáld ki.

(#11109) BBéci válasza hampidampi (#11108) üzenetére


BBéci
titán

Az csak MOBI-MOBI esetén működik? Nem érdemesebb AZW3-ra konvertálni? Azt szeretik a Kindle olvasók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11110) hampidampi válasza BBéci (#11109) üzenetére


hampidampi
senior tag

De hát azt mondtad, hogy az sem megy.

(#11111) Degeczi válasza BBéci (#11109) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha vmi, akkor pont a MOBI/PRC a különböző Kindle típusok "szeretett formátuma": azt mindegyik ismeri, míg az új AZW3-at a korábbi típusok csak firmware frissítés után

csak akkor lehet rá szükség, ha olyan formázásokkal kísérleteznél, amire a régi esetén nincs mód, egyébként semmi értelme: csak nagyobb méretű lesz a file, mint MOBI-ban

(#11112) BBéci válasza Degeczi (#11111) üzenetére


BBéci
titán

Vegyesen vannak MOBI és AZW3 könyvek az olvasómon és nm tudom megmondani, melyiknek jobb a tördelése.
35-ből kétszer fordult elő, hogy a frissen feltett könyvet nem nyitotta meg a PW. Ezek szerint hosszas kísérletezés vár rám és az az sem biztos, hogy sikerrel járok. Arra már rájöttem, hogy ePUB-ot nagyon ügyesen konvertál a Calibre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11113) Efreet válasza wayne1 (#11102) üzenetére


Efreet
senior tag

Én Kindle Keyboardhoz készítettem pár éve (erre alapozva), de interneten találni bőségesen másfajta tervrajzokat, ötleteket: home made vagy DIY Kindle case vagy ehhez hasonló kulcsszavakkal érdemes próbálkozni keresőben.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#11114) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok
Segítség kellene. Az asszonypajtásnak kellene egy ebook olvasó. Én a kindle-t néztem ki,csak fogalmam sincs melyik verziót vegyem.
Az igények :jól olvasható legyen,jó árban.Lehet akár használt is.Használt olvasóból melyik verziót érdemes venni? Mekkora méretű lenne a legjobb választás?

Privire válaszolni illik.

(#11115) exacum válasza Aranygyerek (#11114) üzenetére


exacum
tag

Szia!
Szerintem olvasd el az összefoglalót, ott megtalálod milyen tipusai vannak. Annyi a változás, hogy az amazontól keyboard már nem, a dx pedig már újra rendelhető.
Mindegyik tipusa jól olvasható, a betűtipusok, a betű nagysága, a sortávolság, margó méret állítható.
Mit jelent Neked a a jó ár?
Ha csak olvasásra kell a legegyszerűbb K4(5)-nek sokakszerint a legszebb a kijelzője,a legolcsóbb. Nincs benne világítás és a billentyűkkel néhány dolog elég nehézkes vele (ez az én véleményem, de ha már megvannak a collectiok, olvasni nagyon jó, gyorsan vált, könnyű, sokáig bírja az akkuja).
Nekem Paperwhite-om van. Bevallom elfogult vagyok, egyszerűen imádom, mindenhová magammal viszem! Sajnos Magyarországon elég borsos az ára :(.
Ha pdf-et akar olvasni akkor vagy konvertálni kell, vagy inkább más tipust, akár tabletet választani.

[ Szerkesztve ]

(#11116) Oldman2 válasza exacum (#11115) üzenetére


Oldman2
veterán

Én PDF-ekre és színes magazinokra most vettem egy olcsó iPad 2 -est, sima ebook -ra meg vélhetően egy olcsóbb eInk kijelzős olvasót veszek.

Utóbbin konkrét típusán még agyalgok egy kicsit... vélhetően Kindle, vagy Nook lesz.

(#11117) Aranygyerek válasza exacum (#11115) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Sokat olvas vonaton és van egy rakás könyv ami nyomtatott formában nem elérhető. A szemkímélés miatt gondoltam olvasóra. Árban meg itt a pro-n nézegettem ja és a vaterán (ne kövezzetek meg érte). Amit itt árulnak azok közül melyiket érdemes elvinni?(esetleg priviben is jó a válasz,hogy ne legyen reklám,bár ez tudom macerás ,de megköszönném :R )
A tablet is szóba került ,de igazán semmi olyan nincs amit a telefonon vagy itthonról nem tud elintézni. A háttér világítás meg azt mondják fárasztja a szemet.

Privire válaszolni illik.

(#11118) exacum válasza Aranygyerek (#11117) üzenetére


exacum
tag

A Pw-nek nem igazán "háttérvilágítása" van, hanem oldalról világítják meg a kijelzőt és nagyon széles tartományban lehet állítani. Egyáltalán nem fárasztja a szemet. A tablet sokkal jobban, ráadásul azt néhány óra használat után biztos tölteni kell és szerintem sokkal nehezebb is. A K4 és a Pw is egy kézzel tartható.
A könyv formátuma lényeges, a pdf, ha sok benne a kép, a táblázat akkor nehezen konvertálható, akkor előnyösebb a tablet.
Mivel már csaknem mindegyik kapható, szerintem menjetek el egy áruházba pl mediamarkt stb ahol kézbe lehet venni. Én is kézbe vétel után vettem az első K4-et anyukámnak (aki azóta mi se adja a kezéből :) ).

(#11119) exacum válasza exacum (#11118) üzenetére


exacum
tag

Bocs, természetesen "ki" az a "mi" :), de már lejárt az idő mire rájöttem a hibára.

Utána gondolva, a magyar vonatok szomorú állapotát ismerve, ha sötétben is olvasna, mindenképp a Pw vagy valamilyen más tipusú de beépített világítású einkes olvasó a jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11120) dejaris


dejaris
addikt

A DX-en A4-es pdf-eket olvasni a legjobb elmeny a vilagon. Szemelyes tapasztalat, hogy egyaltan nem akternativa a tablet, amit sokan javasoltok.

(#11121) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Esetleg a Sony PRS-T1-t valaki ismeri ?

Privire válaszolni illik.

(#11122) hampidampi válasza dejaris (#11120) üzenetére


hampidampi
senior tag

Csak mondjuk annak, akinek nem mindegy, hogy harmincezret, vagy százezret ad ki.

(#11123) dejaris válasza hampidampi (#11122) üzenetére


dejaris
addikt

Az egeszseg mindenek elott :)

(#11124) Degeczi válasza dejaris (#11120) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez felhasználás kérdése is: ha vki könyvként szeretné használni, jó hordozhatósággal, akkor a DX féle hatalmas készülékek nem alternatívák egy kisebbel szemben, bármilyen jó a megjelenítés is

(#11125) dejaris válasza Degeczi (#11124) üzenetére


dejaris
addikt

Pdf-re mondtam. Kapasbol szoba sem johetnek picik ilyenkor.

(#11126) lord.lakli válasza hampidampi (#11108) üzenetére


lord.lakli
őstag

New-t nekem sem ette meg PW valamiért.

(#11127) Degeczi válasza dejaris (#11125) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tudom, de ezt nem lehet így kijelenteni: gyakorlatilag ahány PDF, annyi féle...
A4-re tördelt magazin olvasása természetesen kevésbé praktikus egy kisebb táblagépen, de a gyors kijelző azonnali, akadásmentes görgetése miatt kategóriákkal jobb, mint egy kicsi e-ink-esen: ezért szoktuk ajánlani, ha vki főként PDF anyagokhoz szeretne készüléket

a Kindle DX persze valóban jobb eredményt ad az előbbiekhez - ha vkinek nem probléma a hordozás kérdése, a magas ár, és az, hogy a régi hardver (a feleannyi memória miatt) alkalmatlan az új firmware-ek futtatására, ezért megrekedt egy régi verzión (így pl. a nemrég említett KF8/AZW3 formátumot sem ismeri)

(#11128) Tama03 válasza Aranygyerek (#11121) üzenetére


Tama03
csendes tag

Prs-t1-ről váltottam PW-re, csak a világítás miatt... (Azt sokkal jobban szerettem, mint a Kindle-t.) Egy évig használtam, semmi gond nem volt vele.

(#11129) BomiBoogie válasza exacum (#11118) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez így van, most vettem édesanyámnak egy tabletet, neki még új, hogy multimédiás kütyü, eredetileg PW-t akartam, de az inkább már a tablet utáni lépés annak, aki kifejezetten tudja, hogy neki csak olvasásra fog kelleni.

Más: én is cseteltem az Amazonnal, és mindkét PW-mről ingyenesen eltávolították a reklámokat. :K
Szóval mindenkinek ajánlom ezt a lehetőséget, mindössze pár perc.

(#11130) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!

Calibre collections kérdésem lenne.
Eddig a könyvelet felmásoltam USB-n keresztül a gépen is tárolt mapparendszerben, majd a kindle collektions managerrel létrehoztam a struktúrát.
Ha ugyanezt Calibre-vel szeretném megcsinálni, akkor a végén az olvasón a struktúra hogy fog kinézni? Milyen logika alapján lesz rendezve?

(#11131) lord.lakli válasza drmotto (#11130) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szerintem itt mindenképpen próbáld meg feltenni a kérdést.

(#11132) drmotto válasza lord.lakli (#11131) üzenetére


drmotto
őstag

Feltettem.
Bár az olvasóközönség ugyanaz, és itt nagyobb a pörgés.

(#11133) didros


didros
senior tag

Sziasztok! A német amazon problémázik-e azon, ha egy német állampolgár 3db olvasót rendel a saját címére? Nem tudjátok véletlenül?

(#11134) hampidampi válasza drmotto (#11130) üzenetére


hampidampi
senior tag

Először egy szűz gépre a Calibre-ből küldd át a könyveket (Küldés eszközre). Utána a Create collections on the Kindle from Calibre menüponttal hozhatsz létre gyűjteményeket. Alapértelmezetten a szerzőkre csinál collectionöket a Calibre libraryből, az alá pakolja a megfelelő könyveket. A Cusomize collections to create from Calibre menüpont alatt hangolhatod be hogyan hozza létre a gyűjteményeket.
Ha már van fönt sok könyv, érdemes az Edit Kindle collections manually menüpontot használni. Itt kézzel tudod menedzselni a gyűjteményeket. Nagyon hasznos dolog.
Az elvégzett műveletek után újra kell indítani a Kindle-t.

(#11135) drmotto válasza hampidampi (#11134) üzenetére


drmotto
őstag

Köszönöm!

(#11136) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

próbálok csatlakozni a pc-re a kidnlével, de folyamatosan kidobálja, hogy nem lehet csatlakoztatni az eszközt. másodpercenként be/ki lépked.
vmi kontakthiba lehet vagy szokott ilyet másnak is?

raknék rá pár új könyvet de így nehézkes. ill idegesítő

szerk.: másik usb csatlakozón múkodott :B

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#11137) Degeczi válasza BÁ Nutrition (#11136) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mert már le van merülve, és tölteni is akar, amit nem bír a gyengébb USB port, ezért dobja a kapcsolatot

tipikus probléma sok gépnél

(#11138) nelawen


nelawen
csendes tag

Sziasztok!
Újdonsült pw tulaj vagyok, és felmerûlt egy olyan probléma, hogy bár a page refresh ki van kapcsolva,mégis minden oldal után frissít. Találkozott már valaki ilyennel?

(#11139) Roliiii válasza nelawen (#11138) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Ez a meleg miatt van :D mind ezt csinálja :))

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#11140) nelawen válasza Roliiii (#11139) üzenetére


nelawen
csendes tag

Köszi szépen! Már azt hittem vihetem is vissza :)

(#11141) BomiBoogie válasza Roliiii (#11139) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez komoly? Az enyém még nem. Akkor nem viszem ki a strandra. :D

(#11142) Roliiii válasza BomiBoogie (#11141) üzenetére


Roliiii
aktív tag

Vissza áll az üzemi höm, újra jó lesz :D nem para, csak elkezdene szellem-képesedni melegbe nagyon és ezért csinálja ezt, a touch is, meg a többi. Külföldi fórumokról ezt halásztam össze, mert anno nekem is furcsa volt.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

(#11143) BomiBoogie válasza Roliiii (#11142) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor igaz. Érdekes, hogy pont ezt hozza ki a meleg, vajon mi ennek a fizikai magyarázata?

(#11144) Degeczi válasza BomiBoogie (#11143) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az Amazon valahol úgy írta le, hogy 15 és 32 Celsius fok között engedi a minden 6. lapozásra frissítést, ezen a tartományon kívül túl erős a szellemképre való hajlam, ezért inkább mindig feketére törli

máshol 55 és 80 Fahrenheight olvasható, ami inkább valószínű, mert az 13 és 27C, és tavaszi gyenge napsütésben (ami nem valószínű, h 30 fölé melegítette volna a belsejét sem), a 25 fok alatti udvaron is folyton frissített a K5-öm

strandra vidd nyugodtan (ha vettél filléres vízhatlan zacskót hozzá), hiszen ez nem egy káros folyamat, csak az Amazon szándékos intézkedése a jobb képminőség érdekében (persze többet fogyaszt ilyenkor, de az aligha fontos szempont, mert többnyire úgyis hetekben mérhető marad. Legföljebb ha vki panaszkodik az akku üzemidőre, érdemes végiggondolnia, nem ilyen körülmények között használta-e, mert az is egy ok)

(#11145) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Üdv
Szerintetek melyik olvasót érdemes megvenni a kindle-k közül. 4/5/touch? A pw sajnos nekem drága.

Privire válaszolni illik.

(#11146) Degeczi válasza Aranygyerek (#11145) üzenetére


Degeczi
nagyúr

5: bár azonos a 4-el, a kijelzője a legjobb az összes hasonló között (a Paperwhite-nál is jobb kontrasztot ad)

(#11147) BomiBoogie válasza Degeczi (#11144) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm a részletes tájékoztatást, nem vagyok strandolós fajta, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget, de ilyen melegben a lakásban is simán felfőhet az agya.

(#11148) Degeczi válasza BomiBoogie (#11147) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, 30 fokos tetőtérben simán előjön a folyton frissítés, a hűvösebb földszinten nem
de jelentősége nincs

(#11149) Oldman2 válasza Aranygyerek (#11145) üzenetére


Oldman2
veterán

Új Kindle Touch -ot ma már elvileg nem kapsz, helyette van az érintőképernyős (drágább) Paperwhite.

(#11150) Aranygyerek válasza Oldman2 (#11149) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Köszönöm.

Privire válaszolni illik.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.