Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) snowdog válasza bolondember (#11300) üzenetére


snowdog
veterán

Én pont fordítva gondolnám, addig nem lehet más nevére regisztrálni a gépet, amíg az enyémen van. :)

(#11302) Degeczi válasza snowdog (#11301) üzenetére


Degeczi
nagyúr

weben nem, de az eszközön bármikor nyomhatsz egy "re-register"-t, majd egy másik fiókhoz csatolhatod

(#11303) snowdog válasza Degeczi (#11302) üzenetére


snowdog
veterán

Köszi, akkor rosszul gondoltam.

(#11304) dejaris válasza Degeczi (#11299) üzenetére


dejaris
addikt

Legalabb az idot nem fogjak tudni beallitani rajta ;]

(#11305) Degeczi válasza dejaris (#11304) üzenetére


Degeczi
nagyúr

egyébként lehetne az Amazon is partner a fölkutatásban, hiszen már az IP cím is elég sokat elárul, ők pedig még többet tudnak (készüléken beállított név, olvasott könyvek, esetleg a hozzá csatolt Amazon fiók adatai) = minden adott lenne a megtaláláshoz, ha van olyan hülye a tolvaj (vagy az orgazda, esetleg nem is tudva a készülék eredetéről - de az nem menti), h föllép vele a netre

más kérdés mondjuk az adatvédelem, hiszen vissza is lehetne élni ezzel - de arra biztosan ki lehetne találni megfelelő formát, csak akarat kérdése lenne

valszeg nem olyan nagy az értéke, hogy érdemes legyen ezt fölvállalniuk (míg mondjuk drága laptopoknál van ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#11306) dejaris válasza Degeczi (#11305) üzenetére


dejaris
addikt

Jol mondod: akarat.

(#11307) zileut


zileut
tag

Sziasztok

Erről a típusú Kindle 4 tokról tudnátok vmit mindani? Mennyire sérti a Kindle hátsó puha műanyag borítását, mert olvastam, hogy van egy-két kemény bepattintós műanyag tok, amely eléggé rongálja a Kindle borítását.

Előre is köszönöm!

(#11308) Ragnar95 válasza zileut (#11307) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Majdnem ugyanilyenem van és egyáltalán nem sérti, könnyen fel- és levehető, de mondjuk ha egyszer felteszed, fölösleges leszedegetni szerintem

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11309) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok.
Calibrevel rendberaktam a könyveimet, és átküldtem a Kindlere. Az olvasón szerzők szerint van rendezve, de összevissza vannak. Pl. Agatha Christie-vel kezdődik, utána jön csak Douglas Adams. Utána pár szerző jó, majd megint rossz néhány. Mindegy hogy magyar vagy külföldi. A Calibreben még jó volt, direkt figyelem erre, hogy megfelelően legyenek a szerzők.
Mi lehet a hiba, és a megoldása?
Köszönöm.

(#11310) Degeczi válasza drmotto (#11309) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Calibre a "rendezési szerző" mező szerint mutatja, amit a Kindle nem kezel!

ha korrekt sorrendet akarsz ott is, akkor a normál szerzőhöz "Christie, Agatha", "Adams, Douglas"-t kell írjál

(#11311) snowdog válasza drmotto (#11309) üzenetére


snowdog
veterán

Nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

(#11312) Blaise


Blaise
veterán

Paperwhite-hoz érdemes ilyen utángyártott 7-8 dolláros tokot venni ?

(#11313) Ragnar95 válasza Blaise (#11312) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A gyárinál szerintem mindenképp jobban megéri, nekem sima Kindle 5-höz van itthon gyári és utángyártott is és bár azért észrevehető a különbség, nem éri meg a gyári a többszörös felárat...
Azt már neked kell eldönteni,h tokra szükséged van-e a PW-hoz, de ha veszel hozzá tokot, én bátran merem ezt ajánlani, nagyon meg vagyok vele elégedve

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#11314) drmotto válasza Degeczi (#11310) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, de akkor miért jó kb. a fele?

(#11315) ZS3NI válasza Blaise (#11312) üzenetére


ZS3NI
őstag

ebay ?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#11316) Blaise válasza ZS3NI (#11315) üzenetére


Blaise
veterán

Jaja, ott láttam több helyen ilyet.

(#11317) Kobudera válasza Blaise (#11312) üzenetére


Kobudera
tag

Nekem is ilyen van, teljesen jól passzol bele a paperwhite, és rendesen felébred/elalszik ki-be csukáskor.:)

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#11318) V-kony


V-kony
csendes tag

Nagyon jól működik a Kindle, 3 hét után csökkent le az akku szintje kb. 20%-ra úgy, hogy jó pár órát olvasok naponta, szóval nagyon örülök neki, de lenne egy kérdésem, ami nem nagyon zavaró, csak érdekelne.
Lehet tudni, hogy pár perces semmittevés után miért kapcsol ki a Kindle? Még az érteném, hogy ekkor reklámot jelenítene meg alap helyzetben, de én reklámtalanítottam a készüléket, így képeket mutat már. Ez pedig szerintem felesleges, jobb lenne, ha maradhatna ott a képernyő, ahol volt, hiszen a kikapcsolásnál is meg utána a bekapcsolásnál is fogyaszt energyt, ami persze nem számottevő szerintem, de akkor is feleslegesnek érzem, mert sokszor zavarnak és ilyenkor pár perce ott kell hagynom a készüléket, de mire visszatérek, már a kép van rajta.

(#11319) snowdog válasza V-kony (#11318) üzenetére


snowdog
veterán

A képernyő védelem indul be, amit ki lehet kapcsolni (Kindle 3-nál működik):

At the home screen, press Del Sym and then type the following and then press enter:

A fő képernyőn nyomd meg a Del Sym gombot, írd be a következő sort, majd ENTER:
;debugOn

It will disappear. Again, press Del Sym and then type the following and then press enter:

A szöveg eltűnik. Még egyszer nyomd meg a Del Sym gombot, írd be a következő sort, majd ENTER:
~disableScreensaver

It shouldn't shut off any more automatically. To enable again, press Del Sym and then type the following and press enter:

A gép többé nem kapcsol ki automatikusan. Ha ismét engedélyezni akarod, akkor nyomd meg a Del Sym gombot, írd be a következő sort, majd ENTER:
~resumeScreensaver

Régebben én is kipróbáltam, de aztán valami nem tetszett rajta, és visszakapcsoltam. Csak arra nem emlékszem, hogy miért. :)

Próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

(#11320) Degeczi válasza snowdog (#11319) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Régebben én is kipróbáltam, de aztán valami nem tetszett rajta, és visszakapcsoltam. Csak arra nem emlékszem, hogy miért."

Valszeg az, h ettől kezdve kézzel sem lehet altatni egyetlen rövid gombnyomással, mert azt is letiltja, csak sokáig lenyomva tartva lehet hibernálni
(márpedig gyakran praktikus gyorsan aludni küldeni, mielőtt fölkapod és magaddal viszed valahová, nehogy ellapozódjon)

(#11321) snowdog válasza Degeczi (#11320) üzenetére


snowdog
veterán

Egy gondolatolvasó vagy, ezért kapcsoltam vissza! :C

Valójában az olvasó a nejemé, én igazából csak könyveket szerkesztek, másolok rá, és "buherálom". A "buherálás" abszolút kedvtelésből történik. Úgy mint jailbreak, Calibre használat, és hasonlók. Ezért aztán egy idő múlva már nem mindig emlékszem rá mit miért is csináltam. Annyira azért nem érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

(#11322) vz12 válasza snowdog (#11321) üzenetére


vz12
tag

Valamint így jobban merül az aksi.
Nem radikálisan, de észrevehetően.

(#11323) snowdog válasza vz12 (#11322) üzenetére


snowdog
veterán

Feltételezem ha be van kapcsolva a wifi. Talán a proci is fogyaszt valamit.

(#11324) V-kony válasza snowdog (#11319) üzenetére


V-kony
csendes tag

Ó, köszi, de nekem 5-ösöm van, így nincsenek ilyen gombok rajta.

(#11325) Degeczi válasza V-kony (#11324) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azon is ugyanígy kapcsolható ki, csak a főmenüben a billentyűzet ikonos gombbal indítod a keresést, ahol az alábbi parancsokat be lehet gépelni

(#11326) V-kony válasza Degeczi (#11325) üzenetére


V-kony
csendes tag

Köszi, majd kipróbálom ;)

(#11327) vz12 válasza snowdog (#11323) üzenetére


vz12
tag

Én kikapcsolt wifi-vel használom/tam, és anno ezt én is valóban tapasztaltam, így a magam részéről lemondtam erről a debug módról.
Nem kapott túl nagy hangsúlyt, de annak idején volt ez téma itt, hirtelen ezt találtam erről.

(#11328) Pierre75


Pierre75
senior tag

Vki lenne olyan jó és ez alapján leírná, hogyan is kellene telepíteni/használni a Hyphenate This plugin-t Calibre-hoz? Az egyik ebook fórumon ajánlották PW-hez az esztétikus oldalképhez. Nekem még a magyar szótárt sem sikerült megtalálni. Előre is köszönöm!

(#11329) Degeczi válasza Pierre75 (#11328) üzenetére


Degeczi
nagyúr

alapban nincs is benne szótár, hanem pl. Libreoffice csomagból kell a "hyph_hu_HU.dic" filet megtalálnod

egyébként ez pl. egy érv lehet az AZW3/KF8 formátum mellett
(az támogatja a feltételes elválasztást, a MOBI/PRC még nem)

(#11330) hampidampi válasza Pierre75 (#11328) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát ha el is olvastad volna a fórumot... Megsúgom, lapozz a 8. oldalra.

(#11331) Pierre75 válasza Degeczi (#11329) üzenetére


Pierre75
senior tag

Így sikerült a hyph_hu_HU.dic-t leszednem, köszi!
hampidampi: Csak magát a plugin-t hova tegyem/telepítsem és indítsam el? Milyen esetleges beállításokat kell módosítani az optimális konverthez? Egyenlőre csak ennyi homályos még.
(Eleddig még nem használtam plugin-t a Calibre-hoz, mint az eddigiekből kiderülhetett.)

[ Szerkesztve ]

(#11332) Degeczi válasza Pierre75 (#11331) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azt írtad, h a szótárt nem találod, ebből úgy tűnt, a plugin telepítés már megvan

egyébként pofonegyszerű: a Calibre beállításai alatt a Bővítményekben egyszerűen "hozzáadás file-ból", ahol megkeresed a plugin letöltött zip-jét, majd újraindítod a Calibre-t, és ismét a bővítmények beállításai között kikeresed a Hyphenationt, és hozzáadod a kívánt szótárakat

(de, mint az előbb szó volt róla, a használatához Kindle esetén először AZW3 formátumra kell konvertálni a könyvet, mert csak ez az új formátum ismer feltételes elválasztást)

(#11333) hampidampi válasza Pierre75 (#11331) üzenetére


hampidampi
senior tag

Egyszerű, Beállítások ikon nyílra katt. A calibre funkcióit... menüpontra katt. Kiválasztod a Hyphenate this! kiegészítőt, majd Telepítés.

(#11334) hampidampi


hampidampi
senior tag

Mondjuk érdekes ez az elválasztó plugin. Közel sem hibátlan:

Meg¬lát¬ni és meg¬sze¬ret¬ni egy pil¬la¬nat műve volt.
Yos¬s¬ari¬an meg¬lát¬ta a lel¬készt, és tisz¬tá¬ra be¬le¬ha¬ba¬ro¬dott.
Yos¬s¬ari¬an máj¬pa¬nasszal ra¬gadt a kór¬ház¬ban, de a pa¬nasz¬ból se¬hogy se akart sár¬ga¬ság len¬ni. Az or¬vo¬sok rej¬té¬lyes¬nek ta¬lál¬ták ezt a tényt, hogy se¬hogy se akar be¬lő¬le sár¬ga¬ság len¬ni. Mert ha sár¬ga¬ság lett vol¬na be¬lő¬le, azt ke¬zel¬het¬ték vol¬na. Ha nem lett vol¬na be¬lő¬le sár¬ga¬ság, ha¬nem csak úgy el¬mú¬lik, ak¬kor el¬bo¬csát¬hat¬ták vol¬na Yos¬s¬ari¬ant. De hogy egész idő alatt se¬hogy se akart be¬lő¬le sár¬ga¬ság len¬ni, ebbe be¬le¬za¬va-rod¬tak.
Min¬den ál¬dott reg¬gel meg¬je¬len¬tek, hár¬man, si¬e¬tő¬sen, szi¬go¬rú¬an el¬tö-kélt arc¬cal és té¬to¬va te¬kin¬tet¬tel, sar¬kuk¬ban a szi¬go¬rú és si¬e¬tős Duc¬ket nő¬vér¬rel, aki szin¬tén nem sze¬ret¬te Yos¬s¬ari¬ant. Föl¬ol¬vas¬ták az ágy lá¬bá-nál levő kór¬la¬pot, és tü¬rel¬met¬le¬nül ér¬dek¬lőd¬tek a fá¬já¬sok¬ról. Sér¬tő¬döt-ten néz¬tek, ami¬kor meg¬mond¬ta ne¬kik, hogy sem¬mi vál¬to¬zás.
– Sem¬mi moz¬gás? – kö¬ve¬te¬lő¬zött az or¬vos ez¬re¬des. Egy¬más¬ra néz¬tek, ami¬kor a fe¬jét ráz¬ta.
– Még tab¬let¬tát neki.
Duc¬ket nő¬vér föl¬je¬gyez¬te, hogy ad¬ja¬nak Yos¬s¬ari¬an¬nak még tab¬let¬tát, az¬tán mind a né¬gyen el¬vo¬nul¬tak a kö¬vet¬ke¬ző ágy¬hoz. Yos¬s¬ari¬ant egyik nő¬vér sem sze¬ret¬te. A fáj¬dal¬mak kü¬lön¬ben már rég meg¬szűn¬tek, er¬ről azon¬ban Yos¬s¬ari¬an mé¬lyen hall¬ga¬tott, az or¬vo¬sok, meg nem gya¬na¬kod-tak. Ők csak arra gya¬na¬kod¬tak, hogy hát¬ha has¬haj¬tót sze¬dett be, és nem szólt róla sen¬ki¬nek.

Érdekes mód, ha a Calibre olvasó programjában be van kapcsolva az elválasztás ugyanezt adja. Igazából nem is értem, hogy ha az olvasója tud elválasztani, minek kell külön pluginekkel szórakozni.

(#11335) Pierre75 válasza hampidampi (#11333) üzenetére


Pierre75
senior tag

Kínos, de csak sikerült telepíteni. Köszi!
Beállítottam, magyar szótárt hozzáadtam. Most ott akadtam el, hogyan tudom rávenni, hogy az ebook-ba be is kerüljön az elválasztás. Hiába konvertálom azw3-ból, az elválasztás nem kerül bele. Mit ronthatok el?

(#11336) hampidampi válasza Pierre75 (#11335) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az elválasztás nem konvertáláskor kerül bele, arra külön gombot rak ki a plugin. Ráállsz a könyvre, megnyomod a gombot, kiválasztod az azw-t, aztán ok.

(#11337) Pierre75 válasza hampidampi (#11336) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ezt persze előtte is megtaláltam, de nem változtatott semmit. Leírnád, hogy milyen beállítással használod?
Előre is köszi!

(#11338) hampidampi válasza Pierre75 (#11337) üzenetére


hampidampi
senior tag

Semmi extra, alap beállításokkal ilyen.
Egyáltalán honnan tudod, hogy nem sikerült?

(#11339) Pierre75 válasza hampidampi (#11338) üzenetére


Pierre75
senior tag

Megnyitom az eredeti fájlt és mellette az hyp által létrehozottat és egyezik. Vmivel nagyobb lesz a mérete az újnak, de egyéb változást nem látni.

(#11340) hampidampi válasza Pierre75 (#11339) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mivel nyitod meg?

(#11341) Pierre75 válasza hampidampi (#11340) üzenetére


Pierre75
senior tag

A calibre beépített olvasójával.

(#11342) hampidampi válasza Pierre75 (#11341) üzenetére


hampidampi
senior tag

Akkor pedig jó az, csak nem látod. Másolj ki tetszőleges szöveget a Calibre olvasójából wordbe és kapcsold be a speciális karakterek megjelenítését (fordított P-betű szerű gomb). Olyannak kell lennie, mint a 11334-es üzenetemben.

(#11343) Pierre75 válasza hampidampi (#11342) üzenetére


Pierre75
senior tag

Azt hiszem előbb csapkodtam a billentyűzetet, mint kellett volna. PW-n tökéletesen jelenik meg. Azt hittem, a calibre gyári olvasója kezeli, így feltöltés előtt megcsodálhatom a végeredményt. Sebaj, a lényeg, aki elválasztást akar a gyári Kindle-jére, ezzel nem jár rosszul. Köszönet a segítségedért!

(#11344) Pierre75 válasza Degeczi (#11332) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszönet neked is! Nem az azw3-mal volt a gond, arra a linkelt fórum is felhívta a figyelmet. Saját figyelmetlenségem miatt futhattam pár kört, de végül összejött.

(#11345) Kövezett válasza Pierre75 (#11341) üzenetére


Kövezett
tag

Tedd fel a Kindle Previewert, aztán a Calibre-ben Preferences - Use internal viewer, és az azw3 elöl vedd ki a pipát.

(#11346) Pierre75 válasza Kövezett (#11345) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi!

(#11347) wayne1


wayne1
senior tag

NT 4-en mi a gyári betűtípus?

(#11348) hampidampi válasza wayne1 (#11347) üzenetére


hampidampi
senior tag

Caecilia

(#11349) wayne1 válasza hampidampi (#11348) üzenetére


wayne1
senior tag

Köszi! Ennek van valahol rendes ékezetes megfelelője? Mert neten csak olyat találtam amiből az ő,ű hiányzott.

(#11350) hampidampi válasza wayne1 (#11349) üzenetére


hampidampi
senior tag

Biztos van, csak az fizetős.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.