Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Pierre75 válasza Mike76 (#12927) üzenetére


Pierre75
senior tag

Mi a neve ennek az általad preferált betűtipusnak a neve? Tudnál egy linket adni? Előre is köszi!

(#12952) Mike76 válasza Pierre75 (#12951) üzenetére


Mike76
tag

FF Tisa Pro a betűkészlet neve. Szerintem alapból is jobban mutat a PW kijelzőjén, mint a Caecilia, de az én rövidlátó szemem szereti a nagyon "slab", majdnem "bold" betűket, így a Fontforge programban még egy kicsit vastagítottam rajta.
Sajnos kereskedelmi készlet, ingyen nem tölthető le.

(#12953) Pierre75 válasza Mike76 (#12952) üzenetére


Pierre75
senior tag

Én a Palatino-t használom egy fél éve, előtte a C condensed-el is el voltam. De a P. teltebb a szép rövidlátó szemeimnek, csak vékonyka a rajzolat.
A Palatino-n nem tudnál vastagítani?

(#12954) Mike76 válasza Pierre75 (#12953) üzenetére


Mike76
tag

Itt találsz módosított Kindle fontokat, köztük a Palatinót is: Replacement Kindle Fonts

Sajnos nem mindegyik típus tartalmazza a magyar ékezeteket, illetve "Serif...ttf"-ről vissza kell nevezni őket az eredeti nevükre, ha több készletet is használni akarsz, ettől függetlenül nem rossz kis csomag.

(#12955) _polarka válasza Immy (#12944) üzenetére


_polarka
csendes tag

Duokanban mindkettő megoldható.

(#12956) feka007


feka007
nagyúr

Pazar kínai minőségű a tok, amit vettem két hónapja, most vettem észre, hogy magától mállik le a sakainál a műanyag, mintha cukorból lenne. :W

(#12957) wardemi válasza feka007 (#12956) üzenetére


wardemi
senior tag

Ilyen ez a made in Kína :D. Enyém fekete műbőr valami 3 éves gumi cucc már nincs rajta de a célra tökéletes megvédi a kütyüt :D

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#12958) senki11


senki11
aktív tag

Ma reggel félálomban sikerült restart helyet resetelnem a készüléket. A duokan eltűnt természetesen. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor a jailbreaket is újra fel kell tenni?

(#12959) Spy89 válasza senki11 (#12958) üzenetére


Spy89
aktív tag

Igen. A reset mindent ledúr.

Jön még boardosra lavina! :D

(#12960) kopapy


kopapy
tag

A kindle alap rendszerét használom, az oldalszámoknál elég érdekes adatokat ír ki. Az ok, hogy több, mint tízezer oldalt ír a teljesre egy hosszabb könyvnél, mivel nyilván több oldal van ilyen kis méretben, de nem oldalanként számol. A százalékos arány rendben van. Az oldalszámok miért ilyenek? Ez a normál üzemmód, vagy lehetséges beállítani "normálisra"?

[ Szerkesztve ]

(#12961) Degeczi válasza kopapy (#12960) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak gondold végig: mire lenne jó egy olyan oldalszám, ami kijelzett oldalanként váltana?
Amint változtatsz a betűméreten vagy sorközön, máris értelmetlenné válik, mert megváltozik...

Ezért találták ki a "location"-t (ami kb. 128 byte-onként ugrik, így egyetlen Kindle lapozásra többet is lép), és később vezették be azt az oldalszámot, ami egy nyomtatott kiadáshoz igazodik (mivel átlagos esetben kevesebb fér egy Kindle oldalra, ez pedig több lapozás után vált)

Ezért ez a normális.

(#12962) kopapy válasza Degeczi (#12961) üzenetére


kopapy
tag

Köszi, így már világos.
Teljesen logikus, felesleges lenne minden betűméret/típus váltással újra számolni az oldalakat.

(#12963) Immy


Immy
őstag

Lehet létrehozni kindle-ben egy új mappát és abba struktúráltan könyveket rakni? Tehát itt arra gondolok, hogy muszáj minden könyvnek a főkönyvtárban lennie?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12964) Degeczi válasza Immy (#12963) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lehet, alapban a Calibre is szerzőnkénti mappába teszi a könyveket (de nem a főkönyvtárban, hanem a Documents alatt) - de nincs igazán jelentősége, mert a listában úgyis egyszerre jelennek meg, mindegy milyen mappában van egy könyv

(#12965) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok!
Feleségem PW-je mostanában csinál olyat, hogy bekapcsolás után, a világítás teljesen sötét marad. Találkoztatok már ilyennel? Reset esetében a könyvtárak vissza szinkronizálódnak? Vagy újra kell mindent állítani?

(#12966) Immy válasza Degeczi (#12964) üzenetére


Immy
őstag

Csak annyit szeretnék, hogy bizonyos témáknak a könyveit 1 könyvtárba tudjam tenni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12967) hampidampi válasza Immy (#12966) üzenetére


hampidampi
senior tag

Teljesen felesleges, a kindle úgysem kezel könyvtárszerkezetet. A Documents mappán belül ezért oda rakod ahova akarod.

(#12968) Kobudera válasza Immy (#12966) üzenetére


Kobudera
tag

Százalékkijelzést és könyvtárszerkezetet a DuoKan alatt tudsz létrehozni. Akkor akár kategórián belül is lehet kategória. Szépen rendezetten. Amúgy sajnálatos, hogy ezt nem tudja az alaprendszer.

https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

(#12969) Libretom válasza Degeczi (#12961) üzenetére


Libretom
aktív tag

Szerintem egy könyvön belül azért nem sokszor változtatgatja az ember a betű méretét, vagy a sortávot. Ezt a könyv elején beállítja és kész. De ha mégis, akkor is legfeljebb egyet növel, vagy csökkent. Ezesetben egyrészt nem nagyon változna az oldalszám, másrészt még mindig sokkal informatívabb, mint ez a sokezres szám, ami a mindennapi olvasásban sokkal kevéssé jelent támpontot, mint az oldal számozás. Számos olvasónál jól bevált a 3-4 lapozás/1 oldalszám megoldás.
Már a Pw 3-nál is működik az oldal számozás, feltéve, hogy a Calibre-vel tölti fel az ember a könyvet a gépére.

(#12970) Libretom


Libretom
aktív tag

Természetesen nem Pw 3-at, hanem Pw 2-t akartam írni... :)

(#12971) Lmh


Lmh
őstag

Nektek nem tűnt fel, hogy ebookokban sokkal több a helyesírási hiba, mint a nyomtatott kiadásokban?
Ez miért lehet? Kevesebb kiadás van (első oszt csá)? Az is érdekes, hogy sokszor olyan hibák vannak, hogy mondjuk teljesen más szó van ott, mint ami kéne, vagy rossz a ragozás, vagy olyan szó szerepel aminél nem is tudom, hogy mi a francra gondolt a költő, olyan szó nem is létezik :P :DD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#12972) Degeczi válasza Libretom (#12969) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy változó oldalszámnak szerintem semmi értelme: pl. ismerős szintén azt a könyvet olvassa, amit te, és szól, h talált egy nagyon érdekes részletet, akkor ne olyan számot közöljön a helyéről, ami csak számára, az ő olvasóján jelent vmit...

De az egész elméleti fejtegetés, mert az oldalszámok pont ezért nem is így működnek, hanem egy nyomtatott kiadáshoz próbálnak igazodni, az aktuális beállításoktól függetlenek.

(de nem kell hozzá még csak PW2 sem: az ősi Kindle 3 is meg tudja ezeket jeleníti, ha tartozik ilyen a könyvhöz - akár Calibre-vel készítve)

(#12973) Degeczi válasza Lmh (#12971) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert házilag készült kalózkönyveket nézel, ahol az összes OCR-hiba javítására senkinek nincs energiája...
(a szótár alapú automatikus OCR javítás pedig valóban hajlamos másik szót is választani)

Ha egy új könyv hivatalos kiadásáról van szó, az ugyanabból a forrásanyagból készül, mint a nyomtatott verzió, így értelemszerűen nincs több hiba benne.

(#12974) senki11 válasza Spy89 (#12959) üzenetére


senki11
aktív tag

Nem raktam fel a jailbreak-et, csak a duokant. De simán felment. Közben gugliztam kicsit és úgy olvastam, hogy a jailbreaket csak a megfelelő uninstall file szedi le. Ezért tettem egy próbát. Eddig minden okés.

(#12975) Libretom válasza Degeczi (#12972) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ebben a megközelítésben valóban jobb a Kindle alapmegoldása, de az biztos, hogy ez szubjektív dolog. Nekem jobban bejön a papírkönyvhöz hasonlatos oldalszámozás, de soha nem volt kérdés, hogy ha két olvasó között választanom kéne, akkor a számozási rendszeréttől függetlenül a Kindle mellett döntök, mert sok más szempont van, ami viszont tényleg fontos.

(#12976) Degeczi válasza Libretom (#12975) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, nyilván azért vezették be a "valós oldalszám" lehetőségét (a Kindle 3 utólag kapta meg egy firmware frissítéssel), mert igény volt rá: sokan panaszkodhattak a túl magas "location" számokra.

Dehát emiatt nem is kell választani, mert a Kindle-ök is tudják a valós oldalszámozást (vagy lenne olyan modell, amelyikből kihagyták?)

(#12977) kopapy válasza Degeczi (#12976) üzenetére


kopapy
tag

Én nem szoktam váltogatni könyv közben sem sortávot, sem betűméretet. Nekem a valós oldalszámozás szimpatikusabb lenne, de nem találtam meg, hogyan lehet beállítani. Működik alap rendszeren is? Nincs igényem más rendszerre, nincs kedvem variálni más rendszerekkel. Egyedül a margót állítottam kisebbre, de ezt az alaprendszeren belül könnyen meg lehetett oldani.

(#12978) Degeczi válasza kopapy (#12977) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ami Kindle-t eddig láttam, az mind képes volt kijelezni.
(ha más nem, menüből a "Go to" választásakor)
De persze ismét: csak ha a könyv is támogatja.

(#12979) kopapy válasza Degeczi (#12978) üzenetére


kopapy
tag

Most megnéztem két könyvet, az egyikben tényleg látom. A MEK-ről töltöttem le mindkettőt, egyiket prc-ben (ezen nem látom), a másikat rtf-ben. Ezt szerkesztenem kellett, mert nagy volt a sortörés, aztán odf-ben elmentettem, majd a calibrével letöltöttem a könyv adatait és átküldtem az olvasóra konvertálással. Ebben látom a valós és a location oldalszámot is egyszerre megjelenítve.

(#12980) kopapy


kopapy
tag

Próbálgattam, közben lejárt a szerkesztési idő.
Letöltöttem újra a prc könyvet, a calibrével a metaadatokat letöltöttem és úgy küldtem át az olvasóra. Így már ebben is látszik a valós oldalszám és a location egymás mellett. Letöltöttem rtf-ben is, szerkesztettem, odf-ben mentettem, calibrével letöltöttem a metaadatokat és átküldtem az olvasóra konvertálással és ugyanazt a valós oldalszámot kaptam. Tényleg könyvfüggő, de ezek szerint ha találsz metaadatokat a könyvhöz, akkor meglesznek a valós oldalszámok is.
A got to page működik rendesen mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

(#12981) Libretom válasza Degeczi (#12976) üzenetére


Libretom
aktív tag

Szerintem a Pw 1-nél ilyen opció nem volt, és a Pw 2 is csak Calibre-s feltöltésnél, illetve nem minden formátumnál támogatja a valós oldal számozást. Nem lenne rossz, ha kiderülne, hogy én néztem el a dolgot, de aligha van így! [link]

Idézet Mike76 Pw 2. tesztjéből:
"A képernyő bal alsó részén látható státuszjelző most már nem csak a Lokalizációt/Fejezetben hátralévő időt/Teljes hátralévő időt tudja mutatni, hanem végre az oldalszámot is."

[ Szerkesztve ]

(#12982) Kövezett válasza kopapy (#12980) üzenetére


Kövezett
tag

Az oldalszámot a Calibre interface pluginje küldi az olvasóra egy külön fáljban.
Némi ügyeskedéssel (egy új oszlop létrehozásával) a pontos szám manuálisan is hozzáadható.

(#12983) Kövezett válasza Libretom (#12981) üzenetére


Kövezett
tag

Viszont mutatja, amikor előhívod a menüt. (És a tartalomjegyzékben is.)

Eleinte nekem is hiányzott az oldalszám, de mostmár többre tartom a fejezetből hátralévő időt és a százalékot.

(#12984) Degeczi válasza Libretom (#12981) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PPW-ot csak boltban nézegettem, de egy gyors guglizás alapján az is éppúgy tudja az oldalszám kijelzést, mint a többi Kindle.

Az más téma, h alapban, folyamatosan nem ezt jelzi ki a státuszsorban (az idézeted erre vonatkozik), de egy tapintásra már kiírja ezt is.

(#12985) Libretom válasza Degeczi (#12984) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ha vesszük az alapesetet, tehát ráküldjük supporttal a könyvet a Pw 2-re, akkor sajnos nem jelzi ki "tapintásra", csak a "loc", "time left in chapter", "time left in book" váltakozik. A Calibre-vel megy a dolog, ahogy írtam is, de nem alapból. :(

(#12986) kovsol


kovsol
titán

Van egy Kindle Touch olvasóm, és az lenne a kérdésem, hogy látom van olyan, hogy Cloud rész, de oda hogy tudom átrakni a könyvolvasón lévő könyveket? Alapból csak a Manuál és a Dictionaries van a claoud fül alatt.
Collections mappákat is csak üresen látom a telefonról.

May the Force be with you!

(#12987) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Ha egy könyv megvan epub és mobi formátumban is, akkor melyiket érdemes calibre segítségével pw2-re rátenni? (ekvivalens mind a kettő?)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12988) norti válasza Immy (#12987) üzenetére


norti
addikt

A mobit, az a saját natív formátuma.

(#12989) Immy válasza norti (#12988) üzenetére


Immy
őstag

1 hete használom intenzíven a paperwihte2-őt és a szememnek iszonyat jót tesz. Nem mondom, hogy tökéletes, mert én eltudnék képzelni a 6colos képernyő helyett 7-8colosat is és néha kicsit zavar a kijelző lassúsága, de ezt az ebook reader-t könyv olvasásra találták ki, nem pedig játszásra/netezésre.
A hiányosságai ellenére teljesen megvagyok vele elégedve és külön öröm számomra, hogy a szememnek tényleg felüdülés, hogy a laptop monitorja helyett nyugtatóbb kijelzőt nézek. :R

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12990) Elemental válasza Immy (#12989) üzenetére


Elemental
addikt

Én többnyire éjjel olvasok teljes sötétségben. 4-esen van a kijelző világítása. Olyan 2-2,5 óra olvasás után kezdem érezni, hogy fárad a szemem. Arra nem emlékszem, hogy olvasólámpával normál könyvet olvasva mikor kezdett fáradni a szemem.

(#12991) Immy válasza Elemental (#12990) üzenetére


Immy
őstag

Szerintem ha segédfény nélkül olvasol az nem biztos, hogy a legjobb megoldás. Én mindig felkapcsolok egy kis vagy nagy lámpát, hogy ne csak a paperwhite világítson.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12992) g0dl válasza Elemental (#12990) üzenetére


g0dl
addikt

De ez nem a kindle hátrányossága, hiszen azt is olvashatod lámpafény mellett.

(#12993) HuMarc válasza Elemental (#12990) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát én is szinte csak éjszaka olvastam/olvasok (bár ez most megváltozni látszik), régebben rendes könyvet, majd Kindle 3-at, majd megint rendes könyvet, most meg fekete Kindle 4-et. Ugyanannál az éjjeli lámpánál, ugyanúgy állítva.

És ha jól emlékszem, sosem a szemem fáradtsága miatt tettem le a Kindle-t. Mondjuk napi 5-6 órás monitor előtt ülésnél (ami a napi átlag, és hasonlóan gyenge fényviszonyok közt folyik) azért durvábban elfárad a szemem, és mivel ritkán pislogok, be is vérzik. Ehhez képest éjjelente 3-4 órányi olvasás egy nem-vibráló kijelzőn felüdülés lehet a szememnek.

(#12994) ratobi válasza ratobi (#12965) üzenetére


ratobi
senior tag

Sziasztok,
senkinek nem volt ilyen?

(#12995) Immy válasza ratobi (#12965) üzenetére


Immy
őstag

Nekem még nem volt ilyen problémám.
Reseteléskor szerintem teljesen alap állapotra állítod vissza a készüléket - ilyenkor mindent töröl.
Szerintem ha a könyveket megvásároltad, akkor az amazone "cloud"-ban vagy valahol biztos, hogy megmaradnak még.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#12996) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Sziasztok!

Kindle 5-nél (tehát nem PW, nem touch, nem keyboard) hogyan lehet nagy lépésekben haladni a lapozással?
Lehet-e fejezetenként lapozni (mobiknál), lehet-e %-ra keresni, pl. az 50%-ra ugrani?
Fejezetenként ugrásnál említik a jobbra nyilat, de így semmi sem történik.
Lehet-e tehát jó nagy lépésekben haladni, mert csak az elejére meg a végére találtam módot...
Továbbá azt sem értem, hogy ennél a típusnál működik-e bármi azok közül, amiket itt és a bevezetőben is emlegetnek, így pl. szövegfelolvasás, játék?

Köszi!

(#12997) Degeczi válasza Gasparius (#12996) üzenetére


Degeczi
nagyúr

működik a jobbra-balra nyilas fejezetugrás - de persze csak olyan e-book esetén, amiben meg is vannak jelölve a fejezetek!
sajnos nagyon sok házi könykészítő erre nem veszi a fáradtságot, ezért egy innen-onnan beszerzett anyag esetén gyakran még érdemes alakítani rajta pl. Calibre-vel, és pótolni ezt (de kezdőként ez nem egyszerű folyamat, mert reguláris kifejezésekkel kell szabályokat alkotni, vagy pedig sok manuális munka, szövegszerkesztőben kézzel megjelölve a fejezetcímeket)

felolvasás természetesen nincsen - hiszen az új típusokban már nincsen hang

[ Szerkesztve ]

(#12998) HuMarc válasza Gasparius (#12996) üzenetére


HuMarc
addikt

Csak akkor lehet fejezetenként ugrani, ha vannak jelölt fejezetek. (Mint pl. a user guide-ban). Sem a játék, sem a tts nem működik itt.

(#12999) Gasparius


Gasparius
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

(#13000) Libretom


Libretom
aktív tag

Minden fórumozónak és Kindle tulajdonosnak nagyon boldog Újévet kívánok!! :K

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.