Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) s.bala31 válasza Hegyirabló (#4495) üzenetére


s.bala31
őstag

Szia. Lehet a Milyen processzort vegyek? topicban hamarabb kapsz választ. Bár szerintem egy 10400F és hozzá egy B560-as lap talán megfelelne az elvárásoknak. De ugye az is szempont hogy mennyit költenél rá.

[ Szerkesztve ]

(#4502) gabber01 válasza Hegyirabló (#4495) üzenetére


gabber01
addikt

Processzora válogatja. Intelben is vannak bőven forrófejűek vacak stock hűtővel.
Ennél azért picit több kellene, hogy miért ekkora gond nálad, mikor emberek százezreinek, millióinak nem az. OC nélkül egy közepes hűtővel sem lehet semelyik AMD procinak sem melegedési gondja. Ha custom beállítások vannak, az már egyedi dolog.
Nem tudjuk most mid van, mire használod és milyen körülmények között.
De ahogy feljebb is írják, másik topic alkalmasabb lenne ezt kitárgyalni, de no offense.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4503) palfitom válasza s.bala31 (#4501) üzenetére


palfitom
félisten

Járt már ott, bár akkor még csak AMD-ben gondolkodott.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4504) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hogy végre valami ON is legyen már ebben a topikban !
Intel Core i7 11700KF processor review.....
[link]

(#4505) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok.

Valaki tudnak segítni 3D gyorsitott nem talál egy játék sem, pedig fent van a igpu driver, hogy lehetne ezt orvosolni?
Gondolom ez is ide tartozik mivel a cpu-ban van a igpu :D

(#4506) ScomComputer válasza wassabi11 (#4505) üzenetére


ScomComputer
veterán

A biosban állítsd át kézzel,hogy az igpu legyen az elsődleges vga,mert egyes alaplapok nem jól kezelik ha auto-n van ez a beállítás,a drivert a "régi vga-t" a DDU-val töröld le...
Ha igy se jó akkor kérdezz nyugodtan a milyen házat vegyek topikban is hisz oda is tartozik... [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#4507) wassabi11 válasza ScomComputer (#4506) üzenetére


wassabi11
aktív tag

ez kigyó volt tőled :DDD de jogos, elnéztem a topikot :( :(

(#4508) ScomComputer válasza wassabi11 (#4507) üzenetére


ScomComputer
veterán

Dájrekt(direct) vót.. :D ...én mindenre is figyelek... :R

(#4509) wassabi11 válasza ScomComputer (#4508) üzenetére


wassabi11
aktív tag

ciki dehát benéztem, köszi hogy jeleztél :D

(#4510) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Most fejlesztek 11400F-re. A gyári box hűtője mennyire hatékony?

(#4511) Puma K válasza skyrush7 (#4510) üzenetére


Puma K
veterán

Miért kérded? Végleges hűtőként használnád vagy ideiglenesen?

A semminél biztos hogy jobb, de próbáld ki hogy a nálad lévő házban és ventilátorok mellett mennyire használható.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4512) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Az előző konfigból van egy CM Hyper 212, ami állítólag kompatibilis LGA 1200-zal is. Viszont hiányzik a felfogatáshoz a backplate, nem merem az új alaplapra hátsó merevítés nélkül feltenni. Vagy nem jelent akkora problémát?

(#4513) Puma K válasza skyrush7 (#4512) üzenetére


Puma K
veterán

Az LGA 1200 rögzítése megegyezik az LGA 115x-ével.

Inkább próbáld meg azt hogy írsz a CoolerMaster-nek hogy pl költözésnél elhagytad a hátsó lefogatót és honnan tudnál szerezni hozzá.

Lehet lesznek olyan jó fejek és küldenek egyet...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4514) Roba


Roba
tag

Cinebench R23-mal tesztelem a a 10850K-m stabilitását.
Terhelés alatt nekem úgy tűnik, hogy nem adja le, sőt meg sem közelíti a bios-ban beállított 1.335 Vcore feszültséget, mert a mellékelt képen a leadott pillanatnyi feszültség (Current Vcore) 1.261 V.

Hibás a tápegység, vagy mi okozhatja a problémát?

Köszönöm a segítséget.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4515) JeffPortnoy válasza Roba (#4514) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Most lehet ez hülye kérdés, de miért kellene többnek lennie ha 5GHz-en megy és 100% a terheltség. Nincs hova feljebb mennie frekvenciában. Vagy rosszul gondolom?

Mivel máshol nem válaszoltak.
RAM-nak lehet adni 1,4-1,45V-ot ha szükséges? DDR4

(#4516) zebra_hun válasza Roba (#4514) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

1.33 volt a Volt :) terhelés alatt. Nézd jobban. Semmi baja a tápodnak. Felesleges annyit adni viszont.

[ Szerkesztve ]

(#4517) zebra_hun válasza JeffPortnoy (#4515) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nekem 1.36V-on stabil, hibamentes beállítást sikerült belőnöm. 1.38V lett egy kis tartalékkal, testmem alatt 39C, ez a max. Vannak akik 1.5V-on járatják gond nélkül. Évek majd igazolják. Próbáld belőni azért kevesebb fesszel.

(#4518) JeffPortnoy


JeffPortnoy
lelkes újonc

Köszi :R

(#4519) skyrush7 válasza Puma K (#4513) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Hát jobb híján muszáj lesz, de lehet inkább veszek egy újat hozzá.
Cooler Master Hyper H410R megbírkózhat 11400F-fel, feloldott powerlimittel? Vagy, Be Quiet! Pure Rock 2?

[ Szerkesztve ]

(#4520) Peat;) válasza skyrush7 (#4519) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem a Cooler Master Hyper H412R csöndben viszi a 10400-assal a gépet, játék alatt sem hallom. Szerintem elég, ha tuti teljes hangtalanság kell nyilván vehetsz jobbat, de a cpunak önmagában biztosan elég. Nem tudom a 11-es széria mennyivel eszik többet, valamivel igen de nem sokkal.

A 10400 és még 11400 is kb a sweet spotja ennek a kissé elmaradott intel féle gyártástechnológiának és a nagyobb mag méret is könnyebben hűthetővé teszi őket. Ezekre nem kell bika hűtő, max ha cpu cserét tervez valaki majd akkor vehet alapból erősebb hűtőt.

(#4521) skyrush7 válasza Peat;) (#4520) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekem nem cél a csendesség, csak a hőmérséklet legyen rendben.
Elvileg 11400F többet zabál az elődjénél, ha a limitek fel vannak oldva, persze lehet csak 100%-os terhelésnél ennyire számottevő.

(#4522) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok ,

"Core Distance" 74 fok GTA Online alatt ,nem számít picit soknak?

2db RX 570 Cross Fire van a gépben ami befűti az egész házat (de nem vészesen ,csak az elsődleges vga éri el max. a 72 fokot mivel az alatta lévő meleg vga rol szívja magára a levegőt) és a cpu hűtés egy hatalmas Alpenföhn Brocken 3 ,játék zárt házban és egy 26 fokos szobában történt.

Szerintetek sokat segítene ,ha a CM MasterCase H500P Mesh házba felülre raknék 2-3db ventit ami fújná ki a meleg levegőt?
Jelenleg csak egy 12cm es venti van hátul ami fújja ki a meleget és 2db 200mm es elől ami szívja be a friss levegőt...

[ Szerkesztve ]

(#4523) morfondőr válasza skyrush7 (#4521) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem egy Scythe Kotetsu van a 10400f-en és 55 fok fölé nem engedi kitolt tdp kerettel sem. Idle 40 fok alatt van, minimális venti fordulattal. A CM Hyper 212 kb. ugyanez a teljesítmény, amikor vettem tesztek alapján egálban voltak.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4524) Semin válasza TechN7ne (#4522) üzenetére


Semin
senior tag

Olvasd már el mit mutat a "core distance".... vidd rá az egeret és megmutatja.
Rendes nevén: Core Distance to Tj.max.

[ Szerkesztve ]

(#4525) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Egy 10600k meddig tudna boostolni egy h470 lapban? Az oké hogy oc-zni nem lehet de mi a helyzet a turbo boostal? A proci 4.8-at tud egy magon 4.5-öt all core

[ Szerkesztve ]

(#4526) vtommy válasza TechN7ne (#4522) üzenetére


vtommy
aktív tag

100 - 74 = 26 fokos volt akkor éppen a CPU-d, gondolom idle alatt.
A core distance azt mutatja meg, hogy mennyi fokkal van a CPU a gyárilag megadott tűréshatár, azaz a junction temperature (Tj.) alatt. Ennek az értéke általában 100°C. A gond ott kezdődik, ha a core distance 10-15 alá csökken.

Mindig a core temperature-t nézd, ahogy látszik is, ott 55 fok a maximum, ami kiváló érték, ha ebben már terhelés is volt.

#4525 Tarill Nem értem, hogy miért ne tudná kihasználni a teljes boostot, attól, hogy nem Z-s lap? Én úgy tudom, hogy a TB minden inteles alaplapon engedélyezett, függetlenül az OC képességektől. Esetleg egy nem megfelelő hűtés befolyásolhatja még ezt a dolgot.

All mainstream Intel motherboards have Turbo Boost support and have it enabled by default in the BIOS.

Intel® H470 Chipset Product Brief

[ Szerkesztve ]

(#4527) TechN7ne válasza vtommy (#4526) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Rendben ,akkor nincs gond ,köszönöm a helyreigazítást!
:R

(#4528) Tarill válasza vtommy (#4526) üzenetére


Tarill
őstag

Hűtéssel nem lesz gond, a lap 125w ig engedi a tdp-t kitolni,

(#4529) energomatt válasza Tarill (#4525) üzenetére


energomatt
senior tag

Eleve nem ajánlott lap I3 felett! 10600K-hoz egy jobb alaplap és egy jobbfajta hűtő illik.

(#4530) wassabi11 válasza ScomComputer (#4506) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Amúgy nem lett jó, AMD hd6450-nél is ugyan ezt csinálta, remélem 550ti-vel menni fog.

(#4531) Tarill válasza energomatt (#4529) üzenetére


Tarill
őstag

A H470-es chipsetre mondod hogy nem ajánlott vagy a konkrét asrock lapomra?

(#4532) vtommy válasza Tarill (#4531) üzenetére


vtommy
aktív tag

Belenéztem a leírásodba, őszintén a helyedben én nem biztos, hogy kicserélném a 10400-at egy 10600k-ra, még ha a lap engedi is. Nem ismerem a Cooler Master Hyper 412S hűtőt, de előfordulhat, hogy a procival a hűtőt is upgradelni kellene, határeset.
Játékra, de alapvetően másra is hatalmas különbség nincs a 10600k javára. OC-val már talán lenne, de az teljesen más történet.

[ Szerkesztve ]

(#4533) energomatt válasza Tarill (#4531) üzenetére


energomatt
senior tag

[link] Nem én mondtam, hanem a kereső, amit kérdések előtt/helyett szoktam használni.

(#4534) vtommy válasza energomatt (#4533) üzenetére


vtommy
aktív tag

Tarill-nak leírás szerint egy Asrock H470 Gaming 4-e van, ami rendelkezik egy alap szintű VRM hűtéssel. A fenti linken egy ASROCK H470M-HDV-ről volt szó, ami egy fokkal gyengébb a gaming 4-től.

[ Szerkesztve ]

(#4535) Tarill válasza vtommy (#4532) üzenetére


Tarill
őstag

Értem, csak egy ötlet volt, igazából vga-t kéne upgradelnem de az normális áron nem nagyon kivitelezhető :/

(#4536) gabber01 válasza Tarill (#4535) üzenetére


gabber01
addikt

Hát az a 1070-es még azért bőven használható, persze ha nem a 4k 144fps a cél.
Eléggé úgy néz ki, hogy 2022 végéig, de inkább 2023ig nem lesznek normális(abb) árak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4537) Tarill válasza gabber01 (#4536) üzenetére


Tarill
őstag

Most cseréltem monitort, 2k-s azért van visszaesés a fhd-hez képest :/ , de a freesync miatt nem feltűnő, csak fps számllálón látszik, egy 1080ti re pályázok, amellé gondoltam a 10600k-t is az +500mhz allcore a 10400f hez képest, és forintba se lenne túl sok a csere.

(#4538) gabber01 válasza Tarill (#4537) üzenetére


gabber01
addikt

Szerintem a proci cserének csak akkor van értelme, ha később tervezel lapot is cserélni OC miatt. Stock beállításokon egyébként gyakorlatilag elenyésző különbségek lesznek.

A 1080ti jelentősebb lépés, ha hozzá tudsz jutni emészthető ráfizetéssel.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4539) Tarill válasza gabber01 (#4538) üzenetére


Tarill
őstag

Hát most vettem egy hónapja kb a lapot is meg a procit is, procival úgy voltam hogy valami legyen benne később majd upgradelem, de akkor hagyom inkább és vga-ra összpontosítok. Így utólag jobb lett volna egy z490, lehet megpróbálom eladni ezt a lapom árához közel, mert nem nagyon van lga 1200-as alaplap használtan aprón hátha elviszik. De ez már off

(#4540) bonifa333 válasza Shkiz0 (#4483) üzenetére


bonifa333
aktív tag

Köszi

(#4541) Roba


Roba
tag

Biztos nem mindenki profi itt a fórumban hozzám hasonlóan. Azért írok, hogy más kezdő ebbe a hibába ne essen, álmatlan éjszakája ne legyen. Az volt a gondom, terhelés közben (terhelés nélkül OK) a vcore feszültség jelentősen lecsökkent a bios-ban beállított értékhez képest.

ScomComputer csak annyit írt, hogy növeljem az LLC értékét :R , (tudtam a vdroop ellen van, de nem sejtettem, hogy a "Recommend for OC" nem lesz megfelelő alap órajelen sem). A CB R23-as teszt, ami 100%-on terheli a processzort és a HWiNFO64, ami kiválóan ellenőrzi a hibákat, elengedhetetlen a jó bios beállításhoz. Auto-n vcore-t és CPU szorzót sosem szabad hagyni, mert a kelleténél több feszültséget kap processzor azért, hogy megpróbálja elérni a Turbo órajelet (10850K-nál 1-2 magon 5 - 5.2 Ghz).

Asus lapban a túlhajtáshoz ajánlott Load Line Calibration a Level 4-es. Ami a processzor alapórajelen történő terhelése esetén sem kompenzálja kellően a terhelés közbeni feszültségesést (Vdroop). All core 4.8 Ghz, bios 1.25 V helyett (terhelés nélkül 1.243 V OK!) CB R23 100%-os terhelés közben lesett a pillanatnyi vcore 1.19 V-ra. BSoD könnyen lehet belőle.

Az LLC Level 5-nél már csak 0.03-0.035 V vcore volt a hiány, de a Level 6 megoldotta a problémát. Stabilan tartja a bios-ban beállított értéket.

Tehát ha a maximum vcore és a pillanatnyi (current) vcore között nagy különbség van, mint a mellékelt képen, akkor az LLC értékét növelni kell.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4542) vtommy válasza Roba (#4541) üzenetére


vtommy
aktív tag

Éppen 1 hónapja szerencsétlenkedtem az LLC-vel én is, hasonló okok miatt. Érdekes módon erre alig-alig tér ki néhány oc-tutorial, rengeteg helyen kezdőknek pl auto llc-t javasolnak, ami esetemben msi lappal nem viselkedett a legjobban.
Ez így egy korrekt, érthető leírás, köszi szépen! :)

(#4543) gabber01


gabber01
addikt

Na ez a vcore mizéria most engem is elgondolkoztatott és megint azt látom, hogy a CPU megint nem megy 65W fölé, miközben már kikapcsoltam a tdp limitet.
Arra sem találtam a neten keresgélve egyértelmű infot, hogy mennyinek kéne lennie a load alatt a vcore-nak. Ez, hogy nincs 1V sem, elég érdekesnek tűnik.

Valakinek ötlet, hogy ez így ok vagy sem és ha nem, akkor mit kellene még a lapon állítani?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4544) C4mp3r válasza gabber01 (#4543) üzenetére


C4mp3r
addikt

nalam 10400f, b560 steel legend es 200w-ra van uefiben kitolva a limit.

azt hozzateszem, hogy a 80w-os package powert prime95 maximum heat test alatt produkalta, benchmark, jatek alatt nem lattam meg 60w fole menni.

[ Szerkesztve ]

(#4545) gabber01 válasza C4mp3r (#4544) üzenetére


gabber01
addikt

Dettó ugyanez, annyi különbséggel, hogy nekem csak 125-re van kitolva, de tök mindegy, mert meg sem közelíti.
Prime alatt 84-85W a max, amúgy 65 fölé soha nem megy. Az all core boost viszont soha nem lépi át ilyenkor a bűvös 3990Mhz-et, viszont játékok alatt még egy százast kb rádob.
Tök fura.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4546) c41r0^ válasza Roba (#4541) üzenetére


c41r0^
őstag

Hosszú távra - szerintem - jobb a kicsit magasabb vcore és enyhébb LLC, mert a nagy LLC okozhat meglepően magas (és sw-esen amúgy kimérhetetlen) pillanatnyi voltage overshoot-okat az idle>load és főleg load>idle ciklus során, de ezt már megírtam privátban is. Hogy ez az adott ASUS lapban LVL6-on mekkora az LVL4-hez képest, azt nem tudom, de érdemes megfontolni. De mivel a LVL4 a "recommended for overclocking", akkor a LVL6 már nem lehet piskóta...

video

Én ezért megnézném ebben a két felállásban Prime95 Small FFTs noAVX alatt:

v1: mostani fixált vcore fesz és LLC6 (nézd meg, full load esetén mit ír currentnél a vcore feszre, mert az lesz a valós vcore fesz, amit terhelés alatt most kap a CPU-d és azzal most stabil), ami akkor elvileg most stabil beállítás a kívánt órajeledhez

v2: kicsit nagyobb vcore fesz és LLC4 ( annyira kell növelni a vcore-t biosban, hogy a full load terhelés alatt akkora legyen a CPU-d a vdroop miatt visszaesett vcore-ja, amit a v1-ben is kapott full load alatt)

A hőfok ugyannanyi lesz mindkét esetben, viszont v2 esetében nem lesz akkora degradáló vcore spike a load>idle ciklus során, mint v1 esetén. Cserébe idle-ben kb. 3W-al többet fogyaszt majd a CPU.

[ Szerkesztve ]

(#4547) palfitom válasza vtommy (#4534) üzenetére


palfitom
félisten

Így van, nem általánosan H470-ről volt szó, hanem egy konkrét típusról. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4548) rasotamas


rasotamas
veterán

Elkezdtem kicsit parázni, hogy amit rendeltem Asus Prime B560M-K alaplap nem fogja gond nélkül all core 4600-on és 3600cl16-on hajtani a 10700F-et és a Ballistix ramot.
Ha megjön kiderül, elvileg ugyan az a VRM, mint a kicsit drágább Asus Prime B560M-A és a már Z490 árkategóriába csúszó ASUS PRIME B560-PLUS esetén, csak picit más rajtuk a hűtőborda és az IO panel, legalábbis ez alapján.
Miután jobban megnéztem kis pontosítás: a Low side fetek duplázva vannak a B560M-A esetén.
Mindegy, ha gond van elállok és veszek valami jobbat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#4549) KisApám


KisApám
addikt

Alaplap ASUS Z590
Processzor i5-10600K
Memória Crucial Ballistix 16GB (2x8GB KIT) DDR4 3600MHz BL2K8G36C16U4

A memória jó lesz a procihoz/alsplaphoz?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#4550) palfitom válasza KisApám (#4549) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.