Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Roba válasza Laraxior (#4239) üzenetére


Roba
tag

Tegnap futattam először Cinebench-cset (R23-at is), hallomásból ismertem csak. Futtattam egy tesztet most 4.9 Ghz-en is, amit mobillal fotóztam, ezt még feltöltöm. Ha képmetszővel csinálom biztos jobb minőségű lenne.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4252) zebra_hun válasza Roba (#4251) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én egy ingyenes fotó megjelenítőt használok már vagy 20 éve. Infranview a neve, mindent tud amire egy átlag felhasználónak szüksége van. Print screen-t leütöd, oda meg beilleszed. Ollóval ki is vághatod a felesleget.

[ Szerkesztve ]

(#4253) Laraxior válasza zebra_hun (#4252) üzenetére


Laraxior
titán

+1 :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4254) Roba


Roba
tag

Láttam is, hogy van adaptív beállítás, de ahhoz hozzáértés kell. Marad a fix Vcore.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4255) Roba


Roba
tag

Mindig tartottam a szintetikus teszt programoktól, hogy irreálisan magas terhelés esetén nem fogom tudni kellően lehűteni a processzorom. Most 4.9 ghz-en bios 1.285 V-on lefutott a Cinebench R23. A legmelegebb mag (4.) elérte max venti fordulaton (Cpu 2 X 140 mm, kieg. venti 4 X 200 mm) a 79 fokot. 5 Ghz-en nem tesztelem a magas hőmérsékletek miatt, de szerintem 1.325 V lefutna az is, ha jobban tudnám hűteni. 5 Ghz-en a 16521 pont elérhető.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4256) Reno7 válasza zebra_hun (#4252) üzenetére


Reno7
senior tag

Vagy Win gomb+Shift+S és egyből kijelölheted amit akarsz.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#4257) zebra_hun válasza Reno7 (#4256) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:R dánke sün, nem ismertem.

(#4258) Roba


Roba
tag

Kíváncsi voltam az Auto Vcore -ra, hogy lapomnál mekkora a túlfesz.

A szorzót lefixáltam 48X-49X-50X-re (MCE disabled) és a Vcore-t Auto-n hagytam és kíváncsi voltam mekkora feszültséget kap a 10850K-m terhelés nélkül a Windows betöltése után (amíg vissza veszi a Cpu szorzót 8X-ra).

Meglepődtem és elszomorodtam, hogy ezeken az órajeleken az alábbi feszültségeket - (1.35 V, -1.385 V -1.421 V-ot - kapja a processzorom a HWiNFO64 szerint maximum (Vcore max.). Elszomorodtam, hogy tényleg ennyire f@s procit sikerült kifognom, hogy ilyen magas feszültséget kér (VID).

4.9 Ghz-en, hogy a Win. betöltsön bios 1.27 V-ot kellett beállítanom, aminél az Aida64 FP64 Ray-Trace tesztje BSoD, 1.3 V OK. (Érthető, a HWinfo szerint a magok 1.274 V-ot kértek mind max).

Olvastam egy külföldi írást, ahol a 10700K-nál a bejáratás után (terhelés tesztprogramokkal) a Vcore-t 0.03-0.05 V-tal csökkenteni lehetett. Veszteni valóm nincs, próba.

Elkezdtem tornáztatni a procim Valley 1.0-val (nem túl nagy terhelés), 4.8 Ghz-től 5.1 Ghz-ig (4.8 Ghz&1.25V, 4.9 Ghz&1.3 V-1.285V, 5 Ghz&1.35-1.3 V, 5.1 GHz&1.35 V). Szépen lefutottak.

Használom a CPU-Z-t, de a Bench opciót csak most fedeztem fel. Ucu neki, hogy miféle. Bench CPU egy rövid ideig 100% pörgeti, eddig 4.8 Ghz&1.25 V, 4.9 Ghz&1.285 V (bios) OK.
A stress Cpu-t a felhasználónak kell a stoppal megállítani? Utána pontszámot nem írt.

Utána Chinebench R23 futtattam. Írtátok stabilitás tesztre nem túl jó. Ha kisebb a terhelés (pedig 100%), gondoltam le tudom hűteni. Futtatás után: 4.8 Ghz&1.25 V, 4.9 Ghz&1.285 V (bios) OK.

Ez a bejáratás dolog csak humbuk, vagy el lehet-e érni némi Vcore csökkenést általa?

A procim egy f@s lehet, vagy lehet-e esélyem az 5 Ghz-re game alatt, ahol általában 70% alatti a terhelés?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4259) zebra_hun válasza Roba (#4258) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szia, azzal kezdem, nem vagyok mestere a tuningnak. Jótanács: ne vidd túlzásba. Ahogy nézem, 4.9-en sikerült a CBR23. Amit Scom Úr írt (WHEA), a hibákról, azt a részt figyeld! Legfontosabb. Az 5 GHz-et simán elérheted, pár percig nem fogsz kárt csinálni, ha benyal 90C fölé. Játék alatt meg úgysem lesz 100%-on terhelve a procid. Ha nagyon meleg és akarod a tesztet, vedd le az oldalát arra a 10 percre. Pár fokot nyerhetsz vele. A túl sok venti sem jó, egyik ellendolgozhat a másiknak. Mindenképp legyen egy iránya a huzatnak. Én delideltettem a cpu-t. Alapértéken nálam 12C-t faragott le, de már rájöttem, hogy az nem is volt igazán nagy terhelés. Többet segít, mint 12C. Erre nem akarlak rábeszélni, neked kell eldöntened. Ha 5GHz-et szeretnél, azt a Noctua meghűti, de sokkal többet nem fogsz kihajtani belőle. Keresd meg azt a fesz értéket, amin hibamentesen lefut a CB23 5GHz-en. (Ne írd hogy f@s a procid, nem az)

[ Szerkesztve ]

(#4260) Roba


Roba
tag

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4261) s.bala31 válasza Roba (#4260) üzenetére


s.bala31
őstag

Egy olyan HWInfo-s kép is jó lenne ahol látszik a vcore feszültség is.

(#4262) zebra_hun válasza Roba (#4260) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Illetve a hibák összesítése sor is. Magad csapod be ha hibás. Le tud futni, látszólag jó is, de alul kiírja, ha van hiba. Nálam is volt, hogy a 9. percben dobott be egyet.

[ Szerkesztve ]

(#4263) Ubi82 válasza zebra_hun (#4262) üzenetére


Ubi82
őstag

Nálam is hibázott 1.245 alatt, kollégák jól mondják, figyelni kell :D :R

(#4264) Semin


Semin
senior tag

Srácok egy kis help kellene.
Ha B560-as lapba pattintok 10700k-t akkor a 10700-al szemben érvényesül a nagyobb TDP? (65w vs 125w). tehát összességében erősebb lesz a proci ugye?
(nagyobb base illetve turbo clock)
illetve ha nem akarok tuningot a z490-el szemben van valami hátrány?
(nvme m2 SSD-m van, de csak 3.0)

[ Szerkesztve ]

(#4265) vtommy


vtommy
aktív tag

Sziasztok! Néhány hete írtam, hogy sikerült stabil 5Ghz-t elérnem egy 10600k-val, 1.310Vcore-on, mini itx konfigban. Ekkor még 2-3 óra prime 95 alatt felkúszott a hőmérséklet 94C-ig. Ma kiegészítettem a Kraken x53-at 2 ventivel, így push-pull setuppal az alábbi értékeket kaptam (prime + r23 + r20 után):

Esetleg tudnék javítani valamin? :R

(#4266) Roba


Roba
tag

Köszönet a jó tanácsokért. :R

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4267) zebra_hun válasza Roba (#4266) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Még két jótanács. Hwinfót össze tudod csukni, hogy látszódjon a vcore is. Biztos lehet rendezni is, nem foglalkoztam annyira vele. Másik meg, hogy a CB r23-at figyeltesd végig, hogy az dob e hibát. Cpu z az túl rövid.

(#4268) Roba


Roba
tag

Most sincs hiba benne. Mást se, persze magamat sem verem át. (Hiszek benne, hogy amit mással tennék, magammal tenném - karma, csak a jót igyekszem tenni.) Az all core 5 Ghz-hez bios 1.325 V van beállítva. A VID most magonként (az összes) 1.285-1.295 V volt.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4269) Roba válasza zebra_hun (#4267) üzenetére


Roba
tag

Ha hibázik a CB R23, azt hol látom?

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4270) zebra_hun válasza Roba (#4269) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Hwinfot és core tempet indítsd el először, azután a cbr23-at. A 10 perces teszt alatt figyeld a hőmérsékleteket és a hibát. Fontos, hogy ne főzd meg ;)

(#4271) Ubi82 válasza Roba (#4269) üzenetére


Ubi82
őstag

Néggyel feljebb már linkelték, hwinfo talán utolsó sora, WHEA :)

(#4272) s.bala31 válasza Roba (#4269) üzenetére


s.bala31
őstag

Általában ha valami nem stimmel a beállításokkal, nem stabil az OC akkor hibaüzenettel leáll a teszt.

(#4273) csucsbicep válasza Semin (#4264) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nézd meg, hogy a TDP limiteket tudod-e állítani abban a lapban, amit kinéztél, mert, ha igen, akkor fölösleges B560-ba 10700K, elég a sima is.

(#4274) Semin válasza csucsbicep (#4273) üzenetére


Semin
senior tag

Köszi ránézek majd :R

(#4275) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

A memória tuninghoz volna pár kérdésem ha szabad. Hamar sikerült is elkábítani a BIOS-t úgy, hogy reset lett vége. Ezek nem a legdrágább RAM-ok, kipróbálnám, hogy mit lehet belőlük kihozni. Utánaolvasgattam a témának, ill. régebben próbáltam is, de mindig BIOS reset lett a vége, aztán hagytam. Összegyűjtöttem így a kérdéseimet.

1. CR1 és CR2 között mi a különbség? Számít e az, hogy nekem CR2 van alapból?
2. BIOS reset egyszerűbben, és okozhat e kárt? Ne kelljen alámásznom, be van építve asztal alá a gép... (Vmi gomb kombináció?)
3. RAM hőmérséklet ellenőrzés? Fogdosáson kívül.
4. AMD RAM Kalkulátor segít e? Az elvileg megmondja, hogy milyen időzítéseket kellene elvileg beállítani? Tehát hatalmas segítség. Intelnek is?
5. BIOS-ban miket kell fixálni? Pl.: CPU VCCIO stb
6. A Ring Ratio-nak van köze memóriához? A 47-et a Gigabyte leírásból lestem el...

Egyenlőre ennyi, köszi.

Itt a kiindulási pont, alap xmp profillal:

(#4276) Roba válasza Ubi82 (#4271) üzenetére


Roba
tag

Közben a hsz-eket nem olvastam, csak teszteltem. A HWiNFO64-ben csak a Windows Hardware E...-t láttam, alatta total errors sort. Utána esett le, hogy WHEA és hogy a CB R23-hoz is azt kell nézni, mint a CPU-Z bench-hez. :)

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4277) misfine válasza Roba (#4258) üzenetére

Azt mondod szart fogtál ki? A 11700K-m 1.427-et kér 4.9-en. :C

never say never

(#4278) zebra_hun válasza zebra_hun (#4275) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Rengeteg idő kell hozzá... BIOS kipurcanást ki tudom küszöbölni, ha minden emelés után tesztelek. 1-2 hibába még nem punnyad ki. Lazítanom muszáj volt, mert bárhogy próbáltam, hibázott. A 3600-at már csak 1.420V-al értem el. Latency-el szinte ugyanott vagyok. Böngésztem utána, de nem dicsérték, sokaknak az xmp-t sem tudja. Majd holnap éjjel folytatom.

(#4279) Ubi82 válasza misfine (#4277) üzenetére


Ubi82
őstag

Nem mondod? :U Nem akar 1.4 alatt működni? Ilyen fesz mellett megsülne a blokk is :D

(#4280) misfine válasza Ubi82 (#4279) üzenetére

1.4 alatt éppen betölt a rendszer. :D Max 68C-ot kapok, szóval még egész jól lebírom hűteni ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

never say never

(#4282) arabus válasza zebra_hun (#4278) üzenetére


arabus
addikt

Ahhoz a jó procihoz elkélne valami combosabb tipus?
Nem gondolkodtál még rajta?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4283) zebra_hun válasza arabus (#4282) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Elkezdtem nézni az aprót, de ritka nagyon a jó ram. Ahhoz, hogy samsung b die-os vagy hynix c vagy e stb, nem is értek. Melyek az ajánlott ram kit-ek? Pl néztem 50e Ft újonnan az Aorus kit (2×8), 4400MHz, de 19 22 22 vagy mi. Gondolom olyat kéne keresnem ami 18 18 18 4000MHz. Utána kell olvasnom, eddig tetszett a cl16 3200es memóriam is, amíg itt nem láttam a tiéteket. Egyébként vga-t akarok már venni, de ez a bolondokháza kedvemet veszi. Mi a sz@r ez, hogy 7-800e Ft egy rtx3080? Azért 'szórakozok' most a biosba, eddig hasznaltam a gépem. Volt csak eladtam... és megszívtam. Magyar nyelvű olvasnivalót ha tudnál adni, azt megköszönném. Megnézném, hogy ebből mit lehet kihozni. Illetve egy pár tipust, amik a jobbak közé tartoznak. Köszi

(#4284) arabus válasza zebra_hun (#4283) üzenetére


arabus
addikt

Magyar olvasmányt nem nagyon tudok sajnos.
Pl: [link] vagy ez egy nagyon jó tipus: [link] .
Gskill,Teamgroup ezeket ajánlom Patriot 4400-as hibásan jött azt nem ajánlom.
Majd szétnézek még neked olvasmányban.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4285) Ubi82 válasza zebra_hun (#4283) üzenetére


Ubi82
őstag

G.Skill-ből a GTZN végződés jelöli a samsung b-die válogatott csippeket, nálam 2x16gb 3200, elvileg tuningolható, még nem néztem :D Nagyobb frekisek 100e fölött vannak... :U

(#4286) Pioneer válasza zebra_hun (#4283) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nekem 16GB CL19 -es Patriot 4400MHz-es ramom van (19/19/19/39/1,45V). Samsung B-die, simán tudja stabilan, hiba nélkül a 17/17/17/38/1,50V-os időzítést.

Alzában vettem kb. 1 éve, azóta így használom.

[link]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4287) zebra_hun válasza Ubi82 (#4285) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

25 e Ft-ért ez elmegy, de vga-ra nem kell még költenem. Azon agyalgatok, hogy a következő Battlefield résznek, vajon mennyi lesz a memória igénye. Jelenleg 10 gigát használ a bfv. 16Gb untig elég. 32Gb-ra nem hiszem, hogy szükségem van. Rtx 3080-at fogok venni, de a régi áránál többet nem adok érte. Már ez miatt nvidia fórumba szinte lehülyéztek, hogy bányásszak vele, aztán visszahozza a többletet. Bányásszon az, akinek hat anyja van... Vissza az Arabus által ajánlott memóriákhoz, az a 2x16 kit jobban megéri 80-ért, mint 62-ért a 2x8Gbram. A vége 'r', és nem 'n'. Az mit számít?

(#4288) zebra_hun válasza Pioneer (#4286) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi, ez pl árban nagyon jó. Világítás nem érdekes, ha 'lejön' az árból, akkor inkább rgb nélküli jobb. Nem látszik a gépem, senki nem gyönyörködik benne ;) Jól jönnek ezek a tanácsok, köszi ;)

(#4289) Pioneer válasza zebra_hun (#4288) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ez pont nem világítós, utálom én is az RGB-t. :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4290) Ubi82 válasza zebra_hun (#4287) üzenetére


Ubi82
őstag

Én csak annyit tudok, hogy a "C" végződésű meg Micron csippes, GTZNC, de van kingston csippes is :D Patriot ramokat nem ismerem, előző gépemben hyperx kingstonok voltak, 4x4g, mai napig teszik a dolgukat :P
Az RGB kikapcsolható :D

[ Szerkesztve ]

(#4291) Roba


Roba
tag

Lefuttattam újra a CB R23-as tesztet, a 10850K-m 4.8 Ghz&bios 1.25 V és 4.9 Ghz&bios 1.285 V-on újra hibamentesen teljesített. Reggel hideg volt, nyitott ablak, ház oldala levéve, kereszthuzat és plafonventilátor bekapcsolás, ház ventik max-on pörögtek, utána hozzáfogtam az 5 Ghz-es tesztnek. Bios 1.325 V-on pirossal írta pár perc után a WHEA 1 - 0 - 1 (1 hiba), bios 1.33 V-on is hibázott.

Viszont bios 1.335 V-on a vcore min. 1.323 V, current 1.332 V, max. 1.341 V-on már lefutott hiba nélkül a CB R23-as teszt.

Egy picit több feszt kapott, mint a bios-ban beállítottnál a nagy terhelésnek köszönhetően gondolom. Ez normális jelenség? Akinek az 5 Ghz-hez elég az 1.2 V (mákgubó, kb. 1% esély a 10850K/10900K/KF1-ek közül), annak jó eséllyel stabil 5.2 Ghz-en is 1.3-1.325 V-on, ha tudja hűteni. Egy lépcső (+100 Mhz) a tuning fórumokat olvasgatva kb. + 0.035-0.06 V vcore növekedést jelenthet.

A siliconlottery.com szerint a 10850K-k közül az 5 Ghz-et bios 1.35 v-on a processzorok csupán 6 %-a teljesíti (jól leválogatják), az 1.2 V-os vagy alatti az felér egy lottó 5-ös szerencsével :C . Ha csupán mint processzort (saját) nézem a 10900K/KF-esekhez, akkor ez egy átlagos darab, hiszen átlagolva a 70%-uk tudja ezt (5 Ghz&bios1.35 V-on).

Érdekes viszont, hogy a 10900K-k csak 99%-a (ScomComputer, az a 2 db. gyenge képességű, nála járt, max. 4.9 Ghz-es 10900K, a maradék 1% volt), a 10900KF-esek pedig 100%-a tudja a 4.9 Ghz-et bios 1.325 V-on. Ehhez képest nálam a 4.9 Ghz-es CB R23 tesztnek elég volt a bios 1.285 V. A gamék alatt elég lehet nálam az 5 Ghz-es sikeres CB R23-hoz használt beállításom?

A siliconlottery-n van egy 11900K, ami 5.1 Ghz-en 8 magon és ebből 5.2 Ghz 4 magon Bios 1.5 V-on (borzasztó) tudja az 5.1 Ghz-et 879.99 dollárért. Ez egy tuning példány????

Az enyémre is ráírhatták volna, hogy 10900K, de szerencsémre nem tették, a zsebemben hagyva legalább 15.000 Ft-ot. AZ Asus Prime Z490-P lapomat csak 47.590 Ft-ért vettem az Alzától, utána az ára felment 60.000 Ft fölé, most is annyi.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4292) zebra_hun válasza Ubi82 (#4290) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Igen, gondoltam, hogy kikapcsolható. Úgy értettem, hogy egy jó kit pl kerül 70e Ft-ba, de ugyanaz rgb nélkül 55e Ft, akkor a világítósat hagyom, ha van rá mód ezért olcsóbban hozzájutni. Nem zavar, csak felesleges. Pioneer féle Patriot nagyon jót mutat, főleg hogy új. Viszont amit Arabus írt, az megegyezik azzal, amit alatta írnak, hogy sok a meghibásodott/visszavitt, és nem ajánlott. Az én RjV 3200-es kitemre is sok helyen panaszkodnak, hogy az xmp-t sem tudja, nekem pl hiba nélkül tudja, és egy picit még tudtam rajta tekerni is. Viszont a 2x16Gb aprón nem rossz, de jelenleg még nem tudom, hogy kell e 32. Pár évig tervezem még, hogy ez a konfig marad. 2011-be vettem a 1155-ös p8p67-et egy 2500-al, azt lecseréltem 3770-re, de 2018-ig azt használtam elégedetten. Majd ha a ddr5 kiforrja magát, és emberi áron lesz a boltokba, addig marad ez.

(#4293) Pioneer válasza zebra_hun (#4292) üzenetére


Pioneer
senior tag

Az első KIT-ből az egyik Ram hibás volt, azonnal cserélték párban. A másik KIT tökéletes azóta is (kb. 1 év 17/17/17/38/1,50V). Rendeltem egy 3. KIT-et is belőle, az meg nem ment a gyárilag megadott értékeken az XMP1 profilon (4400/19/19/19/39/1,45V), visszaküldtem inkább...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4294) arabus válasza zebra_hun (#4292) üzenetére


arabus
addikt

Csak annyit füznék hozzá ugyan a Patriotból sok problémás van de 14 nap alatt elállhatsz.
Ha csak ez tart vissza indoklás nélkül cserélheted.
A 32-es amit linkeltem piszok jó ár érte és dual rank modulok ami egy kis plusz sebességlöketet ad szóval mindkettő jó választás.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4295) zebra_hun válasza arabus (#4294) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Gondolom ha rossz, az egyből rossz... nem idővel hal el? Az én 3200-es kitem is hiba nélkül ment az előző tulajnál, nálam a z370-ben, és most a z490-ben is. Dual rank az mit takar? Bocs, de nem vagyok ám mestere a dolgoknak. Amit eddig néztem, hogy dual channel legyen, illetve 1 t régen. Ezt a cr2-se vágom, de azt olvastam, hogy nem gáz a cr2. Tegnap piszkáltam először komolyabban ramokat, eddig mindig feladtam, amikor elértem a bios reset részhez.

(#4296) arabus válasza zebra_hun (#4295) üzenetére


arabus
addikt

Amelyik rossz az el sem indul egyből meglátod.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4297) zebra_hun válasza arabus (#4294) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Elolvastam, két oldalas, de nincs tapasztalatom vele. Jövőt tekintve lehet mégis jobb a 32 Gbram.

#4291 Roba: Nem igazán értem, hogy a 10850 a 10900-nak a "selejtje" dolgot. Simán belőttem az 5.1 és az 5.2GHz-et is. 1.32V kellett a stabil CB R23-hoz. Az 5.2-őt az R20-al lőttem be, 90C felett volt, és 1 percet még engedtem, de 10-et nem. 1.415V lett az elméleti stabil. 1.410-el az R20 hiba nélkül lefutott, de adtam hozzá még 0.005V-ot. 5.2 GHz BFV-ben 60-63C, mivel VGA-m 99%-on kileheli lelkét. Csak tesztekben mérhető javulás, játékban nem vettem észre semmit 980ti gyengesége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4298) Roba


Roba
tag

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4299) Ubi82 válasza zebra_hun (#4297) üzenetére


Ubi82
őstag

Selejt alatt azt értjük, hogy a proci is szilikonlottó lett, a jobbak kevesebb fesszel tudják azt, amit a gyengébbek többel, ua frekin :D
Lásd misfine 11700K prociját, ettől perszer nem xar, csak több feszt kér, ergo több hő, valakit ez zavar és procit cserélget 14 napon belül, ugye Scom? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4300) arabus válasza zebra_hun (#4297) üzenetére


arabus
addikt

Annyi szól a Patriot melett hogy azt beteszed nem kell állitgatni egyből megy 4400-at.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.