Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) Tarill válasza arabus (#5486) üzenetére


Tarill
őstag

Szia! Bocs hogy bele kérdezek de nálam is ugyan az (lesz) a konfig mint gabber01-nél, ugyanúgy 10400f proci ezek a 3000-es gskill ramok és b560 lap, az nem lehetséges hogy a gyártó szánékosan limitálja ezeket a ramokat? hogy legyen értelme gyártaniuk az eleve gyorsabb drágább memóriákat? itt alul megjegyzésben írnak is valamit hogy melyik proci generációval mit tud. itt az a kérdés hogy ha az alaplap engedi a memória oc-t az felül írja-e ezeket a korlátokat? szerinted? :R

(#5502) zsid válasza Tarill (#5501) üzenetére


zsid
senior tag

A 11gen procik IMCje alapból DDR4-3200-at támogat. A linken is írja, hogy ez XMP-kiválasztása esetén lesz 2933, kézzel azt állítasz neki amit akarsz. De ha később fejleszteni akarsz(meg B560ba amúgy is), miért akarsz 3000C16-os ram kitett? :F

<tRucKdriFteR>

(#5503) DroiDMester válasza zebra_hun (#5500) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

köszi! :R

Nálad 16W al többet evett, ez a pontokon is látszik(ahogy írtam ha bele matatok a cpu beállításaiba akkor nálam is 16900.körül megy) kb ez az a 16W difi, akkor megnyugodtam és jól számolja a cpu fogyasztásom! :K

Bár ez már játékok alatt is eldőlt, mert ott is jól számolja azt a 50-70W-ot ahogy korábban is volt.

(#5504) arabus válasza Tarill (#5501) üzenetére


arabus
addikt

Na ez érdekes dolog hogy van valami limit az spd-be.
Ha xmp melett nem enged a lap állitgatni akkor ki kell kapcsolni az xmp-t.
Restart majd belépni megint a bios-ba és kézzel beirni az értékeket.
Igen itt a gyártó tényleg szándékosan limitál.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5505) zebra_hun válasza DroiDMester (#5503) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Látszik, teljesen jól mér. Mi volt az ok, hogy nem mért?

(#5506) Tarill válasza zsid (#5502) üzenetére


Tarill
őstag

Nem akarok, már meg van :) ezért akarnám kihozni belőlük a legtöbbet. Egy kb 10k-s lapcserét bevállalok érte :) mert a mostani lapomban csak 2666 a max.

Arabus: ha csak az xmp-t limitálták az végülis nem gond , a kézi beállítások remélem menni fognak. Hynx-es modulok sokkal rosszabbak mint a samsungosak?

[ Szerkesztve ]

(#5507) DroiDMester válasza zebra_hun (#5505) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát ki nem találod, de én se akartam elhinni! :U

CPU Blokkot cseréltem, azóta jól mér!

De mint írtam már, a 10850K val jól mért(azt eladtam), ezután átmenetileg bekerült egy 10600KA onnantól mérte rosszul, semmi más nem változott a gépbe csak kivettem a 10850K-t majd 1.napig állt cpu nélkül következő nap bement a 10600KA és elbaszódott a mérés!
Majd ment bele egy 11700.as de ott se mért jól, ezután bekerült egy 10700K és ott sem mért jól, ezután bekerült a jelenlegi 10900K és itt sem mért jól! :O

Aztán időközben kénytelen voltam leengedni a vizet a rendszerből mert a 3hónapos EK Blokk kicsit tropára ment :((

Tisztítás után vissza került a rendszerbe

De nem teccett a látvány, így vettem másik blokkot amit tegnap előtt raktam be és egy csapásra megszült a hibás cpu fogyasztás mérésem, kurv@ra nem értem mi köze neki hozzá, ugye mióta elromlott volt már vagy 4-5X le fel rakva a blokk, azt se lehet mondani hogy valamit elcsesztem szerelésnél, vagy túlságosan meghúztam a blokk lefogatását.
Most hogy pénteken felkerült az új blokk egyből megjavult a fogyasztásom, nem értem továbbra sem hogy mi köze lehetett hozzá, a lényeg már újra jó!

(#5508) zsid válasza Tarill (#5506) üzenetére


zsid
senior tag

Nem limitálták az XMP-t és a G.Skill sem limitál semmit. Egyszerűen a 11gen processzorok nem támogatják a DDR-3000-ret:

datasheet az inteltől:
[link]

Az alaplapgyártók is erre hivatkoznak a B560-as lapoknál:
Asus:
"* 11th Gen Intel® processors support 3200/2933/2800/2666/2400/2133 natively."
MSI:
"▪ Supports 1R 2133/ 2666/ 2933/ 3200 MHz for 11th Gen Intel® CPU (by JEDEC & POR)"
Ezért lesz a 3000-res XMP-d csak 2933 11gen mellett. Kézzel továbbra is azt állítasz neki amit szeretnél :)
(azt hittem a RAM új vásárlás lesz, azértkérdeztem csak :R )

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#5509) Tarill válasza zsid (#5508) üzenetére


Tarill
őstag

akkor megoldódni látszik a probléma :) ahogy néztem ugyan ezek a lépcsők 10. gennél is, akkor egyből 3200-at kell adni neki aztán kiderül mit bír :) 3200 felett vajon mik lehetnek a lépcsők? vagy az csak "K"-s prociknál játszik?

(#5510) arabus válasza Tarill (#5506) üzenetére


arabus
addikt

Bár hynix is van sok féle nem roszabb mint a samu d-die.
Alább betettem a beállitást 3600-at mennek.Lehet neked a fesszel is kell még játszani.
De 3200-3466 sima.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5511) zebra_hun válasza DroiDMester (#5507) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Lényeg, hogy most már jó. Aio-ba is meg tud "possadni" a víz? Semmi tapasztalatom nincs velük, ez az első.

(#5512) DroiDMester válasza zebra_hun (#5511) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Februárban raktam össze az első CUSTOM vizemet, előtte 7.évig nekem is AIO volt, de meguntam hogy 7.év alatt 3.is tönkre ment!

AIO nál inkább az szokott lenni hogy vagy a pumpa megy tönkre benne, vagy a pumpa vezérlő panele, vagy a másik nagyon gyakori hiba AIO nál hogy a folyadék el párolog belőle(hiába teljesen zárt rendszer) és be levegősödik, pótolni meg elég bonyolult mivel ugye a legtöbb AIO.n nincs után töltési lehetőség!

Sajna nálam a fenti képen nem a víz possadt meg, hanem a 36.e Ft os EKWB Blokkon eddig tartott a nikkel bevonat, és elkezdett leválni róla! :W

(#5513) Csavez™ válasza DroiDMester (#5479) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem tudom ki mihez mérten állítja be a feszt a cpu-nak, én mindig úgy, hogy a legdurvább körülményeket is bírja (10perc p95 small fft), és akkor nyugodtan húzhatom a vga-t és a ramokat. Jó pár játék nem szereti az alacsony cpu feszt, és vga driver hibával fagy ki, az ember meg elkezdi keresni teljesen máshol a hibát, aztán csak egy kis feszt kéne még a cpu-nak adni! Lehet maradi vagyok, de 1-2 évtizede így állítom be a procit.
A mostani kifejezetten sokat eszik így játékok alatt, és eljött az idő, hogy külön körre rakjam.
Szerintem nem kell a fesztől félni, itt a fórumon mindenki a legalacsonyabb tartományt keresi, és az nem a legjobb választás.
Lehet adni a fesznek, csak bírd is hűteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#5514) zebra_hun válasza Csavez™ (#5513) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szerintem mindenki, csak feleslegesen többet ne kapjon. Pl 1.19V-on a p95 sem hibázik, így lett 1.2V, semmi fagyás vagy akármi. Bukni nem akarunk teljesítményt, de amint látod az én értékeimnél felesleges 1.2V fölé menni.

(#5515) gabber01 válasza arabus (#5486) üzenetére


gabber01
addikt

Oh, köszi a tippeket. :R
1.70es bios van most, de van már 1.90es is ahogy nézem. 1.40-nel vettem, mikor frissítettem az 1.70 volt a legfrissebb.
3600 nem lesz egyből nagy ugrás? Bírnák ezek a modulok? Ja, természetesen 2-4es slotokban vannak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5516) arabus válasza gabber01 (#5515) üzenetére


arabus
addikt

Próbálgatni kell.Ha valami balul sül el elölről kezded.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5517) Tarill válasza gabber01 (#5515) üzenetére


Tarill
őstag

3200 tud lenni a kövi lépcső

(#5518) Csavez™ válasza zebra_hun (#5514) üzenetére


Csavez™
veterán

Ja, csak sokan vannak akik a p95 teszten nem a small fft- értik! :)

(#5519) gabber01 válasza arabus (#5516) üzenetére


gabber01
addikt

Ja nem is, rosszul emlékeztem. 1.80as bios az utolsó most nézem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5520) gabber01 válasza Laraxior (#5137) üzenetére


gabber01
addikt

Amúgy hol nincs 20EUR az Aida? Mert a hivatalos oldalon 50dollár az egy éves licensz. :Y :F

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5521) gabber01 válasza arabus (#5516) üzenetére


gabber01
addikt

Bios frissítés után az ajánlott beállításokkal 3200 egyelőre sima. XMP nélkül állítottam be az értékeket, de gondolom az mindegy.
Nyomok egy memtestet neki, aztán megnézem feljebb (feltéve ha itt nem hibázik).

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5522) Laraxior válasza gabber01 (#5520) üzenetére


Laraxior
titán

Van itt topikja, ott elejted óvatosan, hogy de megvennéd ezt a szuper programot, de most nincs rá annyid... Aztán ha szerencséd van, akkor Fiery megdob egy 50%-os kuponnal :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5523) arabus válasza gabber01 (#5521) üzenetére


arabus
addikt

Már ez is valami.
Gondoltam hogy csip a feszből.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5524) gabber01 válasza Laraxior (#5522) üzenetére


gabber01
addikt

Ja hogy úgy :).
De ettől még továbbra is csak éves licenszek léteznek gondolom. Nagyon gáz, hogy már mindent újra meg újra el akarnak adni az embernek...
Na mindegy, benézek a topikba, köszi.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5525) Laraxior válasza gabber01 (#5524) üzenetére


Laraxior
titán

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5526) gabber01 válasza Laraxior (#5525) üzenetére


gabber01
addikt

Ezt hogy? Fiery küldött olyat, ami nem jár le? Mert az oldalon én csak lejáró licenszeket látok.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5527) Laraxior válasza gabber01 (#5526) üzenetére


Laraxior
titán

Ennyit írtam, ezt kaptam :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5528) gabber01 válasza Laraxior (#5527) üzenetére


gabber01
addikt

Hát próba cseresznye. :)
De amúgy kb tényleg megkerülhetetlen az Aida. Nincs semmi normális alternatíva, ami hasonlóan mindent tudna.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5529) s.bala31 válasza gabber01 (#5520) üzenetére


s.bala31
őstag

Nem akarom reklámozni de virágboltból (****e) ingyen beszerezhető :) Persze csak 1-2 éves verzió van fent.

[ Szerkesztve ]

(#5530) Laraxior válasza s.bala31 (#5529) üzenetére


Laraxior
titán

Ők megérdemlik, hogy támogassam őket.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5531) DroiDMester válasza Csavez™ (#5513) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

KB én is így vagyok ezzel, nem hiába említem mindég a P95 Small FFT-t tesztelésre!(erre mindenki ráharap és jönnek támadni hogy de az minek, mert irrteálisan megterheli a CPU-t) Már milliószor mondtam hogy CB23 nem alkalmas stabilitás tesztre hiába fut le akár 30percet hiba nélkül!

Mind1. mindenki úgy tesztel ahogy neki jól esik! :)

Mondtam egy alternatívát(LinX 9.8) ami mégsem annyira kínozza mint P95, de azt is lehurrogták pedig az is jó alternatíva amit ott stabillá tettem az soha sehol(kivéve P95) nem hibázott máshol sem!

[ Szerkesztve ]

(#5532) gabber01 válasza s.bala31 (#5529) üzenetére


gabber01
addikt

Virágboltból gyakran rohadt kis károkozók vannak a csomagban. :) Minél öregebb vagyok, egyre kevésbé bízom ezekben.
Illetve tényleg, van amit érdemes támogatni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5533) ScomComputer válasza gabber01 (#5532) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát aki nem ért hozzá jobb is ha boltba veszi a a parizelt.. :P

(#5534) Laraxior válasza DroiDMester (#5531) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem a Cinebench - Realbench páros után sem hibázott, 7700K óta nem prime-oztam tisztességesen, talán még 1366-nál. Ahol lehetett tisztességesen hűteni a CPU-t, mert normálisan volt forrasztva.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5535) zebra_hun válasza Laraxior (#5534) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Egyébként a fesz belövéshez ha valaki nézi a pontszámokat, azzal is be tudja lőni. Amikor nincs már whea, akkor az még egy "elfojtott"/alulfeszelt érték. Ha már nincs értékelhető pontszámnövekedés, ott szerintem bármi lefut. Így szoktam elsőre, gyorsba ezt beállítani.
Mindenki:
Ha a ringet akarom megtolni, akkor mit kell stabilizálni? 50-es ringnél whea hibák jönnek, de random. Van úgy, hogy a 10 percbe nem jön. 5.2 / 50-es profilt csiszolgatom, baromi nagy pontok jönnek, de nem mondható stabilnak. Vagy 50-re ne is akarja az ember? 17650 cb pont.

(#5536) gabber01 válasza ScomComputer (#5533) üzenetére


gabber01
addikt

Te miről beszélsz már ne is haragudj? Nehogy azt hidd hogy ismeretlen nekem az ****e, stb. :) De már jobban szeretem a legit dolgokat, kinőttem a mókolasból, és ha megtehetem, akkor kifizetem, amit ki kell, mert én sem dolgozok ingyen. Gyerekként persze pl. PC gamekre sem volt pénz (pláne annyira :D), és ma sem veszek semmit a horribilis új áraikon. Azért van egy határ.
Nehogy már probléma legyen, hogy van aki nem akar mindent letorrentezni! :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5537) DroiDMester válasza zebra_hun (#5535) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

4700fölé ne igen akarj menni, mert ott már instabil. Maradj inkább 4500-4600nál.

(#5538) zebra_hun válasza DroiDMester (#5537) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Pedig brutális pontokat ad. Ez 49-el készült, Sys agent 1.28-ig megy fel, pedig 1.24V-ot állítottam BIOS-ba. Vcore load alatt 1.33V, de LLC egyenestől 3. 1.38V-ról esik, de az egyenes LLC-vel hibás. Itt már valószínű, hogy kell az LLC. 50-es ring-el tudnék 0 WHEA hibás képet beadni, de azzal magam verném át, nem stabil. Ez talán igen:

(#5539) Laraxior válasza zebra_hun (#5535) üzenetére


Laraxior
titán

Pont, hogy a pontszám nem mérvadó... túl könnyű befolyásolni. Még a user tudtán kívül is.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5540) #11493888 válasza zebra_hun (#5538) üzenetére


#11493888
törölt tag

90 fokon főzni azt a procit.... :O az nem fehérnemű teeee :N

(#5541) zebra_hun válasza #11493888 (#5540) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Megnéztem mit is tud valójába ;) Nem így használom, közel 300W CB 23. Ezt tudja 10×5200MHz-en az I9.
Laraxior: azt nem tudom, hogy hogyan lehet befolyásolni a pontokat. 17650 a rekord, de ahogy írtam instabil. Egyébként az 5.2-es profil 46-os ring-el van mentve, ez amolyan kíváncsiság volt. Hozott szépen ;)

(#5542) Csavez™ válasza gabber01 (#5526) üzenetére


Csavez™
veterán

"Ezt hogy? Fiery küldött olyat, ami nem jár le?"
A szoftver az nem jár le, csak egy évig kapod a frissítést hozzá! :)

#5531DroiDMester
Ahogy mondod, én nagyon sokat szívtam az alacsony cpu fesz miatt amikor 3080-at húztam, nem is értem miért akartam akkor alacsony feszt.

[ Szerkesztve ]

(#5543) #11493888 válasza zebra_hun (#5541) üzenetére


#11493888
törölt tag

én már olyan eredményt teszek ki amilyet akarok.. egyszer majd ide is eljutsz
(nem photosoppal) :DDD

azért ez harmatos....de megy ez feljebb is


alakul de még nem az igazi zavaró az a két felettem lévő vacak...


na azért,
pont ezt szerettem volna látni hogy a foshab ryzen lelázódik a retekbe.
:DDD

a speed hack is azért jó tud ám lenni elég sok mindenre.
:K

még a hőmérséklete se emelkedik a procikámnak...

(#5544) Csavez™ válasza #11493888 (#5543) üzenetére


Csavez™
veterán

:C :D

(#5545) zebra_hun válasza #11493888 (#5543) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szóval van csít ide is... én naív... Egyébként a Volt, Amper adatokból simán kiszámítható a teljesítmény, de a pontok megmondják, hogy milyen lett az oc. Sajnos a fizikát nem lehet átverni, hőmérséklet fog jönni a teljesítmény növelésével. "Szép" eredmények. Bakkerfildben sem használtam sosem illegális cuccokat, én már így fogok kihalni :D

(#5546) gabber01 válasza Csavez™ (#5542) üzenetére


gabber01
addikt

Ja, azt hittem ha lejár, akkor ugyanúgy nem lehet használni, mint a trial végén.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5547) Laraxior válasza Csavez™ (#5544) üzenetére


Laraxior
titán

Próbálgattad esetleg a ramot játékoknál, hogy melyik a jobb az alacsonyabb órajel + alacsony időzítés, vagy a minél magasabb órajel + ~CL17-18 :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5548) keIdor válasza Laraxior (#5547) üzenetére


keIdor
titán

Magad is kipróbálhatod, csak a Gear 2 olyan 4800MHz-től "hozza be" azt a hátrányt, hogy nem szinkronban fut az IMC-vel.
4800MHz-hez meg azért feszelni kell már a ramot is, de jobban az SA, IO-t és nem biztos, hogy az hosszú távra egészséges.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5549) #11493888 válasza zebra_hun (#5545) üzenetére


#11493888
törölt tag

Az én generációm meg a cheat enginen nőtt fel mert a 8 évesek vertek szarrá minket a doom-ban annak idején.
Az ezt megelőző eredmények természetesen mind valódiak voltak és büszke is vagyok rájuk, mert boostal el tudtam érni olyan pontszámokat vagy nagyon közelieket 65 fokon amit mások csak 5 ghz állandóval 70 felett.
Másképpen mondva, az én gugyerák szar sp 48-as vacak 10900k-s szörnyetegem azért elég rendesen meg lett hőfokban szelidítve és teljesítményben meg szinte sehogyan, illetve abban alig, és ez nekem több mint elég is. Remélem meghálálja hogy vigyázok rá.
Le a kalappal előttetek hogy ennyit vacakoltok az OC val és rettenetes sok tapasztalatotok is lesz ebből de én biztos vagyok benne hogy én maradok annál ahogy most be van lőve a sajátom mert nekem ez is több mint elég már az elkövetkezendő 5-6 évre, azután megint jöhet egy újabb platform, újabb proci újabb gyorsulás.
Addig meg nyugodtan akarok aludni, nem azon agyalva egy esetleges anomálián, hogy melyik paraméter lehet alacsonyabb a kelleténél vagy erősebb a szükségesnél.

[ Szerkesztve ]

(#5550) Laraxior válasza keIdor (#5548) üzenetére


Laraxior
titán

Nem akartam még bedobni, nincsen még kész, de annyira nem vagyok elájulva ettől a gear1-től. Hagytam egyelőre mondjuk alapfeszen (1.45V) De 1.5-nél többet nem igazán akarok neki adni.
TRFC 400-nál már restartot dobott.
CL18-al megy neki a 4400 vígan, de láttam, hogy 1.5V-on ment a 8GB-os modul 4800-at. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.