Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) zebra_hun válasza arabus (#4300) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ha rendelek alzáról, kipróbálom, de ha nem megy a gyári xpm profillal, csak akkor lehet visszaküldeni? Ez a 14 napos elállás akkor is van, ha a termék tökéletesen tudja a ráírt adatokat? Így nem igazán tartom fair-nek. Rákeresek neten az aida tesztre, hátha találok.

(#4302) arabus válasza zebra_hun (#4301) üzenetére


arabus
addikt

Igen ha nem tetszik a termék is elállhatsz ha csak azt mondod te nem ilyenre gondoltál.
Én modjuk gariba küldtem vissza mivel még nem telt el a három nap cseregari.
Igy ingyenesen tudod visszaküldeni,postával van az alza szerződve.
A postán irtak rá egy fecnit és kész.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4303) Ubi82 válasza zebra_hun (#4301) üzenetére


Ubi82
őstag

A 14 napon belüli elállás online rendelés esetén törvényileg véd, ennyi, szó nélkül visszaküldheted.
Most ezt ki hogy értelmezi és használja ki az nem ebbe a topicba való :D
Sírhatnék, hogy nem tudja 1.2v alatt a procim az 5ghz OC-t, mégsem teszem, nekem tökéletes ;]

(#4304) Laraxior válasza zebra_hun (#4301) üzenetére


Laraxior
titán

Naná. A legjobb dolog. Ettől már csak az amazon jobb, ott van időd alaposan letesztelni a cuccokat, náluk 30 napig él a visszaküldési móka. :D
Volt, hogy csak bios-update-re vettem egy Celeront. Még aznap vissza is adtam nekik ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4305) ati700


ati700
csendes tag

Sziasztok! 1napja jött meg a ketyere : i9 10850K - ASUS Z490-F. Tesztelgettem pár beállítást a végén sikerült stabilan az 5.0Ghz-t tartani hiba nélkül lefutottak a tesztek. De a hőmérsékleteim elég durván néznek ki. XMP II , MCE bekapcsolva, ring - min.47 max.47, LLC 6-os, Vcore bios-ban 1.385 (kevesebbel bsod)

Egy O11 XL házban van 7db corsair af120 ventikkel, egy TT TH 360as aio-val top-push.
Egy pár tippet , trükköt szeretnék kérni, kezdő CPU tuningos vagyok/lennék. A lényeg hogy szeretném egy 5.0Ghz-t kihozni belőle egy max.80-84C mellett. :R
R23 :

R20 :

(#4306) laychi válasza ati700 (#4305) üzenetére


laychi
veterán

Ehhez egyrészt kisebb feszültség kellene.
Másrészt a hűtőd nem sérült, megfelelő a működése?

(#4307) ati700 válasza laychi (#4306) üzenetére


ati700
csendes tag

Nem, a hűtő működik rendesen. Jelenleg megpróbáltam egy pár biosvolt beállítást de sajnos L0 cache errort kapok a hwinfo szerint. :W Eddig próbáltam : 1.305/1.310/1.315/1.320/1.325/1.330. - Mind L0 cache error Cinebench R23 alatt.

(#4308) gainwardgs válasza ati700 (#4307) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nem nyertél a silicon lottery-n :K

(#4309) zebra_hun válasza ati700 (#4307) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szia, nekem sokat segített a delidelés. Sima léggel még a teszt is belefér 5.1GHz-en. Készíthetnél egy fotót, ahol látszik a magok hőmérséklete. Szerencsés vagyok ezek szerint, nekem a stabil 5GHz-hez elég 1.250V. Az 5.1-hez meg 1.320V

Többieknek:

Vakargatom a fejem nagyon memória ügyben. Nagyon filózom a 2x16Gb-os Kit-en. Ezt hoztam ki tegnap a mostani ram-ból:

El lehet vele szépen "tölteni" az időt :)

(#4310) zebra_hun válasza zebra_hun (#4213) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

1.225V bocs, benéztem. Itt látszik a vrvout.

[ Szerkesztve ]

(#4311) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

A Patriottal itt egy [link] , ahol brutális teljesítménye van. (16 16 16) Végén van egy aida teszt is. Sajnos most nem találom, de találtam egy tesztet is, ahol a gyári 19 19 19-et csak manuálisan tudta. Alapból 20 19 19-re állt be, és az aidás képe megegyezik az én mostani )nem túl szép) értékeimmel. Ez is ezek szerint egy lottó. Még a magasságot is le kell ellenőriznem, a mostani gskill-en rajta ül a Noctua első venti, így éppen be tudom csukni az ajtót. Az a max magasság.

(#4312) arabus válasza zebra_hun (#4309) üzenetére


arabus
addikt

Ezek már elég élhető eredmények.
Szerintem engedd el a vásárlást.A ddr5 gyakorlatilag már láthatáron belül itt van.
Ha most 70-et költesz rá nem sokat fogsz már teljesitményben nyerni.
Ennyiért már ddr5-öt is fogsz kapni.
Itt az aida a Patriottal gyakorlatilag látszik hogy nem túl jó a pcb-sem és a chipek sem rajtuk.
Elég gyenge eredményt dobnak.Pénzkidobás lenne ezt venni igy hogy már van memód.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4313) zebra_hun válasza arabus (#4312) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Őszintén szólva, kicsit azért meglepődtem, hogy 47 lett a latency. Ehhez már azt a sys agent és vccsio (nem tudom pontosan a nevét bocs) meg kellett emelnem 0.950-ről 1.150V-ra. Ram fesz is 1.440V. Kézzel fogdozva teljesen hideg. Sajnos 1.420-al hibázik. Majd még biztos 'köszörülök' rajta ;) Egyenlőre nem kapkodok, gyakorolni jó ez is. Köszi az ötleteket, tanácsokat. Ha esetleg még kijön valami ebből, akkor megosztom. Egyenlőre elmentve profilba. Szép napot mindenkinek, mostmár melóznom is kell :)

(#4314) DroiDMester válasza ati700 (#4305) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Majdnem olyan vacak a te cpu.d is mint az enyém nekem 1,395V kell neki hogy stabil legyen az all core 5GHz

Sajnos ezt már játék vízzel nemfogod tudni 80.fokra lehűteni, ráadásul a házadnak a szellőzése sem igazán jó.

Ha ettől jobb hőfokot akarsz épített víz kell!

(#4315) ati700 válasza DroiDMester (#4314) üzenetére


ati700
csendes tag

Igen, jelen esetben nagyon elgondolkodtam rajta hogy építek majd ha a pénztárcám engedi a közel jövőben, nem számítottam ennyi hőre :D

Tegnap éjjel még mókoltam a masinát sikerült lejjebb tornászni a dolgokat, ki mit mond? Nekem ránézésre stabil, 0 erroral lefutott minden teszt. Biosvolt : 1.355,LLC-6os,ring min.max.48., MCE auto.

R23:

(#4316) zebra_hun válasza ati700 (#4315) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én egy leírás alapján állogattam, de ott a mce-t kikapcsoltatta. Ha segít, lefotózom a Giga biosát, bár sztem eléggé más. Az biztos, hogy minden auto-n, cefet meleg volt. Ezért is döntöttem delid mellett. Van egy fotóm is róla, amikor gyári beállítások vannak. Ilyen volt:

(#4317) Roba válasza zebra_hun (#4309) üzenetére


Roba
tag

Itt 2X16 Gb G-SKILL Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16 KIT F4-3600C16D-16GTZNC (16-19-19-39) Aida 64 Gyorsítótár és memória sebességmérés eredményem, ami viszonyításnak jó lesz.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4318) zebra_hun válasza Roba (#4317) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Már sikerült lemennem 47ns-re, ill. 52Mb/-re fel. ;) de kössz

(#4319) aradebil2


aradebil2
senior tag

Asrock úgy tűnik a Z490 után Z590-ben is nagyot alkotott :D
De már nem throttlingol legalább

[ Szerkesztve ]

(#4320) palfitom válasza aradebil2 (#4319) üzenetére


palfitom
félisten

Az is valami! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4321) misfine válasza Ubi82 (#4303) üzenetére

Ezzel csak akkor van probléma, ha misfine a neved. Mert misfine barátunk annyira inkompatibilis balfék szerencsétlen, hogy visszavisz egy szart és kihoz egy még szarabbat. :D A 10700K-nak "csak" 1.38-1.39 kellett az 5GHz-hez, ennek ahogy fentebb irtam bőven 1.42 körül. :C De igazából nagyon nem érdekel már, mert lebirom hűteni, simán 70-en megfogom igy is CBR23 alatt és a fesz OFFSET nálam mert fixet nem eszik meg valamiért, pedig több hozzáértővel is átnézettem már a BIOS beállitast :D

[ Szerkesztve ]

never say never

(#4322) Ubi82 válasza misfine (#4321) üzenetére


Ubi82
őstag

Én simán neked adom a nap, de legye a hét hőse címet :DDD Még erre is van 14 napod :DDD

(#4323) c41r0^ válasza ati700 (#4315) üzenetére


c41r0^
őstag

Szerintem próbálkozz meg azzal, hogy a Ring ratio-t (uncore szorzó) lejjeb veszed.

Elvileg CPU ratio mínusz 6 még rendben van. Azaz ha ez nálad 50 (5 GHz-en hajtod a CPU-t), akkor az 50-6, azaz 44-es (max. 4.4GHz) uncore is elég busz-sebességet nyújt.

"The uncore ratio, or ring, is the communication bus. Uncore clocks are also the speed the cache operates at. Also the uncore/cache/ring gets it's power from the Vcore, so it makes sense to give less voltage when you decrease the ring frequency as long the cpu itself is happy with that with it's overclocked speed."

Tehát én első körben a ring ratio-t minimum és max. 44-re állítanám (vagy AUTO-ra), utána próbálkozhatsz a cpu vcore visszavételével, lehet, hogy jóval kevesebb vcore fesz is elég lesz neki így. Ha stabil, akkor mehet mindig 1-el feljebb a ring ratio, de valószínű 46 felett feleslegesen sok feszt fog kérni miatta a CPU és általában 47 felett meg inkább instabilitást okoz.

A VCCIO/VCCSA sem olyan túl indokolt 1.2V-on. Amint minden stabil, kezdd el lejjebb venni fokozatosan. A default CPU VCCIO 0.950 V és a VCCSA 1.05 V, ha nincs RAM tuning, akkor elégnek kéne lennie a defaultnak is jó esetben egy 3200@CL16@1.35V-os kitnél.

(#4324) zebra_hun válasza c41r0^ (#4323) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezt a szép és jól megfogalmazott tanácsot én is köszönöm. Angolul ugyan olvasok utána, de rengetegszer nem tiszta. Most pont memóriát kezdtem el tuningolni, ott bizony már hozzá kellett nyúlnom a vccio és vccsa-hoz. Uncore nálam 47, de csak azért mert az volt egy útmutatóba. Kipróbálom lejjebb vételnél stabil e kisebb vcore-al. Danke ;)

(#4325) Roba válasza c41r0^ (#4323) üzenetére


Roba
tag

Üdv!

Nézem én is az Aida64 Gyorsítótár és memória sebességmérés képeket. Feltűnt, hogy nálam a North Bridge Clock 4300 Mhz, Zebra_hun-nál 4700 Mhz. Van olyan rész a bios-ban, hogy Ring Down Bin. Alatta a Min. Cache Ratio és Max. Cache Ratio. Ez lenne a Ring Ratio funkció Asus lapban, ami HWiNFO64-ben a Ring/LLC Clock sor? Ha igen, akkor az alsó értéket szükséges manuálisan beállítani?

Köszönöm a választ.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4326) c41r0^ válasza Roba (#4325) üzenetére


c41r0^
őstag

Igen, valószínű ASUS lapnál (MSI-m van, így sajnos nem tudom pontosan, de majd valaki megerősíti) a Min. Cache Ratio és Max. Cache Ratio lesz a ring ratio.

Az én lapomnál van AUTO, és van fixen beírható max. érték a ring ratio-nál. A minimum-ot leveszi automatikusan, amint kisebb órajelre (szorzóra) vált a CPU.

Ha BIOS-ban dynamic szorzóval használod a procit (Win kiegyensúlyozott profil, Intel SpeedStep / Speedshift ON, hogy visszavegye kis load esetén az órajelet) akkor idle-ben lemegy 800 MHz-re a CPU, a min. cpu szorzó tehát 8, itt lehet 1:1 core:uncore, azaz a minimum ebben az esetben legyen 8 szerintem.

Ha BIOS-ban fix frekire beállított értéken használod a cpu-t, akkor legyen mindkét érték (min-max) ugyanaz. Vagy ha van "fix" beállítási érték, ahol csak 1 mezőben kell megadnod az értékét, akkor tedd arra.

Nyilván a minél nagyobb uncore a jó, de ha az a cél, hogy normális fesszel (pl. léggel be lehessen hűteni egy 5 GHzen futó példányt) menjen a tuning, akkor a magas ring ratio csak gátló tényező lesz. De ez is lap/proci függvénye.

(#4327) Roba


Roba
tag

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4328) Roba válasza c41r0^ (#4326) üzenetére


Roba
tag

Nálam az MCE disabled, SpeedStep enabled, Intel Speed Shift Technology disabled. Az utolsót nem állítottam, mert nem tudom mire való.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4329) c41r0^ válasza Roba (#4327) üzenetére


c41r0^
őstag

A min-t hagyd AUTO-n, max-ot pedig a kívánt értékre, ameddig fel akarod emelni az uncore-t.

Azt látom a képedről, hogy 4.3 GHz uncore van (North Bridge clock), tehát 49-es ring ratio-t ad a lapod, ha AUTO-n van a max érték (AUTO-n az MSI lapom nekem is 43).

Nálad szerintem nem a túl magas ring miatt kér ekkora fesz a CPU-d, mert a 4.3 GHz es uncore nem lesz vcore feszigényes, sőt, még emelnék a ringen minimum 4.4 GHz-re 5 GHz-es CPU-hoz. De minél többre, annál jobb, csak stabilitás tesztet nézz.

A Speed Shift elvileg az az Enhanced Intel SpeedStep (EIST) fejlesztett verziója, az arra van inkább kihegyezve, hogy az az 1-2 mag Turbo-n gyorsabban boostoljon a max. órajelre a CPU TDP kereten belül maradva. Az EIST meg eneriagazdaságosságra van kihegyezve, amikor kisebb a load, akkor vegye vissza a CPU a szorzót és a VID-et, hogy kevesebbet fogyasszon, kisebb feszen kisebb szorzóval (ezért ugrál ekkor a VID is). Nyilván ennek sem sok értelme van, ha az ember fix feszültségen hajtja pl. a procit (és nem pl. "adaptive"-on), mert pont a VID ugrálásával történő vdroop (amit az LLC kompenzál) lesz az instabilitási tényező.

SpeedStep enabled, Intel Speed Shift Technology disabled - ez így jó, ha cél az idle-ben a cpu szorzó visszavétele, és szerintem is érdemes bekapcsolni.

a "max performance" tuning: eist, speedshift, c1e OFF, fix CPU fesz, fix CPU ratio
a "gazdaságos" tuning: eist, speedshift, c1e ON, adaptive CPU fesz, dynamix CPU ratio

És minden más ennek vegyítése, ki hogy szereti :)

[ Szerkesztve ]

(#4330) c41r0^ válasza c41r0^ (#4329) üzenetére


c41r0^
őstag

"Azt látom a képedről, hogy 4.3 GHz uncore van (North Bridge clock), tehát 49-es ring ratio-t ad a lapod*"

természetesen 43-at akartam írni, kicsúsztam a szerk. időből

(#4331) c41r0^ válasza c41r0^ (#4329) üzenetére


c41r0^
őstag

mert pont a VID ugrálásával történő vdroop (amit az LLC kompenzál) lesz az instabilitási tényező.

visszaolvasva eléggé félreértheően fogalmaztam...

szóval nem a VID ugrálása miatt van vdroop, mielőtt valaki ezt olvassa ki belőle :)

hanem az EIST ON mellett, a dinamikusan változó cpu szorzó és vele szinkronban változó CPU VID érték során előfordulhat olyan eset, hogy alacsony a cpu szorzó, alacsony a VID, hirtelen kell a kraft és az órajel felmegy maxra pl., VID felmegy az adott értékre, amennyit a proci igényelne max szorzón, de a hirtelen nagy load miatt a ténylegesen a proci által kapott fesz ugye VID mínusz vdroop értéke lesz, így nem az adott órajelhez minimálisan szükséges vcore-t kapja a cpu, hanem éppen egy kicsivel kevesebbet, így WHEA error vagy BSOD az eredménye

Az LLC a vdroop mértékét kompenzálja, hogy a "VID mínusz vdroop" minél közelebb kerüljön a VID kívánt értékéhez, ezért kell jól megválasztani: minimum akkorát kell beállítani, ami annyit kompenzál, amennyivel elérjük, hogy a szükséges feszt minden körülmény között megkapja a CPU, de túl sok sem jó, mert akkor meg a VID fel/le ugrálása során feleslegesen nagy fesztüskéket kap a CPU 1-1 pillanatra (mivel az LLC "by design" így működik, így tudja csak kompenzálni a hirtelen váltakozó feszültség során keletkező negatív és pozitív vdroop-ot).

Na a fentiek miatt okozhat instabilitást tuningnál az EIST, mert ha az EIST be van kapcsolva, akkor a CPU szorzó rengeteget ugrál föl/le, ezáltal rengeteget változik a VID, így rengeteg esetben felléphet a "pont épp nem elég a vcore fesz" szituációja.

[ Szerkesztve ]

(#4332) c41r0^ válasza c41r0^ (#4331) üzenetére


c41r0^
őstag

így tudja csak kompenzálni a hirtelen váltakozó feszültség során keletkező negatív és pozitív vdroop-ot*

jav.: így tudja csak kompenzálni a hirtelen váltakozó feszültség során keletkező vdroop-ot (azaz feszültség halványulást, feszültségesést)

negatív-pozitív irányban a fesztüskék vannak, amik a fesz változásával generálódnak (enenk mértékét kalibrálja az LLC) csak megint fogalmazásgátlót szedtem be, sorry...

(#4333) zebra_hun válasza c41r0^ (#4332) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi, érthetően elmagyaráztad. Kitökölök majd egy ilyen profilt is. Szerintem vágod a BIOS beállításokat rendesen, úgyhogy merészkednék kérdezni én is. Persze bárki válaszolhat rá :) Memóriát próbálok tuningolni. Nem a legcombosabb példány, de meglátom mit lehet belőle kihozni. (G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB) Eddig ezeket piszkáltam:
- DRAM Voltage 1.440V
- VCCIO 1.050V
- "VCCSA" ? Nálam System Agent Voltage van, gondolom ez az 1.150V

Ami ott alatta van, az a sok minden, lehet azokkal esetleg még valamit kihozni? Ilyen a Gigabyte BIOS-a:

Köszi, üdv. zeb

(#4334) zebra_hun válasza zebra_hun (#4333) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Bocs, nem fértem be a szerk időbe. Esetleg itt adagolni valamit?

(#4335) Semin


Semin
senior tag

Srácok miért van az, hogy a biosban látom hogy 3200-on mennek a RAM-jaim, de a windowson belül pl a NZXT Cam csak 1600-at ír ki? mivel lehet aktuális sebességet nézni?

(#4336) Shkiz0 válasza Semin (#4335) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mert ott hülyén olvassa ki, szorozni kell 2-vel.
Nálam 4000-en megy a memória, és 2000-et ír.
Szóval minden rendben van nyugi :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4337) Semin válasza Shkiz0 (#4336) üzenetére


Semin
senior tag

Sejtettem hogy valami turpisság van a dologban :))

Köszönöm :R

(#4338) c41r0^ válasza zebra_hun (#4333) üzenetére


c41r0^
őstag

Nincs mit.

Szerintem ez egy tanulságos videó LLC-ről, vcore-ról, érdemes Giga tulajoknak megnézni úgy gondolom.

Ezek alapján én override vcore-t ajánlanék + standard LLC-t, mert ott nincs negative voltage spike, isteníti a beállítást a videóban, ez olyan, mintha automatikusan kalibrálná a vdroopot a lap úgy, hogy negative vspike ne legyen egyáltalán, ez így stabilabb lehet, mint a fix vcore.

Én úgy állnék a RAM tuningnak neki, hogy VCCIO/VCCSA mehet 1.2V-ra (szerintem többre nem érdemes 24/7 tuninghoz) ring ratio-t legalább vcore szorzó mínusz 6-ra állítani, és onnan kimaxolni a RAM órajelet / időzítést akkora max RAM feszen, ami +10% az XMP profilhoz képest (1,35V -> 1,485), de még lehet az is sok 24/7-hez a RAM-nak, attól függ, milyen borda, stb. 3800/CL17-18-at szerintem tud a RAM-od így.

Bár szerintem nagy hozadéka nem lesz alkalmazásokban.

(#4339) zebra_hun válasza c41r0^ (#4338) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi. Nekem sajnos csak éjjel van időm ilyenekre, amikor a család már alszik. Elszórakozgatok majd vele ;) A hozadéka... igen, ez jó megfogalmazás. Valószínű, de ez nem biztos, mivel sajnos kis teljesítményű vga-m van még ehhez a procihoz, bfv, amit néha játszom, nem ad semmit. A 8700k-hoz képest sokkal jobb 0.1 és 1% fps-t ad a 10850k, de azt a többletet már megkapom 4.9-el is, tehát pl 5.1-en a teszteken jól mutat, de kézzel foghatót nálam a 980ti-vel jelenleg nem ad. Gondolom a ramok sem adnak, hogy írás olvasást 46-ról fel bírtam tornázni 52ezerre, ill. a latency-t 50-ről 47ns-re. Ez a max eddig amit ki tudtam préselni szegény ramokból, bár játékban nem próbáltam még. Viszont nézek/olvasok azért sokat, főleg most memóriáknak, sok helyen elég szép töbnletet adnak játékok alatt ezek a 'csoda' memóriák. Gondolok az itt is linkelt 60ezer feletti r/w és 36-38ns értékű memóriákra. Ez igaz? Egy olyanhoz képest mint az enyém. Nagyon borsos áruk van, de én személy szerint sosem próbáltam ilyen gyors memóriákat. Tudom, nekem videokártyát kell beszereznem, de jelen helyzetben ezt kihagyom. Inkább tanulom a bios-és ott 'játszom'.

[ Szerkesztve ]

(#4340) DroiDMester válasza zebra_hun (#4339) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemtudom milyen játék tesztet nézhettél ahol ennyi javulás van a RAM tuningtól!

De pl egy 3200MHz on járó CL16os Ram és egy 4400MHz en járó CL18.as RAM között kb 1-2FPS az eltérés.
Szóval játékok alatt kb NULLA a javulás 3200 vs 4400MHz között semmi értelme erre pénzt áldozni, várd meg a DDR5öt! :K

Teszt programokba szépen mutat hogy 47e helyett 65e az írás/olvasás de kb ennyi kézzel fogható előnye nincs!

[ Szerkesztve ]

(#4341) zebra_hun válasza DroiDMester (#4340) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

YT videókon, találni párat. Valahogy éreztem, köszi a válaszod. Nem sok fps-t, hanem a 0.1 és 1% low FPS-en segít. Bocs, melózom, így nem tudok keresni ilyet, csak érdekelt mások tapasztalata/véleménye. Igazából elégedett vagyok ezekkel is, csak az ember itt a PH!-n jár, lát sok szépet és jót :) (aztán piszkálja a csőrét)

(#4342) Semin válasza DroiDMester (#4340) üzenetére


Semin
senior tag

Jómagam is így gondoltam, de bizony kicsit utánanézve lehet az több is. Ha youtube-on csak bepötyögöd, hogy" DDR4 3200 vs 4400" és megnézel pár friss tesztet, bizony 5-8% jön ki.
(intel és amd oldalon egyaránt)

Az már más kérdés, hogy ez megéri -e a felárat vagy nem, de kimutatható.
Néhány éve valóban szinte semmit nem jelentett,(konkrétan 1 fps ahogy írtad) de valami megváltozott.

Hogy mi, azt nem tudom, de majd megmondja akinek ez volt a jele az óvodában :DD

[ Szerkesztve ]

(#4343) JeffPortnoy


JeffPortnoy
lelkes újonc

Sziasztok!

Valakinek van már tapasztalata i5 11400-al?

Köszi

(#4344) Roba


Roba
tag

c41r0^ kollégának köszönöm a magyarázó szöveget :R .

A feszültségekkel kapcsolatban szükségem lenne egy kis felvilágosításra.

CB R23 teszt all core 5 Ghz-en bios 1.335 V volt beállítva (és hibamentesen lefutott).
Ezzel szemben a Vcore max. 1.341 V volt. Ezek szerint LLC4-en túlkompenzál egy kicsit a lapom vagy a nagy terheléstől volt a leadott Vcore nagyobb?

A (CPU magok által kért feszültség) Core VID minden magon 1.309 V. Ezek szerint más bios beállításokkal kevesebb feszültség is elég lett volna CB R23-as teszthez vagy a HWiNfo64 mérése nem pontos, nem kell figyelembe venni?

A feszültségek terén szükségem lenne egy kis felvilágosításra.

Köszönöm szépen :R .


Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4345) Reno7 válasza JeffPortnoy (#4343) üzenetére


Reno7
senior tag

Mint például? Mire vagy kíváncsi?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#4346) JeffPortnoy válasza Reno7 (#4345) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Első sorban arra, hogy most próbálgatom egy B560M Steel Legend alaplapban.
Van a TDP állítási lehetőség, az működik ilyen procinál? Mármint, hogy nem K-s.

(#4347) palfitom válasza JeffPortnoy (#4346) üzenetére


palfitom
félisten

Természetesen működik, told ki nyugodtan!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4348) JeffPortnoy válasza palfitom (#4347) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Nahát, ez érdekes :D
CB R23 Multi Core
65W: 8715
75W: 9204
85W: 9518
90W: 9703
A hőfok max 54 fok volt Aerocool Mirage L240 AIO-val.
Nem rossz szerintem, de majd ti megmondjátok :)
90W-nál többet nem merek adni neki :)

[ Szerkesztve ]

(#4349) palfitom válasza JeffPortnoy (#4348) üzenetére


palfitom
félisten

"90W-nál többet nem merek adni neki" - :F Nyugodtan told ki (akár 150-ig is), baja nem lesz, viszont ki tudja futni magát rendesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4350) JeffPortnoy válasza palfitom (#4349) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Egyszer élünk többször égünk úgyhogy megpróbálom majd mit szól hozzá a proci.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.