Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) Laraxior válasza Csavez™ (#5049) üzenetére


Laraxior
titán

Az alaplap akkor melyik lesz? :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5052) keIdor válasza Csavez™ (#5049) üzenetére


keIdor
titán

Azt hittem az "F" is abban a "hullámos" dobozban jön. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5053) Laraxior válasza keIdor (#5052) üzenetére


Laraxior
titán

Jó gagyi.. eddig a legszebb a 9900K(S)-é :K :C
Kár hogy el kell adni :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5054) Laraxior


Laraxior
titán

Mivel átköltözött ide a 9xxx topik nagyja, tudna valaki linket adni, hogy mit kell vennem, ha vissza akarom ragasztani a CPU kupakját? Mert a 9900KS-t még csak-csak elviszik így, de egy Celeron kutyának nem fog kelleni kupaktalanítva. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5055) Csavez™ válasza ScomComputer (#5050) üzenetére


Csavez™
veterán

Error code 55, egy rammal megy, kettővel nem, szétkapta újra be paszta, így már jó valami feszülhetett a procinál, vagy túl meghúztam a blokkot, levert a víz!

(#5056) ScomComputer válasza Csavez™ (#5055) üzenetére


ScomComputer
veterán

"levert a víz"....engem is leszokott.... :)
A lényeg,hogy jó lett...tesztet kérünk vacsorára.... :K

(#5057) Csavez™ válasza ScomComputer (#5056) üzenetére


Csavez™
veterán

5ghz all core avx 0, 1.26v (1.25el is lement a cb r23), 55 °C ! :C

(#5058) MPowerPH válasza Csavez™ (#5057) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az nem tul acelos. :U Vagy az elozo meg rosszabb volt?

Don't Tread On Me

(#5059) Csavez™ válasza MPowerPH (#5058) üzenetére


Csavez™
veterán

Na megszólalt a rakéta szakértő, mesélj mi a jó volt neki! :)

(#5060) MPowerPH válasza Csavez™ (#5059) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem ugy ertettem. Az i7 -ed nem ment jobban?

De passz, ne kovetem az Intel -t, megneztem a review -eket, aztan annyi. Meg mindig csodalkozok, hogy azt a jo kis 10900K -t lecserelted erre.

CB20, vagy inkabb 23 -at rakj be, single es multi, az tobbet mond. CPU-Z az azonos generaciok kozott is szor, attol fuggoen, melyik CPU -ra van megirva jobban.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5061) Csavez™ válasza MPowerPH (#5060) üzenetére


Csavez™
veterán

(#5062) MPowerPH válasza Csavez™ (#5061) üzenetére


MPowerPH
félisten

Boostot hogy allitottad? Elvileg az Apex -ben tudsz olyat csinalni, hogy 1-2 magos terhelesnel 1-2 egyseggel azokon a magokon feljebb tolja a frekvenciat.

Don't Tread On Me

(#5063) Csavez™


Csavez™
veterán

Most nézem Luumi videóját, 10900K 1,35v=11900k 1,45v ! :K
1,45-1,5v mehet az avx alapú napi használathoz! :C
5,3-al csak a cb r15-öt tudta lefuttatni.

[ Szerkesztve ]

(#5064) MPowerPH válasza Csavez™ (#5063) üzenetére


MPowerPH
félisten

"1,45-1,5v mehet az avx alapú napi használathoz!"

Szerintem ott mar megfozi magat a proci. Az osszes tesztoldal ezzel kuzdott.

Don't Tread On Me

(#5065) Csavez™ válasza MPowerPH (#5064) üzenetére


Csavez™
veterán

1.45-el 5,2 cb23 70 °C alatt volt, sokkal jobban bírják a feszt és alacsonyabbak a hőfokok jóval a 10gen-hez képest!

A 11700k az a selejtes 11900K! :K :K

[ Szerkesztve ]

(#5066) MPowerPH válasza Csavez™ (#5065) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg nem a kijelzett hofokkal volt a baj, hanem a belso hovel, amit a szenzorok nem mernek, vagy nem is latod, hogy merik.
Ezert vol;t az, hogy a CPU a teszteken folyamat belassult.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5067) Csavez™ válasza MPowerPH (#5066) üzenetére


Csavez™
veterán

Értem, én tapasztalom, te meg jobban tudod! :C

(#5068) ScomComputer válasza Csavez™ (#5059) üzenetére


ScomComputer
veterán

Zolinak is ennyit dobott singlebe/5300-on..jobb klikk a képen és megnyitás új...
Ez tájföldi videnyós, nem sokat értek belőle,de elég jók a videói... [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5069) MPowerPH válasza Csavez™ (#5067) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, hanem olvasom. Most egy CB23 ezt nem adja at... Bar de. A multi thread pontod ott mar megzuhan.
Meg a leg elvakultabb Intel parti is annyit mondott a Rocket -re, hogy katasztrofa. Szoval nem en mondom, en max csak tolmacsolom.

Annyit irtam, hogy biztosan nem csereltem volna le a 10900K-Dark kombot erre. Szvsz tesztek szerint is erosebb egy 5.3GHz -n jaratott 10 magos, jatekokban is.

De en nem vitatkozok, orulok, hogy boldog vagy, es hogy tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5070) Csavez™ válasza MPowerPH (#5069) üzenetére


Csavez™
veterán

Szerintem ezzel az olvastammal, menj át az amd-s topikba. Kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

(#5071) MPowerPH válasza Csavez™ (#5070) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te kerdezted... De volt mar linkelve.

Egyebkent meg tojok am ra. :) Irtam is, be happy.

Pathetic by Gamer Nexus
The Worst Flagship Intel CPU... Maybe Ever! by Hardware Unboxed
Don’t Buy This. - TechteamGB
It's not Rocket Science - KitGuruTech
he i9 Trap - Optimum Tech

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5072) DroiDMester válasza MPowerPH (#5069) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én meg örülök hogy lecserélte! :))

Szépen pörög a 10900K és nagyon hűvös :K

5000MHz@1.20V

5300MHz@1,35V

[ Szerkesztve ]

(#5073) Csavez™ válasza MPowerPH (#5071) üzenetére


Csavez™
veterán

"mesélj mi a jó volt neki!"
A feszt kérdeztem, te meg jöttél a google-töl szerzett tudástáraddal! :)

#5072 DroiDMester
Jó kis proci az, ha eladnád szoljál! :D

[ Szerkesztve ]

(#5074) MPowerPH válasza DroiDMester (#5072) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fasza. Es a poen az, hogy keresztben megeszi az utodjat. :)) Mar csak egy jo memoria kellene melle, mert rohadt jo az IMC -je is, ha az emlekeim nem csalnak.
Alaplapot nem vetted meg ala?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5075) Csavez™ válasza DroiDMester (#5072) üzenetére


Csavez™
veterán

Kis állitgatás és megalázom a 8 maggal! ;] 16042

(#5076) ScomComputer válasza DroiDMester (#5072) üzenetére


ScomComputer
veterán

Áááá már értem... :K :D

(#5077) DroiDMester válasza MPowerPH (#5074) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Lapot nem vettem meg!

Mert :

Nagyon elégedett vagyok a MAXIMUS XII HERO val.

RAM meg van jóféle B-die(4200MHz CL16)

(#5078) rasotamas


rasotamas
veterán

Nekem miért ilyen ergya a cpu-z bench?

Illetve miért PCI-E x16 1.1-ben megy a 3070 az MSI Z590 Pro Wifi lapban?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#5079) MPowerPH válasza rasotamas (#5078) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert, mert a CPU-Z Rocket -re lett megirva, vagy a Rocket CPU-Z -re. :DDD Itt tud tundokolni. A lekoszont architekturat ugymond nem tamogatta. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5080) rasotamas válasza MPowerPH (#5079) üzenetére


rasotamas
veterán

De még a reference-et sem futja meg, az miért van? A 10700-nak nem kéne a 10700F-nél gyorsabbnak lennie, all core 4600, ram pedig 3600 16/18/18

https://tinyurl.com/rasoapro

(#5081) MPowerPH válasza rasotamas (#5080) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hibahatar... Futtassad le tobbszor, egymas utan. Mindig mast dob.

Don't Tread On Me

(#5082) #11493888


#11493888
törölt tag

Nekem is stabil 5 ghz en all core de még buherálnom kell a biost mert nem tetszik a hőfok.
Negatív offszettel iszonyat jó hőfokok vannak nekem is. inkább azon használom tartósan.

(#5083) DroiDMester válasza #11493888 (#5082) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1,36Voltos VCORE-al nem is lesz jobb hőfokod, pláne úgy hogy csak játék vízzel hűtöd!

(#5084) hokuszpk válasza rasotamas (#5078) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a benchmark verziot tedd at avx2 -re :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5085) kicsipapucs válasza Csavez™ (#5063) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Erre a videóra szerintem sok időt ne pazarolj. Az ajánlásomra átállt az EVGA socket sense-ről die sense-re 490->590. Luumi nem is érti, hogy 590-ben neki már nem ugyanott mér az új lapja és nem lehet összehasonlítani a 490-nel elért eredményekkel. LLC-t is vereti neki mint a hülye, hogy ugyanazt a feszt LÁSSA vcorenak, mint amit beállít. 100mV neki ide-oda az smafu, nem kalkulál ilyen különbségekkel. Szóval szerintem ilyen feszes/LLC-s kérdésekben kurvára nem mérvadó az ember, mert azt se tudja miről beszél ott.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5086) #11493888 válasza DroiDMester (#5083) üzenetére


#11493888
törölt tag

Márpedig 1.35 volton volt ez a játékvíz negativ offfseten 60 fokos is igaz a cine nem ment fel csak 15800 körülig.

[ Szerkesztve ]

(#5087) DroiDMester válasza kicsipapucs (#5085) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Miért nem úgy ajánlottad akkor, ahogy a komolyabb csúcs ASUS-okban van BIOS-ban be lehet állítani hogy DIE vagy SHOCKET SENSE értéket jelezzen ki, és így mindenki azt választja ami neki szimpatikus!

Én is SHOCKET SENSE-n használom a HERO-t, mert így lehet csak össze hasonlítani a többi tesztekkel amiket ide linkelnek az userek, mert ugye ez elég egyedi dolog, és az alaplapok 95% ban ez nem választható hanem kizárólag a SHOCKET sense értéket jelzik ki!

EVGA-nál is így kellene lenni ha már ennyire prémium lapot akarnak csinálni!

(#5088) DroiDMester válasza #11493888 (#5086) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor vedd le a TDP limitet 180Wattra akkor kb ott leszel amit írsz 60.fok és mínusz 1000.pont CB23.ba

(#5089) laychi válasza DroiDMester (#5087) üzenetére


laychi
veterán

MSI-nél is van VCC ill Socket sense mode(legalábbis a z590-nél/natúr A-Pro lapom van.).
VCC sense, az szerintem a DIE sense lenne.
VCC sense 1,23V 5GHz cb r23 stabil. Socket sense ~1,285V-ot kér vagy hogy... és teljesen más az LLC beállítása is.
Ahogy néztem VIN3 érték HWinfo64-ben megegyezik a Vcore-ral socket sense módban, így ha vcc sense van beállítva, akkor is nyomon lehet követni a socketsense feszültséget.

#5068ScomComputer Ring 4,1Ghz. Elég nagy gödör van az 5,3GHz core-hoz

[ Szerkesztve ]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#5090) kicsipapucs válasza DroiDMester (#5087) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Azt ajánlottam, de igazából fölösleges a kapcsoló. Nehéz lenne implementálni, ha pedig vagy ez, vagy az, akkor inkább die sense, mint az eddigi socket. :K
Vicces, mert a lapok 99%-án vissza van vezetve a VRM controllerbe a die sense a prociból még Z77 lapokon is, 2500K-val is simán mérek die sense-t kívülről a VRM vezérlőre kötve egy elmor EVC-t, tudnák a lapok, de más a design. Csak szimplán nem volt divat azt implementálni gyártói oldalról, hanem a jó öreg socket sense ment SIO-ból forever.
Z170-nel kezdte az ASRock az MOCF-en, azzal rajoskodtak fészen az inhouse benchereik, hogy mindenkit levernek feszigényben, hú mennyivel jobb, mint az Asus Apex lapja. Az emberek meg kajálták, mert nem értették, hogy ja, egy foglalattal arrébb, még egy drop után mér az egyik a másikhoz képest. Csak a tuningosok többsége azóta Z390-Z490-re legalább megtanulta, luumi meg olyan, mint a magyar userek nagyja: "cső 5,1-en megy a proci 1,4-gyel, az jó, nem?" és itt áll meg a tudomány. Jelalak, tranziensek, minimumok, mérés helye, azok sokadlagos és érdektelen információk. :O :W

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5091) #11493888 válasza DroiDMester (#5088) üzenetére


#11493888
törölt tag

Levettem a TDP limitet max 200 wattra ra és 160 wattig se ment fel... :(((
ha felraktam 220 ra akkor meg felment 220 ig 75 fokon + 300 pontért
Jó lesz nekem ez a 16000 környéke majdnem 60 fokon 200 watton 1.350 volt környékén a játékvizzel. auto TDP limit wattal

[ Szerkesztve ]

(#5092) palfitom válasza Laraxior (#5025) üzenetére


palfitom
félisten

Vannak néha furcsa árazások. Pl. Hero VIII-at lehetett egy ideig harmincpárezerárt kapni, előtte sem, utána sem volt 50k alatt.

#5030 ScomComputer
Az szívás.

#5031 Laraxior
:DDD

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#5093) Laraxior


Laraxior
titán

Wow, jár ajándék fullgame is a CPU-hoz :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5094) Csavez™ válasza Laraxior (#5093) üzenetére


Csavez™
veterán

Én egyikhez sem kaptam.

(#5095) Laraxior válasza Csavez™ (#5094) üzenetére


Laraxior
titán

Alaplap?

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5096) kicsipapucs válasza Laraxior (#5095) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Z490 Dark K|NGP|N maradt neki egyelőre még.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5097) rasotamas


rasotamas
veterán

Most cseréltem alaplapot MSI Z590 Pro Wifi-re, Gainward Phantom RTX 3070 kártyám van.
Miért van az, hogy GPU-Z és HWInfo szerint pci-e x16 1.1-en megy a kártya? Már megnéztem biosban, auto-n volt, átraktam gen3-ra.
Tudom van ott egy kis render gombocska, nem változik semmi, és rendes játék közben sem. Mi lehet még a gond :F
Illetve ott volt még a biosban a Resizable BAR és az extended 4gb fölötti memóriaengedélyezés amire azt írja hogy segíti a bányászatot.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#5098) Shkiz0 válasza rasotamas (#5097) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mert nem kap terhelést. Indíts el rajta valamit aztán átugrik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5099) rasotamas válasza Shkiz0 (#5098) üzenetére


rasotamas
veterán

"van ott egy kis render gombocska, nem változik semmi, és rendes játék közben sem"
Gta-ztamnhogy megnézzem, semmi változás.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#5100) #11493888


#11493888
törölt tag

Találtam egy jó beállítást nekem stabilnak tűnik 1.350 voltal a sajátomon.
Nálam nincs klíma de ez még működhet is akár 30 fokos szobába max 80 fokig is mert most 70 fokon produkálja. (hátha hasznos lehet valakinek asus z490 hez megosztom)








Nálam ez az eredménye:



Aki akarja használja egészséggel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.