Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4210) zebra_hun válasza ScomComputer (#4183) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Mélységes tiszteletem :R . CB20 lefut 1.210V Vcore-al hiba nélkül. CB23-at nem ismertem, nem szoktam tuningolni. Építő jellegű kritikákon nem sértődöm meg, ez nagyon hasznos volt. Köszönöm még egyszer. 1.235V Vcore-al fut le a 10 perc hiba nélkül. Sajnos, van egy olyan beállítás amit nem találok, kérlek ne nevess ki. CPU clock ratio: 50. Ez megy addig, pontosan addig, amíg el nem érem a 70C fokot. Régi lapomon (Asrock z370) nem volt ez téma, annyin ment, amennyit beírtam. Itt kapcsolgat végig pl 49x ... 50x ... 100. Ez az érték (50) pontosan 70C a procinak. Első 2 percben fixen 50-el megy, aztán kapcsolgat 49-re. Mindig 100MHz-et vesz vissza, többet sosem. Asrockon volt power limit menü is, hát kicsit új még a giga. 5 GHz fölé nem akarok menni, ezt léggel simán lehűtöm. Ez lett a CB23 már hiba nélkül:

[ Szerkesztve ]

(#4211) ScomComputer válasza zebra_hun (#4210) üzenetére


ScomComputer
veterán

Van itt egy videó(OC Guide), igaz Gigabyte Z390, de a Z490 ua.: [link]
Amit nem találsz a te biosodban azt hagyd ki, de lényeg az látszik...
Sőt van itt egy másik is ez PDF formátumban: [link]
:)

(#4213) zebra_hun válasza ScomComputer (#4211) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Áhh :) megvan, köszi. Ezen bénáztam itt egy ideje. PDF nagy segítség volt. Ezt le is mentem egy profilba. Elég sok "szablyázót" kikapcsoltatott velem az a leírás, de az 50.0 x fixen tartva 10 percen át plafon 73C! Egyébként ez a fixált dolog mennyire gyilkos? 28C ha pihizik a gép, gém alatt 50C a max. Azért 200W fogyasztás 10 percen át, annyira nem rossz levegővel, nem? Azért kérdem, mert ez maradna az alapértelmezett profil. 16521 pont lett fixen 5 GHz-en. Lehet, majd még kitökölőm aa stabil, hibamentes 5.1-et, ott 80-85C a max, pár percet még kibírnak a cpu-k ennyin. Szépen látszanak a külső magok a Core Temp-en. Mára befejeztem, bocs a sok hsz-ért, iszom most rá egyet :)

(#4215) Ubi82 válasza zebra_hun (#4213) üzenetére


Ubi82
őstag

Szépek az eredményeid, jár a pacsi és kiérdemelted a sört :C
Nálam bios-ban fixálva 1.245V-re ez a vége, alatta hibázik :D

#4183 Scom
Kabbe az 1.192-det :D Megveszem a selejt xar procidat :DDD ;]

(#4216) zebra_hun válasza Ubi82 (#4215) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi, az az igazság, zsaluzni akartam de elvert az eső. Újonc vagyok, erre itt sokan rájöttek a sok fotómmal, de elégedett vagyok az új szerzeménnyel. Cpu érdeme egyébként, hogy mit ki lehet belőle hozni. Delid is hozzátett sokat, nagyon tetszik ahogy a magok a szélén hűvösebbek. Ahol csak egyik oldalról kap fűtést a szélén, azok kicsivel hűvösebbek, nem össze-vissza. Egyébként egy ideje olvasom a topikot, csak nem volt meg a cuccom hozzá, feleslegesen nem akartam bele brekegni. 5.1-el most futnak a tesztek, viszont nagyon nagyot dob eredményben. Viszont 83-85C foknál járok, ez már határérték nagyon. Ez a 10 perces CB szépen kihozza a hibákat is. Köszi, és a régi hsz-eknek is. Ezután jön a memória oc :D

(#4217) laychi válasza Ubi82 (#4215) üzenetére


laychi
veterán

Licitálnod kell érte, annyi az érdeklődője :D

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#4218) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be légy szíves az AMD-s offolást.

#nincsbennetarcsi

(#4219) s.bala31 válasza Ubi82 (#4215) üzenetére


s.bala31
őstag

Sajnos én egy kicsit gyengébb darabot fogtam ki. Ennek kell 1.28V a stabil 5Ghz-hez. Bár úgy voltam vele ha már 1.3 alatt sikerül elérni az 5g-t elégedett leszek.

(#4220) Ubi82 válasza s.bala31 (#4219) üzenetére


Ubi82
őstag

Teljesen jó érték :)
Ha Scom nem kezd el minket "cseszegetni" rá se néztem volna, hogy mi az alja, jött ilyen rakjátok 1.200-ra, 5ghz-et tudnia kell, CB23 teszt, ha meg nem tudja dobjuk vissza a boltnak, mint valami videó kazetta kölcsönzőbe :DDD
OC is Scom hibája, megvételkor auto-n hagytam, természetesen 1.3 fölötti fesszel, beállításban, guide-ban sokat segített :R
Vizes blokk alatt sem mindegy mennyit eszik, rendesen befűt magas fesz mellett, hiába a sok radi :P

#4216 zebra
Memória tuninggal óvatosan, nehogy bios reset legyen a vége, meg win reinstall, én neki se álltam :D

#4217 laychi
Ha fizet megveszem :DDD

(#4221) zebra_hun válasza Ubi82 (#4220) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:) Engem sem érdekelt annyira az oc sosem. Használtam a gépem és örültem. Sajnos, mivel a pöcs voltam, eladtam a garis 2070 superem, mert akartam egy 3080-at. Meg is vettem, de sokalltam, és árában el is adtam. Tudtam, hogy jön a karácsony, úgysem lesz időm használni, tavasszal úgyis már nem lesz újdonság, olcsóbban veszek pár hónap múlva egy másikat. Ja... lópikulát... na így kerültem a BIOS-ba, egy 980ti-t vettem ideiglenesen, de nincs kedvem játszani a 3080 után. Így jött a 'játék' a beállításokkal. Szerintem a jelenlegi helyzetet nézve, belejövök a memória tuningba. Időm sajnos lesz rá, játék nem viszi el ;)

(#4222) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Sziasztok!
Fejlesztésen gondolkozom Haswell i5-ről. Kicsit tanácstalan vagyok, mire érdemes fejleszteni. A büdzsé kötött, próbálnám a minimumon tartani, de hosszútávban gondolkozom.
i5-11400F és az i7-10700F között vacilálok. Az előbbi a memóriatuning miatt érdekes (H-s és B-s lapokon), utóbbi a 8 mag miatt.
Melyiket lenne érdemes választani? H-s lap elég mindkettő alá, igaz? (természetesen előbbihez 500-as)

(#4223) arabus válasza skyrush7 (#4222) üzenetére


arabus
addikt

Guru3d-n most tesztelték.Olvasgasd el szerintem és azután dönts hogy melyik a neked megfelelő.
Elég jó lett a 11400f csak úgy elvitték mindenhonnan mint a cukrot.
Tegnap sehol nem láttam csak f nélkülit.
b560 vagy h570 is jó.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4224) skyrush7 válasza arabus (#4223) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Valóban elég jónak ígérkezik. 10700 alá biztosan nem vennék Z-s alaplapot, így a gyors RAM-tól elesnék.
Beruházok egy 11400F-re. Köszi! :R

(#4225) s.bala31 válasza Ubi82 (#4220) üzenetére


s.bala31
őstag

A rammal kicsit szívtam én is mire sikerült belőni 3200-ra. Volt bios reset is :) Fentebb már nem próbálkoztam mert ehhez is 1.356v kell és mivel nekem mind a 4 ramslot foglalt melegednek rendesen.

(#4226) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Erről a memória párról van valakinek tapasztalata? [link] Ilyen van nekem, xmp-vel használom. Egyébként 'kézzel foghatóan' mire lehet számítani? Ez jelentkezik mondjuk mikrolaggban? Mármint javulás? Arra vagyok kiváncsi, hogy játékban érezhető e mondjuk ugyanezzel időzítéssel 3600-ra meghúzni. Gondolom jobbat nagyon nem lehet vele elérni. Nagyon borsos árat kell fizetni kicsivel jobb ramokért. Gondolom semmi értelme sincs csak a MHz-et kitolni lazább időzítésekkel. Gondolok itt 4000MHz-re de cl22-vel.

[ Szerkesztve ]

(#4227) kicsipapucs válasza zebra_hun (#4226) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez tuti nem Samsung B-Die lesz, évek alatt cseréltek rajta IC-t többször, asszem Rev-D és Rev-E Hynix lehet rajta.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#4228) arabus válasza zebra_hun (#4226) üzenetére


arabus
addikt

Ok bejött.3466 lehet menne.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4229) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Ok, este leszek gépnél, ilyenkor csak mobil van, köszi az infókat. Szabad maradni ebben a topikban, vagy jobb ha keresek egy memória tuningos helyet? Szoktam itt látni nagyon nagyon szép eredményeket csak azért. Az majd ide is tartozik, hogy a vccio (vagy mi a neve) és a többi beállítás milyen legyen. Néztem videókat már, este beírom pontosan. Hynix d ha jól emlékszem, de nem esküszöm. Emlékeim szerint a következő lépcső ment (3400) de a testmem hibát írt már ki. Felette el sem indult. Este majd, köszi

(#4230) keIdor


keIdor
titán

Közelebb lehet az új Alder Lake szerintem mint gondolnánk, a CPU-Z már supportot is kapott, Z690 szintén.

v1.96
Preliminary support of Intel Alder Lake and Z6xx platform.Preliminary support of DDR5 memory.AMD Ryzen 5700G, 5600G and 5300G APUs.AMD Radeon RX 6900 XT, 6800 (& XT), 6700 XT GPUs.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4231) gainwardgs válasza keIdor (#4230) üzenetére


gainwardgs
addikt

Sztem bukta lesz az is, főleg egy Zen4 ellen

(#4232) PuMbA válasza gainwardgs (#4231) üzenetére


PuMbA
titán

Tsss... itt tilos az AMD-t megemlíteni ;]

(#4233) TechN7ne válasza PuMbA (#4232) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Olyan mint az iPhone topikban ,ahol minden androidos ólálkodik ,fordított esetben meg az IOS felhasználók arra sem néznek. ;]

keIdor

Uhh ,akkor magamból indulok ki ,még a lefogató foglalatukat sem akarom látni ,igénytelen és gagyi az egész. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4234) keIdor válasza TechN7ne (#4233) üzenetére


keIdor
titán

[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4236) Laraxior válasza keIdor (#4230) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor meg főleg megérte a Z590 :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4237) Roba


Roba
tag

Itt az enyém is all core 4.8 Ghz-en, MCE diasabled, bios 1.25 V-on.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4238) Peat;) válasza PuMbA (#4235) üzenetére


Peat;)
veterán

Ez az írás egy feltétellel lehet valid: ha beraknád AMD-s topikokba is. A nélkül egy puffogás semmi több, megnézhetem betetted-e vagy féllábas a gondolatmenet..?

Mint ha olyan hatalmas különbség lenne az nvidia, amd és intel között. Mindegyik amcsi cég amennyire tudom, egyik sem magyar nemzeti chipbolt. Mindegyik a pénzedre vágyik és mindegyik igyekszik ezt maximális szinten megoldani.

Ha a ph! nem nylívánítja magyar nemzeti hőssé az AMD-t, élen Abu sok évnyi kitartó szúrka piszkáival, személyes hülyeségeivel, jóslataival...nem lennének ekkora hittérítési viták sem. Valahogy kezelni kell ezt az állapotot, mert nem gondolkodásmódok hanem hitek találkoznak sok esetben.

(#4239) Laraxior válasza Roba (#4237) üzenetére


Laraxior
titán

Csúcs, a felső sorban meg megtalálod a Prt Scrn gombot is ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4241) Roba


Roba
tag

Az mitől lehet, hogy Asus Multicore Enchancement disabled-en van és az SpeedStep enabled-en, all core 4.8 Ghz-en nem veszi vissza a szorzót? Ezelőtt szépen visszavette akár min. 8X-ra.
(Előtte csinált olyat, hogy ha az MCE és a SpeedStep is enabled-en volt, akkor is visszavette a szorzót).

Köszi.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4242) arabus válasza Roba (#4241) üzenetére


arabus
addikt

Win energiagazdálkodás kiegyensúlyozotton van?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4243) Shkiz0 válasza Roba (#4241) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Windows energiagazdálkodásoknál nézz szét.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4244) Mans20 válasza keIdor (#4230) üzenetére


Mans20
addikt

Ha igaz augusztus végén, október elején kezdik gyártani. [link]

(#4245) Roba válasza arabus (#4242) üzenetére


Roba
tag

Igen.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4246) ScomComputer válasza Roba (#4241) üzenetére


ScomComputer
veterán

Itt így kell kinéznie...5% és 100%...nálad ilyen ?
[kép]
Ha nem akkor így állítsd be és jó lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#4247) Roba válasza ScomComputer (#4246) üzenetére


Roba
tag

A minimális processzor teljesítmény 100%-on volt.
ScomComputer köszönöm neked. :R

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4248) ScomComputer válasza Roba (#4247) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nincs mit,tudtam hogy így lesz, nagyon sok ügyfélnél tapasztaltam már ezt főleg ha matatnak a vga vezérlőpultban,biztos te is nyúlkáltál..... :D

[ Szerkesztve ]

(#4249) Roba


Roba
tag

Olyan beállítás nincs, ami a Vcore-t is leviszi a szorzónak megfelelő szintre?

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4250) ScomComputer válasza Roba (#4249) üzenetére


ScomComputer
veterán

De van,ha van nálad opcióként a biosban....adaptive, vagy adaptive offset...de szerintem legjobb a fix,azzal stabilabb,ha az előbbieket nem jól lövöd be akkor könnyen elszállhat....ha nem vágod szerintem engedd el.. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.