Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) skyrush7


skyrush7
aktív tag

Nem gondoltam volna hogy ilyen forró a 11400F is.
150W-os BFB-vel és Arctic Freezer 33 Esport Edition-nel (dual-fan) 74-76 fokon megy a 24 fokos szobában.
Vagy csak hűtő felrakását csesztem el, mert a rögzítés elég nyögvenyelősen ment, és csúszkált egy kicsit a procin. Normális hőfok lehet egy ilyen hűtő alatt?

(#4602) gabber01 válasza skyrush7 (#4601) üzenetére


gabber01
addikt

Mondjuk egy hwinfo mekkora áramfelvételt jelez? Mert az hogy kitoltad a tdp limitet lényegében BFB-vel még nem feltétlenül jelent sokat.
Aztán ha már eleve gyanakszol, hogy esetleg nem fekszik fel a hűtő megfelelően, akkor érdemes lenne újra felszerelni rendesen.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4603) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jujjj, ez nem sikerült jól.. [link] :DDD

(#4604) Create. válasza ScomComputer (#4603) üzenetére


Create.
addikt

De kijött😀

(#4605) ScomComputer válasza Create. (#4604) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az ki....de nem én vótam, mielőtt azt hinnétek...a fb-ról van... :)

(#4606) Create. válasza ScomComputer (#4605) üzenetére


Create.
addikt

Gondoltam, meg azt is, hogy te nem teszel fel fél kiló pasztát.😀

[ Szerkesztve ]

(#4607) Ubi82 válasza Create. (#4604) üzenetére


Ubi82
őstag

Végülis :DD Durva, ilyet még nem láttam :U Tuti Scom-é és nem fb-ról van :P

(#4608) ScomComputer válasza Ubi82 (#4607) üzenetére


ScomComputer
veterán

Visszamennyééé ;] :DDD

(#4609) zebra_hun válasza Ubi82 (#4607) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:)) Ja, annyira hűvösre sikerült neki beállítani, hogy összefagytak

(#4610) Roba válasza Roba (#4556) üzenetére


Roba
tag

Nem volt jó ötlet a Load Line Calibration Level 6 beállítás (max. beállítás nálam a Level 7), mert veszélyes lehet a processzorra. Ott már könnyen overshot (kap egy magas fesztüskét, ami degradálhatja a CPU-t) lehet a vdroop túlkompenzálásából. Visszavettem Level 5-re, ami sokkal biztonságosabb és idle-ben (terheletlenül) is alacsonyabbak a hőmérsékletek.

CB R23 eredmények, terhelés alatt a Vcore LLC5-tel: (leadott max.), current = leadott min., amin már stabil:

4.8 Ghz bios1.2V&(1.199V), 1.172V OK!, alacsonyabb vcore-t nem próbáltam.
4.9 Ghz bios1.25V&(1.252V), 1.217V OK!, bios 1.245V& 1.208V WHEA.
5 Ghz bios1.31V&(1.314), 1.279V OK!, bios 1.305V&1.27V WHEA.

5.1 Ghz-et nem próbáltam és szerintem felesleges is, de valószínűleg terhelve, tényleges 1.35V vcore-n stabil, de hűthetetlen lenne.

Tapasztalatom az, hogy a CB R23 teszt alatt ha 1 lépcsővel (0.005V) kevesebb a Vcore, akkor ugye pirossal írva hibázik, ha min. 2 lépcsővel (0.01V) kevesebb a feszültség a szükségesnél, akkor keményen csak BSoD.

Egy google fordítóval olvasott angol nyelvű írásban felfedeztem, hogy nem csak a bios, hanem a CPU-Z is megmutatja a 2 db. előnyben részesített, jobban sikerült magot piros színnel az About/Clocks menü alatt.

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4611) palfitom válasza ScomComputer (#4603) üzenetére


palfitom
félisten

Az szép...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4612) Pioneer


Pioneer
senior tag

Low budget 5000Mhz-es Ram apró pénzért, igaz OC-zva. :DD (
Csak az időzítéseket állítottam, sub-okhoz nem nyúltam, és kapott + 0,1 Voltot)
Thermaltake R009D408GX2-4400C19A


PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4613) gabber01 válasza Pioneer (#4612) üzenetére


gabber01
addikt

Ez a low budget? Így is több, mint 2x annyiba kerül, mint az én 16GB-om. Jó, gyorsabb is, de hol tudod ezt kihasználni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4614) Pioneer válasza gabber01 (#4613) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem az a lényeg, almát a körtével kár összehasonlítani!
A legolcsóbb gyárilag 5000 MHz-es RAM-ok 870 dollárnál kezdődnek...

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4615) energomatt válasza gabber01 (#4613) üzenetére


energomatt
senior tag

...de hol tudod ezt kihasználni?
Itt, ebben a topikban!

(#4616) -Gabesz- válasza Pioneer (#4612) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Szépen megy!
Ezen milyen ramok vannak? samsung B-die, vagy valami újabb?

A viperek hogy mentek nálad?

(#4617) Pioneer válasza -Gabesz- (#4616) üzenetére


Pioneer
senior tag

Köszi.
SK Hynix Ramok, először tartottam tőlük, de atom stabilak, nem hibáznak.

A viperek CL 17-17-17-38 4400MHz-en, 1,5 Volton. Közel egy évig használtam így, mai napig tökéletesek.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4618) zebra_hun válasza Pioneer (#4612) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Fogsz ott még mélyebbre is menni ;) Nincs ezzel semmi baj sem, ha ki lehet hozni nyüstölés nélkül szép eredményeket.
#4613 gabber01
Pl online lövöldében meghálálja ezt. Mikrolaggokban segít sokat. Sokunknak van jó proci meg vga, de a memória egy "gyenge láncszem". Ez olyan mint a hang cuccoknál a jó lemezjátszó jó tűvel, király erősítő, szuper hangfalak, de egy középkategóriás hangváltóval amit ki lehetne hozni a tök állat cuccokból sajnos nem jön ki, mert van egy gyenge láncszem.

(#4619) palfitom válasza Pioneer (#4612) üzenetére


palfitom
félisten

Hasít szépen!

#4615 energomatt
Itt simán! :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4620) gabber01 válasza zebra_hun (#4618) üzenetére


gabber01
addikt

Igaz, ott valóban lehet haszna. Mondjuk engem speciel pont hidegen hagynak ezek, de elhiszem ha valakinek fontos.
Azért ha valami professzionális alkalmazással dolgozik valaki és ott jelentős előnyre tesz ezzel szert, akkor azt inkább találom hasznosnak. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4621) zebra_hun válasza gabber01 (#4620) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Teljesen igaz, munkában ez nem hiszem hogy számítana. Magamfajta játékosoknak számít, hogy 1 sec alatt valóban meglegyen a "165" képkocka ;) Ezt meg is kell fizetni. Aki értelmes dolgokra használja gépét, annak a mennyiség profitálóbb, mint ez a gyorsaság. Stabilitás meg még fontosabb. Elmondom, hogy pont olyan béna vagyok "szuper" géppel, mint a régi nem szuper géppel játékban.

(#4622) Pioneer válasza zebra_hun (#4618) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem tervezem, mert hogy tudom mennyi időt el lehet rá pazarolni, de inkám nem teszem. :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4623) arabus


arabus
addikt

10400F-re jó lesz ez igy?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4624) palfitom válasza arabus (#4623) üzenetére


palfitom
félisten

Asszem sokan kibékülnének vele :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4625) Mans20 válasza arabus (#4623) üzenetére


Mans20
addikt

BCLK emelés nélkül mennyire lehet felvinni?

(#4626) arabus válasza Mans20 (#4625) üzenetére


arabus
addikt

4300 ha jól tudom,sosem próbáltam.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4627) Alpi. válasza Mans20 (#4625) üzenetére


Alpi.
addikt

4600/1,07=4300

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#4628) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok,

Agyalok rajta egy ideje, hogy váltok felfelé, időszerűnek érzem :DD

I7-4790 (non-K) ketyeg most, Zotac 1070 AMP! mellett, FHD 144Hz monitor, ennél nem is akarok feljebb lépni. Jelenleg a PC-t csak játékra használom, ezért gondoltam hogy Intel mellett maradok továbbra is.

Nem igazán követtem az eseményeket egy ideje, a keretem sem túl bő, első körben 10400F-et, 10600KF-et néztem, de most láttam pár hsz-t a 11400F-ről, valaki kicsit sötétítsen fel, mik a lényegi pontok, ami miatt a 11.gen jobb választás?
Mint a mostani CPU-mon is látszik, nem vagyok a gyakran váltogatós fajta, szóval long-term megoldást keresek :) Plusz, ha egy-két ajánlott deszkát is tudtok mondani hozzájuk, megköszönöm, tartósság és megbízhatóság > erzsébé & fancy-fícsörz. :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#4629) PuMbA


PuMbA
titán

[link] Hinnye.. B560 alaplapok elég furcsán viselkednek alapbeállításon Intelnél :) Gyárilag lekorlátoznak egy alsóbb kategóriás procit is. Genyák. Szüleimnek óvatosan kell választanom majd.

[ Szerkesztve ]

(#4630) thomeef válasza PuMbA (#4629) üzenetére


thomeef
őstag

Hát ez érdekes, kíváncsi vagyok hogy a sok netes tesztnél, és fórumos ajánlásoknál ki vette ezt figyelembe :D Ahogy látom az alsó kategóriás B560 lapok 1-1-ben ezt csinálják.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#4631) gabber01 válasza PuMbA (#4629) üzenetére


gabber01
addikt

Dióhéjban milyen problémát találtak? Nem használják ki a tdp limitet, akkor sem ha meg van emelve? Alacsonyabb frekin járatják a procit mint lehetne?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4632) PuMbA válasza thomeef (#4630) üzenetére


PuMbA
titán

Annyira nem meglepő azért. Ha a PC piacon mondani kell top 3 genya céget az Intel biztos benne van, csak most éppen olcsó procikat adnak el, de attól ugyanúgy genyák, mint régen, amikor a közép-felső kategóriában érinthetetlenek voltak :)

gabber01: TDP limitet manuálisan beállítva jóval jobb a helyzet, de még így is lehetnek furcsaságok. MSI B560M Pro esetén 30 perces folyamatos terhelés esetén például atuomatiksan lejjebb veszi a BIOS a TDP-t és csökken a teljesítmény még a TDP limiteket kikapcsolva is!

[ Szerkesztve ]

(#4633) Mans20 válasza PuMbA (#4632) üzenetére


Mans20
addikt

Kár, hogy az Asus B560 TUF nincs a tesztben, nem tudom ez, vagy egy belépő Z legyen, mondjuk Z590-A-Pro.

(#4634) palfitom válasza PuMbA (#4629) üzenetére


palfitom
félisten

"Out of box" igen, de kitolt power limitekkel már nincs katasztrófa.

Ettől függetlenül persze körültekintően kell választani.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4635) gabber01 válasza PuMbA (#4632) üzenetére


gabber01
addikt

Pont Asrock B560 Pro4-em van. 4Ghz-en megy all core boost. Annyi hogy out of the box ezt csak valami 28secig tartotta. Tdp limit emelésével is csak annyi változott, hogy nem veszi vissza, de nem is megy magasabb frekin.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4636) s.bala31 válasza PuMbA (#4632) üzenetére


s.bala31
őstag

"Ha a PC piacon mondani kell top 3 genya céget az Intel biztos benne van" Nem kötekedés képen, de ezeket az alaplapokat nem az Intel gyártotta plusz hogy jön ez a video témájához.

Mellesleg ha a powerlimitet kilövik nincs különösebb probléma. Eddig is voltak minden generációnál ajánlott és kerülendő alaplapok. Megint egy hangzatos cím a videóhoz hogy minél többen rákattintsanak és a végén kiderül hogy azért annyira nem gáz a helyzet.

(#4637) Semin válasza palfitom (#4634) üzenetére


Semin
senior tag

Az enyém (Asus TUF B560M) "Out of box" alap beállítás, hogy nincs power limit. 10700k-t is pörgeti 4,7 allcore folyamatosan. Semmit nem kell állítani.

Csinálok majd egy 30min loopot, de nem vettem észre hogy visszavenne bármit is.

[ Szerkesztve ]

(#4638) PuMbA válasza palfitom (#4634) üzenetére


PuMbA
titán

Én pont nem vagyok CPU teljesítmény méregetős, BIOS túró vagy tuningolgatós fajta, szóval e teszt nélkül sose jöttem volna rá :) Eddig minden gépemnél megvettem a procit, betettem a lapba. Egy benchmarkot nem futtattam le és CPU frekvenciát se néztem. Minek? Megvettem a cuccot és tudnia kell, amit tud. A gyártónak azért fizettem ki a pénzt, hogy tudja és ne nekem kelljen power limitekkel időt pazarolnom.

A lényeg ebben az, hogy akinek fingja sincs a dolgokhoz, nem néz CPU frekvenciát, nem futtat le benchmarkot, ami a vásárlók 98%-a, az rá se jön, hogy a processzora nem is megy teljes sebességen. Ezért genya az Intel. Itt a topikban, akik minden héten BIOS-t látnak nem gond, nem ők lesznek becsapva.

[ Szerkesztve ]

(#4639) s.bala31 válasza PuMbA (#4638) üzenetére


s.bala31
őstag

Tehát, ha egy fapados lapban amire még egy kisebb hűtőbordát sem pakoltak a vrm köré, nem megy max booston a processzor, akkor az a processzorgyártó hibája :F

[ Szerkesztve ]

(#4640) PuMbA válasza s.bala31 (#4639) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, mert a procigyártók és az alaplap gyártók szoros kapcsolatban vannak. BIOS frissítésekbe is tudjuk, hogy milyen komolyan beleszólnak a gyártók. Például régi alaplapokban ne menjen x vagy y funkció, pedig tudná vagy csak beta BIOS-ként mégis kiadják. Ha az Intel azt mondja, hogy fiúk, olyan béna lapot ne adjatok ki, amiben a középkategóriás procijaink is limitálva vannak, mert csökkenti a renoménkat, akkor azt fogják csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#4641) Semin válasza PuMbA (#4638) üzenetére


Semin
senior tag

Ez csak biznisz semmi más.

Ha a B-s lapon Out of box annyit tudnak tesztekben (tuning nélkül) mint a Z-sek akkor ki venne +30k-ért Z-s lapot? Picit trükközni kell, legalább az olcsóbbakkal.

Amióta a memória is szabadon OC-zható (B-ben is), nagyon szűk az a réteg aki ki is használja amivel a "Z" többet tud nyújtani, és ténylegesen CPU OC van. A legtöbb Z-s lap soha életében nem lát CPU tuningot, ergo jelen szériában csak többletköltség.

(#4642) palfitom válasza Semin (#4637) üzenetére


palfitom
félisten

Az jó.

#4638 PuMbA
Értelek. Nincs is azzal baj, ha valaki "csak használni" szeretné, és bizonyos értelemben tényleg érezheted azt, hogy be vannak csapva. Ám azt is érdemes figyelembe venni -ami már sok-sok fórumon elhangzott-, hogy nem érdemes az alaplapon spórolni! Középkategóriás (i5) proci alá legalább egy középkategóriás lap ajánlott, s kb. ezt igazolja az általad hozott teszt is. Aki belőpő / alsó-közepes lapot tesz alá, az (alapból / "out of box") nem kapja meg a maximális teljesítményt.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4643) gabber01 válasza palfitom (#4642) üzenetére


gabber01
addikt

Mi számít középkatos lapnak akkor most? Chipset, ár, vagy is függő?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4644) DroiDMester válasza Semin (#4641) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Gondolod ennyire hülyék az emberek?

aki 100-150.e ért vesz egy Z-s lapot, az nem egy 10400f et fog benne hajtani! Aki meg mégis az bolond!

Amúgy meg Z.s lapból is az olcsók kb annyit(is) érnek mint egy közepes B560, szóval aki nem ért ezekhez a dolgokhoz, az kérjen segítséget hozzá értőktől!

______________________________________________________________

gabber01 : Nem csak az számít hogy H vagy B vagy Z-s lapot veszel! Értelem szerűen H-s lapból nincs is csak low-end, B és Z.s lapból meg alsó közép és felső kategória is van, attól függ kinek milyenek az igényei!

[ Szerkesztve ]

(#4645) gabber01 válasza DroiDMester (#4644) üzenetére


gabber01
addikt

Na meg hogy a pénztárca mit enged. :)
Csak a példa kedvéért, hol kezdődik mondjuk a B-s lapok közép kategóriája?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4646) s.bala31 válasza gabber01 (#4643) üzenetére


s.bala31
őstag

Pl Gigánál az alsó kategória az UD széria, a közép a GAMING, a felső pedig az Aorus.

(#4647) gabber01 válasza s.bala31 (#4646) üzenetére


gabber01
addikt

Aha, hát nem tudom, elég összevissza vannak ezek. Árak sem mindig per döntőek ahogy látom. Nézegetem ezt a Giga b560m Gaming lapot pl, de egy vrm hűtés nincs rajta.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4648) palfitom válasza gabber01 (#4643) üzenetére


palfitom
félisten

IS.
H410 természetesen kiesik, B560-ból pedig nem mind, leginkább ár alapján lehet onnan válogatni, mondjuk nagyjából 40k-tól vannak az értelmesebb lapok.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4649) Tarill válasza arabus (#4623) üzenetére


Tarill
őstag

az igen? ez reprodukálható valahogy vagy hogy jött ez össze? :) nekem is 10400f-em van egy 4.5ghz allcore-al kibékülnék :)

(#4650) PuMbA válasza s.bala31 (#4646) üzenetére


PuMbA
titán

A konkurenciánál az alsó kategóriás Gigabyte UD szériában megy a 140W-ot fogyasztó csúcs processzor is visszafogás nélkül egy ugyanilyen Hardware Unboxed teszt szerint, szóval minden jel arra mutat, hogy ez szándékos csínytevés az Intel részéről. Úgy vannak vele, hogy alsó-középkategóriás processzorhoz vegyél csak szépen egy közép-felső alaplapot...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.