Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) DroiDMester válasza #11493888 (#5700) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Akkor már be is láthatod hogy igazat beszéltünk!

Kár is tovább kísérletezned!

Leszabályzott fordulatszámmal hol fog neked annyi levegőt befújni 1db venti amit majd a házban lévő 10venti kifelé akar tolni! Már meg is bukott a projekted! :C

Az elképzelésedhez legalább 200W-os Peltier kéne de még az se lenne jó mert nem tudják olyan gyorsan levinni a hideg oldalról a bordákhoz a hőcsövek a hideget!

És azzal sem számoltál hogy fordított irányba nem működnek a hőcsövek! :DDD
Azok a hideget nem fogják elszállítani mivel melegre vannak tervezve és a hőcsövekben lévő víz megfagy! Előbb tanulmányozd a hőcsöves hűtés működését!

[ Szerkesztve ]

(#5702) Csavez™ válasza ScomComputer (#5698) üzenetére


Csavez™
veterán

Ba..meg, nekem is a bmw-s kollega jutott az eszembe! :DD

(#5703) MPowerPH válasza Csavez™ (#5702) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, ez nem en voltam. Draga a futes telen, hogy csak ugy kihutsem a szobat 24/7. A srac meg meg nem maganak fizeti.

Don't Tread On Me

(#5704) arabus válasza #11493888 (#5700) üzenetére


arabus
addikt

Jól néz ki remélem sikerül.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5705) MPowerPH válasza #11493888 (#5700) üzenetére


MPowerPH
félisten

Btw, ezt papoltuk.... Vegyel egy mobil klimat(30k aprorol) hozza szigetelt csovet, rakd ra a geped intake ventik feloli oldalara ugy, hogy ne tudjon falsot szivni. Eleg akkor jaratni, ha jatszol. Megbolondithato egy hosszu kabellel kivezetett homero szenzorral a hazba logatva, amit utolag a megfelelo helyre forrasztasz.
Ugy nehez nekiallni ilyennek, hogy nem vagy tisztaban a peltier mukodesevel. Ha tisztaban lennel, meg sem probalnad, mert nem erre valo.

A kovetkezo poen az USB -s telefonhuto lesz, ami a viz homersekletebol farag 5 fokot par Wattos teljesitmennyel. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5706) #11493888 válasza DroiDMester (#5701) üzenetére


#11493888
törölt tag

hamar feladod. soha sem győzne senki és nem érne célba ha az első botlásnál lefeküdne mint te és erre buzdítasz mindenkit. ej-ej.
már meg is bukott a projekt? még el se kezdtem.

(#5708) #11493888 válasza MPowerPH (#5705) üzenetére


#11493888
törölt tag

amiről papoltatok abban semmi új nincs csak amit láttatok belebukni. az én agyam másképpen működik és végtelen számú lehetőséget látok a probléma megoldására amiből ha csak egy lesz és az működik, nyertem...
a példa kedvéért, én is láttam pertier elemet vízzel hűteni ugyebár a meleg oldalát. Viszont nem láttam sehol akár egy 240 víz hűtőt a hideg oldalra kötni a vizet arra használva hogy nem a melegről vigye el a hőt hanem a hidegről. és akkor a lehűlt vizes 240 blokkon átfújó ventik akár a házon belül máris hűtik a levegőt ugyebár ugyan úgy. Mint mondtam megszámlálhatatlan kísérletezni való teendőm van még, és valamelyik majd biztosan működni is fog. ezt az elemet nem csak fűtésre lehet használni hanem hűtésre is. És még a zárt rendszerig el se jutottam mert az is egy futni való kör lesz. lehet ehhez már az is elég ami most van majd kiderül. de nem fogok kapkodni sem feladni mert ismerem a sikerhez vezető sok buktatós rögös ösvény végét cél felirattal, de csak akkor jut el az ember oda, ha végig gyalogol rajta.

(#5709) #11493888 válasza -Gabesz- (#5707) üzenetére


#11493888
törölt tag

Köszönöm szépen olvastam, ennek a cyronak az ötletéből a coolermaster és intel házasságából született meg a 175.000 es cucc. Ők is egy évet dolgoztak rajta és találtak egy megoldást ami működik is. :R

(#5710) zsid


zsid
senior tag

Azt is megcsinálta már valaki, hogy kifúrta egy használt hűtő/fagyasztó oldalát, beledobott 20 méter kerti slagot feltekerve majd erre kötötte a vízhűtést. Chiller Borsod megye Edition :D

stewen1967:
"Viszont nem láttam sehol akár egy 240 víz hűtőt a hideg oldalra kötni a vizet arra használva hogy nem a melegről vigye el a hőt hanem a hidegről. és akkor a lehűlt vizes 240 blokkon átfújó ventik akár a házon belül máris hűtik a levegőt ugyebár ugyan úgy"

Minél több "közvetíttőt" raksz a rendszeredbe annál több lesz a veszteség. De ez a verzió megint ugyan az, mint egy rackszerver hűtése: egyik oldalon hideg levegő be, erős légáram, másik oldalon meleg levegő ki. Magát a házban lévő levegőt nem tudod 10 ventillátor mellett lehűteni egy AIOval és ennek a verziónak sincs túlsok értelme. Egy komplett szerverhez hasonló hűtéshez meg nagyobb hűtőfelület és nagy egyirányú légáramlás kell.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#5711) KAMELOT válasza #11493888 (#5708) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem ilyen prociknál felesleges léggel kinlódni. Vegyél épitett vizet + rendes házat és problem solved.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5712) #11493888 válasza zsid (#5710) üzenetére


#11493888
törölt tag

Olcsó megoldásra is kaptam már tippeket :DDD

viszont ez nem kihívás.

kamelot:
köszönöm szépen a jó szándékot és a jó tippet, az egyik megoldási variáció is ez a terv ha az aiom sehogy se használható a mostani felállásban hozzá az épített víz köztes pertier elemmel.

(#5713) zebra_hun válasza zsid (#5710) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

"kifúrta egy használt hűtő/fagyasztó oldalát, beledobott 20 méter kerti slagot feltekerve majd erre kötötte a vízhűtést."

Kútvizet direktbe :D Kitartás Stewen, sokan követjük figyelemmel.

(#5714) KAMELOT válasza #11493888 (#5712) üzenetére


KAMELOT
titán

Képen látható gányolásnak sincs sok értelme! Használt cuccokból olcsón össze lehet rakni vizet. Nem nagy művészet!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5715) MPowerPH válasza KAMELOT (#5711) üzenetére


MPowerPH
félisten

En.mar komolyan vartam ezt a hsz. -ed. :DDD

zebra_hun: Es ez eddig a legertelmesebb(az egyetlen) olcson mukodo dolog. Egy problemaja van, a viz okozta lerakodasok. A rendszerbe iktatott hocserelo megoldas erre. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5716) zebra_hun válasza MPowerPH (#5715) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Az a baj, pont most fejeztem be a hobbiház felújítást. 3 rétegű nyílászárót, tető és falszigetelést. Újravakoltam nagy részét, de eszembe sem jutott sajnos a falba betenni a radikat. Pedig 2 méterre van a kút, 600nm füvet locsolok állandóan. Ilyenkor abszolút "klímás az egész udvar, sehol térkő vagy beton, ami ontaná a meleget. 11 méteren van mindig a szint, cefet hideg, nem melegedne fel. Nem a PC hűtésen vakarom a fejem, berakhattam volna a vakolatba a cuccost. Np, legközelebbi felújításnál megvalósítom :) Úgyis mániám az építkezés, állandóan azt csinálom.

(#5717) #11493888 válasza KAMELOT (#5714) üzenetére


#11493888
törölt tag

A képenvaló gányolás az öcsém javaslata volt és a jeges vödör víz is megoldás a problémára :DDD ő is a neten látta valahol azt fotózta be. :DDD
viszont egy érdekes mondást megemlítenék ezzel kapcsolatba ami sokatmondó lehet sokaknak:
- ha nem a megoldás, akkor a probléma része vagy.
azaz akik találnak megoldást egy problémára már bármikor legyőzik ha eléjük kerűl, mig akik csak a buktatóit sorolgatják és a mégtöbb probléma kialakulását csak hátráltatják a sikerhez való eljutást. Ezért jó a fórum kapásból kiderül ki hova tartozik.

(#5718) MPowerPH válasza zebra_hun (#5716) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kis szabalyozas utan be. Egy dologra kell ott is odafigyelni, a harmatpontra. Keveroszelep... :) De direktben a kutviz nem hasznalhato erre a celra, mert nagyon durva lerakodasokat kepez. Maga a hocserelonek sem jo hosszutavon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5719) zebra_hun válasza MPowerPH (#5718) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Egyértelmű. Csakis hőcserélőn keresztül, de ez most elmarad, sajnos kiment ez az ötlet a fejemből. Állandóan átalakítok, felújítok, pár éven belül sorra kerül ;)

(#5720) Pioneer válasza #11493888 (#5717) üzenetére


Pioneer
senior tag

Albert Einsteintől egy idézet: "Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja."

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#5721) Csavez™ válasza -Gabesz- (#5707) üzenetére


Csavez™
veterán

Ja hogy ez az, múltkor láttam az ek-nál, csak átsiklottam felette.

(#5722) MPowerPH válasza Csavez™ (#5721) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez volt az egyik dolog, amiert sajnalom, hogy AMD -m van. EK nem tervezi AMD -re kiadni... :W Kulonben mar itt lenne beszerelve. ;]
Azt hittem tudsz rola. Der8auer tesztelte, nezz ra a videoira.

Don't Tread On Me

(#5723) Tarill


Tarill
őstag

Memória stabilitást milyen programmal szoktatok nézni? :R

(#5724) #11493888 válasza Pioneer (#5720) üzenetére


#11493888
törölt tag

(#5725) zebra_hun válasza Tarill (#5723) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

P95 large fft a stabilitásra, testmem5 pedig a hibákra. Utóbbit először, ha nincs hiba, jöhet a stabilitás teszt. Esetleg ha nem nagy a fogyasztás, egy cross load teszt Blend-el vagy cinebench párhuzamosan a large fft-vel, de figyeld, nehogy túlmelegítsd.

(#5726) DroiDMester válasza zebra_hun (#5725) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a 10400F nek a 60-70Wattját nem hiszem hogy túl nagy kihívás lenne lehűteni! Szóval ott nem lesz gond a hűtéssel, max akkor ha a gyári hűtőjét használja! :)

(#5727) Tarill válasza zebra_hun (#5725) üzenetére


Tarill
őstag

Szóval akkor prime95 és közbe meg ez a testmem nézi hogy hibázik-e? Mennyi időn keresztül?

(#5728) MPowerPH válasza Tarill (#5727) üzenetére


MPowerPH
félisten

Folosleges a kettot egyszerre. TM5 -ot inditsad el az Anta777 extreme profillal. Gyorsan kidobja, ha hiba van.

Don't Tread On Me

(#5729) Tarill válasza MPowerPH (#5728) üzenetére


Tarill
őstag

rendben, mennyi ideig kell futtatni? vagy egyszer lesz vége?

(#5730) MPowerPH válasza Tarill (#5729) üzenetére


MPowerPH
félisten

1 ora eleg, az kb. 2 kor. De ha nagy hiba van, azt kidobja par perc alatt.

Egy dologra figyelj oda, hogy a memoriakat ha magas feszultsegen jaratod, akkor itt probald aktivan huteni, mert ez tenyleg hasznalja oket. Es ha tulmelegszik, akkor egyes ramchipek kepesek hibazni(pl. Samsung B-Die), meg akkor is, ha egyebkent stabilak, es birjak a tempot. Ez a homerseklet normal korulmenyek kozott soha nem lesz megkozelitve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5731) Tarill válasza MPowerPH (#5730) üzenetére


Tarill
őstag

észrevettem 10 perc után rányúltam az egyik modulra. hát nem hideg... borda nélküli aegis. 1.365V-n kicsit adtam neki a 3200mhz-hez de 15 perc után még 0 hiba

(#5732) KAMELOT válasza MPowerPH (#5715) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért? Baj ha valaki olcsó, jó, egyszerű megoldást ajánl / választ? Pumpa, radi nem romlik el, többi meg olcsó!

stewen1967: Ez igaz, csak sokszor az egyszerű jól bevált megoldásokat jobb választani! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5733) MPowerPH válasza KAMELOT (#5732) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azert egy rendesen osszerakott, hatekony vizhutes nagyon nem olcso. Kina kiesik, ezzel pedig vege annak, hogy felaron veszel minosegi vizhuteses rendszert.
Durvan megszallottnak kell lenni ahhoz, hogy ebbe valaki belevagjon.

De lehet mas arlistakat nezunk. En is mindig elmondom, hogy a legjobb dolog, leghatekonyabb, de soha nem irtam, hogy olcso. Ki lehet olcsobban hozni, de ez relativ. Annyit tesz, olcsobban kihozhato, mintha mindent megvennel pl. az EK -tol, megjonne, es osszeraknad. De meg egy nem fanatikusnak ez is draga lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5734) KAMELOT válasza MPowerPH (#5733) üzenetére


KAMELOT
titán

XRES 100...80eu
Fittingek 6x 6eu
radi....70-100eu
cső...15eu
blokk...80eu
Újat rtam mindent és minőségit! 330eu...ezt lehet redukéálni használtal...radi, pumpa!
forintban 100k és csak 1x kell megépiteni, megy az sokáig, max ha vált új socket-ra akkor vesz másik blokkot. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5735) MPowerPH válasza KAMELOT (#5734) üzenetére


MPowerPH
félisten

Inkabb 400EUR lesz ennek a vege. Az pedig sok penz egy 30k -s leghuteshez kepest.

D5 -os XRES nem jon ki 80EUR -bol. Csak ugy, mint egy rendes radi is min 100EUR, de inkabb folotte. Es a 6db fittingen kivul kelleni fog adapter is, mert nagyon ritka az, hogy a nelkul megy az epites. A radira 3db venti, az meg 25EUR. Plusz ha nem egy helyrol veszed, akkor a szallitasi ktg is ehhez jon. A vege az ott lesz, hogy 400EUR.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5736) KAMELOT válasza MPowerPH (#5735) üzenetére


KAMELOT
titán

Lertam az árakat, akkor miért felfelé kerekitesz? Ja bocs kihagytam a 15eu vizet! :)
40-50C környékén tartja a cput. Léggel ez mennyi is ha OC is van?
10980XE, BF4, 14 mag megy 4.4-.4.6ghz között, 50C max és a szobában 33C.
Ennyit a vizhűtésről!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5737) #11493888 válasza KAMELOT (#5736) üzenetére


#11493888
törölt tag

Ettől még ez is hatékonyabb :DDD :DDD
egy műanyag vödör 2 eu
tele rakni jeggel 1 eu
vizzel is 0.5 eu
Aio radiátor kivesz ventik le vödörbe beledob.

alap proci hőmérséklet 10-15 fok
max proci hőmérséklet 35-40 fok
Szoba hőmérséklet 35 fok
persze csak poénból de megoldás ez is. 3 euróból.

(#5738) gabber01 válasza Tarill (#5731) üzenetére


gabber01
addikt

Borda sem segítene sokat, max pár fokot, ha egyáltalán. Inkább csak dekoráció manapság.
Viszont olyannal is érdemes a ram teszterek után tesztelni, amik hétköznapibb alkalmazások, de azért jól kihasználják a teljes rendszert, megpörgetik a procit és gpu-t is, a ramok mellett. Komolyabb játékok, blender, egyéb renderelok, stb. Ilyenkor ugye befűt a proci, gpu is és még melegebb lesz a ramoknak is. És ugye minél melegebbek a ramok, annál könnyebben hibáznak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5739) KAMELOT válasza #11493888 (#5737) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez akkor igaz ha szereted az ilyen bordelt és megy mindenhol a kábel.
Zárt rendes házban ez nem oldható meg. Sok embernek az asztal alatt vagy fent van a háza.
Aztán cserélgesd a jeges vizet mindig.
Ez olyasmi megoldás mint 20 éve amikor felmelegedett a HDD rátettük zacskóban a jeget. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5740) gabber01 válasza KAMELOT (#5739) üzenetére


gabber01
addikt

"Ez olyasmi megoldás mint 20 éve amikor felmelegedett a HDD rátettük zacskóban a jeget. :DDD"

Soha életemben nem hallottam még ilyenről, pedig bő 25 éve benne vagyok a PC-s világban én is. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5741) zsid válasza gabber01 (#5740) üzenetére


zsid
senior tag

Pedig anno a HDD hűtése nagyon lényeges szempont volt, ha a tökéletes konfigra törekedtél :DDD

<tRucKdriFteR>

(#5742) KAMELOT válasza gabber01 (#5740) üzenetére


KAMELOT
titán

Pedig voltak a haveri körben expertek. Ment ám a házi modding fillérekért! :)
Kitettük a balkonra a gépet, aztán úgy játszottunk!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5743) gabber01 válasza zsid (#5741) üzenetére


gabber01
addikt

Neee, az a borda tényleg számított bármit is? :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5744) #11493888 válasza gabber01 (#5743) üzenetére


#11493888
törölt tag

Persze, nehezebb lett tőle a vinyo és lehetett mélyebb hangon mondani: - kisbarátom, ez nem játék! Ez egy nyolcvanas samsung. És hiába hiszed hogy a müanyag cimkére rakott borda nem veszi át a hőt mert az szigetel, de átveszi :DDD
jómagam is 20-25 évvel ezelőtt egyszer, de csak egyszer nyáron törülközőbe csavart jég-akut tettem a házba egy 40 fokos nyári napon. Soha többet.
elkezdett a vga képe karaktereket ontani a monitoron mondom ez mi? Lehajolok megnézni ki volt csapodva a felületén a pára.
az volt az első és utolsó probálkozás ilyesmivel.
helyre ált 1-2 óra mulva de ált bennem az ideg addig mint szent pál az oláhokat.
vagy mi :DD

(#5745) KAMELOT válasza #11493888 (#5744) üzenetére


KAMELOT
titán

Ennek ellenére ilyen moddingal próbálkozol! Megbököd véletlen, aztán kiöntöd a vizet rá mindenre.... :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#5746) zsid válasza gabber01 (#5743) üzenetére


zsid
senior tag

Meglepő módon számított - persze nem a teljesítményben. Akkoriban ezek a Maxtorok elég melegedősek voltak, ez a borda simán lejjebb vitte 5-7 fokkal a HDD hőmérsékletét. Arra már nem emlékszem pontosan, hogy teljesítményben dobott-e valamit, de a legolcsóbb Maxtor -Ecs lap - Sempron kombónál ez mindegy is volt :DDD

<tRucKdriFteR>

(#5747) gabber01 válasza zsid (#5746) üzenetére


gabber01
addikt

Szerintem csak megszépültek az emlékek. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5748) hokuszpk válasza zsid (#5741) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jah. a Maxtor :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5749) hokuszpk válasza zsid (#5746) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

teljesitmenyben nemdobott semmit, viszont tapasztalataimszerint eleg johatassal volt az elettartamara. Van meg 3 ilyen mukodo diszkem :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5750) Laraxior válasza Csavez™ (#5721) üzenetére


Laraxior
titán

Casekingnél pont van belőle....

szerk.: "Hinweis: Das Delta TEC ist nicht für ALL CORE MAX Frequenzen ausgelegt. Er ist aber für den Gaming-Betrieb und ONE CORE MAX Boost geeignet. Der TEC ist nicht für Benchmarking mit Software wie (Prime95, Cinebench, usw.) geeignet. " :U

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.