Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) JeffPortnoy válasza morfondőr (#4399) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

És mekkora teljesítményt vesz fel a proci valójában?
Nekem most 110W-on van de 100-103W-nál többet nem fogyaszt így sem.
Ekkor minden mag 4,2GHz-en megy.
Az eredmények így néznek ki cinebench alatt:

TechN7ne: ha már megvan akkor kipróbálom mi újság :P De amúgy meg nem is lehet mit csinálni K-s procival B560-ban, vagy rosszul tudom, az még mindig a Z-s lapok területe...

[ Szerkesztve ]

(#4402) morfondőr válasza JeffPortnoy (#4401) üzenetére


morfondőr
őstag

72-73W-nál többet nem láttam! Azt hogy csinálod, hogy all core 4,2 Ghz? :Y Úgy tudtam 4 fölé nem megy. Ha megtennéd, hogy hasonlóan lefényképezed a bios-t, mint én, annak örülnék! :R
Esetleg a 10400 és a 10400f között lenne valami különbség az igpu-n kívül?

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4403) gabber01


gabber01
addikt

10400f-nél be lehet állítani, hogy a tdp limit magasabb legyen mint 65W, mert jelenleg keményen visszaveszi a frekit cpu teszteknél úgy fél perc után.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4404) JeffPortnoy válasza morfondőr (#4402) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Nekem 11400 van, de szerintem csak elírtad?
Amúgy nem csak az igp-ben van különbség én úgy tudom. De sajnos nem vagyok nagy szakértő ebben...
Minden alapon van bios-ban, nem piszkáltam csak a TDP meg a ram-ot vittem kicsit feljebb 3200-ról.

Bocsi, ívelt a monitor... :D

(#4405) gabber01 válasza JeffPortnoy (#4404) üzenetére


gabber01
addikt

Hehe, nekem B560 Pro 4 lap van, ugyanígy néz ki a BIOS. :)

A tdp-nél a long duration power limit és maintained részek emelése mennyire biztonságos úgymond? Úgy értem rövidíti a cpu élettartamát?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4406) c41r0^


c41r0^
őstag

MSI-től kaptam 1.84-es (béta?) BIOS-t Z490 Toma-hoz, az biztos, hogy nincs még publikálva a support oldalon.

A v1.3 tökéletesen stabil volt, kihozták a v1.7-et a resizable BAR feature miatt, de azzal az volt a gond nálam, hogy ugyanazon tuning paraméterekkel, mint amit a v1.3 alatt alkalmaztam, már Windows betöltésekor BSOD volt, mégpedig azért, mert a default VCCIO/VCCSA feszek nem voltak neki elegek, mindkettőt minimum 1.2V-ra kellett emelni hozzá, hogy a BIOS v1.7-tel is stabil legyen. Holott sima 3200@CL16@1.35V RAMjaim vannak, így semmi sem indokolja a nagyobb VCCIO/VCCSA feszt. Így ment vissza a v1.3.

Bejelentettem az MSI supportnak, kaptam tehát BIOS-t, feltettem a v1.84-et, és ezzel minden ugyanolyan stabil, mint a v1.3-al, default VCCSA/VCCIO feszekkel.

Ide kattintva látható az eredménye.

Aki le szeretné szedni az MSI MAG Z490 Tomahawk v1.84 BIOS-t (E7C80IMS.184), KATT IDE.

(#4407) JeffPortnoy válasza gabber01 (#4405) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Az ára miatt először én is abban gondolkodtam, csak aztán a jófogáson találtam ezt meglepően jó áron és le is csaptam rá.

(#4408) morfondőr válasza JeffPortnoy (#4404) üzenetére


morfondőr
őstag

B@sszus! Rendesen benéztem! :B 10400-nak hittem, így már teljesen érthető, hogy miért mások az eredmények. Viszont nem gondoltam, hogy ekkora a különbség 10-11 gen között.

Ettől függetlenül, ha valakinek van tippje, hogy mit érdemes állítgatni az alábbi képes posztom alapján, akkor azt is megköszönném!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#4409) JeffPortnoy válasza morfondőr (#4408) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet.
Az viszont fura, hogy 10400 2,9GHz, 11400 meg 2,6GHz alap órajel, ehhez képest az eredmények nagyon mások.

[ Szerkesztve ]

(#4410) MPowerPH válasza ScomComputer (#4398) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valamit nagyon elszurtak... 10900K nem muzsikal

Don't Tread On Me

(#4411) gabber01 válasza gabber01 (#4405) üzenetére


gabber01
addikt

Erre esetleg valaki? Illetve mire lenne érdemes állítani?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4412) s.bala31 válasza gabber01 (#4381) üzenetére


s.bala31
őstag

Nekem is ilyen ramjaim vannak, én rendeltem rá hűtőbordát az Aliexpress-ről. De van ilyen is [https://www.arctic.de/en/RC-PRO/ORACO-RCPRO-CSA01] ez még hűt is nem csak dísznek van :) Annyi a probléma vele hogy 5 cm magas és inkább csak víz hűtés mellé ajánlott vagy akkor ha csak 2 modult használsz, mert úgy még elfér. Sajnos amikor megvettem a második 16 Gb-os ramkitet megváltam tőle.

(#4413) zebra_hun válasza s.bala31 (#4412) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Mi számít magas hőmérsékletnek? Sajnos a Noctua annyra batári, hogy az első ventit levettem. Be lehet csukni az üveget, de pont hozzáér. Másik, olyan árnyékot ad a balos rammodulnak, hogy szegény megfullad. Lehet megválok tőle, amíg új. 5-6 óra van benne. Ha sikerül vga-t vennem, akkor már két 'kazán' lenne a gépházban. Jelenleg egy hybrid szolgál, ami fűt ugyan, de ki a házból. Örülök, ha egy sima léghűtős 3080-at beszerzek valamikor, nemhogy hybridet. Az volna jó, de az lehetetlen. 41C az első, 38C a második. Ha ez marad, akkor meg ki kell találnom valamit, hogy a 2-es ram ne árnyékolja az egyest.

(#4414) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Ha nem benchmarkolni vagy renderelni szeretnék, akkor csak játékra melyik a jobb választás , 11600k vagy 11700k ?

Néztem videókat erről és a techguruk akik arccal nyomják (pl Gamers Nexus) kihozta hogy a játékok nagy részénél kb jelentéktelen a különbség és nem éri meg a 11700k (sőt GN le is szólta, hogy feleslegesen pazaroltak rá a homokot), viszont az arctalan youtuberek akik összehasonlító videókat csinálnak, azok jelentősen nagyobb, akár 15-20 fps különbséget is kihoztak ott ahol pl a Gamers Nexus csak 1-2 fps-t észlelt.

Mi az igazság ? Tényleg nem ér meg +40k-t a 11700k vagy tényleg van jelentős különbség játékokban és megéri a drágább cpu ?

[ Szerkesztve ]

(#4415) Semin válasza gabber01 (#4405) üzenetére


Semin
senior tag

Valaha bármikor ment már galyra CPU-d? Azért kérdezem mert nekem soha. Ha nem kap irreálisan nagy feszkót nem is fog. Van hol ezt meg lehet tenni de az nem a B560.

Állítsd maxra(TDP) nyugodtan. Ha nagyon zavar nézd meg full terhelés alatt (Pl:CB R23 multicore)a vcore-t, de abban a lapban nem lehet megsütni. Normálisan legyen hűtve, és sok évig szolgál majd.

(#4416) Semin válasza Darth_Revan (#4414) üzenetére


Semin
senior tag

Játék, és felbontás függő.
Én 9600k-ról váltottam 10700K-ra ami szignifikánsabb előre lépés.
Amit észrevettem az nem az átlag fps növekedéshez köthető, hanem inkább a 0,1%-1%.
Olyan teszteket érdemes nézni ahol ezeket is monitorozzák, mert ez a lényeg.
Pont mindegy, hogy a teteje 97 vagy 114 FPS, de ha az alja 56 nem 39 na az már nem.

A 3070/3060ti topikban folyt egy diszkurzus, és omfgk fórumtásrnak kell igazat adjak a saját tesztjeim után. A több mag miatt stabilabbak az értékek játékok alatt, nincsenek spike-ok mikrolaggok. Eddig fel se tűntek, de a csere után sokkal simább az arra érzékenyebb játékoknál.

De a helyedben megnéznék egy 10700k-11700k összehasonlítást is, mert elég meglepő :) (persze ha nincs szükséged az egyéb feature-ökre)

[ Szerkesztve ]

(#4417) gabber01 válasza Semin (#4415) üzenetére


gabber01
addikt

Hát nem nagyon, de mittudomén. :) Réges régen keményen tuningoltam az A64, meg X2-es Athlon procikat. De azóta szinte nem is foglalkoztam ilyesmivel.

Az az igazság hogy közben kipróbáltam, feljebb vettem a tdp-t 90-re, aztán bekapcsoltam a Tau boostot is vagy mit, ami meg ilyen asrock speckó tdp limit növelő gyári megoldás (vagy lehet itt BFB a neve), de érdekes módon 4ghz és kb 82-83W fölé nem ment egyáltalán. Igaz, ezt legalább tartotta és nem ejtette vissza 3.5ghz-te a 65w tdp miatt.
Viszont ahogy elnéztem felesleges kb, mert default beállításon is rendesen pörög 4ghz-en játékok alatt, mert real life használat mellett nem hajtja ki kb semmi annyira a procit, hogy folyamatosan maxon menjen pl1 tdp fölötti booston, mint a teszt benchmarkokban.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4418) Semin válasza gabber01 (#4417) üzenetére


Semin
senior tag

Felhasználásfüggő.
Nekem Teljesítmény centrikus beállításon (Win10) folyamatosan 4,7Ghz-en tartja mind a 8 magot, mivel ez előnyös játékok alatt. Ennek - bármilyen meglepő- terheletlenség esetén alig van kihatása a fogyasztásra.

Ezeknél a prociknál az allcore turbo kérdéses a TDP miatt.
1-2 Mag turboja nem szokott gond lenni, de mind kell egyszerre, na akkor gyakran limit van.

(#4419) Darth_Revan válasza Semin (#4416) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Köszi, most hogy ezt így említed, mintha megfigyeltem volna ezt én is 8700k ->9900k váltásnál a Dragon Age Inquisition és Rise of the Tomb Raiderben.

Köszi!

Más:
Van valahol összehasonlítás 11700 és 11700k-rol játékok alatt ? A hűtés szűk keresztmetszet szóval nagy tuning úgyse lenne.

(#4420) gabber01 válasza Semin (#4418) üzenetére


gabber01
addikt

Hmm... lehet a Windows beállítás is visszafogná, és azért nem ment 83w fölé? Furcsa lenne ha az számítana ennyit. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4421) JeffPortnoy válasza Semin (#4418) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Ezt az energiagazdálkodásnál állítottad be?

(#4422) Semin válasza Darth_Revan (#4419) üzenetére


Semin
senior tag

Már youtube-on 200+ videó van a témában, de azokat érdemes nézni ahol általad használt felbontáson, újabb game-eket tesztelnek. (vagy amivel játszol ).
Nekem hamar az jött le, hogy nem éri meg a felárat de ez az én preferenciám. Ha ki akarod maxolni a dolgot és van rá zsé' akkor hajrá :)

(#4423) Semin válasza gabber01 (#4420) üzenetére


Semin
senior tag

Ezt nem tudom, de hamar ki lehet deríteni.
@JeffPortnoy
Igen energiagazdálkodás, speciális/egyéni teljesítmény centrikus.

(#4424) zebra_hun válasza Semin (#4416) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:R Le a kalappal a meglátásod előtt. Csakis és kizárólag a 0.1 és 1% low fps számít. AVG csak hab a tortán, hogy megvan e a 165 (nekem ez a max a monitor miatt) vagy 120 körül van. Ezért váltam meg a 8700k-tól. Tuning nélkül 1440-ben rtx 3080-al 30 fps-t tudott. 5.1-re meghúzva tudott 50-60-at. Most 10850k már 4.9-en megvan a 60-70 fps. Ez már mikro lag mentes, igaz az avg meg a max sincs több nagyon 100-nál, de most nem rtx 3080 szolgál, hanem 980ti. De a 0.1% fps-be ez nem nagyon szól bele. A csúcs amd 5950x vagy mi, nem figyelem az amd-t, sem tud olyan fps-t produkálni mint a 10900k. Yt tele van összehasonlító videókkal, lehet szemezni. Megjegyzem, hogy csakis bfv-t nézem, semmilyen más játékot nem használok, próbálok. Elképzelhető, nem tagadom, hogy másik gémnél más jön ki, de a bfv-nél 10900k a 10 magjával mindent visz. Videóvágás és egyéb dolgok meg nem izgatnak, abba biztos jobb amd meg a sokmagosak. Ezzel nem flémelni akarok, nehogy valki félre értse, peace ;)

[ Szerkesztve ]

(#4425) zebra_hun válasza zebra_hun (#4424) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Bocs, 5800x-re gondoltam, azzal akartam hasonlítani, vele van körül egy szinten. Sorry... Ezzel a 0.1 és 1% fps-re akartam rávilágítani, hogy játéknál a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#4426) Laraxior válasza zebra_hun (#4425) üzenetére


Laraxior
titán

Úgyis mindig fognak új dolgot kitalálni ami fontosabb lesz, és ami miatt új cuccot kell venni.
Régen elvolt mindenki az 1080p@60Hz-el. Aztán jött az egyre magasabb képfrissítés, egyre nagyobb felbontás is beállt mellé a sorba. (...és most itt az nVidia DLSS-e ami kb keresztbehugyozta az egészet :DDD )
Persze régen csak az AVG FPS-t néztük. De az nem olyan fontos, a minimum FPS legyen minél több. Most már az sem tuti, mert van nekünk 1%, meg 0.1%-unk is ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4427) gabber01 válasza Semin (#4415) üzenetére


gabber01
addikt

Egyébként érdekes ez a bios, mert tdp-nél nincs olyan, hogy beállítom valamire, hanem be lehet írni akármit. Van a Long Duration Power Limit, ami alapból 65W. Ez ugye a PL1 a procinak.
Ezt írjam át 90-100-110 akármi Wattra?
Alatta van, hogy Lont Duration Power Maintained, ami lényegében a TAU idő, amíg tartja a PL1 feletti áramfelvételt, ez alapból 28s, de lehet akár 448 is. Teljesen kikapcsolna azt hiszem nem lehet, max ha olyan magas PL1 értéket írok be, amit ugye sosem lép túl. :D
Aztán van a Short Duration Power Limit, ami a PL2-nek felelhet meg, és eddig mehet max TAU idő alatt. Ha ezt is túllépné egy proci, akkor azonnal visszaveszi a frekiket, feszültséget, stb.
Ez 134W, amit mondjuk soha nem fog elérni ez a proci. :D

Szóval lényegében Long Duration Power Limitnek be lehet írni akármit, úgyis csak annyi tápot vesz fel amennyit tud és csak ettől nem lehet baja a procinak, ha a hőmérsékletek rendben vannak, mert feszültséget, stb. nem emelek ezzel?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4428) JeffPortnoy válasza gabber01 (#4427) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Amennyire tudtam utána olvastam ennek és a feszültség nem módosul, szóval mindegy mi van oda beírva. Itt tanácsolták, hogy írjak be 150W-ot úgysem lesz gond, de a proci ennyit nem vesz fel. 100-103W között van a max, szóval 110W-ra állítottam és nagyon jól elvan így is.
Bár játékkal nem tudom kipróbálni (vga...) de videó dekódolás alatt 70-76W volt.

[ Szerkesztve ]

(#4429) olymind1 válasza Laraxior (#4426) üzenetére


olymind1
senior tag

Azért valjuk be régen 1024x768@60Hz-en kifolyt a szemünk úgy vibrált a kép, 800x600@75-85Hz sokkal kedvezőbb volt, de 1024x768@100Hz-en igen jó volt játszani. Manapság meg panel függően 60 és 60 Hz között is érezhető/látható különbség van.

De régen az első Max Payne itt-ott annyira be tudott lassulni, hogy játék helyett inkább interaktív dia filmnek hatott :DDD Amúgy tényleg manapság meg: micsoda, nem éri el a 144fps-t, mi ez a lassú sz@r. :(( :((( :U

Amúgy én is 1080p 60 Hz-en vagyok még, mert feljebb menni picit már zsebbe nyúlósabb, pedig örülnék a folyamatos 120 Hz-nek.

(#4430) Semin válasza gabber01 (#4427) üzenetére


Semin
senior tag

Azért mindig érdemes full terhelés alatt ellenőrizni a vcore-t.
Régen egy z170-es asus lap viccelt meg, "kicsit" lazán kezelte az auto vcore fogalmát :D
Nem értettem miért melegszik a Skylakeem, aztán megnéztem hogy járatja automatán a lap .
Egyből minden tiszta lett.

A B560-nál ilyen gond nem lesz, mert nincs ilyen opció.

(#4431) gabber01 válasza JeffPortnoy (#4428) üzenetére


gabber01
addikt

Hát nem tudom, beállítottam, de akármit csinálok, nem megy 83W és 4Ghz fölé az all core boost.

Semin: köszi, figyelem. Meg hát megugrott fesznek az is lenne az első jele, hogy jóval melegebb lesz.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4432) JeffPortnoy válasza gabber01 (#4431) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Ennél többet nem tudok sajnos.
A RAM-al vagyok így is meglőve, csak egy picit szeretném még feljebb vinni de nem tudom mit kellene állítani :)

(#4433) energomatt válasza JeffPortnoy (#4432) üzenetére


energomatt
senior tag

A frekvenciát és az időzítéseket is, szükség szerint.

(#4434) gabber01 válasza JeffPortnoy (#4432) üzenetére


gabber01
addikt

A ram az necces, sok tesztelést igényel. Lépésenként lehet játszani a freki emeléssel. Ha elkezd instabil lenni a rendszer, akkor lehet egy pici feszt is emelni (nem a végtelenségig nyilván), és/vagy időzítést emelni. Időzítések emelésétől viszont kicsit megint lassabb lesz, amit nem feltétlenül kompenzál a frekvencia növelése. Tehát mittudomén egy 3200Mhz CL15-os ram kb. annyit tud, mint egy 3600 CL17-es. De persze időzítésekből van vagy millió még. Szóval ez elég komplex.
Személy szerint úgy gondolom, hogy ramokat csak akkor érdemes piszkálni, ha valaki nagyon vágja a témát és lényegesen többet ki tud belőlük hozni normális időzítések mellett, mint a beégetett xmp profil. Egyébként észrevehetetlen különbségek vannak átlag használat mellett mondjuk egy fenti példában lévő két ram között.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4435) Mans20 válasza Semin (#4430) üzenetére


Mans20
addikt

Nem lehet vcore-t állítani? Nálam még a B365 lapban lehet. 1.100-re fixáltam, long-short limitnek meg 150. 20 fokkal hűvösebb lett a 8400.

(#4436) gabber01 válasza Mans20 (#4435) üzenetére


gabber01
addikt

Bárcsak tudnám mennyi alapból a 10400f vcore-ja. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4437) JeffPortnoy válasza gabber01 (#4434) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Igen, vettem észre. 3200-ról feltettem 3333-ra, persze ez semmi, de így simán megy.
3466-on bsod azonnal induláskor. Szóval ilyenkor kellene at időzítésen állítani. De annyi van belőle, hogy frászt kaptam. Néztem youtube videót de ott csak 4 vagy 5 időzítésről esik szó, többiről semmi... Így úgy döntöttem, hogy szégyen a futás (megfutamodás) de hasznos (nem vágom agyon a ramot).

(#4438) gabber01 válasza JeffPortnoy (#4437) üzenetére


gabber01
addikt

Hát, szerintem időzítésekkel vagy frekik cseszegetésével önmagában nem nagyon lehet kinyírni ramokat, csak max annyira szar lesz, hogy még a biosig sem lehet eljutni. Olyankor lehet egy cmos resetet csinálni és újra nekivágni valami korábbi mentett beállítást visszatöltve.
Fesz emelés már másik téma, na az már lehet egészségtelen. :)
De amúgy mondom, kis tuningnak én nem látom értelmét. Komoly tuninghoz meg rendesen érteni kell és akkor is sok idő lehet, és még úgy is too much effort lehet ha csak a teszteknek kell és nincs kihasználva a többlet teljesítmény egyébként.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4439) JeffPortnoy válasza gabber01 (#4438) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Jelenleg nincs szükségem a plusz teljesítményre, vga csak következő hónapban lesz aktuális, de még azt sem tudom milyet tudok majd venni, kb 130-150e lesz rá ami a jelenlegi helyzetben nem valami fényes :D

(#4440) gabber01 válasza JeffPortnoy (#4439) üzenetére


gabber01
addikt

Szerintem várj VGA-val. Egyelőre zuhan a kriptovilág, meglátjuk meddig. Ha visszamegy jócskán, akkor talán szünetel ez az őrület is és normalizálódnak idővel a VGA árak is.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4441) keIdor válasza gabber01 (#4440) üzenetére


keIdor
titán

2200$ valahány az ETH, nem látok én zuhanást.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4442) gabber01 válasza keIdor (#4441) üzenetére


gabber01
addikt

Pár napja még 2600 fölött volt, bitcoin meg 64e-ről esett már 47e-re.
Azért van itt csökkenés, bár az ETH még relatív kitart valóban.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4443) JeffPortnoy válasza gabber01 (#4442) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Naja, jó lenne ha tényleg bezuhanna a piac egy kicsit. Csak a kedves nvidia nem gondol arra, hogy ha annyi lesz a kriptó őrületnek ki fog venni új vga-t? Tele lesz a piac használt felső kategóriás kártyákkal. Akkor meg majd nem tapsikolnak a részvényesek az eladások miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4444) Mans20


Mans20
addikt

Egyre jobb árak.. 1 év garival. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4445) JeffPortnoy válasza Mans20 (#4444) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

A nem F verzió olcsóbb :Y :F
[link]
3év garanciával :DD

[ Szerkesztve ]

(#4446) TechN7ne válasza Mans20 (#4444) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Minek ez ,ott van a sima 10400..

(#4447) gabber01 válasza JeffPortnoy (#4445) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, a sima igpu-val 70, az f-es meg 80 fölött? Mi a fene van itt?
10es szériában az F jó hogy jelentősen olcsóbb volt.
Mondjuk azt talán könnyebb hűteni is szerintem ha megy az igpu.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4448) JeffPortnoy válasza gabber01 (#4447) üzenetére


JeffPortnoy
lelkes újonc

Nem értem én sem. Az árak össze vissza vannak, ipon-nál a 10600k pár napig olcsóbb volt a sima 10600-nál. Lehet ahogy a lista ár frissül azt követik de akkor is ez fura.

(#4449) gabber01 válasza JeffPortnoy (#4448) üzenetére


gabber01
addikt

Vicces dolog ez amúgy, mert ugyebár az üzletek fenntartják maguknak a jogot, hogy egy termék esetleg "hibás áron" kerül ki és bár te azon a meghirdetett áron vennéd meg, nem kapod meg annyiért. Jellemzően erre nagyon szeretnek hivatkozni, ha mondjuk közben nagyon megugrik egy termék ára, csak még nem "frissült" az árlista.

Ellenkező esetben viszont baromira nem szólnak szerintem, hogy te figyi, múlt heti árak vannak kinn, de most már fele annyiba kerül a cucc, visszautaljuk a felét, jó? :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4450) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

10900F mellé milyen atx-es lapot ajánlanátok?
HyperX Predator 16GB 3600Mhz kitet használok.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.