Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) laychi válasza laychi (#4800) üzenetére


laychi
veterán

Így kellene valahogy kinéznie a beállításnak local.txt-n belül?

(#4802) DroiDMester válasza laychi (#4800) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

(#4803) zebra_hun válasza laychi (#4794) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Cinebenchen a ram finomítás nem ad semmit. Aidával mérd, vagy a Maxxmem-el. Másképp mérnek, de ha jobban sikerül, azt mindegyik kimutatja. Timespy-on azért jobb tesztelni a cpu+ram kombót. Én sajnos a 1080ti-vel nem fogok neked abban képekkel segíteni, de látszik szépen (de nem ördöngősen) a teljesítmény. Ha neked jó ez a 180-200W teljesítmény, hagyd itt a cpu vcore-t. Teljesen jó, stabil az minden alkalmazáshoz. Mondjuk érdemes tudni, hogy mi az a fesz ami kell a P95-höz, de ha így "alulfeszelve" akarod használni semmi gond. Szép eredmény. Nálam a 10850k cb23 nál az 5G 1.22V, az 5.1G pedig 1.26V 0 WHEA hibával. 300W feletti P95 kér már 1.26 és 1.34V-ot.

(#4804) zebra_hun válasza laychi (#4794) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Bocs, még valami. A 3200 cl16 az szinte ugyanaz mint a 4000 cl19. Ebbe neked kell majd magadban megállapodnod, hogy mennyire feszíted. Én 4133 cl17 17 17-ben húztam meg a határt első körben. Ehhez nem lesz elegendő a normál 1.35 xmp fesz, emelned kell. Sok mindentől függ, nekem (ami egyedi, tehát másnál mások lesznek) sikerült 1.38V dram, 1.22V io és sa feszeket stabilra belőni. Mindig van jobb beállítás, nagyon sok idő hangolni őket. Hogy mit adnak? Jó kérdés, Droidnak van igaza, ugyanis bfv alatt elhanyagolható, de az a játék a maga 65W-os fogyasztásával nem használja ki nálam az összes erőforrást. Mást meg nem játszom, ráadásul itt fórumon is teszteltük, jobb vga-val, jobban dolgozik a cpu. Azért leírnék egy érdekességet, hogy miért váltottam a 8700k-ról 10850k-ra. Hiába nem használja ki, a 0.1 és 1% fps több mint kétszeresére nőtt. Ez igaz az alap 4.8GHz-es beállításokkal is. A 8700k alapon 30-40 fps-tudott minden vga-val. 3 db 8700 cpu-m volt, ismerem. Rtx 3080-al is tesztelve, az is volt, csak még tavaly eladtam én birka. Sok másik vga-val is kipróbáltam. 10900/ 850 tud 70 -80 fps-t. 1440-ben, ez fontos. Ezt meghúzva 5G +-ra, némi ram tuning és megvan a 100 fps bfv 1440-ben 64-es multiban. 1080ti-vel is, ugyanis ezt az fps-t ez is tudja. Igazából 720-ban kell a procikat tesztelni, úgy a vga nem rontja el, de olyan fűrészfogas, hogy rossz nézni. Ez a 100 fps is nagyon pálya, szerver függő, tehát mérési eredménynek nem tekinthető. Ez csak olyan, magam verziója, és csakis a bfv-ről tudok nyilatkozni, más nincs is a gépemen. Jobb vga-val lenne jó tesztelnem, de én még 350-ért vettem a 3080-at és egyből adtam is el, mert azt hittem, hogy pár hónap és úgyis lemegy az ára...

(#4805) Fail3D! válasza DroiDMester (#4795) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ki sem próbáltam. Egy barátom gépe került hozzám eladásra. Meghirdettem az én lapom az ő lapját, és amelyik hamarabb elkell attól búcsúzom, de ha így haladok lehet marad a drágább lap és proci. Csak nem igazán használnám ki. 1440p be 10700 is elég szerintem 2080 al, 4.7 all core, de lehet meglepődnék a min FPS en ha 5.1ghz all core kipróbálnám a 10900kf T, csak akkor még nagyon fájó szívvel adnám el.. szóval még hírdetem 1 kicsit aztán lehet kitesztelem...:)

[ Szerkesztve ]

(#4806) laychi válasza DroiDMester (#4802) üzenetére


laychi
veterán

Ehhez egyértelműen több fesz kell, amit a hűtésem gyengesége miatt nem tudok kitesztelni.
Esetleg alacsonyabb órajelen tudnám.
Ha a hétköznapokban így stabil és hűthető, számomra az megfelel.

(#4807) laychi válasza DroiDMester (#4802) üzenetére


laychi
veterán

Az avx, avx2,fma3 legyen kiiktatva, mint korábban a beszúrt képen szerepel?

(#4808) DroiDMester válasza laychi (#4806) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Van egy kevésbé CPU gyilkos teszt progi is, ez nem kínozza annyira hogy 300W-ot megegyen, viszont ha ez is lefut 30.percet hiba nélkül akkor egész biztosan stabil lesz a géped!

ide feltettem => LinX v0.9.11 (Intel).7z csak el kell indítani a start gombbal, ne állíts el benne semmit!

ha végzett valami ilyet kell látnod!

(#4809) laychi válasza DroiDMester (#4808) üzenetére


laychi
veterán

Valami hiba van a linkkel.
403 Forbidden

(#4810) DroiDMester válasza laychi (#4809) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor nálad van gond a link jó nálam bejön és elindul a letöltés!

De akkor feltettem másik helyre is => LinX+v0.9.11+(Intel).7z

(#4811) laychi válasza DroiDMester (#4810) üzenetére


laychi
veterán

Ja, most néztem, lehet itt németországban tiltva van a zippyshare.
VPN-t beállítva magyarországra sikerült az első linkről leszedni.
De köszi a másik feltöltést is.

(#4812) laychi válasza DroiDMester (#4810) üzenetére


laychi
veterán

Na ezt a tesztet is hanyagolom inkább... nem az én hűtőmnek való.
BFV ultre alatt 3070 mellett 50 fok körül van és stabil a cb r23-hoz adott fesszel

(#4813) DroiDMester válasza laychi (#4812) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha gyenge a hűtésed minek a i9 CPU?

Játékok alatt nálam még 40.fok sincs a CPU, és ugye az én 10850K.m csak átlagos darab(volt) és 1,40Voltot kér az allcore 5000hez, persze CB23 nálam is lement 1,30V alatt de arra nem lehet mondani hogy stabil beállítás, mert egy x265 film konvertálásnál fejre áll a rendszer, az egy dolog hogy a játékok elfutnak mert csak 30-40% on pörgetik a cpu.t.

(#4814) laychi válasza DroiDMester (#4813) üzenetére


laychi
veterán

Mert kb 50 euroval volt drágább az i7-nél és játékra használom, nem linxre, prime-ra és nem is konvertálok és hasonlók.
Tartósan a 3080 lesz mellette 1440p 144hz monitorral karöltve, szóval legyen a prociban tartalék, nem mostanság tervezem cserélni.
8600k is 3.5 évig volt, illetve van is még.
Hűtőt meg majd veszek jobbat, ha szükséges.

(#4815) laychi válasza DroiDMester (#4813) üzenetére


laychi
veterán

Úgy tűnik az x265 konvertálás is menne emellett a fesz mellett

(#4816) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

A 10850K CPU-hoz adnék némi segítséget azoknak, akiket érdekel az OC és UV. Az érték persze függ a CPU tulajdonságaitól és sok mindentől, de az arányok kb. ilyenek. Szerintem a stabilitáshoz 5GHz-en a P95 futtatása sokaknak lehetetlen. 300W fogyasztás! Ez csak az én véleményem, de a Cinebench R23 200W-os teljesítménye 10 percen keresztül, az tekinthető max load-nak. Én ezt alulfeszelésnek hívom, tehát a 200W teljesítményt már kiszolgálja. Egyértelmű, hogy úgy kell beállítani a CPU core feszt, hogy minden igényt stabilan kielégítsen, ebben szeretnék itt most pár teszttel segíteni. A HWinfo mindig futott, így ellenőriztem a hőfokokat, esetleges hibákat. Szóval, a lényeg, vágtam össze egy videót is, azzal is tesztelve a fagyás, stabilitás. Nálam a stabil CPU vcore fesz, amit alulfeszelésnek lehet tekinteni, és semmilyen felhasználói program nem akasztott ki, az az

1.22V. (BIOS-ban beállított, Giga lapoknál VR VOUT néven)

Nem mondom, hogy így kell használni, de eddig semmi problémát nem okozott render közben sem, amikor "fullon" használta a CPU-t! Itt szeretnék segíteni azoknak, akik nem tudnak P95-el tesztelni, ugyanis delid nélkül a P95 300W-os teljesítménye ami brutális, megfőzi a procit. Nálam ez az érték a BIOS-ban

1.255V. (10 perc alatt a hőmérsékletek beálltak, sem a P95, sem a HWInfo nem jelzett hibát. Reggel amikor hazaértem, kinyitottam az ablakot, 18 fokos helységben 80C fölé is beugrott!


Segíteni szeretnék a 10850 proci tulajoknak, hogy lássák a CB R23-on belőtt vcore feszhez, mennyit kell még kb adni, hiszen a 10*5000MHz a maga 300W-os teljesítményével nem könnyű. 1.250V-al lefutott, de mindig adok x.xx5V-ot a stabilitás miatt tartalékba. Szerintem 24/7-re simán jó a CB R23-as stablitás, 200W fölé sosem fog menni semmivel sem. Teljesítményvesztés alig van, pár száz pont a különbség, amivel vagy él valaki, vagy nem. Ha segít, akkor itt van az alulfeszelt 5.1GHz-es alulfeszelt, tehát nem P95 stabil! beállításom

1.255V-on. Adom mellé az általam belőtt RAM timing-okat is, hátha segít valakinek. Kiindulásnak nem rossz, bár ezt is valószínű, hogy picit finomhangolni kell. Sok idom ment el ezekkel, megosztom, hátha valakinek hasznos lesz. Üdv., zeb

[ Szerkesztve ]

(#4817) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Nyilván ilyen a szerencsém.
Vettem két random új 10700KF-et, kibontottam az egyiket, arra számítva, hogy valami antituning retek lesz és mehet HA-ra piaci ár körül, gyorsan pénzemnél legyek, ehhez képest daily 5,3-as proci. :DD
10900K és 11900K-k mellett semmi szükségem rájuk (főleg, hogy csak egy lapom van alájuk, a Z490 Dark K|NGP|N), de ilyen tuningos procit nem adhatok el.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#4818) palfitom válasza kicsipapucs (#4817) üzenetére


palfitom
félisten

Más meg háromból sem tud kifogni egy rendes procit, szóval örülj a szerencsédnek!
"10900K és 11900K-k mellett semmi szükségem rájuk"..."de ilyen tuningos procit nem adhatok el" - Ezt meg nem értem...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4819) zebra_hun válasza palfitom (#4818) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

"Gyűjtői darabok" lesznek ;)

(#4820) palfitom válasza zebra_hun (#4819) üzenetére


palfitom
félisten

Ja, OK :-)))

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4821) ScomComputer válasza kicsipapucs (#4817) üzenetére


ScomComputer
veterán

"kibontottam az egyiket,"...és a másikkal mi van? :P
Az biztos,hogy nem szabad eladni az ilyet,nekem is van egy ilyen 10700K-m...én is sajnálnám,inkább átfúrom és megy kulcstartónak.. :D
A 11900K-ról viszont referálhatnál valami tesztet,mit bír mennyi az annyi,stb... :K

(#4822) zebra_hun válasza ScomComputer (#4821) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Fürdőbe ilyenekkel raktam ki a díszcsíkot :D átfúrni vétek, a falon mégis jobb sorsa van.

(#4823) #11493888 válasza ScomComputer (#4821) üzenetére


#11493888
törölt tag

Ez a kifogtam azért sztem nem így működik.
Osztályozva vannak ezek rendesen az enyém is csak SP 48 as.
meg lehet csípni sp 100+ felettieket is, de nem a boltban a polcról hanem felárért más csomagolással Gold-os-ok között keresgetve.

A másik, kinek mennyi az annyi, ez egy jó kérdés mert tényleg kinek mire?

Nekem nem ér meg +100 wattnyi fogyasztást az a pár pontocska amit produkálni lehet vele és rettenetes hővel. Jó hűtő ide vagy oda ne felejtsük el a 10900k Intel® Thermal Velocity Boost hőmérséklet 70 ° C !
(TJmax)

[link]

ami annyit tesz e felett beindulnak a chip védelmi körök. + 100 celsiusnál a throttling.

Én 65 fok fölé nem tudtam vinni a mostani bios beállításommal és nem használ 185 wattnál cine 23 alatt egy grammal sem többet.

Intel táblán vagyok minus 2-es negatív AVX offsettel.
Iszonyat baró hőmérsékletek, bitang erős teljesítmény sztem kímélő üzemmódon.

persze ez teljesen szubjektív

Akik meg kiakarják facsarni az utolsó cseppet is javaslom a Push-Pull együttes alkalmazását mint AIO-n mint légen is mert nem a 100 fok celsius a kulcs hanem a 70.

[ Szerkesztve ]

(#4824) rasotamas válasza zebra_hun (#4822) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem is rossz ötlet. Felette 500 eurósok Threadripper sormintával, alatta 1000 eurós Z590 lapok műgyantába öntve?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#4825) ScomComputer válasza #11493888 (#4823) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerintem ezt nem nekem akartad írni....de ha igen akkor kár volt koptatni a billentyűzetedet...inkább örüljél, hogy kifogtál egy jó cpu-t,mert nálam már nagyon-nagyon sok cpu járt,és volt amelyik fostalicska volt,de ez az én szerencsémre ritkább,az elmúlt hónapokban több gépet is összeraktunk 10850K-val és mind nagyon jó volt..a 11700K-ról már ezt nem mondhatnám el... ;]
#4816zebra_hun:
Ez nagyon jó kis írás,több ilyen is elférne itt..... :K

[ Szerkesztve ]

(#4826) zebra_hun válasza rasotamas (#4824) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:DD Vannak itt ötletek.

(#4827) #11493888 válasza ScomComputer (#4825) üzenetére


#11493888
törölt tag

nem fostalicskák azok. sajnos mindegyikkel játszani kell de ki lehet hozni belőlük még jócskán + -t. mindegyiknél valszeg másképpen.
De megerősíteném ilyeneket nem fogsz ki sehol boltban:
[link]

na ezek a jó processzorok piszlicsáré feszültségeken vígan röfögik az 5 ghz-et.

én is 10700k-ról léptem fel 10900k-ra de azzal sem volt bajom kijött abból is amit akartam de csak próbára mert valahogy én sajnálom a procikat már ha 75-80 fok fele kacsingat a hőfok.

az idézett írás meg tényleg jó és működik is az Ő prociján. a szomszédén meg nem fog :)
:K

[ Szerkesztve ]

(#4828) Ubi82 válasza #11493888 (#4827) üzenetére


Ubi82
őstag

Azért az az 5600mhz odab@sz, elfogadnám:D Ilyeneket honnan lehet kukázni? :P

(#4829) ScomComputer válasza #11493888 (#4827) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát ilyet biztos nem,mert ezeket az intel leválogatva küldi direkt az ilyeneknek.. :D
Nálam volt olyan fostalicska 10600K ami még a 4.9-et sem tudta 1.4-v-al... :P
De 10700K-ból volt több jó darab is nálam...
[kép]
Meg 10850K-ból is..
[kép]
;]
#4828Ubi82:
Neked minek az ilyen Bro....húzogatnád rá mi.... :D :DDD :)

[ Szerkesztve ]

(#4830) rasotamas válasza ScomComputer (#4829) üzenetére


rasotamas
veterán

Csak úgy kiváncsiságból, mi okból veszitek ezt a sok procit? Csak úgy kipróbálgatni meg visszaküldeni hogy a legjobb maradjon vagy építetek valakinek ennyi gépet?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#4831) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Mennyire melegedszik a 11700K és a 11900K? Hátha valakinek volt előtte 9700K, jól jönne vélemény. Egy Kraken X61 van jelenleg, így nem gondopnám, hogy gond lenne, de sosem tudni.

(#4832) ScomComputer válasza rasotamas (#4830) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én gépeket építek...nem is magamnak.... :D

(#4833) rasotamas válasza ScomComputer (#4832) üzenetére


rasotamas
veterán

Mindig is ilyen munkára vágytam, de nem tudom elékpzelni, hogy:
- Egy cégnél ezért normális bért fizessenek, és ne Brand PC-ket kelljen buherálni
- Privátban erre legyen elég vevő.
Max ha saját kis számtech boltod van talán van heti 1-2 gép.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#4834) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Merészkedem a témához hozzászólni, mint kezdő, laikus tuningos. Szerintem sokakban félreértelmezés van. Bocsánat, eszemben sincs kötözködni, sem megbántani senkit. Én úgy értelmezem a tuningot, hogy az adott cpu-ból, nagyobb teljesítményt kihozni. Ezt Wattban tökéletesen ki lehet fejezni. Minden villamos fogyasztónak van üzemi feszültsége, amire megálmodták, a fogyasztón áthaladó árammal pedig megkapjuk a teljesítményt. Veszteségekbe nem megyek bele, ide jön az ami pl hővé alakul. Teljesítmény sajnos mindig hővel jár, a jobb hatásfok, kevesebb hőt termel. Térjünk vissza a cpu feszültségekhez, ezért írok, illetve kérdezek. Igen, tekintsük kérdésnek, érdeklődésnek ezt a posztot. Szóval van egy cpu-nk ami a gyári biosban minden auto-n, allcore 4.8GHz-et tud 1.36V-on. Jelenleg nálam ilyen a 10850k. Ezt kitököltem, hogy 1.22V-ig lehet levinni, de itt ezen feszültségen kisebb teljesítményt is produkál. Pár posztal lejjebb raktam be a különböző méréseket a vcore fesszel. 1.25V-al nagyobb Watt, picivel nagyobb hö (azt hiszem 65C vs. 68C, ez nem biztos, de kb ilyen) de a teljesítmény, és kapott pontszám is jobb. Ezt én alulfeszelésnek hívom, hogy mi az a pont, ahol meg stabilan, de teljesítményvesztéssel használjuk. Pl az 5000MHz 1.26V-al sztem pont ugyanaz a teljesítmény, mint 5100-on alulfeszelve. Az, hogy a cpu 1.2V-on is tudja az 5000MHz-et, pont ugyanaz a teljesítmeny, mint 4.8GHz-en rendesen megadott feszültségen. Ezt valószínű az elért pontokban látnánk. Sztem, de mégegyszer szerintem, egy jó beállítás az olyan, mennyi a végleges pont, mennyire "megfőzve" szegény cpu. Ugyanis a kicsikart teljesítmény hővel fog járni. Villamos végzettségem van, közel 30 éve ebben is dolgozom, csak sokkal nagyobb áramokkal, de az elmélet itt is hasonló, csak "bolha" méret a többezer tonnás présgépeimhez képest. Ez az én véleményem, teóriám, abszolut nem biztos hogy jól látom a dolgokat, csak ezeket tapasztalom. Nem okoskodásnak szántam ezt a posztot, inkább érdeklődésnek. Nyugodtan le lehet irni, hogy te zeb, rosszul látod, nem így van. Nem sértődöm meg ;)

Még annyit, hogy az autó motorjainál is ha visszaveszem az égéslevegőt meg az üzemanyagot, tudok belőni egy szépen járó motort, de ha kifúrom a beömlőket akkor már nagyobb teljesítmenyt.

[ Szerkesztve ]

(#4835) zebra_hun válasza zebra_hun (#4834) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Szóval ennek akkor látnám értelmét, ha egy "jó" cpu 1.2V-on hozná azt a teljesítményt, mint egy "f.talicska" 1.4V-on. Persze hűvösebben is. Az is lehet, hogy az 1.4V-os cpu hoz 17 ezer pontot, míg a másik ami jobb, csak 15 ezret 1.2-n, de 1.4V-ra emelve 16500-at, akkor a "rossz" cpu a jobb. ;)

(#4836) #11493888 válasza zebra_hun (#4834) üzenetére


#11493888
törölt tag

Nincs semmi baj a megosztani akart posztoddal, az undervolt témakőr teljesen jó irány is lehet. Te se bántódj meg senki se fikázta sem a jó szándékodat sem az erőfeszítéseidet.
De sajnos ebben a világban az OC világában szerintem te is sejted hogy sem az alul fesszelés sem a felül fesszelés nem működik kivetítve minden procira egy adott beállításon. minden processzor egyedi és minden processzor saját beégetett táblával rendelkezik amit kiolvas belőle a bios és auton ugyebár lövi azokat az értékeket amiket kell azaz amiket onnan kiolvas. A lényeg hogy a te procidnál megtaláltad valszeg azokat az értékeket amikkel jól működik. de ez az út sajnos nagyon sok kátyút tartogat és az hogy pl lefut a cinebench 853 216 x fagyás mentesen nem jelenti azt hogy egy kitömörítésnél pl vagy egy bármilyen más számolásnál ami megpengeti az avx vonalat nem dob egy hátast a gép. Nekem volt ilyen tapasztalatom is.
tetszenek pl ahogy elérted azokat a kellemes 60 fok körüli értékeket amikkel én is használom a procimat hosszú életű lesz így valószínűleg. Sajnos ezek a 10 genes procik elég emberesen OC-zottak már az Intel gyárból kijövet is, és nagyon brutális volt nézni ahogy az enyém is boostolgatott minden magon 5.3 ghz-re gyári Asus táblát használva minden auto beállításon, de elrettentő hogy 85 fokon 360 as AIO-val. "Én visszább vettem az enyémet" Az alulfesszelés meg annyi időt és energiát igényelne mint neked is amit én meg sajnálok rá :)
Az ember azt gondolná kezdi kiismerni a saját prociját is pl, én az én core-4. magomnál figyeltem meg magasabb hőmérsékleteket, na mondom azzal is lehetne mínusz offsetteket tologatni hogy szebben menjen a zenekar de nem léptem meg és mit ad Isten valamelyik nap? fél napos használat után játékok alkalmazások egyebek a HWinfo nem a core-4-es magra írta a legnagyobb hőfokot a többihez képest ami mindig volt idáig hanem a core-6-os ra. :N

(#4837) gabber01 válasza ScomComputer (#4829) üzenetére


gabber01
addikt

1.25-tel 5.2GHz? Az elég noice. :Y

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4838) #11493888 válasza Ubi82 (#4828) üzenetére


#11493888
törölt tag

Onnan ahonnan a cinebench 5 Ghz-en még az 50 fokot sem éri el maxban .... :DD
Ezek ott kezdődnek...

És konklúzióként remélem észre vetted azt is amikor 5.5 ghz en kifagyott a gépe,,, felvitte még 5.6 ghz-re is és stabillá tette... mi már 5.5 ön is megáltunk volna sztem :K

[ Szerkesztve ]

(#4839) Ubi82 válasza #11493888 (#4838) üzenetére


Ubi82
őstag

Én örülök a selejt 10700K-nak, 5ghz-n stabil 1.245-el :DDD Erre mindjárt felvág Scom bácsi a xar selejtjeivel :DDD
Nagyon ráért a csávókám, este 10kor nálam már pizsilövés, amúgy kár a vaker nyelvért, angolul meghallgattam volna, meg lehetett volna rövidebb... :P

(#4840) zebra_hun válasza Ubi82 (#4839) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Én sajnos mobilon igaz, de olyan homályos, hogy semmit nem lattam. Majd ha gép előtt leszek egyszer, megnézem. Annak a hosszú mondandómnak pont ez volt a lényege, hogy nem biztos, hogy selejt. Tudom, értem az ironiát, de akkor sem kell letörni. Az azt jelenti, hogy annyira tudja alulfeszelni. A tiéd tud röviden fogalmazva 100 avg fps-t 5g-n 60C-n, akinek meg megy a procija 1.2V-al 5g-n, annak meg van 95 avg fps-e 57C-n. Ha 100 fps-t akar, akkor neki is fel kell tolni 1.24V-ra. Ha a hűvös és nagy frekit szereti, akkor nyert a szilikon lottón, de alulfeszelve ott van a teljesítményvesztés, amivel számolni kell. Tehát, tök jó a te procid is. ;)

(#4841) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Ezt nem teszem off-ba, eddigi legérdekesebb tesztem.

1.220V/5GHz/16643 pont CBR23/64C (CBR23 stabil,P95 nem)
1.255V/5GHz/16793 pont CBR23/68C (Minden stabil, P95 is)
1.300V/5GHz/15799 pont CBR23/72C! (Itt vártam, hogy brutális pontok jönnek)

Piszkálta a csőrömet, mi van, ha adok neki bőven villanyt. Érdekes, rosszabb, mint bármi. Ezt nem gondoltam volna. Akkor nagyon is érdemes megkeresni azt a fesz értéket, amin stabil, de nem rommá húzott. Kíváncsiságból csináltam ezt az 1.300V-os tesztet, de meglepődtem most nagyon. Hőmérsékletet kaptam, teljesítményt nem. A stabil Prime 95 adja a legjobb értéket. Befejeztem, bocs, nem untatlak tovább a "hülyeségeimmel" titeket.

[ Szerkesztve ]

(#4842) Ubi82 válasza zebra_hun (#4841) üzenetére


Ubi82
őstag

Én maradok hű olvasód, engem érdekelnek a tesztjeid, sokat lehet tanulni belőlük, ne hagyd abba :)

(#4843) zebra_hun válasza Ubi82 (#4842) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

kössz :))

(#4844) #11493888 válasza zebra_hun (#4841) üzenetére


#11493888
törölt tag

Nem megmondtam hogy nem a 100 celsius a kulcs hanem a 70 TJmax?
Ott van fehéren feketén még is azt kérdezed "ez hogy lehet....?"
világosan leítam: #4823

(#4845) DroiDMester válasza #11493888 (#4844) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

De azt is tudod hogy ez kikapcsolható/módosítható Z-s lapban! 90.fokkal is tud menni allcore 5200.at ha úgy akarod!

(#4846) Roba


Roba
tag

Elsősorban Asus lappal rendelkező, tuningban kevésbé jártas, K-s processzor tulajoknak, akik nem akarnak sokat pepecselni a feszültség értékekkel, azoknak adnék tuninghoz tanácsot.

Nekem egy Prime Z490-P lapom van (belépő szint), a jobban felszerelt Prime Z490-A is hasonló bios-szal rendelkezik, de az már értékeli a processzort és a hűtőt is (Prediction: SP és Cooler).

Olyan beállításokat ajánlok, aminél csak a CPU szorzót kell állítani és a feszültség értékekkel a továbbiakban nem kell foglalkozni (egy nomál tuninghoz 5-5.1 Ghz-ig).

Előnyt jelenthet és támpontot adhat a hiba nélkül lefuttatott Cinebench R23 tesztprogramhoz kapott Vcore (Cpu feszültség), amit terhelés közben HWiNFO64-gyel figyelve a Vdroop (terhelés hatására Cpu feszültségesés) miatt általában a minimum érték, amin stabil a CPU. Ez a CPU Core/Cache Voltage általában még kevés lehet normál használatra és a játékok alatt, általában szükség van még min. + 0,03 V-ra.

Először az AI Tweaker/Tweaker's Paradise menüben érdemes az összes feszültség értéket manuálisan Standard értékre beírni.

Utána a My Favorites menüben:
CPU Core Ratio: Sync All Core
All Core Ratio Limit: 49-50-51, a kívánt órajeltől függően. Dram Frequency a memória sebessége (dobozán), CPU Core/Cache Voltage: Auto. Dram Voltage a memória feszültsége (dobozán).

Vissza az AI Tweaker-be:
AI Overclock Turner: XMP 1
BCLK Frequency : 100
BCLK Spread Spectrum: Disabled
Asus MultiCore Enhancement : Disabled - Enforce All limits
Svid Behavior: Best Case Scenario
OC Turner: Keep Current Settings
Power-saving & Performance Mode: Performance Mode
Ring Down Bin: Enabled
Min. CPU Cache Ratio: 8
Max. CPU Cache Ratio: 48

A Cache Ratio/Uncore/Ring-et alapból CPU órajel - 3X-ra állítja magától a lap. Tehát ha 4.9 Ghz-en fut a proci, akkor az 4.6 Ghz, ha 5.1 Ghz-en hajtjuk, akkor 4.8 Ghz lesz.
CPU VCCIO Voltage: nálam Auto-n 1.296 V, de elég az 1.15 V
CPU Sytem Agent Voltage: 1.1 V
PCH Voltage: 1.05 V
Digi + VRM/CPU Load-line Calibration (LLC): Level 5 (nálam a Level 4 kevés és game, CB R23 alatt fagy Auto Vcore-on, BSoD).

Már csak az Advanced menü van hátra. Advanced/CPU Configuration/CPU Power Management Control. Itt van olyan opció, hogy Turbo Mode, amit ajánlatos Enabled-re rakni, mert ha nem, akkor csak alapórajelen fog ketyegni, az OC beállítások nem érvényesülnek.
Intel Speed Shift Technology: Disabled

Szintetikus tesztek alatt fontos a stabilitás szempontjából, hogy az Intel(R) SpeedStep(tm) Disabled legyen, hogy a szorzó és hozzá tartozó Vcore feszültségérték állandó legyen, netezés (esetleg játéknál sem nagy hátrány) alatt lehet Enabled, ilyenkor visszaveszi az órajelet akár 800 Mhz-re is, ha nincs terhelve.

Ha ezek után ha vátoztatni szeretnénk az órajelen, akkor csak a My Favorites menüben kell a szorzót állítani. A processzor automatikusan megkapja az ahhoz az órajelhez szükséges feszültséget. Igazából az LLC-vel lehet játszani, próba LLC 4-gyel. Ha kevés, akkor Level 5 (nagyobb vdroop kompenzáció), ami egy normál tuninghoz elég.

A CPU-Z-n látszik a CPU kapott feszültsége, de a szintetikus teszteknél a HWiNFO64-gyel terhelés közben nézve az igazi. Játék alatt meg az MSI Afterburner+Rivatuner kombóval monitorozva jól látható.

Nálam all core 5 Ghz-en LLC4-en bios 1.36V&1.288V ténylegesen tehelés közben a Vcore a CB R23 alatt hiba nélkül (Cache Ratio már 47), de válaszatom LLC 5-ön a bios 1.32V&1.288V, ugyan az a terhelés közben a CPU feszültség. Az első esetben idle (terhelés nélkül) látszólag feleslegesen kap 1.36 V közlében, a második esetben LLC 5-ön kaphat degradáló fesztüskét a processzor a manuális feszültségnél.

Ha a Vcore Auto-n van - nálam az all core 5 Ghz-hez kap 1.305V-ot - ha nagy terhelést kap, akkor pár századdal többet, a lapom magától állítja.

Asus Prime Z490-A bios: https://www.youtube.com/watch?v=6CckmOXlEIA

[ Szerkesztve ]

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4847) zebra_hun válasza #11493888 (#4844) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez igaz, bocs, tényleg nem figyeltem, illetve nem akartam tudomásul venni. Mostmár felfogom ;) Saját bőrömön (tesztjeimből) tapasztalom. Nem tulajdonítottam ennek a 70C-nak jelentőséget. Ebből viszont arra merek következtetni, hogy a belőtt 5.2-es profilom (amit nem használok, de kipróbáltam) játék alatt használható, hiszen 65C a max cpu hőmérséklet BFV alatt. Egyszer próbáltam ki, igazából nem éreztem semmi pluszt. Megerősítettem az igazadat. Mentegetem magam, hogy tavaly novemberig, I7 8700 non k-t használtam, előtte non k 3770-et, előtte non k 2500-at. Pár hónapja kezdtem el egyátalán foglalkozni tuningal, 20 éve gépezem, de nagyon nem érdekelt eddig. Most kezdtem el tanulni, eddig "boldogan" használtam azt amit megvettem ;) Egyébként, ahogy az élet minden területén, sosem leszünk profik. Mindig lesz olyan, aki egy szakterületen profibb, ezzel nincs is baj. Akkor van a baj, ha valaki elhiszi magáról hogy ért hozzá. Tuti, hogy lesznek még kérdéseim, ha nem gond. Szép napot mindenkinek ;)

[ Szerkesztve ]

(#4848) palfitom válasza zebra_hun (#4841) üzenetére


palfitom
félisten

Nem is kell OFF-ba tenni, erről (is) szól ez a topik! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4849) #11493888 válasza zebra_hun (#4847) üzenetére


#11493888
törölt tag

Én is öreg OC probálkozásos vagyok. De sajnos ezekről a többlépcsős chip védelemről az Intel is nagyon hallgat. Ezt is csak valami csoda folytán tette csak közzé, de a lényege igen végre jól látod a 70 fokos hő. ugyanis a TVB (Thermal velocity Boost) Kapcsoló a kulcs. Amíg a 70 fokot a proci el nem éri fogad akármilyen feszt és tolja a max turbót több lépcsőben is.
De ha elérte azonnal beindulnak a fék kapcsolók a proci védelmi körök bekapcsolnak és elindul a leszabályozás, nem ugyan úgy mint a Throttling 100 fokon ahol "le is kapcsol"
Ezért a mostani OC világ még mágikusabb mert nem elég hogy a feszültségekkel és egyebekkel kell jó értékeket találni, a hőfokon se árt ha a 70 et figyelgeti az ember. a 80 fölötti pedig egyenesen már nem is javasolt van erről egy combosabb leírás és tanulmány megosztom mert tanulságos:

[link]

(#4850) zebra_hun válasza #11493888 (#4849) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszi az infót, persze mindenkinek, aki itt hasznos dolgokat oszt meg ;) Éjjeles leszek, ott remélem lesz időm átolvasni, végre permetező idő van, megyek csinálom azt ami muszály :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.