Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) zebra_hun válasza ScomComputer (#4128) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

10850 így hirtelen ilyen lett. Most szerelem össze a masinát. 1200-es rpm limiterek ugranak ki. Itt még benne van. Kellet neki egy kis delidelés

(#4152) misfine válasza MPowerPH (#4145) üzenetére

Úgy tűnt, ez megoldja a gondot, futott is pár tesz 20 percen keresztül 1.4v-n, erre végül BSOD-ra futott pedig jók voltak a hőfokok is.

Rápróbáltam fix 1.415-n, 1.420-n, 1.43-n, LLC 2 és 3 is, mindegyiken elhasalt, sőt, 1.43-n már a gép nem akart indulni, beragadtam az ASRock logón :D
Kezdem feladni.

Pedig BIOS-ban is 3-re raktam az AVX2-t és AVX512-t hogy 4.6 legyen a max, cpu core 4.9 és cache 4.6.
Szóval jelenleg úgy néz ki, hogy még 4.9-et sem bírom elérni stabilan, pedig a fent leírtakat végigjátszottam.
VCCSA: 1.200
VCCIO: 1.150 :Y

Kezdek arra gyanakodni h a lqp nem birja vagy tortent vele valami.. pedig mikor vettem azt neztem h elozo geneknel az asrock zxxx extreme lapok jok voltak magasabb ocra is. :F

[ Szerkesztve ]

never say never

(#4153) MPowerPH válasza zebra_hun (#4151) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben meg nagyon sok benne maradt.

Don't Tread On Me

(#4154) hokuszpk válasza misfine (#4152) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert ha valami pontszamdobalozó lefut, ( mittimen cpu-z, cine vagy akarmi ) tegyel mar be egy screenshotot, hogy elsokezbol lassuk mennyi az annyi.

@#4153 MPowerPH : gonosz ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4155) zebra_hun válasza MPowerPH (#4153) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Alakítok még rajta ;)

(#4156) misfine válasza hokuszpk (#4154) üzenetére

Ha végre tudnék egy stabil OC-t csinalni lefuttatnek en mert mar kva kivancsi vagyok en is mennyi az annyi de ez a debil egyszeruen nem akar stabil maradni :C

Na ez az ami nagyon érdekes:

HWinfo szerint (VCCSA: 0.880V és VCCIO 1.056V)

A képen MINDEN defaulton van, egyedül az ALL CORE van x49-en és a voltagenél átraktam stable módról OC mode-ra. Semmi máshoz nem nyúltam. Így maximum a VID 1.378 és a vcore hwinfo szerint 1.372v.

Légyszives valaki fejtse meg, hogy amikor manuálisan 1.390v-et adtam neki, LLC2-n, VCCSA 1.2, VCCIO 1.15, cache 46, core 49, AVX2 és 512 3 (így mennek le 46Ghz-re) miért hasalt el a rendszer? :Y

Tuti én vagyok a balfasz amúgy, hogy 4 napja sem a 10700K-t sem ezt nem bírom stabilra megcsinálni, de mit rontok el? Mindenben követem azt amit mondotok és amit olvastam, de egyszerűen hasal. Itt meg auton ezt kapom, érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

never say never

(#4157) keIdor válasza PuMbA (#4148) üzenetére


keIdor
titán

És tényleg, akkor én is rosszul tudtam.
Topikjában olvastam annó, de akkor az fals. A képeken látni, hogy sima Zen 2 valóban.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4158) Laraxior válasza misfine (#4156) üzenetére


Laraxior
titán

Miert is kinzod prime-al? Sose inditottam el még, csak render teszteket, es megis stabil a rendszer.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4159) misfine válasza Laraxior (#4158) üzenetére

Igazából mindegy hogy Prime95 avx off vagy cinebench, az eredmény bsod minden esetben ha manuálisan állítok az említetteken kívül bármit.

never say never

(#4160) Shkiz0 válasza misfine (#4159) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

memória alapon megy?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4161) Laraxior válasza misfine (#4159) üzenetére


Laraxior
titán

Ott kellene kezdeni a dolgot hogy mindent beloni alaporajelre, es alapfeszre. Nem auto, nem normal, hanem szepen kezzel beallitani a feszeket. Aztan utana megnezni hogy mi mennyit droppol, aztan utana lehet kalkulalni, hogy merre kellene elindulni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4162) Highend55 válasza Laraxior (#4161) üzenetére


Highend55
tag

Felesleges erolkodni user error van 🤣
Ugyanaz a lapom van mint neki, nekem 10600k es 10900k is stabil 5.0ghz-en.

(#4163) misfine válasza Highend55 (#4162) üzenetére

Szerintem amit most írtál inkább szánalmas mint vicces. Ők legalább próbálnak segíteni(amit köszönök). Ha ugyan olyan lapod van, miért nem írtál még semmi hasznosat? Csak bekommentelsz egy faszmérőt hogy ugyan az a lapod van és neked milyen menő ? :) :C :C

Nyilván nem kötelező segíteni, de ilyet meg beszólni végképp parsztság :)

Napokkal elelőtt megírtam, hogy utoljára 2700K-t OC-ztam, semmi közöm az újakhoz, ezért kérek segítséget és ezért megy nehézkesen, mert sok minden nem volt tiszta és ezt a többség aki segíteni akart tudta, te meg vakon ideírtál.

[ Szerkesztve ]

never say never

(#4164) laychi válasza hokuszpk (#4137) üzenetére


laychi
veterán

3 és fél éve a 8600K-val tolom, még mindig szépen helytáll gamingben, amire vettem,
Amd-nél meg cserélgetni kellett a procikat. Zen 2 6/12-es érte utól.
Intelnél 2 gen 1 lap,aztán csere, lehet kevesebb bukó, mint amd-nél 1 lapban 3x-4x procit cserélni. Valamint aki a zen3 csúcs procikra ment rá amd-nél,azoknak lapot is kellett cserélni, tévedek?
Azért érett meg a csere,mert erősebb vga került a rendszerbe, de elég sok címben még mindig elég lenne 1440p 144Hz.

#4162Highend55
Cseréljetek procit és lődd be 5 GHz-re értelmes feszen, ha úgy gondolod, neked jobban menne.
Tudod nem mindegy, hogy mit fog ki az ember.
Lehet egy 4,6 Ghz-es fostalicska vagy egy 5,4-es GS.

[ Szerkesztve ]

(#4165) hokuszpk válasza laychi (#4164) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat nemtom, ugyemlexem a 8xxx megjelenest azert hoztak elobbre felevvel, mert meglepodtek az elso Zen generacio teljesitmenyen...
aztan a picit kesobb erkezo 2700X mar par jatekban meg is verte.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4166) misfine válasza Shkiz0 (#4160) üzenetére

Azthiszem hogy úgy ment, de már tökre nem emlékszem, annyival próbálkoztam.

never say never

(#4167) keIdor válasza misfine (#4166) üzenetére


keIdor
titán

Csináld, amit Laraxior tanácsolt.
BIOS-ban load defaults.
Feszek fixálása alapra.
Ha így stabil, utána csak XMP-t engedélyezz, majd ismét meg kell nézni, stabil-e.
Ha ez is jó, mehet a CPU OC, de lépcsőzetesen. Nem egyből 5G-vel kell kezdeni. Meg kell nézni, hogy 4.8@1.25V pl. megy-e és megnézni a hőfokok hogy alakulnak.
Uncore stb. órajelekre szintén odafigyelni. AVX1-2 offsetre szintén odafigyelni. LLC-re szintén.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4168) misfine válasza keIdor (#4167) üzenetére

Amikor fixálsz mindent alapra, az LLC-t auton kell hagyni, vagy azt is megnézni mi amit beállít auto "alapra" és arra rakni? :R :R

[ Szerkesztve ]

never say never

(#4169) keIdor válasza misfine (#4168) üzenetére


keIdor
titán

Hagyd auton ha a vcore is auto.
Amit fixálj az a VCCSA és VCCIO, esetleg a PLL én még azt szoktam. Az alaplapok többsége mutatja, hogy mi a default.
SA 0.95V (a fenti 0.88-at nem is értettem :D az már undervolt)
IO 1.05V

3600-3800MHz DDR4 felett kell ezeket kezdeni picit emelni. Vagy ha nagyon szűkíted a timingokat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4170) misfine válasza keIdor (#4169) üzenetére

Koszi, megindulok. A 0.88-t a HWinfo sensor mutatja fixen :))

[ Szerkesztve ]

never say never

(#4171) misfine válasza keIdor (#4169) üzenetére

Bárhogy is bunkón szólt az előző igaza van, mert én ezt nem értem. Auton volt minden, megneztem az ertekeket, 1.255-t kert a proci, vccio 1.052, vccsa 0.88 volt es auton az llc lvl 4. Ezutan beallitottam ficed vcoret 1.26ra, vccio 1.05, vccsa 1.0, llc lvl 4 (probaltam lvl2 2n is de akkor felmegy egesz 1.41re) es ezek utan lass csodat a rendszer 2p teszt utan bsod. (Avx nelkuli teszt de biosba avxet 3ra raktam hogy -300mhz legyen). Cache 4.3 volt. :F

never say never

(#4172) keIdor válasza misfine (#4171) üzenetére


keIdor
titán

A BSOD-ban mit ír? Clock watchdog timeout?

Memória órajel és időzítések?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4173) misfine válasza keIdor (#4172) üzenetére

RAM órajel alapon van hagyva, míg az alapot tesztelem direkt nem piszkáltam. 2400MHZ az alap. Clock watchdog timeout volt azthiszem igen.

Ezt kapom, ha mindent fixálok, kivétel a vcore-t, mert azt most auton hagytam az LLC-vel együtt. De ahogy mondtam, ha most megyek és átállítom Fixedre a vcoret, mondjuk 1.26-ra hogy picivel magasabb mint a képen, és LLC-2-4 mindig BSOD 1-2 perc után. Pedig konkrétan csak annyit csinálok hogy az alapra rakom manuálisan. De szerintem az LLC-vel lesz a gond, mert tök furin írja a leírás ASRocknál. Elméletben a leírtak alapján, minél magasabbra rakom annál kisebb a drop, minél alacsonyabb annál több +-t ad hozzá.

never say never

(#4174) zebra_hun


zebra_hun
Topikgazda

Pár napja írta valaki, hogy Giga lapoknál a VR VOUT-ot kell nézni. 1.295V-ot adtam fixálva. HW Infoban ez tényleg koppra annyi, mint amit beállítottam. Viszont itt is van Vcore fesz, amit ki is ír, hogy 1.356V aa max. Mindegy, kicsit teszteltem, de itt már súrolom a 80C-t, ami gyilkos. BFV alatt 50C, arra használom. Ez jött ki belőle:

(#4175) hokuszpk válasza hokuszpk (#4165) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azt szamolgatom, hogy ha az elozo procit mindig eladtam volna, mennyibe fajt volna a valtas.
nemreg eladtam egy 1700 -at, a sajatomat 2017.09.02 datummal 80 korul vettem, ez a peldany most ~40-ert ( volt mellette lap is ) ment el. Csakeppen amikor a sajatomat levaltotam, valamikor 2019 -ben, akkor talan ugyanugy elment volna 40 -ert. Elsovaltaskent a 2700 jott valami 55K koruli aron ( uj, dobozos ) aztan amikor az ment a keresztlanyomnak, akkor a 2700X kez alol kb. ugyannannyiert. A 2700X -et nemreg ajandekoztam el amikor mar az apron tobbert ment, mint amiert vettem. ( 60-65K ) A 3700X -et tavaly 99 -ert vettem, még karacsony elott jott a 3800XT 111-ert, hogy legyen valami fejlodes a keresztlanyom gepeben -- ment neki a 3700X es visszajott a 2700, az most gondolom elmenne 50 korul -- , talan akkor azert 90 korul elment volna a 3700x, igazabol nemisertem miert nem bizniszelem el a cuccokat, igy tenyleg sokbavan, ugy meg minimalbol megusznam.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4176) keIdor válasza misfine (#4173) üzenetére


keIdor
titán

Esélyes, hogy LLC ja, sajnos nincs előttem az AsRock bios.
Esetleg azt nézd meg, hogy feljebb mész vcore-al, vagy megnézhetsz -100MHz-et is.

Lehet nem lesz Goldem Sample a proci és nem fog menni a vágyott frekvencia, de hát ez a szilícium lottó sajnos ilyen. Vagy megelégszik az ember -5%-al, vagy fizet pre-testedért felárat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4177) Highend55 válasza misfine (#4163) üzenetére


Highend55
tag

Arrol nem tehetek, hogy vak vagy, 4009-es hozzaszolasomba keppel prezentaltam a beallitasom, ahogyan en hasznalom, Sot irtam is, hogy az ASRock programmal windows alatt allitottam..
Mert lennek szanalmas, egy kis onkritikat gyakorolhatnal.

(#4178) Ubi82 válasza zebra_hun (#4174) üzenetére


Ubi82
őstag

Meglepően jobbak a pontszámaid, biosban 1.245, vcore 1.272, vr vout 1.242 :)

(#4179) zebra_hun válasza Ubi82 (#4178) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez itt a vége, 90C fölé ugrik, léggel nem tudom már hűteni. 5.2GHz 1.375V (VR VOUT) 6600 + pont CB R20 de már kapom az overheating-et. 270W, 90C ez a teszt kedvéért megvolt. 1.21V-on megy az 5GHz, nekem az jó lesz. Nem vacak szerintem a 10. gen. OK, delid nélkül ezt nem csinálom meg. Ami nekem lényeg, hogy a BFV 0.1% FPS 60 felett van.

(#4180) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Pre-binned Rocket Lake-S CPUs from Silicon Lottery
[link]
:)

(#4181) PuMbA válasza ScomComputer (#4180) üzenetére


PuMbA
titán

Micsoda üzlet, 200W helyett 300W-ot fogyasztó CPU-t tessék drágábban és amúgy hozzá még drágább tápegység és hűtés szükséges!

;]

[ Szerkesztve ]

(#4182) zebra_hun válasza Ubi82 (#4178) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ez meg az un. 24/7-es. 5000MHz, 1.20V Vcore. 70C körül / alatt van AIDA FPU teszt.
Biztos lehetne csiszolni még, ennyi időm volt. Kevesebb pontot kapott mint 5.2-n. Alsó képen pont nem látszik a VR VOUT... (elb@ktam)

(#4183) ScomComputer válasza zebra_hun (#4182) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tolj rá egy CB23-at,nem az CD20-at.... ;)
Meg figyeld a hwinfoval a Whea hibákat,mert attól hogy valami lefut még nem biztos,hogy stabil... :K
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#4184) Devid_81 válasza ScomComputer (#4180) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Rengaruu • 24 minutes ago

Imagine paying 880$ for a binned 11900K and then still be slower than a 5800X on a B550 board

:DDD

Teljesen megeri amugy :K egy laza kozel 400Wattot nem art belelocsolni manapsag egy 8 magos prociba, tolsz melle egy 3090-et es rogton az 1000Wattos tapod kilesz hasznalva rendesen ;]

...

(#4185) zebra_hun válasza ScomComputer (#4183) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Kössz az infókat ;) ezt nem tudtam. :R (meg sok mindent) Este majd, melóznom kell... zsaluzás ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.