Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Laraxior válasza zebra_hun (#5900) üzenetére


Laraxior
titán

Az AIO szivattyuja nem fogja elbirni a hosszabbitott csoveket. Pont ezert hasznalunk nagyteljesitmenyu szivattyukat, hogy keresztulnyomjon akar 2-3 radit is, tobb blokkot.
Az AIO ugy van megtervezve, hogy amire epitve van azt elvigye, de bovitesi lehetoseg, csak a megadott modelleknel lehet.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5902) zebra_hun válasza Laraxior (#5901) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ha zárt a rendszer, mint közlekedőedény illene bírnia. B verzióként persze az van, hogy veszek hozzá cuccost. Főleg ha jobb. Bocsánat a témáért, picit kapcsolódik a 10850k-hoz ;)

(#5903) Laraxior válasza zebra_hun (#5902) üzenetére


Laraxior
titán

Inkabb vizes tema. Ott tobben is hozza tudnak szolni, erdemben. Ha nekem nem hiszel ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5904) zebra_hun válasza Laraxior (#5903) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Dehogynem ;) Szerintem itt is megkapom minden kérdésemre a választ tőletek. Nem tudom, ha tudnám nem kérdezném. Elméletileg nem szabadna számítania, de minden elképzelhető, tapasztalatom meg egyenlő a nullával. Bármilyen építő hozzászólást köszönök. Amit rá kell áldozni, azt megteszem, annyira nem görbül az orrom :D 16C most a pince, nagyon jó lehetőség, ha van értelme akkor kihasználnám. Télen nem tudom, de saccolom 10C környékére. Párával vigyáznom kell majd sztem. Félre ne érts, kőszi a válaszaid ;)

(#5905) zebra_hun válasza Laraxior (#5881) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ahogy Droid és Kicsipapucs írta, rtl és io a legvégén, előtte viszont azok fontosak. A fotók nagyjából fognak segíteni. A legfontosabb jótanács a tesztelés és mentés.

(#5906) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Ultra off, de jön az EVGA első AMD lapja, úgy tűnik nekem is muszáj lesz vennem akkor végre a TR4 mellé életem első mainstream AMD-jét! Kíváncsi vagyok mennyire veszi fel a kesztyűt a 11. gennel az általam használt benchmarkokban.

[link]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5907) ScomComputer válasza kicsipapucs (#5906) üzenetére


ScomComputer
veterán

Láttuk,már Devid tálalta a dógot... [link] :DDD
Én is kíváncsi leszek rá... :K

(#5908) DroiDMester válasza zebra_hun (#5892) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

kicsit megkésve de itt a teszt!

szobában 29,7 fok volt :o

(#5909) gainwardgs válasza DroiDMester (#5908) üzenetére


gainwardgs
addikt

Ez mán Paks ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5910) Laraxior válasza DroiDMester (#5908) üzenetére


Laraxior
titán

Na, így tolj egy 3dmark CPU tesztet :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5911) DroiDMester válasza Laraxior (#5910) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amit linkeltem múltkor az 5200on ment!

De akkor most legyen egy 5300MHz-es is :C

(#5912) Tarill


Tarill
őstag

hy. i5 10600k-t vagy 11600k-t hajt itt valaki? ezekből a csillivilli nagy procikból annyi van itt kiváncsi lennék mit tud azokhoz képest egy 6 magos felhúzva 5ghz körülre

(#5913) Laraxior válasza DroiDMester (#5911) üzenetére


Laraxior
titán

:C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5914) zebra_hun válasza DroiDMester (#5908) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Köszöm, bocs, kicsit besöröztem, így megkésve olvasom. Jól megforralja azért a profi vízrendszert is. Elmorfondírozok az épített víz rendszeren. Köszi

(#5915) DroiDMester válasza zebra_hun (#5914) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Az a gond hogy egy NAGYON FONTOS dologról elfeletkezel!

A te CPU.d DELIDELVE VAN!!! itt a fórumba talán 1-2 usernek van rajtad kívül!

Az enyém nincs, így az én hőfokomból vegyél le nyugodtan -10fokot a tiedéhez képest!

(#5916) zebra_hun válasza DroiDMester (#5915) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Most kezdek magamhoz térni :) tegnap cefetül eláztam... igen, ezért csináltattam, plusz delidnél derült ki egy nagy bubi a gyári forrasztásban. Hatalmas eltérés volt pár magnál. A szélsők most is hidegebbek, da az normális. Köszi a tesztet, eldöntöttem, lesz vízhűtés, megcsinálom. Az aio-t nem vágom el, attól tartok ott a cpu blokk sem egy extra lehet. Ami viszont érdekel, pont nálad volt az eset, mely blokkok ajánlottak, amikről nem válik le a nikkel? Nekem nem fontos az rgb, az sem hogy műanyag teteje legyen, bordázott réz legyen, elvigye a hőt a cpu-ról. Kell majd vmi kiegyenlítő tartály, mivel nekem a pc van fent, így gondolom egy tartályt levegővel fel kell a falra varázsolnom feljebb mint a proci illetve a keringető. Ez sem kell rgb csoda hogy legyen. Aprón nézek körbe először. Ha segítesz benne megköszönöm, bár senkit nem alarok vele untatni itt. Írok majd a vizes topikba. Az a tervem elvileg jó lesz, hogy a hűtés a pincébe lesz, elvileg szuper. 19C, megmértem tegnap, sajnos melegszik az is, de mégis csak hűvösebb.

(#5917) zebra_hun válasza zebra_hun (#5916) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Még annyi, hogy 27C -os helységben hiába delidelt, 99C az 5200MHz 5 perces futtatáson. Nem rossz, de ezt lejjebb szeretném faragni. Mielőtt valaki teljesen hülyének nézne, nem használom 5.2-n :) Semennyin sem, mivel bekapcsolni sincs időm. 5.0-án 70C a max, az baráti.

(#5918) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

skacok , fut valakinél Asrock Taichi Z490 + 11700 kombó ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5919) Laraxior


Laraxior
titán

Szuper egyenes ez a CPU is :DDD :(((
Kétlem, hogy ezen sokat segitene a NanoGrease...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5920) palfitom válasza Laraxior (#5919) üzenetére


palfitom
félisten

Csodás...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#5921) Shkiz0 válasza Laraxior (#5919) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2.5KG-os kalapáccsal kicsit ütögesd meg a közepét :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#5922) Devid_81 válasza Laraxior (#5919) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Rakjal ra 3mm vastag thermal padot, az segit majd...jah nem ;] :D
Latom a kekeknel meg mindig ki kellene rugni azt a par szakmunkast aki a kupakert felelos :O

...

(#5923) Laraxior válasza Devid_81 (#5922) üzenetére


Laraxior
titán

Hja, de azert igy is pusztít ;] :D

Persze megint nem ugy alakult a hazban ahogy terveztem. VGA miatt nem fernek el a szivattyúk, szoval megint ossze-vissza lesz az egesz. Kell egy nagyobb ház. :(((

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5924) kicsipapucs válasza Laraxior (#5923) üzenetére


kicsipapucs
őstag

IDÉN MÁ NEM VESZEK HARDVEEEE'T!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#5925) laychi válasza Laraxior (#5923) üzenetére


laychi
veterán

Ha már víz és ház: [link]

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#5926) Laraxior


Laraxior
titán

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

5200: ;]
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5927) ScomComputer válasza Laraxior (#5926) üzenetére


ScomComputer
veterán

Akkor néznék egy hwinfót is mikor ez teszt fut...de azt nem mered mi... :P :DDD
/1.5vcore....300w tdp,stb.... ;] /

[ Szerkesztve ]

(#5928) arabus válasza Laraxior (#5926) üzenetére


arabus
addikt

Nagyon durván letol mindent.
Hát iggen ilyenkor jön fogyi és vatt meg a többi.
Nehéz ezt megemészteni.
Érdekes a ryzenek 16 szál felett mennyire nem skálázódnak.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#5929) Laraxior válasza ScomComputer (#5927) üzenetére


Laraxior
titán

272W körül volt.
HWInfot kilőttem alóla, mert nagyon eszi a pontszámokat. CPU-Z bench alatt néztem, single core 700 alatt lett, allcore meg ~1500-al kevesebb.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5930) keIdor válasza Laraxior (#5926) üzenetére


keIdor
titán

Hát igen, a Zen 3 csak a Skylake-et söpri le, de az már 5 éve erőltetve van, öreg.
Látszik, ha nem ragadt volna le 14nm-en az Intel, akkor maradt volna az előnyük. :)
Azt mondjuk halkan jegyzem meg, hogy 5950X elérhetetlen akkor is. Meg az 5900X is még.

De ja, IPC és frekiben jó darabod van, jót fogtál ki. Gyanítom néhány 11900K se megy így…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5931) Laraxior válasza keIdor (#5930) üzenetére


Laraxior
titán

:K
...és a 3080-am is megindult. 2160MHz-en stabil játékok alatt, Bench alatt kicsit megy feljebb is. Szóval most happy vagyok.
Még a ramokat megcsiszolom, aztán ennyi. Marad a CPU 5100-en, így is Warzone alatt berántja a 200W-ot a hülye. :DDD (Gondolom csak töltéskor, mert akkor akad ki minden számláló, játék közben nem)
Majd ránézek Battlefieldre is. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5932) keIdor válasza Laraxior (#5931) üzenetére


keIdor
titán

Mekkora fesszel? Mert a GPU az nagyon megy igen, csak 450-500W, szétfűti a gépházat. :)
Én alámentem inkább és 0.85V-0.9V, aztán amit ott bír, így 300-330W.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5933) Laraxior válasza keIdor (#5932) üzenetére


Laraxior
titán

1.1V
Combosabb játékokban felmegy 400W fölé, de pl Warzone-t 144FPS-re limiteltem, ott elvan 300W körül :K

#5934 keIdor: Persze, fent van most az is. 430W körül volt a max. 450 fölé nem megy, mert a bios nem engedi. :N Pedig a hűtés elbírná ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5934) keIdor válasza Laraxior (#5933) üzenetére


keIdor
titán

Metro Exodus EE-t néztél? Ott meglesz az 500W peak annyin. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5935) gabber01


gabber01
addikt

Amúgy ilyen áram felvételek mellett az senkit nem zavar hogy kb. egy plusz fűtőtest olyankor az egész gép, amennyi hőt el kell disszipálni? :D
Nem mondom, télen kellemes lehet. :D
Jól mutatnak ezek a brutális teljesítmények, de energiahatékonyságra egy hulladék mind.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5936) Laraxior válasza gabber01 (#5935) üzenetére


Laraxior
titán

Napi 1-2 orat jatszok, kutyat nem erdekli ha 1000W-ot is eszik akkor. Idleben elmegy 150W-bol. Nem megy mar 24/7 se, ejszakara kikapcsolom.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5937) keIdor válasza gabber01 (#5935) üzenetére


keIdor
titán

Ha tudja az ember hűteni, akkor szerintem mindegy a fogyasztás.
Nálam nyáron a fő fogyasztó az a klíma például, reggel 8-tól este 21 óráig szinte mindig megy, az meg többet eszik. A PC ha megy heti 10 óra játékot, sokat mondok...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5938) zebra_hun válasza gabber01 (#5935) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nekem tetszik, hogy valaki tesztel 5.2GHz-en. Szép pontok ;) Én sajnos az 5.3-at nem tudom lehűteni, de Droidtól nagyon tetszett, hogy belőtte az 5.3-as profilt. Én "csak" 5.2-őt tudom, de az kapott oc-rendesen, 17750 ponttal zárta a CBR23-at 17400 a normális 5200MHz a 10 magosoknál. Egyetértek az előttem szólókkal, fenét érdekli mennyit fogyaszt, bírjuk lehűteni ;) Teljesítmény meleggel jár. Alulfeszelés is jó meg szép, de ki kell próbálni, hogy ami a csövön kifér azt is :DD

(#5939) gabber01 válasza keIdor (#5937) üzenetére


gabber01
addikt

De én nem a fogyasztásról beszéltem amúgy. :D

Próbaképpen persze rendben van, meg engem amúgy nem zavar, amíg nem az én szobámban van egy ilyen gép. :D
Van aki állandóan ilyen szét OC-zva hajtja a gépét, na annak nem látom sok értelmét.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5940) ScomComputer válasza Laraxior (#5929) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem sok neki az 1.4 vcore,mennyi max safe ezeknél 24/7-re...

#5938zebra_hun:
Nekem is tetszik,sőt addig csinálja még én is veszek egyet,de az jobb lesz... :DDD

(#5941) zebra_hun válasza ScomComputer (#5940) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

:))Kár, hogy az új gen nem 10 magos. Akkor lett volna előrelépés. Így még csak összemérni sem tudjuk. Az az új tervem, hogy 40C-on tartom az 5GHz-es profilom ;)

[ Szerkesztve ]

(#5942) Laraxior válasza gabber01 (#5939) üzenetére


Laraxior
titán

Mit jelent az hogy szétOCzott? :F
A VGA eldobja az órajelet, ha nem stabil, ugyanúgy ahogy a CPU is, meg a ram is.
Vagy stabil, vagy nem.
Az, hogy annyin jár, amennyit éppen tud, azzal a hűtéssel... Ki van fizetve minden MHz, miért ne használjam ki. ;]
A motor is megy a városban 50-el...de jobb, ha tudja a 250-et is, ha sietős ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5943) gabber01 válasza Laraxior (#5942) üzenetére


gabber01
addikt

Feszemelve 2-3x annyit képes bezabálni egy proci is pl., ami nyilván azt is jelenti, hogy több hő fog kitódulni a gépből.
Tesztre, csúcsokat döntögetni ok, de állandóan így használni szerintem totál felesleges. Engem legalábbis biztosan zavarna hogy egy kályha van mellettem értelmetlenül, mert a teljesítmény igény kétlem hogy nagyon indokolná. :)
Én is tuningoltam régen (nagyon régen :D), de csak addig mentem, amíg nem vagy csak minimálisan kellett feszt emelni, mert a diminishing returns miatt nincs sok értelme, hogy elszálljon a fogyasztás és a hőtermelés, inszignifikánsan több teljesítményért. A sweet spotot kell megtalálni.
De ez csak az én véleményem, nyilván a lőtéti kutyát sem érdekli. :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5944) Laraxior válasza gabber01 (#5943) üzenetére


Laraxior
titán

Hja, de te, az eddigi hszeid alapján, a járdáról sem mersz lelépni, ha autó mozgásban van a környéken 1km-es körzetben ;]

Idle elvan 30W alatt... és úgy, hogy a feszültség nem offsettel van.
Nem lesz ennek semmi baja, még 10 év múlva sem.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5945) gabber01 válasza Laraxior (#5944) üzenetére


gabber01
addikt

Ezt a marhaságot honnan veszed te?

Amúgy meg harmadjára mondom, hogy nem az energiafogyasztás vagy az élettartamról pofáztam, de látom nehéz. Hagyjuk szerintem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5946) keIdor válasza Laraxior (#5944) üzenetére


keIdor
titán

Te amúgy vizezed, nem?
Akkor megértem, hogy nem zavar a 450W. :D
Léggel felejtős, klíma mellett is szétfűti a házat úgy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5947) gabber01 válasza keIdor (#5946) üzenetére


gabber01
addikt

Vízhűtés is ugyanúgy fűt. Ugyanazt a hőt kell elvezetnie, ugyanúgy ventillatorok fújják ki a radiátoron, radiátorokon keresztül. Semmi különbség nincs a kettő között.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5948) keIdor válasza gabber01 (#5947) üzenetére


keIdor
titán

Hogyne lenne… ezt gondold át újra.
A radiátor nem a gépház közepére van berakva.
Az egész nyák kevésbé forró, kevésbé fűti az SSD-t vagy a memóriákat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5949) gabber01 válasza keIdor (#5948) üzenetére


gabber01
addikt

De én nem arról beszéltem hogy a gépházat fűti a gép, hanem a szobát, lakást, oda meg ki fog menni az a temérdek hő, akárki akármit csinál.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5950) Laraxior válasza keIdor (#5948) üzenetére


Laraxior
titán

Nemhogy nem a ház közepére van betéve, de még a házba se...és még így sem férek el benne :(((

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.