Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) al-Assas


al-Assas
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy i5-11400F processzort, de nem nagyon tűnik úgy, hogy volna belőle a boltoknak. Szerintetek ez változni fog, várjak egy kicsit, és lesz is, meg olcsóbb is lesz, vagy pedig rendeljem meg, ahol 1-2 hétre ígérik hetvenakárhányezer forintért, mert mostanában nem fog javulni a helyzet?

(#4052) DroiDMester válasza al-Assas (#4051) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

És miért nem jó az F nélküli, ami olcsóbb és jobb is! ha most megrendeled, holnap délután át is veheted

(#4053) Shkiz0 válasza al-Assas (#4051) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egyik nagyker 04.16-ra ír beérkezőt belőle, de kéretik fenntartással kezelni :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#4054) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Delid?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4055) Pioneer válasza Ciccuka (#4054) üzenetére


Pioneer
senior tag

Szép kulcstartó! :D :C

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4056) Tarill válasza Ciccuka (#4054) üzenetére


Tarill
őstag

szép, mindíg fogom a fejem mikor a youtubeos suszter nekiáll szétb*szni többszázezer ft-os holmikat.... :Y

(#4057) Devid_81 válasza Ciccuka (#4054) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szep munka, meg 2 magos lehet hogy van ezek utan! :DDD

...

(#4058) al-Assas


al-Assas
csendes tag

Köszönöm a tippeket, az i5-11400-ra nem us jutott eszmbe rákeresni. Jogos, végül is az is tudja ugyanazt.

(#4059) Puma K válasza Ciccuka (#4054) üzenetére


Puma K
veterán

Delid.

Nem mindegy hogy hogyan csinálják és hogy mivel: [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4060) Devid_81 válasza Puma K (#4059) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A Delid Die Mate (2) az egyik lef@szabb talalmanya ennek a csavonak komolyan :K
En azzal mar egy par procit delideltem, soha nem volt baj. :N

Haver olyat vett ami "letekeri" a kupakot a CPU-rol (neve passz de valami markas cucc amugy), nah neki a CPU PCB-je banta meg, kiugrott a helyerol a cpu tekeres kozben es legyalulta a PCB szelet, de a proci tulelte, az osszes erintekzo a helyen maradt csak a PCB sarkat lecsiszolta neki a hadmuvelet. :DDD
Majd mivel megmozdult a kupak aztan a hofokok elszalltak, kesobb a Delid Mare 2-ommel befejeztuk a hadmuveletet, a CPU (7700K) azota is jol van es atlag 50 fokon se megy egy irodai melora hasznalt gepben :K

...

(#4061) MidnightBB


MidnightBB
tag

Sziasztok!

Van valakinek már tapasztalata i5 11500 vagy 11600 proci igp-vel?
A youtube videókat már megnéztem, de jó lenne más vélemény is, hogy mire elég és mire nem.

Köszi

(#4062) misfine válasza ScomComputer (#4042) üzenetére

Megvan a 11700K :D :D Este munka után neki állok meglesem mizu :C

never say never

(#4063) Pioneer válasza MidnightBB (#4061) üzenetére


Pioneer
senior tag

Videó nézésre (4k@60Hz), netezésre tökéletes, legtöbb játékra alkalmatlan...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#4064) Chaser válasza al-Assas (#4051) üzenetére


Chaser
titán

alzán sztem ahogy megjelent volt

MidnightBB
gt 1030 is gyepálja rendesen, csak emiatt nem éri meg felárat adni érte a régi széria ellenében

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4065) ScomComputer válasza misfine (#4062) üzenetére


ScomComputer
veterán

:C :C :C :C :C :C

(#4066) kicsipapucs válasza misfine (#4062) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Részvétem. :(

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#4067) Roba


Roba
tag

Jópofa, Nagy Kópék vagytok (#4005, #4006, #4008 :D )!

Az ajánlott siliconlottery.com oldalon értékes információk lelhetők fel a processzorok tuningjával kapcsolatban, Intel és AMD fronton egyaránt.

2020.08.20-ától végzett tesztek szerint minden 10850K/10900K/10900KF processzor 4.8 Ghz-en bios 1.3 V-on stabil (még szép). A 10850K (6C+100 mhz, 3C+200 mhz) procik csak 57 %-a tudja bios 1.325V-on 4.9 Ghz-et. A mindenki által áhított 5 Ghz-et bios 1.35 V-on csak a 6 %-a teljesíti.

Scomcomputer is kifogott 2 db. 10900K-nak csúfolt procit, "még a 4.9-t is nyögve vitte, és nagyon melegedett". A 10900K-k közül a 4.9 Ghz-et bios 1.325 V-on 99 %-uk stabil, az KF-esek 100 %-a az. Annak a maradék 1 %-nak biztos kell a 4.9 Ghz-hez a bios 1.35 V minimum.

Ahogyan haladunk lefelé a magokkal és a számozással az 5 Ghz-et egyre kevesebb processzor, egyre magasabb feszültségen teljesíti. A 10700K-k közül ehhez bios 1.375 V-ot (63 % ok!), a 10600K-k közül ehhez bios 1.425 V-ot (23 % ok!) kell beállítani.

Csak egyet merek kérdezni (hátha lesz válasz :) ), ami ehhez a témához kapcsolódik és érdekel. Ha a i-9-es, K/KF-es procitokat all core 4.9 Ghz-ről 5 Ghz-re, vagy 5 Ghz-ről 5.1 Ghz-re állítjátok, mennyivel kell növelni bios-ból a Vcore-t, + 0.04 - 0.07 V elég lehet?

Köszönöm.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#4068) Laraxior


Laraxior
titán

11900 - 11900F-ből hiányzik az IGP meg a tuning lehetősége is? Vagy miért olcsóbb 250EUR-val, mint a 11900K? :F

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4069) Devid_81 válasza Laraxior (#4068) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ennyire draga az IGPU?
Vagy mar azzal is banyasznak? :DDD

...

(#4070) s.bala31 válasza Devid_81 (#4069) üzenetére


s.bala31
őstag

:DDD

(#4071) palfitom válasza Laraxior (#4068) üzenetére


palfitom
félisten

Persze.
Tuning = K-s proci.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#4072) MPowerPH válasza Ciccuka (#4054) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo nagy pancser lehetett...

Don't Tread On Me

(#4073) Laraxior válasza MPowerPH (#4072) üzenetére


Laraxior
titán

...a másik topikban is volt aki azt hajtogatta, hogy ő a szalonnázóval is delidel... Nah ez is valami hasonló lehetett ;] Pista bátyánk a paprikás szalonnázás közben, ebből is kanyarított egyet ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4074) Ciccuka válasza MPowerPH (#4072) üzenetére


Ciccuka
veterán

Túl bátor volt. :N

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4075) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Érdeklődésképpen benéznék ide, és lenne pár kérdésem :)
10600k+z490+oc kontra 11400f+b560 érdekelne.
Illetve részletesebben az, hogy mi az a minimum z lap, amiben a 10600k biztonsággal kifacsarható, illetve megéri-e a 11400f+b560 kombó ellen? A gpu egy rx 6700xt (lesz). Kimaxolnám.
A procik egy árban vannak (boltból). Tuningolni szeretek. Procit jobban, mint ramot, második esetben az lenne. A jelenlegi cucc talán 80 körül elmenne, és mindkét fent említett kombót megkapom egy 5600x árából.
Esetleg 10600k alá már ez is elég lenne? Ddr5-ig maradnék, illetve amíg az eltertjed (sacc/kb 2 év re tippelem). Ahogy nézem, a b560 nem annyival olcsóbb, és a procituning is elvész.
Köszönöm a tippeket :)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#4076) petimbo


petimbo
tag

Ez az Assassin's Creed Odyssey című játék egy vicc, imádom a játékot, de optimalizálva nincsen, az biztos. Hogyan lehetséges az, hogy egy 10700-as proci 90%-on terhelődik e játék alatt??? Nulla optimalizálatlanság? Rengeteg mai tesztbe amúgy bele sem teszik ezt a játékot, pedig zabálja a CPU-kat rendesen. Szeretnék vele a közeljövőben még sokat játszani, mert nagyon szeretem, de a jelenlegi i7 7700K procimat egyszerűen megeszi a játék reggelire, és fuldoklik a 3060 Ti kártyám mellett. Ilyen nincs!
Final Fantasy XV-nél nézzétek meg, hány fps-e van! 30!!! 3070-es kártyával! 21 percnél a videóban!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4077) TechN7ne válasza petimbo (#4076) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nincs akkora grafikája ,hogy ekkora igénye legyen ,valhalla még pancserabb gyártmány.

(#4078) petimbo válasza TechN7ne (#4077) üzenetére


petimbo
tag

És azért tolja fel a játék többször is a 10700-at 80% fölé, mert nincs akkora grafikája?
A Valhalla szerintem jobban lett optimalizálva, nem eszi annyira a CPU-t. A 7700K procim simán elvan 40-60% terheltség között.

(#4079) Chaser válasza petimbo (#4076) üzenetére


Chaser
titán

jó játék az tesztekre, megmutatja mennyivel rosszabb már ipc-ben az intel, és megmutatja mennyire nem gaming architektúra a 3xxx előtti zen
nekem 1600af - 2600 - volt alá először, 4ghz-en simán ment, de ordenáré hitvány módon, micrlolaggok, akadások folyton, 5600xt mellett, kikapcsolt smt-vel még jobb volt mint vele
1440p@60 volt a cél
gpu volt hogy 90% alatt malmozott, mikor a cpu már meg akart dögleni
vettem dupla annyiért 3600-ost, minden gond megszűnt, többet nem malmozott a gpu 96-7% alatt - 100% tökéletes így sem volt, de ég és föld -
több tag is belefutott és a 3600 megoldotta a problémát

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4080) petimbo válasza Chaser (#4079) üzenetére


petimbo
tag

Nekem a 7700k pörög alatta 90-100%-on. Nem értem, miért. Nem merek vele játszani, a 1060-as kártyámnál nem csinálta ezt a CPU.
3060 Ti kártyám van.

[ Szerkesztve ]

(#4081) Chaser válasza petimbo (#4080) üzenetére


Chaser
titán

instructions per clock
azt mutatja meg, mekkora számítási teljesítménye van a a cpu-nak adott órajelen
pl. amiket ismerek:
zen 2xxx és 3xxx, utóbbi kb 12%-kal gyorsabb ipc-ben
tehát egy 3,6ghz-es 3xxx ugyanannyi magszámmal hozza egy 4ghz-es 2xxx tudását
ez az ipc, amiből szépen látszik magában az órajel semmit nem jelent, ahogy a magok száma sem - ott az architekturális különbségek és ipc eltérés miatt -
ha azonos órajelen egymás mellé mérsz egy jelenlegi intelt azonos magszámmal és mellé 3xxx-et és 5xxx-et, abból látod meg mennyi lemaradása van az intelnek
de gyakorlatban az órajelek eltérőekk - intel magasabb 3xxx--eknél mindenképp -, ezért a végeredmény már sokszor lehet vegyes
ha jönne egy gyártó dupla ipc teljesítménnyel mint a mai 5xxx-ek, 2,5ghz-en azonos magszámban lehagyna minden mai cpu-t

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4082) MidnightBB válasza Pioneer (#4063) üzenetére


MidnightBB
tag

Köszi a válaszokat. Azt hittem nagyobb javulás lesz.
Kíváncsi vagyok azért arra a dedikált vga-ra ami majd megjelenik. Anno a 740 nem fogott meg bár ez nem ide való téma...

#4080: nem véletlenül azért van ez mert a 1060 nem volt képes olyan fps-re? Lehet hülyeséget írok, de ha növekszik az fps a vga miatt akkor a procinak is jobban kell pörögnie, hogy tartani tudja a tempót. Ezért nem elég ugyan az a vas egy komolyabb vga alá vagy pedig eljön az a pillanat, hogy a vga nincs kihajtva mert nem kap elég adatot amit számolhatna.
Bocsi ha tévedek tényleg

[ Szerkesztve ]

(#4083) TechN7ne válasza petimbo (#4078) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ne a cpu kihasználtsággal nézz egy játékot ,hanem a szemeddel...
Kapásbol mondok egy valag játékot ,aminek sokkal szebb a grafikája és fele ilyen igénye sincs.
Kamu az egész ,semmire eszi az elemeket ,az ilyet ki kell dobni a kukába a lefizetett fejlesztőkkel együtt ,akik arra hajtanak ,hogy vegyél minden komponensből még újabban és erősebbet.

(#4084) petimbo válasza TechN7ne (#4083) üzenetére


petimbo
tag

Személy szerint mit ajánlasz? Milyen CPU-t vegyek a 3060 Ti mellé?
A 7700K kevés neki, az biztos.

(#4085) petimbo válasza MidnightBB (#4082) üzenetére


petimbo
tag

Értem. Én is erre gondolok.

(#4086) PuMbA válasza petimbo (#4076) üzenetére


PuMbA
titán

Azt ugye tudod, hogy 1440p felbontáson Ultra grafikával már GPU limit van? Tehát a videóban semmi köze sincs a CPU-nak az alacsony fps számhoz. Ezért tesztelnek CPU-kat 1080p Medium-on. Egy mai 6-8 magos CPU a játékoknak bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#4087) petimbo válasza PuMbA (#4086) üzenetére


petimbo
tag

De miért van GPU limit 1440 pixelen egy 3070-es kártyával?

(#4088) PuMbA válasza petimbo (#4087) üzenetére


PuMbA
titán

Mert a mai játékok nagy része még mindig az előző generációs konzolokra készült alapjaiban, ahol nagyon gyenge a CPU és erős a VGA. Gondolj bele, javult számottevően 6 évvel ezelőtthöz képest a fizika? Nem. Jelenleg ott tartunk, hogy van 10-12-16 magos asztali procink, csak 2-3 játékon kívül nincs, ami kihasználná. Ezért van az, hogy az Intel simán elvan a sz*rakodásával, azaz 4 éve ugyanazt a procit adja el a nagyközönségnek, mert szerencséjére a játékok CPU igénye még mindig nagyon kevés. Ha nagyobb lenne a CPU igény, akkor az AMD nagyobb csapást mért volna az Intelre, így viszont nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#4089) petimbo válasza PuMbA (#4088) üzenetére


petimbo
tag

De ettől még meg lehetne jobban csinálnia a játék gyártóknak asztali PC-re is a játékokat. Folyamatosan azt hallani az utóbbi időben, hogy a mai játékok optimalizáltsága PC-re egy nagy nulla!

(#4090) PuMbA válasza petimbo (#4089) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyrészt konzolokra fejlesztenek, aztán jön a PC port :) A grafika jobb, mint konzolokon, tehát szerintem megtesznek mindent az optimalizálással.

A változásra viszont nem kell sokat várni, hiszen a mostani konzolokban ott a Ryzen 7 3700X, de ez még mindig azt jelenti, hogy bőven elleszel egy ehhez hasonló procival évekig. Eddig 2db Athlon 5150 volt.

[ Szerkesztve ]

(#4091) petimbo válasza PuMbA (#4090) üzenetére


petimbo
tag

A PS5-ben 3700X van? Eddig milyen proci volt a régebbi konzolokban?

[ Szerkesztve ]

(#4092) Chaser válasza petimbo (#4084) üzenetére


Chaser
titán

vagy 10400f-et, vagy 10700-et intel oldalról, beugrónak ma már 6 mag alá nem mennék ilyen vga mellett
amd oldalról 3600 vagy 3700x/3800x - vagy 5600x, persze drágának tűnik, hiszen drágább mint az előző kettő és csak 6 mag, de mint mondtam, magában a magok száma sokat nem jelent, melóban az a kis sz@ros majdnem hozza a 3700x/10700 párost, játékban meg talán mindkettőnél gyorsabb, miközben a fogyasztása mindkét cpu-nál jobb, lapból meg "ócska" 20e ft-os is megteszi alá -
a fejlesztők pedig letojják hogy auser mit szeretne, van egy pénzkeret, van egy időkeret, ez már rég nem arról szól hogy te jól szórakozz, hanem ők hány jachtot tudnak venni ebből havonta - ami valahol érthető, csak már nagyon elqrvult ez a része is az it-nek -

szerk:
régi konzolokban 8c 2,3ghz-es jaguár volt, még zen előtti architektúra, nagyon gyenge ipc-vel, smt nélkül
ps5/sx/series s-ben már 3xxx alapú 8c/16t van
nem 3700x, mert annak a default órajelei magasabbak, de maga az alapja 3700/3800x, csak max órajel 3,6ghz smt nélkül, 3,2ghz smt-vel - lehet nem pontosan ennyi, ilyesmi rémlik, ezek ott még termelik az áramot kategória, de már nyújtanak érdemi teljesítményt -
mindenesetre a kis series s-en nekem a forza sokkal fluidabb' mint one x-en volt, vagy asztalin 3600+5600xt mellett, vagy 3100+3070 mellett

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4093) petimbo válasza Chaser (#4092) üzenetére


petimbo
tag

Ha az árakat nézzük a számítástechnika terén, merő pofátlanság, amit a kisker boltok itthon elkérnek egy prociért vagy VGA-ért. Tavaly a 20-as RTX szériából szerettem volna VGA-t venni, aztán egyszer csak elfogytak a készletek, így 3060 Ti-t vettem. Ezt pedig 7700K-val nem tudom kihasználni.
Köszönöm, akkor jól gondolom, hogy a 3700X remek választás lenne. A redgoat nevű felhasználó 95000 Ft-ért kínálja, és be is számít használt PC alkatrészeket. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4094) Chaser válasza petimbo (#4093) üzenetére


Chaser
titán

vga válság van
amd oldalon megfejelve cpu-val is ( : - nem minden modellt érint de sokat -
ha csak játék akkor 10700f-et vennék b560-nal - ram oc legalább legyen, játék alatt meg kiboostolja magát ahogy látom ha nem avx-es, nincs szükség feltétlen all core fix-re -, ha bármi meló is van akkor egyértelmű amd - bár játékra sem rossz, de 3700x elmarad a 10700-től, talán a 3800x hozza kb vagy még az is elmarad, intelnél a magok egy tokban vannak, ezeknél az amd megoldásoknál még 2x4 chip van, emiatt lassabbak játékban, hiába a jobb ipc, a magok közti kommunikáció lassabb -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4095) petimbo válasza Chaser (#4094) üzenetére


petimbo
tag

Értem. OC-zni nem tudok, nem értek hozzá.
Idáig Inteles voltam, AMD-s gépem még nem volt, engem nem igazán érdekel az, hogy játék alatt + 20 fps-sel többem lenne egy 10700-al, mint egy 3700X-el. Munkára meg nem használnám, mert nem értek a programozáshoz, videóvágáshoz. Még a képszerkesztőkhöz sem. A cél az, hogy jó ideig ne kelljen processzort cserélnem a játékok miatt, és ne haldokoljon a CPU 90-100%-on a 3060 Ti mellett.

[ Szerkesztve ]

(#4096) laychi válasza petimbo (#4095) üzenetére


laychi
veterán

Az pont jobb lenne , ha meglenne +20 fps, úgymond időtállóbb lenne a rendszered.
Az OC, finomhangolás nem nehéz és itt kapnál segítséget.

Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

(#4097) petimbo válasza laychi (#4096) üzenetére


petimbo
tag

Haverom is tudna benne amúgy segíteni, de egyszerűen nincs OC-ra igényem.
Úgy érzem hogy AMD-nél, ha B550-es lapot veszek 3700X-hez, akkor 3700X-ről lenne feljebb lépési lehetőség 5000-es processzorokra. Intelnél viszont 10.generációról 11.re váltás... hát szerintem sok teljesítmény-különbség ott nincsen.

(#4098) PuMbA válasza petimbo (#4097) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt jól látod, Intelnél 0 jövőkép van az LGA1200-ban....ezért olyan "olcsó", mert majd veheted az új alaplapot hamarosan, ha feljebb akarsz lépni. B550-be még jön a Zen 3+ is. Intelt csak annak érdemes venni, aki folyton alaplapot / gépet cserél.

Sokan így gondolják pedig, hogy az Intel "olcsóbb", ami igaz is, de megvan az oka. Hosszabb távon nem olcsóbb szerintem, rövid távon az.

[ Szerkesztve ]

(#4099) petimbo válasza PuMbA (#4098) üzenetére


petimbo
tag

Akkor nem csak én gondolom így. :R A 14 nm-el vergődnek évek óta. AMD terén pedig könnyebb és nagyobb a választék alaplap terén.

(#4100) petimbo válasza PuMbA (#4098) üzenetére


petimbo
tag

A Zen 3+ lesz a legújabb processzor család? Passzolni fognak a B550-es lapokba? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.