Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-21 15:52:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) s.bala31 válasza #11493888 (#5198) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem engedd el, nem érdemes sokáig vs témákkal foglalkozni mert úgy sem tudsz meggyőzni vele senkit a másik oldalról. A másik dolog hogy téged megint bannolni fognak, persze AMD-s trollokat ritkábban szoktak errefelé parkoló pályára tenni :)

(#5202) DroiDMester válasza Pioneer (#5197) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amúgy sem egy lottó főnyeremény az a SP 48as 10900K

mondjuk nem értem, mert a korábbi képén SP 48 van amit meg később linkelt kép azon SP 63 as érték szerepel ez valahogy nem oké valamelyik, nem a saját képe, vagy az alaplap biosában egy másik prociról készült OC profilt töltött be és még nem csinált restartot!

(#5203) DroiDMester válasza hokuszpk (#5196) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

áruld már el hogy egy 10900K nak mióta számít az allcore 5000MHz ALULFESZELVE üvegre húzásnak?
Ha 5400-5500.on járna megérteném de így 5000ren hajtva még a gyári boost órajele(5300) alatt van, nem hogy üvegre húzva!

(#5204) #11493888 válasza MPowerPH (#5199) üzenetére


#11493888
törölt tag

én nem remegek a banolástól, bár kit elküldök aki hülyének néz. Lehet itt nagyon sok okos megjegyzést és tapasztalatot olvasgatni, de azok sajnos nem a kollega megszólalásai és beteg feltételezései, kinek és milyen gépeket raknék össze, amire biztos semmi szüksége mert ő még azt is jobban tudja. mindegy is. már nem érdekel.

Zebra_hun
Aranyos vagy, de én absztinens vagyok nehari, csak Cola-zok meg ilyesmik semmi alkohol, még egy konyakos megynyi se... :K

Qtya_123
az 5800x 143 tól indul.
a 10700k meg 115-től.
ha csak nem amd-s lapod van eleve nem javasolnám a ryzen csodát. ha OC-től sem ijedsz meg meg pláne mert ott akár már le is gyűri.

(#5205) Pioneer válasza DroiDMester (#5202) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem igazán értem, hogy ezt miért nekem címeztem, mivel én csak a "szilikon lottóra" reflektáltam, mert olyan NINCS! :D

Sajnos ilyen faszságokat, még hivatalos fordítók is elkövetnek (jó példa volt rá a "Szilikon völgy"), mert félre fordítják a szilíciumot és sokakban helytelenül marad meg, ráadasul még szakmai fórumon is rosszul írják le...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#5206) #11493888 válasza DroiDMester (#5202) üzenetére


#11493888
törölt tag

az a bios beállíłtás a netről van amit kipróbáltam és nekem is működött noha a feszt 1,350 alapról 1,365 re kellett tennem mert ott lett csak stabil. Azért osztottam meg mert segítség lehet annak aki be se merne állítani ilyesmit. amúgy innen származik:
[link]

(#5207) DroiDMester válasza Pioneer (#5205) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

azért neked mert, te hoztad fel a szilikon lottó-t és az pedig az SP értékből derül ki melyik CPU mennyire sikerült jóra!

A kollégának SP 48.as a 10900K-ja ami nem hogy lottó nyeremény hanem inkább átlagon aluli is!

a korábbi 10850K-m SP 57es volt

és még ez sem tartozott a jobbak közé, inkább csak átlagosnak számít, koko barátunk meg jön a szövegével mert van egy szilikon lottós procid hát nagyon mellé lőtt ezzel a kijelentésével! :C

****************************************************************************************
#5206 stewen1967 így már érthető :R akkor tényleg elég gyatra a 10900K-d, ennek ellenére elég szépen megy! :K

[ Szerkesztve ]

(#5208) Laraxior válasza DroiDMester (#5189) üzenetére


Laraxior
titán

Nem is értem, akkor a 11700K miért lett i7, amikor a 11900K meg i9... :W 100Mhz a különbség, elvileg. ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5209) hokuszpk válasza DroiDMester (#5203) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

oke, az nem uveg, de ugy meg nemfutja meg azt, amit az 5800X.
* legalabbis a sajat mereseim alapjan.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5210) keIdor válasza Laraxior (#5208) üzenetére


keIdor
titán

Muszáj egy i9, nagyobb presztízsveszteség, ha nem lenne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5211) zebra_hun válasza DroiDMester (#5207) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Ezt az SP számot a lap kalkulálja ki? Csak az Asus? Nem figyeltem, de ha csak az asus, akkor nem is hiteles. Hwinfó is kiírja? Feszből, órajelből, hőmérsékletből eszkabált valami? Gigabytenál hol van? Érdeklődöm, mert eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Ha meg a többi gyártó nem csinál ilyen értékelést, akkor nem is egy "fontos" érték.

(#5212) #11493888 válasza DroiDMester (#5207) üzenetére


#11493888
törölt tag

De csak azért mert ki van hegyezve a 10 perc alatt feltett winfos 10 amit utána napokig optimalizálok. És természetesen a cinebench a teszt alatt high priorityt élvez. Érdemes kipöcsölni mert a winoptim velejárója pl a mikrolaggok száműzése bár ez csak szubjektív okoskodás de nekem működik.

(#5213) #15779328


#15779328
törölt tag

Na miről maradtam le, ki-kit :F , látom bmw-s haverom itt van, akkor nagy baj nem lehet! :D

(#5214) Laraxior válasza #15779328 (#5213) üzenetére


Laraxior
titán

Megtűrjük, pedig AMD-s ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5215) Laraxior válasza DroiDMester (#5207) üzenetére


Laraxior
titán

Ez itt mennyire pontos adat, hogy mennyi fesz kell neki az 5GHz-ehz? :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5216) DroiDMester válasza Laraxior (#5215) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nocsak 1:1.be ugyan az a feszültség táblája a 11700K-dnak, mint ami nekem volt 10850K-m!(nem meglepő hisz itt is az van, mint a 10.es szériánál a selejtes 10900K-kat adták el 10850K-nak, és ott is -100MHz volt az eltérés, itt meg a selejtes 11900K-k mennek 11700K nak)

az itt megadott fesz értékek akkor vannak érvényben, ha biosban automatán hagysz mindent! Amit ugye tudjuk hogy kb mindég minden alaplap túlfeszel!

Nálam a 10850K-nak 1,40Volt kellett az allcore 5000hez itt már LinX is stabil volt!
CB23 nak még 1,30 se kellett az allcore 5000hez

U.I.

a sima 11700asom SP 122es volt :Y

[ Szerkesztve ]

(#5217) Pioneer válasza DroiDMester (#5207) üzenetére


Pioneer
senior tag

"azért neked mert, te hoztad fel a szilikon lottó-t és az pedig az SP értékből derül ki melyik CPU mennyire sikerült jóra!"

Te valamit, nagyon benéztél, mert nem én hoztam fel a "szilikon lottót", hanem Koko! Akkor a gyengébbek kedvért, megint leírom, NINCS olyan, hogy "szilikon lottó", mert az csak egy félrefordítás! A helyes fordítása a Silicon Lottery-nak az SZILÍCIUM LOTTÓ!

Egyszóval én nem az adott proci tulajdonságait kérdőjeleztem meg, hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy egy félrefordítást helytelenül használnak szakmai fórumon.
Ezek szerint vagy félreértettél, vagy te sem vagy tisztában, hogy a szilícium és a szilikon között mi a különbség...
Részemről zárom ezt a beszélgetést, mert a lényeget már leírtam (többször is), ha még így sem tiszta neked, akkor nem tudok mit csinálni ezzel...

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#5218) hokuszpk válasza Pioneer (#5217) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pedig van ilyen, hogyaszondja "szilikonlotto", a Tankcsapda is megénekelte :

"És az jelenti a rangot,
Hogy mennyire állat az autód,
Mekkora mellû a nõd,
És, hogy meddig bírod feltekerni a kocsiban a hangerõt!"

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#5219) Laraxior válasza DroiDMester (#5216) üzenetére


Laraxior
titán

Ez a te képed, csak kivágtam, az enyém nem így fest. :P
Elvileg egyenesben vagyok, de utálok gépet szerelni, sosem klappol semmi. Megint nincs a gépházon USB3.0, mert az alaplapon nincsen csatlakozó... a VGAra sem fér el a 2x12-es slim ventim... stb..stb. :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5220) DroiDMester válasza Pioneer (#5217) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igazad van! Gyorsba és felületesen(szili meg lottó) olvastam, az idézet meg a te írásodból van, és még ott se vettem észre hogy szilikon nem szilícium :B

De a lényegen nem változtat valószínű koko is elírta csak, de ő is a szilíciumra gondolt a lottónál!

(#5221) Pioneer válasza hokuszpk (#5218) üzenetére


Pioneer
senior tag

:D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#5222) Laraxior válasza keIdor (#5169) üzenetére


Laraxior
titán

Csak így hirtelen egy, aztán még nézelődök vele.
Durva, hogy alig melegszik a CPU, márhogy a KS-hez képest. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5223) Laraxior válasza Laraxior (#5222) üzenetére


Laraxior
titán

Meg még egy, aztán már belépek a biosba. Az a 65ns latency nem gyenge :DDD
De szerintem van ebben a rendszerben vígan még. Még így a defaulttal is elégedett vagyok :B :DDD

Hja, a bányát elfelejtettem kikapcsolni alatta :((( :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5224) Donnie válasza #15779328 (#5213) üzenetére


Donnie
őstag

“Fullban tolják a kretént”…

[ Szerkesztve ]

(#5225) #11493888 válasza zebra_hun (#5211) üzenetére


#11493888
törölt tag

Erre meg el is felejtettem referálni..
SP szám.
Vannak csapatok akik osztályozzák tesztelik és felárért gondolom ezek a Gold-osok.
tessék erről is egy link.
[link]

(#5226) Qtya123 válasza #11493888 (#5204) üzenetére


Qtya123
őstag

Z490 lapom van, de gondoltam, hogy majd cserélném Z590-re és emiatt gondoltam, hogy akkor már lapcserénél akár játszhatna az 5800X is egy B550 lappal.

Amúgy nem 10700k-ról volt szó, hanem 11700k-ról, amely esetben ~3.000-5.000 Ft difi van az 5800X-hez képest. Tehát árban is nagyrészt egál, és teljesítményben is nagyrészt egálnak látom a tesztek alapján. 11700k esetén lenne cél a tuning, allcore 5 Ghz.

Még az dönthet esetleg, hogy egy Noctua NH-D15 melyik procit tudná jobban lehűteni. Egy PBO-s 5800X-et, vagy egy allcore 5.0 11700k-t. Na ezt nem tudom, hogy ebben mennyire lenne egál.

Amúgy nekem csak és kizárólag a játék a felhasználási terület.

Zebra:
Üdv! :) Mostanában nincs már BF5. Csak a DC heti egyszer. Legközelebb holnap este 8-kor. Ha gondolod gyere TS-re holnap. Amúgy visszaolvastam és köszi a sok megosztott infót a ram és proci tuningról. Jó alapanyag lesz. Majd kicsit meggyötröm a B-Die G.Skill Royal ram kitem, mert mióta megvettem csak a default XMP-t löktem be (3600 CL16-16-16-36). Nagyon kíváncsi vagyok mit lehet majd kirángatni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#5227) PuMbA válasza Qtya123 (#5226) üzenetére


PuMbA
titán

Ha pár évenként váltasz alaplapot, akkor mindegy, hogy melyiket veszed :) AMD előnye ott van, ha hosszabb távra tervezel, mert belerakhatod a 16 magos 5950X-et, ami lehetetlen, hogy 4-5 éven belül bármikor is kevés lenne, mikor még most kezdik a játékok a 8 magot teljesen kihasználni, ami után meg jön a 10-12-16 magos következő lépcső. Az Intel is erre fele kénytelen menni, csak lemaradtak a chiplet design-nal.

[ Szerkesztve ]

(#5228) keIdor válasza Laraxior (#5223) üzenetére


keIdor
titán

Sokkal több van szerintem, az az 1000-es tRFC tegnap kemény volt. :D
Szerintem 500-ig azzal is vígan lemehetsz, az meg sokat hoz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5229) #11493888 válasza Qtya123 (#5226) üzenetére


#11493888
törölt tag

AMD Ryzen 7 5800X Review - Temperatures | TechPowerUp

(#5230) Qtya123 válasza #11493888 (#5229) üzenetére


Qtya123
őstag

11700k-ról ezt találtam NH-U14S-el:

Ahogy látom, egy NH-D15 chromax nagyjából elbírna az 5 GHz-el.

[ Szerkesztve ]

(#5231) zebra_hun válasza #11493888 (#5225) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Picit utánaolvastam, ez az sp szám, csak asus lapoknál van. Ez nem egy hivatalos mért érték. Nekem pl fogalmam sincs, hogy mennyi az annyi. Ha a dobozra lenne írva Inteltől, az már egy minősítés lenne. Annyira nem izgat, azt hittem először, hogy egy mérőszám hivatalosan a cpu-ról. Asus biztos jól "megjósolja", beletekertem a videódba, de mobilról nem látok semmit, vagy rosszul. A ramokat jól megfacsarta. 72e és 33ns ;) Sa 1.67V!

Qtya: sajnos holnap is meló, este jövök haza, gyerekfürdetés, meseolvasás, altatás. Jövő hétvégén itthon leszek, az ok egy kis DC-re ;)

(#5232) #15779328 válasza Donnie (#5224) üzenetére


#15779328
törölt tag

"ez tudomány haver, művészet" :)

(#5233) #11493888 válasza Qtya123 (#5230) üzenetére


#11493888
törölt tag

Akkor itt a döntés az "ahogy érzed"...

:DDD

fej fej mellett van a 2 proci. néztem én is gém alatt hol az egyik, hol a a másik feszített.

(#5234) zebra_hun válasza Qtya123 (#5230) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

Nekem nh d15 volt, 65-68C-on tartotta a 10850K-t 5GHz-en deliddel. A ramok miatt viszont meg kellett válnom tőle, az első venti pont ráült, és az oldalához is épp hozzáért.

(#5235) #11493888 válasza zebra_hun (#5231) üzenetére


#11493888
törölt tag

majd ha lesz időd nézd meg akár a hangot is letekerve mert nem az a lényeg :)
és nem is az hogy 5.5 ghz után mikor kék halálozott kihátrált volna, na itt a szaktudás, mert feltette 5.6 ra és stabilizálta.
de ezek a 100+ os sp processzorok, már üvölt az 5 ghz-nél hogy nem stimmelnek a dolgok mert 40-50 fokon hasítanak azon. nem 70-en mint pl nálam :)

(#5236) keIdor


keIdor
titán

(#5237) PuMbA válasza keIdor (#5236) üzenetére


PuMbA
titán

Az nagyon kemény, hogy van, hogy veri a 10900K-t az IPC és a jobb memória támogatás miatt. Bár ha jól tudom az is közrejátszik, az Anandtech kimérte, hogy a Ringbus architektúra már köhög 10 magnál és a magok közötti késleltetés eléggé megnő. Ezért is volt 10 -> 8 magra visszalépés a Rocket-nél.

[ Szerkesztve ]

(#5238) MPowerPH válasza keIdor (#5236) üzenetére


MPowerPH
félisten

En a 11600K -t valasztanam a magasabb orajel miatt. :) De mindketto jobb, mint egy 5600X.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#5239) Donnie válasza #15779328 (#5232) üzenetére


Donnie
őstag

Azaz :K :) Hogy muzsikál a 11900KF? Meg vagy vele elégedve?

(#5240) keIdor válasza MPowerPH (#5238) üzenetére


keIdor
titán

Ennek a tesztnek az a lényege, hogy egy 70.000Ft-os CPU alig lassabb játékra mint az összes többi piacon lévő ajánlat.
Még csak drága alaplap se kell alá, B560, meg valamilyen RAM, ami legalább 3200+ felett legyen valahol.
Fogyasztása is kicsi, elmegy gyári hűtővel. Picit hangos, de veszel alá egy 10.000Ft-os aftermarket hűtőt és kész.
Ennek fényével az i5-11600K se éri meg egyébként.

Kemény kis proci ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5241) Laraxior válasza keIdor (#5228) üzenetére


Laraxior
titán

Ez is annyin ment, nem nyúltam azóta semmihez.
Még úgyis szét kell bontanom, mert nem látja az egyik nVME SSDm, meg vennem kell egy ventivezérlőt a radin levő ventikhez, de lassan alakulgat. Úgyis üti a 30-at a hőmérséklet, ilyenkor nem nagyon lehet úgyse verni az OC-t. :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5242) PuMbA válasza keIdor (#5240) üzenetére


PuMbA
titán

:K Játékok többsége 6 magot használ ki, illetve van jó pár 8 magot használó, de a helyzet lassacskán változik. Nem olyan rég 4 mag elég volt, még egy ideig a 6-8 is elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5243) zebra_hun válasza keIdor (#5240) üzenetére


zebra_hun
Topikgazda

"70.000Ft-os CPU alig lassabb játékra " Igen, játék.
Ez nagyon jó, hogy frankó procik vannak a boltokba elérhető áron. A baj, és nem kicsi a vga piacon van, ráadául nem úgy néz ki, hogy egyhamar helyreáll. Nem egyedül vagyok, aki nem vesz ennyiért egy kártyát. 300 e Ft is meggondolandó, de mindenkinek megvan rá a pénze, csak baromi nagy ökörség 800+ ezret kiadni játékra. Ez az egész pc-s játékipart agyonvághatja szerintem. A 3080-as vevők ( leendő vevői) a játékos emberek. Egy gémer nem ad ki ennyit érte, max 1000-ből 10. Ők is bányából próbálják kompenzálni. Rengetegen várnak, és nem megoldás a majd kikaparja. Örüljünk, tényleg nagyon jó a felhozatal cpu téren, és ha a ddr5 is bejön, még lesz is javulás. Vga nélkül halott a géming, így érdekes lesz. 800, 1 milla ne mondja senki, hogy normális ár. Magam nevébe írok, de sok embert ismerek az életben, akik élnek, családot tartanak fent stb. Ez így már értelmetlen hobbi, bocs, senkit nem akarok e sorokkal fikázni/megbántani, de ez is egy opció.

(#5244) keIdor válasza zebra_hun (#5243) üzenetére


keIdor
titán

Tudom, hogy katasztrófális a helyzet a VGA piacon, de lerágott csont a téma. Én off topikok kivételével már nem is beszélek róla. Nem tudok mit csinálni vele, nem is igazán tudok mit mondani most erre…
Ha tudsz cégre venni nettóra, én is meg tudtam oldani, akkor nincs 800 ezer, persze nyilván úgy se olcsó.

Játékra egyébként konzolt kell venni. Főleg most, mást nem tudsz csinálni. Vagy megtartod a régi kártyád.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5245) TechN7ne válasza zebra_hun (#5243) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nincs is normális játék mostanság ,amik meg voltak azok gyönyörűen elmennek 2-3 éves kártyákon is.

(#5246) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! kicsit off tudom, B560-as alaplap, 10. gen procival is engedi a ram oc.-t? vagy csak a legújabb 11.-el? köszi! :R

(#5247) keIdor válasza Tarill (#5246) üzenetére


keIdor
titán

Engedi, a B560 chipset a lényeg.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5248) Tarill válasza keIdor (#5247) üzenetére


Tarill
őstag

köszönöm! :R

(#5249) c41r0^ válasza DroiDMester (#5183) üzenetére


c41r0^
őstag

Ha jól látom, Samsung C-Die. Mind a két modul u.ez, csak az egyikről vágok be képet.

A 3600@CL16 a TestMem5 alatt egyből hibázott, azt hagyom is... ez biztos h nem lesz stabil sehogy sem 1.4V-on.

A 3600@CL17-20-20-36 fixre minden más AUTO - ez volt az utolsó épkézláb eredményem hajnalban, de itt is 1-2 perc után már error volt TestMem5 alatt (és OCCT ram tesztet vagy Prime95 blend-et még nem is néztem...) 1.4V-on (ami valójában kb. 1.41) szóval ezen is tovább kell lazítani pl. 17-21-21-38-ra, mert tovább már nem feszelném a RAM-okat.

tRFC - pontosan, nekem is ez a szűk keresztmetszet szerintem, itt vérzik el ez a modul... látszik, milyen lazát ad meg a lap AUTO-n amikor trainingeli post előtt, az XMP 3200@CL16 profilban is ez az érték 560, ami eleve magas - ezt az MSI BIOS-ban lévő MEMORY-Z feature kiadja - meg lehet nézni részletesen a BIOS alatt, hogy az XMP profilokhoz milyen subtimingek vannak beégetve a modulban

ha a fenti 3600@CL17-20-20-36 -nál minden más auto-n hagytam de a tRFC fixáltam 600-ra (631 AUTO-n), BSOD volt

tRRD_L: AUTO vagy 9 (mert auto-n annyira áll be) OK, 8 már instabil, ha a fenti 3600@CL17-20-20-36 -nál minden más auto-n hagytam de a tRRD_L fixáltam 8-ra (9 AUTO-n), BSOD volt szintén

Az mindegy, hogy vccsa 1.25V/vccio 1.2V vagy vccsa 1.20V/vccio 1.1V, utóbbi nem szűk keresztmetszet.

Amint engedi az idő, folytatom!
Köszi mindenkinek!

(#5250) c41r0^ válasza arabus (#5180) üzenetére


c41r0^
őstag

Én az Intel chipset drivert fel szoktam tenni. Általában nézem az Intel support oldalon a frissebb drivert.

Utoljára az MSI support oldalán lévőt 10.1.18634.8254, most ez van fent, de most nézem, van már újabb az Intel support oldalon: 10.1.18716.8265. Persze lehet, hogy Comet Lake PCH-hoz nincs benne újabb INF driver, csak a Tiger Lake-hez.

v1.84 beta BIOS-on vagyok, MSI-től kaptam, mert jelentettem nekik, hogy a v1.7-el gond van mert a v1.3 -as CPU tuning beállításaim klónozása után sokkal több VCCIO/VCCSA fesszel volt csak stabil, ezt javították ezzel.
De lehet felteszem az "official legújabb" v1.8-at (2021-04-22, ez régebbi, mint amit én kaptam v1.84-et) mert amiatt van valami anomália...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.