Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) Dhampir válasza Dell XPS (#52044) üzenetére


Dhampir
félisten

Radeon alatt 720p-ben nem szaggatott, de 1080p-ben ritkán rövid beleszaggatásokat vettem észre.

Windows 7 Proffal használom, semmi gondom nincsen az operációs rendszerrel. Vista alatt viszont sajnos nem működött ilyen "gördülékenyen".

(#52043) dying_star

A legutóbbi Ubuntu LTS-kiadás nálam is szépen futott pendriveról. :K

[ Szerkesztve ]

(#52052) FoxiestFox válasza Dhampir (#52051) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez most egy Mint, perzisztens módban, szóval nem felejti a változásokat.. csak a drive lassú hozzá, mint a tetű.. de amúgy nem rossz, persze első rendszernek nem alkalmaznám, de egészen korrekt.

(#52053) Dhampir válasza FoxiestFox (#52052) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak az Intel meghajtóját használod vagy át tudsz kapcsolni Radeonra is?

(#52054) FoxiestFox válasza Dhampir (#52053) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az Intel van beállítva biosban. A Radeont majd Win alatt noszogatom, Linux alatt mikor legutóbb feltettem egy hivatalos VGA divert, a rendszer nem bootolt be többé :DDD
Mondjuk az T61p volt, és Ubuntu.

(#52055) Dhampir válasza FoxiestFox (#52054) üzenetére


Dhampir
félisten

Linux disztribúciója válogatja, előfordul ilyesmi. Windows Vista és Windows 7 alatt szépen működik a váltás. :)

(#52056) Francia91 válasza Dhampir (#52055) üzenetére


Francia91
veterán

Windows 8 alatt is szépen megy a Switchable Graphic, az Aero "hiánya" miatt még gyorsabban is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52057) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

A gond: a proci max 1600 Mhz-re megy fel a 2400 helyett.

A cucc X200, P8400, Ubuntu 12.04, 3.2, kifejezetten ThinkPad kernel

Valakinél valami ötlet? BIOSban túrtam volna el valamit?

(#52058) cadeyrn válasza cadeyrn (#52057) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Stornó, amíg az akksi nem volt eléggé feltöltve, addig állt csak fent, utána elmúlt.

(#52059) Dhampir válasza Francia91 (#52056) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Aerot ki lehet nyírni. :)

(#52060) FoxiestFox válasza Dhampir (#52055) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, az még T61p-n volt..
Én csak akkor szoktam Linuxszal érintkezni, amikor nincs vinyóm. :)

(#52061) Dhampir válasza FoxiestFox (#52060) üzenetére


Dhampir
félisten

A Silverlight és egyéb nyalánkságok miatt ritkán használok Linuxot. Tíz évvel ezelőtt (vagy picivel több) még előfordult, hogy csak Linuxot futtattam, bár abból is inkább a desktop verziók ragadtak meg. Mandrake után Suse Linux 8.0 KDE3-al, modemes, Freestartos Internet, "de szép idők voltak". Később Gnome és XFCE asztali környezetet használtam, utóbbit a Mandriva közösségi kiadásával. :)

(#52062) FoxiestFox válasza Dhampir (#52061) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy jópofa az ablakkezelő ebben a Mintben. Ha felhúzom a pointert a bal felsö sarokba, látom a munkaasztalokat, bepakolja rájuk az ablakokat egymás mellé, és az adott asztal megnyitása nélkül tudok rögtön egy programra fókuszálni. Elég zsír, kéne ilyen Win alá is.

(#52063) Dhampir válasza FoxiestFox (#52062) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez melyik verzió?

(#52064) soldi3r válasza FoxiestFox (#52062) üzenetére


soldi3r
veterán

van abban meg sok minden, ami elferne a win alatt es termeszetesen forditva is igaz :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#52065) FoxiestFox válasza Dhampir (#52063) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Release: Linux Mint 15 "olivia"
Edition: Cinnamon 64-bit

(#52066) Dhampir válasza FoxiestFox (#52065) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól néz ki a Cinnamon. Linuxon nálam még 32-bit a nyerő, PAE-kernellel.

(#52067) chab7 válasza Francia91 (#52042) üzenetére


chab7
addikt

Ez így van és nagyon baba is a dolog. Viszont a display port-hoz meg úgy látom kell a komolyabb videokártya, mert intellel nincs kimenet rajta. Márpedig szeretném filmnézéshez rákötni az lcd tv-re, fullhd felbontással.
Display port-hdmi kábellal ez kiválóan megy is, de csak ugye az ati videoval indítva a masinát.
Kár, hogy nem lehet megadni, hogy maga a rendszer a laptopon intellel jelenjen meg, de a kimenet a tv-re kötve meg az ati-t használja fullhd-ban.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#52068) Francia91 válasza chab7 (#52067) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem dokkon, DVI-n keresztül van kikötve monitorral, DP-t még nem próbáltam :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52069) FoxiestFox válasza Francia91 (#52068) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Olyat én is csak videón láttam.

;]

[ Szerkesztve ]

(#52070) chab7 válasza Francia91 (#52068) üzenetére


chab7
addikt

hmmm, én is dokkon használom itthon, de akkor lehet beszerzek egy dvi-hdmi átalakítót és ha az inteles vga azon keresztül tud fullhd-t akkor meg van oldva a gondom ;) Ráadásul nem az oldalába kell dugjam akkor hanem hátulra - sokkal praktikusabb. Pont ezért van dokkon mert a hangot is előre dugni :F milyen már.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#52071) Francia91 válasza chab7 (#52070) üzenetére


Francia91
veterán

D-SUB-on GMA 950 (ThinkPad T60) is tud FHD felbontást kiadni, nehogy már a GMA 4500MHD ne tudja :D
Én DVD-DVI-vel használom, 27"-os FHD monitoron

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52072) Shatterstar válasza Francia91 (#52071) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ha T61-et használok külső monitorral, akkor megoldható az hogy a laptop kijelző végig csukott állapotban legyen? Próbáltam már,de amint lehajtottam a fedelét állandóan elsötétült a kép. Itt viszont mintha olvastam volna,hogy ezt meg lehet oldani!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#52073) Francia91 válasza Shatterstar (#52072) üzenetére


Francia91
veterán

Elméletileg megoldható. Én nem szoktam lecsukni, csak simán a monitorra küldöm a képet, a noti kejelzője meg kikapcsol, de nem csuktam még le. Kipróbálom még ma, és írok, hogy mire jutottam :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52074) Shatterstar válasza Francia91 (#52073) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Oks, köszönöm! :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#52075) chab7 válasza Francia91 (#52071) üzenetére


chab7
addikt

Na akkor ez kell nekem is mert most is 60 fokos a proci és van egy kis venti hang miközben dolgozok a gépen és a kimeneten meg megy a film - mindez ati vga-n használva. Intelen meg 35 fokos proci és semmi zaj (csak hát ugye vga-n nekem csak 1024-et tud - legalábbis a tv-n annyit lehet vele, míg hdmi 1920 is lenne.
Irány az ebay egy dvi-hdmi adapterért és minden frankó lesz :C

(#52072) Shatterstar: Nálam linuxon simán így megy. Lecsukom akkor a kijelző elalszik, de a kimeneten megy a film továbbra is.
Eleve kiterjesztett asztalt használok, a laptop kijelzőn böngészés munka stb, a tv kimeneten pedig egy vlc-n a film.
Ha megúnom a munkát a gépen akkor lecsukom, de a film az a tv-n megy tovább.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#52076) Cyone


Cyone
tag

Sziasztok!

A Lenovo Power Managerben és a Windows energia management részében sem találok olyan lehetőséget, amivel a már létező energiasémák között automatikusan tudna váltani a rendszer. Tehát például akkumulátoros üzemnél Energiatakarékos séma, hálózati üzemnél Kiegyensúlyozott séma között váltana az operációs rendszer automatikusan. Ne kelljen már kézzel váltogatni a sémát! :)) (Windows 7 esetében)
Megoldható ez? Vagy kell valami egyéb program hozzá?

Cyone

(#52077) Uzmany


Uzmany
őstag

Megoldódott minden gond, jó kis gép ez az X301 :K Kapott egy Kingston KC380 ssd-t, és igy már nagyon gyors lett. Ezennel én is csatlakoznék Hozzátok.
Használ valaki win 8.1-t?

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#52078) Francia91 válasza Uzmany (#52077) üzenetére


Francia91
veterán

Én "csak" 8-ast használok :)

Shatterstar: összejött annyi szerelnivalóm, hogy ma már nem jutok a T500-asomhoz, majd holnap megnézem a témát. Addig próbálgasd különféle megjelenítéssel (pl kiterjeszted, vagy csak külső kivetítőre kapcsolod, és akkor a noti kijelzője alapból ki lesz lőve)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52079) Shatterstar válasza Francia91 (#52078) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Semmi gond, addig szépen kipróbálom az összes lehetőséget :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#52080) Chaser válasza Shatterstar (#52079) üzenetére


Chaser
titán

Ha wingomb+P-vel választasz csak külső megjelenítőt, akkor elvileg ha lecsukod a fedelet akkor is marad kép azon. Persze be kell állítani hogy fedél lecsukásra semmilyen művelet ne induljon el a rendszerben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52081) cildren válasza Shatterstar (#52072) üzenetére


cildren
tag

Én folyton úgy használom dokkolón, hogy a gépet nyitott állapotban teszem bele majd miután a külső monitoron megjelent a kép lecsukom a gépet és nem sötétül el a külső monitor, persze én beállítottam a Vezérlőpult->Energiagazdálkodás->Adja meg, mi történjen a képernyő lehajtásakor menüpont alatt, hogy ne történjen semmi lecsukáskor, lehet, hogy ez segít.

(#52082) Shatterstar válasza cildren (#52081) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ez 90% hogy működni fog, csak én voltam figyelmetlen és eddig nem vettem észre ezt az opciót ;] Mindjárt ki is próbálom működik-e.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#52083) Francia91


Francia91
veterán

Imént cseréltem kijelzőt egy T60-ban. Amit kaptam cserealkatrésznek, sötét háttérnél (fekete, sötétkék) két kb 15 mm széles fakóbb sáv látható. Ez kihat-e a kijelző élettartamára (várható-e, hogy tovább fog haladni), vagy el lesz így a továbbiakban? Szalagkábel biztosan jó, az előző kijelzö törött volt, ez is jobb a semminél, csak jó lenne tudni nagyjából...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52084) xcds válasza Cyone (#52076) üzenetére


xcds
őstag

Egy sémán belül van külön beállítás az akkus és a drótos üzemhez, ezért nem kell váltogatni.

(#52085) Dell XPS válasza Francia91 (#52083) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Szvsz megmarad még egy darabig így, az ilyen jellegű hibák elég sokáig állandósulnak.

Üdv, Dell XPS

(#52086) kerlas


kerlas
tag

Kérnék egy szivességet: akinek 6.61.1-es Power Manager van fent, megtenné, hogy kiexportálja a Power Plan-eket, és megossza velem privátban, ugyanis felraktam a 8.1-es Windowst, és nem jelennek meg a Power Planek, viszont a Vistás Energy Star plant beimprtálja, úgyhogy működne a dolog.

(#52087) GBotond


GBotond
tag

Hahó,
x200s a következőt csinálja: bekapcsoláskor a kijelző alján felvillannak a bekapcsolásjelző, Caps Lock, Num Lock, HDD visszajelzők, utána a bekapcsolásjelző és a táp (vagy ha nincs rádugva, az akku) visszajelzője világít, de a ventilátor nem pörög fel, a kijelző sötét marad. A főkapcsoló hosszú lenyomására egy sípolással kikapcsol, a ThinkLight reagál a kapcsolójára. Mi lehet ez? A hardware manual alapján memória- vagy alaplaphibára kell gyanakodni, a memóriát kicseréltem egy működő, másik gépből ugyanolyanra, és nem változott a helyzet. Van valami más tapasztalatotok, hogy mi lehet még az alaplapon kívül? Ahogy néztem, az alaplap ára gyakorlatilag a gépével egyezik még bontottan is... Köszi előre is!

(#52088) Shadowfax válasza GBotond (#52087) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ez a vudumedzsik talán segít.

Amúgy 50 ezer hsznél nem új topik dukál? :U :F

(#52089) Tim82 válasza Shadowfax (#52088) üzenetére


Tim82
nagyúr

Már nem, a jelenlegi álláspont szerint elbírja a fórummotor.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52090) Dell XPS válasza Shadowfax (#52088) üzenetére


Dell XPS
veterán

Már nincs limit, megy tovább! :)

Üdv, Dell XPS

(#52091) Shadowfax válasza Dell XPS (#52090) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szuper! Köszi mindkettőtőknek a választ. :)

(#52092) GBotond válasza Shadowfax (#52088) üzenetére


GBotond
tag

Sajnos nem segített a ráolvasás, de köszönöm a tippet.

(#52093) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Sziasztok!
Egy G580-ban szeretnék ramot bővíteni az alját ha leveszem 1 slot van amibe 1db 4 gb van azt írja van még 3 üres slot. Hol?
Szétszedéses útmutatót tudna valaki linkelni?
Köszi

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#52094) Chaser válasza Biluxzsolt (#52093) üzenetére


Chaser
titán

Ez TP topik, van G580 topik nézz be oda. 4 slot biztos nincs bene, max 2. De olvastam olyat, tán egyes modellekben csak egy van. Manual

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52095) Biluxzsolt válasza Chaser (#52094) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Bocsi. Ok köszi,mentem oda. :R

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#52096) Uzmany válasza GBotond (#52087) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia!
Hasonló hibával vettem én is a gépet. Nálam a venti felpörgött, de nem volt kép külső monitoron sem.
Már majdnem megvettem westlake fórumtárstól egy alaplapot, amikor szétszedtem, és kivettem a bios elemet. Utána összeraktam, és azóta is jól működik, van kép.
Szerintem egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#52097) Dell XPS válasza Uzmany (#52096) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ha a ventilátornak nincs önellenőrző folyamata (ilyen jelenségek mellett!), akkor baj van...

Üdv, Dell XPS

(#52098) GBotond válasza Uzmany (#52096) üzenetére


GBotond
tag

Hahó!
És igen, ez segített, köszönöm! :R
Amikor visszakapta a tápot, hiányolta az idő/dátum beállítását, meg valamilyen oknál fogva a hálózati kártyát whitelisten nem lévőnek találta, de a BIOS-ba való belépés és a dátum/idő beállítása után korrektül megy. Köszönöm!

(#52099) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

Ennek Acer gepnek keresnek Lenovo alternativat.
Tudnatok segiteni legyszives? - semmi jatek nem menne a gepen, de annal tobb muszaki tervezes, CAD-s 3D-ben.

Udv,
M

[ Szerkesztve ]

(#52100) rgeorge válasza mutyuru (#52099) üzenetére


rgeorge
addikt

17"-es ThinkPad a W700/701 óta nincs.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.