Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) mutyuru válasza Shatterstar (#51144) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Milyen memoriat keresel 1 vagy 2 GB-at?

(#51152) Shatterstar válasza mutyuru (#51151) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Igazság szerint 3 vagy 4 giga lenne az ideális. Mivel fanatikus vagyok és a már meglévő RAM-ot alapból cserélni akarom, ezért rögtön lecsapnék egy 2x2-es modulra.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51153) Tim82 válasza lakkusjj (#51148) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy még úgy is, hogy "so-dimm". :)

Shatterstar: azt hiszem, kóborol itthon 2x1 GB RAM, de nem egyformák (talán Buffalo és Hynix). Amúgy hibátlanok, csak az idők folyamán történt bővítések során kerültek ki notiból. De lehet, hogy lesz egy másik páros is, majd megnézem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51154) metal01 válasza brd (#51125) üzenetére


metal01
őstag

Azért a 80 fok is befigyelt már elég hamar. Össze-vissza ugrál a hőmérséklet.

A paszta mennyire számít? Én mezei fehér 700 Ft-os pasztával kentem meg. mx2/3/4 pasza jobb? Tapasztalataim szerint teljesen mindegy, de lehet, hogy van más vélemény is.

(#51155) FoxiestFox válasza metal01 (#51154) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A feher nem jo semmire.
Nekem a noname ezustpaszta (amitol mindenki ova int mindenkit, mert vezeti az aramot, de szakszeru hasznalatnal ez tokmindegy) is hozott 5-8 fokot

(#51156) Francia91 válasza metal01 (#51154) üzenetére


Francia91
veterán

T60p-ben T7600 párszor nekem is befigyelt 80-82 környékére. Nem aggódtam miatta. Egyszer ment 90 körüli hőre, akkor pasztáztam újra

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51157) metal01 válasza Francia91 (#51156) üzenetére


metal01
őstag

Kirpóbálom valami szürke csodával. Hátha. p8700 után (terhelés mellett max. 50-60 fok) kissé ijesztő a 70-80 fok.

(#51158) Shatterstar válasza Tim82 (#51153) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ha összejön 3-4 GB azonos márkájú RAM akkor feltétlen dobj egy privátot :R

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51159) Chaser válasza metal01 (#51157) üzenetére


Chaser
titán

Nem kell szürkézni, nem gandalf ez:) titan nanogreaset próbáld ki, nem sokkal marad el mx2-től, csak negyed-ötöd annyiba kerül. De az is lehet csak nem egészen jól illeszkedik jelenleg a hűtő, mivel cpu-t cseréltél előfordulhat. Alulfeszelés megvolt?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51160) metal01 válasza Chaser (#51159) üzenetére


metal01
őstag

Teszek rá más pasztát mindenképp. Illeszkedik rendesen. Miért feszeljem alul?!

(#51161) Tikakukac válasza metal01 (#51160) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy jó 15 fokot nyersz rajta. HP-m majdnem 20-at esett tőle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51162) Chaser válasza metal01 (#51160) üzenetére


Chaser
titán

Mert jóval kevesebb fogyasztás lesz, ami jóval kevesebb hőtermelést eredményez. Emellett ha fontos az akkuidő az is javulni fog. Ezeket a P-ket rendesen alul lehet feszelni. Rmclock, throttlestop progikat nézegesd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51163) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy inkább Brazos téma, de gondoltam első körben ide írok: van egy E325 a családban, Samsung 830-as SSD-vel szuperül üzemel, 3 "apróságot" leszámítva:
1. Win7-es bejelentkezés után 1, de inkább 2 percig 100%-on van a proci terhelése (emlékeim szerint nincs feltelepítve semmilyen sallang, csak egy avg free), és van, hogy eddig nem is kap IP-t,
2. sokszor eldobja a wifi-t, több percig korlátozott a kapcsolat (olvastam, hogy a TP-LINK routerek nem kedvelik az RTL8188CE chipeket, talán ez a gond?) érdekesség: E330-ból átrakott Intel adapterrel el sem indul :D
3. már 1-2 480-as youtube videó is megfogja (100% CPU), a 720p pedig már akad teljesen (SSD-ről szépen lejátszik mindent)

Volt rajta Ubi 12.10, azzal valahogy érzésre jobb volt (hülye kifejezés: smooth), a fenti problémák sem fordultak elő, de sajnos aki használja, annak a célprogramok miatt szüksége van a win-re.
Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#51164) metal01 válasza Tikakukac (#51161) üzenetére


metal01
őstag

Viszont a teljesítménye is visszaesik nem?

(#51165) soldi3r válasza glugi (#51163) üzenetére


soldi3r
veterán

1, melyik program hasznalja a procit? azt meg kell nezni (gyanitom az avg)
2, a wlan-hoz a driverrel egyutt a kezelo szoftvert is feltetted? nekem azzal sokszor volt bajom, jobban szeretem ha a win kezeli

aki használja, annak a célprogramok miatt szüksége van a win-re

az mar az o gondja :) de biztos nincs azoknak a programoknak alternativaja?

E30 (oo=[][]=oo)

(#51166) glugi válasza soldi3r (#51165) üzenetére


glugi
aktív tag

1. avg előtt is 100% volt, de majd megnézem
2. a win kezeli természetesen :)
3. sajnos nincs :(

A legfontosabb kimaradt, lejárt a szerk. idő: Brazos 450 van benne.

[ Szerkesztve ]

(#51167) Tikakukac válasza metal01 (#51164) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, a feszültség meg az órajel az 2 külön téma. Jelen esetben legalábbis.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51168) Intelligencs

RAM kérdéshez annyit hozzátennék, hogy most volt nálam egy T400, amit kicsit feltuningoltam. A diszket kicseréltem egy nagyobbra, és a 2 GB-os memóriát is kicseréltem (volna) egy 4 GB-osra. Direkt egy darabot akartam, nehogy gond legyen abból, hogy két különböző 2 GB-os modul van benne. Ilyet sikerült vennem: 4GB 1333MHz DDR3 Notebook RAM Kingston (KVR13S9S8/4) CL9.

Sajnos be sem kapcsolt a gép! Kicseréltettem egy másik ugyanilyenre, azzal sem! Tehát ilyet senki se vegyen szerintem T400-ba. Sikerült egy haver gépéből szereznem egy használt 2 GB-os Kingmaxot, azzal hibátlanul megy! Most két különböző 2 GB-os RAM van benne, de a memtest 24 óra alatt sem hibázott.

Tuti nem a mérettel volt a gond, vagy az időzítéssel, mert próbából beleraktam egy pont ugyanilyen paraméterekkel bíró 4 GB-os Kingmaxot (a saját céges DELL-emből), és azzal gond nélkül ment. Csalódtam a Kingstonban.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#51169) metal01 válasza Tikakukac (#51167) üzenetére


metal01
őstag

Hogy és mit érdemes beállítani P9700 esetében?

[ Szerkesztve ]

(#51170) Tikakukac válasza Intelligencs (#51168) üzenetére


Tikakukac
titán

Csalódtam a Kingstonban.

Mondjuk azt nem értem ez miért a Kingston sara, de áldja az Isten, hogy nem akkora a szarság mint régen, mikor asztaliban hetekig bújtunk mindent, mert bizonyos lapok nem ettek meg kb. semmilyen ramot.

metal01: P-s proci, szóval kb. mindent lehúzhatsz a minimumra, ha fagyna vagy szemetelne, akkor picit felfelé is mehet a dolog.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51171) scarbantia válasza Tikakukac (#51170) üzenetére


scarbantia
aktív tag

T9300-al is lehet ilyet?
Mik a hátrányai és a veszélyei?

(#51172) Tikakukac válasza scarbantia (#51171) üzenetére


Tikakukac
titán

core2 alatt mindet, bár tuti van pár egzotikus ami alatt nem. A legnagyobb veszélye, hogy elmegy 2-3 órád, mire belövöd a tutira pontos értékeket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51173) metal01


metal01
őstag

Tikakukac: RMClock-al hogy lehet ezt kivitelezni?

(#51174) Chaser válasza Intelligencs (#51168) üzenetére


Chaser
titán

Nekem volt benne 2x4GB kingston is gond nélkül, lehet pont ezt a típust nem csipázta a gépben levő lap. Milyen chipes a ram?

metal01: Aa legrosszabb ami történhet, hogy kapsz egy szép BSOD-t, aztán próbálkozol tovább. Úgy 2.3-4Ghz-ig beállíthatod a legkisebb feszültséget is, ha nem elég feltolod 1V-ra. Max órajelhez már valszeg kevés lesz 1V is, de ez adott cpu függő, mindnél más és más.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51175) metal01


metal01
őstag

Chaser: Meg fogom próbálni.

A hűtőn a GPU-hoz felragasztott gap pad-et lehet valamivel pótolni? Jó oda is a paszta?

(#51176) scarbantia válasza Tikakukac (#51172) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Mármint azt amíg még nincs kékhalál, de a lehető legkisebb értéken megy?

ThrottleStop-ot próbálgatom, az előbb épp megszívtam, mert a Chipset Clock mod-ot levettem minimumra, az egeret alig bírtam megmozdítani. :U

Ha jól értem, akkor a VID értéket kell levenni amíg nem lesz kékhalál, a Set Multiplier pedig maradjon magas értéken. Vannak ilyen előre választható módok (Game, Internet, Battery), ezeket nekem kell beállítani vagy előre konfiguráltak?

A kékhalál egyből jelentkezik, vagy csak ha elindítok valamit ami megizzasztja a processzort?

[ Szerkesztve ]

(#51177) Tikakukac válasza scarbantia (#51176) üzenetére


Tikakukac
titán

Kékhalál? Sosem kaptam még kékhalált. Orthos elő, érzésre belőni mindent (órajelet minden szorzóhoz) középtájra, aztán teszt mehet. 20 percig ha nem hibázik, mehet lentebb 2 egységgel. Ha akkor sem megint lentebb. Így kb. gyorsan lehet haladni, ha így hibázik eggyel feljebb, ha ott se jó akkor vissza az előző és done, készen vagyunk. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#51178) scarbantia válasza Tikakukac (#51177) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nekem már sikerült. :)
Levettem minimumra a feszültséget és a multiplier set-et, majd ezt utóbbit vissza, és egyből meglett. ;]

Amúgy sose csináltam még ilyet, de itt fent azt mondták, hogy kárt nem okozhatok vele, így bőszen megcibáltam a beállításokat. Nem egészen értem amit írsz, de megpróbálok utánaolvasni. :B

[ Szerkesztve ]

(#51179) metal01 válasza Tikakukac (#51177) üzenetére


metal01
őstag

RMClock-ot nézegetem épp, egyenlőre egy asztalni gépen, mert nincs nálam a lapos...

Lényegében a képen látható értéket kell állítani kb oda, ahol jelöltem? azán a bírja akkor lejjebb, ha nem akkor feljebb? That's all?

És mi a 0,1,2,3,4,5 lehetőség? Mindet kell állítani?

(#51180) Chaser válasza scarbantia (#51176) üzenetére


Chaser
titán

Azt ne bántsd, csak a szorzókat vedd le/fel és a feszt.

szerk: Igen, atzt kell csinálni. Legkisebb órajelhez meg úgy 2Ghz-ig nyugodtan lehet adni a legkisebb feszt, sztem nálad az 0.85V. TS egyszerűbb, rmclocknak nem mindig mindegy az aktuális win séma se, TS-nél max performance és működik, bár nálam balancenál se vacakolt, én már rmclockot nem is használok.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51181) scarbantia válasza scarbantia (#51178) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Levettem 1.1V-ra, úgy néz ki jól megy. Majd még próbálgatom.

Viszont. Ahány program, annyiféle hőfok.
FHD videó közben, cpu:
TPFancontrol: 91fok
Throttlestop: 76fok
SpeedFan: 82fok

Most akkor mi van? (alapjáraton most egy kis izzasztás 63, 43, 52 fokot mutat a három program)

(#51182) scarbantia válasza Chaser (#51180) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hol tudom az adott órajelhez állítani a feszültséget? Csak egy beállítási lehetőséget látok.

(#51183) fungi


fungi
aktív tag

Sziasztok, B121EW03 V.6 kijelzős x200-ba gondoltam AFFS-t rakni, a mostani elvileg CCFL.
Láttam glossyt és mattot is ebay-en [link] és [link]

Szerintetek érdemes-e, és melyiket, a matt persze drágább, élőben egyiket sem láttam. Ez a mostani
elég fura kijelző, első blikkre nem is rossz, de filmnél jó gyenge, betekintési szög persze semmi.
Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#51184) rekop válasza fungi (#51183) üzenetére


rekop
senior tag

Mindenképp érdemes, ha szép színeket és jó betekintési szögeket akarsz, és szánsz rá ennyit. Visszajönni nem fog az ára majd eladásnál, ezzel számolni kell. Én a fényeset tettem x200-ba meg vagyok vele elégedve. Észrevettem olyan színeket, amiket a gyárival nem. :) Amit linkeltél azoktól van olcsóbb is, igaz azt még faragni kell. Viszont nem árt rá egy fólia, mert a digitizer nélkül elég sérülékeny a panel. Én már a levételnél megkarcoltam egy helyen. Jó fólia rá még plusz 4ezer.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51185) fungi válasza rekop (#51184) üzenetére


fungi
aktív tag

Köszönöm a választ, persze ez nem jó befektetés, de klassz ez a gép, megérdemelne egy
jobb képernyőt, lehet hogy rászánom magam....

(#51186) scarbantia válasza fungi (#51183) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Mindenképpen mattot érdemes.

(#51187) soldi3r válasza fungi (#51183) üzenetére


soldi3r
veterán

eg es fold a ketto
de en inkabb nezegettem egy fakobb matt kijelzot, mint egy szep tukrot
ha meg en hasznalnam az x200-at, akkor lehet meglepnem ismet az affs-t, de akkor mar mattot

(#51184) rekop, a ket linkelt kijelzo kozott nincs 6000huf kulonbseg, akkor minek foliazni ennyiert?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#51188) fungi válasza soldi3r (#51187) üzenetére


fungi
aktív tag

Én is a mattot kedvelem, nem volt még tükrös gépem, egyszer valaki egy x200 glossy AFFS-nél
említette hogy nem zavarta, sajnos nem láttam még, csak képen....

(#51189) Dhampir válasza fungi (#51188) üzenetére


Dhampir
félisten

Vannak olyan rossz matt kijelzők is (nem UltraSharp szintűre gondolok), hogy egy fényes a jobb kontraszt miatt sokkal élvezhetőbb (de ott is a kijelző minőségétől függ, hogy mennyivel).

(#51190) rekop válasza soldi3r (#51187) üzenetére


rekop
senior tag

A linkeltek között nincs, de akkor sem venném a mattot, mert:
-a "tükör" effekust én csak kikapcsolt állapotban veszem észre, tehát nem zavar
-ez a "fényes" panel napsütésben is kiválóan olvasható (bár a matt nem tudom milyen, lehet hogy az is)
-a panelre szerintem mindenképp kell egy védőfólia mert nagyon sérülékeny (óvatos tisztítás közben megkarcoltam)

Tehát ha veszel egy ilyet és egy matt, ujjlenyomatmentes védőfóliát rá, szerintem jobban jársz mint ezzel a mattal. Kicsit dolgozni kell vele de nem vészes. De ez csak az én szubjektív véleményem, mindenki olyat vesz ami neki tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51191) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Egy ilyen matt fólia mennyire kompromisszumos?

Olyantól várnám a választ, aki matt kijelzőt használt, majd fóliázottra kényszerült. ;)

(#51192) Chaser válasza fungi (#51183) üzenetére


Chaser
titán

A 110-est olcsóbban megkapod UK-ból, linket hirtelen nem tudok, de valami 27-28k-ra jön ki egy panelnél. Több panelnél a kevesebb pk miatt olcsóbb.

szerk: Ez a tp2007 jó arc amúgy, apróságokat vettem már tőle. De az egyik panelnél 25$, másiknál 30 a pk ez nagyon béna:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51193) Chaser


Chaser
titán

Itt van pk-val 23-ért is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51194) i400


i400
senior tag

Esedékessé vált a T42p-n a Win7 újratelepítése (ami jogtiszta) és a hajam hullik kifelé olyan hibákba ütköztem, remélem valaki tud rá megoldást! :F

1. System update-tel alig ad ki pár programot, a Hotkey drivernél mindig hibát dob, Fingerprint nem települ ahogy a Power manager sem, egyedül az APS
2. Nincs FireGL T2-höz rendes driver anno pedig win update-tel jött (erre eddig csak az asztali driver moddolását találtam megoldásnak)

Minden tanácsot szívesen fogadok hol rontom el!!!

(#51195) Shatterstar válasza i400 (#51194) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ez egyébként ha már így szóba jött engem is érdekelne, mivel a barátnőm T43-as notesza szintén hasonló problémákkal küzd. Nála sem települ fel a system update normálisan ami még hagyján,de a hanggal is gondjai vannak az újratelepítések után. Nekem meg a T61-en semmi ilyen problémám nincs :DD Esetleg a régebbi típusok már nem úgy reagálnak egyes driverekre ahogy azt szokás?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51196) Tim82 válasza i400 (#51194) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem rontasz el semmit, ha jól rémlik, akkor hang és VGA esetén Vistás drivert kell neked keresned és azt telepítened (vagy esetleg XP és kompatibilis módban végezve a futtatást).

Ujjlenyomatolvasónál pedig nekem X41 tabletnél a hivatalosan nem is hozzá, hanem újabb TP-khez való Authentec FPR drivert kellett telepítenem, az vált be pár hónapja, amikor eladás előtt újrahúztam rajta a (szintén jogtiszta) rendszert.

Az SU régi TP-k vs Win 7 esetén egyszerűen alig működik.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51197) fungi válasza Chaser (#51193) üzenetére


fungi
aktív tag

Mindenkinek nagyon köszönöm a linkeket és ötleteket! Lehet hogy a
fényes marad mégis...Fóliát hol érdemes rá venni? J

(#51198) i400 válasza Tim82 (#51196) üzenetére


i400
senior tag

Ami miatt csodálkozok ezen, hogy kb 1 éve amikor csináltam egy T43p-t akkor minden flottul ment, ahogy régen a Win7 megjelenésekor is.

VGA driver csak 2000/Xp verziójú van 2007es kiadású, ezt a délután folyamán már próbáltam feltenni ahogy írtad, de összeomlott. Eszközkezelőben sem tudtam kerestetni a vga-hoz drivert, ott csak annyit ír hogy szabványos grafikus adapter.

Nem lehet hogy SU-ból egy régebbi verziós telepítése megoldaná a problémát?

Shatterstar: hát a T61 már egy kicsit fiatalabb :)

(#51199) Tim82 válasza i400 (#51198) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem azzal kezdi, hogy frissíteni akarja magát az aktuális legfrissebb verzióra, akár működhet is a dolog.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51200) Tikakukac válasza scarbantia (#51191) üzenetére


Tikakukac
titán

Semennyire, tökéletesen frankó lesz. Mivel itt kb, mindenki a gyári mattosról cserélt és aztán vett glossyt és arra fóliát (páran elviekben vettek rajtam kívül is) van vélemény. Nekem bejött, teljesen rendben van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.