Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) neil_mullen válasza radamsky (#51391) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

jo lenne tudni igen... az a baj hogy most már uj akksit sem merek venni hozzá, ezek után.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#51402) soldi3r válasza neil_mullen (#51401) üzenetére


soldi3r
veterán

power manager nelkul sem tolt?

E30 (oo=[][]=oo)

(#51403) abacsx válasza soldi3r (#51399) üzenetére


abacsx
tag

azt hiszem az lesz a vége, hogy kirántom a jelenlegi kulcsot valamivel. csak furcsállom az egészet. win8-cal vettem, és egy win7 volt rajta, update nem akarta automatikusan feltenni, de nem is igazán akarom, miután elolvastam egy csomó win8 tesztet. csináltam egy rendszermentést, az nem tartja meg a kulcsot?

do not underestimate the power of the dark side

(#51404) Dhampir válasza abacsx (#51403) üzenetére


Dhampir
félisten

(#51405) soldi3r válasza abacsx (#51403) üzenetére


soldi3r
veterán

en a pingvinekkel vagyok, de allitolag a 8.1 mar jobb lesz :U

E30 (oo=[][]=oo)

(#51406) abacsx válasza Dhampir (#51404) üzenetére


abacsx
tag

köszi

do not underestimate the power of the dark side

(#51407) Chaser válasza Tim82 (#51393) üzenetére


Chaser
titán

:R Ez szomorú, eladó úgy árulta jó mindkettőhöz, akkor benézte.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51408) neil_mullen válasza soldi3r (#51402) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

ugy sem...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#51409) abacsx válasza soldi3r (#51405) üzenetére


abacsx
tag

alszunk rá addig néhányat :) egyelőre nekem a win7 tökéletesen megteszi. a csempéket a fürdőszobában szeretem nézegetni.

[ Szerkesztve ]

do not underestimate the power of the dark side

(#51410) r4z válasza abacsx (#51409) üzenetére


r4z
nagyúr

Win8-on se kell csempéket nézegetned feltétlenül :) Nem is tudom, mikor láttam utoljára őket.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#51411) abacsx válasza r4z (#51410) üzenetére


abacsx
tag

Majd ecce, amikó... szóval egyelőre minek. Azért talán el tudnék bánni vele, de a vistából levontam a tanulságot, semmi kapkodás, amikor új alapokra helyeznek valamit. Majd a 8.1 után.

do not underestimate the power of the dark side

(#51412) i.csab


i.csab
csendes tag

Sziasztok!

A ThinkPad Edge E531-ről szeretném a véleményeteket megkérdezni?
Esetleg tudna íni valaki róla egy rövid összefoglalót a minőségét tekintve? Mennyire lehet teljesítményben jó választás egy i3 + 4 GB RAM + GT730M összeállítás?

Köszönöm.

(#51413) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Akit rajtam kívül még megtévesztett, hogy iwlwifi a kernel része a legtöbb distróban: ha intel 5300 wlan van a gépedben és ki akarod használni a három antenna full sebességét, akkor ne kapcsold be a disable n módot ( alias options iwlwifi 11n_disable=1 ) és kell a prorierty driver, innen: http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/iwlwifi#Firmware
Speedtest a 12Mbit/secről 65Mbit/secet mutat a hivatalosan 62Mbites kapcsolaton :]

(#51414) otps


otps
aktív tag

Nem találom az árajánlatkérő topikot ezért előbb itt kérdezek:

Lenovo ThinkPad X60 1706-CTO angol billentyűzet (kiosztás, mint a magyaron), 12.1" (1024x768) TFT anti-glare kijelző, Intel GMA 950 videó, Core Duo T2400 (2M Cache, 1.83 GHz, 667 MHz FSB), Windows XP Professional OEM COA (matrica), 3 USB, infra port, wifi, modem(!), Ethernet, SD kártya olvasó, TrackPoint, 9 cellás aksi 2-3 órát bír a BatteryBar Pro szerint, Marseusban vettem, szerintem elég szép állapotban van, Budapesten és leginkább személyesen eladó.

http://www.lenovo.com/psref/pdf/ltwbook.pdf
509-510. oldal.

Opciók (attól függenek, hogy sikerül upgrade-elnem):
- 1 vagy 2 GB DDR2 RAM (1 GB-os modulok vannak)
- 80 GB HDD vagy HDD nélkül
- 65, vagy 90 W eredeti táp, vagy táp nélkül
Szerintetek inkább legyen benne cucc, vagy ne? Ki a célközönség (marketing 101).

- Mennyiért tudom eladni? (Hol - mennyiért)
- Hol érdemes meghirdetnem?
- Mennyi kipróbálási garanciát adjak rá? Nincs ennek hátulütője?

(Biztos van ilyen poszt, topik, hogy mire figyeljünk, hogy biztonságos legyen az üzletmenet, gondolok ilyenre, hogy nem parkolóban találkozunk, mert hamis pénzt adnak - ismerős sztorija -, nem találom, de jó lenne a frissítés, köszönöm.)

[ Szerkesztve ]

(#51415) otps válasza otps (#51414) üzenetére


otps
aktív tag

Még több infó:

Erre tervezem cserélni:
- http://www.laptopsystem.hu/Notebook/635113667840000000
- http://pcunion.hu/LENOVO_X61s_notebook_Core2Duo_L7500_1_6Ghz_2GB_RAM_80GB_HDD_12_1_inch_4_3

Miért éri meg nekem most ez a kis upgrade, ahelyett, hogy szintet ugranék? A 12"-es és 14"-es szélesvásznúak nem jönnek be (pöcökegérrel nem gyártanak 13"-ast), gondoltam, ez az utolsó 4:3-as még kitart a PC-korszak végéig, amikor a számítógép helyét végleg átveszi egy Ubuntu Edge telefon. Szerintetek kitart addig?

Továbbá a SATA3-as SSD-m nem igazán muzsikál a SATA1-es X60-nal (nem biztos, csak tipp; mindenesetre a Kingston hivatalosan csak SATA2-ig kompatibilis visszafelé, viszont simán cserélték - http://prohardver.hu/tema/re_kingston_ssdnow_v300_plusz_nelkul_is_lehet_jo/hsz_115-115.html ), a T/X61(s) szériára hackelhető SATA2-es BIOS - http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?t=89213/ - ezt vajon jófejségből fel tudják rakni a boltban, hogy nem vész el a garancia? (Ne én rontam már el. Csak nem rontom el.)

Saját 65W-os tápom, 9 cellás aksim, SSD-m van. All in all, hogy lenne érdemes ezt az upgrade-et megejteni? Beszámítás, vagy adás/vétel?

[ Szerkesztve ]

(#51416) kraftxld válasza otps (#51415) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51417) otps válasza kraftxld (#51416) üzenetére


otps
aktív tag

Off

Jó, nyilván képletesen mondtam, helyettesítsd be a kedvenc mobil operációs rendszered. Szóval arra a pár évre keresek PC-t, amíg tényleg mindenben (napi irodai munka, böngészés, média, Flash >> HTML5 legalábbis) helyettesíteni a - részemről - anything-but-android. ;)

On

[ Szerkesztve ]

(#51418) otps válasza otps (#51414) üzenetére


otps
aktív tag

Opciók (attól függenek, hogy sikerül upgrade-elnem):
- 1 vagy 2 GB DDR2 RAM (1 GB-os modulok vannak)

Bocs, most látom, az X61s tud kezelni 4, sőt 8 megát is, én 4-gyel szeretném használni, 2 van, akkor lehet az x60-at 0-val is kérni.

Viszont valószínűleg szükségem lesz a 4x1 GB-os modul helyett 2x2-re, amik fizikaliag azonos órajelre vannak kalibrálva. Szerelőm szerint ez esetleg számíthat.

Off.
Aki kitalálta, hogy 5 perc után nem módosíthatom a hozzászólásom. ;(

[ Szerkesztve ]

(#51419) soldi3r válasza otps (#51415) üzenetére


soldi3r
veterán

jo gepek a x60-as szeriasak, de en akkor is x200-ban gondolkodnek

E30 (oo=[][]=oo)

(#51420) Tim82 válasza soldi3r (#51419) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miért éri meg nekem most ez a kis upgrade, ahelyett, hogy szintet ugranék? A 12"-es és 14"-es szélesvásznúak nem jönnek be (pöcökegérrel nem gyártanak 13"-ast), gondoltam, ez az utolsó 4:3-as még kitart a PC-korszak végéig

otps: a beárazós topikok nem minősülnek szakmainak, a Lokál témacsoporton belül van az idevágó.

Szerintem egyébként 2-3 évig biztosan kitart az X61s is, amit nem lehet megjósolni, hogy akkorra a flash pl. mennyi erőforrást igényelni... ;]

Az X60-od szerintem vinyóval, 2*1 GB RAM-mal ér kb. 40k-t (adhatod többért is, de ez az, amiért szvsz relatíve hamar elkel).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51421) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Vége a nyárnak :O és nem hagy nyugton a gondolat,hogyIlyen Thinkpad vegyek.Nagyon tettszet de elbénáztam akkor a vételét.Hol érdemes nézzelődnöm ha ilyen árban és kiépitésben akkarok venni?Fontos lenne a gari is.
Üdv:

(#51422) Dhampir válasza qwertly (#51421) üzenetére


Dhampir
félisten

alfánál szokott lenni, perpillanat csak X200 és X200S van, ha jól látom, de ez bármikor változhat, érdemes gyakran átfésülni a kínálatot.

(#51423) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv van tpből 13,3" ultrabook?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#51424) qwertly válasza Dhampir (#51422) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!

Köszi a választ :R

(#51425) parkasz válasza cellpeti (#51423) üzenetére


parkasz
senior tag

bár 14"-os de a thinkpad x1 áll az általad említett ultrabook kategóriához talán a legközelebb

(#51426) soldi3r válasza cellpeti (#51423) üzenetére


soldi3r
veterán

x300

E30 (oo=[][]=oo)

(#51427) Benzema10


Benzema10
csendes tag

Sziasztok. Van nekem egy T61, 14.1 kijelzőjű gépem, de sehogy se tudok 1024x768-nál nagyobb felbontást varázsolni.
Lehetséges ez valahogy? :)

(#51428) lakkusjj válasza Benzema10 (#51427) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

fel kéne telepíteni a vga driverét

(#51429) cellpeti válasza soldi3r (#51426) üzenetére


cellpeti
veterán

mennyire megbízható gép ez?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#51430) Gondwana válasza Benzema10 (#51427) üzenetére


Gondwana
addikt

(amennyiben 4:3 oldalarányú 1024x768 felbontású panel van a T61-edben, teljesen normálisan viselkedik - tudom, hogy nem ezt a választ vártad :K )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#51431) soldi3r válasza Benzema10 (#51427) üzenetére


soldi3r
veterán

nem akkora a max felbontasod?

(#51429) cellpeti, tudtommal ez csak egy thinkpad :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#51432) otps válasza Tim82 (#51420) üzenetére


otps
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.

(#51433) zolesz85 válasza RnJ (#51398) üzenetére


zolesz85
csendes tag

Ez nagyon jóóó ez a kép :D :D :D így dolgoznak a nagyjaink,így mutatnak példát. nekem is van hasonló thinkpadom mint ami látszik ott kicsit a képen... szégyenek ezek a politikusok.... :D

(#51434) otps


otps
aktív tag

Van valakinek egy felesleges elfekvő X60/X61 amerikai billentyűzete és szeretne helyette egy angolt, vagy németet? A magyarral azonos kiosztás miatt az itthon népszerűbb is, jó üzletet köthetnének (csere).

(#51435) cellpeti


cellpeti
veterán

hát nem sok x300/301 van eladó sajnos

Tigris, tigris, csóvafény...

(#51436) soldi3r válasza cellpeti (#51435) üzenetére


soldi3r
veterán

na azt nem mondtam, hogy gyakori szerkezet :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#51437) Chaser válasza cellpeti (#51435) üzenetére


Chaser
titán

Alfanál kérdezz rá, múltkor volt neki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51438) person


person
senior tag

Sziasztok,

E535 -ön a ventilátort tudom valamivel szabályozni?
Fel le változtatja a fordulatot pár másodpercenként és elég zavaró. :F

(#51439) chab7 válasza person (#51438) üzenetére


chab7
addikt

Most gonosz leszek, meg ne haragudj érte, csak viccből mondom :R de...
T500-al tudod ezt orvosolni :D itt pl alig megy, és ha megy is nincs hangja ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#51440) Dhampir válasza person (#51438) üzenetére


Dhampir
félisten

A BIOS-t frissítetted már?

(#51439) chab7

+1 :)

[ Szerkesztve ]

(#51441) person válasza Dhampir (#51440) üzenetére


person
senior tag

Még nem. Múltkor nézegettem de már nem emlékszem mit írtak róla.

chab7: :P Köszönöm, pont erre akartam rátérni, csere? Elég sokáig be sem kapcsol ha nem terhelem de ha elindul hullámzik ..., a fok szinte nem is változik csak tizedeket de akkor is kitartóan csinálja...

(#51442) cellpeti válasza Chaser (#51437) üzenetére


cellpeti
veterán

megkérdeztem...most nincs neki, de lehet, hogy lesz. Nekem olyan október-november környékén lenne esedékes és X301 kellene

Tigris, tigris, csóvafény...

(#51443) soldi3r válasza cellpeti (#51442) üzenetére


soldi3r
veterán

eddig nem is figyeltem, hogy van benne optika, jol latom, hogy kicsit mas mint a megszokott?

E30 (oo=[][]=oo)

(#51444) Vegha


Vegha
senior tag

Hi,
T61 14.1" Wide-hoz vennék új akkut. Tudnátok segíteni ? Leginkább a tapasztalatok érdekelnek.
Most egy 6 cellás Sanyo van benne, 211 ciklus után újkori 56 Wh-ról 14Wh-ra (30-50 perc) esett. Évek óta ezzel használom és már szívesen szabadulnék a kilógos akkutól. Jól tudom, hogy csak a 4 cellás nem lóg ki belőle ? Érdemes olyat vennem ? Nem sűrűn használom kifejezetten akkuról, de azért még 3 évig nem cserélném le a gépet. A felfelé állós akkuk látványától kicsit borsódzik hátam: ölben, feltett lábaknál azt gondolom roppant kényelmetlen lehet.

Másik kérdés, hogy tudtok-e olyan eBay eladót vagy bármilyen beszerzési forrást, ahol tuti Panasonic cellást adnak ? Vagy legalábbis lehet választani esetleg.

(#51445) Chaser válasza Vegha (#51444) üzenetére


Chaser
titán

A 4 cellás nem lóg ki. Rá kell kérdezni az eladónál hogy panasonic-e vagy sem, az is lehet 4 cellásból nincs panasonic. Ha sanyot veszel is 2-3 évet kibír, addigra már a gép se ér kb semmit sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51446) Vegha válasza Chaser (#51445) üzenetére


Vegha
senior tag

Van 4 cellás Pana, legalábbis HMM szerint van fru kódja. 42T5225

(#51447) otps válasza Vegha (#51444) üzenetére


otps
aktív tag

Most egy 6 cellás Sanyo van benne, 211 ciklus után

Ezt mivel méred, hogy mennyit ment az aksid?

(#51448) lakkusjj válasza otps (#51447) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Power Manager Battery fül alatt látod a töltési ciklust.

(#51449) Chaser válasza Vegha (#51446) üzenetére


Chaser
titán

Akkor hajrá, hátha összejön. Nem lesz olcsó:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51450) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Hamarosan RAM bővítést csinálok és már ki is néztem egy lehetséges befutót:

[link]

Ez milyen márka? Mert ilyenről eddig még nem is hallottam.

Why are you wearing that stupid man suit?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.