Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) fattyu válasza Tim82 (#92999) üzenetére


fattyu
veterán

igen. azért lett végül sima sata ssdn a rendszer.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93002) Tim82 válasza fattyu (#93001) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy értettem, hogy ha ilyesmire "háklis" vagy, itt van oka. (Én pl. nem, nekem SATA II-nek megfelelő sebesség is bőven kielégítő egy SSD-től.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93003) fattyu válasza Tim82 (#93002) üzenetére


fattyu
veterán

ja nem zavar nagyon. SSDn rendszer és progik, msatan zene film.

ami engem spec nagyon zavar az hogy ha egy gépben van 2 msata vagy két sata foglalat akkor miért nincs raid vezérlő. amin nagyon elhasaltam az a8570w volt. Nemhogy raidbe nem tudod kötni a két msatát de eleve csak cache ssdnek használja tehát még natúrban se tudsz rá wint tenni.

meg zbook 15 g2 is. van benne két m2 foglalat, de raktam egy ssdt a másodikba és közölte hogy hibás wlan kártya. nem mondod :D

szerk 2: de amugy nem mondhatnám értem Lenovót hogy a két sata 3 csatornából az egyiket mi a tökért a dokkoló felé tervezték miért nem az msata foglalatra.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93004) Tikakukac válasza fattyu (#93003) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem minden M.2 vagy mSata slot mögött van meg a vezérlő is hozzá. Ez mindig le van írva adott hely mire használható. Van ami mindegyikre, van ami csak WWAN/WLAN-ra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93005) fattyu válasza Tikakukac (#93004) üzenetére


fattyu
veterán

értem meg tudom.

azt nem értem hogy egy erőst felsőkategóriás workstation jellegű gépen miért spórolnak ilyeneken. ilyen cades tervezős gépeken erősen nem lenne baj ha tudna élni rugalmasan a felhasználó a bővítés erősítés lehetőségével.

Lenovo is mögétette az msatának a vezérlőt nem csak wlan kártyának jó. igaz ők meg csak sata 2 :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93006) Tim82 válasza fattyu (#93003) üzenetére


Tim82
nagyúr

szerk 2: de amugy nem mondhatnám értem Lenovót hogy a két sata 3 csatornából az egyiket mi a tökért a dokkoló felé tervezték miért nem az msata foglalatra.

Mondjuk a Series 3 Ultrabase dokkoló miatt, ami a "hagyományos" X szériához való dokkolók sorát erősíti. (Amióta van X széria, azoknak - az X220-ig/X230-ig bezárólag - volt külön olyan dokkolójuk, amiben volt HDD/ODD hely. X40-től X201-ig ráadásul csak a saját ilyen dokkolóikkal voltak kompatibilisek.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93007) fattyu válasza Tim82 (#93006) üzenetére


fattyu
veterán

rosszul fogalmaztam. tudom emiatt van. nekem is van ilyenem. szar döntésnek érzem. dokkolón vagy van vagy van vagy nics. msata benne van

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93008) Tikakukac válasza fattyu (#93005) üzenetére


Tikakukac
titán

A bővítés sosem jó. Az nem pénz a gyártónak, minden más le van ejtve.

Dell is meg HP is van ami mögé rakta. Ez még akár kontinensenként is változik. Egészen addig amíg nem 3 darab SSD-ről tolod TB-n keresztül az adatokat a laptopodra, addig jó az a SATA2 is. Mindenki másnak aki ilyesmire használja a gépét ott van a SATA3 meg a PCIE.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93009) Frawly válasza HSM (#92991) üzenetére


Frawly
veterán

Mindegy, azért sok veszteni valóm nincs vele, legfeljebb nem nyerek rajta sokat. Eleve kétcsatornásan tolom (2×8 gigás Crucial DDR3L modul, 1866 MHz-es modulok). A fogyasztás nem érdekel, de ne melegedjen jobban. Az ilyen magán modbiosoktól félek, nehogy gányolmány legyen, és hazavágjam vele az alaplapot, szóval maradok a hivatalos 1.28-as BIOS-nál, ami igzaából UEFI, de szerintem mindenki BIOS-nak hívja az idők végezetéig :DDD

(#93010) Frawly válasza fattyu (#92994) üzenetére


Frawly
veterán

Már válaszoltak neked, de én is megerősítem. Ha nem hiszed, nézz meg ezt a RAID SSD-s prohardveres tesztet.

Alig nyersz a RAID-del, ugyanott vagy, ha a két x méretű SSD helyett veszel egy darab 2x méretű SSD-t, mivel azon nagyobb a cache, meg a vezérlő párhuzamosít, ezért olyan, mintha két kisebb SSD lenne RAID-be kötve, de nem kell RAID tömbökkel szórakozni, sokkal kényelmesebb is, meg nem bukod a TRIM-et sem. Plusz az X2xx szériában az mSATA csak SATA2-őn megy, amivel elvesztenéd azt a kevés előnyt is, amit a RAID-en nyernél. A programoknak amúgy sem a szekvenciális írás, olvasás számít, hanem az elérési idők meg a kellően erős proci hozzá, és bootnál, programindulásoknál nem érzel meg 0,5-1 másodperces differenciákat, de gyakran még annyi sincs.

(#93011) fattyu válasza Frawly (#93010) üzenetére


fattyu
veterán

alapvetően értem és igaz is.

nem vételről hanem meglevő eszközökről van szó. ha már van használnám. ha már van két egyforma ssd-m ami bele tud menni egy gépbe akkor már összekötném tömbbe. ennyi az egész.

megnéznék amugy egy olyan tesztet ahol a sata 2 lenne a limit. mert egy sima asztali ssd sebessége már annak felette van. ergó ssd2 csatolófelületen bőven hozhat a raid.

mindegy is elméleti rant volt ez a része ez van ebből lehet főzni.

maradok akkor az x230nál amugy. már csak lőni kell egy i7 ipsest :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93012) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Egy dgpu-s T530-ban cserélnék processzort.

i7-3520m van benne jelenleg. 3. szériás (tehát Ivy) procit tennék bele ,i7 Quadot. Pár darabot nézegettem itt aprón, de előbb kéne egy kompatibilitási lista. Jól tudom, hogy ők kompatibilisek?Ha jók, melyiket ajánlanátok?

   Core i7-3612QM (PGA)

   Core i7-3632QM (PGA)

   Core i7-3610QM

   Core i7-3630QM

   Core i7-3720QM (PGA)

   Core i7-3740QM (PGA)

   Core i7-3820QM (PGA)

   Core i7-3840QM (PGA)

Kompatibilis lenne? Összetett dolog szétszedni és kicserélni?(Több konszumer laptopot szedtem már atomjaira és raktam össze, procicsere is volt már párszor, de üzletit még sose kellett szétszednem)

A TDP is változna 35w->45W ra, gondot okozna ez a gépemnek a plusz fogyasztás, amit le kell hűtenie? Amennyire én tudom, W530 és T530 is jött ki i7Q-val gyárilag, szóval saját meglátásom szerint bírnia kellene.

(#93013) fattyu


fattyu
veterán

meg még egy hülye offtopik kérdés.
2570p? nincs ips az sajna lenyelendő. de amugy? a cserélhető cpu szimpi...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93014) Tikakukac válasza fattyu (#93013) üzenetére


Tikakukac
titán

Sokan használják, sokat kibír, proci cserélhető, akinek a lelke ezért él, annak jó. IPS nincs, nálam itt szakadt meg a további folyamat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93015) #11620608


#11620608
törölt tag

T520 esetében ugyanolyan konfigurációknál lehet komoly sebességkülönbség az mSATA és a normál SATA csatalkozók között, a SATA javára?

Egyik gép msata: Biwin SSD 128GB (CMI59GS2403-128) olvas: 560, ír: 467
Másik gép Sata: Sicilcon Power SSD S55 120 GB olvas: 460, ír: 370

Elvileg az mSata Biwin meghajtó a gyorsabb, de a gyakorlatban, szubjektív vélemény szerint sokkal lassabbnak tűnik, mint a normál Sata-s SP S55.

Lehet, hogy lassabb az mSata port?

(#93016) Tim82 válasza #11620608 (#93015) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztos, hogy lassabb az mSATA, T520-nál is csak SATA II sebességet tud.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93017) Tim82 válasza Kiki18 (#93012) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztosan kompatibilis procik az FRU listában fel vannak tüntetve: [link]

Szereléshez a Hardware Maintenance Manual-t használd: [link]

A dedikált GPU-s hűtésnél nincsen jobb, elviekben elégnek kell lennie.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93018) Kiki18 válasza Tim82 (#93017) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszönöm!

(#93019) Tikakukac válasza #11620608 (#93015) üzenetére


Tikakukac
titán

Adapterrel beteszed szépen SATA portra és megnézed. Így kiderül, hogy a port lassú (kétlem) vagy az SSD (ez a tippem) nem túl acélos. Innentől grátisz infót is kapsz arról, hogy érdemesebb-e akkor cserélni és ha igen, mit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93020) HSM válasza Frawly (#93009) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is DC-ben vannak már. :) Nekem modbios van fenn, jól működik. De nyilván van többféle modbios is, nem biztos, hogy mind jó.

"A fogyasztás nem érdekel, de ne melegedjen jobban."
Sajnos ez a két dolog teljesen elválaszthatatlan egymástól. Ha ugyanaz a kütyü többet fogyaszt, jobban is fog melegedni.

(#93021) #11620608 válasza Tikakukac (#93019) üzenetére


#11620608
törölt tag

Milyen mérőprogramot ajánlasz?

(#93022) Tikakukac válasza #11620608 (#93021) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha penge akarsz lenni valamilyen vegytiszta benchmark. Utána jöhetnek azok, amik próbálnak valós környezetben sebességet mérni a gépedről. Utána pedig az, amikor indítod a megszokott dolgaidat, vágod a 4K videót és nézed hogyan tölt be stb. Első rész a totális értelmetlen, azzal egymás kukiját lehet mérni leginkább. Második a legjobb amikor gépeket kell összeengedni. Harmadik pedig a legjobb magadnak, hiszen nem más gépe érdekel, sem a világrekord, hanem a te előnyeid elővakarása.

Hogy most melyikre milyen konkrétat nézel, azt te tudod, ha kell simán guglizol rájuk, van bőven :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93023) Tim82


Tim82
nagyúr

sutszi jóvoltából (ezúton is köszönöm) a topik-összefoglaló bővült a T420-hoz kapcsolódóan egy [áttekintéssel]. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93024) fattyu


fattyu
veterán

multkorihoz azért ez végülis nem olyan rossz :D

egy 9470men sikerült összerakni végülis. 256msata 256 sata.

nincs elfekvő 500as sata ssdm. megnézném mit tudna az 500as msata 850 evoval

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93025) HSM válasza fattyu (#93024) üzenetére


HSM
félisten

Ebben csak az a szomorú, hogy véletlen írás/olvasásban porrá alázza az egyszem Samu 840 PRO-m is ezt a RAID-et.... Ráadásul a leglassabb, 128GB-os változat. Saját tapasztalataim alapján pedig az sokkal többet számít, mint a maximális szekvenciális képesség.

(#93026) fattyu válasza HSM (#93025) üzenetére


fattyu
veterán

retek régi szar micron meg retek toshiba msata. amivel összeraktam. majd visszatérünk rá ha normális cucc lesz. de persze simán lehet akkor is :D nembaj. játéknak jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93027) Frawly válasza HSM (#93025) üzenetére


Frawly
veterán

Így van, átlag felhasználásnál a 4K számít, meg még egy jellemző, amit nem nagyon szokott tesztelni senki, a Crystalmark nem is tudja mérni: az elérési idő (ezt az AS SSD Benchmarkkal vagy HD Tune Proval lehet megmérni). Ezeken a RAID nem segít. A szekvenciális sebesség csak nagy fájloknál jön ki, és csak olyankor, ha a forrás/célmeghajtó hasonlóan gyors SSD vagy RAM drive és az adatbusz vagy SATA busz nem telítődött még, azaz van hová magukat kifutni a meghajtóknak.

[ Szerkesztve ]

(#93028) Frawly válasza fattyu (#93026) üzenetére


Frawly
veterán

Nem csak játéknak, akármire jó. Az SSD-k közötti különbségeket csak benchmarkoknál meg nagyon pontos stopperrel lehet kimutatni, de programok/OS betöltődésénél nem érezhető a sebességkülönbség, ilyen 0-1 másodperces különbözetek vannak. SSD-nél sokkal többet számít a méret, hogy az ember kényelmesen elférjen rajta, meg maradjon elég hely a vezérlőnek, hogy wear levelinggel zsonglőrködjön.

(#93029) batmanéhes


batmanéhes
tag

udv. van valakinek tuti tippje mini toltore x200s-hez? vagy ugy kerdem van-e tipp 20v 65w legkisebb "megbizhato" tapra? 65w dugasz lenne itthon. koszi

(#93030) #11620608


#11620608
törölt tag

Van egy eladó T410-es, megvenném a tesómnak ajándékba. Azt szeretném kérdezni, hogy az alap Inteles HD videokártyával mennek rajta a youtube-os full HD videók? Vagy érdemesebb lenne Nvidiásat venni?

(#93031) Tikakukac válasza #11620608 (#93030) üzenetére


Tikakukac
titán

Bőven jó az Inteles.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93032) Pistiboy88 válasza #11620608 (#93030) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Igen tökéletesen mennek. Nekem core i5 560m van benne, plusz alap intel vga, minden videót szépen visz. Bele egy ssd és szélsebes lesz. :)

(#93033) chab7


chab7
addikt

Sziasztok! T500-asban (és Win 10 alatt) ha a HDD-t kicserélem SDD-re akkor kell valami olyan driver amivel gyorsabb lesz, vagy amit már a HDD is "használt" azzal kell mennie? Vagy kell valamit telepíteni ami ahhoz kell, hogy kijöjjön a sebessége? Mert ugye a T500-hoz már nincsenek gyári driverek Win 10-hez. És ugyan nincs semmi felkiáltójeles, legtöbb mindent 7-eshez való driverrel tudtam pótolni, de minap pl tapasztaltam, hogy hiába volt jó eddig a trackpoint driver is, a gépházban pl nem görgetett, meg még egy-két helyen, annak ellenére, hogy nem adott hibát. Feltettem a legújabb x30-asokhoz kiadott win10-es drivert és így már mindenhol görget. Na ilyenre gondolok, hogy ugyan megy az SSD, de van-e esetleg valami direver ami kell a teljes tudásához? (Samsung 850 evo 250gigás).
Ha pedig nincs, mi az amivel tesztelni tudom a sebességét és az értékekből megmondja aki szintén T500-al használ, hogy megfelelő sebességen megy-e?
Ez a crystaldiskmark aminek fentebb vannak a screenshotjai, jó ehhez?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#93034) yanna válasza chab7 (#93033) üzenetére


yanna
őstag

(#93035) dugo_ válasza chab7 (#93033) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kell hozzá semmi plusz. Hagyd az alap szabványos MS AHCI drivert, mert azzal lesz TRIM-ed. Ezt majd ellenőrizd, hogy megy-e Harddisksentinellel vagy SSDOK-kal.

CDM-mel null fill beállítással rámérsz és 270MB/s körüli szekvenciális értékeket kell kapnod, ez a teteje SATAII-es gépben.

(#93036) joergie


joergie
őstag

Sziasztok!
Hosszú idő után újra van thinkpadom(x60s volt még fénykorában talán 2008ban.)
T430s lett most, és hát van egy pár issue, amire tudtok e megoldást?!

1.Van egy msata port, amibe tennék egy ssd-t, de 2101 hibával kidobja:
Error 2101 Detection error on HDD2 (mini sata). Erre van konkrét megoldás?
Kóboráramokról olvastam, meg hogy ki kell csavarozni a bill-t, meg biosupdate ugye(bár elég friss van), de annyira még nem ástam bele magam, rendeltem egy msata-sata átalakítót, de nem ez a hosszútávú megoldás...

2.Van egy szoftveres probléma, a wifit ledobálja, és ilyenkor megjelenik egy ablak. Aztán automatán visszacsatlakozik, nemtudom miért csinálja(valamit az airplane móddal babrál, de ahányszor kikapcsolom az airplane módot, mindig visszajön egy rövid idő után). Látszólag random időközönként dobja. Lenovo update software-el rátettem minden szükségeset, nyilván ezek közül vágja ki valamelyik a hisztit.

3.Mégegy hardveres kérdés lenne: T420s-be való akkuval vettem, ami annyit tesz, hogy nem tudja tölteni, és bootnál ki is valami ilyesmit:
The battery installed is not supported by this system and will not charge. Please replace the battery with the correct lenovo battery for this system
Megtaláltam az EC mod-ot, de még nem látom át, ebben van valakinek tapasztalta, hogy az akkut tudjam használni ezzel a készülékkel?

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#93037) edk- válasza joergie (#93036) üzenetére


edk-
őstag

Ez az ablak akkor jön fel, ha a rádiókat fizikailag kikapcsoló gombot használjuk. Kontakthiba?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#93038) joergie válasza edk- (#93037) üzenetére


joergie
őstag

Talált süllyedt. Amikor megnyomom a műanyagot a kapcsolónál, feljön ez az ablak. majd szétszedem. Ezer hála, egyel kevesebb probléma :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#93039) fattyu


fattyu
veterán

Na öröm bódottág. Megtörtént a gépcserém.

Patika x230 ips i7-3520 hyperx 256 mellé tárhelynek a 850 evo 500 msata 16gb.

Ez volt a legfájdalommentesebb gépváltás. tabletből ssd ki. ebbe bedug. synaptic drivert ujra kellett húzni és az ujjlenyomatokat regisztrálni.

Nagyon csecse. még bugázok bele egy magyar klavit talán. bár nem nagyon nézem szóval édesmindegy. :D

végre tökéletes gép :)

egy dologban jobb a tablet amugy. a kijelző alatt sokkal jobban kézre esett az ujjlenyomatolvasó. hüvelykujjra annyira adta. palmresten meg semmivel nem az igazi. ez legyen a legnagyobb baj mondjuk.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93040) Tikakukac válasza fattyu (#93039) üzenetére


Tikakukac
titán

2 dologban jobb a tablet: olcsóbban van bele gyári IPS komplett fedlappal, mint a legtöbb sima IPS. Azon agyalok akarok-e megint keresni kicsit ezen, bár annyira nem vonz, szoptam már eleget. Ezúton is THX LG!!!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93041) fattyu válasza Tikakukac (#93040) üzenetére


fattyu
veterán

ez csak egy dolog. mi a másik.

panelhibával meg ugy vagyok igaziból hogy van másik gépem is, meg sepillanat alatt befogom az egyik cégest ha történik valami. szóval ez nem motivál-

Megnéztem amugy egy 2170pt is. Nagyon vonzott hogy belerakok egy 3740-et. de a kijelzője még lcdnek is okádék volt és már a i7-3520as is úgy izzott hogy ihaj. az x230 meg nagyon kis csecsén megvan a 3520al.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93042) Tikakukac válasza fattyu (#93041) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát az első volt amit te írtál, én írtam a másodikat :B

Többit mindig mindenkinek az ízlésére szoktam bírni, ha meg tudja valaki oldani akkor nyilván nem gond :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93043) fattyu válasza Tikakukac (#93042) üzenetére


fattyu
veterán

ah értem. Na mindegy. én most lenni boldog vele.

pár hét és kézhez kapok egy yoga 370et. Nem fenyeget nagyon a veszély hogy kiváltja kötődésben az x230at de ha igen akkor szomorú leszek a kivágott lé miatt :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93044) Tikakukac válasza fattyu (#93043) üzenetére


Tikakukac
titán

Hú a Yoga, na az mókamiki :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93045) mobal


mobal
MODERÁTOR

Valakinek lenne kölcsönbe egy drága DP kábele? "Flickel" (megjelennek egy pillanatra ranom szürke kockák, pontok) dokkolóról az X230. T430 az tökéletes. Most egy olcsó kábelem van, kaptam egy ilyen tippet :P.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93046) fattyu válasza Tikakukac (#93044) üzenetére


fattyu
veterán

hogy teccik érteni? pozitívan vagy negatívan? :D

Mentségemre nem saját eszköz lesz. Frissen certifikált céges cucc és teszteljük.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93047) Tikakukac válasza fattyu (#93046) üzenetére


Tikakukac
titán

Egy felsővezetős társulat kapott úgy 15 darabot tavaly. 3 gépről tudok ami nem lett garis legalább egyszer és egyetlen gépről sem ami 3 héten belül meg lett volna javítva. 3 naponta kaptam egy üzit az állapotokról, nem árulok el titkot szerintem, hogy a céges gépek innentől nem levonók lesznek arrafele ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93048) fattyu válasza Tikakukac (#93047) üzenetére


fattyu
veterán

:D yo lesz akkor.

Garidő nálunk nem számít igazán. Flotta van. kap másik a user amíg garon van az eszköz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93049) Tikakukac válasza fattyu (#93048) üzenetére


Tikakukac
titán

Flotta itt is volt, csak nem egy tucat a fél millás gépekből, plusz itt ugye nem a szalagmunkásokat szopatták, hanem a krémet. Így pár százas megrendelés bukott. Van pár ilyen, csak drukkolni tudok, hogy beszakadjon kicsit a piac mindenhol alattuk és aztán megindul a fejlesztés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93050) fattyu válasza Tikakukac (#93049) üzenetére


fattyu
veterán

ja mondjuk ez a kategória nem a nagyjának megy itt sem.

meglássuk. zbook 15 g3al annyi de annyi szopás van hogy minden nap várom az emailt hogy szerződést bontottunk a hpval azt nem :D szóval nem hiszem eljön amit remélsz levononál sem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.