Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) simonjoe


simonjoe
őstag

bár nemtom mikor tekinthető késznek a rendszer, de nekem bizony közel egy perc, ebben sajnos benne van a pass beírás is, de nem vagyok lassú kezű.

Joe

(#52852) cildren válasza lakkusjj (#52850) üzenetére


cildren
tag

T61 Kingston V300 Win8.1 kb 25 másodperc de sok automatikusan induló program esetén 40 másodperc is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#52853) Chaser válasza parkasz (#52842) üzenetére


Chaser
titán

Úgy gondoltam veszel egyet és azt bontod el:)

xcds: Nem tudom hol a hiba, nekem egyik TP-nél se volt gond a samuval.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52854) Gondwana válasza simonjoe (#52851) üzenetére


Gondwana
addikt

Próbaképpen ha kikapod a wifikártyát (tehát nem csak letiltod), meglepő gyorsulások képesek bekövetkezni egyes thinkpadeknél bootoláskor. (Az én X201-em Win7x64-gyel ilyen pl. - az lehet, hogy intelék jó hardvert gyártanak, de nem ez lenne az első eset, amikor bebizonyosodik, hogy a hozzá való driver szakdolgozatnak is csak közepes alá lenne elég.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52855) Schuby


Schuby
aktív tag

T400+intel 530 biometrikus azonosítással, bekapcsoló gomb megnyomásától az utolsó minialkalmazás megjelenéséig 45 mp. híresen lassú Kasperskyvel. ugyan ez HDD vel 3:15"

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#52856) xcds válasza Chaser (#52853) üzenetére


xcds
őstag

Gond nekem sincs, csak gyorsabbra számítottam. De úgy látom másnak is 30-45mp a boot idő win7-el.

Mondjuk egy vmit gyanítok. Elég sok automatikusan induló programom van és a legtöbb a lenovo szarja. De vmilyen szinten szükség van rájuk. Lehet, azok fogják vissza. Pl a power managert akármikor el akarom indítani, másodperceket kell várni rá. Ha bezárom és újra elindítom, akkor is, pedig akkor már nem ssd-ről tölti be.

[ Szerkesztve ]

(#52857) xcds válasza xcds (#52856) üzenetére


xcds
őstag

Hozzáteszem, nekem intel ssd-vel is ugyan ilyen volt.

(#52858) Chaser válasza xcds (#52857) üzenetére


Chaser
titán

Ott a géppel van valami. Nálam SSD-vel pwm is szinte egyből indul.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52859) xcds válasza Chaser (#52858) üzenetére


xcds
őstag

Egy régebbi verzót használok (3.67). A kezdő képernyő szinte azonnal megjelenik és kb 3mp, míg átvált a beállításokra. Tesztelje már más is, kiv vagyok.

(#52860) cadeyrn válasza Az-X (#52846) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Nem, nem lehet; az x300-ban a pci-e foglalat nem tud msata-t fogadni.
Illetve elméletileg megforraszható, de az talán kicsit erős.

A megoldásod:
- wlan kártya helyére egy corestore mv ( mert az egy full length mini pci-e )
- feles wlan kártya a wireless usb foglalatába ( létezik feles intel 5300, de mintha butább lenne, mint a teljes, amúgy meg atheros vagy intel 6200/6300 )
- modbios

Ez így elvileg megy.

[ Szerkesztve ]

(#52861) Chaser válasza xcds (#52859) üzenetére


Chaser
titán

Jelenleg se TP-m, se SSD-m :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52862) ro_bert17 válasza cadeyrn (#52860) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az 1,8-as meghajtó helyére tett adapterrel meg lehet szólaltatni nem? [link]

(#52863) Az-X válasza cadeyrn (#52860) üzenetére


Az-X
őstag

Belső foglalat?
Vagy az sem játszi? Csak mert mSATA-ból nagyobb a választék mint az 1,8"-osból. Illetve akkor az 1,8-as helyre tehetnék mondjuk egy 500-as winyót.

:)

(#52864) cadeyrn válasza Az-X (#52863) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

hm, erről nem tudtam, hogy van, akkor viszont ide mehet a corestore.
mSATA speciális minipci-e foglalatot igényel, ami ismereteim szerint akkoriban még nem volt ezekben a gépekben.

SZERK: mondjuk ahogy a képet elnézem, nem fog beférni, lévén a corestore alján is van alkatrész, olyan 1mm kéne neki alul ( ezért kellett lereszelnem az x200-ban a foglalatot )

[ Szerkesztve ]

(#52865) Az-X válasza cadeyrn (#52864) üzenetére


Az-X
őstag

És ilyen corestore-t hol lehet kapni? Illetve mik vele a tapasztalatok sebesség terén?

:)

(#52866) Sensei válasza xcds (#52859) üzenetére


Sensei
tag

Dettó. Egyébként nekem a legújabb van fent.
T420si + Samsung 830

Mod: Egyébként a Samsunggal nálam semmi gond nincs, teszi a dolgát ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#52867) xcds válasza Sensei (#52866) üzenetére


xcds
őstag

Na, kösz. Egyébként nekem sincs semmi gondom vele, fél év alatt egyszer sem "tévesztett".

(#52868) Chaser válasza Sensei (#52866) üzenetére


Chaser
titán

Jah hogy úgy. Az a sw miatt van, infokat gyűjt a gépről. Ha elindítjátok a win media centert és 2-3 sec alatt indul akkor nincs ott gond. HDD-n 7-10 sec.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52869) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok!

Egy t43-ra szerintetek mennyire öngyilkos ötlet w7/8 telepítése? :)

Everybody lies.

(#52870) Tim82 válasza Pttypang (#52869) üzenetére


Tim82
nagyúr

Win 7 biztosan egészen tűrhetően elfut rajta, ha a maximális 2GB RAM benne van. Az IDE vinyó lesz a szűk keresztmetszet, ha lassú lesz, amiatt lesz. Win 8-at nem tudom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52871) Pttypang válasza Tim82 (#52870) üzenetére


Pttypang
veterán

Az utasításkészleteket szerintem hiányolná, legalábbis gondolom. Elvileg holnap fogom megvenni, szóval addig gondoltam azért utánaérdeklődöm, mit érdemes majd rádobnom :)
Egyenlőre a vásárláskor 1 giga ram lesz benne, majd bővítem, és a vinyón még gondolkodom, hogyan lehetne gyorsítani. Gondolom modernebb csatlakozó felületet nem érdemes keresni rajta o.O

Everybody lies.

(#52872) Tim82 válasza Pttypang (#52871) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg van valamilyen workaround Win 8 telepítésére non-PAE procis gépekre, de sosem próbáltam. Meg mintha a Sonoma platform ismerné a PAE-t már (az előző generációs Pentium M-ek nem).

Átalakítóval lehet próbálkozni SSD-vel (mSATA to 2,5" PATA), nekem is meg kellene tennem, apám T43-a tetűlassú a gyári 40 Gb-os HDD-vel. Érdemes lenne 7200rpm-es IDE notivinyót keresni majd a tiedbe, de a SATA vinyókhoz képest ritka/drága és csak használtan kapható.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52873) Pttypang válasza Tim82 (#52872) üzenetére


Pttypang
veterán

Én is az átalakítós megoldásra gondoltam, csak először lássam meg, mennyire tetűlassú, mert ez inkább érzésre megmondható dolog :) [Addig meg utána kell néznem akkor a többinek, meg még ddr2 modult is szereznem kell :D ]

Everybody lies.

(#52874) Tubi2


Tubi2
senior tag

Üdv köztetek, immár egy T400-ról! :)

Belekerült az SSD és egyelőre Win7-tel. De gondolkozok, hogy simán elviselném ezt a gépet vinyóval és az SSD átmehetne az asztali gépembe. :DDD

Ez a VGA átkapcsolásos dolog hogy működik? :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52875) Pttypang válasza Pttypang (#52873) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez mondjuk kicsit megmozgatta a fantáziámat, de érdekes ára van, viszont enyhe túlzásnak érzem a sata3-as ssd-t bele :DDD

(#52876) Tim82
Igen, amilyen gyakran használnám az optikai meghajtót, eléggé valószínű :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#52876) Tim82 válasza Pttypang (#52875) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem kell az optikai meghajtó, akkor az ilyesféle megoldás sem rossz, de szerintem magadtól össze tudod olcsóbban is vadászni az SSD-t és az. Ultrabay keretet.

A keret mindenesetre nem fog SATA I sebességet sem hozni.

Ja, meg ezt is olvasd el.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52877) btudos válasza Pttypang (#52869) üzenetére


btudos
veterán

T42p-n évek óta fut vészesetre egy Win7, 2 GB RAM-mal, és nincs látványos baja. Nem egy sebességbajnok, de ha kell, akkor jó szolgálatot tesz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52878) Pttypang válasza Tim82 (#52876) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez a cf átalakítós téma parádésan hangzik, szerintem akkor inkább kihagyom az SSD-t, egyszerűen nem éri meg.
(#52877) btudos
A sima PATA vinyóval? Azért érdekelne, hogy milyen a sebessége, mert ha nem muszáj, akkor inkább hagynám benne a gyárit.

Everybody lies.

(#52879) Tim82 válasza Pttypang (#52878) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem egészen értem, hogy a CF hogyan váltaná ki az SSD-t. Lényegében csak arra akartam kilyukadni, hogy mindenképpen kell ahhoz valami a belső vinyó helyre, hogy akkor se malmozzon a gép boot-kor, ha a rendszerlemez igazából az Ultrabay keretben van.

Amúgy egy nagyobb CF kártya szerintem bőven drágább már, mint egy hasonló tárkapacitású SATA SSD, szóval az SSD jobban megéri rendszerlemeznek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52880) btudos válasza Pttypang (#52878) üzenetére


btudos
veterán

Nem az eredeti, de egy PATA vinyó van benne, használható sebességre volt képes. Volt hogy egy napig párhuzamosan dolgoztam a T430-on és a T42p-n, nem éreztem használhatatlanul lassúnak.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52881) Pttypang válasza Tim82 (#52879) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem a kiváltásra értettem, hanem ,hogy az ssd meg az ssd-s ultrabay keret elég már így is, habár én azt hittem ,hogy mindenképpen kell valami, arra nem is gondoltam hirtelen ,hogy benne hagyom az alapból benne levő vinyót, és akkor nem kell a cf-el se mókolni. Akkor ezen mégis csak gondolkodom :) Arra, amire én használnám, szerintem nem is kell tulajdonképpen az ssd, ezt majd még meglátom, ha a kezemben lesz.

(#52880) btudos
5400 v 7200-asvolt benne mikor használtad ?

Everybody lies.

(#52882) btudos válasza Pttypang (#52881) üzenetére


btudos
veterán

Hát látod ez egy jó kérdés, szerintem 7200-as, de erre nem esküszöm, ennyire nem néztem bele a gép lelkébe. Majdnem 4 éve csak ügyeletes gép, amikor megjött a Win7 végleges verziója feltelepítettük rá, azóta rajta van és megy ha kell valami miatt, de már nem emlékszem mi van benne.

Azt tudom hogy a kijelzője 1600*1200 és még mindig zseniális, ahogy a billentyűzetét is imádom :B

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52883) Pttypang válasza btudos (#52882) üzenetére


Pttypang
veterán

Remélem én is hasonló tapasztalatokat fogok szerezni :)
Addig is elő kell halásznom egy 32 bites w7-et, ugyanis csak 64-es van -.-"

Everybody lies.

(#52884) simonjoe


simonjoe
őstag

valakinek olcsó KB??? :DD
http://viewitem.eim.ebay.hu/100-x-Lenovo-Tastatur-fr-T410s-T510-W510-X220-T420-T520-W520-45N2153/360743484332/item

Joe

(#52885) Chaser válasza simonjoe (#52884) üzenetére


Chaser
titán

A magyar egyesével olcsóbb ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52886) Tim82 válasza btudos (#52882) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T42p gyári vinyója is 7200rpm-es, csak nem lefelé bővítettétek. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52887) Fifi válasza simonjoe (#52884) üzenetére


Fifi
őstag

Ha kell valakinek egy ilyen, akkor a századáért eladom az enyémet. :D
Igaz ez nem új, de kb. 3 alkalommal volt használva.

Szerk.: Most látom, hogy ez száz darabra vonatkozik. Akkor még az én áramból is alkudhattok. :K

[ Szerkesztve ]

(#52888) btudos válasza Tim82 (#52886) üzenetére


btudos
veterán

Van abból többféle is, de valószínűleg nem szivattuk meg magunkat egy lassabb HDD-vel :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52889) cadeyrn válasza Az-X (#52865) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

corestore mv, mlc, 64GB egész korrekt áron, itt egy még jobb áron ( a többihez viszonyítva )
A sebesség tesztekre keresni kell.

Részemről: egy T400 + Samsung 470 64GB-ról váltottam át rá X200-ban, hasonlónak érződik a használat közben, de szerintem az X200 procija ( lévén gyengébb ) fogja vissza egy kicsit.

(#52890) lapa válasza cadeyrn (#52889) üzenetére


lapa
veterán

jó lesz ez, nem ártana ha a wint is mellé tudnám rakni, mert az xp már nagyon halódik virtuálboxban. a 32-esre azért neccesen fér el egy win7 bloatware.

amúgy az megvan, ugye, hogy ez max 50 giga körül lesz formázva?

(#52891) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mennyire volna igény x200s alaplapra? Hozatnék 1-et és ha kellene még 1-et is. 15k-s lenne a biznisz. SL9300-s mindkettő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52892) lapa válasza Tikakukac (#52891) üzenetére


lapa
veterán

nekem io panel szalagkábelre lenne igény. alaplap csere majd akkor lesz mikor már korsóból isznak a kölkök és azt borogatják bele.

[ Szerkesztve ]

(#52893) parkasz válasza Tikakukac (#52891) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

x200-ba jó lehet? Nekem akkor kellene. :K
Esetleg tudsz sima x200-ast is?

(#52894) Tikakukac válasza lapa (#52892) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom mi legyen, a jelenlegi terv az egy szerver építése a jelenleg akksiról működni képtelen lapból. A szívás a mostaninál az, hogy akit tudok, annak nincs ideje ránézni sem, én pedig nem érzem magamban a spirituszt, hogy megbuheráljam az amúgy tökéletes lapot. Amúgy lehet az elbontódik, emebből behozatok 2-t és lesz ami lesz.

parkasz: Bele kell mennie, ugyanaz az egész elméletileg. A sima x200 az rohadt drága, legalábbis az már inkább megéri bontani egy gépet.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52895) lapa válasza Tikakukac (#52894) üzenetére


lapa
veterán

mit kell buherálni rajta? amúgy meg persze x200s szervert minden háztartásba.

[ Szerkesztve ]

(#52896) parkasz válasza Tikakukac (#52894) üzenetére


parkasz
senior tag

értem, valahogy sejtettem ;)
amúgy azért kérdem, mert elvileg más a hűtője így gondolom azt is kll cseréljek. emlékeim szerint az x201 alaplapja kompatibilis vele egy az egyben

(#52897) Tikakukac válasza lapa (#52895) üzenetére


Tikakukac
titán

Az akksi használatért felelős részt. Látom az akksit, töltöm az akksit, mindenem másom működik, de makacs vagyok. Mondaná az alaplapom.

Maga az ötlet brilliáns, hogy ebből építek egy aranyos kis szervert, mert tényleg minden klappolna. Csak azért na, akkor most nem hozatnék be 2-3 félig elbontott x200s-t feleslegesen, mert nem tudom mekkora az igény, és a végén a nyakamon marad :B

parkasz: Még hűtőt is tudnák rá szermányolni, a kérdés az, hogy hozassam-e be mind a 3 darabot, vagy ne :B Mert úgy lenne gazdaságos :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52898) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!
Használ valaki T400-ason Linuxot? Tudja e használni az ujjlenyomat olvasót?

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#52899) Gondwana válasza icoj69 (#52898) üzenetére


Gondwana
addikt

Igaz, nem tùl rég òta, de igen, működik.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52900) icoj69 válasza Gondwana (#52899) üzenetére


icoj69
tag

Milyen csomagok kellenek hozzá?

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.