Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) sigidi válasza Tim82 (#51499) üzenetére


sigidi
tag

Nem néztem most meg a linket, de nekem X200s van és ebben van webkamera.

Expect the unexpected.

(#51552) chab7 válasza Chaser (#51550) üzenetére


chab7
addikt

Ezt én is tanúsítom. :K Hang = 0. 3000-nél már közel hajolva hallani valamit :U
Csendes, hűvös, még nyáron is.
Amilyen jó állapotban én vettem a T500-at ez a T61 tényleg soknak tűnik ugyanabban az árban.

Más: Van egy érdekes jelenségem. Szoftveres bugnak gondolom, főleg mert már az R52-nél is tapasztaltam hasonlót. A probléma Linux op. rendszeren van jelen - Windowst mivel nem használok annál nem tudom.
A hibajelenség az, hogy mikor gépelek (mint most itt is a fórumra) előfordul, hogy az történik mintha a touchpadhoz érnék és a szövegben máshová ugrik a kurzor. Mivel nem vakon gépelek, így van hogy azonnal nem is látom ezt és egy-két szót már rossz helyre írok emiatt.
Az R52-nél a touchpad túl érzékenységére gyanakodtam, de mivel itt is előfordul ez már nem hardveres gond lesz hanem valami szoftveres. Ezt tovább gondolva pedig a touchpad linuxos drivere lehet a ludas - bár mivel olyankor is előfordul mikor közelébe nem nyúlok a tapogatónak, így elég érdekes.
A csavar a történetben most jön :)
A minap felfedeztem mikor történik ez a jelenség. Amikor beírom valahol a szövegben a "csak" szót.
Azaz elég csak "csa" kezdetű szót írnom, tehát a nevemre (csaba) és egyéb ilyen szavakra is előfordul (csatorna,csapás... eddig ezeket fedeztem fel). Nem mindig, mert ha lassan írok akkor nem. De ha gyorsan gépelek akkor szinte mindig és minden csa kezdetű szónál feljebb ugrik a kurzor egy-két sornyit a szövegben.
Most, hogy felvázoltam az x-aktámat, kíváncsi vagyok mit mondtok mi a nyavalya lehet ez?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#51553) ro_bert17 válasza Chaser (#51534) üzenetére


ro_bert17
őstag

No igen. Az "opciót" lassan külön termékként érkékesítik a gyártók.

(#51554) Teejay83


Teejay83
tag

hello

Segítsetek légyszi!
IBM R50-be keresek HDD keretet(IDE vinyóhoz),a kérdésem az lenne,hogy a satás hdd keret pl.T60-é jó e hozzá?vagy más méret?egyáltalán nem lehet belerakni?

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#51555) solaris7 válasza Chaser (#51550) üzenetére


solaris7
tag

Csak azért volt ez a dilemma hogy van-e mindben T400 - ban integrált kártya mert egy két hirdetésben csak a dedikált vga-t említették.
Köszi!

(#51556) Chaser válasza Teejay83 (#51554) üzenetére


Chaser
titán

Jó hozzá a T60 keret, lehet az előlapi kialakítás más lesz, az is lehet abban 12.7-es DVD van, de működik benne.

solaris7: Ettől a szériától kezdve minden TP-ben van intel a diszkrét mellett ha raktak bele. 1-2 modellnél nem használható az intel, vagy csak automatikus választási lehetőség nélkül, talán T410-nél v 510-nél van így.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51557) Tim82 válasza Chaser (#51556) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nem az ultrabay caddy-ra gondol.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51558) Francia91 válasza solaris7 (#51555) üzenetére


Francia91
veterán

Amelyikben ATI van, abban ott van az Intel GMA 4500MHD is. Váltható grafikás a T400/T500, amelyik dedikált GPU-val (is) rendelkezik. Ebben az esetben azt használod, amelyikhez kedved és igényed van.
Én a T500 esetében az ATI HD3650-est csak játék és 3D CAD használatakor kapcsolom be, minden másra az Intel-t használom.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51559) Chaser válasza Tim82 (#51557) üzenetére


Chaser
titán

Lehet:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51560) sannyii


sannyii
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy T400-asom van a következő problémával. Bekapcsolásnál egy jó fél percig fekete a képernyő, aztán megjelenik a logó ez is jelentős ideig úgy marad, és a boot előtt a kurzor villog megint huzamosabb ideig. Magyarul ami alapból kb 5 sec szokott lenni, az ennél 1.5 perc kb. Innentől kezdve minden hibátlan, bebootol és megy tökéletesen Win7-tel. Kikapcsolásnál kijelző kikapcs, de utána még világítva marad a működést jelző LED és csak hosszú kikapcsológomb után lehet újra bekapcsolni, magyarul nem kapcsol ki "teljesen". Mi lehet a gond vele? Legfrissebb bios van rajta. Köszi a HELPET!!!

(#51561) sannyii válasza sannyii (#51560) üzenetére


sannyii
csendes tag

Ja a gépről pedig, nem tudom számít-e: P8700 2GB 160GB Intel VGA

(#51562) Dhampir válasza Chaser (#51550) üzenetére


Dhampir
félisten

A T500 szinte "szellemgép". Néma Bob hozzá képest harsog. :)

(#51563) Gondwana válasza Dhampir (#51562) üzenetére


Gondwana
addikt

De tényleg :K - na jó, ez inkább egy NV-grafikás T520 i7-tel...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#51564) Teejay83 válasza Chaser (#51556) üzenetére


Teejay83
tag

Köszönöm a megerősítést :R

DPS Hungary- szoftverrobot fejlesztés-online marketing támogatás-rendszerek bővítése,korszerűsítése-digitalizáció-IT biztonsági tanácsadás | www.onlineasszisztens.com | www.dpshungary.eu |

(#51565) Mike... válasza Tim82 (#51523) üzenetére


Mike...
tag

És a 6363-A7G ?

(#51566) Tim82 válasza Mike... (#51565) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az általad is linkelt doksiban rá tudsz keresni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51567) lapa válasza sannyii (#51560) üzenetére


lapa
veterán

vinyót kiszeded ugyanúgy lassú az eleje? bios reset megvolt? nekem ennyi ötletem van.

(#51568) rgeorge válasza sannyii (#51560) üzenetére


rgeorge
addikt

HDD-t nézd meg HD Sentinellel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51569) sannyii válasza rgeorge (#51568) üzenetére


sannyii
csendes tag

Köszi a helpet. Kondíció 99 teljesítmény 100, 1 gyanús szektor, ami nem hibás, semmi extra, de ha jól emlékszem hdd nélkül is szenved ugyanennyit, mielőtt rájön, h nincs benne vinyó, valamint azt sem vágom, miért nem kapcsol ki normálisan. Valami ötlet még esetleg? Hátha valaki találkozott már hasonlóval.
:R

(#51570) Mike... válasza Tim82 (#51566) üzenetére


Mike...
tag

Nem találom benne azért kérdeztem, de ahogy nézem nem touch-os, és wxga-s

(#51571) rgeorge válasza sannyii (#51569) üzenetére


rgeorge
addikt

Mintha a wifi is okozhatna ilyet, de ez csak vaktában lövöldözés.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51572) otps válasza kraftxld (#51479) üzenetére


otps
aktív tag

Azon túl kicsi nekem a képpont méret. :(

(#51573) otps válasza brekiisti (#51480) üzenetére


otps
aktív tag

Ő - Smartservice Kft. 1117 Budapest Prielle K. u. 4.

vagy ő - Systrend Zrt. 1037 Budapest Bokor u. 15-21.?

(#51574) franc0


franc0
őstag

Beállok én is a kesergők sorába.
Kezembe került egy T430. Nem eresztem bő lére: fullszar burkolat, fullszar billentyűzet.
Ideje vennem egy tartalék X200-at, mert ha már kevés lesz a C2D, ebből simán MBA lesz nálam is.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#51575) Shatterstar válasza franc0 (#51574) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Azt hallottam hogy a régiek nyomába sem ér na,de ennyire?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51576) soldi3r válasza franc0 (#51574) üzenetére


soldi3r
veterán

x220 vagy t420s :)
en ezeket nezegettem mostanaban, de vegul egy tabletet vettem

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#51577) Mike...


Mike...
tag

A lenovo notebookjaimra miért nem tudom feltelepíteni az audio drivert?
Az x60 tabletnél például azt írja hogy:
"The HDA audio Bus driver is required and not found"
Ha meg megpróbálom ezt leszedni és feltenni, arra azt írja hogy nem szükséges..
Hát WTF??!

(#51578) kraftxld válasza Mike... (#51577) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

XP SP2?
Ha igen, akkor a KB888111-es patch-et fel kell rakni, de leginkább az SP3-at kéne meg az utána lévő 150 patch-et.
System Update-el próbálod telepíteni?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51579) Mike... válasza kraftxld (#51578) üzenetére


Mike...
tag

xp sp2 tablet edition, de ugye mivel az eredeti kódot a gép alján nem fogadja el, így nem az van beütve, és emiatt a frissítéseket is kilőttem.

(#51580) kraftxld válasza Mike... (#51579) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor rendes telepítővel kell nyomni, hogy elfogadja :) Frissítetlen XP SP2-vel mászkálni a neten eléggé bátor dolog.
De amúgy tényleg a KB888111-es patch kell neked.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51581) Mike... válasza kraftxld (#51580) üzenetére


Mike...
tag

Le lehet tölteni valahonnan olyan eredeti telepítő lemez tartlamat ami elfogadja az eredeti kódot?

(#51582) kraftxld válasza Mike... (#51581) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, a net bugyraiban minden megtalálható :)
Recovery partíció nincs a gépen? Onnan a legegyszerűbb visszaállítani, ha nincs legyalulva.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51583) HalasKYO válasza Francia91 (#48750) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Heló!

Nekem is T500 as van, win8 van rátéve, de nekem nem akar menni a switchable graphic.
Te hogyan oldottad ezt meg ? Köszi előre is.
Jöhet PM-ben is.

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#51584) Francia91 válasza HalasKYO (#51583) üzenetére


Francia91
veterán

C:/DRIVERS mappába kicsomagolja a Switchable Drivert (Win7-es verziót), ezután ne negedd telepíteni
Menj az adott helyre, majd a "SETUP.EXE"-re kattints jobb gombbal --> Kompatibilitás fül ---> Windows 7 kompatibilitási mód ---> Rendszergazdai jogosultság legyen bepipálva

Power Manager telepítése ugyanígy! :)

A kép ne zavarjon meg, a Skype ikonja volt a leközelebb :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51585) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Az imént cseréltem ram-ot a gépben (T61) 1-ről 3 gigára upgradeltem. Érződik a plusz 2 memória hatása, viszont az everest-ben számomra nem egyértelműek a dolgok! Mutatom is:

[link]

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51586) rekop válasza Shatterstar (#51585) üzenetére


rekop
senior tag

Mi ezzel a baj? Én nem látok ezen semmi különöset.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51587) Tim82 válasza Shatterstar (#51585) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem értem a problémát.

A RAM-jaidra csak a Fizikai memória rész vonatkozik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51588) Shatterstar válasza Tim82 (#51587) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Eddig én is eljutottam,de a kihasználtság résznél írt 38% kissé összezavart. Most akkor mennyit lát ténylegesen a gépem? Elnézést a hülye kérdésekért,de ezidáig még nem csináltam ram bővítést :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51589) Chaser válasza Shatterstar (#51588) üzenetére


Chaser
titán

38% van tele adattal, a többi üres. Látja mind a 3GB-t, ha szükséges majd használja is.

szerk: franc0 Nekem se lesz új TP-m...gari sz@r ahogy van, minőség se a régi, nem vagyok mazochista..ha TP feeling kell T500-ig bezárólag valami és megoldva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51590) Schuby válasza Shatterstar (#51585) üzenetére


Schuby
aktív tag

jól gondolom hogy a használt és szabad részek zavarnak meg?
Összes=ennyi ram van a gépedben
Használt= jelenleg ennyit használ az oprendszer az összesből(mint a foglalt rész a merevlemezen)
Szabad= elérhető, de nem használt memoria (Mint az üres hely a merevlemezen)

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#51591) rekop válasza Shatterstar (#51588) üzenetére


rekop
senior tag

Szerk: már leírták előttem

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51592) Shatterstar válasza Chaser (#51589) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

& Schuby: Köszönöm az eligazítást. Már átlátom a dolgok működését :R

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51593) soldi3r válasza Chaser (#51589) üzenetére


soldi3r
veterán

en is lemondtam rola, de egyebkent a latitude minosege sem a regi, latszik, hogy lengyel, azt sem veszek szivesen legkozelebb, csak a gari miatt
lehet atpartolok a hp-hoz :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#51594) Chaser válasza Shatterstar (#51592) üzenetére


Chaser
titán

Indíts el egy prime95 blend tesztet, mindjárt megnő a kihasználtság:)

soldi3r: Most E6520-ról írok, tudjátok milyen kritikus vagyok..ebbe nem igazán tudok belekötni. Ha minden igaz latikat már egy ideje nem a lengyeleknél rakják össze. Bele néztem, belül is minden rendben. Egyedüli negatívum a tömege, a több mm-es alu fedlap nem marketing duma. Rohadt masszív a ház is. Veszett jó ez a gumiszerű borítás a palmresten, nagyon kényelmes, könnyen takarítható. Billzet minősége T60 NMB-hez képest ha az 10/10 akkor ez is..ráadásul nem olyan könnyen csillire csiszolható mint a TP billzetek. Kezdi kinőni a gyerek betegségeit a dell, pad is teljesen korrekt. Csiklón van még mit javítaniuk:) Lehet a következő szériában már az is jó lesz, vagy 6530-ban már jó is. Ultrabay is van, csikló is, backlit is..TP feeling az nincs sajnos, de hát nem lehet minden tökéletes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51595) Dhampir válasza Chaser (#51594) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó kis gép. :K

A Dell és a HP notik BIOS-a tetszik a legjobban. Nagyon részletesen konfigurálhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#51596) otps


otps
aktív tag

Újszerű amerikai X61-es billentyűzetet hol kapok megbízható forrásból? Ha amerikai címre olcsóbb a szállítás, az is játszik.

(#51597) karamblo válasza Francia91 (#51558) üzenetére


karamblo
tag

És hogy lehet váltani ??? Linuxot használok.

(#51598) kraftxld válasza otps (#51596) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ebay?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51599) otps válasza kraftxld (#51598) üzenetére


otps
aktív tag

M, mint megbízható. OK, melyik eladó? ;)

(#51600) kraftxld válasza otps (#51599) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mondjuk amelyiknek jó a feedback-je? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.