Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) CharlieDrop válasza dauphin (#67988) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sikerült ma olvasnom :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#68002) dauphin válasza CharlieDrop (#68001) üzenetére


dauphin
aktív tag

Ha egyre gondolunk az "olvasás" kapcsán, akkor már meg is válaszoltam! :)

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#68003) FF23 válasza Colonel993 (#68000) üzenetére


FF23
senior tag

Szerencsére annyira nem létszükség. A HDD már kiugrott belőle az adatok miatt.

ivana- az lesz, ha nem lesz rá donor.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#68004) ambua válasza ambua (#67954) üzenetére


ambua
újonc

Sziasztok!

Valaki meg tudná írni nekem, hogy mi a baj ezzel a laptoppal: [link] ?
Egy kicsit bővebb indoklást szeretnék, mint hogy ez sz.r és felejtsem el. Néztem külföldi teszteket, de ott nem írtak semmi riasztót a wifi problémán kívül, ami viszont állítólag megoldódott azóta.

Üdv

(#68005) FoxiestFox válasza ambua (#68004) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Csodálatos laptop, elégedetten fogod használni 15 évig, semmi gond nincs vele, na, hagyjál minket nyugodni. :D

(#68006) ambua válasza FoxiestFox (#68005) üzenetére


ambua
újonc

Bocsánat!
Nem tudtam, hogy privát topic.
De azért köszönöm a választ. Nagyon hasznos volt :R

(#68007) CharlieDrop válasza dauphin (#68002) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jah :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#68008) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hol lehetne 2504-es dokkot kapni normális áron?

(#68009) ivana válasza ambua (#68006) üzenetére


ivana
Ármester

Az E és az S széria az budget cucc, itt az alapvető téma általában a T, X és W széria amik rendes üzleti gépek, rollcage-el.

(#68008) dying_star: Aprón 3500Ft.

[ Szerkesztve ]

(#68010) Francia91 válasza FoxiestFox (#68008) üzenetére


Francia91
veterán

Mi a normális ár Neked? 3500-4000 Ft-okért látok aprón, szerintem az nem egy hatalmas ár érte

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68011) FoxiestFox válasza Francia91 (#68010) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez ilyen csalogató-üzenet volt, hátha valamelyik fórumtársnak épp van, és akkor megbízható forrás ftw :D

(#68012) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok

C meghajtóm komplett -egy az egyben- másolására, backupolására milyen módszert ajánlotok? Töltsem le a lenovo féle rescue and recovery-t, vagy jó a beépített windowsos backup rendszer, esetleg van egyéb közkedvelt program hozzá?
Tehát a lényeg az lenne, hogy ne csak egy recovery-t csináljak, de minden egyes byte-ot leklónozzak a C meghajtóról egy külső merevlemezre.

Köszi!

(#68013) Francia91 válasza Pszihonaranc (#68012) üzenetére


Francia91
veterán

Acronis True Image, vagy Norton Ghost. Ezeket ismerem es hasznalom en

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68014) FoxiestFox válasza Pszihonaranc (#68012) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem heti egyszer fut le a backup a sima Windowsos módszerrel a caddy-ben lévő vinyóra.
Bár visszaállítanom még nem kellett, nem tudom, mennyire megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#68015) mtade


mtade
aktív tag

Sziasztok!
Aprón kinéztem egy t60at. Tudtok segíteni, milyen gyakori hibái lehetnek, amit érdemes / meg lehet nézni?
Köszönöm előre is a választ!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#68016) scarbantia válasza YumeD (#50269) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ezért hatalmas nagy köszönet!!! :R :R :R
Sokkal élhetőbb lett tőle a LED-es panel, határozottan kellemesebb!
Én is kíváncsi lennék a valós frekvenciára amúgy, meg hogy milyen max. értéket merjek beadni neki. :)

(#68017) Aethelstone válasza ambua (#68004) üzenetére


Aethelstone
addikt

Van a business és a consumer kategória. Ez a consumer kategória.

Bővebben:

Milyen laptopot vegyek....

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68018) dabgergo


dabgergo
őstag

Sajnos nem találom a régebbi kommentet amiben már egyszer kaptam választ, szóval újra:

T530-ba milyen SSD ajánlott (256-os kéne), mekkora megy bele, van-e olyan típus ami kimondottan ajánlott?

Thx! :R

(#68019) Tim82 válasza dabgergo (#68018) üzenetére


Tim82
nagyúr

7 mm-es vastagságú legyen, 9,5 mm-es nem lesz jó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68020) YumeD válasza scarbantia (#67997) üzenetére


YumeD
tag

Szintén W510-et nyúzok,nekem nem vöröses volt hanem lilás, de a kalibráció után majdnem tökéletes lett.
Amúgy nekem nem fényesedik a palmrest feltűnőbben mint a T61-en. Jah, és jótanács: registry-ben keress rá a "PanelPWMFrequency" kulcsra és írd át DEC 2000-re. Sok fejfájástól megkímélheted vele magadat,.(következő nvidia driver installig:D )

(#68021) Aethelstone válasza dabgergo (#68018) üzenetére


Aethelstone
addikt

Szerintem SSD-ből gyakorlatilag mind1. Ne legyen régi, legyen rajta gari. Kb.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68022) FoxiestFox válasza Aethelstone (#68021) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igazából minél régibb, annál jobb. Állítólag az újakba már kisebb csíkszélességen gyártott memóriák vannak, amik kevesebbet viselnek el.

(#68023) Aethelstone válasza FoxiestFox (#68022) üzenetére


Aethelstone
addikt

Igazából hamarabb avulnak el ezek a cuccok erkölcsileg, mint technikailag. Tehát előbb fog elfogyni a 250GB és beruház az ember egy nagyobbra, mint ahogy lejár a 3 év gari és elromlana :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68024) FoxiestFox válasza Aethelstone (#68023) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem sokan leszünk úgy, mint a vinyókkal, hogy gépről gépre megy, és nem cserélgetjük, ha nem muszáj.

(#68025) dabgergo válasza Tim82 (#68019) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm!
Akkor pl. ez az A-Data tökéletes lenne bele?

Ha ezt a HDD helyére szeretném átrakni, a HDD-t pedig a optikai meghajtó helyére, akkor még milyen cuccok fognak kelleni h be is tudjam ezeket rakni?

Illetve tud vki olyan programot javasolni amivel a jelenlegi HDD tartalmát 100%-ban át tudom másolni az új SSD-re úgy h ezzel meg tudjam előzni h újra kelljen rakni a windowst?

[ Szerkesztve ]

(#68026) Aethelstone válasza FoxiestFox (#68024) üzenetére


Aethelstone
addikt

Világos, de egy 32/64 GB-s SSD-t már nem igazán hurcolok tovább. Mondjuk 4 éve még nagyon bejövős volt :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68027) Tim82 válasza dabgergo (#68025) üzenetére


Tim82
nagyúr

Személyes tapasztalatom nincs vele, de szerepel a Milyen SSD-t vegyek?-topik ajánlottjai között.

Egy megfelelő szabványú Ultrabay caddy (vinyókeret) kell a művelethez. Ha van a T530-adnak recovery partíciója, akkor Acronis, ha nincs, akkor Macrium Reflect Free - szerintem, de majd ajánlanak mások mást is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68028) FoxiestFox válasza Aethelstone (#68026) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tekintve az oprendszerek helyigényét (7, 8, 8.1 is bővel elfér egy 64-esen, minden másra ott a HDD) én nem szándékozom cserélni a V300-am, míg meg nem adja magát. Még minimum két laptopot szolgáljon csak ki. Ez olyan ~4 év körül van nálam.

(#68029) Francia91 válasza FoxiestFox (#68028) üzenetére


Francia91
veterán

Ahogy szamolgat az ember, napi atlagos hasznalattal kb 20-30 ev egy SSD elettartama (a megadott maximalis irasi mennyiseget nezzuk)
Egy alap rendszernek tenyleg eleg 64 GB-os, de aki nagy programcsomagokat hasznal (mint pl en), annak minimum 120 GB-os nem art.
Az meg, hogy minden masra ott a HDD, nem mindig helytallo, az AutoCAD, Inventor es SolidEdge pl eszrevehetoen porgosebben, gyorsabban dolgozik SSD-rol, mint HDD-rol. De ez csak annak szamit, aki ilyenekkel dolgozik, atlag usernek nem annyira. Jatek pl jo a HDD-re, ott nincs hatalmas kulonbseg. En meg eppen elferek a 120-ason, de addig nem valtok, amig ez el nem pusztul, vagy masik notim nem lesz. Abba 250-esnel alabb nem fogom adni.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#68030) FoxiestFox válasza Francia91 (#68029) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az én felhasználási igényeimet nézve nyilatkoztam, mint azt többször nyilvánvalóvá is tettem :P

(#68031) scarbantia válasza YumeD (#68020) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Köszi a tippet, egyelőre csak 600-asra állítottam az előző hsz-ed alapján, de kipróbálom kétezres értéken is. :)
Ez a megoldás amúgy az optimusos W520-on is működhet?

Az enyémen kívül amúgy elég sok hirdetett W510-et láttam, amin a touchpad és a palmrest kikopott.

(#68032) dabgergo válasza Tim82 (#68027) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, akkor már majdnem megvagyok mindennel, már csak a pontos ultrabay caddy kéne.
Azt honnan tudom meg h a T530-hoz milyen kell?

(#68033) scarbantia válasza scarbantia (#68031) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hát ez nagyon frankó! :C DEC 2000-es értéken a gyakorlatban megszűnt PWM-es lenni. :)) Semmilyen vibrálás nem látszik! Nem is értem, hogy alapból miért nem így működik? Van ennek valami hátránya?

[ Szerkesztve ]

(#68034) Tim82 válasza dabgergo (#68032) üzenetére


Tim82
nagyúr

Serial Ultrabay Enhanced. Lehet, hogy kompatibilis a Serial Ultrabay Slim-mel, ezt nem tudom.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68037) Tim82 válasza mtade (#68015) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azon kívül, hogy a zsanérjának van kis holtjátéka (amúgy a T61-nek, T400-nak, T500-nak is), valamint a hardver kicsit elavult (pl. nem kezel le az alaplap chipsete 4 GB RAM-ot teljesen, csak ~ 3,2 GB-ot, a vinyót csak SATA I sebességen kezeli), alapvetően nem nagyon van gyengéje.

A Radeon X1300, X1400 GPU-s példányok tudnak melegedni, de meglehetősen sok rohangál még belőlük, szóval ennek ellenére is relatíve tartósak. Erre van megoldás amúgy, érdemes visszaolvasni "copper mod" keresőszavakra.

A hűtőventi hajlamos zajos lenni, azt nem árt cserélni vagy megkenni a tengelyét még időben valamilyen megfelelő zsírral.

Ha nem számít nagyon a súlya, akkor 15", 1400*1050-es (SXGA+) vagy 1600*1200-as (UXGA) felbontású kijelzős példányt keress, ezek IPS panelesek.

64 bites Windowst nem nagyon érdemes T60-ra tenni, még úgy sem, ha a processzor 64 bites, ami benne van, a fent említett RAM korlát miatt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68038) YumeD válasza scarbantia (#68033) üzenetére


YumeD
tag

Hangyaf*sznyival többet eszik a kijelző, de szerintem nem számottevően.
Vmiért úgy gondolták hogy jobb nekünk 200 körül az EC-ben, pedig elm. max 2000 -t bír.

(#68039) szlovibuki


szlovibuki
tag

Hello! Akad itt olyan, aki napi rendszerességgel használ T400-ast? A következő a problémám vele: a beépített hangszórókon nem jön ki hang. Nincs elnémítva, mindenhol maximumra van állítva és mégsem szólal meg. Fülhallgatón, külső hangszórón van hang, csak a beépítetteken nincs. Mi lehet a gond? :F

(#68040) scarbantia válasza YumeD (#68038) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hát ennyit bőven megér a dolog, majd spórolok máshol. :)

(#68041) Gondwana válasza szlovibuki (#68039) üzenetére


Gondwana
addikt

A fülhallgató csatlakozójában van egy kis leválasztó bizb@sz, ami tud kontakthibás lenni vagy szösszel eltömődni, 3.5mm jackkel ki-be huzigálva rendszerint megjavul, a gépet szétkapva és a csatlakozót belülről kifújva (szintén csatlakozóval birizgálva fujkálás közben) meg mindig megjavul.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#68042) dabgergo válasza Tim82 (#68034) üzenetére


dabgergo
őstag

Thx, akkor vmi ilyesmi akár eBay-ről is működhet vagy van vmi beváltabb modell amit szokás venni?

Az SSD-nek ha a main bay-be megy akkor nem kell semmilyen tartó cucc?

(#68043) Tim82 válasza dabgergo (#68042) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem hiszem, hogy bármi gond lenne a caddy-vel, amit linkeltél.

A HDD-nek nincs kis fémkerete (amiben 4 csavarral van rögzítve), két gumibakkal, mint a korábbi Thinkpad-eknél?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#68044) Aethelstone válasza FoxiestFox (#68028) üzenetére


Aethelstone
addikt

Nálam kell rá Win és Linux. Office, Java fejlesztőkörnyezet, World of Warcraft....szal, 120-al szűkösködöm :) 256-tól kezdődik az élet :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#68045) Sanya válasza FoxiestFox (#68022) üzenetére


Sanya
nagyúr

A vezérlő hamarabb elromlik, minthogy a sok írástól tönkremenjen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#68046) katzy86


katzy86
csendes tag

Udv Urak!
A szakmai segitsegetekre lenne szuksegem. Van egy Nagy megelegedessel hasznalt T400-asom, amibe sikerul beleboritanom egy tal porkoltet :D :O Azonnal kikapcsoltam, szetszedtem, papirtorlovel, fultisztitoval kitorolgettem, majd masnap osszeszereltem. De se kep se hang,hiaba dugom halozatra es az akksi is benne van, a visszajelzo ledjei csak random jeleznek illetve ha ilyenkor kitartoan nyomogatom a power gombot akkor elindul maga a gep, de a kijelzo nem aztan le is all. Ilyenkor a WiFi, BT es a mobilnet ikonjai nem vilagitanak. "Csak" alaplaphibas? Van megoldas?

(#68047) ivana válasza katzy86 (#68046) üzenetére


ivana
Ármester

Elvileg vízálló a billentyűzet, nem tudom, hogy kerülhetett bele a cucc. De tényleg jutott a lapra akkor lehet, hogy elszállt. Másnap összeszerelni ebben az esetben hiba volt, minimum 2-3 nap száradás kell egy ilyen után. Viszont az is lehet, hogy rosszul raktad össze, szedd szét megint, különös tekintettel a pasztára, mert ilyen túlmelegedéstől is lehet.

(#68048) katzy86 válasza ivana (#68047) üzenetére


katzy86
csendes tag

Ket honapja pasztaztam ujra. Alufesszeles nelkul 50 fok korul ment terhelve. Szoval nem hinnem hogy tulmelegedett. Ahol a monitor es miegymas szallagkabele van az alaplapra csatlakoztatva, ott azert folyt be kis poriszaft. Vizallonak lehet vizallo, ezt nem birta. :)

(#68049) mtade válasza Tim82 (#68037) üzenetére


mtade
aktív tag

Köszönöm a választ. Ez lett volna, de lett egy kis keverés vele, inkább lemondtam róla.

Mondjuk ahogy olvasgattam a thinkpadokról, egyre inkább úgy látom, hogy ilyen vonalon nézelődök tovább.

Mégegyszer köszönöm a választ!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#68050) FoxiestFox válasza katzy86 (#68048) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alkohollal törölgesd át a csatlakozóit szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.