Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) mutyuru válasza z00li (#51100) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nekem volna tobb eredeti is - X60as hdd-rol vettem le, de Nemetorszagbol draga lenne elkuldeni. :S

(#51102) Francia91 válasza soldi3r (#51098) üzenetére


Francia91
veterán

2 D-t bármi elvisz, de egy 3D-s 150-300 Mb-os Inventor rajzhoz már kell kraft (meg SSD sem ártana...) :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51103) z00li válasza mutyuru (#51101) üzenetére


z00li
senior tag

Valamikor nem jössz haza véletlenül? :F :B

(#51104) mutyuru válasza z00li (#51103) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Sajnos decembernel korabban nem jovok.

(#51105) katalin888


katalin888
aktív tag

Valaki tudja, hogy mi a kulonbseg a Lenovonal az Open SIM Card WW es a Mobile Access SIM technologia kozott???

(#51106) t52042405ug


t52042405ug
csendes tag

Sziasztok,

kérném a segítségeteket.
A T520-om (i5+NV4200) ventilátora felől (főleg akkor hallom erősen,ha a fülemhez emelem a gépet) pattogó hang hallatszik. Közelről olyan, mintha a lamellák izzanának és a tűzből kivéve lehűlve adnák ki ezt a fura pattogást. (Tudom, ha hasonlat kissé erős. :)) CPU hőmérséklet az Aida szerint 48-50 C°. Az egészet nem terhelt állapotban produkálja.
Valami hozzáérhet a hűtőbordákhoz? A gép még garanciális, elvigyem a szervizbe, nézzék meg ott?

Köszi: dt

(#51107) soldi3r válasza Francia91 (#51102) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem akkora rajzaim nincsenek, 2d-ben dolgozom, de nem sokaig tudom mar elkerulni a 3d-t (en inkabb a solodworks fele hajlok, olcsobb, mint az inventor es a cam resze szerintem jobb)

E30 (oo=[][]=oo)

(#51108) Dhampir válasza t52042405ug (#51106) üzenetére


Dhampir
félisten

Vidd el szervizbe.

(#51109) Chaser válasza scarbantia (#51093) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen.
1
2
3
4
5

Soha rosszabb ne legyen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51110) t52042405ug válasza Dhampir (#51108) üzenetére


t52042405ug
csendes tag

Elvittem a szervizbe. A szaki azt mondta, h sok laptop megfordult már a kezei között, de még ilyen történettel nem találkozott.
Hiba oka: a hővezető cső pattog. Megrendelte.

(#51111) cadeyrn válasza chab7 (#51055) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Ha a proc ciripelés is abbamaradna, akkor lehetne halkabb :)

(#51112) Dhampir válasza t52042405ug (#51110) üzenetére


Dhampir
félisten

Hm, ez érdekes. Köszönöm, hogy beszámoltál róla.

(#51113) z00li válasza mutyuru (#51104) üzenetére


z00li
senior tag

Azért köszi! :R

Esetleg másnak nincs ilyen cucca? :F

(#51114) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Mostanában rakoncátlankodik a Frankenpadom (T61p). Már korábban is csinált néhányszor ilyet, de ma kétszer is leállt. Se szó se beszéd, csinálom a dolgomat, és egyszer csak sutty, leáll a gép. :((

Hallottam már ilyen hibával Tp-ről, de mi lehet a gond? :F

(#51115) Chaser válasza scarbantia (#51114) üzenetére


Chaser
titán

Hőmérséklet hogy áll? "Sutty" jelenség régebbi gépeknél túl nagy hő miatt volt általában.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51116) mutyuru válasza scarbantia (#51114) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Ennek sok oka lehet:

- maga az op.rendszer is megadhatta magat es azert a hirtelen ujraindulas, leallas -> foleg, ha Windows van fenn
- elegtelen hutes es tulmelegedett a gep
- vmelyik hw egyseg rosszalkodik
- feltettel egy programot, ami helytelenul mukodik

Ajanlott egy azonnali adatmentes kulso vinyora vagy hasonlora es atnezni ha windows van fenn a felugyeleti eszkozokon belul a naplo logokat. Talan abbol kiderul valami.
Futass ellenorzest a vinyon hdtunenal, memoriat ellenorizd memcheckkel, merj ra a gep homersekletere alap es terhelt allapotban. Szoval valamikepp probald lokalizalni a hibat.

Udv,
M

(#51117) scarbantia válasza Chaser (#51115) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Hőmérsékletet elég gyakran nézem, elég jó értékek vannak, főleg amióta megkapta a T9300-as processzort, kb. 8-10 fokot esett átlagban a hőmérséklet. Terheletlenül a GPU 55-65 fok körül van, a processzor 45-55 fok körül, terhelve a GPU a legmelegebb, max. 78 fok. Ezek a SpeedFan nevű program adatai, a TpFancontrol és az Aida kevesebbet mutat a GPU-ra, a CPU-ra picit talán többet.

(#51118) scarbantia válasza mutyuru (#51116) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Win7 64.

Egy halom figyelmeztetés között találtam néhány hibát, az egyik elég gyanús, 6008 a hibakód.
Utána kéne olvasnom, csak van még pár egyéb megoldandó dolgom...

Túl sok adat szerencsére nincsen, viszonylag friss a rendszer, és nem nagyon laktam még be, alapvetően csak rendszert és programokat tartanék rajta, és háttértárolóból lennének az adatok.
Remélem csak windows szórakozik...

Megpróbálom még végigfutni az általad vázoltakat.

Ezen is megy most a szívás, a Lightroom nem képes hálózaton keresztül katalógusfájlt kezelni...
A cél az lett volna, hogy a képek és a katalógus egy NAS-on, és több gépen is elérhető lenne a munkamenet.

(#51119) mutyuru válasza scarbantia (#51118) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Ezt jo hogy megosztottad, mivel NAS-n gondolkodom en is es foleg a kepek miatt, mert en is Lightroomot hasznalok.

Nem lehet, hogy valamelyik driver rosszul telepult. Regebben nekem az ATI driver okozott sok fejfajast hasonloan, bar ott volt egy kekhalal es reboot elott.
Hasonloakat irnak, amit mondtam a 6008as eventid kodra.

(#51120) metal01


metal01
őstag

Van valakinek p9700-as proci T400-ban? Mennyi a normális hőmérséklete? Terhelés mellett felszalad akár 70 fokra is. Ha nyugiban van 40-45 fok. Venti, hőcsövek teljesen újak.

(#51121) scarbantia válasza mutyuru (#51119) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Most nézi a HDtune a meghajtót, aztán nézek egy memtestet.
Még egy tisztítást nyomhatok CCleanerben ha az segít.

A Lr-os problémára ha tudsz valamit, akkor írd meg, fórumokon több helyen tárgyalják, de még nem találtam rendes megoldást. Csak van valami élhető alternatíva. NAS-t egyelőre nem próbáltam, csak hálózati megosztásban lévő meghajtót, ami az asztali gépben van.
A lényeg a közös katalógusfájl lenne, és hogy akár egyszerre lehessen dolgozni benne két gépről.

(#51122) Francia91 válasza metal01 (#51120) üzenetére


Francia91
veterán

Teljesen rendben van, ne aggódj :)
Nekem a P8600 74 fokig megy full terhelésen, még az sem rossz érték

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51123) metal01 válasza Francia91 (#51122) üzenetére


metal01
őstag

Ment neked pü.

(#51124) metal01 válasza Francia91 (#51122) üzenetére


metal01
őstag

P8700-ast cseréltem le. Az 50-60 volt terhelés alatt. Kicsit soknak tűnik nekem a 70 fok. Mondjuk izmos is ez a proci...

(#51125) brd válasza metal01 (#51120) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem T9600 van benne, az melegedésben ugyanaz. A 70 °C még teljesen jó, 75-nél már kezdhetsz töprengeni, hogy mi baja a hűtésnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#51126) metal01 válasza brd (#51125) üzenetére


metal01
őstag

Figyelni fogom :) Thx.

(#51127) scarbantia válasza Chaser (#51109) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Elég jól néz ki!

Gondolom senki nem gyulladt be a múltkor a T500/W500 felhasználók közül, hogy jobb LCD-t szeretne, de
a 16:10-es wide gamut témában odáig jutottam, hogy a 72%-os gamuttal rendelkező LG panelek
dupla CCFL háttérvilágításúak, ebből kifolyólag igen fényesek (max. 340cd/m2), viszont 2x akkora a fogyasztásuk is (nyilván normál fényerőn nem), és a külső méreteiben kicsit nagyobbak, 3mm-el magasabb, és 0.8mm-el vastagabb a panel. Olyan inverter kell hozzá, ami 2 CCFL-hez való, képről mintha nagyobb lenne méreteiben, bár többfélét is láttam.
Nem sokkal nagyobb a panel, meg talán az inverter se(lehet hogy van ugyanakkora méretben is), de kérdéses, hogy belefér-e egy T61p/T500/W500 fedelébe.

Az RGB LED-es Samsung panelből pedig úgy néz ki hogy csak fényes változat létezik, a LED vezérlése PWM-es, tehát a fényerőt visszavéve villog... :( Esetleg ha van jobb LED vezérlő, de ezekről nem tudok semmit. Ha létezik olyan fólia ami mattá teszi a felületet, akkor azért elég jó lehet, 100% Adobe RGB-t tud!

Amúgy megvagyok a Frankenpaddal, de lehet egyszer még lecserélem a szent IPS panelt egy ilyen TN-re :P , bár egyelőre nem tudom melyik fenti a szimpatikusabb. :B

(#51128) soldi3r válasza scarbantia (#51118) üzenetére


soldi3r
veterán

bemapolt meghajtoval sem?

E30 (oo=[][]=oo)

(#51129) mutyuru válasza soldi3r (#51128) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Sztem nem fog menni, mivel ha megnyitod egy gepem az adott katalogust onnantol a masik gepen ha megnyitnad, akkor read-onlykent jelzi.

(#51130) soldi3r válasza mutyuru (#51129) üzenetére


soldi3r
veterán

nyilvan, ha nincs valamifele halozati modja, de nem ez volt a kerdes
hanem, hogy meg sem nyitja halozaton keresztul, illetve az sem volt feltetel, hogy egyidoben lehessen megnyitni tobb geprol

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#51131) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

T61-be akarok egy kevéske RAM-ot tenni,de mielőtt ezt megteszem szeretném tudni hogy mennyit érdemes egy ilyen gépbe rakni? Win7 van fent és igazából teljesen átlagos user vagyok aki csak böngészésre,filmre és zenére használja a gépét. Olvastam itt hogy a DDR2-es modulok aranyárban vannak éppen ezért nem bánnám ha adnátok pár hasznos tippet hogy kitől és hol érdemes ezeket beszereznem leginkább :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51132) Tim82 válasza Shatterstar (#51131) üzenetére


Tim82
nagyúr

Win 7 32 bit mellé 3 GB-ot, 64 bit mellé 4+ GB ajánlottabb (de el fog boldogulni 3-mal is persze).

Egy használt 2 GB-os modul Hardverapróról 4-5k között van.

Memóriahasználat kapcsán nekem egy 15-20 füles Opera van állandóan nyitva, amellett gyakran Winamp, torrentkliens, TC, néha Skype, iTunes. A memóriából ennek megfelelően 40-50% szokott szabad lenni (T60, 3 GB RAM, Win 7 32 Pro). Persze, irthatnék még egy pár automatikusan induló alkalmazást, de ez így megfelel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51133) mutyuru válasza Shatterstar (#51131) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nekem a csere elott egy X61-s gepem volt 4GB - 2x2GB - RAM-mal. Win7 64bites OS futott - ma is fut meg, mivel anyum hasznalja. Napi hasznalat: Adobe Lightroom 4, idonkent indesign (itt azert hosszabb hasznalat utan belassult), torrent kliens, filmnezes, netezes, zene hallgatas, neha jatek.
Szoval meg fogja halalni a plusz RAM-t

(#51134) Shatterstar válasza Tim82 (#51132) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Nálam az a helyzet hogy csak 1 giga RAM van ami rohadt kevés, tekintve hogy W7-et használok. Most akarok majd bővíteni mert XP-re azért mégse szeretnék visszatérni ;] A 32 bites oprendszer nekem bőven megfelel csak annyit kérek tőle hogy ne lassuljon be ha egyszerre 4-5 ablak is nyitva van a böngészőben (meg mellette még fut 1-2 alkalmazás) :D

Szerk: mutyuru: Azt mindjárt gondoltam :R

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51135) Tim82 válasza Shatterstar (#51134) üzenetére


Tim82
nagyúr

+ 1 GB RAM 2k körül már kijön és az is hatalmas javulás lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51136) Shatterstar válasza Tim82 (#51135) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Köszöntem ;) Apropó még az érdekelne hogy milyen márkájú modult válasszak és milyen kiszerelésben (pl 2x2 vagy 1x2 GB etc..)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51137) Francia91 válasza Shatterstar (#51134) üzenetére


Francia91
veterán

T60p-nél átlagos használattal bőven elvoltam 3 Gb RAM-mal, egyedül csak a nagy Inventor és SolidEdge rajzok ették meg a memóriát, de gondolom nálad ez a veszély nem áll fenn :)
Kingmax, Kingston, Hynix, Samsung és Micron, ezek jó márkák. Még talán az Elpida is ide sorolható

Most a T500-ban 4 Gb van, majd bővítem idén vmikor 8 Gb-ra. Átlagosan használva elég lenne a 4 Gb is bőven, de ha Inventorozok, vagy komolyabb SolidEdge rajzot szerkesztek, akkor pikk-pakk oda van a 4 Gb is :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51138) Tim82 válasza Shatterstar (#51136) üzenetére


Tim82
nagyúr

A nagy nevekkel nem nyúlsz mellé (Kingston, Samsung, Hynix, Nanya, Elpida, Micron). Kingmax-szal nekem volt rossz tapasztalatom, de azt valószínűleg pont kifogtam.

Én a meglévő modulod mellé keresnék 1x1 vagy 1x2 GB-ot a helyedben. Ha használt, kérj rá pár nap próbagaranciát és beszerelés után eressz rá 8-10 órányi memtest-et egy Linux Live CD-ről beboot-olva. Legalább ennyi időt menjen a memtest, sokan hajlamosak 1-2 teljes ciklus (pass), azaz kb. 2 órányi futás után lelőni a memtest-et, pedig úgy nem fognak feltétlenül előjönni a modul hibái (ha vannak).

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51139) Shatterstar válasza Tim82 (#51138) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Nem úgy volt hogy a két különböző márkájú RAM nem fér meg egymás mellett? Vagy úgy értetted hogy a már meglévő mellé ugyanabból a márkából válasszak? Most egy Samu van a gépben,de mintha produkálna fura dolgokat néhanapján. Tehát valószínű hogy cserélném egy vadi újra biztos ami biztos alapon (a Samuban egyébként sem bízok mert eddig csak nagyokat szívtam vele :( )

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51140) Francia91 válasza soldi3r (#51107) üzenetére


Francia91
veterán

Én rendszerint 3D-ben dolgozok. Kombinált szerszámokkal melózok a CNC-vel egyetemben (6 gépen dolgozok). Inventort és SolidEdge-t használunk, egy ilyen kombinált kivágó-lyukasztó és hajlító szerszámnak pedig komoly 3D-s rajzai vannak, a működését is szemléltetni kell. Külön vannak az alkatrészeknek 3D-s rajzaik, és külön egy összeállítási és robbantott, szintén 3D-ben. Nekünk azért kell a 3D, hogy pikk-pakk be tudjuk tenni CNC maróra, ha vmiből új kell :)

Amúgy a cégnél DELL-eket használnak (Precison M4700, NVIDIA Quadro K2000M GPU-val), én maradok a ThinkPad vonalnál :).
Szoftveres téren a mérnökök fő eszköze pedig a Catia. Mivel én CAD-et és SolidEdge-t tanultam, és a rajzok kompatibilisek a Catia-val, én megmaradtam ezeknél.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51141) Francia91 válasza Shatterstar (#51139) üzenetére


Francia91
veterán

A T60p-ben nekem 2 Gb-os ADATA és 1 Gb-os Kingston volt egymás mellett, minden hiba nélkül.
Nem minden esetben kekeckedik egymással két különböző márkájú memória, sok T60 és T61 volt nálam, különböző modulokkal, az esetek többségében elvoltak egymással a RAM-ok. Persze ettől még előfordulhat probléma, de szerintem ezt nem lehet előre megjósolni

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51142) Shatterstar válasza Francia91 (#51141) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Ennek örülök, csak sokan jelezték hogy 2 különböző modul az esetek többségében nem képes együttműködni. Úgyhogy inkább biztosra mennék!

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51143) Tim82 válasza Shatterstar (#51139) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem úgy volt hogy a két különböző márkájú RAM nem fér meg egymás mellett?

Nem. (Persze, mindig megvan valamilyen minimális esély a rossz karmára inkompatibilitásra.)
- Tényleg, ez honnan jött? :F

Vagy úgy értetted hogy a már meglévő mellé ugyanabból a márkából válasszak?

Nem, az időzítés akkor már jobban számít, legalábbis, ha dual channel-ben használnád, ami meg kb. észrevehetetlen pluszt jelent csak...

Tehát valószínű hogy cserélném egy vadi újra biztos ami biztos alapon (a Samuban egyébként sem bízok mert eddig csak nagyokat szívtam vele :( )

Akkor 2x1 GB a legköltséghatékonyabb megoldás és válassz szimpatikus márkából (de mondom, nem kötelező ugyanolyan márkájúnak lennie a két modulnak). Azonos márkás és kit-es megoldás elvileg még a fenti hibalehetőséget is kizárja.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51144) Shatterstar válasza Tim82 (#51143) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Onnan jött ez a megállapítás hogy ebben a topicban sokszor befut olyan hsz amiben hosszasan panaszkodnak az eltérő RAM okozta hibára. Ha ez tévhit annak örülök mert akkor egyszerűbb dolgom lesz! Egyébként gyorsan gugliztam és egy ilyet találtam:

[link]

Ez jó lenne bele? Most függetlenül attól hogy nem Samu ;] Mellesleg ez baromi drága és ennél azért kicsivel olcsóbbra számítottam (1-2 ezressel karcsúbb árra) Az 1066 MHz is stimmel?

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51145) lakkusjj válasza Shatterstar (#51144) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ez desktop ram, a széleiből pár centit le kell vágnod, hogy a t61-be belemenjen :D

itt nézelődj inkább

(#51146) Shatterstar válasza lakkusjj (#51145) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Na ez meg a másik hogy miből állapítom meg így neten keresztül hogy melyik való noteszba? :DD

Az itt jelenlévő forumozók közül nincs olyan aki szívesen megválna most azonnal 2x2 GB RAM-tól? ;]

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51147) katalin888


katalin888
aktív tag

Senki sem tud segiteni ebben? :Y

Mi a kulonbseg a Lenovonal az Open SIM Card WW es a Mobile Access SIM technologia kozott???

(#51148) lakkusjj válasza Shatterstar (#51146) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Úgy keress rá, hogy "laptop memória ddr2", a másik, hogy laptopba nem gyártottak 800Mhz-esnél gyorsabb ddr2 ramot.

szerk: nekem van egy fölös 1Gb-os, de az gondolom nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#51149) mutyuru válasza Shatterstar (#51139) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nekem egy eredeti lenovo 2gb-s volt a gepbe es vettem bele egy 2gb Samsungot. Soha nem volt semmilyen problemam vele.

(#51150) Shatterstar válasza lakkusjj (#51148) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Köszi,de az kevés lesz :) De ha tudsz itt PH-n olyat aki megbízható és gyakran árul ilyet, akkor ne tartsd magadban!

Szerk: mutyuru: Ezt jó hallani :))

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.