Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123301) lezso6 válasza zsolti75 (#123300) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De a vapor chamber lényege az lenne, hogy a felületén egyenletesen eloszja a hőt. A Thinkpad P16 Gen1 esetén maga a vapor chamber csak egy-egy lap a CPU és GPU felett:

Hűtés alulról:

Hűtés alatt:

Itt az is látszik, hogy a VRM külön mintha le lenne választva, ami okos döntés, hogy ne melegítse (annyira) a CPU-t és GPU-t.

Ezt leszámítva minden ugyanolyan, mint máshol, tehát innen még heatpipe viszi a bordákhoz a hőt, amik azért nem kicsik.

A problémát én abban látom, hogy annak ellenére hogy vapor chamber, egy mag rommáterhelésénél már nem tudja eloszlatni a hőt, s az szénné melegszik, míg a többi mag meg oké.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#123302) vicze válasza HSM (#123288) üzenetére


vicze
félisten

"Én is próbáltam az egyik kb. 2 éves 4650U-s T14-emen pasztát cserélni (nem hibás batch-ű) MX5-re, semmivel sem lett jobb, mint a gyári sűrű gumiszerű pasztával."

Nekem Artic Silver 5-tel eddig mind változott. Nem feltétlen az változik, hogy meddig melegszik, hanem hogy hogyan. Pl. a 4650U-nál jóval lassabban érte el a 70-75C-t és érezhetően jobban működött a paszta, nem hűvösebb, hanem halkabb lett, mert több hőt tudott átvinni a hűtőre, és hatékonyabb lett a hűtés.

(#123303) scarbantia válasza zsolti75 (#123289) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Ilyen PTM7950-et csak kínából lehet venni? Nem nagyon találok mást, Németországban van 3x annyiért, de nem szállít ide.

(#123304) zsolti75 válasza scarbantia (#123303) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem tudom.
Kínából biztosan, de semmi garancia rá, hogy nem hamisítvány.

(#123305) bytesizelife


bytesizelife
kezdő

A Lenovo egeremen elkezdett gyengélkedni az egyik (kínai) mikrokapcsoló. Ha valakinek szintén ez a problémája, az Omron újabban gyárt ebben a méretben 60 millió kapcsolási ciklusra tervezett modellt (a piros gombról megismerni, az a "60MN" változat).

(#123306) bytesizelife válasza scarbantia (#123303) üzenetére


bytesizelife
kezdő

Miért nem használsz gap fillert? Ott nem kell vagdosni semmit. (A gap paddel az a gond, hogy mindig lesz szemét, és az anyag azért annyira nem olcsó.)

(#123307) zsolti75 válasza bytesizelife (#123306) üzenetére


zsolti75
senior tag

Itt nem erről volt szó.

(#123308) Reggie0 válasza HSM (#123285) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ja, de ez igy lutri, foleg, hogy kicsi az akku is. Most 6-12 orat elvagyok az akkukkal es van 64G ram.
Jatekra is alkalmassagot meg eldobtam es inkabb vettem egy kulon steam deck-et. Igy legalabb a hw cserenel nem kell kenyelmetlenul sok szempontnak megfelelni.

[ Szerkesztve ]

(#123309) margithid


margithid
veterán

Egy thinkbook 16 g6-ra telepítenék éppen windows 11-et, de a kapcsolódjon egy hálózathoz résznél nem lát egy vezetéknélküli hálózatot se.
Ezt külön be kell kapcsolni?
Ha igen, hogy?

[ Szerkesztve ]

(#123310) azbest válasza margithid (#123309) üzenetére


azbest
félisten

Driver kell neki. Vagy usb-n egy telefonról is megoszthatod a netet vele, hogy továbblépjen. Vagy a wi11 megfelelő billentyűkombóval előjön parancssor, ahol átállíthatod a kötelezőnek mondott online belépést mégis kihagyhatod. És utána pendriveről a letöltött wifi drivert felteheted. Már ha vezetékeset sem látja addig, míg nincs net vagy driver.

Amúgy telefonos usb netmegosztással lehet sok drivert eleve letölt a win11 maga.

(#123311) margithid válasza azbest (#123310) üzenetére


margithid
veterán

Ez a telefonos usb netmegosztás hogy müködik?

(#123312) margithid


margithid
veterán

...

[ Szerkesztve ]

(#123313) FLD1987 válasza margithid (#123311) üzenetére

USB segítségével összekötöd a mobiltelefonod és a laptopod és akkor kész az internet elérés.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#123314) margithid válasza FLD1987 (#123313) üzenetére


margithid
veterán

Igen, sikerült!
Kb be is laktam a gépet.
Jó minőségű amúgy ez a thinkbook sorozat.
Remélem jó sokáig bírni fogja. (I5 1335u és 32 GB RAM)

(#123315) margithid


margithid
veterán

Asztali gépként használom a thinkbook-ot.
Mit kell csinálni, hogy az aksi a lehető legjobban kímélve legyen?

(#123316) HSM válasza margithid (#123315) üzenetére


HSM
félisten

Minden mai Li-ion akkura igaz, legyen biztosítva neki a lehető legjobb szellőzés, és ne legyen 50-60% fölé töltve az akku.

(#123317) margithid válasza HSM (#123316) üzenetére


margithid
veterán

Azt hogy tudom beállítani Windows 11 alatt, hogy 50-60%-on legyen?

(#123318) HSM válasza margithid (#123317) üzenetére


HSM
félisten

ThinkPad gépeken a gyári Vantage szoftver tudja, nem topikba tartozó gépeken fogalmam sincs.

(#123319) margithid válasza HSM (#123318) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Thinkbookon nincs ilyen sajna.

(#123320) ricsip válasza margithid (#123317) üzenetére


ricsip
addikt

A windows-ban sosem fogod tudni ezt beállítani, mert ez annál alacsonyabb szintű hardveres kérdés. Régebben BIOS-ban lehetett állítani azokon a laptopokon, amikbe korrektül belerakták ezt a lehetőséget. Aztán kiszedték azokból (biztos nyomós indoka volt a gyártóknak h. miért.... én csak a rossz szándékot feltételezem emögött), aztán bekerült -szintén csak néhány esetben- mindenféle gyártói segédprogramba. Amik szintén csak néhány konkrét típus v. model esetén teszik ezt lehetővé. Szóval minden konkrét gép esetén lutri h. lehetséges-e v. peched van. A windows maga ezzel a kérdéssel esélyes h. sosem fog foglalkozni.

-

(#123321) margithid válasza ricsip (#123320) üzenetére


margithid
veterán

Na ez a Vantage szoftver Thinkbookra is jó :)
És it mit állítasz be a lehető legjobb akukimélés érdekében?

(#123322) ricsip válasza margithid (#123321) üzenetére


ricsip
addikt

Én ezt állítottam be:

De attól még nem biztos h. az enyém a legtökéletesebb alsó-felső érték ajánlás!
Mivel gyakran használom kanapén, töltőtől távol, ezért én azt preferálom h. töltse fel 90%-ra mivel esélyes h. utána hosszú órákig használom, és a kíméletesebb 50-60% max esetén jüval hamarabb lemerülne 0-ra.

[ Szerkesztve ]

-

(#123323) HSM válasza ricsip (#123322) üzenetére


HSM
félisten

Az a kérdés, mekkora üzemidőre van szükséged, amikor leveszed a töltőről. Ha sokra, akkor a tiéd jó beállítás lehet, de ha csak az asztalon van, és legfeljebb a másik szobáig viszed, akkor mondjuk egy 45% alsó és 55% felső határérték kíméletesebb az akkunak. :)

Nálam 55% az alsó, 65% a felső határ, mert ennyi töltésből minden mobil igényemet kiszolgálja az AMD-s T14 G2.

(#123324) Tim82 válasza ricsip (#123320) üzenetére


Tim82
nagyúr

A windows-ban sosem fogod tudni ezt beállítani, mert ez annál alacsonyabb szintű hardveres kérdés. Régebben BIOS-ban lehetett állítani azokon a laptopokon, amikbe korrektül belerakták ezt a lehetőséget.

Nagyjából 2004-2005 óta volt Power Manager, azután meg Vantage, amikben lehet Windows alól töltésküszöb-értékeket állítani. Linuxra meg hosszú ideje van tlp (és annak is vannak alternatívái, amik tudják ezt).

De ha úgy értetted, hogy segédprogram nélkül, alapból nem tud ilyet a Windows, az igaz.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123325) Tikakukac válasza margithid (#123315) üzenetére


Tikakukac
titán

Sok templom, szenteltvízzel való törölgetés. Nyilván segítene, ha ki lenne szedve, be lenne hűtve 15 fokra 70% töltésen. De ez nálad nem option.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123326) margithid válasza ricsip (#123322) üzenetére


margithid
veterán

Nálam nincs is ilyen lehetőség, hogy küszöbértéket beállítsak.
Engedélyeztem az Éjszakai akkumulátortöltési módot és a Tárolási módot, de mg mindig 100%-on van az aksi.

(#123327) donjohnson válasza margithid (#123326) üzenetére


donjohnson
addikt

vedd le a töltőről kb. fél óráig, egy óráig, hogy merüljön 60% alá.
ha jól működik a program, akkor 60%-nál nem fogja tovább tölteni, ha visszadugod a tápot.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#123328) margithid válasza donjohnson (#123327) üzenetére


margithid
veterán

Kipróbálom, köszi :R
Amúgy nagyon rendben van ez a thinkbook.
A Thinkpad mennyivel másabb, jobb, rosszabb?

(#123329) ricsip válasza Tim82 (#123324) üzenetére


ricsip
addikt

Windows alatt a Mikroszoft csupasz oprendszerét értem, natívan. Gyártói segédprogramokkal nyilván a világ összes hekkelése megvalósítható még windows alatt is. ;)

-

(#123330) barnam_ válasza Tim82 (#123324) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak mint infó, neked valószínűleg nem újdonság.
Linuxon az újabb kernelekben benne van a töltéshatár állítása, TLP sem kell hozzá.

Egyedül ventilátor szabályzásra nem találtam még jó és felhasználóbarát megoldást.

(#123331) Tim82 válasza barnam_ (#123330) üzenetére


Tim82
nagyúr

A linkeden nem azt írják, hogy nem kell hozzá TLP, hanem azt, hogy kernel-oldalról minden támogatás megvan az 5.17-es kernel óta (nem kell semmi pluszt telepíteni ehhez a TLP-n kívül). Meg annyi, hogy a TLP már telepíthető alap Ubuntu repóból is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123332) ricsip válasza Tim82 (#123331) üzenetére


ricsip
addikt

Hát igen, a "kernelben már benne van minden támogatás" meg a "kernelben már benne van minden támogatás ahhoz, hogy a még külön feltelepítendő plusz segédprogram működhessen" ezek azért két teljesen külön univerzum.

[ Szerkesztve ]

-

(#123333) barnam_ válasza Tim82 (#123331) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kubuntuval TLP telepítés nélkül is megy a töltéshatár beállítása, de elismerem ez talán nem minden disztróval működik.

(#123334) Tim82 válasza barnam_ (#123333) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én Mint-et használok (Cinnamon Edge, 6.5-ös kernellel), annál kell telepíteni TLP-t, de bent van az alap Ubuntus tárolókban elég régóta, nem kell PPA-t felvenni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123335) margithid válasza donjohnson (#123327) üzenetére


margithid
veterán

Sajna tölt tovább.
Lehet valamit nem kéne engedélyezni?
Éjszakai akkumulátortöltési mód és tárolási mód engedélyezve van.

(#123336) donjohnson válasza margithid (#123335) üzenetére


donjohnson
addikt

csak a vantage van fent, mit ahogy itt írják? [link]
a tárolási mód opció a lényeg.
az éjszakai akkumulátortöltési módot szerintem kikapcsolhatod.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#123337) margithid válasza donjohnson (#123336) üzenetére


margithid
veterán

Na most 80%-nál megállt, nem tölt tovább.

(#123338) donjohnson válasza margithid (#123337) üzenetére


donjohnson
addikt

az is jó.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#123339) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy hangyányi segítséget szeretnék kérni: szeretnék venni egy ThinkPad T480s típusú gépbe való bármilyen nyelvű billentyűzetet háttérvilágítással, nem aranyárban. A célom, hogy az adott gépben magyarra matricázva használhassam. Esetleg van valakinek tapasztalata AliExpress-ről vagy E-Bay-ről történő rendeléssel kapcsolatban? Amennyiben igen, van esetleg javaslat milyen megbízható eladótól érdemes beszerezni ilyeneket? :)

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#123340) zsolti75 válasza Bélabácsi (#123339) üzenetére


zsolti75
senior tag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.