Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) donjohnson


donjohnson
addikt

ha 0%-os akksit tesztek a T400-ba, ne csodálkozzatok, ha nem működik az optikai meghajtó felőli usb és nem akar leállni rendesen a win7. "kicsit" megijedtem ma napközben. :((
egyébként azért tettem bele, hogy ne sérüljön szállítás közben a hátulja. hazaértem, megszokásból kivettem az akksit és most újra tökéletes minden. :B

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52902) icoj69


icoj69
tag

Felmerűlt egy nagyon idegesitő probléma!
Linux alatt működik az Erricson wwan, windows alatt felcsatlakozik a hálozatra, de nincs net.
Mit kell beállítani a háozatoknál?
Az APN be van állitva. Full térerő, ezt nem értem. :W

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#52903) simonjoe


simonjoe
őstag

.....lassan kezd összeállni a T410-esem. Tudnátok abban segíteni, h a "ThinkVantage" gomb szoftverét honnan tudnám letölteni??? Létezik egyáltalán???? :F

THX!!

Joe

(#52904) icoj69 válasza icoj69 (#52902) üzenetére


icoj69
tag

Sztornó a kérdésem! Sikerült megoldanom! :C

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#52905) tamas.nick válasza simonjoe (#52903) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

nálam ezzel működik: link

(#52906) simonjoe válasza tamas.nick (#52905) üzenetére


simonjoe
őstag

THX!

Joe

(#52907) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm van itt esetleg vki, aki w7-el használ t43-at? A driverekkel kicsit meggyűlik a bajom, hiába van elég jól összeszedve a lenovo oldalán :B Vagy valahol elérhető valami gyári minden egyben pakk? :)

Everybody lies.

(#52908) btudos válasza Pttypang (#52907) üzenetére


btudos
veterán

System update?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52909) Pttypang válasza btudos (#52908) üzenetére


Pttypang
veterán

Mire gondolsz?

Everybody lies.

(#52910) Tim82 válasza Pttypang (#52909) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52911) Pttypang válasza Tim82 (#52910) üzenetére


Pttypang
veterán

Hmm, ezzel elég sok időt megspórolhattam volna, ha az elején megtalálom :DDD

Everybody lies.

(#52912) Tim82 válasza Pttypang (#52911) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az SU nem annyira jó már, mint régen (akkor tényleg minden szükséges drivert leszedett), de még mindig hasznos.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52913) Francia91 válasza Tim82 (#52912) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem masinától függ...
Nekem a T500-nál Win7 x64 alatt minden cuccot leszed és telepít, külön nem kell már semmit sem telepítenem.
T60 és T61 esetében már nem teljes a kép, ott már jó pár dolgot kihagy a SU

T42/43-nál nem tudom, azokat mindig a külső HDD-n lévő driverek-ből telepítem

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52914) Pttypang válasza Francia91 (#52913) üzenetére


Pttypang
veterán

Hazaérek, megnézem hol tart az ms update párszázas ajánlata, aztán ráengedem, mondjuk párat már levadásztam, abból csak nem lesz gond :)

Everybody lies.

(#52915) donjohnson


donjohnson
addikt

megérkezett az új szerzemény, egy T410-es Kisember boltjából :))
elsőre nagyon tetszik. bár tény, hogy forrófejűbb, mint a T400-as. tpfancontrol-lal viszont egész tűrhető.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52916) Pttypang válasza Pttypang (#52914) üzenetére


Pttypang
veterán

Már csak a vga driver kéne, de azt az istennek se tudom vele rendesen megetetni :(
Vagy csak én nem találtam a biosban az integráltnak kiosztható memória mennyiségének beállítását, vagy nincs is? o.O

Everybody lies.

(#52917) Tim82 válasza Pttypang (#52916) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az Intel GMA 900-ra nincsen W7-es driver. XP-ssel talán érdemes próbálkozni, de többször neki kell futni, mire hajlandó megenni a drivert.

A 6.14.10.4764 verziószámú Intel driver fog neked kelleni emlékeim szerint.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52918) Zsolti900114


Zsolti900114
tag

Sziasztok!

Nem régóta vagyok tulajdonosa egy T400-as notebooknak, amivel elégedett is vagyok.
A következő lenne a gondom:
szeretnék egy hosszú üzemidőt lehetővé tevő akksit a gépembe, amivel tudok akár néhány órát dolgozni (word+wifi főként) töltés nélkül.

Tudtok olyan forrást, üzletet ajánlani, ahol megbízhatóan, nem túl drágán találhatok megfelelő minőségű akksit, raktárról? Tehát úgy, hogy ha bemennék a boltba, meg is tudnám venni az akkut rögtön. Elsősorban budapesti boltra gondoltam.

előre is köszönöm!

(#52919) Pttypang válasza Tim82 (#52917) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezzel sikerült, megette elsőre, köszi :)
Apró kérdés: A tapipad mögött, a user felé eső részen a két extra gombnak van valami funkciója?
Ja, még egy driver kérdésem lenne-->
Intel(R) 82801FBM LPC Interface Controller - 2641 << ehhez még hiányolja a drivert :(
[Ami érdekes, mert ha jól láttam, akkor ez az ujjlenyomat olvasóhoz tartozna, a gépemen pedig nincs ujjlenyomat olvasó ^^ - ha csak nem bújtatták el hihetetlenül ]

(#52920) Tim82
Erre gondoltam én is, csak éppen semmilyen hatása nincs, ha nyomkodom, ezért gondoltam, hogy extra gombok lennének.
Igen, megjelent az ikon.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#52920) Tim82 válasza Pttypang (#52919) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jobb egérgomb, bal egérgomb, a touchpad-hez. A touchpad felettiek szintén, de a trackpoint-hoz (pöcökegérhez). Illetve ott van középső is, scroll-ozáshoz remek.

Ha megjelent a jobb alsó sarokban az Intel GMA kezelőprogramjának kék könyvre hajazó ikonja, akkor valóban rendben van a driver. :K

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52921) soldi3r válasza Zsolti900114 (#52918) üzenetére


soldi3r
veterán

en ezt neznem meg elso korben
es a sanyo markajuakat kerulnem

E30 (oo=[][]=oo)

(#52922) Zsolti900114 válasza soldi3r (#52921) üzenetére


Zsolti900114
tag

Köszönöm szépen a tippet!

Egyébként nagyjából milyen üzemidőre lehet számítani ezekkel? Nyilván használatfüggő, tudom, csak kíváncsi lennék, megközelítőleg mennyit bírnak wifivel, de nem annyira erőforrásigényes programokat használva, képernyő fényerejét nem túl drasztikusan csökkentve.

(#52923) simonjoe


simonjoe
őstag

Sziasztok!!

Kell valami különleges beállítás a TPfancontroll-hoz?? Mi a Smart mód? No, és mennyi a kritikus hőfok a CPU-nál? :F Ja, a noti egy T410-es :)

THX!!!!!!!!!!!!!!!

Joe

(#52924) FoxiestFox válasza simonjoe (#52923) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nézd át az ini-jét, minden le van benne írva, és kedvedre konfigolhatod. :)

(#52925) donjohnson válasza simonjoe (#52923) üzenetére


donjohnson
addikt

ha ilyen procid van benne, akkor az abszolút maximum hőmérséklet 105°C, de azért szerintem 90 fok fölé ne nagyon engedd a programmal.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52926) Tubi2


Tubi2
senior tag

Fn-CTRL csere T400-nál? Szét fogom bontani a billt (nem fogom) és átkötni a szálait, nagyon zavaró. :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52927) btudos válasza Tubi2 (#52926) üzenetére


btudos
veterán

BIOS-ban is megoldható, nem? Kicsit egyszerűbb ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52928) Tubi2 válasza btudos (#52927) üzenetére


Tubi2
senior tag

Úgy informálódtam, hogy T410-től :(

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52929) Tikakukac válasza Tubi2 (#52928) üzenetére


Tikakukac
titán

Hááát, ha már ilyen T60 meg x200 magasságokban volt, akkor csak a T400-akban nem szedték ki szvsz.

Modbiossal van csak, hát ez baromi érdekes. Lol.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52930) Pttypang válasza Pttypang (#52919) üzenetére


Pttypang
veterán

A sima tapipadhoz tartozó gombok nem működésére valakinek ötlet? o.O

Everybody lies.

(#52931) r4z válasza Tubi2 (#52926) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem már az a furcsa, ha nem a szélső az FN :D Almás wireless billentyűzetet használok a beépített mellett, szerintem így logikusabb az elrendezés, mintha közbe lenne szúrva az FN az alap módosítók közé :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#52932) FoxiestFox válasza Pttypang (#52930) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szedd le a palmrestet, hátha csak le van csúszva a vezeték a deszkáról. Az ugyanis külön van, nem a trackpoint-hoz csatlakozik, mivel utóbbi a bill része.

(#52933) PNP


PNP
őstag

X200 kijelzője magas sípoló hangot ad, ha akksiról megy a gép, tápra dugva ez megszűnik (másfelől viszont ha becsukom a tápra kötött gépet, és fel van töltve az akku, akkor a táp kezd el sípolni).

Szerintem mostanában kezdte csinálni, valami el fog halálozni benne?

[ Szerkesztve ]

(#52934) Tikakukac válasza PNP (#52933) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan a kijelző adja a hangot? Emlékeim szerint nem az a ludas hanem a proci vagy akörül az alaplapon valami.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52935) FoxiestFox válasza Tikakukac (#52934) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja.. egy csomó TP cicereg... elég idegesítő tud lenni. A T61p-m nagyon, a T500 szerencsére nem.
Emlékeim szerint a T40 sem.

(#52936) Tikakukac válasza FoxiestFox (#52935) üzenetére


Tikakukac
titán

Az enyém kussol, csak akksiról használhatatlan. Holnap feldobom az érmét és vagy berendelek 3 lapot, vagy marad így és elbontom a francba, felhúzott...

PNP: Az meg nem egy atomfizika, ott van igazándiból 1 kis inverter meg fénycső és kész, a többinek kussolnia kell. Szóval ott kell kutakodni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52937) PNP válasza Tikakukac (#52934) üzenetére


PNP
őstag

Biztos, hogy a kijelzőből jön.

(#52938) Gondwana válasza PNP (#52937) üzenetére


Gondwana
addikt

... és fényerőt vàltoztatva a hangja is vàltozik, max fényerőn csend van (biosban letilthatò, hogy akkuròl ne legyen max fényerő). Amikor az X201-em invertere behalt, aszonypajtàs X200-àbòl egy ilyen sìpolòs invertert tettem àt, de az X201-ben nem sìpol. Következtetés: hang ugyan az inverterből jön, de màs idézi elő a zúgàst.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52939) Pttypang válasza FoxiestFox (#52932) üzenetére


Pttypang
veterán

Sajnos nem, a vezeték a helyén van.
Azt hittem ,hogy van erre is valami külön beállítás, hogy opcionálisan kikapcsolható :(

Everybody lies.

(#52940) cildren válasza Pttypang (#52939) üzenetére


cildren
tag

A tapipadot és a hozzá tartozó gombokat külön le lehet tiltani, de csak a gombokat nem hiszem, vagy legalábbis én idáig ilyennel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#52941) Gondwana válasza Pttypang (#52939) üzenetére


Gondwana
addikt

„A vezeték” vagy „Minden vezeték” van a helyén? Csak azért kérdezem, mert X201-hez nekem is olyan palmrest érkezett, amin csak az ujjlenyomatolvasó és az érintőfelület működött, a gombok meg nem, mert alul, a fémlemez alatt egy háromeres szalagkábel nem volt rendesen a helyén.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52942) Zsolti900114


Zsolti900114
tag

Sziasztok, megint én kérdeznék. :)

Szóval adott egy Lenovo ThinkPad T400-as, benne Intel 5100 AGN wifiadapter.

Amikor megvettem a gépet, most egy hónapja kb. semmi problémám nem volt vele, igaz, főleg hálózati áramforrásból használtam.
Aztán egyik nap kicsit állítgattam az akksiról való használat energiatakarékosságát, de nem piszkáltam szinte semmit, csak a windowsba beépített profilokat, meg a fényerőt.

Másnap bekapcsoltam a gépet, és nem volt wifi. Próbáltam visszaállítani mindent, de továbbra sem volt.

Újraraktam a Windows 7 64 bitet, nem tettem fel a power managert. Jónak tűnt a dolog, de másnap bekapcsolásnál megint nem volt wifi akksiról használva, valamint ha hálózati árammal indítottam, aztán kihúztam, akkor is ledobott.

ilyenkor nem is látszik semmiféle wifiadapter a vezérlőpultban. az újraindítás random módon segít vagy nem. néha hálózatról sem volt, néha akksiról is volt, szóval nagyon változó.

Neten olvasgattam sokat, angol nyelvű fórumokat is, sokaknak volt hasonló gondja, és sokféle megoldást javasoltak.

Ezek alapján winben kikapcsoltam azt az opciót, hogy a számítógép lekapcsolhassa az eszközt. Biosban is engedélyezve van a wifi, meg látszólag minden okés.

Ezután többször ki-bekapcsolva is jó volt, akár akksiról indítottam, akár hálózatról. Ma reggel viszont megint nem.

Erre gyanakszom még, csak nem tudom átállítani az energiatakarékos módot:

A gond viszont ott kezdődik, hogy külföldre utazom, ahol a gépre nagy szükségem lesz.

Tudtok erre megnyugtató megoldást javasolni?

UI: most még frissítettem a drivert, 14.3.2.1-et mutat most verziószámként. Ezzel egyelőre nem dobott le, csak amikor ment akksiról, bedugtam a töltőt, akkor igen, de kihúz-visszadug és jó volt.

Esetleg van még itthon egy AzureWave wifiadapterem, bontottam az előző gépemből, abban hibátlan volt. Érdemes azzal kísérletezni, vagy meg lehet oldani a dolgot a sajátjával megnyugtató módon?

Előre is hálásan köszönöm!

(#52943) Chaser válasza PNP (#52937) üzenetére


Chaser
titán

Az inverter esetleg. Ha változtatod a fényerőt változik a hang is?

szerk: Tikakukac: Mi történt?

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52944) buca84


buca84
őstag

T400-ba milyen 3G kártyát érdemes szerezni, amit esetleg még az ubuntu (elemetary OS) is kezelne?

(#52945) Pttypang válasza Gondwana (#52941) üzenetére


Pttypang
veterán

A három eres szalagkábelt láttam, be volt dugva rendesen, de majd megnézem még egyszer, ha hazaérek.

Everybody lies.

(#52946) Tikakukac válasza Chaser (#52943) üzenetére


Tikakukac
titán

Fél éve gyakorlatilag darabokban van, mert valami nyűge mindig van. Ha most berendelnék lapot akkor elviekben korrekt lenne a dolog és végre összerakhatnám. Csak úgy idegel, hogy gombot szerezni is kisebb világháború szinten volt, most meg ha hozok 3 alaplapot akkor vagy rajtam marad vagy nem 2 darab. Borzalmas.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52947) yodamastah válasza Tikakukac (#52946) üzenetére


yodamastah
őstag

Sl9600-as alaplap nincs normális áron? Esetleg erre elcserélném az sl9300as lapot kis ráfizetéssel :)

(#52948) Tikakukac válasza yodamastah (#52947) üzenetére


Tikakukac
titán

SL9300-asok vannak csak. Az erősebb x200s és sima x200 lapok is olyan árban mennek, hogy ihaj csuhaj. :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52949) yodamastah válasza Tikakukac (#52948) üzenetére


yodamastah
őstag

Pedig az Sl9300 sem rossz. Az a 6 mega cache egész sokat dob rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#52950) simonjoe válasza donjohnson (#52925) üzenetére


simonjoe
őstag

http://ark.intel.com/products/49666, ez van benne, de mint néztem ez sem zabál többet az általad linkeltnél. Akkor igyekszem 90 alatt tartani.

THX!!

Joe

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.