Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) Shatterstar válasza Tikakukac (#51347) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Úgy ahogy mondod, vagyis még nem volt eddig alkalmam az átlagosnál kisebb vinyókat szemügyre venni :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51352) zekk007 válasza Francia91 (#51350) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszi a választ :R Hát nem egyforma a szalagkábelük? Mert ugye az enyém 14.1 méretű és 1024x768 és van ugyanilyen 14.1 1400x... valahányas pontosan nem tudom... S hogy néz ki ez a szalagkábel csere,ez ilyen házilagos megoldás lenne?

[ Szerkesztve ]

(#51353) Francia91 válasza zekk007 (#51352) üzenetére


Francia91
veterán

A szalagkábel kérdésben nem vagyok biztos, ezért írtam, hogy lehetséges. Ezt majd vki szaki megmondja Neked :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51354) zekk007 válasza Francia91 (#51353) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszi :R :R :R

(#51355) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Felötlött bennem egy kérdés:

A ThinkPadhez járó Vistáról lehet "upgradelni" Windows 7-re vagy csak fizetős megoldással?

Ha nem lehet, számomra megfelelő a Vista is, de érdekelne ez a lehetőség.

(#51356) Csedit


Csedit
aktív tag

Valaki próbált már kézírást szöveggé alakítani Office OneNote 2007-tel?
Itt küzdök vagy fél órája eredménytelenül.
Állítólag tudja....
X200 tableten tollal beírom, abból kellene gépelt szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#51357) r4z válasza Csedit (#51356) üzenetére


r4z
nagyúr

Lehet, hogy csúnyán írsz ;]:D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#51358) Chaser válasza Csedit (#51356) üzenetére


Chaser
titán

Tudja megfelelő sw-rel, de magyarul nem tud.

szerk: Dhampir: Sztem nem, 7-ről vistara vagy xp-re verziókat láttam eddig. De ha veszel VUP csomagot akkor igen, árát ne kérdezd, nem tudom.

Mike...: Nem valószínű, x60t 4:3, x61t 16:10 arányú.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51359) Tim82 válasza Chaser (#51358) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mike...: Nem valószínű, x60t 4:3, x61t 16:10 arányú.

Ez hülyeség, az X61t is 4:3.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51360) Mike... válasza Chaser (#51358) üzenetére


Mike...
tag

Tudtommal mindkettőből volt 4:3-as és 16:10-es is.
4:3-as 100% hogy van mindkettő azt tudom.

(#51361) Chaser válasza Tim82 (#51359) üzenetére


Chaser
titán

:DD jogos :B kevertem x200t-vel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51362) Tim82 válasza Mike... (#51360) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak 4:3 volt mind X60t-ből, mind X61t-ből. X200t/X201t a 16:10, utánuk meg 16:9.

Nem tudom 100%-ra biztosan az eredeti kérdésedre a választ, de nagy valószínűséggel igen, a base cover rész mindkettőnél ugyanolyan.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51363) chab7


chab7
addikt

Ezzel vajon meg tudom oldani hogy a T500-at TV-re kössem? Azaz, meg lehet azt tudom, de csak kép menne, vagy hang is? Illetve milyen felbontást tudnék elérni a TV-n. Most VGA-val van rákötve és csak 1024x768 tud VGA-ról a TV-m. R52-nél nem zavart mert annak eleve annyi volt a képernyője is, de most hogy a T500 többet tudna kiadni magából a TV meg hdmi-n tudná a fullHD-t is így megoldanám valahogy.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#51364) Tim82 válasza chab7 (#51363) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak kép menne, hang nem. A felbontásra elsőre ennyit találtam.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51365) chab7 válasza Tim82 (#51364) üzenetére


chab7
addikt

Akkor a puding próbája... lehet megrendelem, nem nagy összeg, aztán meglátjuk mit tud.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#51366) Chaser


Chaser
titán

Ha már így méretezünk, a 14 és 15" T60 hdd takarója megegyezik?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51367) Tim82 válasza Chaser (#51366) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha nem nagyon sürgős, akkor holnap este megnézem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51368) solaris7 válasza chab7 (#51363) üzenetére


solaris7
tag

Nekem a T61-em dokolóval full HD monitorra van kötve 1920x1080 -as felbontásban megy akár TV is lehetne a monitor helyén nem? ugyanezt a T500-al is megteheted annak is 2504-es dokkoló kell.
Soha nem kell álítani semmit ha dokkon van full HD ha leveszem a dokkról 1680x1050-ben indul a saját kijelzőn

(#51369) Tim82 válasza solaris7 (#51368) üzenetére


Tim82
nagyúr

Neki nem kell ehhez dokkoló, a T500-án van display port.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51370) solaris7 válasza Tim82 (#51369) üzenetére


solaris7
tag

meghajlok tudásod előtt :R :) akkor már megkérdezném azt hogy kapcsolom össze full HD-s minitorral ha sima vga vagy DVI csati van rajta

(#51371) solaris7 válasza solaris7 (#51370) üzenetére


solaris7
tag

véletlen nem driver függő az hogy nem Full HD felbontásban adja a T500 a képet a tv-re ? én úgy emlékszem dokk nélkül próbáltam sima vga-n és csak fiss drivvrel volt a nagy felbontás amit a win7 rakott a kártyához azzal nem.

[ Szerkesztve ]

(#51372) Francia91 válasza solaris7 (#51368) üzenetére


Francia91
veterán

Én itthon a T500-at dokkon keresztül, DVI-n szoktam kikötni 1900x1200-as monitorra, lazán elvan ezzel a felbontással. DisplayPort is tud biztosan. DisplayPort 2560x.... felbontást bír, mennie kell

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51373) Tim82 válasza solaris7 (#51370) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudod, ott linkelt a kolléga fentebb egy displayport to HDMI átalakítót... (Azt meg nyilván lehet HDMI to DVI kábellel egy DVI-s monitorra kötni, bár ő még mindig HDMI-s TV-re szeretné, szóval neki egy sima HDMI kábel jó lesz.)

Amúgy van displayport to DVI kábel/átalakító is, FYI.

Köszönjük a versenyzést mára.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51374) solaris7 válasza Francia91 (#51372) üzenetére


solaris7
tag

Akkor jól gondoltam hogy így is lehet :)

(#51375) soldi3r válasza fungi (#51328) üzenetére


soldi3r
veterán

6DET72WW - 3.22 - 2012.10.25
nekem ezzel mukodik elvileg rendesen

E30 (oo=[][]=oo)

(#51376) solaris7 válasza Tim82 (#51373) üzenetére


solaris7
tag

""Köszönjük a versenyzést mára."" most mi a baj ? megbántottalak valamivel ? nem állt szándékomban.
Attól hogy nem írok ide semmit szoktam olvasgatni a te és más írásait és minden elismerésem azoké akik ilyen tájákozottak. Nem volt semmi cinizmus abban hogy " meghajlok a tudásod előtt "
elnézést

[ Szerkesztve ]

(#51377) Tim82 válasza Dhampir (#51355) üzenetére


Tim82
nagyúr

A T60-amhoz úgy van legális, Lenovo-s Win 7, hogy a Lenovo akciózott egyet 2009-ben a Win 7 kijövetelekor, az előző tulajdonos meg élt a lehetőséggel. :) De ilyen lehetőség tudtommal egyébként nincs.

solaris7: szarkasztikusabb hangúnak vettem ezek szerint a hozzászólásodat, mint amilyennek szántad és aszerint reagáltam. Elnézést. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51378) chab7


chab7
addikt

No, nem összeveszni :B
Van amúgy 2504-ös dokkolóm is, de azon meg csak dvi kimenet van. Érdemesebb lenne akkor dvi-hdmi kábelt vennem? Mert TV-re úgyis fix helyre letéve kötném mikor filmet nézni akarok TV-re kötve.
Bár lehet nem akarom ilyenkor mindig dokkolóra is tenni. Lehet akkor inkább csak adaptereket veszek és egy darab hosszú hdmi-t és akkor mikor ilyen mikor olyan helyzetben rá tudom kötni, és még nem kell a TV-ben sem ki-be huzingálni a kábelt.

Mondjuk nekem furának tűnt az a mondat, hogy dokkolóra téve a laptop kijelző fullhd lesz. Tényleg? De hát csak 1680x1050 a kijelző felbontása :F Vagy mit értek félre?

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#51379) Dhampir válasza Tim82 (#51377) üzenetére


Dhampir
félisten

Értem, köszönöm szépen! :R

(#51358) Chaser

Neked is köszönöm a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#51380) lapa válasza Tim82 (#51369) üzenetére


lapa
veterán

ehhez annyit, hogy míg dvi-hdmi-t tetszőleges hosszban bárhol találsz, dp, pláne dp-hdmi annyira nem elterjedt. legalábbis én harcoltam vele.

oké közben látom volt linkelve választék, nemszóltam.

[ Szerkesztve ]

(#51381) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok!

Van egy T400s-em, és a következő hibaüzenetet írja ki a Power Manager: "the battery has failed due to normal wear", és nem tölt. Létezik valami megoldás, vagy kuka az akksi? Igazából azert csodalkozom, mert még csak 15% elhasználódása volt és nem is nagyon használtam mostanában.

:R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#51382) FoxiestFox válasza neil_mullen (#51381) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Erdekes,.hogy egyes akkuk igy megallnak..nekem ketto is ezt csinalta anno

(#51383) metal01


metal01
őstag

Beintett a [Lenovo a Microsoftnak.] :)

[ Szerkesztve ]

(#51384) rgeorge válasza neil_mullen (#51381) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem sok jót jelent ez az üzenet. Ilyenkor már a battery reset se segít, ha jól tudom. Mennyi ciklust mond a PM?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51385) neil_mullen válasza FoxiestFox (#51382) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

épp az ez... ma áramszünet volt pár órára, 80% ról kb 35-re le lett merítve az akksi, majd ezek után viszajött az áram és 43%-ig még töltött is. most látom csak hogy megállt a töltése. de semmi megterhelő igénybevátel vagy fizika behatás sem érte.

rgeorge: 202 cycle

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#51386) chab7 válasza metal01 (#51383) üzenetére


chab7
addikt

Ez egy jó kis pokki reklámhír, de szerencsére én a windowstól is megváltam sok éve így én már hamarabb beintettem nekik és nem hatnak meg az ilyen marketinghírek. :U

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#51387) Dhampir válasza chab7 (#51386) üzenetére


Dhampir
félisten

:C

(#51388) rgeorge válasza metal01 (#51383) üzenetére


rgeorge
addikt

Régi hír, ráadásul Windows 8-ra a Lenovo eddig is tett fel valamiféle Start Menu pótlót, most nem tudom megnézni mi az, talán a Simple Tap QuickLaunch.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51389) soldi3r válasza neil_mullen (#51381) üzenetére


soldi3r
veterán

szabad tudni ki az akku gyartoja?

E30 (oo=[][]=oo)

(#51390) neil_mullen válasza soldi3r (#51389) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

SANYO

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#51391) radamsky válasza neil_mullen (#51381) üzenetére


radamsky
senior tag

pont napokkal ezelőtt irtam be hogy elszállt az akksi egyik naprol a másikra

csak hogy jol érezzem magamat az uj akksi is elszállt az egyik prcről a másikra, csak ujra indult a gép. A hiba jelenség ugyanaz és ugyanazt irja ki mint neked a lenovo

Most nem érek rá, de azt hiszem hazamegyek ettől a t400-as géptől megszabadulok. Kicsit igy sokba van nekem a gép ha állandoan akksit veszek, vagy ötletem nincs
Asus régi gép még mindig müködik és az akksi i birja még vagy 20 percig, pedig már vagy 6 éves gép vagy 7 éves?? L3800-as

kár mert kussos gép, gyors is, meg most már akksit leszámitva össze is van már épitve
akkor nem egyedi esett, csak jo lenne tudni mitől van

(#51392) Chaser válasza Tim82 (#51367) üzenetére


Chaser
titán

Várom:) Elvileg ugyanaz.

szerk: radamsky: Ha két akkud elszállt ott valami hw-es gond van, lehet hibás a töltőáramkör, vagy zárlatos. Emiatt a T400 még cseppet sem rossz gép, csak egy kissé hibás példányod van. Nekem még egy TP-ben se szállt el akku pedig volt már jó pár. Igaz más gépben sem. Ugy. vagy gyári akkuk voltak? Ugy. akkunál nem meglepő az ilyesmi ha a gép töltőáramköre rendben is van.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51393) Tim82 válasza Chaser (#51392) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos nem ugyanolyan. Bal oldali a 14", jobb oldali a 15".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51394) franc0


franc0
őstag

Sziasztok!
Az X200-am nem érdekel valakit 50-ért?
Le kell cseréljem egy másik példányra, mert a VGA out hektikusan működik és nem tudok kivetíteni a megbeszéléseken.
Ezen kívül a ThinkLight sem jó, minden más patent.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#51395) abacsx


abacsx
tag

x230-asomon van egy win7 pro, azzal vettem, de elvileg win8 upgrade van rajta, amivel nem szeretnék élni. ha esetleg elszáll a rendszer, hogy tudom visszaállítani a win7 szoftver licencet? nem kaptam hozzá semmit, és nincs ráragasztva a gépre se semmi.(értem alatta jogtisztán) a lenovo leköveti az eladott gépeket ilyen szinten?

do not underestimate the power of the dark side

(#51396) btudos válasza abacsx (#51395) üzenetére


btudos
veterán

Akku alatt nincs Win7 kulcs?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#51397) abacsx válasza btudos (#51396) üzenetére


abacsx
tag

nincs, csak sn.
múltkor kivettem az akkut pont a sorozatszám miatt, és akkor vettem észre, hogy nincs win kulcs alatta. elvileg a számlán szerepel, de win8.

[ Szerkesztve ]

do not underestimate the power of the dark side

(#51398) RnJ


RnJ
tag

Pillanatkép a parlamentből... mindenki alszik, tán még a ThinkPad is :C

(#51399) soldi3r válasza abacsx (#51395) üzenetére


soldi3r
veterán

ez egy erdekes kerdes, a visszafele upgrade a ms-tol kerheto volt regen, en vistat downgradeltem xp-re
en valami win key finderrel elmentenem azt a win kulcsot :) hatha megis gond lenne a telepitesnel
egyebkent a recovery mit tenne fel?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#51400) buvartacsko válasza RnJ (#51398) üzenetére


buvartacsko
addikt

undorító hogy olyan laptopom van mint ezeknek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.