Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52751) FoxiestFox válasza rekop (#52750) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hát ez elég kemény, főleg, hogy a vga is Intel.. :U

(#52752) rekop válasza FoxiestFox (#52751) üzenetére


rekop
senior tag

Akkor gondolom borítékolható, hogy valami nem stimmel? :(

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52753) FoxiestFox válasza rekop (#52752) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem soknak tűnik.

(#52754) Chaser válasza buvartacsko (#52745) üzenetére


Chaser
titán

Érdekes nekem semmi gondom nem volt vele, se x200-akkal. Vga driverből soha nem a legfrissebbet raktam fel, mert akkor random kapcsolgatta a fényerőt érthetetlen módon, de régebbi intel driverrel tökéletes volt. Ez viszont igaz volt T400/500-akra is. Amúgy új szériás TP-t én se vennék...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52755) soldi3r válasza buvartacsko (#52749) üzenetére


soldi3r
veterán

igen, en is erre gondoltam, de nekem jo az msata is, ezert varok az uj dellre

(#52754) Chaser, nalunk mukodik a gari rendesen, amig az a gep garis lesz, addig ugy sem megyek haza

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52756) yodamastah


yodamastah
őstag

X201 mennyire melegszik jobban mint x200s? Gondolkodom a cserén, de imádom a 200asban hogy semennyire nem melegszik a palmrest és a billentyűzet, és 2400rpm-en a ventinek gyakorlatilag nulla hangja van.

(#52757) subidu válasza soldi3r (#52748) üzenetére


subidu
tag

Nekem x230-asom van. Újan vettem. Február óta hibátlanul működik. Minden nap viszem-hozom a munkahelyem és az otthonom között. Meg vagyok elégedve a billentyűzettel is. Sokan szidják, de számomra tökéletes. A súlya verhetetlen.

x240-est viszont már nem vennék, mert nem tetszik. A trackpoint is bejött nekem a 230-ason.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#52758) FoxiestFox válasza subidu (#52757) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is kipróbáltam nemrég egy X230-at (bár csak futólag, telepítésre volt nálam), és a gépelés valóban nem rossz rajta, de a kiosztás hajmeresztő számomra... az ins-del, home-end, pgup-pgdown - gombok rosszabb helyen már csak a fedlapon lehetnének szerintem :(
Nem az újítással van a baj, ha az konstruktív, és valami olyan megoldást hoz, ami kényelmesebbé teszi a gép használatát.. ez maximum a designerek munkáját tette kényelmesebbé, hogy csak egy gombcsík van felül..
Érthetetlen, hogy egy generációk óta bevált és valóban jó megoldást miért kell lecserélni.

A multimédiás (fn-nel elérhető) vezérlők áthelyezése csak hab a tortán.. a kurzoron gyakorlatilag tökéletes helyen voltak, ha az ember használat közben a palmresten pihentette a kezét (ahogy legtöbben teszik szerintem), minimális mozdulattal lehetett számot váltani, megállítani, stb.. most meg tapogatózhat az F-gombokon az ember. :U

(#52759) simonjoe


simonjoe
őstag

Szerintetek a T410-esnek a coolerét ki lehet valahogy kapcsolni? A másik kérdésem, h e típuson valakinek Win8-alatt műkszik a "kék" gomb??

Joe

(#52760) sutszi válasza rekop (#52750) üzenetére


sutszi
veterán

Ez tényleg soknak tűnik... :F
Valami nem stimmel...vagy a hűtő sérült meg...vagy le kéne szendi és újra rátenni a hűtőt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52761) rekop válasza sutszi (#52760) üzenetére


rekop
senior tag

Köszönöm az eddigi segítséget! :R De egyelőre nem szedem szét, normál használatkor 50C körül van, ami teljesen megfelel nekem. Valami egyébként biztosan nem okés, de most így marad, többet nem idegesítem magam ezen.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52762) Chaser válasza simonjoe (#52759) üzenetére


Chaser
titán

TP fannal ki, de nem lenne értelme. Thinkvantage gomb alapesetben azt indítja, igazából sok értelme nincs. Lehet hozzárendelni mást is, szerintem 8 alatt is működnie kell, egy próbát megér.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52763) chab7 válasza Chaser (#52698) üzenetére


chab7
addikt

Ráírtam az eladóra és megkaptam az infót, nincs rajta thinkpad logo sem :)) tehát nem véletlen ilyen olcsó.
Már csak arra lennék kíváncsi, de ezt úgyis csak megrendelve tudnám meg, hogy attól még teljesértékűen használható nem bóvli -e, vagy még anyagában színében is elütne a gép többi részétől, és esetleg még használatban is bugzana -e keményen. Hát nagyon úgy néz ki mégsem vállalom ezt be, hanem majd ha lesz itthon valakinél eladósorban egy. Akkor viszont a modem lesz soron elsőnek, mert az most is van ugye ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#52764) Chaser válasza chab7 (#52763) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen TP logót kicsipénzért' lehet venni. Lehet ez ugy. palmrest, már abból is van ugy? Megkérdezted eredeti-e?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52765) CharlieDrop válasza Chaser (#52727) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:DD

küldtem is privátot :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#52766) soldi3r válasza Chaser (#52764) üzenetére


soldi3r
veterán

vanam, x60-hoz vettem egyszer nagyon silanyat, mar torve jott

E30 (oo=[][]=oo)

(#52767) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

srácok, mit ér most egy T410 500-as HDD-vel, 4GB RAM-mal 1400*900-as képernyővel? Úgy 3 éves meg egy kicsi
reális maximális ár, nem eladni akarom másért kellene :)

köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#52768) buvartacsko válasza FoxiestFox (#52758) üzenetére


buvartacsko
addikt

+1...

a multimédiás vezérlőgombokat imádom. illetve a böngésző előre/hátra gombokat is... a dedikált hangerő gombokat is... egyik sincsen már. próbálták úgy megoldani, hogy elsődleges legyen a fenti Fx gombokon az ő szarjuk, csak az a baj hogy a Windows továbbra sem OS X... ott nem sok haszna van az Fx gomboknak, itt meg igen, és akkor meg idegesítő, hogy nem hangerőt akarok pl állítani.

Szét lett cseszve, és ez a bajom nekem is. nem lenne vele gondom hogy szigetes lett, de a kiosztást miért kellett szétbaszni?

(#52769) Integra válasza Chaser (#52698) üzenetére


Integra
titán

jaja, tényleg, csak elfelejtem már az ázsiai ünnepeket amióta nem dolgozom multinál :)
írt is azonnal, mikor visszajött tegnap este, hogy bocs, ünnep volt, ma megkaptad?
és meg baszki, az ajtóm elé volt rakva a kis csomag :)

már csak egy t61 szerelési doksit kell találnom, hogy bontsam szét a ventilátor cseréhez, valakinek van esetleg egy url-je ilyenhez?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52770) Tim82 válasza Integra (#52769) üzenetére


Tim82
nagyúr

már csak egy t61 szerelési doksit kell találnom, hogy bontsam szét a ventilátor cseréhez, valakinek van esetleg egy url-je ilyenhez?

Persze, van. [link]

;] :P

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52771) Shadowfax válasza Integra (#52769) üzenetére


Shadowfax
addikt

Válassz:
1. T61 14.1" widescreen
2. 15.4" widescreen
3. 14.1" standard screen

Keresed a bajt, Tim? :))

[ Szerkesztve ]

(#52772) Tim82 válasza Shadowfax (#52771) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Mine is an evil laugh!" (Wash @Firefly)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52773) Integra válasza Tim82 (#52770) üzenetére


Integra
titán

találtam jobbat :) + cpu fan csere
és persze, hogy nincsen itthon semmilyen cpu hűtő paszta, naná.... :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52774) Bocsek


Bocsek
aktív tag

T400-ban a WXGA+ kijelző beszerelhető egyszerű cserével a WXGA helyére? Értem úgy hogy csatlakozók stimmelnek, nem kell semmit berhelni, stb...

(#52775) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

X1 carbonnon mi lehet beállítva biosban hogy nem enged külső dvd romrol másik os-t telepíteni mert az írja ki h access denied amikor kiválasztom a dvd-t és rányomok egy entert.? :R

Megtaláltam....

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#52776) Integra válasza Integra (#52773) üzenetére


Integra
titán

minek hívják azt a fémes ragasztó szalagot a második videóban?
aluminium ragasztószalag?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52777) Deniweit


Deniweit
csendes tag

Sziasztok!

Már egy ideje olvasom a fórumot, de most friss T400 tulajként lenne pár kérdésem:
1.: szeretnék bele wwan-t , az előkészítés megvan a gépben de a kártya nincs na a kédésem az lenne hogy milyen kártyát lenne érdemes venni GOBI (42T0961) vagy ERICSSON (43Y6513)? esetleg akinek van az privátban írhat :)

2.: A gépben nincs kártyaolvasó de szeretnék, ha jól értem a leírásból a bal oldalon van egy db PCMCIA és egy Express card olvasó?? Van-e lehetőség az alábbiakat beletenni a gépbe:
Kártyaolvasó

plussz szeretnék még usb 3.0-t is ezért egy ilyenre gondoltam: USB 3.0

3.: A géphez egy 9 cellás akksi van de elég rossz állapotban van már, van olyan akksi ehhez a típushoz ami nem lóg ki a gép hátuljánál??

egyenlőre ennyi mert op rendszer van rajta de nemsokára újra akarom húzni , meg ssd-t is tervezek bele így még biztos fogom még a segítségeteket kérni :DD Egy régi R51-et váltott és eddig nagyon szimpatikus :D

(#52778) Integra


Integra
titán

még egy kérdés, cserénél lekellett szednem a rezégs csillapításhoz felragasztott szivacsos csíkokat, sajnos az kuka, nem is lehet másképp megcsinálni. és nem adtak a ventihez, csak alu csíkokat. kapni ezt külön számtech boltban? vagy ti venti csere után nem is foglalkoztatok vele?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52779) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Meg tudná valaki mondani, hogy a Lenovo Solution Center miért nem írja ki a gépre vonatkozó infókat (Product, Serial, BIOS, ill lent a Warranty)? Régebben kiírta.
Feltettem valamikor a friss Solution Centert, amikor ajánlotta, lehet, hogy nem kellett volna?

(#52780) Integra


Integra
titán

hol lehet tp-hez csavarokat kapni?
úgy értem odamegyek szétkapjuk és pótoljuk a hiányzó csavarokat. asszem találtam pár üres lyukat amibe csavar való, illetve maradt egy csavar, amit nemtom hova kellett volna becsavarnom :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52781) Tim82 válasza Integra (#52780) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebay-en bepötyögöd, hogy "thinkpad t61 screw kit"?

Vagy akár itt aprón keresel bontott Thinkpad-eket? (Keresőkifejezések: "thinkpad t61 bontás'".)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52782) Integra válasza Tim82 (#52781) üzenetére


Integra
titán

thx, a büdös életben nem jutott volna eszembe, hogy ilyen is van :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52783) FoxiestFox válasza Integra (#52782) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem maradt T61p-ből egy csomó

(#52784) sutszi


sutszi
veterán

Az miért van, hogy mindenkinek marad felesleges csavar az összerakás után? :DDD
Minek rakják bele ha csak felesleg... :))

Anno nekem is kimarad 1 vagy 2...de annyira zavart, hogy elkezdtem keresni, de aztán feladtam, mert nem találtam meg a helyét.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52785) Integra válasza sutszi (#52784) üzenetére


Integra
titán

nemtom, életemben először fordult elő velem is ez, de tény, fogalmam sincsen hova kell :DDD 3x néztem át és most sem tudom, hogy hova nem tettem vissza egyet... 2-3 helyen meg egyszerűen hiányzik csavar. az is fura, hogy a billentyűzetet ha visszatoltam a felső keret alá, akkor semmivel sem rögzítem alul, mielőtt a csuklótámaszt ráteszem?
viszont találtam egy egész jónak tűnő ibm laptop alkatrészes boltot.
laptopalkatreszek.hu

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52786) Francia91 válasza Integra (#52778) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem rengeteg ilyen szivacs (hőálló is) van itthon, hátulján öntapadós, abból darabolgatok, ha ventit cserélek :). Anno hoztam eleget haza a cégtől, nem kellett a kutyának sem :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52787) radamsky válasza Integra (#52785) üzenetére


radamsky
senior tag

jonak jo csak elég drága:D

[ Szerkesztve ]

(#52788) xcds


xcds
őstag

Van egy kis fákkjú. Eddig rmclock-oltam mindig, ki volt kapcsolva az ida, így a p8400 max 2,1ghz-en ment. Be akartam kapcsolni az ida-t, és semmi nem történt. Kiléptem az rmclock-ból, a pm-ben a cpu órajel maxra van állítva és másfél ghz-en vánszorog a proci. De most akkor hogy? :F

(#52789) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hali

A T420 mennyire jó gép? A 94wh-ás akksival tényleg kibír 10 órát?
Ha veszek egy ultrabay akksit, akkor be lehet állítani, hogy azt használja utoljára, és a töltöttségét külön jelezze ki a windows? Billentyűzete milyen a 430-éhoz képest?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#52790) Chaser válasza xcds (#52788) üzenetére


Chaser
titán

Akku van a gépben?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52791) sutszi válasza MrPetya19 (#52789) üzenetére


sutszi
veterán

Elvileg lehet szoftveresen remove-olni az akku-t. Bár a konkrét eseteket amiket vázolsz nem tudom, hogy lehet -e.
A billentyűzete f@sza.
94Wh-ás akku akkor megy 10 órát ha lerakod és néz ki a fejéből a gép. Ha használod akkor 6-8 kb. Ez nagyon felhasználás függő.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52792) lakkusjj válasza MrPetya19 (#52789) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Én úgy emlékszem, hogy pont ha van, akkor az ultrabay akksit kezdi először meríteni a gép.

(#52793) xcds válasza Chaser (#52790) üzenetére


xcds
őstag

Van, persze. Fel is van töltve.

(#52794) MrPetya19 válasza sutszi (#52791) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak azért kérdeztem, mert tesztekben böngészéssel vitte a tízet, bár gondolom böngésző és honlap függő.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#52795) xcds


xcds
őstag

A bios-ban le kellett tiltani a speedstep-et majd újra engedélyezni. Más is járt már így..

(#52796) Chaser válasza xcds (#52795) üzenetére


Chaser
titán

Nem, de jó tudni:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52797) xcds válasza Chaser (#52796) üzenetére


xcds
őstag

Nem kérdés volt, tee. ;] Volt rá találat.

(#52798) xcds


xcds
őstag

Már csak azt nem tudom, hogy az rmclock-al variálás kavarta-e meg. Érdekes, hogy minden beállítás kinullázódott abban is. Egy időre hanyagolom, úgyse melegszik nélküle se nagyon.

(#52799) Integra


Integra
titán

kész a műtét, fantasztikus érzés közel fél év zörgés, kerregés, zajterror után a síri csönd, még ha teker a venti, akkor sem hallom

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#52800) FoxiestFox válasza Integra (#52799) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:D Kúl

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.