Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) ^Clown válasza i400 (#13000) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a fajta készlet ismerős :) Tim82-től kaptam ilyet kölcsön.

Köszi a válaszokat mindenkinek!

(#13002) Gondwana


Gondwana
addikt

... és a kíndóz7 monnyon le! Nem elég, hogy nincs Fn+F9, de ez a retves még a "Safely Remove mindenvacak"-ra se kapcsolja ki az USB HDD-ket - pedig ez már 2001-ben, a WinXP-ben működött.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13003) Leslie13


Leslie13
tag

Hello mindenkinek!
Sajnos történt egy kis probléma a T410emmel. Áttöröltem vizes kendővel a billentyűzetét, majd szárazzal is, és utána bekapcsoltam, minden rendben volt kb. 10percig. Utána kb. 5percig nem használtam a gépet, de bekapcsolva volt, lejjebb is vette a fényerőmegvilágítást, és miután újra hozzáértem azt vettem észre, hogy a trackpad gombjai nem működnek, es ezért kikapcsoltam, gondoltam újra bekapcsolom, de ezután a bekapcsolásgombra sem válaszolt a gép. Egyedüli visszajelzés csak a táp LEDje világít, ha rá van kapcsolva a hálózatra. Kérdés: mi történhetett? mit tudok csinálni? Garanciában javítható ez a probléma? Vagy én okoztam vmit? Kösz a választ előre is

(#13004) TOZ válasza Gondwana (#13002) üzenetére


TOZ
addikt

Maradni kék a pigvinné, oszt jonapot... Jojo gondolom a táblet miatt kinzod magad...

(#13005) Jannn válasza Tim82 (#12966) üzenetére


Jannn
senior tag

Néztem, de ott nem találtam semmit :( akkor ez lehet h mégis csak előkészítés.
Mondjuk nem is használnám, csak a GPS részét kipróbáltam volna :)

(#13006) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

a preinstalled Win 7 Home Premium 64 bit-ot szeretném lecsapni a laptop-ról, és felrakni egy szűz - szintén Home Premium 64 - rendszert.

Csak a serial van meg hozzá, telepítő nincs ugyebár.

Honnan tudnék szerezni telepítőt hozzá? Egyáltalán, bármilyen Win 7 Home Premium 64 bit jó hozzá?

(#13007) feelgood válasza mandras81 (#13006) üzenetére


feelgood
tag

Szia!

Ezzel lementheted az aktivációdat. Majd később a frissen telepitted rendszerbe visszaállíthatod.
Itt egy howto hogy hogyan tudod beszerezni legálisan a telepitő diszket.
Itt pedig egy clean install guide. :)

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13008) Leslie13


Leslie13
tag

elindult a gépem de se space se touchpad Bal gombjai(egyik se), se a B,se az n,se az alt nem működik lehetséges hogy ezt 1 2 csepp víz okozta? Pedig érdekes,mert a lenovo azt is hirdeti,hogy cseppálló,de ezek szerint még sem.

(#13009) mandras81 válasza feelgood (#13007) üzenetére


mandras81
senior tag

Örök hálám! :R

(#13010) schc_totya


schc_totya
csendes tag

Üdv!

Kérdésem lenne, talán tudtok segíteni....
A thinkpad-parts.com mennyire megbízható?...úgy értem ha az adott termék nevében is úgy van ott, hogy original meg genuine meg mitt'omén, akkor annak lehet hinni?...csak mert eléggé furcsáltam, hogy ennyiért dobálják a zsír, origi boe-hydis sxga IPS panelt.

[link]
előre is kösz!

(#13011) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali.
Csütörtökön megyek az én T43-asomért. De mivel rendszer az nincs rajta ezért nekem kell feltelepíteni rá majd mindent.
A kérdés hogy honnét tudom leszedni a drivereket és segédprogramokat hozzá? Ja igen Win XP-t teszek majd rá.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13012) mv válasza Cyberpunk (#13011) üzenetére


mv
aktív tag

Hali!

Szedd le innen a Lenovo System Update-t. Azzal le tudod tölteni az össze drivert, ThinkPad segédprogit, akár friss BIOS-t.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#13013) Cyberpunk válasza mv (#13012) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kösz így már nem lesz gond remélem :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13014) Gondwana válasza Cyberpunk (#13013) üzenetére


Gondwana
addikt

Pontosabban a System Update mellé még két dolog kötelező:
1. friss XP installra először rátolod a hálókártya driverét, hogy azért neted legyen
2. dotnet 2 nélkül a system update nem települ, tehát azt is felrakod
3. na, ekkor jöhet a SU, hogy felpakolja az összes többi drivert.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13015) CPT.Pirk válasza Cyberpunk (#13011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vigyél magaddal egy Ubuntu lemezt, hogy legalább ki tudd próbálni live cd-ről a gépet, mielőtt kifizeted.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13016) TayRol válasza feelgood (#13007) üzenetére


TayRol
veterán

koszi, ezeket en is elmentettem, hasznos linkek.:)

(#13017) Gondwana válasza TOZ (#13004) üzenetére


Gondwana
addikt

Pingvin marad, kín7 arra kell főleg, hogy tudjak válaszolni, mert egyre többen kérdeznek belőle.
Rendeltem PCIe CF adaptert az X200T-be, csak hát Szerbiába mire megérkezik... Bezzeg, a levegő-föld rakéták, pedig azokat nem is rendelte senki, csak hozták ide, via airmail.
(Az X32 meg megy anyámnak Ubuntu+Facebook gépnek, mert apám egyre ritkábban hagyja otthon neki az X31-et, amióta PLC-zik róla.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13018) ^Clown válasza Gondwana (#13017) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó az a póló, kell egy :)

(#13019) Gondwana válasza ^Clown (#13018) üzenetére


Gondwana
addikt

Még évekkel ezelőtt szitáztattam magamnak ilyesmiket. Már vannak annyira elhasználódva, hogy készül az új project ezzel a képpel (kicsit újrarajzolva).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13020) ABE válasza ABE (#12980) üzenetére


ABE
őstag

Időközben kiderült, hogy mégsem jó a dolog, nem a hangkártya illesztőprogramja volt a hibás... Rengeteg guglizás, telepítgetés, próbálkozás után sikerült oda eljutni, hogy az nvidia driver, illetve egész pontosan az általa elindított szolgáltatás cseszi meg a gépemet. De hogy én mit szoptam, mire ezt kiderítettem... Akinél ilyen hang recsegős, megakadós hiba jelentkezik, az első körben próbálja ki ezt a programot: [link] Ezzel hamar ki lehet deríteni, ha valami driver hiba miatt van gebasz. Onnantól kezdve már csak végig kell zongorázni, hogy melyik a hibás. :D
Egyébként most a hivatalos nvidia oldalról származó quadro drivert raktam fel, érdekes módon ez újabb, mint a lenovos és a windows update-es, és felmegy mindenféle akadékoskodás nélkül, és azt is ki tudom választani, hogy melyik komponenseket akarom telepíteni. Viszont ennél is le kellett tiltanom a driver helper szolgáltatást, szóval ugyanúgy vigyázni kell vele.

[ Szerkesztve ]

(#13021) mazsonpopo válasza ABE (#13020) üzenetére


mazsonpopo
tag

Én a Lenovo honlapjáról szedtem le az nvidia drivert és nekem nem akadékoskodik, hibátlanul működik. Ha megjavult, akkor az a lényeg, minden esetre fura.

(#13022) lapa válasza Gondwana (#13019) üzenetére


lapa
veterán

múltkor klikkolgattam én is, de végül nem vitt rá a lélek.

[link]
[link]
[link]

persze csak ezek után:

[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13023) ABE válasza mazsonpopo (#13021) üzenetére


ABE
őstag

Milyen oprendszert használsz? A fórumokat olvasva azt szűrtem le, hogy elsősorban Win7 alatt jelentkeznek ilyen hibák, de akkor aztán bármilyen konfigurációval előfordulhat...

(#13024) mazsonpopo válasza ABE (#13023) üzenetére


mazsonpopo
tag

Win7 32bit. Pontos konfig: T7100, 2GB RAM, Quadro NVS 140M. Everest szerint ilyen hangkártyám van: Analog Devices AD1984 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller.

(#13025) Prada


Prada
csendes tag

Sziasztok!
Laptopvásárlás előtt állok...
Lenovok között gondolkodtam, 13"os mindenképp.
Thinkpad és az Ideapad között mi a különbség?
ezeket néztem:

http://www.laptopszalon.hu/webshop/3968/lenovo_thinkpad_edge_133_hd_amd_athlon_neo_x2_dual_core_l325_15ghz_2x2gb_320gb_ati_hd3200_usb3_win_7_hprem_64bit_4cell_fekete.htm
http://mysoft.hu/details.aspx?pn=NUD35HV
és:
http://mysoft.hu/details.aspx?pn=59-032726

Igazából egyetemi hurcolásra kellene meg wifi, filmnézés, sulis cuccok ráférjenek...stb. Gyors legyen, sokáig bírja az akku...

Köszönöm szépen!

(#13026) ^Clown válasza Prada (#13025) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt olvashatsz egy jó tesztet a 13"-os Edge-ről.

Ez az Edge nem "igazi" ThinkPad, inkább amolyan ThinkPad light, viszont az IdeaPad sorozatnál jobb minőségű - legalábbis szerintem.

Mennyire ragaszkodsz a 13"-os mérethez? 12"-os X60, X61-eket nézhetnél itt az apróban. Ezek a gépek viszont igazi ThinkPad-ek :)

További kérdésekkel szerintem fordulj inkább a Milyen notebookot vegyek című topik lakóihoz, ők többet tudnak segíteni az IdeaPad esetében. Értelemszerűen mi itt TP-eket ajánljuk (R,X és T szériákhoz) :R

[ Szerkesztve ]

(#13027) ABE válasza mazsonpopo (#13024) üzenetére


ABE
őstag

Nálam is ugyanez a hangkártya van, 32 és 64 bites oprendszer alatt is előjött a hiba. Megoldatlan rejtély marad, miért csak nálam jött elő a gond...

(#13028) ^Clown válasza ABE (#13027) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A kíndóz útjai kifürkészhetetlenek :)

(#13029) Magnat válasza feelgood (#13007) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

csak ugyanarra a gépre lehet restorálni az aktivációt? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13030) Tim82 válasza Magnat (#13029) üzenetére


Tim82
nagyúr

"restorálni az aktivációt" :DD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13031) Napfénysüti válasza ^Clown (#13028) üzenetére

Az biztos. :DDD Nálam úgy néz ki hétvégén Win7 reinstall lesz hátha az megoldja a wifi gondomat. Csak kedvem nincs még hozzá. :))

Més que un club!

(#13032) Integra


Integra
titán

hi, látott már valaki 2011-es roadmap-ot neten?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13033) feelgood válasza Integra (#13032) üzenetére


feelgood
tag

Még nincs.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13034) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

X41-hez vettem egy teljesen uj, lefoliazott gyari akksit, igazabol tartaleknak szantam, erdemes elsö alkalommal tejesen feltölteni, vagy jobb ha rögtön csak 40%-ig es mehet is a hütöbe?

(#13035) brd válasza audi100td (#13034) üzenetére


brd
nagyúr

Az akksinak mindegy, de én azért kipróbálnám a teljes feltöltést, már csak a kapacitás tesztelése miatt is. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#13036) Gondwana válasza audi100td (#13034) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha tényleg eredeti, hivatalos, bontatlan, meg minden, amit ilyenkor beírnak rá az apróhirdetők, akkor gyárilag 40-45%-ra van töltve, tehát mehet a hűtőbe. Arra figyelj, hogy +4 alatt elkezd kristályosodni a víz az elektrolitban és ezzel rongálja a lítium "habosra kiképzett" felületét, tehát addig még véletlenül se hüljön le, pláne tartósan.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13037) audi100td válasza Gondwana (#13036) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gyarilag le volt foliazva, bontatlan, 0 ciklus van benne, amugy semmennyire nem volt feltöltve, vagy csak mar lemerült, gyartasi datum 2006. Mennyire lenyeges ez a hütös dolog, siman a szekrenyben nem erzi jol magat?

Köszi mindenkinek a valaszokat.

(#13038) Magnat válasza audi100td (#13037) üzenetére


Magnat
veterán

Nem vészmadárkodni akarok, de ha tényleg 4 éve áll, akkor ha hűtőben tartották sem lehet neki sok hátra... de ne legyen igazam.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13039) audi100td válasza Magnat (#13038) üzenetére


audi100td
nagyúr

A masik akksim 92%-os, kb. ugyanennyi idös 11 ciklussal, 2 orat bir wifi-vel, ahogy elnezem ez olyan 2:30 körül, szerintem nincs vele semmi gond, de meg nem meritettem teljesen le

(#13040) Magnat válasza audi100td (#13039) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor hátha ez is jó lesz :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13041) ^Clown válasza audi100td (#13037) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Honnan szerváltál ilyen jó akksit? :))

(#13042) #91574272


#91574272
törölt tag

Thinkpad T500 gépbe milyen memóriát ajánlotok? (gyártó)
(DDR3 1066 Mhz-es CL7-es kell bele ha jól tudom, de cáfoljatok meg ha nem...)

A segítséget előre is köszönöm.

(#13043) audi100td válasza ^Clown (#13041) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nemet eBay-röl vettem, arvereses aukcion, 48 Euro volt postaval együtt.

atom11: Kingston-t tudom ajanlani.

[ Szerkesztve ]

(#13044) CPT.Pirk válasza audi100td (#13034) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, mennyire releváns, de pl autós akkukat, zselés, stb. teljesen feltöltve kell tárolni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13045) 1mmorltal


1mmorltal
csendes tag

Hello! Lehet, hogy hülye kérdés jön!
Van egy Thinkpad R61-es notebookom, aminek elszállt a nvidia nvs140-es videokártyája. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e cserélni csak a videokártyát vagy ez csak alaplappal együtt megoldható.

Ha lehet cserélni esetleg tudnátok ajánlani Budapesten egy szervizt ahol megcsinálják?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#13046) Integra válasza feelgood (#13033) üzenetére


Integra
titán

ez szívás:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13047) brd válasza CPT.Pirk (#13044) üzenetére


brd
nagyúr

Semennyire. ;) A Li-Ion öregedésére jobban kell figyelni, és a magas feltöltöttség hosszútávon gyorsítja ezt. 40% környékén, száraz, hűvös helyen a leglassabb az öregedés ezen akku'-knál.

The only real valuable thing is intuition.

(#13048) Integra válasza feelgood (#13033) üzenetére


Integra
titán

kerestem, hátha van lliano platform jövőre, de semmi jelenleg.. pedig egy x vagy t-ben...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13049) Tim82 válasza 1mmorltal (#13045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak alaplappal együtt lehet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13050) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Üdv!
Van egy X41T-m, az lenne a kérdésem, hogy a bal oldalon található "powered USB" mitől powered? Mert csinálni akartam egy olyan USB kábelt a külső DVD írómhoz, ami "powered" (rakni rá egy csatlakozót, ami az USB port alá megy, így egy kábellel is működne a meghajtó), viszont rámértem egy multiméterrer, és az alsó csatlakozón csak 2,5V-ot lehetett mérni... :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.