Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) yodamastah


yodamastah
őstag

Hát megvan az X201. Remélem az aláírásom is updatelhetem nemsoká. Tesztelgetem x200s mellett. Kb 8-10 fokkal melegebb a CPU az x201-ben. Idle (1es hangtalan ventifokozaton mindkettő) 45 vs 37 fok a cpu. Ekkor körbemérve a gépeket 1-3 fokkal melegebb a 201 felülete. Palmrest jobb oldalt kb egyforma.

720p mkv lejátszás közben kicsit kisebb a difi (51 vs 47 fokos cpu) Ekkor körbemérve a gépet 1-3 fokkal melegebb az x201. Főleg a cpu felett és alatt érezhető jobban a melegedés az x201-nél. A palmrest rész továbbra is hűvös marad.

Szóval elmegy az x201 melegedés szempotnból, alap terhelésen (net, filmek) nem különösebben melegszik. Igaz az x200s elég magasan tartja a lécet, soha nem láttam még ilyen teljesítménnyel ennyire hűvös gépet. A 200as simán tudja, hogy órákon át netezés közben hűvös a billentyűzet, és az alja is csak langyos. Az x201 rádob erre 1-3 fokkal, amit már érezni, de még egész jó ez is.

Persze nagyon meghajtva a 201 melegszik jobban. De hát van is kraft rendesen ha kell. Az x201 hűtése 77 foknál már megfogja a prime95öt is 2es ventifokozaton. És ekkor valamivel halkabb mint az X200s a 2es venti fokozaton.

Az x200sben sl9300, 201-ben i5-540M dolgozik. Az sl9300at undervoltoltam, sajna az i5-öt nem lehet. Az x200sben ssd van. lehet ez is segít valamennyit abban hogy hidegebb a gép.

Pár nap és átépítem a cuccokat (affs, ssd, ram) X201-be és újra mérem. Érdekes hogy az x201-et minimum fogyasztásban nem tudtam 9W alá vinni, pedig tesztben olvastam már 7w körülit is. Lehet még szoftveresen sincs teljesen összelőve minden...

[ Szerkesztve ]

(#52802) amargo


amargo
addikt

Hi,

x220-nál tudja valaki, hogy a disk titkosítása hogyan történik? Maga az furcsa, hogy a jelszó megváltoztattató egy titkosított disk alatt.

Köszönöm a segítséget.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#52803) btudos


btudos
veterán

Sok rossz utan vegre valami jo hir.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52804) xcds válasza btudos (#52803) üzenetére


xcds
őstag

Olvasd el a választ is. ;]

(#52805) btudos válasza xcds (#52804) üzenetére


btudos
veterán

Elolvastam, de ha minden gephez NBD jar majd, akkor nagysagrendekkel tobb alkatreszt kell majd raktaron tartani, igy joval kisebb az esely a hibasra, es sokkal gyorsabb javitani is, nem kell majd orokke a Lenovora varni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52806) Tin válasza btudos (#52805) üzenetére


Tin
veterán

várjuk ki, hogy fog ez működni a gyakorlatban... nem a szervizen hanem a lenovo alkatrészellátási problémáin csúszik el a szervizes javítás is.

(#52807) btudos válasza Tin (#52806) üzenetére


btudos
veterán

Tudom, de pont ezen muszaj lesz valtoztatniuk NBD garancianal, azt nem lehet raktarkeszlet nelkul csinalni. Lehet, hogy en vagyok tulsagosan optimista, de azert az durva lenne, ha NBD javitashoz is egyesevel rendelnek az alkatreszeket..

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52808) xcds válasza btudos (#52805) üzenetére


xcds
őstag

Nekem meg volt az alkatrész, csak messze lakok a szervíztől...

(#52809) Tin válasza btudos (#52807) üzenetére


Tin
veterán

valószínű nem így lesz. lesznek raktáron a gyakori dolgokból, de korábbi gépek speciálisabb alkatrészei biztosan nem.

nem kevés thinkpad modell van, az átlagos 3 éves garanciaidővel számolva is elég sok gépnek kellene minden alkatrészéből raktoron tartani nem keveset.

szóval, egy T530-hoz biztos lesz billentyűzet raktáron, de egy T510-eshez kijelzőpanel inverter nem biztos.

(#52810) soldi3r válasza btudos (#52807) üzenetére


soldi3r
veterán

van remeny, bar uj tp-t nem hiszem, hogy veszek, ugyhogy szamomra csak akkor lenyeges, ha a regebbi gepeke on-site garanciaja is igy fog mukodni

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52811) radamsky


radamsky
senior tag

A fene enné meg kiesett a Capslk billentyüzet, most éppen agyalok ez hogy megy vissza
nézegettem a videot, no de nekem azok a fehér bizbaszok rajta maradtak a gombon
jol meg van bonyolitva egyem a lelkét aki igy tervezte:DD

[ Szerkesztve ]

(#52812) simonjoe


simonjoe
őstag

.....nem kicsit vagyok elkeseredve. A nejem T410-ére szemet vettetem, cseréltünk az én kisebb SL300-asomra. Hát nem igazán volt jó csere. Az SL300-ba SSD-volt ami átkerült a T410-be. Most látom, h csak SATAII-nek kezeli a gép, ellenben a 300-as SATA III-ként. A kicsi gép úgy nyitogatta a programokat mint a buborék. Gyorsan betöltött a Win, szóval öröm volt használni. A 410-es meg valahogy úgy viselkedik mintha be lenne húzva a kézifék. Plusz két mag a prociban, gyorsabb mem, újabb chipset, maga a noti is fiatalabb, és ez az eredmény???!!!! Vagy valamit én nem jól állítottam be rajta? Próbálkoztam az Intel oldaláról a legfrissebb drivereket alá tenni, de mindhiába. Vagy talán a Win 8.1-et nem szereti? Most azon gondolkodom, h mégsem kell ez nekem. :(((

Joe

(#52813) parkasz


parkasz
senior tag

Sziaszok!

Segítség kellene. Ericsson f3507g-t betettem az x200-ba. Na itt jön a kérdés. A win 7 device maganerében nem látom. bios-ban nincs tiltva. ööö szóval mi lehet a baja? :F
Sim kártya nélkül is fel kell ismerje, vagy csak azzal együtt?

[ Szerkesztve ]

(#52814) sutszi válasza simonjoe (#52812) üzenetére


sutszi
veterán

Nem a T410-el van a gond...
A Sata 2 vs 3 közötti különbséget kb meg sem érzed....kivétel ha nem intenzív fájlműveleteket végzel.

Frissen telepítette vagy csak átpattintottad az SSD-t?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52815) cildren válasza simonjoe (#52812) üzenetére


cildren
tag

Az SL300-ban tuti nincsen SATA III-as vezérlő... Lehet, hogy a T410-ben lejebb vannak véve az órajelek energia gazdálkodás miatt és azért nem hajtja rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#52816) Francia91 válasza parkasz (#52813) üzenetére


Francia91
veterán

SIM nélkül is mennie kell (fel kell ismernie), természetesen, miután telepítettél drivert

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52817) simonjoe válasza sutszi (#52814) üzenetére


simonjoe
őstag

Gyalultam az SSD-t, majd frissen telepítettem.

Joe

(#52818) simonjoe válasza cildren (#52815) üzenetére


simonjoe
őstag

Az lehet de az Intel Rapid Tárolást megnyitom, itt csak 3Gb/s-os sebességet ír a SATA átviteli sebességre , ellenben az SL-ben a 6Gb/s-ot. Arra gyanakszom, h valami nagyon nem jól van beállítva vagy telepítve.

Joe

(#52819) Gondwana válasza simonjoe (#52818) üzenetére


Gondwana
addikt

Az a 6Gbit/sec khmm... nagyon gyanús, pláne egy 800MHz FSB-s Core2Duo procis géptől. Csak második generációs i# procik mellett jelent meg a SATAIII, ráadásul az első szériákban egyszerűen kiégett az aktiválótranyója, ami után csak a SATA2 portok maradtak használhatóak...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#52820) simonjoe válasza parkasz (#52813) üzenetére


simonjoe
őstag

Látnia kell SIM nélkül is, csak a csatlakozáshoz vagy a GPS-hez kell a kártya. Tedd fel a "Acces Connections 6"-ot, ott ki és be lehet kapcsolgatni a kékfogat, a Wifit és a GPRS modemet. Ha viszont az eszközkezelőben sem látod, akkor a kártya nem jó a gépedbe, ellenőrizd az FRU számát.

Joe

(#52821) simonjoe válasza Gondwana (#52819) üzenetére


simonjoe
őstag

teljesen igazad van, de tényleg gyorsabb volt az SL. Ráadásul most látom, h ha kinyitom a 410-essel a Total Commandert, eltelik egy kis idő mire "kisimul" a programok előtt lévő kis ikonok rendesen megjelennek. Szóval gáz ez így. :W

Joe

(#52822) cildren válasza simonjoe (#52821) üzenetére


cildren
tag

Ott valami driver gebasz lehet. System Upadet-el próbálj meg frissíteni.

(#52823) r4z válasza simonjoe (#52817) üzenetére


r4z
nagyúr

Ugye AHCI módban telepítetted a rendszert?

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#52824) parkasz válasza simonjoe (#52820) üzenetére


parkasz
senior tag

aZ FRU:43Y6513 ez elvileg stimmel
pontosan melyik driver kell hozzá?

(#52825) simonjoe válasza cildren (#52822) üzenetére


simonjoe
őstag

megtettem, nincs semmi új, csak az ujjlenyomat olvasó szoftvere, de azt meg nem lehet telepíteni.

Joe

(#52826) simonjoe válasza r4z (#52823) üzenetére


simonjoe
őstag

természetesen a BIOS-ban az van beállítva.

Joe

(#52827) simonjoe válasza parkasz (#52824) üzenetére


simonjoe
őstag

nekem ezzel működik az SL300-ba:
http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-75686

Joe

(#52828) parkasz válasza simonjoe (#52827) üzenetére


parkasz
senior tag

Na komolyabb a gond :O
átraktam abba a portba a wifi kártyát és az sem ment benne :(
Lehet tiltva a foglalat? Mi a nyavalya lehet a baja? :F

(#52829) simonjoe válasza parkasz (#52828) üzenetére


simonjoe
őstag

fizikai teszt, lámpa, nagyító. Próbáld megnézni, h nem sérült-e a foglalat. BIOS-t "átnyálazni", esetleg frissíteni.

Joe

(#52830) Chaser válasza parkasz (#52828) üzenetére


Chaser
titán

Lehet amatőr kérdés, WWAN BIOS szinten engedélyezve van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52831) parkasz válasza Chaser (#52830) üzenetére


parkasz
senior tag

igen, engedélyezve van.
de abban a portban a sima wifi kártya sem ment :O
A port le lehet tilva? Fizikai sérülést nem látok rajta.
A bios frissítés segíthet?

(#52832) Deniweit


Deniweit
csendes tag

Sziasztok!

Új t400 tulajként, szeretnék egy kis segítséget kérni.
A gép bal oldalán van a két slot és nem tudom hogy mehet e mindkettőbe express card vagy van valami fizikai korlátja, szeretnék egy usb 3.0 express cardot bele meg egy SD kártyaolvasót ( sajnos gyári memory card readert nem találtam , a pcmcia kártyaolvasók meg elég "bénák")

(#52833) Tim82 válasza Deniweit (#52832) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tekintve, hogy az egyik slot PCMCIA, a másik Express Card, nem mehet mindkettőbe Express Card (legfeljebb adapterrel).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52834) Deniweit válasza Tim82 (#52833) üzenetére


Deniweit
csendes tag

Ettől féltem, köszönöm a segítséget. :R

(#52835) xcds válasza simonjoe (#52821) üzenetére


xcds
őstag

Pont volt erről szó az ssd topicban. Volt egy srác, aki lecserélte az ssd-jét és az újjal lassúbb volt a gépe, pedig a tesztekben gyorsabb volt az új ssd. Nincs rá magyarázat.Ez a srác egy samut vett egy régi ocz helyett. Annyira idegesítette a lassúság, hogy vett helyette egy corsair-t és és láss csodát, gyorsabb volt vele a gép.

(#52836) parkasz


parkasz
senior tag

Esetleg nincs valakinek elfekvőben egy felesleges x200-as alaplapja? :B
Vagy tudtok olyat ahonnan érdemes rendelni?

(#52837) Chaser válasza parkasz (#52836) üzenetére


Chaser
titán

Kb olcsóbb ha veszel egy gépet és elbontod.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52838) donjohnson válasza Tim82 (#52833) üzenetére


donjohnson
addikt

ezt jó tudni, kösz az infót. :R
még jó, hogy nem vettem még egy express card-ot feleslegesen.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52839) Chaser válasza xcds (#52835) üzenetére


Chaser
titán

És melyik samu volt ez? ezekkel minimális szinten van inkompatibilitás, de azért megeshet. Sima 840-nel sehol nem volt gondom, evo-val még nincs tapasztalatom. Olyan ocz-t már láttam, ami T60-amban fel se éledt egyáltalán.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52840) xcds válasza Chaser (#52839) üzenetére


xcds
őstag

830 volt.

Nem inkompatibilitás ez, mert működik, csak ssd és ssd között is van sebességkülönbség ezek szerint egy adott gépben.

(#52841) Chaser válasza xcds (#52840) üzenetére


Chaser
titán

De inkompatibilitás. Vagy user error:) Érdekes nekem sok TP-ben volt a samu, minddel repült...nem ilyen 40 sec boot idő. Majdnem minden gépbe olyat rakok aki SSD-t kér, sehol nem volt még gond 830-cal. Ha jól rémlik laptopszalon is samu830-at tol be SSD bővítésre, szóval..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52842) parkasz válasza Chaser (#52837) üzenetére


parkasz
senior tag

Nem szívesen bontanám el, a szívemhez nőtt. :B
Csinosítgattam, fejlesztgettem (Affs panel, 8gb ram, ssd stb.) és most mindenre elég nekem amire kell.
Csak akad valahol eg alaplap értlmes áron

(#52843) xcds válasza Chaser (#52841) üzenetére


xcds
őstag

Nekem is van annyi a boot idő, kérdeztem is itt, hogy mitől lehet. Trim megy, proci nincs visszafogva, ahci van, mi lehet user error. Na meg a srácnak a corsair is jól ment, meg előtte az ocz is és csak a samunál volt user error?

(#52844) FoxiestFox válasza xcds (#52843) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Align rendben van?

(#52845) xcds válasza FoxiestFox (#52844) üzenetére


xcds
őstag

Az is ok, nincs hiba.

(#52846) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Van valakinek infója arról, hogy egy X300-rá bármi módon rá lehet erőltetni egy mSATA SSD-t? Vagy csak a 1,8"-os meghajtó helyre lehet tenni adathordozót?

Tamás

:)

(#52847) FoxiestFox válasza xcds (#52845) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nincs több ötletem. BIOS-frissítés, ha még nem volt

[ Szerkesztve ]

(#52848) simonjoe válasza xcds (#52835) üzenetére


simonjoe
őstag

....akkor kidobom az ADATA SP900-at és veszek egy Samu 840-et, bér egy kicsit attól is félek, hisz az ADATA paraméterei jobbak a Samuénál. :(( Azt azért szeretném ha leírnátok, h kb. mennyi a bootolási idő ami még elfogadható egy T410, SSD Win 8,1-es konfignak????

[ Szerkesztve ]

Joe

(#52849) sutszi válasza simonjoe (#52848) üzenetére


sutszi
veterán

Ha ez segít akkor nekem egy Corsair Force 3 van a T61-ben, Win7SP1-el ami 2010-es telepítés...kb 30-35mp ha rossz napja van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52850) lakkusjj válasza simonjoe (#52848) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

T400 plusz OCZ Agility 3 Win7, kb fél perc alatt áll föl. Win 8 RP-t próbáltam rajta, az egy kicsit gyorsabb volt.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.