Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) donjohnson válasza Dhampir (#52700) üzenetére


donjohnson
addikt

ez mitől lenne olcsó? 2009-es telefon, aprón már kapsz 25k-ért.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52702) Dhampir válasza donjohnson (#52701) üzenetére


Dhampir
félisten

Azért, mert vadiúj és nem agyonnyúzott használt cucc.

Van ez újonnan "picit" drágábban is a németeknél.

[ Szerkesztve ]

(#52703) Tubi2


Tubi2
senior tag

Alakulnak a dolgok. A T400 megjön (vinyó nélkül) jövőhéten a billel és a csuklótámasszal terv szerint.

Viszont a tárolással gondban vagyok. Nem tudom, hogy HDD vagy SSD legyen.
Alapból SSD-vel képzeltem el a gépet, szálguldással, viszont az SSD topic kezdőhszében le is beszélnek róla Vista alatt. Ugyanis én Vistával szeretném használni, ha már azzal jött ki, plusz szerintem az komolyabban is néz ki, és SP2-vel igazán nincs gond vele. Viszont ha SSD-t akarok, akkor Win7 kell, na nem tudom. Végülis HDD-vel is igazán lehet használni, az SSD előnye csak töltéskor jelentkezne.

Valakinek valami érve a Win7+SSD kombó mellett? :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52704) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na megjött az 1200 forintos gombom. Működik, rendben van, most már csak alaplapot kell javítani és talán összerakhatom végelegesre ezt a vacakot :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52705) cildren válasza Tubi2 (#52703) üzenetére


cildren
tag

Véleményem szerint jobban használható maga a 7. Én ssd-t használok T61-el illetve 8.1-el. Próbáltam én is a Vistát SP1-el az igaz de szörnyű volt. Nekem amúgy a 8.1-el sincsen semmi bajom, könnyű helyzetben vagyok az MSDNAA licencel :)

[ Szerkesztve ]

(#52706) btudos válasza Tubi2 (#52703) üzenetére


btudos
veterán

Win7-tel mi a gond? :F

Én a Vista mellett nem látok érvet. Másik fele, hogy SSD nélkül én már nem szívesen használok gépet, nagyon sokat számít, még 7200 rpm-es HDD-hez képest is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52707) Chaser válasza Tubi2 (#52703) üzenetére


Chaser
titán

Nincs érvem. Próbáld ki, utána nem lesz több kérdésed. Vannak olyan SSD-k amikben van saját TRIM úgymond. Akár XP alatt is lehet használni. De sztem ne ragaszkodj a vistához mert azzal jött ki. SSD egyáltalán nem csak bootkor mutatja meg magát, indíthatsz bármit kb, még ha sok sw-t is indítasz egyszerre akkor incs homokóra. Ami hdd-n 10 sec alatt indul itt 2-3. A mostaniak meg egyre megbízhatóbbak és gyorsabbak. SATA2 miatt teljes egészében nem tudod kihasználni, de már az írás is egyre gyorsabb. Ha pl videot vágsz néha vagy PS-elsz megérzed mennyit számít.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52708) brd válasza Tubi2 (#52703) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom, írták, hogy 2 hét után felrobban az SSD, ha nincs TRIM. :W Komolyan szankcionálni kellene egyes hülyeségek ámokfutását. :(

Én igazából ellene nem tudnék érvet felhozni (a Vistával szemben). Valaki egyet?

The only real valuable thing is intuition.

(#52709) Tikakukac válasza brd (#52708) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tudom mennyire van meg Vistánál a szanaszét peccseljük és belassulunk effekt. Win7 és Win8 is tudja, gondolom régebben hatványozott a buli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#52710) Dhampir válasza Tubi2 (#52703) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem rossz a Vista, de a ThinkVantege-s cuccok jobbak és jobban működnek az illesztőprogramok is Win7 alatt, mint Vistán, véleményem szerint. Ettől függetlenül érdemes kipróbálni előbb Vistával és ha nem jön be, akkor váltasz Win7-re.

(#52711) Tubi2 válasza Dhampir (#52710) üzenetére


Tubi2
senior tag

Hát, nehéz ügy, de mindenképp SSD kellene. Jó, legyen, egyszerűbb a Win7+SSD kombó, majd lehet kipróbálom a Vistát, vagy utána nézek mennyire is bántja az SSD-t, lehet igazából semennyire ha jól beállítom.

Köszi a válaszokat! :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52712) FoxiestFox válasza Dhampir (#52700) üzenetére


FoxiestFox
félisten

N900-at tudtommal nem hamisítottak

(#52713) metal01 válasza Tamoo (#52692) üzenetére


metal01
őstag

Mindenképp érdemes kipucolászni. Sűrített levegővel azért óvatosan a ventinél. A paszta nem rossz ötlet, de akkor valami normális pasztát használj. MX-2, vagy MX-4. Előtte pucold le rendesen az előző pasztát. Izopropil alkohollal, vagy gyógyszertári alkohollal. Amennyiben a gap pad is már szakadt, vagy állagát tekintve már elhasználódott, azt is érdemes cserélni.

Nekem P9700-van a T400-ban. Elsőre 70-80 fok volt. Kapott MX-4-et, és új gap pad-et. Azóta minimális terheléssel (böngészés, filmezés) 37-44 fok. Terheléssel (HD film, videó -és képszerkesztés) 50-55 fok. Kapott még egy kis alulfeszelést is. TPFC-al be van lőve a venti, így nem is teker, ha nem fontos.

SP-ket nem tudom, hogy lehet-e alulfeszelni, nem volt még vele dolgom. De sokat segít a hőfokban az tuti!

(#52714) Chaser válasza metal01 (#52713) üzenetére


Chaser
titán

Lehet igen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52715) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Sziasztok! Olyan hibát produkál a T400-am, hogy akár bekapcsoláskor, akár szundiból felébresztve, csak felpörög, világítanak a ledek, és ennyi. Kb 10 perc, negyed óra után elindul, és hiba nélkül használható. Egyre sűrűbben, most már 10-ből 8 alkalommal ezt csinálja.
Valakinek valami ötlet? Alaplap hiba lehet?

(#52716) cadeyrn


cadeyrn
aktív tag

Picit off:
használ valaki feles Intel 5300-at linux alatt? Az istennek nem bírom rávenni a 300Mbit/sec-re az X200-ban, a full length a T400 vígan megy ezen a sebességen.

(#52717) metal01 válasza Bocsek (#52715) üzenetére


metal01
őstag

Próbálj egy BIOS update-et. Nálam segített amikor hasonló problémám volt.

(#52718) Naigen válasza metal01 (#52713) üzenetére


Naigen
aktív tag

Hi, gap padból milyen vastagot használsz? Gondolom ua. jó lenne x200-ba is. Perpill nincs vele gond, de beszerezném, mikor aktuális lenne a nagytakarítás/karbantartás.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#52719) metal01 válasza Naigen (#52718) üzenetére


metal01
őstag

1 mm-est. Én [innen] vettem. Sokan inkább régi 1 Ft-ost políroznak, és azt teszik a GPU-ra. A link kommentjeiben van is egy oldal, ahol ezt a megoldást mutatja valaki. De lehet kapni kifejezetten erre gyártott kis rézlapokat is. Én gap pad-et tettem a VGA-ra, és nem melegszik nagyon. Tény, hogy az 1 Ft-os, vagy a rézlapka jobban hűt, de még nem volt időm ezzel foglalkozni. És 99%-ban az integrált VGA-t használom, az meg nem melegszik nagyon.

(#52720) Bocsek válasza metal01 (#52717) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Köszi, megpróbálom!

(#52721) metal01 válasza Tubi2 (#52703) üzenetére


metal01
őstag

"az SSD előnye csak töltéskor jelentkezne." Na ez nem igaz... Nekem már egy éve SSD (Samsung 830/128 GB) van a T400-ban. Ég és föld a különbség egy 5400-as vinyóhoz képest. Már lassan bosszant, ha egy olyan gép előtt vagyok, ahol nem SDD-ről fut a rendszer.

Az én gépem is gyárilag Vistával jött, de gyalu volt. Igaz, hogy vannak még hébe-hóba Vista driverek is, de már leginkább csak 7. Pláne, hogy most már nyomják a 8-at ezerrel. Szerintem hanyagold a Vistát, és nyomass 7-et. Csak az én tapasztalatomat tudom mondani SSD+T400+W7-el kapcsolatban. Röviden: működik hibátlanul!

[ Szerkesztve ]

(#52722) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Álohá :D

Ki volt az aki optikai drive helyére való kerettel foglalkozik?
Lehet cserélném a HDD-t SSD-re, és kellene használjam a HDD-t is

köszi.

üdv,

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#52723) metal01 válasza CharlieDrop (#52722) üzenetére


metal01
őstag

[Alfa156]-tól vehetsz [innen], csak ajánlani tudom, korrekt minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#52724) CharlieDrop válasza metal01 (#52723) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszönöm :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#52725) Tim82 válasza CharlieDrop (#52722) üzenetére


Tim82
nagyúr

Végül is csak Chaser aláírását kellene megsasolnod pár hozzászólással feljebb. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52726) CharlieDrop válasza Tim82 (#52725) üzenetére


CharlieDrop
veterán

váse :D

Tudtam, hogy ott van, csak lenni vak :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#52727) Chaser válasza CharlieDrop (#52722) üzenetére


Chaser
titán

Kizárt dolog mert nem tudom :N

Tim82 :R

Ámberek, közérdekű. x200 x201 9 cellás pana akku új 15k-ért van aprón, csapjon le rá akinek kell. Perpill ahogy elnéztem kinnről még 6 cellás sanyo se nagyon fér bele ennyiért jelenleg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52728) rekop


rekop
senior tag

Az normális, hogy T400 T9400 procival pár perces Intelburn után alatt a cpu 100C-os? :F X200-on 82C fölé nem megy. Igaz az P8400. De nem sok egy kicsit a 100C? Most pasztáztam újra bár előtte nem csináltam tesztet.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52729) sutszi válasza rekop (#52728) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor szedd szét, mert valamit nem sikerült jól a helyére tenni.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52730) rekop válasza sutszi (#52729) üzenetére


rekop
senior tag

Szétszedtem, de nem látom hogy bármi is rosszul lenne. Kicsit húztam a lefogató csavarokon, de semmi változás. Idle-ben 43C körül van, de ha elindítom a burntest-et, pár másodperc alatt 100C-on van.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52731) donjohnson válasza rekop (#52730) üzenetére


donjohnson
addikt

milyen pasztát használsz? itt a fórumon az mx4-et szokták ajánlani.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#52732) sutszi válasza rekop (#52730) üzenetére


sutszi
veterán

A pasztázás megfelelően oszlik el?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52733) rekop válasza sutszi (#52732) üzenetére


rekop
senior tag

Nem vettem le újból a hűtőt. Frissítettem egy bios-t, most csak 92C-ig ment, olyan mintha "lassan" reagálna a ventilátor. Titan nanogrease amit használtam, és mielőtt feltettem a hűtőt, elterítettem a proci tetején a pasztát.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52734) sutszi válasza rekop (#52733) üzenetére


sutszi
veterán

Ha csak pár másodperce felugrik, majd lehül az nem gáz...5 perc futás mit mutat? Normalizálódik a ventilátor fentebb kapcsolása során?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52735) rekop válasza sutszi (#52734) üzenetére


rekop
senior tag

Ez van kb. 5 perc után. A cpu hőmérséklet 80C-96C között mozgott. Érdekes, hogy a ventilátor 90C-nál 3000rpm volt és nem is ment feljebb pár másodpercig. Illetve még az is furcsa, hogy nem mutatja a gpu hőmérsékletét a tpfc.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52736) Chaser válasza rekop (#52730) üzenetére


Chaser
titán

Lehet defektes az egyik hőcső, akkor csere. Alulfesz van? Még nélküle se kéne 9x foknak lennie feltétlen. Esetleg ha ati vga-s és több órát gameltél, akkor.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52737) rekop válasza Chaser (#52736) üzenetére


rekop
senior tag

Nincs semmi alulfeszelés, és intel a vga.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52738) buvartacsko


buvartacsko
addikt

nektek volt már olyan hogy össze vissza laggolt a thinkpaden a hang?

kb tele van vele a net

elvileg a wifi/ethernet driverekkel lehet kapcsolatos, de semmi se segít. új windows telepítés és szarrá laggol a zene sokszor.

volt egy vinyó cserém hitachiról westen digitalra.

mondjuk itt is voltak érdekességek. az intel matrix storage driver konkrétan kinyirta a windows updatet, és csak az intel rapid storage driver segít ami elvileg nem is jó az x200amhoz...

nem tudom mivan de egyre jobban elegem van ebből a rakás szar lenovobol.

el van csúszva a kép a laptopon, 5x jött ki kb házhoz a lenovo, mondtam nekik hogy a kijelző kábelét cseréljék ki ami tekeredik a kijelző forgatásakor, de nem. cseréltek alaplapot (ezután hangosabb lett a venti... ) ( cseréltek volna 3x kijelzőt... ebből 1x sikerült, mert 2x rossz kijelzőt küldött a lenovo. ) no comment az egész cég. inkább úgy fogalmaznék hogy egy VICC.

(#52739) xcds válasza buvartacsko (#52738) üzenetére


xcds
őstag

Neked kimentek házhoz? Akkor érezd magad kiválasztottnak. ;] :DDD

(#52740) buvartacsko válasza xcds (#52739) üzenetére


buvartacsko
addikt

Kijöttek, jah. Alig várom hogy legyen egy kis pénzem, húzok át EliteBookra. Egyáltalán nem tudok már úgy gondolni ezekre a gépekre hogy húde szeretem. Már csak az utálat van bennem kb.

(#52741) metal01 válasza buvartacsko (#52740) üzenetére


metal01
őstag

Azért ne utáld a szalonnát, mert egy büdös paraszt a böllér :)

(#52742) sutszi válasza rekop (#52735) üzenetére


sutszi
veterán

Az a gond, hogy itt csak a szélső értékek látszanak. Jobb lenne egy AIDA grafikon...DE ettől függetlneül mondom. Ha a gépet nyugalmi állapotból indítod neki egy ilyen terheléses tesztnek akkor a ventilátornak lesz egy néhány másodperces tehetetlensége, amíg a felfogja mi történik. Az úgy néz ki, hogy az elején kiugrik egy jó magas értékre, után pedig a ventilátor már nem engedi fentebb...
Szóval ha 5 perc folyamatos terhelés után sem emelkedik, hanem beáll egy 8x értéken az rendben van...Úgy látom nálad pont így is van.

(#52741) metal01 : :D

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52743) xcds válasza buvartacsko (#52740) üzenetére


xcds
őstag

Milyen géped van?

(#52744) soldi3r válasza buvartacsko (#52740) üzenetére


soldi3r
veterán

en is gepvaltas elott vagyok, szerinted akkor ne x230 legyen? :D erdekes, hogy az x220 dragabb...
a 2570 (vagy az utodja?) is szoba kerult, de en megvarom a 6240-es latitude-ot is, ha lesz benne msata, akkor megvan a befuto

E30 (oo=[][]=oo)

(#52745) buvartacsko válasza soldi3r (#52744) üzenetére


buvartacsko
addikt

nekem az új billzet se tetszik. nézd meg hol van rajta a print screen key. nekem eddig nagyon nagy húzó volt a billzet a thinkpadeken. de miután a page up/down részleget is elbaszták, most a trackpoint gombjai is lekerültek. a system update se ér már semmit se kb. a szerviz rakat szar itthon. nem panasonic aksival hozzák hanem fos sanyoval ami 1 év után elbaszódik.

nos akkor tulajdonképpen milyen pluszt is nyújt a többiekhez képest? kb semmit. köszönöm szépen elég volt.

a t szériából eltűnt kb a roll cage. konzumer vacak az összes új gép. az IPS kijelző se ér ennyit nekem már.

2570el szemezgetek. 160-200ért elég jó konfigokat lehet beszerezni, és elég szép állapotban garival. ahhoz képest hogy a boltban 4-500 ezreket kérnek el érte. és nagyon faszán van összerakva. sehol nem lötyög, zörög, minden flott rajta.

én a helyedben tuti pártolnék. én fogok is.

amúgy x200 tabletem van.

megoldottam a hang lag gondot, leszedtem minden lenovo meg intel sata drivert, az jó amit a win update felrak magától. legalább ez működik végre. :W

bocs a hiszti miatt. hónapok óta gyűlt bennem a feszkó. kezdve ott hogy alapból votl egy rohadtul szép kijelzőm benne, de pixel hibás volt. aztán mióta kicserélte a szerviz ( és ott is kiderült hogy ők is csak használt alkatrészt rendelnek bele.............. ) azóta foltos a sarkokon, a betekintési szög egy szar ennél a kijelzőnél és ilyenek. hiába mondtam nekik ezt is, nem értették meg mi a gondom.

körülbelül nem merek már szervizeltetni, mert szarabb lesz a helyzet mint volt. inkább tűrtem volna azt a 2 pixel hibát...

[ Szerkesztve ]

(#52746) simonjoe


simonjoe
őstag

Szerintetek érdemes ezzel foglalkozni, költeni rá?
http://viewitem.eim.ebay.hu/Lenovo-ThinkPad-T410-Drivers-Recovery-Restore-Resource-Utilities-78XPVista-CD/400555876214/item

Joe

(#52747) buvartacsko válasza simonjoe (#52746) üzenetére


buvartacsko
addikt

szerintem nem, a driverek úgyis fent vannak a neten hozzá, teljesen felesleges. ráadásul azok frissebbek is.

[ Szerkesztve ]

(#52748) soldi3r válasza buvartacsko (#52745) üzenetére


soldi3r
veterán

felig mar valtottam, megvan ugyan az x200, de inkabb a ceges e6330-at nyuzom
a hp mellett nalam a beepitett optika szol, minosegre meg szerintem a 2560 is jo volt, azzal talalkoztam eddig, de a dell sem panaszkodhat jelenleg
sajnos x220-230 nem jart a kezeim kozott es meg sem tudom nezni sehol sem

E30 (oo=[][]=oo)

(#52749) buvartacsko válasza soldi3r (#52748) üzenetére


buvartacsko
addikt

hp mellett konkrétan az szól, hogy lehet az optika helyére ilyen kis méretben rakni még egy másik hdd-t. mehet bele előre egy jó kis 60GB-os ssd. és azon felül minden a hdd-re. és így nem kell 256os ssdt venni hogy elférjek rendesen.

(#52750) rekop válasza sutszi (#52742) üzenetére


rekop
senior tag

Olyan 90 körül áll be, a venti 2930rpm és nem megy feljebb. Prime95 el csináltam a tesztet, mert a aida sajátja nem vitte 75-nél feljebb.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.