Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) soldi3r válasza Chaser (#51750) üzenetére


soldi3r
veterán

vinnie kell, tuti

Intel Drivers installs another Audio source which you need to select to get the audio to come from the HDMI display.

E30 (oo=[][]=oo)

(#51752) Chaser válasza soldi3r (#51751) üzenetére


Chaser
titán

Akkor ez érdekes lesz. 4300-ason is talán DP van, de most passzolom. 4310-est dokkon néztem DVI-HDMI átalakítóval, 4300-ast is úgy tudom megnézni ha DP portja van. De ha DP-n van hang akkor HDMI-n is kell és egyúttal DVI-n is, elvileg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51753) guppy


guppy
őstag

Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni mennyire jó ötlet lecserélni jelenlegi R500-asomat (dedikált vidkari, kisfelbontású kijelző) egy másik, használt T500-asra (diszkrét vidkari + HD kijelző). Amiatt gondolkodom a cserén, mert egy picivel több teljesítményt szeretnék, és jobb kijelzőt, creo2-nek kéne akadás mentesen futnia rajta, a mostanin felületmodellezésnél, valamint nagy modelleknél nem érzi magát jól.

Még arra lennék kíváncsi, h :
-aksik kompatibilisek ? (van egy jó panasonic aksim 112 ciklussal 6% elhasználódással)
-dokkoló kompatibilis e ? (azt hiszem 2504-esem van, spdif kimenet miatt lenne fontos)
-kb mennyiért tudnám eladni majd a jelenlegi konfigomat ?
-T500-nál vidkariváltás h működik, OS alatt át tudom váltani, vagy újra kell indítani ?

[ Szerkesztve ]

(#51754) Chaser válasza guppy (#51753) üzenetére


Chaser
titán

Akku, dokk, billzet kompatibilis. Kijelző vagy 1280x800 vagy 1680x1050. Ha ati-s verzió, abból gyárilag tudtommal csak 1680-as jött ki. Hogy R500-ért mennyit kapsz jó kérdés, mikor frankó T500-akat kapsz 60-70-ért. Ha gyorsan akarod eladni 45-50k körül álalpottól, akkutól, billtől, stb-től függően.

szerk: Restart nélkül működik a vga váltás. Kikapcs után mindig az utoljára beállított vga-t fogja használni a gép. De akár beállíthatod fixnek az intelt vagy ati-t BIOS-ban.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51755) guppy válasza Chaser (#51754) üzenetére


guppy
őstag

Köszi a gyors választ, most van R500-asom, azt cserélném T500-ra, és az érdekelt, h mekkora a teljesítménybeli ugrásra számíthatok, és mennyit buknék a cserén, csak egy kicsit zavaros lett a megfogalmazásom. :B

[ Szerkesztve ]

(#51756) Chaser válasza guppy (#51755) üzenetére


Chaser
titán

Az csak attól függ pontosan milyen a jelenlegi géped. Nagyon nem mind1, hogy 2x1GB, 2x2, 2x4 benne a ram. Magyar vagy egyéb billzet, fényesedett, patika állapotú, kamera van-e, modem előkészítés van-e / az elvileg mindben van /, milyen cpu van benne, akkuja hogy áll, stb. Intel vga-hoz képest a HD3650 azért jelentősen erősebb. Meg 1680x1050 az mérföldekkel frankóbb mint 1280x800.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51757) franc0 válasza t420s (#51728) üzenetére


franc0
őstag

Nem mindegy, pont azért firtatják.
Próbáltál okoskodni, nem jött be és még neked áll feljebb.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#51758) oliverthomas


oliverthomas
csendes tag

Sziasztok,
Lenovo X200-asban cseréltem egy Intel Wifi Link 5100-as kártyát 5300-as modellre és nem bírom működésre bírni. Windows 7 látja, driver rendben - kártya működik (Eszközkezelő szerint), viszont nem lát semmilyen wifi hálózatot hiába tologatom a wifi kapcsolót. FN+F5 bill-re feljön a Lenovo kezelőablak, ott sem tudom ON-ra rakni (mellette van egy WWAN is, az hibátlanul tudom ki-be kapcsolni). Valakinek van valamilyen ötlete vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#51759) Chaser válasza oliverthomas (#51758) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo FRU-s a kártya?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51760) oliverthomas válasza Chaser (#51759) üzenetére


oliverthomas
csendes tag

Igen, és a kompatibilitási táblázatában is szerepel.
Lenovo X201-ből raktam át, ott hibátlanul ment előtte.

(#51761) rgeorge válasza oliverthomas (#51760) üzenetére


rgeorge
addikt

Antennák?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51762) oliverthomas válasza rgeorge (#51761) üzenetére


oliverthomas
csendes tag

A bekötés biztosan jó, figyeltem rá. A csatlakozókat is ellenőriztem már vagy 5x.

(#51763) Gondwana válasza oliverthomas (#51760) üzenetére


Gondwana
addikt

X201-ben gyári BIOSszal 6300-as megy, de tudtommal 5300-as nem! Whitelist-mentesített gép volt?

Egy bootolható linuxszal nézd meg, hogy működik-e. (Van valami low-power state pont az 5100 és 5300 kártyáknál, amiből nem mindig tud visszajönni, ezzel még X200Tableten szórakoztam egyszer)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#51764) rgeorge válasza Gondwana (#51763) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez valami bug? Ez nem azt jelenti, hogy mennie kellene?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51765) oliverthomas válasza Gondwana (#51763) üzenetére


oliverthomas
csendes tag

Pedig az X201 gyárilag volt szerelve 5300-sal. Érdekességképpen az 5100-ast beleraktam az X201-be és megy, csatlakozik a hálózathoz, 5db Win7 frissitést fel is raktam vele.
De az X200 lenne a lényeg és az 5300-as...a livelinuxot megpróbálom, köszi!

(#51766) Mike...


Mike...
tag

Valaki segítene nekem ,hogy hogy tudom életre kelteni a GPS vevőt az x200 tabletben?
Milyen programokkal használható?

(#51767) donjohnson válasza Mike... (#51766) üzenetére


donjohnson
addikt

driver fent van?
google maps nem jelzi, hogy hol vagy? én más programot nem tudok sajnos.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#51768) icoj69 válasza Mike... (#51766) üzenetére


icoj69
tag

Töltsd le a saját GPS progiját a lenovo oldalról! Nekem az tökéletesen működik, a bing térképet használja.
(T400)

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#51769) icoj69 válasza donjohnson (#51767) üzenetére


icoj69
tag

Erről beszélek én is :)

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#51770) Mike... válasza donjohnson (#51767) üzenetére


Mike...
tag

Fent van a driver, és amikor a gps bekapcsolásra kattintok, kiírja hogy helyezzek be sim kártyát a gps működéséhez...

(#51771) rekop válasza Mike... (#51770) üzenetére


rekop
senior tag

Nincs is más dolgod, mint behelyezni egy sim-kártyát. Onnantól kezdve menni fog. Anélkül viszont nem.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51772) Schuby válasza Mike... (#51766) üzenetére


Schuby
aktív tag

igo-PC simán szalad vele, de mindenképpen kell bele egy sim kártya, mindegy milyen, lejárt nincs rajta pénz, csak legyen

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#51773) rekop válasza oliverthomas (#51765) üzenetére


rekop
senior tag

Az 5100-as kártyán két antenna csatlakozás van, tehát ha 5100-as volt az x200-ban gyárilag, akkor elvileg 2db antenna vezetéked van. Az 5300-as viszont biztos 3 antennás. Tehát 3db vezetéket kellene rákötni, de elvileg mennie kellene kettővel is. Lehet érdemes lenne megpróbálni felcserélni a vezetékeket hátha...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51774) Mike... válasza Schuby (#51772) üzenetére


Mike...
tag

Ja, így már más a leányzó fekvése, azt hittem aktív kártya kell. :K

(#51775) Mike... válasza Mike... (#51774) üzenetére


Mike...
tag

Mostmár megy, viszont nem talál fixet hiába várok rá...
4 műholdat lát és kész..

(#51776) fungi válasza oliverthomas (#51758) üzenetére


fungi
aktív tag

oliverthomas küldtem privátot

(#51777) Mike... válasza Mike... (#51775) üzenetére


Mike...
tag

Megvan! :))

(#51778) cadeyrn válasza rekop (#51773) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Páromnak van olyan X201e, ami 6200-al és három antennával jött, vannak csodabogarak.

[ Szerkesztve ]

(#51779) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

T530-ba lehet tenni sima hagyományos TP billentyűzetet? Természetesen modbios frissítés után.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51780) Chaser válasza Shatterstar (#51779) üzenetére


Chaser
titán

Ha gyártasz bele...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51781) Shatterstar válasza Chaser (#51780) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Sejtettem,hogy 0%-os az esélye ennek,de azért muszáj volt megkérdeznem :DDD Kár, mert az idei modelleket nézegetve a 30-as széria már nem is tűnik annyira bóvlinak ;]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#51782) scarbantia válasza Shatterstar (#51781) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Külföldi TP fórumokon olvass/kérdezz utána. Nem tudom jelenleg hogy áll a dolog, de mintha már közel jártak volna az igazsághoz. Volt egy feltételezett fájl, ami a billentyűzet kiosztását írja le, aminek lecserélése megoldja a dolgot, de aztán senki nem merte feltenni a gépére, nehogy bukta legyen a vége. ;]
7 soros billentyűzet BIOS kulcsszavakra keress, W530 és X230-as gépekkel kapcsolatban merült fel a dolog.

Szerintem ha kicsit esik az X/T/Wx30 széria ára, akkor majd többen fognak ezzel szórakozni, illetve a keményvonalas ThinkPad felhasználók lehet jobban ráállnak a dologra, most hogy így megjelent az új sorozat... :P

(#51783) YumeD válasza scarbantia (#51782) üzenetére


YumeD
tag

EC-ben tárolja a billentyűmátrixhoz rendelt scan/keycodeokat, visszafejtése folyamatban, méretileg passzol.

(#51784) oliverthomas válasza rekop (#51773) üzenetére


oliverthomas
csendes tag

Az 5300-as az X201-ben is 2 vezetékkel volt és működött pöpecül.
Mivel webkamerás az X200-am csak 2x2 antennacsatlakozás van benne, a webcam nélküliekben van 3 csatlakozás...
A lényeg, hogy 2-vel is mennie kellene :F

(#51785) Zooka


Zooka
tag

Ha esetleg megint lenne lehetőség nem horror áron rendelni X200 affs panelt, engem is érdekelne. Mintha lett volna másnak is igénye rá mostanában. :)

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#51786) fungi válasza Zooka (#51785) üzenetére


fungi
aktív tag

Igen, én is fontolgatom....

(#51787) cadeyrn válasza oliverthomas (#51784) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

belefér a 3 antenna mellé a kamera, csak át kell tenni a vezetéket a másik oldalra; tegnap faragtam ilyet.

(#51788) rekop válasza oliverthomas (#51784) üzenetére


rekop
senior tag

Igen, én is ezt mondtam, hogy elvileg mennie kellene kettővel is. Esetleg próbálj meg egy whitelist mentes bios-t. De nem hiszem, hogy észrevehető javulást tapasztalnál az 5300-al és a 2 antennával. Én nem látom értelmét a cserének. Talán ha tennél bele még egy antennát...

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#51789) guppy


guppy
őstag

T500 vásárlásánál milyen típushibákra (ha van) kell figyelni ?, az itteni kereső semmit nem dobott rá. Fel szokott ennél a típusnál szakadni a dedikált vidkari forrasztása mint korábbi szériáknál ?

(#51790) Francia91 válasza guppy (#51789) üzenetére


Francia91
veterán

Nagyon nem tudok GPU hibáról T500-nál, legalábbis nem hallottam még róla. A zsanérok már nem olyan tartósak T400/500-nál, mint a T60-asoknál, idővel kilazulnak. Típushibáról én nem tudok
Nekem is T500 van, ATI-s verzió, eddig semmi hibát nem fedeztem fel, pedig minden nap hajtom a hardvert rendesen, beleértve az ATI GPU-t is :)

(Itt meg is találod a pontos konfigot)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51791) guppy válasza Francia91 (#51790) üzenetére


guppy
őstag

akkor ezek szerint a zsanérok kb u olyanok mint az R500 ban, de neked miért 2gb ramot ír a windows a képen, és h kapott ennyi pontot a vidkari ? itt kevesebbet kapott

ahogy láttam a fórumban te is CAD-re használod a gépedet, be szokott akadni nagyobb modelleknél ? (200-300 elemnél)

[ Szerkesztve ]

(#51792) Francia91 válasza guppy (#51791) üzenetére


Francia91
veterán

4 Gb-ot ír az, nem 2-őt :)
CAD-re is használom erőteljesen. 200-300 elemnél már kezd akadozni, de ami nagyon komoly és nagy rajz (és nem bírja el a T500), azt a céges DELL Precision M4700-ason csinálgatom bent a cégnél. Amilyen rajzok nekem kellenek, azokat elbírja a T500-as.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#51793) SzilvaG


SzilvaG
csendes tag

Sziasztok!!

Van egy W500-as masinám, amit egyszer már garanciálisan szervizeltettem, a hibajelenségek között szerepelt a zsanérok kilazulása is. 1 évvel ezelőtt megjavították a gépem, le a kalappal a szerviz előtt 9 nap alatt elkészült, javítva, teljesen megtisztítva, újszerű állapotban visszakaptam. Azonban ahogy elnéztem ennek a típusnak úgy látszik ez az egyik nyűgje, mert már megint ki van lazulva. :W Tud nekem valaki abban segíteni, hogy mit, milyen csavart kell meghúzni a zsanéron, hogy ne kelljen új szettet rendelnem hozzá? Esetleg aki nagy szaki és képekkel illusztrálni is tudja, annak nagyon hálás lennék, előre is köszönöm a segítséget!!

Üdv: G

(#51794) Chaser válasza guppy (#51791) üzenetére


Chaser
titán

Nincs kb semmi szériahibája. Zsanér kilazul T60-tól T500-ig biztos. Viszont pár ezresért lehet bele szerezni újat, ha még évente is cseréled akkor se nagy érvágás.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51795) SzilvaG válasza Chaser (#51794) üzenetére


SzilvaG
csendes tag

Igazából, szeretném inkább meghúzni ha lehet, kollégista lévén, sajnos az a 3000-4000 is sokat számít amit elkérnek a zsanér párért.

(#51796) soldi3r válasza SzilvaG (#51795) üzenetére


soldi3r
veterán

ha a gep aljan levo 2 hatso csavar nem laza, akkor azzal nincs mit tenni

E30 (oo=[][]=oo)

(#51797) SzilvaG


SzilvaG
csendes tag

a csavar meghúzás tipped jó volt, mert ott ki voltak lazulva, viszont igazából pontosítok a problémán, mert van egy elég nagy holtjátéka a szerkezetnek, ha hátrébb vagy előrébb állítom akkor ez növekszik, illetve csökken. Gyógyítható? :)

(#51798) Chaser válasza SzilvaG (#51795) üzenetére


Chaser
titán

Vállalj be kisebb szervizeléseket és még marad is zseton:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51799) Mike... válasza Mike... (#51775) üzenetére


Mike...
tag

A következőt tapasztalom:
ha normál laptop módban ki van hajtva az x200 tablet lcd-je, szinte rögtön talál fixpontot a GPS, ha viszont le van hajtva tablet módban a helyére, akkor elveszti a jelet, és meg sem találja...
Ennek nem kellene így lennie ha jól gondolom...

(#51800) scarbantia válasza Francia91 (#51790) üzenetére


scarbantia
aktív tag

A T500 zsanérja ugyanolyan vacak mint a T61-eknek? Tesómé durván lötyög.
Én esetlegesen egy W500-on gondolkozom, de nem örülnék, ha annak is kikopnának a zsanérjai.

Ha tudnék szerezni egy 08.08 utáni T61p alaplapot, akkor jó lenne még sokáig a Frankenpad, de így azért ott van bennem, hogy mi van ha megadja magát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.