Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) Chaser válasza xcds (#52548) üzenetére


Chaser
titán

Az egyes az full néma, ha hallod akkor csapágyas a venti vagy beleér valamibe ;] de komolya, 2700-nél már van egy kis hallható susogás, de minimális.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52552) xcds válasza Chaser (#52551) üzenetére


xcds
őstag

A csapágyhang is más, meg ha beleér vmibe, az is más. :D 2700-nál már olyan hangja van, mint egy 7200-as vinyónak. Valaki azt se hallja. :P

(#52553) Dhampir válasza xcds (#52548) üzenetére


Dhampir
félisten

Más: a színvisszaadás nem tűnik kósernek.

Videókat hasonlítottam össze Totem és VLC-lejátszás közben, de Windows alatt kalibrálás nélkül is alapból jobbak a színek.

Lehetne a színeken valahogyan javítani? (Inteles és Catalystos szoftvert nem számítva, mert ezek egyenlőre nem érhetőek el Ubuntun a T500-hoz. Nincsen még 'switchable graphics".)

(#52554) Chaser válasza xcds (#52552) üzenetére


Chaser
titán

Átlagnál jóval fejlettebb a hallásom...:) 1900-on ha a szellőzőhöz hajolsz akkor van hangja csak, volt nálam pár darab, mindnél jgy volt. 2700-on lehet hallani a szélzajt, az mellett 7k2 rpm hdd üvölt. Ha te hallod 1900-en ott valami nem teljesen okés.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52555) xcds válasza Chaser (#52554) üzenetére


xcds
őstag

Na, ez a zaj dolog elég szubjektív. Én nem mondom, hogy szuper hallásom van, inkább a környezet határozza meg, mi hallható és mi nem. Ha nem így van, akkor szar a ventim, szar a töltőm, meg az alaplapom is. :D

(#52556) Chaser válasza xcds (#52555) üzenetére


Chaser
titán

Évente van nálunk hallásvizsgálat, szóval nem hasraütésből mondom milyen hallásom van. Este nagyon csöndes a lakás, ha autó nem megy a ház előtt és csak a gép volt bekapcsolva venti akkor se hallatszott 1900-on, ellenben az 5400-es hdd hangját simán hallottam:) SSD-vel néma volt a gép.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52557) xcds válasza Chaser (#52556) üzenetére


xcds
őstag

Szar a hdd-d ;] :DDD

(#52558) Chaser válasza xcds (#52557) üzenetére


Chaser
titán

Meg az SSD-m is ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52559) xcds válasza Chaser (#52558) üzenetére


xcds
őstag

Na, arról az egyről elhiszem, hogy néma. Bár abból is van, amelyik cicereg, uh... :N Samu830 csöndben van, az igaz.
Már eleve az alaplap is ciripel, uh itt megbukik a néma gép dolog. És ne mondd, hogy de neked nemiiis. :)

[ Szerkesztve ]

(#52560) Fifi válasza Dhampir (#52553) üzenetére


Fifi
őstag

Keress egy jól belőtt és neked is tetsző icc profile-t és használd azt.

(#52561) Chaser válasza xcds (#52559) üzenetére


Chaser
titán

Nekem nem is, mert már nincs T500-am:) Egyébként a ciripelést legtöbb esetben meg lehet oldani. Adott gép függő. Nekem 840 volt, de már az sincs meg.

Linux+win tudnak dual bootban menni mint 2 win :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52562) xcds válasza Chaser (#52561) üzenetére


xcds
őstag

Lehet játszani a deep sleeppel, de pl akksiról akkor is ciripel vmennyire. Ha a wwan-t bekapcsolom, akkor is. Szerencsére töltőről wifivel pont kussban van.

Én tettem fel egyszer linuxot win mellé, csinált grub-ot.

(#52563) cadeyrn válasza sigidi (#52539) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Az Ericsson f3507g az a wwan, nem a wifi. Erősen ajánlott ez a kernel:
https://launchpad.net/~linrunner/+archive/thinkpad-extras
de mivel ubuntuhoz van, debianon macera lehet.

Az 5100/5300 intelhez ez kell neked: http://wireless.kernel.org/en/users/Drivers/iwlwifi, ott a telepítés is; ezek nincsenek a debian repókban általában.

(#52564) Francia91 válasza Chaser (#52561) üzenetére


Francia91
veterán

Linux és Windows tud menni dual boot-ban, akár csak 2 Windows, nem nehéz megoldani :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52565) soldi3r válasza Chaser (#52561) üzenetére


soldi3r
veterán

nekem 3 win meg 1 linux megy :)
de jobban jarsz, ha a linuxot teszed fel masodszorra, ebbol a szempontbol (is) inteligensebb mint a win :)
linux particionalasra figyelj, vlamelyik alapbol csinal vagy 3-4 meghajtot, en azt ssd-vel, 8 giga rammal meg kulon hattertarral nem szeretem

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#52566) Dhampir válasza Fifi (#52560) üzenetére


Dhampir
félisten

Keresgéltem, olvasgattam róla az előző éjszaka, de annyira nem értek hozzá, hogy megfelelőt találjak. :B

(#52561) Chaser

Most mid van, illetve mid lesz? :)

[ Szerkesztve ]

(#52567) sigidi válasza cadeyrn (#52563) üzenetére


sigidi
tag

Köszi, közben megoldódott, ezt az iwlwifit feltettem, csak utána 2-3 újraindítás után működött csak... :))

Expect the unexpected.

(#52568) Chaser válasza xcds (#52562) üzenetére


Chaser
titán

Az a lényeg. De ez tényleg gép függő, melyik mennyire "cicereg".

Francia91&Dhampir&soldi3r: Köszi a tippeket.
Most egy E4310-et nyúzok, valszeg ez marad is. Nagyobb mérettől már a hideg ráz:) Bilzete nagyon jó és az nálam lényeges. Vendégségbe van most itt egy x200, azért ott figyel a TP feeling rendesen:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52569) tamas.nick válasza Chaser (#52568) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

T400-as mellé beszereznék egy E4310-et.
Touchpad-je milyen? ALPS? Zsanér nem kopik ki mint E6400 esetében? Venti milyen?
ALPS után megváltás volt a T400-as Synaptics.

[ Szerkesztve ]

(#52570) Tubi2


Tubi2
senior tag

Döntöttem, T400-at veszek, ennél egyszerűbben most nem tudok géphez jutni.

Azt kérdezném, az ujjlenyomat szkenner elektronikája benne van-e abban a gépben, amit nem azzal szeretek. Tehát ha veszek hozzá egy leolvasós csuklótámaszt, akkor azt tudom csatlakoztatni a rendszerbe? :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52571) Chaser válasza tamas.nick (#52569) üzenetére


Chaser
titán

A titok ott van, valószínűleg több fajta paddal szerelik ezeket. 4300-asoké nagyon hitvány volt amik eddig nálam jártak, kivéve a mostanit, az okés, kijelzője is. 4310-es padja még jobb, persze nem TP szint. Viszont a billzete az nagyon jó. Track is egész használható, hűtés rendben van. Enyémnek fullos a zsanérja, szóval nem tudom hogy mennyire kopik, de úgy néz ki nem nagyon:)

Tubi2: Non-FPR palmrest helyére mehet FPR-es.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52572) tamas.nick válasza Tubi2 (#52570) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

A palmrest-ben benne van az ujjlenyomat olvasó része és ugyanúgy csatlakozik, mint a sima.

Chaser: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#52573) Tubi2


Tubi2
senior tag

Köszi :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52574) xcds válasza Chaser (#52568) üzenetére


xcds
őstag

Én is kezdem unni már a batár t500-at. Ha nem lennék touchpad függő, lehet már x200-am lenne. Az x201 meg majdnem dupla annyiba kerül. Annyit azért nem ér a touchpad...

(#52575) karamblo válasza xcds (#52574) üzenetére


karamblo
tag

Batár T500.. .:-) Ez jó. Nekem volt X 200, jó gép, de nekem kicsi volt. A T400-am mindent ver, ennyire csendes, megbízható Thinkpadem még nem volt. Persze, kinek a pap, kinek a paplan. A T500 meg, gondolom, még ütősebb.

(#52576) Chaser válasza tamas.nick (#52572) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen. Sw-ek terén azért ne számíts TP szintre, abban még mindig az a legjobb, 6520-nál se voltam elragadtatva ilyen téren, pedig az mnár két szériával újabb. De maga a gép rendben van. Ami még jó benne, TP-vel ellentétben ha jól láttam itt kb bármelyik latit vagy precisiont lefedi ugyanaz a modell. A kék ledek nem tetszenek ;] de a billzet kárpótol...lazán T60 szint vagy inkább felette kicsivel és akár backlit.

xcds: Én nem untam, csak nagy már a mostani életvitelhez. Lakáson belül is sokkal jobb ez a kicsi 13", persze nézni jobb lenne a 15-öst:) De minden nem megy egyszerre. És fontos hogy legyen optibay lehetőség, sajnos emiatt x200 kiesik. Ultrabase-zel meg nagyon batár lenne hordozni ;] corestore megoldással meg nem szórakozok, nem ér annyit.

szerk: karamblo Masszivitásban T400 kicsit jobb mint az 500. Hűvösnek kb ugyanolyan hűvös x200 T400/500. Persze nem mindegy melyikben melyik cpu van és van-e ati vga a 4/500 verziókban vagy nincs. Amiben mondjuk x200 kiemelkedik, annál nem fárad el a zsanér szerintem évek alatt se. Volt már nálam pár, egyikkel se volt ilyen gond. T4/500-aknál sokkal esélyesebb akár hamarabb is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52577) xcds válasza Chaser (#52576) üzenetére


xcds
őstag

Én is úgy értem, ha bárhova menni kell vele, akkor nyűgös hordozni.
Más: Azon csodálkozom, hogy ha egy 12-es gépen meg lehet oldani, hogy az oldalán legyen az audio csati, akkor T400/500-nál mié kellett az elejére tenni. Így kb olyan nekem, mintha nem is lenne rajta.

(#52578) tamas.nick válasza Chaser (#52576) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Pont a kék ledek jobban tetszenek a TP villogó zöld karácsonyfájával szemben (WiFi/Bluetooth). :) A backlit-es bill 6400-asban nagyon bejött, sajnos a T400-ban lévő ThinkLight nem sokat ér.

(#52579) Chaser válasza xcds (#52577) üzenetére


Chaser
titán

Jah úgy persze, nem hiába DTR:) az audio csatit ne is mondd, az tényleg defektes megoldás ha valaki ágyban, fotelben is gépezne.

tamas.nick: T400-ban tényleg érdekes a TL, de 4:3-as 15-ös T61-ben még érdekesebb volt. 6520-ban már 4 fokozatú backlit volt, 4310-ben csak fix van de nem rossz. De azért el tudnám viselni a TL-t is, a kettő nem váltja ki egymást. Kék ledek meg brrrr, azért szerettem bele a TP-kbe mert matt feketék, zöld ledekkel, aztán jöttek az extrák, TL, rollcage, sw-ek.
Viheted az enyémet, nekem 4300-as hw is elég:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52580) Tubi2


Tubi2
senior tag

Azt tudja valaki, mikor veszett ki az a szokás, hogy gumírozott csuklótámasz? :)
Akkor könyveltem el, hogy a Tp az igen, de ezen új szériák már elfelejtették. :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#52581) soldi3r válasza Tubi2 (#52580) üzenetére


soldi3r
veterán

gumirozott csuklotamasz?

E30 (oo=[][]=oo)

(#52582) btudos válasza Tubi2 (#52580) üzenetére


btudos
veterán

El sajnos, pedig szerettem, bár így meg kevésbé marad rajta a kosz (cserébe fényesedik, sehogy se jó :( ).

Ami nagyobb baj szerintem, hogy a T430 kijelzőfedeléből kimaradt a roll cage, ami alapból annyira nem zavar, csak miután mostanában sok dolgom volt T400-al és T510-el, rájöttem hogy azért sokat dob rajta.

A T42p-ről már nem is merek megemlékezni, ha nem lenne ma már kevés, még mindig használnám. :B

soldi3r: Régebbi modelleknél sokkal puhább volt a palmrest borítása, mint az újabb szériákon.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52583) chab7


chab7
addikt

T500-hoz honnan tudnék szerezni egy ujjlenyomatolvasós palmrestet?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#52584) Chaser válasza chab7 (#52583) üzenetére


Chaser
titán

Leginkább ibéjről, bár ott se olcsó, 9-10k körül van. Vagy bontásból, de ott meg valószjnűleg szétcsiszolt pad lesz vagy karcos palmrest.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52585) chab7 válasza Chaser (#52584) üzenetére


chab7
addikt

Ajjaj, akkor az nem jó. 9-10 drágállom érte, és az sem lenne baj ha nem gány kinézetű :(
Akkor ez még nem az ehavi projectem lesz.

(Akkor esetleg egy jó és nem drága wwan is jöhet mert mint nemrég linkeltem a képet is róla, az is menne a gépben.)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#52586) xcds válasza chab7 (#52585) üzenetére


xcds
őstag

Itt van, ni.

(#52587) soldi3r válasza btudos (#52582) üzenetére


soldi3r
veterán

nalam a palmrest a t30-tol kemeny (talan abs) muanyag :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#52588) Francia91 válasza chab7 (#52585) üzenetére


Francia91
veterán

Én ezt vettem, 10.700 HUF volt szállítással, teljesen gyári minőségű. Itthon nem találtam bontott verziót, csak FPR nélkülit

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52589) btudos válasza soldi3r (#52587) üzenetére


btudos
veterán

Nagyot nem változott, de a T42p palmrestje érezhetően puhább, kellemesebb, mint a T430-é.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#52590) Shatterstar válasza btudos (#52582) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Komolyan nincs a T430 fedelében rollcage? :Y Ezt eddig nem is tudtam! De jó tudni mert így már biztosan kihagyom a 30-as szériát ;]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#52591) sutszi válasza Shatterstar (#52590) üzenetére


sutszi
veterán

Nyugi már T500 nál sem volt magnézium a tetőben...T61-ben volt utoljára. Legalábbis képek ezt mondják...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#52592) Francia91 válasza sutszi (#52591) üzenetére


Francia91
veterán

T500 Rollcage...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52593) Chaser válasza sutszi (#52591) üzenetére


Chaser
titán

Én úgy tudom T61-től volt, előtte nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52594) Shatterstar válasza Chaser (#52593) üzenetére


Shatterstar
aktív tag

Nekem is ez ugrott be,hogy az "újabb" gépekben már alap kellék volt a full rollcage! Egyébként mindegy is, mert a 30-as széria nekem már nem TP :)

Why are you wearing that stupid man suit?

(#52595) Tim82 válasza Chaser (#52593) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lenovóék szerint T60-tól van.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52596) rgeorge válasza Tim82 (#52595) üzenetére


rgeorge
addikt

A fedélben lévő rollcage még eszerint se egyértemű: "Some models of ThinkPad also feature a magnesium rollcage in the lid assembly".

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#52597) Tim82 válasza rgeorge (#52596) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos, külföldi fórumok szerint valóban csak T61-től van, csak épp Lenovóék nem fogalmaznak egyértelműen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52598) chab7 válasza Francia91 (#52588) üzenetére


chab7
addikt

Uhhh, ez ehavi keretbe nem fog beférni :(
Ha nem lesz jobb ajánlat akkor valamelyik felajánlott modem lesz helyette erre meg majd gyűjteni kell.
Köszi az infót :R

(#52592) Francia91: Na ezen a képen látom hogy hová is megy a modem. De akkor a félmagas minipci-ben mi van? Mert ott is látok valamit? Eddig azt hittem elég a modem és megy a mobilnet meg a gps (persze sim-kártyát betéve). Vagy a félmagasban valami más van?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#52599) Francia91 válasza chab7 (#52598) üzenetére


Francia91
veterán

A gyári BIOS-szal a félmagas Mini-PCI-be a Turbo Memory megy emlékeim szerint, ami parasztvakításnak ér fel, SSD-vel többre mész Turbo Memory helyett.
Whitelist mentes BIOS-szal két "slot-os" MicroSD mini PCI adapter is mehet oda, beépített tárhelynek tökéletes, én majd ezt lépem meg

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#52600) xcds válasza Francia91 (#52599) üzenetére


xcds
őstag

Hát ha a az árát nézzük, érdemesebb ma már egy nagyobb ssd-t venni, ami még gyors is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.