Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Mélynyomó vásárlásán töröm a fejem.
Jól gondolom, hogy a Jamo J112 120.000-ért most jó vételnek számít?

S3x, hifi & rock and roll

(#7652) Norbi 72 válasza jeni (#7650) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Denon is tudja az ARC-t.

Belépő vasak,nagy különbség nincsen, a hangzásviláguk kicsit más.

Meghallgatással el tudod dönteni,melyik jön be jobban.

(#7653) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#7652) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most nézem,a Denonhoz is van bemérőmiki.

+ 3 hdmi bemenete natív 4k-s,a jövőben jól jöhet.

Adatok.

[ Szerkesztve ]

(#7654) #09634560 válasza jeni (#7650) üzenetére


#09634560
törölt tag

sony-t se vesd el.. 4k képes, bemérős...
Denon is tudja az ARC-t, bár ezek mellé inkább 1200 passzolna.
Kiváncsiság:
-mire használnád (zene/film, szgép mellé vagy hálózatba kötve, több komponenssel pl médiajátszó)
-milyen hangfalakkal
-használt játszik?

(#7655) sony309 válasza sony309 (#7651) üzenetére


sony309
őstag

Illetve, ha van valakinek más ötlete ebben az ársávban, akkor örömmel veszem!
Elsősorban újban gondolkodok, de ha van valami kihagyhatatlan használt, akkor fontolóra venném!

S3x, hifi & rock and roll

(#7656) jeni válasza #09634560 (#7654) üzenetére


jeni
félisten

Ami van most,tudom mint egy Papagáj ;]
Tudom szegény ember vízzel főz.
Anno nem dobtam ki a Jamo frontnak a 180 Stúdió-t.
Centernek: egy szintén megmaradt Technics SB-CA11 van ha jól rémlik.
Sub: Jamo E 8SUB.2-s

Elsősorban filmek,játék,konzolok.

Wifi és Bluetotth az nincs benne. Ez mennyire meghatározó manapság?
Netes filmekre, zenére esetleg még érteném. Bár inkább kész anyaggal etetném és erre ott van az USB is.
Bluetotth meg ha mobilról menne az szinte lezabálná az aksit.

Bluetooth hangszórókkal is menne ha hátsóra olyat kötnék? Ne kelljen kábelekkel bíbelődni,ebben az esetben jól jöhetne.

Sonyban tetszik a csatik megléte. Mintha az is HDMi 2.0 és 4K-s lenne. A Sony központban 85000Ft +5 év gari megvételével 91000Ft lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7657) Norbi 72 válasza jeni (#7656) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mintha az is HDMi 2.0 és 4K-s lenne.

HDCP 2.2-t nem tudja.Valószínűleg 4K/30 4:2:2 8 bitet tud.

(#7658) jeni válasza Norbi 72 (#7657) üzenetére


jeni
félisten

ezt forditattam le

akkor ezek szerint a HDMi 2.0 nem jár automatikusan HDPC 2.2 vel és a 4K60P-vel?

(#7659) Norbi 72 válasza jeni (#7658) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem.

(#7660) Karel666


Karel666
tag

Helló!
Írjatok pár filmet, aminek szinkronosan is minőségi a hangja!
Előre is köszi.

(#7661) Nemir Ombe válasza sony309 (#7655) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Jelenleg “az a Jamo” jó vétel az árához képest. Ha komolyabbat akarsz kb. ennyiért,akkor olvass vissza pár hetet,volt linkelve néhány “kihagyhatatlan vétel” újonnan,igaz azokat külföldröl lehet beszerezni,de az sem bonyolultabb, mint egy hazai webshop.

Jeni:
Ne hallgass senkire,azt vedd ezek közül ami neked a legjobban tetszik/legjobban megfelel szolgáltatásban,“minőségben” nincs különbség. ;) (a dobozaidhoz mindegyik “túlzás” lesz)

Ha a hátsókhoz “vezetéknélküli” hangszórót akarsz,az se lesz az,“villany” azoknak is kell.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7662) jeni válasza Nemir Ombe (#7661) üzenetére


jeni
félisten

Azok a hang dobozaim majd nem,hogy a Kádár korszakból való,KIVÉVE a SUB láda. Az pár éves lehet,akciós volt az Anexnél a Hegedűs utcában. Az a bolt ma már nem fénylik annyira,mintha a rangját vesztette volna el.
Anno még a Videoton 6363-el kezdtem. Azután vehettem a Jamo-t mikor még a Ferenciek terén a sarkon a volt Keravillos boltban-emeleten (aki még emlékszik erre),most valami ruha bolt van ott. Egy Sanyo digitális erősítős 8500 szériás (tuner és egy rádió) kétszetteshez vettem.
Tudom vannak jobbak nála,de nem szoktam kidobálni a műszaki cuccaimat,még ha elavultak. Majd ha nem javíthatóak lesznek, mehetnek a kukába. Eladni meg aprópénzért nem fogom.
A dobozok annyira lent vannak a listában,hogy alulról kell nézni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#7663) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Asztali 3D blu-ray lejátszó vásárlását fontolgatom, nem igazán vagyok otthon a témában, egy YAMAHA BD-S677 BLU-RAY LEJÁTSZÓ-t néztem ki, az erősítőm is Yamaha, így leglább design-ban is passzolna. De gondolom sok más tényezőt is figyelembe kell venni.

(#7664) Nemir Ombe válasza jeni (#7662) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem bántásból....de nem igazán képviselnek (főként a studio-k) minőséget. Azokat azért érdemes lenne,ha csak egy kicsivel is,de jobbakra cserélni. Többet számit(ana) mint ha “egy jobb” erősítőt vennél.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7665) #09634560 válasza jeni (#7658) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem.

(#7666) eldorado8 válasza eldorado8 (#7631) üzenetére


eldorado8
csendes újonc

Ezekre a kérdésekre kérhetnék egy kis helpet?

"Még két kérdés a jővőbeni fejlesztéshez:
-dvd lejátszóból mi az a belépő árkategória ami már minőséginek mondható, használtba érdemes nézelődni? (most egy 15 ezres samsung van, de szörnyű zajos stb..)
-a Jbl scs 178 szetthez elég lenne ha csak egy pár álló front hangfalat cserélnék?"

(#7667) BBéci válasza eldorado8 (#7666) üzenetére


BBéci
titán

legalább 4 éve semmi értelme DVD-játszót venni, felejtsd el!

Ha a frontsugárzókat cseréled, sztereóban jobb hangzást kaphatsz, de házimozi üzemmódban a center szerepe meghatározó, tehát az sem maradhat a régi, ha valóban előre szeretnél lépni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7668) #09634560 válasza eldorado8 (#7666) üzenetére


#09634560
törölt tag

DVD-t Panasonicot vagy pioneert válassz ha a minőség is szempont, és az ár is számit.. ha nem számit: Onkyo vagy Denon modelljei. de vedd alapol azt is hogy amennyiért vennéd, alig többért BD játzót is kapsz azok még jobban is lejátszák a lemezeket HDMI összeköttetés révén..
Használtba csak minőségit,kevés üzemórával érdemes venni mert a lézerfej öregszik és idő mulva nehezebben olvas be lemezeket..
Másik kérdésed megválaszolta Béci.

(#7669) eldorado8 válasza #09634560 (#7668) üzenetére


eldorado8
csendes újonc

Rendben köszi az infókat. Most megnézem mi az a BD lejátszó (..bár sejtem :D)

A jelenlegi dvd lejátszót és xbox 360-at (utolsó széria 2014, ha ez számit), hogy tudom rákötni az erősítőre (rx-v457)?
A dvd hátsó fele:

(#7670) #09634560 válasza eldorado8 (#7669) üzenetére


#09634560
törölt tag

Koaxial out-tól menjen az rx-v 457 narancsszinü cd coaxial bementére egy jó minőségű RCA.

(#7671) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Utána olvasgattam a házimozi témának és úgy döntöttem, hogy használtan fogom összerakni első házimozi rendszerem, szépen apránként ahogy az anyagi helyzetem engedi.

Az első hozzászólás ajánlása alapján:
"Ne riadjunk a használt termékek vásárlásától, különösen akkor, ha anyagi kereteink korlátozottak!"

Első kiszemeltem egy mély-láda, ami úgyis kell majd egy jó házimozihoz, egy Klipsch RW-12D ládát néztem ki!

[link]

Az eladó elmondása szerint karcos a láda itt-ott, szerintetek ez láda megfelelő lenne egy házimozihoz és mennyit ér ez a láda használtan? Legutóbb ismert ára az árukereső szerint 207.000,- forint.

Na meg a Klipsch márka sem a kommersz kategória szvsz!

(#7672) Rendeske


Rendeske
tag

Közben eszembe jutott, hogy lehet a topicban is szövegre keresni! :D

Csibuka85-nek már válaszolt Ragadozó egy hasonló kérdésre, akkor gondolom egy RW-12D is megér 60-65K-t így 2016-ban...Egyébként használt subok és hangszórók vásárlása esetén, mire kell figyelni az ember fiának?

(#7673) Vfer


Vfer
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Sony DAV DZ231, jó régi, 5.1 rendszer. Ennek van HDMI OUT, DMPORT és SCART csatlakozója.
Megoldható-e, hogy egy mindenfajta csatlakozóval megáldott TV USB bemenetéről lejátszott többcsatornás műsor hangját ez a szegény Sony megszólaltassa?

Itt egy kép a rendszer hátuljáról (nem én készítettem, neten találtam): http://postimg.org/image/987hv5t1t/

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#7674) Nemir Ombe válasza Rendeske (#7672) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Használt vásárlásakor arra figyelj,hogy minden működjön és eredeti legyen valamint ne legyen sérült. Ha karcos (mint írtad) nézd meg mitől lehet az,pl. “csak” rátettek valamit vagy netán “lomizták” valahonnan. Érdemes figyelni,mert a javítás a használt árral vetekszik általában,még egy ilyen 6-7 éves sub-nál is.

“Na meg a Klipsch márka sem a kommersz kategória szvsz!”

De,a Kipsch egy teljesen kommersz márka,csak hazánkban nem volt kapható egy darabig, mióta felvásárolta a Jamo-t még “komerszebb” lett,mert elég sok minden megegyezik a 2 márka tipusaiban és nem a Klipsch “fejlesztései” kerültek a Jamo-kba. ;)

Vfer:
Nem sok esély van rá.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#7675) Vfer válasza Nemir Ombe (#7674) üzenetére


Vfer
csendes tag

Köszönöm, ettől tartottam...

(#7676) lajthabalazs válasza Rendeske (#7671) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mivel ez egy aktív láda, a hangszóró és a doboz épsége mellett az elektronika épségét is érdemes ellenőrizni. Onnantól, hogy szól, és jól szól, ez már zsákbamacska lesz.Megpróbálhatod stressz-tesztelni, hogy bemelegedve is jól működik-e, bírja-e a nagy áramot. Esetleg megnézheted a belsejét, hogy minden rendben van-e.

Egyébként mintha az a sárga cucc egy switching PSU tekercse lenne. Még a Genius 5.1-es rendszeremben is trafó volt. Ezek után kiváncsi vagyok, hogy milyen IC-t használnak az erősítéshez viccess lenne egy néhányszáz forintos TDA-t találni a valaha 200e Ft-os mélyládában.

(#7677) TGuru


TGuru
tag

Valaki árulja már el nekem,hogy ebben a szettben mi kerül 140e Ft-ba?

(#7678) Dorian válasza TGuru (#7677) üzenetére


Dorian
félisten

Most erre milyen értelmes választ vársz?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7679) lajthabalazs válasza TGuru (#7677) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Szerintem a 140e Ft a hat hangdoboz, és az erősítő ára. 25e az erősítő 50e a hangdoboz-készlet, és ezek szerint 65e Ft az összeszerelés. De a mennydörgésszerűen tiszta mélyhangok megérik.

(#7680) jeni válasza TGuru (#7677) üzenetére


jeni
félisten

Lehet,hogy ilyet is kapsz hozzá. Ezért van a felár.

(#7681) #09634560 válasza TGuru (#7677) üzenetére


#09634560
törölt tag

Épp felét éri

(#7682) Rendeske


Rendeske
tag

Köszönöm az útbaigazításokat!

Azt hiszem el kell még olvasnom még egy-két, hogyan építsünk házimozi cikket! :D

(#7683) eldorado8 válasza #09634560 (#7681) üzenetére


eldorado8
csendes újonc

Így-így, én is szűk 70-ért szereztem be két hete..

(#7684) Ragadozó válasza eldorado8 (#7669) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az a kék-fekete kábel milyen csatit takar?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#7685) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Ahogy olvasom, itt mindenki kevés pénzből akar jó hangzású rendszert kihozni (mint én is).
No, de beleestem egy olyan csapdába, amit 15 éves pályafutásom alatt még nem tapasztaltam. Lehet, hogy csak nekem új, de HAMISÍTJÁK A RÉZVEZETÉKET! :Y :W
Pontosabban, akciósan vettem 1,5 mm2-es hangfalkábelt (150 Ft/m). Már blankoláskor feltűnt, hogy az elemi szálai ridegebbek, törékenyebbek. Mikor megkapargattam, kiderült a turpisság! Rézzel bevont alumínium vezetéket vettem! :W
Tudom, hogy ma már szinte mindent hamisítanak, de azt nem gondoltam, hogy már a rezet is. :U

(#7686) patow válasza Buckey (#7685) üzenetére


patow
senior tag

Korábban én is így jártam és itt vettem később jó áron jobbat [link]

[ Szerkesztve ]

(#7687) lajthabalazs válasza Buckey (#7685) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Classic :) Én is használok ilyen vezetéket, ha már megvan, ne dobjuk ki. Sokan vannak a fórumon, akik azt hiszik, hogy hallják a különbséget, lehet hogy van olyan is, aki tényleg meg tudja mondani egy nagyon drága rendszerben egy valódi vakteszten, hogy melyik a rézkábel, és melyik a réznek látszó. Ha megveszed végül a rézkábeleket, és van időd meg segítőd ilyet játszani, te is kipróbálhatod, hogy elég drágák-e a hangszóróid és elég edzett-e a füled.

(#7686) patow

Kösz a tippet, tényleg barátságos áron vannak.

Kábelhez kötődő másik kérdés: ha az ember vett néhány banándugót hogy könnyebben lehessen szerelni a rendszert (esetleg AB tesztelni) azt hogyan érdemes a kábelre rakni? Miután az ember jól becsavarta, érdemes forrasztani is, vagy nem szokás? Esetleg van olyan banándugó, ami nem csavaros, hanem kifejezetten végleges kábelvégeztetésre szánt?

[ Szerkesztve ]

(#7688) patow válasza lajthabalazs (#7687) üzenetére


patow
senior tag

Becsavarozni és forrasztani ,nincs az hogy lelazul és tuti a kontakt

(#7689) embe válasza patow (#7688) üzenetére


embe
nagyúr

De az egészséges, hogy még egy plusz anyagot iktatunk be e jel "útjába"?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#7690) Hungy


Hungy
csendes tag

Üdvözlet!

Látom, hogy itt vannak elég komoly szakértők, és azt hiszem, nekem épp arra lenne most szükségem. A problémám kicsit összetett, de megpróbálom érthetően leírni:

Adott 3 készülék:
1. Samsung UE40H6400 3D smart TV
2. Samsung HT-J5500 3D Blu-Ray 5.1-es házimozi
3. Sony PlayStation 3

Azt szeretném, hogy mind össze legyen kötve, de ezen az olcsó házimozin csak egy HDMI csatlakozó és egy optikai audio bement van. Ez eddig nem baj. Egy HDMI kábellel összekötöttem a házimozit a tévével olyan módon, hogy a tévén lévő HDMI (ARC) csatlakozóba dugtam a kábelt, így a hang oda-vissza működik, tehát nem csak a házimozi által közvetített képet tudom a tévére vinni, de a tévéadás hangját is hallgathatom a házimozi hangszóróin a HDMI-n keresztül. (persze csak sztereóban.) Eddig halleluja!
A PlayStation képét szintén HDMI-vel viszem át a tévére, a hangot viszont optikai kábellel a házimozira. A PS beállításain belül van olyan, hogy ezt figyelembe vegye, szóval a tévére nem küld hangot ilyenkor a HDMI-n keresztül. És ez is működik, viszont itt jön a bökkenő!!!
Ez az optikai kábeles megoldás kizárólag úgy működik, ha a tévé és a házimozi nincsenek összekötve a HDMI (ARC) csatlakozón keresztül. Ha ugyanis be van dugva, akkor az optikai kábelt figyelmen kívül hagyja, a HDMI-n keresztül megy az audio jel is a PlayStation.-ből a tévére, és onnan szintén HDMI-n keresztül megy a hang a házimozira, ám ekkor csak sztereó hang megy át. Mihelyt kihúzom a HDMI (ARC) csatlakozóból a kábelt, rögtön helyreáll a rend, a PS hangja 5.1-es lesz. De én olyan megoldást szeretnék, hogy ne kelljen minden játék előtt kihúzni azt a kábelt.
Nagyon remélem, hogy valaki tudja, mi lehet erre a megoldás. Köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#7691) lajthabalazs válasza Hungy (#7690) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Az ARCod csak sztereó? Ha nem, akkor a PS hangja HDMI-n megy a TV-be, ARC-on az is kimegy majd a hangrendszerre.

(#7692) MasterMark válasza lajthabalazs (#7691) üzenetére


MasterMark
titán

Nem szokta így továbbítani a hangot, csak sztereóban.

Switch Tax

(#7693) Nemir Ombe válasza embe (#7689) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“Olcsó” kábelnél nincs jelentősége,én olyankor nem értem a “mutatványt”,amikor valaki drága kábelt vesz a (minőség miatt) majd tesz rá “olcsó” dugókat (pl. Nakamichi). Ráadásul a “csavaros banánok” ugyanannyit érnek,mintha simán a hangfalcsatlakozókhoz rögzitenék,a oxidációtol ez sem véd,ha forrasztja akkor meg az “ón” már megint “beleszól a hangba”. Szerintem ha valaki nem huzkodja-dugdossa a kábeleket naponta,akkor felesleges feldugózni. A dugók árát inkább költse jobb kábelre. ;)

Hmm ....

(#7694) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, megint én vagyok. Sikerült megint összezavarni, így nem maradt más, mint meghallgatni még több szakvéleményt. Adott a hangfal hátulja:

Az erősítő könyvében (Marantz PM6005) azt írja, hogy A/B kimenetekre kell kötnöm a hangfalat, és HF-re és LF-re is külön rá kell kötni. Viszont van egy ismerősöm aki szerint elég a HF-re kötni, állítólag ő nagy szaki.
Most akkor mi az igazság? :)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#7695) BBéci válasza Lézerparaszt (#7694) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítőn csakis az A kimenetre, a hangdobozokon vagy az alsó kettőre, vagy a felső kettőre csatlakoztasd a kábeleket. A két gombbal lehet beállítani, hogy belül összekösse őket, vagy ne. Az óra járásával megegyező irányba tekerve alkalmas szimpla kábelezésre.
De ez benne van a kezelési leírásában.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7696) lajthabalazs válasza MasterMark (#7692) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

És ha PS3 hdmi TV hanggal, és optikán a TVt köti be, kikapcsolva az ARCot? Vagy azon is csak sztereót küld ki a TV?

[ Szerkesztve ]

(#7697) BBéci válasza lajthabalazs (#7696) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik TV ugyanazt adja ki HDMI ARC-n, mint optikain. Ebben nincs eltérés.

Éppen ezért nem stimmel valami, mert ha optikain megy az 5.1, akkor HDMI-n is mennie kell.

Külső forrás HDMI-n beérkező jelét a legtöbb TV csak sztereóban adja ki, függetlenül attól, hogy HDMI ARC vagy optikai. Egyes LG tévék kivételek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7698) MasterMark válasza BBéci (#7697) üzenetére


MasterMark
titán

Az optikai a PS-ből van kötve.

A gond az, hogy az egybe cuccon nem lehet bemenetet váltani, hanem azt automatikusan állítja be.

Meg kellene nézni az egybecuccon, hogy lehet-e manuálisan kapcsolni...
(Ugye-ugye...)

szerk.: A bekötés jó lenne ahogy van amúgy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#7699) Hungy válasza lajthabalazs (#7691) üzenetére


Hungy
csendes tag

Nem is biztos, hogy az ARC csatlakozóval van gond, mert a PlayStation a HDMI-n keresztül eleve nem akar 5.1-es hangot továbbítani már a tévé felé sem, csak optikain. Legalábbis a sound settingsnél, ha automatikusra állítom a csatorna keresést, akkor csakis 2.0-ás csatornákat jelöl be. Ha viszont manuálisan beállítom az 5.1-et is, a legközelebbi belépéskor már el is felejti. Szóval a tévére való HDMI csatlakozás szerintem ott hibádzik, hogy érzékeli a PS, hogy a TV csak 2.0-s hangrendszerrel üzemel, így HDMI-n már nem is akar 5.1-et oda továbbítani. Szóval mindenképpen szükségem lenne az optikai audio csatlakozásra, amivel közvetlenül a házimoziba irányítom a hangot, és ez működik is, de csak akkor, ha a tévé és a házimozi nincs összekötve. és ez a bajom.

(#7700) Norbi 72 válasza Hungy (#7699) üzenetére


Norbi 72
veterán

Könnyen lehet,hogy a bögreszett cseréjével tudod orvosolni a problémát egy belépő vas+lejátszó+5.1-es szettre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.