Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) m3ss


m3ss
veterán

4k hdr 60hz-hez csak hdmi 2.0 kell, ugye? szoval a hdcp 2.2 az csak uhd bluerayhez kellene?
ha jol latom x4100 eleg lenne 4k hdr 60hz-hez.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#68252) farkas-j válasza b. (#68248) üzenetére


farkas-j
őstag

Hú... nagyon köszönöm, átrágom magam rajtuk! :R Egy kérdés. Hely hiányában nem akarok hangsugárzót bővíteni. Most 5.1-es a rendszerem. A +2 surround csatornát általában ki lehet szoftveresen kapcsolni, hogy arra ne keverjen hangot a proci?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68253) m3ss válasza m3ss (#68251) üzenetére


m3ss
veterán

ja es denon erositok csak a sajat meromikrofonjukkal mukodnek, vagy lehet vmi massal is helyettesiteni ha hianyozna? gyari denon micet 20k korul latok, azt kicsit sokallom...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#68254) m3ss válasza m3ss (#68251) üzenetére


m3ss
veterán

vagy meg se menne? most azt latom, hogy hdmi 2.0a kellene hdr10-hez, de ezt meg nem tudja az x4100. vicc, hogy 15 perce ezt nyomozom annyira nem egyertelmu...

x3400h az gondolom egyel kisebb kategoria, mint az x4000, visszalepes lenne hangban :F

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#68255) achilleuss válasza gab1ka (#68188) üzenetére


achilleuss
tag

Nem azt írtam. " Nem tud valaki egy Denon DVD-3910 dvd lejátszóhoz magyar nyelvű használati leírást? Angol nyelvűt találok én is a net-en, le is tudom fordítani a googl-al, de letölteni nem lehet csak angolul, nem?"
Azt írtam, hogy le tudom fordítani magyarra a googl fordítóval, de a magyarra lefordított szöveget nem lehet letölteni, csak a lefordítatlan angolt.

[ Szerkesztve ]

(#68256) gab1ka válasza achilleuss (#68255) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ebben az esetben akkor félreértettelek, elnézést.

(#68257) achilleuss


achilleuss
tag

Dorian: asztali szgépem van,
VoidXs: mire gondolsz, hogy van ilyen letölthető program a telefonra, hogy kamerázom a szöveget az meg fordítja?
gab1ka: nem gond

[ Szerkesztve ]

(#68258) VoidXs válasza m3ss (#68253) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak sajáttal, arra vannak kalibrálva.

achilleuss: Igen, a Google Fordító olyan.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68259) b. válasza farkas-j (#68252) üzenetére


b.
félisten

Persze, ki lehet. Az általad használt konfiguráció beállítására van csak szükség a menüben, többit rendezi az erősítő mind bemerésnél, mind használatnál.( nálad 5.1)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68260) farkas-j válasza b. (#68259) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#68261) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

HDMI-n ARC hangjel átvitelére milyen verziójú HDMI kábelt érdemes venni? Van valami követendő szabály?

(#68262) kzkz válasza Vasinger! (#68261) üzenetére


kzkz
őstag

Lehet, hogy van, de az én kb. 10 éves noname 5m-es kábelem szerencsére nem ismeri, és mégis megy 😉

(#68263) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok talán tudok tanácsot kapni. Van egy Sony XH9096 Tv-m és nem tudom, hogy az utóbbi frissítés óta vagy azután használtam volna Tv hangot az erősítőn keresztül hallgatni (ARC) egy Denon X550Bt-vel de azóta anomália van. Van két hdmi eszközöm ezen felül egy

Dune 4K Pro II médialejátszó és egy X96max+ médiabox.
Nem tudom mi nem kompatibilis de ha kihúzom a két eszközt akkor bekapcsol a TV-vel együtt az erősítő.
Rákötöm az eszközöket működik tudom is használni 1-2 napig aztán megint megszűnik az ARC hangátvitel.
Akkor is bezavarhat eszköz, hogy ha ki van kapcsolva?
Csináltam már TV gyári visszaállítást is :)
Nem vagyok jártas ennyire az erősítő és Tv kapcsolatban de úgy gondolom valami vagy megy vagy nem azaz egy TV-Erősítő CEC-ARC megy egyből vagy sehogy se. De ez, hogy megy "X" ideig aztán már nem nekem ez furcsa :D


Ezt csak azok értik akik használják :)
Gondoltam kiiktatom az X90Max készüléket de sajnos az TV futtatható Kodi távol áll "minőségben" a CoreElec-re épülő Kodihoz képest (ami sokkal testre szabható)

(#68264) proci985 válasza Vasinger! (#68261) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

osszefoglaloban nezd meg, hogy az adott sebessegu kabel legyen meg a megfelelo osszekotteteshez, csak arra kell figyelni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68265) BIGi75 válasza m3ss (#68254) üzenetére


BIGi75
senior tag

(#68266) #62435328


#62435328
törölt tag

Tudtok abban segíteni, hogy a DAC-nak, vagyis analog jellé alakításnak mi előnye van?

(#68267) proci985 válasza #62435328 (#68266) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

- olyan vegfokot hasznalsz amilyet akarsz
- HTPCnel szoftveres igazitas halado szinten van

belepo szinten kb semmi

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68268) #62435328 válasza proci985 (#68267) üzenetére


#62435328
törölt tag

Köszi, igazából az érdekelne, hogy ha van pl egy bd lejátszó, aminek vannak analog kimenetei a front, center, surround csatornákhoz, és HDMI-n csak a kép megy, hang pedig az analog kimeneten, akkor ennek milyen hatása van a hangra? Megoldható ez egyáltalán, van értelme? Vagy HDMI bitstream és kész?

Bocsi ha hülye a kérdés rokonomat nem hagyja nyugodni, jómagam mindig csak HDMI-t használtam, így abszolult nem vagyok otthon az analog világban.
Mondjuk annyiból engem is érdekelne, hogy Tidal-t, tv applikáción keresztül hallgatok, és HDMI-n ARC-vel küldöm ki az AVR-nek! :U ?

[ Szerkesztve ]

(#68269) proci985 válasza #62435328 (#68268) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez valami regebbi, high-end lejatszo lehet.

HDMInel bitperfect a stream, analognal lehetnek atviteli hibak. szoval siman tolja ki HDMIn a jelet az erositonek, aztan az megoldja. a DAC jellemzoen az erositoben a jobb.

erosito eleve megoldja, hogy HDMIn megkapja a hangot es a kepet, aztan ezt fel is tudja dolgozni. meg mellette tovabbkuldeni a jelet a TV fele.

analog hang kimenetnek BD lejatszoknal pl akkor volt meg ertelme, ha az erositon csak sokcsatornas analog bemenet volt, de ez kb megint egy olyan szituacio, ami normal esetben nem fordul elo. mondom ezt ugy, hogy nekem pl van egy ilyen erositom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68270) #62435328 válasza proci985 (#68269) üzenetére


#62435328
törölt tag

Köszi!

Igen, elég jó lejátszója van. Nálam most egy Pioneer LX71 szolgál, azon is vannak analog kimenetek, lehet azért kipróbálom, csak érdekesség képpen.

Elnézést ha nem éppen belépő a téma, de inkább a csatlakozásokon lett volna a hangsúly, nem az eszközökön. Azért off-ba rakom! :)

[ Szerkesztve ]

(#68271) proci985 válasza #62435328 (#68270) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

siman hasznald a HDMIt, jobb eredmenyt ersz el

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68272) gab1ka válasza #62435328 (#68266) üzenetére


gab1ka
aktív tag

"Tudtok abban segíteni, hogy a DAC-nak, vagyis analog jellé alakításnak mi előnye van?"

Nagyjából annyi röviden az értelme hogy máskülönben nem hallanál hangot ha a digitális jelből nem készülne analóg jel. Az AVR-ben is van DAC (Digital to Analog Converter) máskülönben a hangszóró felé a hangfalkábelben nem futna jel, nem is értem a beszélgetésetek ezt követő részét, kicsit sok sebből vérzik.

Ha a lejátszó DAC-ját használod, azaz az kódólja ki a hangot, akkor a lejátszó hangját fogod hallani, míg ha ezt az AVR végzi, akkor az AVR-ét. Ahol jobb minőségű a DAC, onnan fogod a jobb hangot hallani, érdemes kipróbálni ezt is azt is melyik tetszik jobban.
Nem véletlenül ajánlja Voidx is a pc-s hangkártyát, merthogy azok DAC-ja messze jobb minőségű mint egy AVR-é pláne a belépőké, ahogy AVR és AVR között is mint tudjuk van hangzásbeli különbség, ahogy lejátszó és lejátszó közt is, ilyenformán logikusan avr és lejátszó között is. (A levezetésben a tévedés jogát fenntartom, de ennél szerintem nem lehet jobban leegyszerűsíteni)

(#68273) #62435328 válasza gab1ka (#68272) üzenetére


#62435328
törölt tag

Őszintén szólva járt nálam pár komolyabb lejátszó, de soha nem fordult meg a fejemben, hogy használjam az analog kimeneteket.
Mindig HDMIn toltam ki a hangot, egy próbát lehet megér.. persze ha szerzek vagy 3 rca kábelt. :D

Egyébként ilyenkor a kép marad HDMIn?

(#68274) gab1ka válasza #62435328 (#68273) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Igen a kép onnan megy ki amit beállítasz kimenetnek ahogy a hang is onnan fog amit beállítasz.

(#68275) BIGi75 válasza #62435328 (#68273) üzenetére


BIGi75
senior tag

Szerintem egy RCA is elég a próbához, nézd meg zenével sztereóban, ott úgyis jobban hallani szerintem a különbséget. Én a CD lejátszómat is végigpróbáltam optikával, koaxal, RCA-val.

(#68276) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok kinéztem egy Sony DH590 erősítőt Sony Tv-hez. Ismeri valaki ezen típusú erősítőt? Jelenleg egy
Denon x550Bt-van. A Denontól nem válnék meg hanem anyuhoz tenném a jóval gyengébbnek érezhető Yamaha HTR2071 helyére :)
Azt viszont nem tudom itt van-e olyan akinek ilyen Sony erösitője van-e?

(#68277) Ger_man válasza Csabi1984 (#68276) üzenetére


Ger_man
senior tag

Mire vagy kíváncsi? Arra hogy működik egymással a kettő? Nekem STR-DH1080-asom van, egy XH95 mellé, nagyon jól kezeli a tv az erősítőt. Főbb beállításokat a Bravia Sync-kel a tv-n keresztül is el lehet érni. Valahol a TV menüjében meg lehet nézni hogy milyen Sony erősítőkkel működik együtt a TV. Szinte biztos vagyok hogy a DH590-es is ott lesz a listában.

(#68278) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Yamaha RX-V583 erősítőn impedanciat nem lehet váltani? User manualban az van, hogy csak USA és Canada modelleken. Nincs is ott a menüben ahol lennie kéne. Vagy nem kell ezzel foglalkozni? Denon erősítőmön lehetett csak ezért furcsallom. 6ohm-osak amúgy a hangfalak.
Tegnap csináltam mikrofonos kalibraciot és furcsallottam hogy a SUB elég érdekes, nyekergo hangot adott ki, és a levelt olyan +10-re állította. Míg a frontok olyan -6 körül vannak. Lehetséges hogy valami kontakt hiba van a SUB kapcsoló gombjanal (az ON-OFF-Auto gombra gondolok) mert már a Denon-nal is tapasztaltam hogy nem szólt és amikor picit mozditottam az említett gombon akkor jó lett egyszer csak. A nem megfelelő hang miatt állította vajon a levelt ilyen értékre?

(#68279) #93875712


#93875712
törölt tag

Yamaha rx a2040. Csináltam egy gyári visszaállítást ypaoval lefutattam a tesztet, mind az 5+1 hangfal jelzett.
Lg oledcx3 hdmi vel összekötöttem. Tv ben arc bekapcsolva a többit auton hagytam, Yami érzékeli a hdmi t mint ahogy a képen is látszik mégse ad ki egy kanyi hangot sem.

[ Szerkesztve ]

(#68280) BBéci válasza #62435328 (#68273) üzenetére


BBéci
titán

Rengeteg lejátszó volt nálam, mindegyik analóg kimenetét kipróbáltam, összehasonlítottam az éppen rendelkezésre álló AVR vagy processzor DAC-jával. Vegyes eredmények születtek, de többnyire a lejátszók győztek. Még a csúcskategóriás Marantz és Denon gépekkel szemben is.
Azt is mindig megvizsgáltam, hogy a lejátszó LPCM-je miként viszonyul az erősítők által dekódolt hanghoz.

#68271proci985
Lehet, talán, de nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68281) BBéci válasza Gabesz87 (#68278) üzenetére


BBéci
titán

"Vagy nem kell ezzel foglalkozni? "
A kérdésedben benne van a válasz.

#68279medekedem
Az összes Yamahával hasonlóan szívtam, kénytelen voltam a tévét optikai kábellel csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68282) jockas


jockas
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Hangfal szett választásban / összeállításban. A lényeg, hogy szeretnék feljebb lépni a Logitech "minőségről".
Jelenleg egy Logitech X-530-as 5.1-es szettem van (korábban volt egy Creative Inspire 5.1, aminek emlékeim szerint határozottan jobb volt a mélye). Amióta megvan ez a Logitech, azóta van majdnem nullán a mélyláda.

Ami fontos (fontossági sorrend szerint):
- analóg 5.1 bemenet (leginkább ez miatt esik ki több megoldás és maradnak a "PC-s" szettek)
- optikai bemenet
- RCA/Jack Stereo bemenet

Az ár legfeljebb 250 ezer és az új eszközöket preferálom. Remélhetőleg ebbe az árba belefér már egy viszonylag normális 5.1-es szett.
Mivel nem értek ehhez a témához, így nem tudom, hogy pontosan mit kéne néznem ahhoz, hogy darabonként vásároljak össze egy szettet és amit eddig néztem új erősítőket (AVR), azokon nem is találkoztam analóg 5.1-es bemenettel.
Tudnátok segíteni az összeállításban, szett ajánlásban vagy abban, hogy merre induljak el?

(#68283) Gaben360 válasza #93875712 (#68279) üzenetére


Gaben360
senior tag

Mire van állítva a CX-en az arc?
Mert ha auto,akkor nem jó, áthaladásra tedd.
De ha van egy médiaplayer rákötve a yamahára, az is közbeszólhat sajnos.
Nálam ugynez van, csak 1060-as és C9, meg zidoo Z9x.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#68284) BBéci válasza jockas (#68282) üzenetére


BBéci
titán

Rengeteg olyan AVR létezik, aminek van analóg 5.1 bemenete, de nem a mostani belépő kategóriában. Azokról lespórolták.
Mi a jelforrás, lejátszó, amin nincs HDMI vagy SPDIF kimenet? Azzal talán egyszerűbb lenne a helyzeted.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68285) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Jól sejtem, hogy a sub ládát is be kell járatni? X óra v IsoTek bejárató lemez?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#68286) jockas válasza BBéci (#68284) üzenetére


jockas
senior tag

Nem az a kérdés, hogy van-e digitális kimenet a jelforráson...mert az van a PC-n. Úgy emlékszem korábbról, hogy játékok esetében nem jelenik meg a digitális kimeneten az effektek (pl. EAX és társai). Ezért használok analóg kimenetet. Amivel eddig nem is volt gondom (normális hangkártyát használok és nem integráltat).

Analóg 5.1 bemenet akkor milyen AVR-en létezik? Közép, felső kategória?

(#68287) jambiyya válasza Quqesz (#68285) üzenetére


jambiyya
őstag

Be kell azt is járatni, de szerintem elég ha használod. Arendal-nál pl. 50 órát írnak.

(#68288) BBéci válasza Quqesz (#68285) üzenetére


BBéci
titán

Az Audioengineers oldalról töltsd le a bejárató hanganyagokat, van direkt szubládához való is!

#68286jockas
Régebben a belépőkön is volt. Hogy most pontosan mi a helyzet, azt nem tudom biztosra mondani, keresgélj!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68289) #93875712 válasza Gaben360 (#68283) üzenetére


#93875712
törölt tag

Köszi így már műkszik, csak most meg valamiért a mélyláda nem kapcsol be. :F

(#68290) #62435328 válasza BBéci (#68280) üzenetére


#62435328
törölt tag

LPCM-et én is mindig kipróbálom.
Hétfőn akkor szerzek RCA-t, kíváncsi leszek!

(#68291) #93875712 válasza #93875712 (#68289) üzenetére


#93875712
törölt tag

Egyelőre az olednek jobb a térhatása. 😂 Valamit vagy az ypao állított nagyon el vagy én kapcsolgattam rosszul a dolgokat mert jórészt csak a center hallható. De majd holnap jobban nekifekszem és lesz majd pár kezdő kérdésem.
Egyébként nem panaszkodhatok mert vagy nem volt képben akitől vettem vagy ilyen rendes. 180ra tartotta 160ért elhoztam. Nem tudom most mennyi lenne a valós használtpiaci ára egy 6 éves rx a2040 nek ami 5.1.4 atmosképes.

[ Szerkesztve ]

(#68292) gab1ka válasza jockas (#68286) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha csak a játékok miatt ragaszkodsz az analóg kimenethez a pc-n, akkor azt elengedheted, ahogy a dedikált hangkártyát is. A vga-n kiküldött HDMI-n lesz 5.1/7.1 hang a pc-s játékokban ráadásul alapértelmezetten, nem kell semmilyen eax meg ezek az évtizedek óta kihalt dolgok.

(#68293) BBéci válasza #62435328 (#68290) üzenetére


BBéci
titán

Ha tudsz, többféle kábelt szerezz, kölcsönözz, egyúttal azok különbségeit is megtapasztalhatod.
Öreg, 1993-ban vásárolt CD-játszóm nem a DAC-járól híres, inkább a futóművét dicsérgették, mégis jobb hangot adott, mint optikai kimenetére csatlakoztatott számos AVR és processzor.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68294) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Tapasztalt bárki olyan hibát Onkyo TX-NR717 erősítővel, vagy valamelyik testvér modellel, hogy nincs rajta hang kimenet? Karácsony előtt vettem használtan az erősítőt és kb egy hét után kezdett jönni rajta az a hiba, hogy bekapcsolom, behúz a hangfalkimenetek reléje, kijelez a kimeneti led, majd pár másodperccel később a kijelzéssel együtt a relé elenged és elmegy a hang. Ki és bekapcsolás után rendbe jött. Aztán később, ha pár órát stand by üzemmódban volt az erősítő, akkor szinte soha nem is húzott be a hangkimenet relé, csak az erősítő áramtalanítása után. A héten akartam használni utoljára, talán szerdán, és akkor már áramtalanítás után sem volt hangkimenet egy csatornán sem. Mi okozhat ilyet?

Előre is köszi a segítséget mindenkitől!

Üdv.
spgabor

(#68295) Gaben360 válasza #93875712 (#68291) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az nem volt rossz vétel, és az erősítő is jó.
Nekem elég az 1060 is, egy darabig.
A beállításokkal pedig foglalkozni kell, ez egy ilyen bicikli...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#68296) #62435328 válasza BBéci (#68293) üzenetére


#62435328
törölt tag

Most találtam hirtelen egy Inakustik, meg egy Kácsás RCA-t, gyorsan kiszaladtam megnézni, és sikerrel jártam.. :)
Holnap kipróbálom, ma már nem akarom páromat zavarni.
Még annyi, hogy az erősítő 7.1 ch in bemenetét válasszam, vagy a pre out-ot?

Ahogy nézem a szub is érintett, egyik vége a lejátszóba, másik a ládába??

Bocsi a láma kérdésekért, szégyen, de még nem próbálkoztam ezzel.. :B

(#68297) jockas válasza gab1ka (#68292) üzenetére


jockas
senior tag

Rendben, az analógot el tudom engedni. Ebben az esetben tudtok segíteni, hogy ebben a belépő/közép kategóriában milyen szettet tudok összerakni (erősítő + hangfalak)?
Mert vagy ez vagy egy Edifier S760D...de amiket olvasgattam erről, az alapján jobban járok egy összerakott szettel, mint egy AIO megoldással. Szeretnék egy összerakott szettet, csak éppen nem értek hozzá...és ezért kérek segítséget.

(#68298) BIGi75 válasza BBéci (#68293) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nekem is RCA-val fut a cd, egy nem túl drága oehlbach-al. Jobb hangja van mint digit kimenettel. De még a digitnél is nekem jobb a coax, mint az optika. Érdemes ezt végigpróbálgatni.

(#68299) #93875712 válasza Gaben360 (#68295) üzenetére


#93875712
törölt tag

Azt esetleg tudod, hogy a sub miért kapcsol le? Nem kap jelet?

[ Szerkesztve ]

(#68300) gab1ka válasza jockas (#68297) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Sajnos szürreálisan elszálltak az árak mostanában, amit megadtál 250e Ft keret, az korábban is elég necces összegnek számított, most meg pláne, illetve linkelni is nehéz az eszközöket mert a használt piac is elég karcsú, nincs választék. A bolti árakat meg sem említem, az azt hiszem most 2022-ben nagyjából esélytelen, legalábbis emberi áron. Várd meg hátha valaki segít az eszközök összeválogatásában , nem ártana tudni, hogy pl az AVR 4k képes legyen e, ha megelégszel az 1080p-vel, akkor egy öregebb olcsóbb erősítőt kellene találnod első körben, utána pedig a többi elemet kiválasztani.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.