Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Laci4 válasza Calogero (#3600) üzenetére


Laci4
senior tag

Helló All!

Szóval!
Elösször is, mert az is lehet félreértés van! 4 pin alatt, a PWM-es venti csatit érti-ted, vagy a "molex" 4 tűst?!

Ahogy elnézem a te szabályzódhoz is olyan vezetékek vannak, mint az enyémhez.

Ha a PWM-es csatid van, akkor gány megoldás, a ventiszabályzó apa részének az oldalát ki kell vágni. Ahogy Henk is írta. Így a legszélső lába a ventinek a "levegőben" lesz, de nem érdekes, mert az a PWM szabályzás. (a fenti képen asszem a kék) de lehet más ventin, más a szinezése.)

Ezen a képen pl. látsz egy ilyen megoldást nálam. Az alaplapi tálca mögött, felső rész, ahol van egy kis szellőző nyílás. attól balra.(képet nézve). Kék csati, benne egy harisnyázott csatlakozó.. látszik,hogy kicsit ki is lóg "balra". Esetleg nagyíts a képre, úgy jobban látszik.

Ha molex 4 tűs cuccról van szó, akkor meg kell egy molex-> 3pin átalakító. (illetve ahány ventihez kell)
hmm.. az mégse jó.. hinnye... ez esetben már érdekesebb a dolog.
Pl. ez esetben ha a ventiből nem jön ki egy 3.vezeték, akkor a fordulatszám érzékelés nuku.
Jiha.. nah megvan! Szal ez esetben egy ilyen átalakító kell neked!
4pin -> 3pin Adapter kábel
Computermode
Ez esetben a 3 tűs menne a zalmi szabályzóra, a 4es molex meg a ventire.

És végül a fordulatszám érzékelés.
A második esetben negativ, mivel a ventiből nem jön ki a jel, ergó nincs mit mérni.

Az első esetben nincs gáz. A plus-os zalminál nem tudom mennyi a gyárilag mért kábel, de azoknál adott.
Amin viszont nincs az alaplap felé menő csati, nagyon egyszerűen meg lehet oldani.
Igaz, házibarkács.
Plusz a kövi képet is nézd meg.
A lényeg, hogy a fordulatszám szálat megcsapolja az ember, és elviszi az alaplapra.. aztán csóóóóókolom..

szerk: most látom az utsó elötti mondatod.
esetleg ha elér a venti vezetékei akkor rádughatom az első 3 szállat, ha 4. száll lemarad az nem baj?
Gondolom a szabályzóra gondolod. Ezek szerint valszeg pwm-es csatis ventik vannak.
szvsz nem gond, mert az a negyedik a pwm szabályzás lenne..
De ez esetben nincs fordulatszám visszajelzésed.. de mint írtad, az nem érdekel...

Itt ennyi.. még nem tom hova, de írok még. mert csináltam ezt azt.
Nah ha már ennyit rizsáztam, asszem itt ....

[ Szerkesztve ]

(#3602) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Melyiket vegyem ?

ezt vagy ezt ?
Mi a különbség ? :F

(#3603) aero. válasza scream (#3602) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

az első PWM ( 4tű ) csatlakozós

(#3604) Laci4


Laci4
senior tag

Szal!
Henk "bácsi"!

Vettem végül egy 1200es Slip stream-et., egy kék ledes VR szabályzós Scythe-t is.
Ezen kívűl adott volt itthun, egy TT Silent Cat,a két gyári CM venti, egy AC 12025L, meg persze a Coolink.
Így, hogy van nálam ez a jópár venti, le a kalappal elötted! :R
Nehéz tesztet csinálni, pláne műszer nélkül! Illetve mint írtad is, a hang-zaj, nagyon szubjektiv dolog!

Légszállítás tesztnek csináltam én is egy kis szerkezetett :DDD :))
Igaz, nem teszteltem végig a ventiket, mert akkor még nem voltak nálam, illetve nem is az volt vele a célom.
Azt akartam megtudni, hogy
1: mennyire fogja vissza a szűrő a venti légszállítását,
2: ha nem közvetlen a venti elött van, hanem van egy kis kamra elötte, akkor kevésbbé fogja-é vissza a légszállítást?

Eredmény: ha közvetlen elötte van, akkor biza elég erősen lefogja...(ezt eddig is tudtam), ha van egy kis távolság, akkor viszont kevésbbé.. igaz, ekkor is elég jelentős!

Nah de visszatére a tesztelésre.
Igazándiból 4 venti volt az érdekes. A két Scythe, a Coolink, és a TT silent Cat.
Nem tudok igazi rangsort tenni köztük. Pont azért, mert különböző fordulatokon, más más venti jönne ki nyertesnek.
Bár azt kell,hogy mondjam, a silent Cat nem maradt a gépben :)
Nem volt nagyon hangos, de a búgó hangja, illetve az hogy 1100-1200-es fordulaton hangosabb volt mint a többi, kiejtette..
A Slip stream 1200-ön már hallatja hangját. Van egy pici motor hangja is, meg egy kicsi levegő is, de nem vészes! A Coolink kb egy kutya, annyi, hogy motorhang nélkül.
Légszállításban talán a Scythe egy paraszthajszállal többet nyom ezen az RPM-en, de persze a coolinkben még ott a tartalék.

A VR-szabályzós kék ledes Scythe se rossz, de már bajosabb!
1: lehet csak én fogtam ki rossz darabot, de eléggé remeg, bizonyos fordulatokon meg nagyon! szabad szemmel is látszik a peremét nézve.
2: bizonyos fordulatokon bejön egy búgó-zúgó-sípló hang. (nagyon halk, de ott van)
És az a fura, hogy nem egy, hanem több helyen. Pl. mondjuk 900, 1150 meg a max közelében.(ezek csak sacc értékek)

Viszont ha kb 50-100rpm-el alá-főlé tekerem, akkor elkussol.
Egész tűrhetően halknak mondható. (maxon már persze nem, de ott tolja is a levegőt rendesen)!!

Ami a lényeg!
A coolink bement hátulra a házba.(mit sz...tam vele.. az alaplapi csatiknak kialakított mélyedénél nem fért be a kezem a gumicsöcsökhöz, nem volt egyszerű)
A slip stream ment be alulra, a VR meg ment elölre a gyári helyett.

a VR kétoldalas ragasztószallaggal lett rögzítve. Az a tipus, ami nem egy vékony "papír", hanem olyan szivacsszerű. így nem viszi át a rezgéseket(annyira) :D

A másik kettő pedig a gumipöcsökkel.
A ház ezen helyein ki lett vágva a rács, illetve még a táp alatt is.

Eredmények. Nem kell az ODD alá venti. (anno azért került be, mert az MB hőmérséklet 40fok fölé ment. ventivek olyan 32-34 köré)
A mostani konfigban, 30-35 fok körül van.

A proci is hüvösebb lett 4-5 fokot. most pl 33fokos, MB 30.
A winyók is jobban érzik magukat, azonos fordulaton azonos, vagy kissebb hang melett többet nyom a VR venti, mint a gyári CM. Sőt, még full leszabályozva, 800RPM-en is elég a hűtés(nem megy 34-38 fok fölé a winyó(k).

A Vga szintén hüvösebb lett, 4-5 fokot idle, terhelve meg nem megy fel már 60ig, csak 50-54-ig.

Mindez szerintem 2-3 dolognak köszönhető.
1: alulra elhelyezett Slip stream, rács nélkül. A VGA is kap friss levegőt, + az MB is kapja a hűtést, illetve még eljut a proci felé is.
2: a Coolink hátúl több levegőt visz ki, mint a gyári CM vitt.
3: elöl a VR több levegőt nyomat be.
Mindezt kb ugyanolyan zajszinttel, mint az előző ventik.
A VR elöl most pl 1000RPM, a Slip stream alul majdnem fullon 1160RPM, a coolink hátúl 1150RPM-en van.
Így este csendben lehet hallani őket,illetve még így napközben is picit, de nem vészes.
Ha viszont visszaszabályzom őket, akkor hangja 0. Winyó, táp, meg a VF CU 900 5 volton hangosabb. És csak pár fokot emelkednek a hőmérsékletek!

Nagyon meg vagyok elégedve!
Ami viszont még ronthat majd rajta, az, hogyha szűrőt teszek eléjük. Ugyanis akkor kevesebb levegőt tolnak majd, illetve nem olyan "messzire".

A tervem:a pc házat megemeltem, mert a gyári "hasmagasság" szerintem semmi! :(
Így a lábak közé, köré akarok egy rácsot-szűrőt építeni. (olyasmi rácsot, mint ami pl a tetején van.)
Még nem tudom,hogy úgy, hogy leér a földig és alul semmi, a talaj lesz a záró,vagy úgy, hogy a fakockák és a lábak közé vizszintesen lesz egy záró rész.

De az is lehet, hogy így marad, és takarítom 3 havonta.. (csak az alsó ventiket féltem, mert van macska, meg lányok.. haj-macskaszőr rátekeredhet e venti tengelyére..)

Asszem ennyi.. még akad egy két apróság, de az már itt off.. :D majd a házi barkácsba assszem :D

(#3605) Laci4 válasza aero. (#3603) üzenetére


Laci4
senior tag

Plusz a pwm-es elmegy 1600-1700RPM-ig, ergó több levegőt is tud tolni, nagyobb zaj mellett persze.
A másik meg fix 1200RPM-es.. :B

(#3606) Henk válasza Calogero (#3600) üzenetére


Henk
veterán

Nem tudom, hogy kötötted össze mert ezen az átalakítón több szál is van és ezen a képen nem igazodok el rajt. Ha elér a venti a panelig akkor kihagyhatod a vezetékét, már ha ott is olyan méretű a csati és a venti rámegy direkt-be. Aztán amivel megoldható még, de már macerás, hogy veszel ilyen anya csatikat és lecseréled a venti végén lévőket rá. A 4. szál kimarad, leszigeteled. Ezzel már rátudod dugni a szabályzóra és nme kell vágni semmit. Csak a vezetékek helyes sorrendjére figyelj.
Laci4: attól, hogy a 4. szál nincs rádugva még van fordulat ellenőrzés, csak a pwm funkció hiányzik.
babicsbalu: az első képes a pwm vezérlésre és 800-1700rpm között szabályozható. A 2. az fix 1200rpm-es.

[ Szerkesztve ]

(#3607) Henk válasza Laci4 (#3604) üzenetére


Henk
veterán

Venti tesztre készülsz vagy csak a házba akartál ventiket? :DDD
Minek ennyi féle, nem tudtad eldönteni melyik lenne a legideálisabb? Végül is a végeredmény a fontos, ha elégedett vagy vele akkor jó. Én modjuk egyformákat használok a házban, de lehet ez sem tökéltes megoldás.
A szűrő nagyon vissza fogja a ventiket, főleg egy kissebb légszállításút.
Pofás lett ez a "magas sarkú" ház. Az enyém is nagyon alacsony és ott szívja a táp a levegőt, jobbna is melegszik mint a régiben.
Ja nem is mondtam, megpróbáltam az Englide ventiket is. Lehet azt kellett volna venned. :DDD

(#3608) Laci4 válasza Henk (#3607) üzenetére


Laci4
senior tag

Na bazz!! Tényleg.. gyors veszek egyet abból is :D :DD

PWM fordulatszám: ha ráköti közvetlenűl a szabályzóra, akkor úgy értettem,hogy nincs, hogy az alaplap felé nincs. (persze ha a hozzá adott kábellel köti, és megy az alaplapra akkor ok)
A szabályzón természetesen a leden megy a visszajelzés.

Amúgy jut eszembe, a zalmit is moddoltam :D Kicseréltem a ledek áramkorlátozó ellenállását, mert megvakúltam tőlük. valami 500oh körüli volt bent. Kaptak 3,9kohmosat. így már este se zavaró :D

Ventik: tesztre nem készültem.
A CM-ek jöttek a házzal.
A silent Cat-ot, meg az AC-t használtan vettem, hogy majd jó lesz a házba.
Akkor jött még egy Slip 1600os is, de az sajna megmurdelt.. :O
Azzal egész jó tapasztalataim voltak.(később lesz érdekes)
Silent Cat befigyelt előre, dvd alá,egész jó lett..(MB hőnek jót tett) AC meg rájöttem, nekem elég halovány (légszállításban)

Aztán olvasgattam... kerestem másik 1600-os slip-et, de már nem igazán találtam..
Ekkor jött a teszted.. gondoltam ki kell próbálni ezt a Coolinket.

Bejött, de kiváncsi voltam a slip-re is. Ezért vettem meg a slipet.

Kipróbáltam még egy Scythe Ultra Kaze 120mm Fans 3000RPM-et a srácoknál.(2000-res nem volt)
A srác 3-4x kihangsúlyozta, fogd erősen, de az ujad nehogy odarakd!! :DDD
Háát elég brutál volt.. igaz, amennyivel hangosabb volt annyival azért nem éreztem brutálisabbnak a légszállítás mint mondjuk egy Coolink, vagy akár a slip strim. De lehet, ekkora légszállításnál már nem érezni.
Nah ezt nem vettem meg :D

Viszont ha már ott voltam a srácoknál, kipróbáltam egy kék ledeset is, mert elöl nyáron a gyári CM kicsit kevés volt. (igaz, akkor még bent figyelt a szűrő is). Viszont tetszik elöl a kiszűrődő kék fény. (nem, nem vagyok rendőr.. kocsiba ülve pl pont nem szeretem a mögöttem felvillanó kék fényeket :))
Aztán hirtelen elhatározásomban megvettem azt is..

Kérdezi a srác, mégvalamit megpróbáljunk esetleg? MOndom nem, még a végén azt is megveszem.. mire a srác: az nem baj. Mondtam: - Neked biztos nem :D

Hát ennyi a történet.
Amúgy ment volna előre is a Coolink. Csak a kékség miatt lett a VR.
Lentre meg azért is jó a Slip stream,mert annál nem hallok semmi plusz zajt, ha elfektetem, míg a coolinknél érdekes módon, egy kis súrlódó hangot hallok, ha vizszintbe alúlról szív irányba van....

[ Szerkesztve ]

(#3609) scream válasza Henk (#3606) üzenetére


scream
veterán

ez az 1200rpm-es ha maxon megy nagyon hangos ? :F

(#3610) Henk válasza scream (#3609) üzenetére


Henk
veterán

Nagyon nem, bár nem próbáltam. Nekem a pwm-es verzió van és annak pont olyan 1200 rpm körül kezd hangja lenni, bár nem vészes. Gondolom a fix 1200-es is olyan lehet. De csak szélzaj van, nem vészes.

(#3611) Rollee


Rollee
aktív tag

Szia Henk!

Szeretnem megtudni, hogy jol csinaltam-e a szelloztetest a hazamban, mert ekkora meg sosem volt nekem es raadasul meg osztott is. Lian-Li V2000
Az also reszen elol van egy 120-as ami besziv es hatul a tap folott 2db 80-as ami kifuj.
A felso reszen pedig a tetejen meg a hatuljan is van egy-egy 120-as ami kifuj. Azert forditottam kifele mindkettot mert az alja a gepnek majdnem teljesen racsos es gondolom ott tud beeramolni eleg levego.
Szerinted ez igy jo lesz? :F

Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#3612) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.Itt is megkérdezem.Tudnátok ajánlani egy nagyon halk pwm-es 9 cm-es ventit a hyper tx3 ra?A gyári nagyon zajos.

Rollee
A meleg levegő felfelé száll, mivel a fajsúlya kisebb mint a hidegé.Ha a cél a meleg levegő eltávolitása, akkor az alsókat forditsd meg, hogy felfelé tolják a 2 hátsó szivóhoz a levegőt.
A többi jó. :K

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3613) scream válasza Henk (#3610) üzenetére


scream
veterán

és ha 5V-ra rakom őket akkor nagyon lelassulnak ?

(#3614) Henk válasza Rollee (#3611) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem jó lesz, én is így csináltam volna. Mondjuk így elé sok a kifújó. Az első venti mekkora forulaton megy a többihez képest? Mert így csak az az egy fújja befele a levegőt.
Most nézem ez fordított ház? B@szki milyen hosszúak az előlapi panel kábelei. :DDD
babicsbalu: nem tudom, hogy az 1200-es elindul e 5V-on. A pwm-es olyan 520 rpm körül megy 5V-on. Ott tényleg 0 hang, viszont a légszállítás is nagyon gyenge.
Ace Ventura: ha olcsót akarsz akkor AC 9225 pwm, ha szánsz rá többet akkor Coolink SWIF292 P vagy Scythe kama pwm.( ez csúszó csapágyas)

[ Szerkesztve ]

(#3615) Ace Ventura válasza Rollee (#3611) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Húúú vazz, most látom én is, hogy milyen csodaházikó ez.Igy már nem biztos, hgoy él az elméletem, bár lehet hogy az alsókra nincs is szükséged. :U
De szivesen letesztelném ;]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3616) Rollee válasza Henk (#3614) üzenetére


Rollee
aktív tag

A 3db120-as venti Noctua Vortex amit ajanlottal es ezek igy allithatoak:
Rotational Speed (+/- 10%) 1300 RPM
Rotational Speed with L.N.A. (+/- 10%) 1100 RPM
Rotational Speed with U.L.N.A. (+/- 10%) 900 RPM
A ket 80-as pedig fix fordulatom porog.
Szerinted melyiket milyen sebessegen hajtsam?
Az elsot ami beszivja a levegot az max.-on megy a felso kettot pedig radugtam az alaplapra. Igy jo?
Azt nem ertem pontosan hogy mit is jelent hogy forditott-e, ugyanolyan elrendezesu mint ami volt csak sokkal nagyobb es ketreszes.

Ace Ventura: Szigetszentmiklos - Portsmouth 1824.79 km, de ha kijossz letesztelheted. :D

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#3617) Ace Ventura válasza Rollee (#3616) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Bakker, remélem jársz focimeccsre.Én minden hétvégén ott ülnék valmelyik nagy stadionban:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3618) Rollee válasza Ace Ventura (#3617) üzenetére


Rollee
aktív tag

Voltam parszor csak most epp mi vagyunk a sereghajtok :O

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#3619) Ace Ventura válasza Rollee (#3618) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát 10 meccsből 4 pont az tényleg kevéske....
Tavaly a csapatodon ment el a tippmixem :W Pedig még egy kosárlabda döntetlent is eltaláltam azon a szelvényen.Nem lett volna kis pénz :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3620) Henk válasza Rollee (#3616) üzenetére


Henk
veterán

Hát szerintem ha az alaplapra dugod akkor azok is max-on mennek. Illetve a bios beállítás befolyásolhatja, de szerintem max-on mennek. Én úgy csinálnám, hogy az első az full-on, hogy legyen befele elég levegő mert csak ez az egy fújja be. Végül is a hátsó és felső is mehet maxon. Pont a ház kialakítása miatt, azért mondtam, hogy fordított mert ha szemből állsz vele akkor a bal oldalra került az alaplap és fejtetőn, legalábbis a hagyományos házakhoz képest. Talán még az a 2db 8-as sem indokolt full-on. Érdekes megoldás, hogy alul a vinyók vannak és azoknak van be és kifújó ventik. Felül ahol a melegedős alkatrészek vannak ott meg csak kifele. Szerintem próbáld meg így és meglátod a hőfokokat. Ha hangosnak találod akkor megpróbálhatod lejjebb szabályozva mit mutat.

(#3621) Rollee válasza Henk (#3620) üzenetére


Rollee
aktív tag

Igen tenyleg forditott, fel sem tunt. :B
Mivel az alja olyan mint egy szita gondolom onnan csak kap eleg levegot, vagy lehet hogy azt mindjart ki is ranja a ket 80-as meg a tap? :F
Akkor csak beruhazok egy ventiszabajzos elolapra, az lesz a tuti. :K
Koszi a tanacokat! :R

Ace Ventura: Hat igen az idei ev eleg nehezen indult, de majd meglatjuk hatha megsem esunk ki. :)
Parszor fogadtam mar en is de nem fogok meggazdagodni belole sajnos :( .

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#3622) Henk válasza Rollee (#3621) üzenetére


Henk
veterán

Ha fix fordulatra akarsz szabályozni arra jó lehet az ellenállás is amit a Noctua-hoz adtak. Megpróbálhatod akkor addig nem kell szabályzót venned. De az is lehet, hogy full-on sem találod hangosnak.

(#3623) Rollee válasza Henk (#3622) üzenetére


Rollee
aktív tag

Ha ugy dontok, hogy megis csak kellene egy elolapi vezerlo, tudsz valamit ajanlani ami megbizhato es szep is?
Persze valami lcd-sre gondoltam 5.25-os meretben. :K

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#3624) misirulez válasza Rollee (#3623) üzenetére


misirulez
senior tag

(#3625) Henk válasza Rollee (#3623) üzenetére


Henk
veterán

Ahogy misirulez mondja, scythe kaze master. Ez egy jó minőség és könnyen kezelhető, valamint letisztult forma. Létezik szürke és fekete kivitelben. 4 venti szabályozható vele, hőfok és fordulat kijelzés. Meg asszem van rajt ilyen riasztási funkció amit betudsz állítani, hogy jelezzen ha a hőfokok elérnek egy bizonyos szintet. Persze van ennél sokkal csicsásabb is nagyobb kijelzővel ha olyan érdekelne inkább. Én is gondolkodom még egy ilyen k master beszerzésén.

(#3626) Rollee válasza Henk (#3625) üzenetére


Rollee
aktív tag

koszi utannanezek! :K

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#3627) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

2 db CM 3 pines 12cm-es rendszerhütő venti van a házamban.Alaplapról mennek.Hogyan tudom szabályozni, hogy ne teljes gázon forogjanak?Jó nekem egy fix 5 voltos forgás is, csak kicsit mozgassák a levegőt.Láttam van olyan kábel, ami szétosztja a tápcsati feszültségeit.Asszem 2db 5V, és 2db 12V-osra.Esetleg a 3 tüs kábelek megcserélésével itt nem tudok változtatni rajta?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3628) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#3627) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Na, megoldottam.A CM 12cm-es házhütő ventik 5V-on is iszonyat hangosak, de legalább nulla levegőt szállitanak :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3629) Henk válasza Ace Ventura (#3628) üzenetére


Henk
veterán

Na tessék, tökéletes választás. :DDD

(#3630) scream


scream
veterán

én holnap megyek 12centis SWiF ekért. remélem jobbak lesznek mint alap CM ventik :DDD

(#3631) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

Maradt a Henk módszere... :)
Helyet csináltam törés/vágás módszerrel a 3 tűs csatlakozón és most már működnek a ventik a szabályzóval.

Amit vettem kábelelek azért nem működtek mert a 3 as (anya) csatlakozónál nem úgy vannak bekötve a vezetékek, ahogy kéne.... (a két szélső vezeték van bekötve csak)

(#3632) Henk válasza Calogero (#3631) üzenetére


Henk
veterán

Ha vettél volna 3 tűs csatit amit linkeltem akkor még vágnod sem kellett volna. Mondjuk olyan nagyon nem kellett így sem rongálni.
babicsbalu: gyanítom, hogy a cm-nél jobb lesz. Az 1200-est vetted?

(#3633) scream válasza Henk (#3632) üzenetére


scream
veterán

igen, mivel feleslegesnek tartom a pwm-et ... mert vmiért deluxe-lapom maxon pörgeti mindet ami pwm-es ... :U

(#3634) Henk válasza scream (#3633) üzenetére


Henk
veterán

Nem ismerem a lapot, de ez érdekesen hangzik. Pwm-re állítod a bios-ban és akkor is max-on pörög a venti ha valamelyik 4 tűs csatira dugod? :U

(#3635) scream válasza Henk (#3634) üzenetére


scream
veterán

jaja, vagyis nemtom hogy holkell PWMre állítani ... :B

(#3636) Henk válasza scream (#3635) üzenetére


Henk
veterán

Hát ezt én sem igazán. De talán a power menüben a cpu q-fan control-nál lehet állítani. Viszont ahogy néztem ezt be vagy ki tudod kapcsolni. Itt nem láttam olyat, hogy a vezérlés típusát is tudnád állítani. Esetleg kérdezd meg a lapot topikjában.

(#3637) Laci4 válasza scream (#3630) üzenetére


Laci4
senior tag

Sztem jobb lesz.. vagy ugyanakkora zaj mellett legalább többet szállít!

(#3638) scream


scream
veterán

most hoztam haza a kis aranyosakat :)

egyelőre holnapig maradnak a dobozukban,mert ma már edzés miatt nem tudom szétkapni a gépet meg össze is rakni ...

(#3639) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha veszek egy akármilyen ventilátort, és egy Scythe Kaze Q venti szabályzót, akkor honnan tudom, hogy a ventiszabályozó potméterét min.-ra ill. max.-ra állítva mennyit pörög a venti?
Tehát ha minimumra van véve akkor forog 0.-át és ha maximumra akkor azt amit a venti gyárilag maximum tud forogni?
ha nem akkor előre még vásárlás előtt honnan tudhatom meg, hogy a kiszemelt venti mennyit fog tudni forogni minimum, ha a szabályzóval minimumra van állítva?

Üdv.:
Misi

(#3640) misirulez válasza misirulez (#3639) üzenetére


misirulez
senior tag

Tárgytalan, utánaolvastam. :)

(#3641) artiny


artiny
őstag

helotok
van egy cooler master cpu hutom ami 1450RPM el [link]forog. A gep hatuljaban van felteve egy kb akkora venti mint a cpu n ami 2500 al forog. Kicsivel nagyobb mint ami a cpu n van de ha ratudnam erositeni a cpu ventilatorra kozvetlenul akkor az jót tenne neki - igy egymason lenne a ket venti

vagy pedig levennem a ventit a cpu bordarol es ezt a 2500 al ami forog ventit tennem ra az jobban hutene a procit???

Meg van ez a speedfan nevu program de meg nem jottem ra h hol lehet allitani a venti fordulatat...segitene valki nekem lecci????

egyebbkent mennyi szokott lenni ilyen alap cpu hutoknel a fordulat??? ha megtudom h hogyan kell allitani akkor mennyire allitsam be h azert ne menjen tonkre egy honapon belul rajta a venti???

(#3642) scream válasza artiny (#3641) üzenetére


scream
veterán

egymásra ne tedd őket mert csak hangosak lesznek és egymást hátráltatják ...

nem érdemes rátenni a 2500-as ventit mert az rohadt hangos, inkább vegyél uj CPU hűtőt ,olyat amin normális venti van és rendesen, halkan hűt, jobban jársz vele

(#3643) Henk válasza artiny (#3641) üzenetére


Henk
veterán

Egymásra valóban feleleges lenne tenni őket. Ha nem melegszik nagyon a proci akkor cserélni is felesleges. Bár jó lenne tudni milyen lap, cpu, stb. van a gépedben. Meg a cpu hűtő ventinek hány tűs csatija van? Ha 4-es akkor akár a lap is tudja vezérelni.

(#3644) artiny válasza Henk (#3643) üzenetére


artiny
őstag

Engem nem nagyon zavar ha hangos ha jobban hutene 2500 as fordulatu venti, de atlehetne tenni,szerelni - ugy hutene mint a cpu ventije?????

Az alaplap ASUS M2NBP-VM CSM es a proci amd athlon x2 4200+ 2,2GHZ, a proci ventije 3 lyuku csatlakozoja van.

A gta4 nel 80-85 fokra is felment a regi asus m2n232 delxu alplapomnal,de most meg nincs vga nem tudom most kiprobalni . De ha most is felmenne 80 fokra akor erdemes kicserelni a ventit 2500 fordula. -ra??

[ Szerkesztve ]

(#3645) Henk válasza artiny (#3644) üzenetére


Henk
veterán

Tovább nem gyorsul a cpu hűtő ventije, 1450 a vége? Ha át tudod rakni a másik ventit rá akkor biztos javulni fog valamennyit mert az nagyobb fordulatra képes. De azt nem tudom, hogy mennyit javítana.

(#3646) artiny válasza Henk (#3645) üzenetére


artiny
őstag

A 1450 ha call of duty 4 set jatszok akkor felmegy 1750 re es ilyenkor a cpu usage 75%.
Ma attetem a 2500 as ventit .... ha a cpu fan ba szurtam akkor /ot ahol van a 1450 venti/ akkor ez 850 volt a fordulata :F ugy h atszurtam a cpu fan1 ahova eddig volt es itt 2500 al ment :DD . Kicsit jobb a homerseklet,....leterheltem a cpu 100% ra es ezt kaptam[link]

meg a regi ventivel ,nem volt leterhelve a cpu core1 52 core2 42 fokosak voltak

most alapjaraton 33-40 fokosak a magok szoval aszem hagyom igy most.

Koszi a valaaszaid

Egyébkent nem tudjatok mit jelent a TEMP1 TEMP2 TEMP3 speedfan al

[ Szerkesztve ]

(#3647) Henk válasza artiny (#3646) üzenetére


Henk
veterán

Azért megy kissebb fordulaton mert a cpu fan szabályozza. Ha átteszed másik csatira ott meg 12V-ot kap és teljes fordulaton megy. Hasonlítsd össze a sppedfan hőmérsékletetit az Everest-el, és megtudod melyik mi. A temp1 az aux, ezt mondjuk nem tudom mit jelent, nálam ilyen nincs. A temp2 a környezet( az everest alaplapnak írja), temp 3 meg a proci.

(#3648) artiny válasza Henk (#3647) üzenetére


artiny
őstag

aux az lehet az integralt grafika lessz mivel most csak azom van.mert az everestnel egy display az ikonja az auxnak.
Azt nem probaltam h mennyivel megy az eredeti venti azon ahol nem szabalyozza a cpu a ventit. :((( lehet vissza kell majd dugnom es kiprobalni h mennyivel megy

lattam egy linket miszerint kb olyan mint az enyem cooler master huto 2900 al megy.

[ Szerkesztve ]

(#3649) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Skacok, ez milyen? [link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3650) scream válasza Ace Ventura (#3649) üzenetére


scream
veterán

scythe ;]

halknak halk, bár a légszállítása emiatt elég csekélyke , hova kéne? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.