Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) - = Zk = - válasza Sdi (#2650) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezen részéhez nemértek :B
de a 6,5k nem drága sztem. ahoz képest, hogy zalman párti vok/voltam. és az nem olcsó. nagyon nem. ink elpártoltam tőlük, hisz válságvan. és picit sokallom azt a majd 10-12k-t egy olyan hűtőért, amit kétszer leelőz egy olyan, ami kb a felannyiba kerül:U

a 3870 X2 óta még allergiásabb lettem a hangra és a hőre. :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2652) Sdi válasza - = Zk = - (#2651) üzenetére


Sdi
addikt

Ez a hűtő egy 1000-es AC ventivel, szinte hangtalan és hozza egy Zalmi VF1000-es hűtési szintjét / talán még jobb is egy kicsit /, ami ugye a 4850-en nagyobb terhelésnél már ki-be baxott hangos volt / legalábbis nekem :DDD , a gyárit még így is verte a zalmi /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2653) - = Zk = - válasza Sdi (#2652) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah hát pont ezért fordultam segítségért, hogy ilyet elkerüljek. :R ;)

nem lenne gondom szvsz a zalmi VF1000-rel, csak bánt, hogy irreálisan drága. :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2654) Sdi válasza - = Zk = - (#2653) üzenetére


Sdi
addikt

Nem is kicsit :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2655) - = Zk = - válasza Sdi (#2654) üzenetére


- = Zk = -
félisten

egyedül a procihűtőm zalni, de akk nem számított az ára. most ha tehetném, és szükséges lenne CM V8. mert batár jólnézki, és jólis hűt. hanem jobban, mint a jelenlegi zalmim.

és azis lehet, hogy csak a ház oldalába kell egy nagyobbacska (225mm) ventit beépíteni, és máris lelenne a gond a nyári melegről....! ezen is nagyon filózok....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2656) Sdi válasza - = Zk = - (#2655) üzenetére


Sdi
addikt

Bármilyen Zalmid van a V8 biztosan jobban hűt :DDD . Nekem van 225-ös oldalsó ventim :B , bár sokak szerint hülyeség / alapban a házban volt /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2657) - = Zk = - válasza Sdi (#2656) üzenetére


- = Zk = -
félisten

sajna az én BMW-s kuckomba nem volt alapfelszereltség :P
sokak szerint lehet, hogy felesleges, de szted is az?:U mert nekem látatlanban az a véleményem, hogy hasznos lehet egy oldalsó venti!
lehet első körben megpróbálkozom ezzel a lehetőséggel...!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2658) Sdi válasza - = Zk = - (#2657) üzenetére


Sdi
addikt

Sokszor gondoltam már rá, hogy egyszer kipróbálom anélkül / leállítva / milyenek a hőmérsékletek, de még nem vettem rá erőt :N. Ígérem a közeljövőben megnézem. De szemben mások véleményével, szerintem biztos, hogy nem lehet rossz :) .

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2659) - = Zk = - válasza Sdi (#2658) üzenetére


- = Zk = -
félisten

okés. várom az eredményt. :C

de sztem lesz változás. elenyésző, mivel gondolom neked nem zárt a házad azon része, hanem a venti lévén van ott egy 225mm-es kráter. az, hogy leállítod a venti, a levegő ugyanúgy szabadabban fog áramlani, mintha zárt lenne az oldallapod. sztem legalábbis....tehát ha megoldható lenne a teszt, akkor ink állítsd le, és takard le a ventit. ne nagyon legyen levegőztetési lehetősége. mert ugyebár igyderül ki, mennyit ér. ezálltal lesz zártabb!!:U
:R

szerk :csini az a sharkoon rebel kaloda:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2660) Sdi


Sdi
addikt

ok :K ;)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2661) - = Zk = - válasza Sdi (#2660) üzenetére


- = Zk = -
félisten

apropó a 225ös ventid szívja a levegőt a kuckóból?:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2662) Henk válasza - = Zk = - (#2661) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem fújja be,az a gyakoribb megoldás.

(#2663) - = Zk = - válasza Henk (#2662) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm. kolegámnak is ilyen kecója van, és emlékeim szerint meg szipkázza az ájert...hm
majd pontosabbat tudunk, sdi fórumtárstól :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2664) Sdi válasza - = Zk = - (#2663) üzenetére


Sdi
addikt

Befelé nyom :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2665) - = Zk = - válasza Sdi (#2664) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm....ez meglepő. én agyilag azt gondolnám, hogy szíjja! elvégre a meleg levegőt kikéne szipkázni, nem? :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2666) Sdi válasza - = Zk = - (#2665) üzenetére


Sdi
addikt

Frisset befelé. Szívni hátra és felfelé kell / legalábbis így alakulna ki légcsatorna /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2667) - = Zk = - válasza Sdi (#2666) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hm. ez nekem új:R
nálam úgyvan kialakítva, hogy orron be, hátul ki. sajna a házam kiképzése ilyen. igaz vannak LÉGBEÖMLŐK az oldallapokon, plusz egy nagyobbacska méhecskerács, de nemsok semmit ér. remélem a nagy 225-ös venti majd segít átvészelni a nyarat. ha nem, jöhet az auras ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2668) Henk válasza - = Zk = - (#2665) üzenetére


Henk
veterán

Ha szívna egy ekkora venti vákuumot csinálna a házba és összehorpadna. :DDD
Amúgy teljesen jó az elöl beszív,hátul kifúj szisztéma.Sokszor egy oldalsó venti ront a helyzeten mert megtöri a légáramlatot.

[ Szerkesztve ]

(#2669) - = Zk = - válasza Henk (#2668) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ezis új nekem:R
egy 225-ös venti kb 6-800-as fordulaton ekkora légáramlatot csinál? wow...! sajna még nem láttam melóközben egy ilyen ventit, ugyhogy kicsit fingom sincs:U

egyelőre most jól összezavarodtam, köszi :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2670) Henk válasza - = Zk = - (#2669) üzenetére


Henk
veterán

A vákuum dolgot viccnek szántam.Azt,hogy a nagy venti mennyire kever be azt nem tudom,de nálam az oldallapon a 12-es venti ha be volt kapcsolva akkor 1-2 fokkal rosszabb értékek voltak mint nélküle.

(#2671) - = Zk = - válasza Henk (#2670) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ne horrorizálj pls :))

megnéztem eloltott gyertyával, nálam szívja befelé a levegőt azon a ponton, ahová szeretném a 225-ös ventit. az voltaképp jónak számit, nem? :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2672) Henk válasza - = Zk = - (#2671) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem ha a kifújó ventik nagyobb teljesítményűek a házban mint amik befújják a levegőt akkor a réseken,jelen esetben az oldallapodon befele fogja szívni a levegőt.

(#2673) - = Zk = - válasza Henk (#2672) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen erre gondoltam énis, de alapon vannak a ventik. (revoltec szabályzóval használom őket)
arra gondolok még, hogy a vga ventije dolgozik. nem pörög hatalmas sebességel idle-ben, de az van hozzá a legközelebb....
ha feltekerem csutkára a ventiket, akkor már jobban szipkázza a hűsi levegőt az oldalrésen. ergo nem tűnne rossz megoldásnak egy oldalventi.

(sry, de azért vok ilyen értetlen, tanácstalan, csakmert szeretném kiküszöbölni, h melyik lenne a legjobb megoldás számomra:R lehet mind2... :Y )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2674) Sdi válasza - = Zk = - (#2673) üzenetére


Sdi
addikt

Hali

Megcsináltam a tesztet :

Működő oldal ventivel

leállított ventivel

leállított és letakart ventivel

és végül újraindított ventivel.

Igaz kisebb az eltérés mint gondoltam, de azért jól látható, az oldalsó venti "áldásos" hatása / kisebb hőfokok, alacsonyabb prociventi fordulat /. A képek elkészítése között kb. 15 percet hagytam, hogy beálljanak a hőmérsékletek, természetesen mindegyik azonos feszekkel és idle-ban készült.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2675) - = Zk = - válasza Sdi (#2674) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:Y tényleg megcsináltad, köszönöm:R

a tanulság nekem ebből az, hogy előbb veszek oldalventit, mielőtt cserélném a vga ventijét. azért ez sztem szép különbség.....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2676) Sdi válasza - = Zk = - (#2675) üzenetére


Sdi
addikt

Igazán nincs mit köszönni, már régen terveztem, csak mindig lusta voltam hozzá :DDD . Kíváncsi voltam én is, hogy mennyit számít.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2677) Peti78 válasza Sdi (#2674) üzenetére


Peti78
őstag

Nem megy a kepfeltoltes :(((

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2678) - = Zk = - válasza Sdi (#2676) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mia te konklúziód ezzel kapcsolatban?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2679) Peti78 válasza Sdi (#2674) üzenetére


Peti78
őstag

Na most bejöttek a képek. ha nem lenne tapasztalatom az oldalventi alkalmazásával, akkor nagyon meglepődtem volna milyen apró eltérések vannak. Azt mond már el léccci, hogy milyen házad van, és az egyéb ventik hogy helyezkednek el benne, mert az is jó lenne az értékelésnél. :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2680) Sdi válasza - = Zk = - (#2678) üzenetére


Sdi
addikt

Van haszna az oldalsónak is :D .

Peti78

A házam le van írva a konfigomnál / egyébként Sharkoon Rebel 9 Value /, elől és hátul is 1-1 Noctua teljesít szolgálatot / kb. 800-as fordulaton /. Ezen kívül van még a tápom ventije, ami közrejátszik a ház szellőzésében. A Mugen2-ön a sajátja van, a videokaresz hűtőmön pedig egy 12 cm-es 1000 rpm-es AC venti van még.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2681) Peti78 válasza Sdi (#2680) üzenetére


Peti78
őstag

Ja a házadat azóta már megnéztem az adatlapodon, és a neten is.Milyen hőmérséklet volt a szobában? Én majd ha valami állat meleg lesz, akkor fogom tesztelni a dolgokat. Bár tavaly is egész jó volt, de azóta a házat lecseréltem, ahogy a légkavarókat is. Most felül van 2 db 14 es revoltec, a DVD író alatt és a kártyán egy-egy 12 es Zalman, elöl és hátul egy egy P12 Noctua és a vinyótartók bal oldalán egy 14 es sharkoon. Mindez szabályozva van egy 6 csatornás zalmannal. Alaphangon is messze jó a hőmérséklet, persze az izgalom 40 fokos szobában kezdődik:D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2682) Sdi válasza Peti78 (#2681) üzenetére


Sdi
addikt

Nem szoktam itthon méregetni a hőmérsékletet, ma délután készítettem a tesztet, ebből lehet nagyjából következtetni / légkondim nincs /. Azért te is kitölthetnéd a konfiglapodat, hogy lehessen látni milyen házad van / esetleg CM 690 :F /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2683) - = Zk = - válasza Sdi (#2680) üzenetére


- = Zk = -
félisten

számomra meggyőző válasz :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#2684) Peti78 válasza Sdi (#2682) üzenetére


Peti78
őstag

Bocs, igen az. Apró módosításokkal [link]

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2685) Peti78 válasza Peti78 (#2684) üzenetére


Peti78
őstag

Persze már azóta is vannak jelentős változások :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2686) Sdi válasza Peti78 (#2685) üzenetére


Sdi
addikt

Jó az a ház és jó a képsorozat, de tartok tőle, hogy nekem hangos lenne. Nem szeretem, ha a házam nagyon zajong, de én is be fogok majd egy ilyenre ruházni, mert az enyémben elég szűk a hely.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2687) Peti78 válasza Sdi (#2686) üzenetére


Peti78
őstag

Miért lenne hangos? :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2688) Sdi válasza Peti78 (#2687) üzenetére


Sdi
addikt

A ventik miatt, se a Zalmi, se a Sharkoon, se a Revoltec nem a halkságáról híres :) .

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#2689) Peti78 válasza Sdi (#2688) üzenetére


Peti78
őstag

A szabályzó használatával nincs hangjuk. Ez kb 5 V-ot jelent a ventiknek. Minden ventim rá van kötve.Ha pedig játszok, nem hallom a ventiket. A nagy légkavarás pedig sajnos nem jár együtt a csenddel. Ha feltekerem, akkor csak a 2 zalmannak van kiemelkedő hangja, de fújja is a levegőt rendesen. Kb annyival jobban, mint amennyivel nagyobb hangja van :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2690) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Egy CM 690-et szeretnek behuteni! Phenom II 810, HD4870 Vapor-x van benne... gondolom ez a ketto eleg info! Milyet es hany ventit kell vegyek, hogy jo hutesem legyen! A csendesseg csak a jatekon kivuli orakban lenne fontos!! Elore is koszonom!

(#2691) Oibacsi válasza b1sti (#2690) üzenetére


Oibacsi
őstag

Jelenleg hány venti hűti a házadat és hol találhatók a házon belül, illetve mennyit szánnál rá? Valamint neked mi a halk?

(#2692) b1sti válasza Oibacsi (#2691) üzenetére


b1sti
senior tag

Jelenleg, csak 2! Elol es hatul! De nem igazan ertek hozza! Csak az uj geppem az erosebb lesz a mostani P4-nel, es tuning is lesz, szovl biztos nagyobb lesz a ho!! Nem tudom leirni a hangot betukkel, de a procihuto az max teljesitmenyen 19db! Szoval nem tudom! Mennyit szanok ra?? Fogalmam sincs, ez nagybn fugg attol, hogy hany venti kene, milyen tipusbol! Akkor lehetne gondolkozni, hogy olcsobb legyen vagy draga!

(#2693) Oibacsi válasza b1sti (#2692) üzenetére


Oibacsi
őstag

tegyél a tetjére még2-t, úgy, hogy kifelé szívjanak, az oldalventi valószínűleg csak megzavarná a dolgokat...2db arctic cooling af12025l-t javaslok vagy ha csendesebbet szeretnél és van pénzed akkor 2db scythe s-flex 800rpm

(#2694) b1sti válasza Oibacsi (#2693) üzenetére


b1sti
senior tag

Nagyon koszi!!

(#2695) Lamellus


Lamellus
tag

Sziasztok,

10 cm-es ventillátorok közül tudnátok ajánlani halkabbat, ugyanolyan vagy nagyobb légszállítással ennél?
Scythe "KAZE JYU SLIM" (2000rpm, 29.2dBA, 27.60CFM)

Néztem esetleg ezt:
Scythe KAZE-JYU SY1025SLN12L (1000rpm, 14.0dBA, 28.20CFM)

[ Szerkesztve ]

(#2696) Oibacsi válasza Lamellus (#2695) üzenetére


Oibacsi
őstag

sehogysem fér el nagyobb? 10centisből elég gyér a választék

(#2697) Lamellus válasza Oibacsi (#2696) üzenetére


Lamellus
tag

Hát igen, igazad van, én se nagyon találok. VGA hűtőre tenném, de úgy látom közben, hogy ráférne nagyobb is, 12-es, abból azért könnyebb választani. :)

(#2698) Oibacsi válasza Lamellus (#2697) üzenetére


Oibacsi
őstag

nalátod...felteszel egy 800-as s-flexet és meg van oldva:D

(#2699) 0519


0519
senior tag

Hello,

Lehet 2 tűs helyre 3 tűs ventit kötni?
Mi marad így el?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#2700) wwhy válasza 0519 (#2699) üzenetére


wwhy
veterán

persze; max. nem mutatja a ford.számot :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.