Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) aero. válasza Henk (#3197) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mintha olvastam volna erről valahol :U De nem emlékszem csak a képre :DDD De szerintem jó, elvileg a sok lapát miatt jó a levegő/zaj arány

(#3202) bigsmoke99


bigsmoke99
csendes tag

3100rpm nem poros nem rég lett kitakaritva

(#3203) Simon István válasza bigsmoke99 (#3202) üzenetére


Simon István
csendes tag

Hali!
Feltétlen tegyél be a házba egy hűtő ventilátort hátra egyet ami kifelé viszi szükség esetén nagyobb hűtés a videó kártyára, mert hosszú távon nem egészségesek ezek az értékek!
Üdv!

(#3204) 14adam válasza bigsmoke99 (#3199) üzenetére


14adam
addikt

egyik ismerősömnek is ilyen procija van,és a hütőt nagyon nem erre találták ki.Futasd Everestbe vagy bárhol máshol 100%-osan pár percig és nézd meg mennyi utána a hőfok.Barátom vet egy Artic Coolingot azóta tökéletesen megy a gépe

[ Szerkesztve ]

(#3205) aero. válasza bigsmoke99 (#3202) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

és a paszta milyen rajta? gagyi, márkás, sok van rajta, kevés van rajta?
gyári hűtős?

[ Szerkesztve ]

(#3206) Henk válasza aero. (#3201) üzenetére


Henk
veterán

Hát nekem pont a sok lapát miatt vannak kétségeim.Na majd kiderül.
bigsmoke99: a házadnak jó a szellőzése?Hány venti van benne?

(#3207) Tothgera30 válasza bigsmoke99 (#3202) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem kapd le a hűtőt, políroztasd fel, és pasztázd újra! Álltalában ez segít!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3208) aero. válasza Tothgera30 (#3207) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ez kicsit merész volt egy átlagusernek :) Polírral se nyerne sokat, a házventi is max. 5-6 fokot javít, szóval vagy ennyi a max teljesítménye a hűtőnek, vagy a pasztázás rossz / kevés / sok.

(#3209) bigsmoke99


bigsmoke99
csendes tag

3db ventilátor van a gépházba a procin gyári hűtő van de amikor még vettem a gépet 30fok alatt volt a proci nem tudom hogy akkor jót mutatott de most ha meg látom hogy 50-60fok rosszul vagyok pasztát nem tudom ahol vettem a gépet ott rakták össze ismerősöknél szóval ilyen apróságra adnak.De a videokártya ami kiakaszt ráraktam egy ventilátor +-ba és semmi hűtést nem mutat azt mitől lehet????

[ Szerkesztve ]

(#3210) Peti78 válasza bigsmoke99 (#3209) üzenetére


Peti78
őstag

Nem rosszul lenni, pasztázni :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3211) bigsmoke99


bigsmoke99
csendes tag

És a videokártyával mit tudok csinálni???

(#3212) Henk válasza bigsmoke99 (#3211) üzenetére


Henk
veterán

Én egyszer egy ismerősömnél láttam ilyet,hogy egy idő után nagyon magas lett a cpu hőfok,de nála a cpu hűtő lamellái között tele volt porral annyira,hogy már nem ment át a levegő közte.
Vga-n az egy slot-os hűtő van?

(#3213) bigsmoke99


bigsmoke99
csendes tag

Igen egy slotos hűtő van cpu-t meg szerintem kifújatom valahol kompresszorral a vga-ra rá raktam egy 8cm-es hűtőt és az se viszi lejjebb:(

(#3214) shteer válasza bigsmoke99 (#3213) üzenetére


shteer
titán

vga-val hűtőcsere, az a gyári egyslotos hűtő nem képes többre. akár a 8800gt-é, vagy a hd4850-é

..szerintem jónak tűnik

(#3215) Peti78 válasza bigsmoke99 (#3211) üzenetére


Peti78
őstag

A kártyát is érdemes pasztázni néha, és persze a portalanítás ugyanilyen fontos

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3216) bigsmoke99


bigsmoke99
csendes tag

Amint tudom ezeket megcsinálom és majd írok mi a vég eredmény

Köszi mindenkinek a segítséget!!!!

(#3217) bozont


bozont
veterán

Ebben tudna valaki segíteni?

(#3218) aero. válasza bozont (#3217) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Olyat nem igen találsz, de itt van két esélyes:

Silverstone 120mm Fan SST-FN121-BL
Xilence Pro XPF 120L - Kék

(#3219) Henk válasza aero. (#3218) üzenetére


Henk
veterán

Ebből a Xilence-ből a sima az mocskos hangos.A ledes nem tudom milyen,de nem hiszem,hogy a halkságáról lenne híres. :(

(#3220) aero. válasza Henk (#3219) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezt jó tudni, esetleg eszembe jutott még a xigmatek :)

(#3221) Tothgera30 válasza bozont (#3217) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én a helyedben elfelejteném a giccses, már-már karácsonyfaizzóra hasonlító világítós ventiket, inkább ruházz be hidekatódos neoncsőre, és az már nem megy a világítós sz@rságok kategóriájába :DD ... (ráadásul a neont még ki is tudod kapcsolni ha zavarna) :R
Ha meg halk ventit akarsz, akkor meg a világítósok közt sohase fogsz találni :N . Mindeggyik "pilácsos" hangosabb, mint irritáló fénynélküli társaik :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3222) Henk válasza aero. (#3220) üzenetére


Henk
veterán

Hát Xigmatek-ből azt ismerem amit az Achilles-hez adtak,de az is hangos volt,be sem szereltem,ment rá az S-flex.

(#3223) aero. válasza Henk (#3222) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

hát igen akkor oda jutottunk, hogy 3 ezer alatt nem igen van halk venti :)

(#3224) Henk válasza aero. (#3223) üzenetére


Henk
veterán

Az hagyján,de 800rpm felett már megjön a hangjuk akármilyen drága típust veszel.

(#3225) bozont válasza Tothgera30 (#3221) üzenetére


bozont
veterán

Annyira nem kell nekem ilyen csili-vili, nem is szeretem, de CM690 házban tetszik hogy úgy szolidan átvilágít a gyári venti az elülső rácson. Viszont ha nem lehet kapni normális led-es ventit akkor maradok a noctua-nál. A hang és hatékonyság fontosabb nincs dizájn.

(#3226) Peti78 válasza bozont (#3225) üzenetére


Peti78
őstag

Számomra a noctua is dizájnosxd

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3227) Osynho


Osynho
addikt

Üdv.
Ház hátuljába kellene egy óccsó, halk 12cm-es venti. Mivel az ottani csatit nem vezérli az alaplap, 5V-on meg 0 a levegőszállítás, úgy gondoltam, h egy 1000rpm-es AC venti lenne az ideális kompromisszum számomra. Viszont van több verzió és kíváncsi lennék, h van-e vmi tapasztalat ezekről:
Artic-Cooling 12L 12cm 1 170 Ft
Artic-Cooling AF12025L 12 cm 1 154 Ft
Artic-Cooling F12 Pro PWM 12cm 1 934 Ft

Ez a F12Pro verzió miben különbözik pl a 12L-től, azon kívül, h fehér a lapátja és PWM-es? Jobb vmiben? Létezik egy "Temperature Controlled" fajtája is, érdemes azzal foglalkozni?
Egyéb alternatíva? Köszi

(#3228) aero. válasza Osynho (#3227) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

igen, gyanítom hogy csak abban különbözik, hogy fehér és PWM-es. A temperature controllednek van egy külön vezetéke ( hőérzékelő ) és aszerint szabályozza a ventit.

(#3229) Osynho válasza aero. (#3228) üzenetére


Osynho
addikt

Jah, azt olvastam a honlapjukon, h hogy működik. Csak engem nem a marketing rizsa érdekel, hanem h a gyakorlatban ez mennyire használható. Egy házban hova lehetne ezt elhelyezni, h rendesen mérjen? Meg nekem ne kezdjen 2000el pörögni, ha megnyitok egy winampot :DDD Valszeg fix 1000es lesz ebből, az olcsó és jó :B

(#3230) Henk válasza Osynho (#3227) üzenetére


Henk
veterán

A pro az újabb kiadása,szerintem csak a fehér lapát a különbség mert tulajdonságokra ugyanazt írja.A sima pro nem pwm-es,mint ahogy a régiből ebből is ugyanúgy van sima és pwm-es verzió.
Szerintem ha hátra veszed a házba inkább a sima verziót vedd és 12V-ról megy 1000rpm-en.A pwm-es verzió 12V-ról 1500-on megy,kivéve ha nem szabályozza a lapod.De ezt nem tudom megmondani mert függ attól is melyik csatira dugod.

(#3231) aero. válasza Henk (#3230) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen gondolom az 1500-as procihűtőnek van. A hőérzékelős az meg azt hiszem 38C-nál maxra kapcsol, vinyó elé tervezték eredetileg, de szerintem jó lesz neked a sima 1000rpm.

(#3232) Henk válasza aero. (#3231) üzenetére


Henk
veterán

Igazából nem nekem kell hanem Osynho-nak.
A hőérzékelős alatt mit értesz,a pwm-est?Mert annál betudod állítani,hogy mekkora hőfoknál milyen fordulaton menjen.

(#3233) Osynho válasza Henk (#3230) üzenetére


Osynho
addikt

A Pro-ból csak PWM-es, ill ilyen hőmérséklet szabályozós van. Fix 1000rpm csak a 12L, ill az AF 12025L-ből van.

Az alaplapom "Voltage" vezérlésen van, a TX2 miatt, de a hátsó, 3 pines ventihely amúgy is fix 12V-ot kap. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3234) Henk válasza Osynho (#3233) üzenetére


Henk
veterán

Valóban.Nem néztem utána csak gondoltam az összes régi típust kiadták fehér lapáttal. :D
Mondjuk én nem vagyok híve ennek a spéci keretes ventinek,a hagyományos keretes legalább mindkét oldalra beszerelhető.

(#3235) szgabe


szgabe
csendes tag

sziasztok! van egy tavaly vásárolt és eddig nem használt zalman f2-es házhűtőm, most újítottam gépet és elkelne a gépbe még némi hűtés. be is dugtam a sys fan nevezetű helyre tökéletesen működik de borzasztóan hangos, aztán megtaláltam a csomagban a "silencert" vagy ellenállást, csatlakoztattam úgy ahogy kell, gépet bekapcsolom a venti fordul 2őt és megáll (de legalább nem hangos, mivel nem megy :DD , a gép meg néha újra indul. :(( gondolom a feszültségek környékén keresendő a hiba de ehhez abszolút nem értek, vagy rossz helyre dugtam?? nem tudom moshova mivel máshol nincs 3pin-es csatlakozó az alaplapomon (GA-M52L-S3P), SEGÍTSETEK!!, mit tegyek?:R :R

(#3236) Peti78 válasza szgabe (#3235) üzenetére


Peti78
őstag

Amikor ezt az ellenállást a lapra tettem és ugy rá a ventit, nekem is megbolondult a masina. AZtán rátette a tápra, és nem volt gond

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#3237) Oibacsi válasza szgabe (#3235) üzenetére


Oibacsi
őstag

biosban kapcsold ki a szabályzást ha az ellenállást használod

(#3238) szgabe válasza Oibacsi (#3237) üzenetére


szgabe
csendes tag

Peti78 köszi! :C :R
Oibacsi: köszi! :R ha megtudnád mondani h hol keresem a bioson belül azért nagyon hálás lennék, egybként egyenlőre megoldottam egy fan mate 2-sel, nem használom a procihűtőhöz :C,

lesz még 2 db összesen 3 db venti a gépben azokat rákötöm a tápra azt jólvan, de
ha jól tudom a a zm-mc1 multikonnektoron 4 hely van, e abból 2db 12V és 2db 5V-os, namost nekem 3 ventim lesz, mind zalman 8-9-12cm-esek és mind alapból 12V-os, mindhez van ellenállás, az OKÉ h 2db-ot ellenállással a 12V-osba kötök (asszem 7V-ra szabályoz), és a 3. ventire már csak 5V-os hely marad de még az ellenállással is 7V-ot szeretne enni, lesz abból valami gond ha ellenállásal (vagy az nélkül) ráteszem az 5V-osra??

(#3239) Henk válasza szgabe (#3238) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem még ellenállás nélkül sem indul el 5V-on,ha az ellenállást is rádugod akkor meg pláne nem.Nincs a lapon még egy venti csati amire rádughatnád?Vagy egy átalakítóval a tápra is teheted.Esetleg egy ilyennel is megoldhatod.

(#3240) szgabe válasza Henk (#3239) üzenetére


szgabe
csendes tag

ha jól tudom ezt hívják ipszilon kábelnek, tökkkkéletes :R erre nem is gondoltam, pedig ismerem azt eszközt :W

(#3241) Henk válasza szgabe (#3240) üzenetére


Henk
veterán

Igen valami Y venti kábel a neve,egy időben 3-at is használtam belőle mikor tele volt ventivel a házam. :)

(#3242) aero. válasza Henk (#3241) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

elég hasznos kiegészítő, főleg hogy nekem csak 2 szabályozható csati van :)

(#3243) gombocda


gombocda
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek abban, hogy mi a különbség a 20 pontos alaplapi tápcsatlakozó és a 24 pontos között. Azt olvastam, hogy még kettö GND egy +12v-os és egy +5v-os csatlakozás van. De feltétlenül szüksége van-e egy 24 pontos tápcsatlakozású alaplapnak ezekre?
Köszönettel: gombocda

(#3244) Henk válasza gombocda (#3243) üzenetére


Henk
veterán

El biztos elindul nélküle mert én használtam egy ideig úgy a gépemet,de lehet kapni hozzá átalakítót ha mindenképpen akarod a 24-et.
De szerintem a táp topikban tedd fel ezt a kérdést ott kimerítőbb választ fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#3245) gombocda


gombocda
csendes tag

Elindúl és müködik, csak nem tudom ,hogy még mire használja a plusz 4 csatlakozást.
Esetleg ha jobban terhelem a gépet még kellhet másvalamiért.

(#3246) gombocda


gombocda
csendes tag

Elindúl és müködik, csak nem tudom ,hogy még mire használja a plusz 4 csatlakozást.
Esetleg ha jobban terhelem a gépet még kellhet másvalamiért.

[ Szerkesztve ]

(#3247) Shono válasza gombocda (#3246) üzenetére


Shono
aktív tag

A +4 csati egyes esetekben nagyon is fontos lehet, úgy képzeld el, mint a CPU plusz táp csatiját. Ha 35W-os procit raksz a lapba, akkor simán fog menni a +CPU táp nélkül is, ha 140W-ost akkor meg nem. Az alaplapi csatinál ugyanilyen biztonsági/stabilitás miatt kell a 24csati. Ha valami durva a konfig akkor erősen javasolt alapból olyan táp ami 24 tűs.

De ez a kérdés mondjuk az alaplapos topikban jobb helyen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3248) gombocda válasza Shono (#3247) üzenetére


gombocda
csendes tag

Köszönöm a választ.
Üdv: gombocda

(#3249) #97544192 válasza Henk (#3224) üzenetére


#97544192
törölt tag

Hát akkor nem tudod hogy milyet kell venni. :DDD
Amire általában azt írják, hogy 20 dB, nem kamu, csak a Thermaltake kamuzik... De pl. Xigmatek sem lehet hangos, mert 20 dB-t írnak rá, találtam egy tesztet, 22 dB-t mértek. Na most az szvsz lehet mérő miatt is... Az a 22 dB meg kb. annyira hangos, hogy észreveszed hogy jéé, megy a gép...

(#3250) aero. válasza #97544192 (#3249) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

lesz ott, főleg 10-nek, ilyen erősebb szél hangja lesz, de fújni fog rá nem? mert ha szív akkor még hangosabb mert a lapát közel lesz a radihoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.