Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) Dragon27


Dragon27
senior tag

Ház ventilátorok gép elejében 2 NF-S12A PWM később +1 , a processzoron NH-U12S van ennek a ventilátorját a borda mögé tettem (később kicserélem NF-F12 PWM fekete) , elejére NF-F12 PWM fekete van.

Kérdés: NH-U12S a borda mögé is mehet NF-F12 PWM fekete változat?
A gép hátulján egy ARCTIC F12 PWM CO ezt szeretném lecserélni egy NOCTUA Chromax Black Swap
NF-S12A PWM vagy NF-F12 PWM

Phanteks Extension Cable Set: alakul a gépem belseje csak a kábelokkal kéne valamit kezdeni :DDD nagyon letakarják a 2 HDD és most 42 fok körül vannak.... Kicsit furán van megoldva Fractal Design Meshify C ház, jó hogy légcsatornát kapott a táp plusz a merevlemezek és a kábelokat is elrejti, de a ház elején lévő ventilátor szinte egy zárt térbe kavarja a levegőt :DDD a táp feletti rész rácsozott, de a táp pont takarja :DDD
Most idáig jutottam: még egy kicsit variálok a kábelokon :)


[ Szerkesztve ]

(#29852) xthemax válasza dqdb (#29842) üzenetére


xthemax
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#29853) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Néhány napja/hete, valaki kérdezte, hogy lehet e kapni Alpenföhn Wing Boost 3 140-es ventilátort.
Akkor nemleges választ kapott, de változott a helyzet, és már elérhető. [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29854) cyberkind válasza abdulka1 (#29853) üzenetére


cyberkind
félisten

Mennyivel egyszerűbb lett volna akkor vennem még egy ilyet minthogy most 2 TR ventit. :D :)

Paranormal Cocktivity

(#29855) piero86


piero86
aktív tag

Sziasztok!
240-es radira mi a legjobb választás jelenleg? (H105) A gyáriak jó teljesítményűek, de bizonyos fordulaton kerregő hangjuk van, mintha hozzáérne a radihoz. Ami nagyon idegesítő tud lenni.

(#29856) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok!

Grózi: PWM venti kéne, az a baj.

De!
Átfogalmazom az igényeket. Amire szükségem lenne minden esetben (4pin, PWM és ~2000Ft, de inkább alatti ár). Miért csak ennyi? Mert 7 ventit kéne összesen vennem két gépbe és nem vagyok milliárdos. Sajnos.
Tehát:

2db 140mm-es (pl. Arctic F14 PWM, vagy Alpenföhn Basic 140 PWM?)
2db 120mm-es LED-es PWM (kéket preferálnám)
1db 120mm-es PWM (bármilyen ami ajánlott)

2db 80mm-es PWM, amiből az egyik procihűtőre menne
és
1db 60mm-es (tápba menne cserének).

Tudom, hogy ez így sok egyszerre, de nagyon le lennék kötelezve! :R :R

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#29857) Grózi válasza piero86 (#29855) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akasa Apache
NB eLoop B12PS
Lepa.Bol.Quiet
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus
Mindegyik nagyságrendekkel jobb,nekem kompaktra az Apache a kedvencem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29858) Grózi válasza SecRS (#29856) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A COOLINK SWiF2-80P is pwm-s,azért ajánlottam.120 Pwmben ennyiért ajánlható csak a Xilence Red Wing Pwm 120 és a Cooltek CT-Silent Pwm 120 van-ledesben viszont ennyiért nincs,az alja a Lepa Bol.Quiet ami igen kiváló.140mm-ben a Nanoxia Deep Silence 140 Pwm és az Alpenföhn Wing-Boost 2 Plus alatt semmi értelmes nincs-ezek 3-3,5K.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29859) piero86 válasza Grózi (#29857) üzenetére


piero86
aktív tag

Köszi! Ez lesz az? B12-PS
Mert az árukereső azt hozta fel arra rákeresve amit írtál, hogy sehol nem kapható... Vagy van esetleg valami linked hozzá ahol elérhető?
Apache-ból csak sima fekete van?

[ Szerkesztve ]

(#29860) SecRS válasza Grózi (#29858) üzenetére


SecRS
tag

Bocsi, csak csomó bolt leírása hiányos és PCXnél 3 pinesnek van írva. Nem tudtam hogy 4pines. :R
Kérdés: a Xilenceből a 80mm-s nem ajánlott vagy miben jobb a Coolink (radiátorra megy az egyik)? :)

Tápnak 2pin 60mm-s tökmindegy hogy mi megy?

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#29861) Gorneck válasza dqdb (#29843) üzenetére


Gorneck
titán

Most már megvárom a házat és meghallgatom a Dynamic X2 GP-12-öt. Ha lesz olyan jó, mint az Alpen, akkor berendelem belőle a 2 14-est...

Gorneck#1239

(#29862) dqdb válasza Gorneck (#29861) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a Fractal 3 pines ventilátor, te 4 pineset kerestél. Ha az említett hub csak PWM-es szabályozásra képes, akkor maximális fordulatszámon fognak pörögni.

Némileg fehérben és 3 pinesben ott van még a fehér belsejű Aerocool DS.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29863) MPowerPH


MPowerPH
félisten

PWM -es HUB, kulso tap, alaplapi cpu -rol kapja a PWM jelet. Hasonlot probalt mar valaki?

Don't Tread On Me

(#29864) Gorneck válasza dqdb (#29862) üzenetére


Gorneck
titán

Egyelőre a ház lesz meg ma, vmikor hétvégén költözés...remélem lesz időm lecsekkolni a ventiket és kitalálni a hogyan továbbot.
Ráérek, mert a beszerzések/kiszállítások a béka segge alatt vannak.

Gorneck#1239

(#29865) Grózi válasza piero86 (#29859) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ez az.Apache-ból van ez a military szín is,a fekete az Apache Black.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29866) Grózi válasza SecRS (#29860) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bordára és egyébként is jobb a Coolink-ezért ajánlottam.A Pcx-nél gyakori a webshopban az elírás sajna.(és máshol is).A tápventi cserének megvan a külön topicja,ott érdeklődj mert nagyon nem mindegy mit teszel bele és ilyen kisméretűben nincs tapasztalatom tápventik terén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29867) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Sziasztok!

Grózi olyan házventit keresek ami erősebb mint a mostani 140-es ledes corsairek, gyárilag adták a házhoz.
Az a bajom hogy már a vga-nál alig érzem a légkavarást ha benyúlok miközben maxon mennek ... a ház elég nagy.
Egy Corsair Graphite 780T -t kéne átfujni.
Nem kell csicsa ,de lehet ledes ,és ne legyenek hangosak.
A háznak a 3 állásu ventivezérlőjére lesznek kötve.

Elöre is köszönöm szépen!!! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29868) Grózi válasza Pro!Petya (#29867) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A leírásod alapján neked az Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín) kell.Olcsóbb alternatíva,kis kompromisszummal a Nanoxia Deep Silence 1100 rpm.Ami még nagyon jó,az a Silent Wings 3 140,de jól megkérik az árát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29869) Pro!Petya válasza Grózi (#29868) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Rendicsek!
És esetleg ha a silent wings 3 ból a High Speed-es verziót választom?
Papíron elvileg 2,5 dBA különbség van a mostani AF140L és a SW3 HS között ... :F
Hangra elviselek a mostaninál egy fokkal hangosabbat nem muszály csendben lennie. Ugysem a maxon fognak menni mindig. Ahogy a Viperek dolgoznak a radin az még teljesen baráti, De van itthon ML120 Pro -ból 2 pár , na azok hangosak már nekem is... :R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29870) Grózi válasza Pro!Petya (#29869) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Választhatod azt is,ha jól tudod szabályozni.Azt kéne tudni,hogy a ház vezérlőjén a 3 állás hány V-t jelent.Mert ha az alsó 5V,akkor azt mondom válaszd a high speed-t,de ha 7V akkor maradnék a normálnál.Mérj rá egy multiméterrel és kiderül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29871) dqdb válasza Grózi (#29870) üzenetére


dqdb
nagyúr


high speed


normál

A szokásos 3 fokozattal számolva (5/7/12 V) ,a high speed változat nekem is soknak tűnik. Alaplapról sokkal finomabb lépésekben automatikusan szabályozva még talán elmenne, bár szerintem idle-ben/5 volton az is feleslegesen sokat pörögne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29872) Pro!Petya válasza Grózi (#29870) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hali

Utána néztem:
5 - 7 - 12V a három módja a ventikapcsolónak!
Tegnap este folyamat méricskéltünk, mi merre hány dBA :DDD
20-30 centire a háztól :
Itt már az összes venti játszik a gépben

A 2db 140-es AF140 quiet folyamat hármasra fokozatra (12V) kapcsolva van állítva.

Idle alap 29-31,
Game közben 35-37 ennél a VGA volt legnagyobb zajforrás.
Fullra feltekerve 41-43 (2db 140-es Akasa viper max rpm) Ez csak IBT-re és Prime95-re van használva...

Eddig a High speed-es SW3 lesz szerintem a befutó , de az NB B14-PS is érdekel csak nem tudom hogy reagálna pwm-s révén ha 3 állású szabályzóra lenne kötve ... :F

Ha az utobbi dolog menne kifogástalanul akkor meg már az akasa is belépne a képbe :DDD

minnél tovább agyalok annál jobban bonyolódom bele XD

SRY :B

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29873) Grózi válasza dqdb (#29871) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alaplapról mindig jobb lesz,mint egy vacak 3 állású kapcsolóról.Én se választanám arról vezérelve a HS-t,de megemlítettem mint alternatívát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29874) Grózi válasza Pro!Petya (#29872) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lásd te is eggyel feljebb.A 14-PS-t ne válaszd,akkor inkább vegyél B14-3-t.
Amúgy mi a francnak idle-ben 3-s fokozaton tutultatni a ventiket?Bőven elég egyesen is,nem cukorból van a proci hogy 40-50 fokon megolvadjon...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29875) Enter65


Enter65
senior tag

Kellemes és Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#29876) Pro!Petya válasza Grózi (#29874) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek! :R

Megmondom őszintén azért mennek 3as fokozaton a házventik mert nem zavarnak hangban.
Eddig 3 ML120Pro-t használtam házventiknek a régi konfigomba úgy hogy maxra 80% ra leszabályoztam.
+ a Liqtech 120X gyári ventikkel se volt halkabb....
Azok után most annyi hangja van mint ha nem is menne a gép :DDD
(Lehet este csapatni és asszony se nyafog mögöttem hogy hangos) fckyeahhh :DD

De ha azt mondjátok haggyam a fenébe a 3 állású kapcsolót mert ugy jobban járok akkor legyen!
(csak uj ház, aztán nyomkodom mint süket a csengőt... élvezem a fícsőrt na sry :DDD )
Van még 3 szabad pwm-es cha.fan csati a lapon szóval akkor az lesz.
Gondolom 2 Akasa Apache 140 -es elég lesz frontra hogy átfujja a házat?
A másik az NB 14-PS lett volna , de olvastam a feljebb a kommenteket hozzá és nem tudom eldönteni hogy ez most user error vagy tényleg nem szabályozható ez a pwm fan a 4tűs csatin?!
Timer forumtárs csak jókat írt róla... korábban. Most akkor wtf :F

:R

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29877) Grózi válasza Pro!Petya (#29876) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre ez esetben(pwm-s aljzatok) nem fér be 2 db TY-147A(140*152 m)?Mert akkor én biztos azt választanám.

Kívánok mindenkinek békés,boldog Karácsonyt!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29878) Pro!Petya válasza Grózi (#29877) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Gyorsba méricskéltem, befér a 2db TY-147A :C
Ezeket eddig nem is néztem.. :B Akkor megvannak a ventik végre :DDD
Nagyon szépen köszönöm!! :R :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#29879) Kbhont


Kbhont
senior tag

Boldog Karácsonyt kívánok én is Nektek! :K

[ Szerkesztve ]

(#29880) cyberkind


cyberkind
félisten

Huhh, ezek a TR TY-147A ventik nagyon jók, ugyanolyan meleg a proci mint eddig de cserébe sose hallom ezeket, kár, hogy nem készül ebből a hagyományos kialakítás, és akkor a házba is ezeket tenném. :)

Paranormal Cocktivity

(#29881) abridabri válasza cyberkind (#29880) üzenetére


abridabri
veterán

De keszul mar 1 ideje, csak itthon valamiert nem kaphato : TY147ASQ

Regebben volt 1ideig a merlinhardvernek SQ verzio , lehet erdemes lenne rajuk irni/telefonalni , nem-e tudnanak szerezni megint .

[ Szerkesztve ]

(#29882) cyberkind válasza abridabri (#29881) üzenetére


cyberkind
félisten

:Y :Y

Köszi a linket, ennek utánajárok majd jobban és mindenképp szerzek mert nagyon jó.

Paranormal Cocktivity

(#29883) chopin42 válasza abridabri (#29881) üzenetére


chopin42
őstag

Nos...Meg vagyok elégedve az alpenhöhn ventikkel, de ha lesz pénz, a proci kap egy 147-a-t, a ház meg 4db 147-a sq-t :D Ha elromlanak, vagy hangosodnak.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#29884) Grózi válasza abridabri (#29881) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én vettem is belőle,de érdekes mód kicsivel hangosabb mint a 147A-pedig semmi se indokolná.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29885) rf.kristof


rf.kristof
csendes tag

Jó estét!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy adott egy Asrock Fatal1ty P67 Performance alaplapom.
A 4 pines ventilátorokat nem tudom szabályozni sem bios-ból sem semmi más programmal.
Mi lehet a probléma, illetve hogyan tudnám megoldani a dolgot ?

Köszönöm :R

(#29886) Grózi válasza rf.kristof (#29885) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne a lapod aljzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29887) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Helló!

NXZT S340 házam van, beraktam előre 2 db 140 mm-es Aerocool Dead Silence-t, és borzalmasan kerreg mindkettő a rárakott porszűrő miatt. Ha nincsen rajta, teljes csend és nyugalom. Valakinek van valami ötlete?

Köszi. :)

(#29888) Puma K válasza Coccolino_O (#29887) üzenetére


Puma K
veterán

Helló!

Esetleg lehetne gázos-vizes szaküzletben O gyűrűt venni ami gumiból van a hézagoláshoz, és akkor a felrögzítés előtt be kell tenni a porszűrő és a ventilátor közé.

Nekem így hirtelen ez jutott eszembe.

Üdv

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29889) rasky


rasky
senior tag

Sziasztok,

Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 12cm

vagy

Be Quiet! Pure Wings 2 120mm PWM

lenne a jobb választás, vennék párat a gépbe és nem tudok dönteni. A csendesség, tartósság lenne a fontos.

(#29890) chopin42 válasza rasky (#29889) üzenetére


chopin42
őstag

Eddig olvasottak/összefoglaló alapján Színes! Wing boost 2 legyen a befutó. Nekem a 14-es ventijei csendesek, jók nagyon.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#29891) Enter65 válasza rasky (#29889) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Attol fugg hova szeretned rakni? Elore, hatra, alulra vagy felulre? Milyen hazba raknad?
Elore mehet ha befer 2db 140 wing bost 2, hatra meg lepa 120-as, mondjuk. Bar ez fugg az osszegtol is.

[ Szerkesztve ]

(#29892) Grózi válasza Coccolino_O (#29887) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tuti,hogy eléri a venti vagy berezegteti az egészet.A távtartó jó megoldás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29893) Grózi válasza rasky (#29889) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyértelműen WB2 Plus(és igen,csak a színes belsejű-a tiszta fekete Pure nem).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29894) rf.kristof válasza Grózi (#29886) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

ezt a részt találtam

(#29895) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok!

Az alábbi 4pin-es venti hub mennyi eséllyel tud feszültség alapján szabályozni? A bemenet (fekete a rövid oldalon) olyan kábellel jön, aminek bár 4pines a csatija, hogy az alaplapra lehessen dugni, de ebből ténylegesen csak 2 van megkábelezve. Az alábbi módon: II..
A sárga csatiról kapja a sebességinfót, így egy venti alapján van kezelve az összes. Az áramot molexről kapja.
Ezek szerint nem szabad többféle ventit raknom rá? Vagy ezt hogy kell elképzelni?
PWM ventikkel tuti működik reviews alapján. Csak nem tudom mi a helyzet. Valaki, aki okosabb nálam? (Csak hogy most a házba milyen ventiket vegyek...)

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#29896) Enter65 válasza SecRS (#29895) üzenetére


Enter65
senior tag

Szia!

Ez ha jol latom ugy muxik, hogy adod molexen keresztul a stabil 12V-t majd adsz neki egy PWM-es jelet is a masik vegerol. Majd mindegyiket ez alapjan szabalyoza PWM-es kent. Ez nem feszultseg alapu lesz neked, a molex csak a satbil tapellatas miatt kell neki. Amugy van SATASban is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#29897) Grózi válasza rf.kristof (#29894) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A cha_fan1-ről és a cpu_fan 1-ről tudnod kéne szabályozni,a többiről felejtős.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29898) Grózi válasza SecRS (#29895) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elméletileg nem tud feszültségalapon,csak pwm jel alapján.Tegyél rá egy 3 pines ventit és ha maxon pörög akkor biztos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29899) SecRS válasza Grózi (#29898) üzenetére


SecRS
tag

És nem tudom, hogyan működik, lehet teljesen hülye kérdés... (tuti)

De ha mondjuk egy 14cm-es venti van a sárga csatira rakva (ahonnan látja a fordulatszámot a gép) de a többi csatin meg 12cm-esek is vannak, akkor nem akadnak össze, hogy más tulajdonságokkal bírnak a ventik? Mert lehet hogy a 12 centis megy 2000rpm-en max. a 14 centis meg 1300-on.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#29900) Gorneck válasza SecRS (#29899) üzenetére


Gorneck
titán

Azt a nyákot a lapra kötöd (CPU_PWM csati) és onnét a lap mondja meg a ventiknek, hogy mennyin mennek...a CPU melegedésének megfelelően...
A cink ott lehet, hogy nem azonos ventijeid vannak így lehet az egyik már hangos lesz abban a tartományban...míg a másik kusssol...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.