Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Grózi válasza apple87 (#29596) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Procihűtő? Vga?
Árkeret?3 vagy 4 pin-t tudsz szabályozni?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29602) Grózi válasza Plasticbomb (#29598) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R Örülök,hogy bevált-használd egészséggel!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29603) Grózi válasza csiga8 (#29599) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a hang nem számít,akkor tegyél rá egy szerver ventit-na az biztos hűt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29604) apple87 válasza Grózi (#29601) üzenetére


apple87
senior tag

Annyira nem értek hozzá jelenlegi konfig amit kinéztem: porci hűtő a gyári lenne, árkeret nem tudom nem túl sok.

Alaplap: asus prime x370-pro
Proci: ryzen 7 1700
ram: G.SKILL Flare X 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 for AMD
videókártya: 1070
Tápegység:BE QUIET! Pure Power 10 500W CM
ssd: samsung evo 850 250gb
Ház: Fractal Define C

[ Szerkesztve ]

(#29605) csiga8 válasza Grózi (#29603) üzenetére


csiga8
senior tag

Ok, szerverventi, de valami közelebbit esetleg ha mondanál.

Meg nem tudom számít-e, hogy csak 0,16A-s van rajta, mennyivel nagyobb áramfelvételűt bírna el?

Egyébként nem full brutálra gondoltam, csak esetleg egy nagyobb légszállításúra.

(#29606) Grózi válasza apple87 (#29604) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még tudni,hogy mit tudsz szabályozni.
Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!
A gyári cpu hűtőt én biztos cserélném.Előre legalább 2 db jófajta 140-s venti kell és hátra egy 120-s-szóval minimum 11,5-12K alatt nem úszod meg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29607) Grózi válasza csiga8 (#29605) üzenetére


Grózi
Topikgazda

0,5A-ig biztos nem lesz gond.add meg a gyári venti típusszámát vagy specifikációját és megpróbálok segíteni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29608) Enter65 válasza Grózi (#29606) üzenetére


Enter65
senior tag

apple87 -nek is így néz ki a lábkiosztása, Asus Prime X370 Pro:

CPU_FAN:
CPU FAN PWM
CPU FAN IN
CPU FAN PWR
GND
CPU_OPT:
CPU FAN PWM
CPU FAN IN
CPU FAN PWR
GND
AIO_PUMP:
AIO PUMP PWM
AIO PUMP IN
AIO PUMP PWR
GND
CHA_FAN1:
CHA FAN PWM
CHA FAN IN
CHA FAN PWR
GND
CHA_FAN2:
CHA FAN PWM
CHA FAN IN
CHA FAN PWR
GND
W_PUMP+:
W PUMP+ PWM
W PUMP+ IN
W PUMP PWR
GND

(#29609) Puma K


Puma K
veterán

(#29582) abridabri & (#29583) Grózi:

Köszi szépen az infókat! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29610) ITman válasza Grózi (#29575) üzenetére


ITman
kezdő

Szia igen kicsit elirtam de már nem tudtam szerkeszteni darth nként értettem a max 8k-t/venti :) igy kicsit más lesz a helyzet :)

(#29611) csiga8 válasza Grózi (#29607) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a segítséget előre is, de már picit variáltam.

Szóval megmértem mekkora tömege a bordának és bizony - szerintem- karcsú, 198 gramm a 92 mm-es ventivel együtt. ( Amit most meg nem bírok leszedni)

Megnéztem, hogy a felfogatása 75x75 mm a hátlapon.

A hűtendő felület és kialakítás:

Illetve maga hűtő:

Azon agyalogtam, hogy hiába fújatnám ezt a nyamvadt hűtőt, sokat nem érnék el vele, ráadásul egy-egy venti majd annyiba kerül, mint egy olcsóbb komplett hűtő.

A mostani hűtővel 70-74 C fokig fel. Van-e olyan felfogatású hasonló kialakítású hűtőborda+venti, amit nagyobb átalakítás nélkül rá tudnék tnni, valamint azért egy min. 10 C fokos hűlést dobna a "konyhára".

A hűtőknél van "millió" foglalat, de hogy melyik 75x75 mm-es, azt nem tudom.

(#29612) abdulka1 válasza csiga8 (#29611) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Van itthon néhány hűtőm, és méregettem egy picit.
Ez a méret az Intel 11xx hűtők méretének felel meg a 775-ös 2mm-el szűkebb.
Ha egy komplett hűtőt veszel, figyelj a venti csatlakozására, mert a legtöbb 4 pinessel van szerelve.

A ventit leszedni, csak úgy tudod, hogy a borda aljánál a csavaron levő "körmös" alátét körmeit óvatosan kihajlítod. Összerakás előtt a körmöket visszahajtod, és az alátétet helyére tolod így ismét rögzíteni, és feszíteni fog.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29613) csiga8 válasza abdulka1 (#29612) üzenetére


csiga8
senior tag

Ha jól értelek, akkor az Intel 1150,1151,1155 hűtők felfogatása majdnem ugyanez?

Az Inteleké 73*73 mm lenne?

(#29614) abdulka1 válasza csiga8 (#29613) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen a 775 hűtőké pedig ~73x73mm.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29615) csiga8 válasza abdulka1 (#29614) üzenetére


csiga8
senior tag

Picit pontosítsunk. Tehát a 775-é 73x73 mm.

A 11XX széria akkor mennyi?

A 4 tűs ventiből lehet 3 tűset csinálni?

Illetve még valami. A hűtőn ( felfogatáson) van akkor "húsvastagság", hogy 75X75 mm-et csináljak belőle, magyarán legalább +2 mm-et kell fúrni rajta

[ Szerkesztve ]

(#29616) abdulka1 válasza csiga8 (#29615) üzenetére


abdulka1
őstag

A 11xx hűtők furatközép távolsága 75x75mm.

A 4 pines ventit rádughatod a 3 pines csatlakozóra, de hosszú távon nem biztos, hogy szeretni fogja. De erről bővebben olvashatsz a topik összefoglalójában.

A rögzítés módosítása nem biztos, hogy menne. A rögzítő tüskéken nincs lehetőség a variálásra. Fúrni lehet ha a panel engedi.

A panelon mekkora a furatközép távolsága, mert a képen úgy tűnik mintha a csavarok egy picit hajlítva?

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29617) csiga8 válasza abdulka1 (#29616) üzenetére


csiga8
senior tag

Gyorsan rákerestem, 11xx hűtőbe 3 pines meg nincs. Pfff.

(#29618) abdulka1 válasza csiga8 (#29617) üzenetére


abdulka1
őstag

Hogyne lenne. Az olcsóbb univerzális hűtők közül több olyan is van.
Ráadásul ezek szinte minden felfogatáshoz jók, így biztosan jó lehet.
[link]
[link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29619) csiga8 válasza abdulka1 (#29618) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm, a felfogatáson még agyalok.

Szóval ennyi helyem van

A praktikusság miatt én ezt az Akasa hűtőt néztem, mert tán őt a legkönnyebb méretere igazítani:

[link]

Amiket linkeltél nagyon jó árban vannak, de nem látom t a felszerelés mikéntjét.

[ Szerkesztve ]

(#29620) abdulka1 válasza csiga8 (#29619) üzenetére


abdulka1
őstag

Nem hiszem, hogy kellene igazítani bármelyiket is.

Itt van egy-egy videó a rögzítésről. [link]
[link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29621) abdulka1 válasza csiga8 (#29619) üzenetére


abdulka1
őstag

Az Akasa 4 pines!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29622) dqdb válasza csiga8 (#29619) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az ezen lévő ventilátor motorja bármiféle távoli rokonságban van az Akasa Apache-éval, akkor hallhatóan nagyon nem fogja szeretni a 3 pines szabályozást (a nemtetszést nyilvánító morgást pedig te nem). Ha teljesen más a motor, akkor passz. Sajnos ez az a probléma, amit látatlanban lehetetlen megmondani, teljesen zsákbamacska, hogy jó lesz-e vagy sem.

Ha már ragaszkodsz ahhoz, hogy 4 pines ventilátort vegyél, akkor olyat nézzél, aminek a gyártói oldalán nem fix 12 voltos működési feszültség van megadva, hanem intervallum (a kinézett Akasa nem ilyen), ez azt jelzi, hogy a gyártó támogatja a 3 pines szabályozást is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29623) juliensorel válasza csiga8 (#29619) üzenetére


juliensorel
senior tag

Bocs, de en nem sok ertelmet latom annak, h veszel egy majdnem ugyanolyan jellegu es teljesitmenyu processzor hutot, kb semmit nem fogsz nyerni vele, ezzel az erovel maradhatna a gyari cucc is rajta.
Az ilyen 3-4 ezer forintos basic hutoknek ugyanolyan silany a bordaja, ventije, ami mondjuk sok procihoz biven eleg, de ez a mérő nem tudom mennyire forrofeju, bar a 75℃ nyilvan nem keves...
Ha igazan nagy kulonbseget akarsz elerni akkor neked egy toronyhuto kene, de azok persze dragabbak.

(#29624) csiga8 válasza juliensorel (#29623) üzenetére


csiga8
senior tag

Közben megtaláltam a gyári hűtőt is: Deepcool CK11508 [link]

Nem tudom neki mekkora a hűtőképessége, neked(tek) azért többet mondanak róla az adatok.

Amit abdulka1 talált [link] ránézésre jobbnak tűnik nekem. Mondom mint laikus. Szerinted(tetek) érdemes cserélni, mennyivel lehet ez jobb?

(#29625) csiga8 válasza abdulka1 (#29621) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen, látom. Igazából nem értem, hogy egy 4 pines ventilátort ha simán maxon tekerek, tehát csak tápot adok neki, akkor mi baja lesz. Kicsit le vagyok maradva...

(#29626) csiga8 válasza abdulka1 (#29620) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen, a rögzítőkeret nem tudom elférne-e. Ha elfér(ne) akkor (akár) jó is lenne!

Kérdés, mennyivel jobb a mostanitól.

[ Szerkesztve ]

(#29627) Grózi válasza apple87 (#29604) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miután fórumtársnak hála( :R ) megvan a lábkiosztásod,így azt javaslom hogy előre tegyél 2 db Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 140(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t és hátra egy 120-st ebből vagy egy Lepa Bol.Quiet-t.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29628) abdulka1 válasza csiga8 (#29626) üzenetére


abdulka1
őstag

A rögzítő keret legnagyobb külső átmérője 95mm, ami pont a mostani ventid átmérőjével megegyezik.
Szóval ha ez a venti nem lóg az alkatrészek fölé, akkor az is elférne.

A linkelt hűtőnek a borda mérete lényegében megegyezik a jelenlegivel, csak a venti légszállítása nagyobb ~25%-al, illetve csendesebben dolgozik. Sajnos a hatásfok béli különbségről, nincs sehol infó.

Igaz lehet, hogy a jelentős javulás érdekében érdemes lenne toronyhűtőt nézni, és a biztonság kedvéért, push-pin(mint az akasa) rögzítésűt választani.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29629) Grózi válasza ITman (#29610) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Úgy már más a leányzó fekvése-akkor ezt javaslom:
Előre tegyél 2 db NB eLoop B14-2-t vagy 3 db B12-3-t vagy 2 db Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)-t.
Hátra pedig egy 120-s DS-t vagy eLoop B12-3-t.
Ha tudnám biztosan hogy elfér(szerintem igen,de meg kéne mérni) és az aio vagy water_pump aljzatról biztosan szabályozható,akkor előre 2 db TY-147A is nagyon jó lenne.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29630) Grózi válasza csiga8 (#29626) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én azt javaslom,hogy borda választás ügyben nézz át a Milyen cpu hűtőt vegyek? topicba!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29631) csiga8 válasza Grózi (#29630) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és akkor a cpu hűtős topikba is futok egy kört.

(#29632) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kerni. Adott egy Giga B85M-D3H típusú alaplap és egy Cooler Master Force 500 típusú ház. Csak egy db venti hűti a gépet de szeretnék jobb szellőzést kialakítani. Milyen ventiket ajánlanátok?

(#29633) Grózi válasza ron8 (#29632) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még tudni,hogy milyen proci,cpu és cpu hűtő van a gépben+mit tudsz szabályozni.
Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29634) ron8 válasza Grózi (#29633) üzenetére


ron8
senior tag

A cpu egy i5 4440 és az ehhez járó gyári hűtő. A cpu-t tervezem egy 4670re cserélni ugyanezzel a hűtővel (remélem elég lesz).
Utána nézek a többinek munka után.

[ Szerkesztve ]

(#29635) Cées


Cées
csendes tag

Köszönöm mindenkinek aki segíetett a konfig összerakásában!!Nélkületek nem ment volna!!

(#29636) csiga8 válasza abdulka1 (#29628) üzenetére


csiga8
senior tag

Felülről belenézve kb 2 mm lesz ami beleérhet, majd lereszelem. Megrendeltem. Kíváncsi vagyok.

A honlap szerint a gyári hűtő 65W TDP-ig jó, ez meg 95W. Csak jobb lesz. Remélem. Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#29637) csiga8


csiga8
senior tag

Itteni tanácsra problémámmal a milyen CPU hűtőt vegyek topikba is betértem, és hát....

Szerintem a kérdést sem értik.

Viszont a 4 pin- 3 pin kérdésben ezt írta jim bcs fórumtárs:

[link]

Tényleg így lenne?

[ Szerkesztve ]

(#29638) Grózi válasza csiga8 (#29637) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sok mindenben igaza van és gondolom elege volt már tegnapra.És igen,rátehetsz 3 pin-s aljzatra pwm-s ventit,de akkor feszültségalapon fogja szabályozni és bizonyos ventik ezt már rövidtávon se szeretik,míg mások elviselik hosszútávon-de ezt már írták neked és hogy milyet próbálj nézni.És igen,a jó paszta sokat számít és a FET mindig magasabb hőfokon lesz mint egy cpu-de ettől nem lesz baja.
Véleményem szerint apróról nézz rá egy nagyobb bordát,ami lehetőleg rézmagos és ennyit tudsz tenni.Amiket linkeltél hűtőket biztos nem venném meg,mert nem lesz érdemi előrelépés.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29639) csiga8 válasza Grózi (#29638) üzenetére


csiga8
senior tag

Értem, köszönöm.

"gondolom elege volt már tegnapra."

Nem tudom mi rosszat kérdezhettem, de tényleg. Azt hittem ismeri a cpu hűtőket és azok tulajdonságait.

Szerintem úgy 15 éve már biztos, volt, amikor a celeron 700-ról váltottam AMD Athlonra. Azokat hívták kazán cpu-nak.

Szóval volt sok kísérlet, és a tesztekből és gyakorlatból is kijött, hogy a rézmagos, de alu bordás hűtő a legjobb.
A réz a kis felületről ( akkor még sapka nélküli procik voltak) gyorsabban elvonta a hőt, de a levegő felé az alu jobban leadta a hőt.

A Spire Whisperrockra még emlékszem, az még van is a lomok között, de nincs kedvem felfogatást gyártani hozzá. Azóta eltelt minimum 15 év és nem követtem a hűtők fejlődését, ezért olyan helyen kérdeztem, ahol napi szinten ezzel foglalkoznak. Én kérek elnézést...

Szóval egy egyszerű problémára egyszerű választ szerettem volna.

pl: Olcsó, rézmagos, alu bordás, 115X hűtő, ami a mostanitól jobban hűt van/nincs. Drágább megoldás van/nincs.

Más megoldás pl heatpipe-os hűtő ekkora összegtől indul.

Szerintem nem túl bonyolult a kérdés és a válasz sem lett volna az, HA AKAR vagy TUD válaszolni.

Régebben mi kreatívabbak voltunk....

Egyedül Te írtad a rézmagos, nagyobb bordás megoldást, ami szerintem is jó. Ezt én is tudom, de mivel vagy 15 éve nem követem a cpu hűtők fejlődését, típusait, gondoltam kapok KONKRÉT tippet a cpu hűtős topikban.
Irónikus leszek, de lehet a húsboltban többet tudtak volna segíteni, mint ott...

[ Szerkesztve ]

(#29640) Grózi válasza csiga8 (#29639) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézd,nem akarom védeni,de topicgazdaként van 1-2 olyan nap mikor leidegelik az embert és néha biza azon csattan aki nem érdemli meg-a topicgazda is ember.
Érdemes aprót böngészni,mert 2-3K-ért ki lehet kapni régebbi foglalatokra és/vagy hiányos szerelékkel egész jó kis bordákat.
Ha esetleg összejön és venti kell rá,akkor szívesen segítek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29641) csiga8 válasza Grózi (#29640) üzenetére


csiga8
senior tag

Rendben, én is megnyugodtam, lépjünk túl rajta.
Elnézést, ha bárkit is megbántottam volna, nem állt szándékomban. Én csak megoldást és egy cpu hűtőt keresek.

Hogy értsd. Ugye írtam, hogy pincében 14 fok van. MOST. Nyáron még ott is melegebb lesz, tehát emiatt IS keresnék rá nagyobb hűtőt. Persze ezt nem részleteztem, tudom, a FET nem proci, stb..., de "ugyanúgy" kell hűteni.

Kaptam itt egy tippet Abdulka1 által erre a hűtőre : [link]

Asszony ott dolgozik nem messze az A4 team bolttól, hétfőn elhozza. Az áfát, de lehet az egész összeget visszakapom. Szóval nem lesz egy "összeg" amit - eddig - rááldoztam. Innentől kezdve lesz felfogatásom, lesz ventilátorom. A hardveraprót nézegetem én is, keresgélek.

A majdani hűtőtől függ, hogy mit mutat, kell-e keressek másik bordát alá.

Igazából még egy Xilence 1402-t néztem ki, [link]de nem tudom, hogy ez is mennyivel lenne jobb-rosszabb. Nagyon nem vagyok már képbe a tesztekkel, hűtők teljesítményével.

Ha mégis rászánom magam pl egy Xilencere, ( vagy bármi másra) ventilátorom már pl lesz. Egyenlőre böngészem a hardveraprót, ha időm engedi.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#29642) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Heló-ka
2 bordás toronyhűtőt szeretnék használni 3 ventivel. 2darab amit adtak hozzá az 14 cm-es, viszont lenne itthon még egy 12cm-es. Hogy lenne érdemes felrakni őket? előről hátulra haladva - 14-14-12? Ahogy olvastam a 3. venti amúgy sem nyom sokat a latba

V6

(#29643) Grózi válasza csiga8 (#29641) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem egyik általad nézett hűtővel se vagy előrébb,én ezek közül választanék:
[link]
[link]
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29644) Grózi válasza M0ng00se (#29642) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon felesleges a 3. venti,inkább a 2 gyárit cseréld jobb darabra!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29645) M0ng00se válasza Grózi (#29644) üzenetére


M0ng00se
őstag

Alpenföhn Olymp gyári Wingboost 2 ventikkel :) 3. ventit csak azért akarom hogy a lehető legjobb teljesítménye legyen

[ Szerkesztve ]

V6

(#29646) csiga8 válasza Grózi (#29643) üzenetére


csiga8
senior tag

Hálás köszönet! :R

Az első kettőnek írtam, a Freezeres már válaszolt is. :)

Ha meg lesz, ( valamelyik) lehet nyaggatlak venti ügyben is, ha lehet, mert tán ezek 4 pinesek.

(#29647) abdulka1 válasza csiga8 (#29646) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Kérdezz rá, hogy megoldható e 115x-re a felfogatás, vagy "reszelsz" egy kicsit a panelon?
A Spire-nél ugyan ez a helyzet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#29648) csiga8 válasza abdulka1 (#29647) üzenetére


csiga8
senior tag

Üdv!

Most kérek képeket, megnézem hogy tudnám ráfaragni, de a második link, az ID-cooling SE-hez tán meg van minden. Köszi, hogy szóltál!

(#29649) dqdb válasza M0ng00se (#29645) üzenetére


dqdb
nagyúr

Most van két egyforma ventilátorod, amelyek azonos bemenő jelre azonos módon reagálva tandemben működnek. Ebbe a rendszerbe be akarsz tenni egy teljesen más típust (hiába ugyanaz a neve, más az átmérője, más a gyártó szerint is a motor benne, másképpen reagál ugyanarra a bemenő jelre), amitől borulhat minden. Miért vagy biztos abban, hogy jobb lesz az eredmény 2+1 ventilátorral, mint 2 ventilátorral?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29650) M0ng00se válasza dqdb (#29649) üzenetére


M0ng00se
őstag

Mert TÖBB :DDD Igazából venti vezérlést nem használnám, max levenném ha filmezek úgyhogy maxon menne mindig. Gondolom ,hogy több levegőt nyomatna át magán még egy ventivel.

V6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.