Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) Grózi válasza Dragon27 (#29700) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én előre tennék 2 db TY-147A-t,ami halkabb és jóval nagyobb légszállítással rendelkezik+hátra 1 Noiseblocker eLoop B12-PS-t.(ugyanolyan halk,de hatékonyabb jóval).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29702) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok segítséget szeretnék ventilátor ügyben.

Először is van egy Cooler Master TX3-as hűtőm amin cserélni szeretném a ventilátort. Azt kiderítettem,hogy 92mm-es az átmérő és 3pines a csatlakozó de ezen kívül nem tudom mire kell még figyelnem.

Ha esetleg tudnátok ajánlani halk és normálisan megfizethető ventilátort az megköszönném :)

(#29703) Grózi válasza Csabi1984 (#29702) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyárilag azon a bordán pwm-s venti van,akkor már valaki cserélte.De ha 3 pin-t tudsz szabályozni,akkor tegyél rá egy Coolink SWiF2-921-t vagy Nanoxia Deep Silence 92 - 1400rpm-t és kész vagy.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29704) Csabi1984 válasza Grózi (#29703) üzenetére


Csabi1984
addikt

Bocsánat ne haragudj elírtam 4Pínes a csatlakozó :)

(#29705) Grózi válasza Csabi1984 (#29704) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor:
Coolink SWiF2-92P
Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29706) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hali!
"Kukaztam" egy ilyen hdd hutot, elmondana valaki, h ezt mirol lehet tápláni? :F

Egyelore tobb mint valoszinu, h nem fogom hasznalni, csak kivancsisagbol kerdezem, ki tudja mire lesz jo egyszer :)

(#29707) Grózi válasza juliensorel (#29706) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez szerintem egy mobilrack belseje.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29708) minek?:S válasza Grózi (#29699) üzenetére


minek?:S
őstag

a Pure-nál halkabb a Shadow? Árban van azért különbség, szóval gondolom. van 2 14-es meg 1 12-es Pure-om és tervezek még venni 2 12-est, de akkor a 9-es Shadow lesz. Köszönöm.

Üdv.:M.

(#29709) juliensorel válasza Grózi (#29707) üzenetére


juliensorel
senior tag

Igen valszeg, erre en is gondoltam, az elejen van fogantyu is. Akkor klasszikus taprol ez nem megy gondolom, max valami adpaterrel...

(#29710) Tika6 válasza Grózi (#29698) üzenetére


Tika6
tag

OK, köszönöm szépen! 2 dugasz is van; így sorba mind a hármat, vagy akkor mondjuk a hátsót tegyem külön?
Az Alpenföhn-öknél ezek csak fantázianevek, hogy "Toxic Green", "Blood Red", "Deep Orange", vagy ez csak simán a színjelölésük marketinges névvel :), vagy valami érdemi különbség is van köztük?

(#29711) Csabi1984 válasza Grózi (#29705) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#29712) Grózi válasza minek?:S (#29708) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,halkabb abban a méretben jóval.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29713) Grózi válasza Tika6 (#29710) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek a megnevezések csak a színeket jelölik,más különbség nincs.Úgy kötöd ahogy tetszik,de ha van két aljzatod akkor én az egyikre kötném a 2 befújót és a másikra a kifújót-jobban lehet játszani a szabályozással.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29714) Grózi válasza juliensorel (#29709) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Adsz neki molexről 12V-t és kész.Bár nem épp halkak szoktak lenni ezek a kicsi ventik és sokat nem is érnek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29715) Csabi1984 válasza Grózi (#29705) üzenetére


Csabi1984
addikt

Cooler master ventilátorok nem jók vagy ár/értékben ezek jobbak?

(#29716) Grózi válasza Csabi1984 (#29715) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az adott típus nagyon lemarad az általam ajánlottaktól.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29717) hegegabi80


hegegabi80
addikt

A korábbi Alpenföhn Wing Boost 2 mennyi használható? Tehát nem a Plus hanem sima WB2, abból is volt/van több színű, csak másabb a lapát kialakítása. Na meg ugye a motor kérdéses, milyen benne.

De plus-os ez is,csak nem 2.

[ Szerkesztve ]

(#29718) Grózi válasza hegegabi80 (#29717) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem mai csibe,vagy beragadt raktárkészlet vagy nem tudom(lehet csak lemaradt a 2).Egyébként ezek is jók voltak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#29719) juliensorel válasza Grózi (#29718) üzenetére


juliensorel
senior tag

Kep alapjan biztos nem kettes, mert annak mar masmilyenek a lapátjai es a logo is kicsit.

(#29720) Csabi1984 válasza Grózi (#29716) üzenetére


Csabi1984
addikt

Óh akkor megfogadom :)

(#29721) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!

Egy másik topik nevét elnéztem, és ezért ott is feltettem a kérdést, de javasolták, hogy inkább egy házhűtősben érdeklődjek. Szóval:

A lányomtól "örököltem" vagyis az asszony egy HP Compaq DC 7800p Convertible mini tower-t.
Amivel egy a gond, hogy pár éve egy 2 slot széles Gamer videokártya miatt ki lett dobva belőle a hátsó hűtő ventilátor. A dög gép meg érzi, hogy nincs benne és megáll bekapcsoláskor, hogy nyomd meg az F1-et és erre lép csak tovább. Sajnos az ellenörzést Bios szinten nem lehet kikapcsolni. Próbáltam a neten keresni belevaló ventilátort: HP 450711-001 AD0912UX-A7BGL-S dc7800p Convertible Minitower Chassis Fan nos az ebay-on egy pasi árulja Angliában és postaköltségestül cca 10K HUF lenne, de kérem komplett ilyen gépet veszek itthon 25 ezer forintból. Ahonnan a gép eredetileg származik ( Hardverker ) ott már jártam, ők darabokban nem árulják. 4 vezetékes a venti és ráadásul nem egyenes a hátfal hanem egy ilyen lépcsős beépítő keret is kellene hozzá. Bár ha minden kötél szakad és csak egy négyvezetékes venti lenne akkor valamiből rágányolok egy "szoknyát" :D
Végül is a kérdésem hogy szerintetek merre lenne érdemes 10000-nél jóval olcsóbban keresni ilyen gyári ventit, illetve ha reménytelen akkor milyen 4 vezetékessel pótolható a gyári?

A gyári ventilátor fotója:

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29722) abridabri válasza Essejó (#29721) üzenetére


abridabri
veterán

Ranezesre ez egy sima 92mm pwm(4pin) venti, igy barmilyen hasonlo parameterekkel rendelkezo venti jo lehet neked : 92mm 4pin
A hatfal meg valoban nem egyenes ezen kep alapjan, de az sem gond , eleg ha csak 2 csavarral fogatod fel azon az oldalon ahol hozzaer a venti a hazhoz.
Bar jobban megnezve a kepet nem latok csavarhelyet a ventiracs korul, lehet jobban jarnal egy 80mm 4pines ventivel amit kozvetlen a ventiracsra tudnal csavarozni /drotozni /akarmi

[ Szerkesztve ]

(#29723) Thunderstorm


Thunderstorm
csendes újonc

Sziasztok!

FRACTAL DESIGN Define R5 ház hűtésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Lesz benne:

- Alaplap: ASROCK Z370 Extreme4
- CPU: Intel i5-8600k (egyelőre mindenképp delid és OC nélkül, a későbbiekben lehet kisebb OC)
- CPU hűtő: ALPENFÖHN Brocken 3
- GPU: GeForce GTX 1080 vagy 1070
- Az egyik HDD tartó ki lesz szedve a házból, mert első körben csak egy HDD, egy SSD és egy DVD író rögzítésére kell hely.

A kérdésem az lenne, hogy a házhoz mellékelt két venti (Fractal Design Dynamic GP14 140mm) mellé/helyett érdemes lenne egyéb ventiket is venni? Ha igen, ajánlanátok légyszi konkrét típust is?

Igények:
- Legyen viszonylag halk a ház, de jó légáramlással.
- Venti színe ha lehet, maradjon a fekete-fehér vagy fekete színsémánál.
- Keret: mondjuk 5k/venti? Nem vagyok otthon a témában :)

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#29724) Glynch válasza Thunderstorm (#29723) üzenetére


Glynch
csendes tag

A Brocken3 bőven elég a procinak. Az egy bitang hűtő. Delid + tuningot is elbírja. HDDnek gondolom elől ott van az egyik venti, a másik hátra lihegi kifelé a meleget. Ha csendesnek találod a rendszert felesleges rá költeni. Persze mindenen lehet javítani, de ez jelenleg igény kérdése, nem pedig szükségé nálad. Monitorozd a hőmérsékleteket majd. Procinak 70-80ig még ok, HDDnek 40-45 alatt... Persze ezeket terhelés alatt értem. Ha messze vannak ettől, akkor felesleges, bár a VGA-k is faszán betudnak fűteni egy jól szigetelt kuckónak. Amíg nem nézted meg, hogy a valóságban hogy alakulnak a hőmérsékletek, addig kár pénzt szórni.

(#29726) Thunderstorm válasza Glynch (#29724) üzenetére


Thunderstorm
csendes újonc

Rendben, köszönöm a tanácsot! :R

(#29727) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok van egy Zalman Z9 házam amihez adtak 3 vagy 4 ventilátort ami eleve beépítettek voltak. Kérdésem milyen ventilatorra lenne érdemes lecserélnem,hogy az alapzaj kevesebb legyen

(#29728) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Létezik olyan vezérlő, amire 3pin-es ventiket lehet kötni és alaplapi USB csatlakozáson vagy szintén alaplapi 4pin-es ventilátor csatlakozón keresztül szabályozni úgy, hogy a rákötött ventiket tudja ki-be kapcsolni és adott profil alapján vezérli azoknak a feszültségét?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29729) Glynch válasza Puma K (#29728) üzenetére


Glynch
csendes tag

Kaze Server 5.25" Fan Controller Használtan hébhóba láttam.

Lamptron FC Touch Újonnal első blikkre ez ugrik be

Ezek molexről mennek. Gondolom ez nem kizáró ok.

Lényegében te egy fan controllert keresel, aminek van auto, semiauto módja. Így már te is tudod, hogy és mit kell keresni a guglival. Sok sikert!

(#29732) Essejó válasza abridabri (#29722) üzenetére


Essejó
veterán

Köszi végül is a képen látható AD0912UX-A8BGL-re rákerestem, így már jön 1600 Ft-ért a venti, a rögzítést meg a legszebb -Gány hagyományokkal majd megoldom. :) Kábel kötegelő, meleg ragasztó és zöld sárga szig szalag. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29733) dqdb válasza Essejó (#29732) üzenetére


dqdb
nagyúr

Próbálom a csíkos szigetelőszalag és kábelkötegelő mellé a kötelező harmadik elemet (=WD40) belecsempészni a mondatodba, hogy teljes legyen a felhasznált arzenál, de sajnos nem találok neki helyet ;]

Jó, hogy találtál a gyárival megegyezőt, mert brand gépeknél előfordulhat az is, hogy adott ventilátortípusra van belőve a teljes szabályozás, nem általánosabbra. Gen8 (?) MicroServer esetében rémlik, hogy szívás volt a gyári ventilátor cseréje, bár ott mintha még egyedi csatlakozó is bonyolította a helyzetet.

Glynch: egy kicsit kulturáltabban nem lehetne? Te írtad, hogy ez egy szakmai fórum, azaz nem egy lepattant kocsma, ahová az ajtót berúgva térsz be, és azzal a lendülettel bele is kötsz a kocsmárosba.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29735) Puma K válasza Glynch (#29729) üzenetére


Puma K
veterán

Nem előlapi ventilátorszabályzóra van szükségem.
Abból van 2db is itthon: [link]

Egy olyan eszközt szeretnék amire a 3pin-es ventilátorokat csatlakoztatom, és tudom vezérelni OS alól a feszültségüket.

Valamint kiküszöböli ez a szóban forgó leendő eszköz a 3pin-es ventilátorok hiányosságát avagy ha nincs szükség a hűtési teljesítményükre akkor ne forogjanak.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29736) juliensorel válasza Puma K (#29735) üzenetére


juliensorel
senior tag

(#29737) dqdb válasza juliensorel (#29736) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem jó, mert ez egy 10 kimenetű PWM splitter, a 3 pines ventilátorokat maximumon pörgeti.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29741) Kokilla14


Kokilla14
újonc

Üdv Mindenkinek!

Szeretnék infót kérni ha van valakinek. Mekkora a legkisebb pc- laptop venti? Én eddig 25x25x10 mm-set találtam.
Megmondom mire kéne: Van egy Fujitsu Esprimo Q510 gépem, ahol a gpu szabadon van, viszont egy sima youtube-nál is irdatlanul felmelegszik. Őt szeretném hűteni. Tettem rá egy bordát, jobb is lett valamivel, de arra gondoltam, elférne ott egy venti is (hely van). Vagy a bordára ragasztanám, vagy közvetlen rá (bár az nem jó megold).
Ennél a méretnél csak kisebb jöhet szóba. Régi vga-kon láttam kis ventiket, de ott eleve egy hűtő keretben van a venti. Azt meg átszabni.......
A szabad csatlakozóm 4 pincsis :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.