Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Grózi válasza Formaster (#26700) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ismerem mind,nem kell bemutatni. Kíváncsi leszek mit szólsz majd a motorhangjukhoz(leszabályozva se egyszerű),én nem maradnék meg a gép mellett az biztos.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26702) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Na lassan megerkezik az utolso darab is a gephez, de addig is felmerult bennem valami: 1 be (elol lennt) es 1 ki (hatul felul) hazventi lesz rajta. Mindketto 'Nanoxia cool force 1300' 120 mm-es.
Nade a be venti elott lesz a haz elso takaroja es maga a haz fala (veguls csak igy fert el). Mindketto lukacsos, de megiscsak blokkolja azert valamennyire. A ki venti elott viszont csak a haz fala lesz.
=>
Ebbol az kovetkezik nekem, hogy nagyobb lesz a ki venti hatekonysag mint a be ventije - azaz nem lesz meg a + nyomas belul, sor, a ki venti fog ervenyesulni. Szerintetek? :Y

A masik, uj also tapomnak van EVO modja (azaz ventit le tudja allitani), de ilyenkor venti felulre kellene rakni, hogy mikor nincs venti akkor tudjon a meleg kiszellozni a tab hazabol. Ez esetleg befolyasol meg valamit? Tehat tobb be venti kene, ilyesmi?
:R

OK

(#26703) Z_A_P válasza diablo666 (#26690) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ezekszerint a matrica az alaplap fele fog nezni,ugye...?

A venti oldalan lesz egy nyil, ami mutatja merre fuj.
Ez nem pont az de ilyesmit keress: [link]

OK

(#26704) Grózi válasza Z_A_P (#26702) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Először is volt sok hybrid tápom,én normálisan ventivel lefelé szereltem be-ha melege van úgyis bekapcsol a venti.Előre nálad nem fér el 2 db venti?
Ha nem,pozitiv nyomást úgy tudsz kialakítani ha nagyobb lesz a beáramló levegő mennyiség-tehát az első befújó ventinek jóval magasabb fordulaton kell üzemelnie mint a kifújónak.
Miért cool force-t rendeltél,mikor elérhető a DS is?[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26705) diablo666 válasza Grózi (#26694) üzenetére


diablo666
tag

Koszi!

Z_A_P

jaja most mar latom...
a masik nyilacska az mindegy,hogy le vagy fel mutat,ugye...?
z9 plus hazba kell.. alol a tap felett lesz...

(#26706) Grózi válasza diablo666 (#26705) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:W Aucs...Ez ugye nem komoly?
Amerre mutat vízszintes pozícióban,arra fúj a venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26707) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kis segítség , tanács kellene.
Alábbi vezérlés van (MSI K9ND Speedster2 lap) ami a képen látható (semmi több)
Eléri az adott temp az "értéket" , akkor a venti kis ideig maxon pörög és visszaáll alap helyzetbe (min.fordulat)
Mi az érték amit érdemes, vagy ajánlott megadni neki ? (chipseten és cpu-n Noctua ventik találhatók)
Házba 6 db venti van, ami(k) BOL.Quiet PWM Blue LPBOL12P-BL [link] (amit ti ajánlottatok)

Válaszokat, segítséget előre köszönöm ! :R

Amennyiben OFF lenne, kérem OFF -ba tenni. :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26708) Z_A_P válasza Grózi (#26704) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hopp, nem lattam akkor, de itt(?) azt olvastam a coolforce a DS folytatása (újabb változat). Neztem minden specifikáció is ugyanaz.

Elol csak 1hely van alul, esetleg a 5.25 helyek ele tudok rakni, de az mar inkabb felül lenne mint alul
Van meg alul fekve hely a tap után (hely kérdéses), meg az oldallapon.

Adtak a coolforce-hoz ellenállást 7V-ra, esetleg betehetem a hátsó kifuvohoz lassítani...

[ Szerkesztve ]

OK

(#26709) diablo666 válasza Grózi (#26706) üzenetére


diablo666
tag

Nyilvan... en a masik nyilacskara gondoltam,de az mar mindegy is...

(#26710) Grózi válasza Z_A_P (#26708) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elég ha szoftveresen beállítod a ventik fordulatát-azonos hőfok mellett 2-300 rpm-l többön menjen a befújó.
És igen,elvben a Coolforce a DS utódja+mindenben megegyeznek,de azért járt utat járatlanért...
(#26709) diablo666
Vízszintes helyzetben a másik előre vagy hátra mutat,mivel a venti horizontális síkjában van,fel vagy lefele csak függőleges pozícióban tud mutatni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26711) ROLI22


ROLI22
csendes tag

Hali

Egy olyan problémám lenne, hogy az egyik ház venti (NB e-Loop B14-2) nem igazán akar működni (a BIOS se látja és nem pörög). Egy Asus Prime X370 Pro lapról lenne szó és hiába dugom rá a CHA-Fan1-re, nem történik semmi. 3 venti van a házban + a procié, a másik kettővel semmi gond. Ez előtt egy másik lappal minden probléma nélkül ment az összes. Valakinek valami ötlet?

(#26712) dqdb válasza ROLI22 (#26711) üzenetére


dqdb
nagyúr

Másik csatlakozóra kötve működik a ventilátor? Másik ventilátort a CHA_FAN1-re kötve működik?

Ha az első kérdésre nem a válasz, akkor a ventilátor halott. Ha a második kérdésre nem a válasz, akkor a CHA_FAN1 halott. Ha mindkettőre, akkor lehet, hogy egymással végeztek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26713) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Csókolomsztok!

Van itt valaki aki rendelkezik Akas Apache (black, 12cm) ventilátorral, és tudna nekem segíteni? Lehet én vagyok a béna, de iszonyat kínkeservesen tudtam az egyiket (félig) beszerelni...

There is no war. Only the harvest.

(#26714) Grózi válasza xPraetoriaNx (#26713) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Fejtsd ki bővebben.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26715) xPraetoriaNx válasza Grózi (#26714) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Ez a ventilátor is ilyen "screwless" megoldással rendelkezik, tehát gumi... nem is tudom mikkel van ellátva, ami nem is lenne gond (vettem két AlpenFöhn Wing Boost 2-t is, az azokhoz járó ilyen "valamiket" egy határozott mozdulattal rá tudtam aplikáli a ventilátorra), de a képen bekarikázottkét rész annyival szélesebb, mint a ventilátoron lévő lyuk, hogy konkrétan már hegyes végű fogóval nyomtam össze és "tömködtem át" a lyukakon ezt a valamit.

Ezért mondom, hogy valszeg én vagyok a fogyatékos, és van ennek egy roppant egyszerű módja (kétlem, hogy fogóval és konkrétan "izomerővel" kéne ezeket összeeszkábálni), de a fent vázolt nehézségek miatt jelenleg csak az egyik van beszerelve, és azt is csak 2 ilyen "valami" fogja".

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#26716) Grózi válasza xPraetoriaNx (#26715) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pedig elég egyszerű,de tényleg húzni kell rendesen:[link]
Először a házon lévő lyukba rögzítsd,majd dugd át a venti és jól húzd meg,hogy kinyúljon a gumi.Ha nagyon nem megy,akkor még mindig maradt a csavaros rögzítés.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26717) Z_A_P válasza Grózi (#26710) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hali!
Szoftvereset nem akarok (annak gondolom allandoan futni kéne?)
Marad akkor:
1. Hatsot 7V leszabalyzom első marad 12V
2. Berakok előre a 5.25slotok elé meg egyet (ez középvonaltól felfelé lenne már)
3. Berakok alulra a tap mögé vízszintesen meg egyet

OK

(#26718) Grózi válasza Z_A_P (#26717) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyik sem.
1.Beállítod biosban a ventiprofilt.
2.Letöltöd az AiSuite-t gyártói oldalról és ott állítod be.
3.SpeedFan és ott lövöd be.
Egyszer kell megcsinálni és maximum 5 percig tart.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26719) xPraetoriaNx válasza Grózi (#26716) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Köszönöm!

There is no war. Only the harvest.

(#26720) Z_A_P válasza Grózi (#26718) üzenetére


Z_A_P
addikt

Most gondolom 1 majd utana 2vagy3?
Mert a lényeg a pici túlnyomás lenne 2egyforma ventivel (ugy raadadul h befujo lassabb picit)
Es ezeknek (2 vagy 3) nem kell futniuk allandoan a háttérben win alatt? Vagy hogy megy? Beirja valahogy biosba es ezutan az azt tartja? Pl ha linuxba bootolok be legközelebb?

[ Szerkesztve ]

OK

(#26721) kroy83


kroy83
tag

Hali!

Ezeknek a lepa ventiknek meg lehet szüntetni a világítását?

[ Szerkesztve ]

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#26722) Grózi válasza Z_A_P (#26720) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy egyik vagy másik.Ha biosban be tudod lőni rendesen(a te lapodnál nem biztos,hogy egyszerű) akkor annyi volt.Ha nem,akkor jön a 2. vagy 3.-s,de ezek futnak a háttérben az tény.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26723) Grózi válasza kroy83 (#26721) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha kikötöd a ledet,akkor igen-de ugrik a gari.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26724) Z_A_P válasza Grózi (#26722) üzenetére


Z_A_P
addikt

Biosban tudom allitani mindegyik ventire külön: Silent/standard/max

Ha sw kizarva, akkor marad a bios, a tegyem hatsot silentre elsőt standard ?
A lenti 3opciobol egyik sem lehet B terv?

OK

(#26725) piero86 válasza Z_A_P (#26724) üzenetére


piero86
aktív tag

Mi gond van a szoftverrel? Nekem is megy az Asus AI non-stop.

(#26726) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Következő lenne a gondom: adott egy 200mm-es ventillátor, azonban csak az egyik oldalán van csavarhely, a gépem tetejére szerettem volna szerelni, viszont így csak befelé tudja fújni onnan a levegőt, ez valahogy megoldható mégis, hogy felszereljem??
Link képekhez:
[link]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26727) Grózi válasza Z_A_P (#26724) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én biztos szoftveresen kalibrálnám,mert jóval pontosabban ígényre szabható mint biosban,de ha neked megfelel akkor működhet-feltéve ha standard módban jóval magasabb fordulaton járatja terhelés nélkül a ventit a lap mint silent módban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26728) Böcce


Böcce
csendes tag

Sziasztok!
Adva van egy Zalman Z9 Neo számítógépház, benne egy Intel Pentium G4560, MSI B250M Mortar alaplap, Corsair CX450M táp. Később (2 hónapon belül kb.) kerülne majd bele egy MSi 1050 Ti videókártya is.

A házban lévő ventilátorokat szeretném lecserélni (elől 2x120 mm, felül 2x120 mm, hátul 1x120 mm) a gyáriaknál halkabbakra. Ahogy olvastam a fórumot, a gépemhez bőven elég a két első 120 mm-es ventilátor, illetve a hátsó 120 mm-es, a két felsőre nincs igazán szükség. Az alaplapon a kézikönyv szerint 3 db 4 pin-es Sysfan csatlakozó van, ezekbe mennének a ventilátorok.
A fórumban leírtak alapján az Alpenföhn Wing Boost 2 Plus-t néztem ki, mennyire jó az elképzelésem?
Előre is köszi a segítséget :)

(#26729) Grózi válasza Böcce (#26728) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az elképzelés jó,csak ellenőrizni kell a ventialjzatok lábkiosztását,hogy valóban pwm-s aljzatok e.Megtalálod a User Maualban Internal Connectors fejezet alatt,segítség az Összefoglalóban,de ha nem vagy biztos akkor töltsd fel a képet és segítek!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26730) Böcce válasza Grózi (#26729) üzenetére


Böcce
csendes tag

A biztonság kedvéért inkább bemásolom a ventilátorokról szóló részt.

(#26731) Grózi válasza Böcce (#26730) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Imádom az Msi-t ezekért a copy-paste leírásokért... :W
Elméletben oké,gyakorlatban lépj be a biosba és nézd meg,hogy a sys fan aljzatoknál van-e lehetőség váltani pwm és dc mód között.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26732) Böcce válasza Grózi (#26731) üzenetére


Böcce
csendes tag

Köszi, holnap meglesem majd.
Megnyugodtam, hogy nem csak szerintem nem derül ki pontosan, hogy milyenek az aljzatok :D

(#26733) Grózi válasza Böcce (#26732) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Msi az összes 1151-s laphoz ugyanazt az oldalt teszi be..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26734) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Három darab eLoop B14-PS-t rá lehet/merjek kötni egy Maximus VIII Ranger CHA_FANx aljzatára?

A gyári adatlapon az van hogy a B14-PS teljesítménye <1.44W, ami elvileg 0.12A max. áramfelvételt jelenthet kb., de ez nekem gyanúsan kevésnek tűnik.

(#26735) Puma K


Puma K
veterán

Hello!

Letezik olyan ventilator ami minimum 400 RPM-el tud forogni, maximum meg eleri legalabb a 2000 RPM-et es PWM-es?

Nezegetem az eLoop ventiket, es ott a 120-as ventik kozott 2 fele van amik kozul az egyik 400-1500 es 800-2000 RPM kozott forog a masik.

Viszont nem tudom, hogy eleg lenne-e a 400-1500-as vagy menjek a 800-2000-res verziora...

Fractal Desing Definie S hazba szandekoznek rakni 9 vagy 12 db-ot ventilatorbol.
Ebbol haz szellozteto lenne 6db, 3db meg menne 360-as radiatorra. Viszont lehet mind a ket oldalat megpakolnam (push-pull) es igy lenne meg a 12db.

A masik meg lehet mar kaptam infonak innen, de azt is ossze szeretnem hozni, hogy a szellozeshez nem feltetlen szukseges minden ventinek mennie.

Azaz ha nincs terlhelve a gep akkor mondjuk csak 3db venti forogjon, de ha atlep a CPU es a VGA adott hofokot akkor kapcsoljon be a maradek venti is es ahogy emelkedik ugy novelje a fordulatot adott ventiprofil szerint.

Ezt elvileg az alaplapnak kellene tamogatnia... hogyan tudnek ennek utanajarni kezikonyv alapjan vagy adott alaplap adatlapjat bongeszve erre hol lehetne raakadni?

Pl ha majd platformot cserelek (elvileg a mosta i alaplapom nem tudja leallitani) es uj lap utan vadaszok kesobb. Amit kesobb pakolnek gepbe az 6-8 fizikai magos proci tuningolva (vagy i7 vagy Ryzen) es akar 250W TDP-vel rendelkezo VGA amit szinten tuningolnek. Ezeknek a komponenseknek a hotermelesevel kellene megbirkoznia a ventiknek.

Udv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26736) NandorHUN válasza Puma K (#26735) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pl Noctua NF-A14 2000
Igaz itt a legalacsonyabb 500, max 2000.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26737) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Egy talan OFF kerdese a ventikrol: miert talaltak ki (jobb?) a 4 tus PWM szabalyzos ventiket/csatikat, ha 3 tuvel ugyanugy szabalyozhato feszultseg valtoztatassal? :F

OK

(#26738) NandorHUN válasza Z_A_P (#26737) üzenetére


NandorHUN
addikt

Amennyire tudom azért, mert feszültség alapon ugyanabból leadott ugyanakkora fesz a kül. ventiket különböző sebességgel hajtotta.
A PWM nem, PWM-nél be lehet lőni, hogy mennyivel menjenek a különböző ventik is, adott esetben ugyanazon a sebességgel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26739) Z_A_P válasza NandorHUN (#26738) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ahha, na ez logikus.
Most nezem, a 3. pin: CHA_FAN_SPEED
Azaz elvileg vissza tudja jelezni a venti hogy mennyivel porog, es akkor tovabb tudja valtoztani a feszt az alaplap? :F

OK

(#26740) Grózi válasza Frenky89 (#26734) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Simán,nem lesz vele gond-1A alatt van a 3 db.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26741) Grózi válasza Puma K (#26735) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felesleges 2000 rpm-s venti,a B12PS bőven átszellőztetett 60mm-s vastagságig szinte bármely radit,feltéve ha nem extrém sűrű a lamellázás.
Az alaplap az jó kérdés,nekem ez ügyben az Asus vált be(felső-közép kategóriától felfelé),már a Z97 Pro Gamer is tudja ezt ami neked van.Nekem is volt ilyen lapom és le tudtam vele állítani a ventiket,több fajtát is-de csak AiSuite-ból.
A másik,hogy a radin lévőket leszámítva,hova tennél még 6 db ventit a házba és minek?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26742) NandorHUN válasza Z_A_P (#26739) üzenetére


NandorHUN
addikt

PWM-es ventik sebessége nem fesz alapon van változtatva. A visszajelzés meg működött már 3 pin esetében is, szóval 4. pin nem erre van.
A PWM signálon a mobo le tudja venni a venti sebességét, de ezt nem fesz alapon teszi.
Továbbá a 4 pines ventilátorok hajthatóak 3 pines csatiról is fesz alapon. - Ehhez egy venti vezérlő kell vagy olyan mobo ami támogatja a DC-s (feszes) szabályozást.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26743) dqdb válasza NandorHUN (#26738) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amennyire tudom azért, mert feszültség alapon ugyanabból leadott ugyanakkora fesz a kül. ventiket különböző sebességgel hajtotta.
A PWM nem, PWM-nél be lehet lőni, hogy mennyivel menjenek a különböző ventik is, adott esetben ugyanazon a sebességgel.

Feszültségalapú szabályozásnál az eredeti 12V x%-át kapja meg a ventilátor a második lábon. PWM alapú szabályozásnál x%-os kitöltöttségű PWM jelet kap a ventilátor a negyedik lábon (vagyis nem a kívánt fordulatszámot). Mindkét esetben a ventilátortól függ, hogy ezen x%-ot hogyan "értelmezi" és milyen fordulatszámot lő be hozzá.

Mindkét esetben megoldható, hogy adott ventilátor adott célfordulatszámon pörögjön, ehhez csak értelmes elektronika kell, ami a harmadik lábon kapott fordulatszám-infó alapján képes a második (DC) vagy negyedik (PWM) lábon kiküldött jelet megfelelően módosítani.

A PWM-es szabályozás előnye, hogy a legveszélyesebb szituáció elkerülhető vele, azaz amikor feszültségalapú szabályozásnál a ventilátor indulófeszültsége környékén billegő jelet kap, amivel könnyen kinyírható a motor. PWM-nél olyan esetben, amikor túl alacsony kitöltöttségű PWM jel jön, akkor a ventilátor simán felülbírálhatja, és használhat magasabb fordulatszámot, ha az kell a biztonságos működéshez.

Továbbá a 4 pines ventilátorok hajthatóak 3 pines csatiról is fesz alapon. - Ehhez egy venti vezérlő kell vagy olyan mobo ami támogatja a DC-s (feszes) szabályozást.
És ez az, amit nagyon nem ajánlunk itt, mert a PWM-es ventilátor PWM-es vezérlésre van felkészítve, feszültségalapú szabályozás esetében senki sem garantálja, hogy nem akad probléma. Ami lehet zavaró motorhang (Akasa Apache és társai) vagy extrém esetben elromló ventilátor.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26744) Z_A_P válasza dqdb (#26743) üzenetére


Z_A_P
addikt

+NandorHUN
:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#26745) NandorHUN válasza dqdb (#26743) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, ez utóbbi itt már többször írtátok, hogy nem ajánlott.

Erről viszont lenne is egy kérdésem:

CPU hűtőmre 3db 4 pines venti van téve , Wingboost 2. Ez egy olyan venti, amibe be van építve rögtön egy elosztó - 3 pines ágat ad le. Erre tettem a következőt, arra meg a következőt - mert csak 1db 4 pines csati van az alapomon.

Ilyenkor nincs gond ugye? 3 db 4 pines venti, 1 db kap PWM-et, de a többi ez alapján lesz szabályozva itt is?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26746) dqdb válasza NandorHUN (#26745) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyenkor nincs gond ugye? 3 db 4 pines venti, 1 db kap PWM-et, de a többi ez alapján lesz szabályozva itt is?
Azért megy tovább csak három ér, mert az alaplap felé csak egyetlen ventilátor fordulatszám-infója mehet vissza, és az az első ventilátoré lesz. Tehát az 1-2-4 lábakat kapja meg a többi ventilátor, a szabályozás továbbra is PWM-es, bár az alaplap csak egyetlen ventilátorról tud, az elsőről. Így aztán ha mindegyik ventilátor pontosan egyforma típusú, akkor a szabályozás is megfelelő lesz.

Három fölé ne menjél, hogy biztosan 1 amper alatt maradjon a csatlakozó terhelése (lehet, hogy többet is lehetne, de nem néztem meg a WingBoost specifikációját, hogy mekkora a maximális áramfelvétele egy ventilátornak, így az ökölszabályt írtam).

A splitterek használatának egyetlen negatív mellékhatása, hogy nincsen közvetlen visszajelzésed, működik-e mindegyik ventilátor vagy csak a legelső.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#26747) NandorHUN válasza dqdb (#26746) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ok. Azért többet így se gondoltam rá, NH-D14re nem is férne több :)

így is van 5 másik venti a gépemben, de azok már szabályozóról mennek főleg.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#26748) dergander


dergander
addikt

Sziasztok ,

Adott egy Fractal Define S házam , és kellene bele 4db ház ventillátor. Nos, a jelenlegi Fractal ventik elég jó halkak,nincs is vele gond...de,ha lehetőség van cserélem. Szóval 4db venti kellene ami 14cm átmérőjűek, és ne legyen túl hangosak,persze azért van légszállítás is. Szabályozás van,minden ventit egyesével tudok manuálisan szabályozni. Nem feltét a PWM lehet 3 pin is. Ki mit tud ajánlani,persze azért nem akarok 10e forint felett venni/db. Amit eddig kinéztem , ugye maradok a Fractal ventinél és már abból veszek még 2 plusz darabot, vagy még néztem az Akasa-t. Ugye most a H105-n van egy 12 Akasa Apache,nem rossz ,kicsit hangos de le van szabályozva. De mint mondtam mindenre vevő vagyok ami minőségi vagy épp jól szállít levegőt. :R :R :R

(#26749) Grózi válasza dergander (#26748) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a Wing-boost 2 Plus-ra [link] hívnám fel a figyelmed-csendesebb és hatékonyabb a gyári Fractaloknál és még olcsóbb is+a rajtuk lévő Y aljzatnak hála 3 darabot is vezérelhetsz egy aljzatról.Van a világ minden színében szinte,csak az egyszínű fekete Pure változatot ne vedd.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#26750) Puma K válasza NandorHUN (#26736) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi a javaslatot, de ezzel az a gond, hogy 140-es ventik.

Egységesen szeretnék ugyan olyan méretűeket, hogy ha kell akkor tudjak a későbbi plusz radiátor(okra) is rakni.

(#26741) Grózi

Az EK radiátorai nem tudom milyen sűrűségűnek számítanak, és azon belül is az AIO megoldásukon milyen van:

EK-XLC Predator 360

Ez ugyan a régebbi 360-as AIO-juk, és nem tudni jelenleg, hogy milyen lesz a következő megoldásuk azaz azon milyen radiátort alkalmaznak.

Az alaplaphoz az AiSuite nincs fent és még nem is használtam, de akkor majd rámegyek a témára és megnézem mit tudok kihozni a mostani felállásban.

A jelenlegi konfigomból azaz a VGA-ból kiindulva elég nagy a mérete, és a meleget csak széthányja magakörül.
Ezt akarnám megtámogatni a leendő gépház alján a táp után (EVGA G3 750-nél elvileg elférne mögötte bár ennek még pontosan nem jártam utána) 1db ventivel ami alulról felfelé fúj.
A ház oldallapjára is raknék 1db ventilátort ami szintén tolná a VGA-ra levegőt.
Ez eddig 2db ami a VGA-ra tolná közvetlen a levegőt.

A további 4db venti pedig, 1db a ház hátuljára menne a CPU magasságába, és 3db a gépház tetejére.

Vagy ezzel kapcsolatban mi a véleményed? :))

Igazándiból, nem akarom hogy megragadjon bárhol is a gépház belsejében a meleg terhelésnél és ezért akarnék ennyi ventit, hogy mozogjon az egész gépház belsejében a levegő úgy, hogy adott részeken a ventik más-más fordulaton működnek így egy húzhat hatást keltve.

A ventiket 2-3-4db Y PWM-es kábelre kötném az meg menne az alaplapra.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.