Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) bads1


bads1
aktív tag

Üdv

Ha vennék egy SCYTHE KAZE Q Fan ventiszabályzót akkor ehhez most 3 pines ventiket vegyek vagy 4 pines PWM-eket? Mert úgy látom 3 tűs csatik vannak rajta, nem tudom kezelné egy a pinest.
Két 92mm-es és egy 120-as Nanoxiák mennének a házba link, link. Asrock lapba menne amin csak 1 chassis fan csati van ezért gondoltam hogy közbeiktatok egy szabályzót, vagy lenne ennek egyszerűbb módja is hogy lekezeljem a 3 ventit?

[ Szerkesztve ]

(#24202) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Keresnék 5V-os ellenállást 3 pines ventihez, viszont nem találok, csak molexes kivitelben. Tud esetleg valaki oldalt, ahol elérhető ilyen?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#24203) fogtunder válasza bads1 (#24201) üzenetére


fogtunder
nagyúr

feszültség alapon szabályoz 5 és 12V között, ez 3 PIN-eshez való, amúgy nekem is ilyenem van a ház ventikhez, de ezt nem az alaplap és a ventik köz iktatod be, hanem van egy Molex betápja és utána csak a potméterekkel szabályoz, az alaplaphoz semmi köze. ha PWM-es ventiket akarsz, akkor vagy PWM elosztó kábel, vagy PWM HUB kell és ennek megfelelő aljzat, plusz lehetőleg egyforma ventilátorok. illetve a drágább venti szabályozók lehet tudnak PWM-es ventiket is rendesen kezelni, azokat nem ismerem.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24204) bads1 válasza fogtunder (#24203) üzenetére


bads1
aktív tag

Ja igen molex a betápja, barátnőm gépébe van egy Scythe szabályzó de már elfelejtettem hogy működött.. :D
Nekem az lenne a lényeg hogy legyen egy alap ventilátoros átszellőztetés a házban alacsony fodulaton, (amúgy a ház egy Antec NSK-3480, szóval könnyű átszellőztetni) viszont nyáron a dög melegben vagy ha játszanák valamit feljebb tudjam venni a fordulatot hogy ne süljenek meg a cuccok.
Szóval az 5/12V rendszer tökéletes lenne.

Akkor sima 3 pines ventiket nézzek és ne PWM-est? Ezek a Nanoxiák jók lesznek amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#24205) fogtunder válasza bads1 (#24204) üzenetére


fogtunder
nagyúr

3 pinest nézz mindenképpen ehhez, a Nanoxiákat személy szerint nem ismerem, de ha az ajánlóban vannak, túl rosszak nem lehetnek. vagy a Lepa Bol Quiet Tri Speedhez adnak gyárilag ellenállásokat, akkor szabályozó se kell, csak ha melegben feltekernéd, az kissé körülményes és persze nem lesz fokozatmentes.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24206) Grózi válasza ROLI22 (#24199) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne egy árkeret+mit tudsz vezérelni vagy a lapod aljzatkiosztását tedd be és segítek választani.
(#24201) bads1
A Nanoxiák jó választás és fogtündér elmagyarázta a lényeget.Annyit tennék hozzá,hogy 5 és 12V között odatekered ahova akarod,tehát nem csak ezen a 2 értéken tudod járatni(a hsz.-d alapján ez nem volt tiszta neked).
(#24202) chester91Merlinnél és HardverKer-nél biztosan van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24207) chester91 válasza Grózi (#24206) üzenetére


chester91
senior tag

Köszi! Találtam is!

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#24208) ROLI22 válasza Grózi (#24206) üzenetére


ROLI22
csendes tag

árkeret igazából nincs

(#24209) Grózi válasza ROLI22 (#24208) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A cpu_fan és a cpu_opt pwm-s(erre mehet az Arctic 2 ventije),a többi aljzatod hiába 4 pin-s,feszültségalapon szabályoz-tehát 3 pin-s házventikre lesz szükséged.
Az AC-ra ezeket ajánlom:
Alpenfoehn Wing-Boost 2
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache
Noiseblocker eLoop B12-PS
A házventiket meg ha felül van a kompakt és nincs kazán vga-d,akkor úgy oldanám meg,hogy előre tennék 2 db 140-st ezekből(felül a radin a 2 venti elég kifújónak):
Nanoxia Deep Silence 1400 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 140
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24210) pd942


pd942
csendes tag

Sziasztok szeretnék segítséget kérni.

Megjött az új Phanteks Eclipse P400 házam.
2 db 3 pines venti jött vele gyárilag, amit egy a házon található gombbal 3 állásban lehet pörgetni.

Nekem ez annyira nem jött be. Jobban szeretném pwm alapokra helyezni a ház hűtését.

Amit hűteni kell:
VGA: Gigabyte GTX1060 6GB GDDR5 GV-N1060G1
CPU: i5 6500 + Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő

alaplapom: asrock Z170 Pro4S
aljzatkiosztás a 4 pines pwm cpu fan connectort leszámítva:

a házban gyárilag ezek vannak:
default fan configuration is: 1x 120mm front intake, 1x 120mm rear exhaust fans.
hely pedig ennyi van:
// 120mm 140mm
//Elöl 3 hely(1gyári) 2 hely
//Felül 2 hely 2 hely
//Hátul 1 hely(1gyári) --

Elvileg lehet venni hozzá ilyet: PWM FAN HUB
[link]
Nem tudom mennyire érdemes, 4500Ft körül mozog, ahogy néztem az Y kábeleket azok sem sokkal olcsóbbak. Ehhez meg az is jár.

Ár: lehetőleg 15k-ból álljon meg, de az sem baj ha kevesebb.

Előre is köszi.
Üdv,
Dani

[ Szerkesztve ]

(#24211) ROLI22 válasza Grózi (#24209) üzenetére


ROLI22
csendes tag

Köszi szépen

(#24212) bads1


bads1
aktív tag

Fogtunder és Grózi kösz szépen!

(#24213) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni előre a házba ventit/ventiket(2db 120-as hely is adott). Az első kérdésem, hogy kell a kettő vagy elég 1 db is? Igazából az (1)SSD+(1)HDD hőfokaival nem vagyok megelégedve, ami pár órás játék után felkúszik 36-38 fokra is. A másik, hogy milyen típusokat ajánlanátok? Keret 2-5k/db, nem kell, hogy ledes legyen, inkább jó légszállítása/elfogadható hangon, amolyan ár/érték "bestbuyt" keresnék. Köszi előre is! :R

szerk: adott egy 5-7-12V kapcsolóm, amin 5V-ra van kapcsolva szinte mindig, vagyis adott feszültségen induljon el a ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#24214) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tiszteletem az ittenieknek, szia Grózi! :)

Agyalgattam szellőzés témában, és gondoltam kérdezek.

Mégpedig, ugye jelenleg a HAF XB szellőzése úgy van megoldva, hogy elől van 2 darab 140-es Akasa Viper, hátul pedig egy Sfiw 2 120p, plusz felül egy 200-as Coolermaster venti (nem jut eszembe a típus, bocsi), a piros ledes.

Azon agyaltam, hogyha, esetlegesen lezárnám a ház tetejét, venti nélkül, esetlegesen nem lenne egy kicsit jobb a szellőzés? Gondolok itt arra, hogy a felső 200-as venti nem rántaná ki az előröl betermelt levegő nagyrészét, hanem átmenne a házon.

Viszont, ugye hátul csak 1 venti van ami termel kifelé (a CPU hűtő mögött) a vga résznél nincs, csak rések a házon, hogy ott ki tudna menni a levegő.

Szerintetek?

Véleményem szubjektív...

(#24215) RazoR


RazoR
veterán

Tudom, nem bizto, hogy jó helyen kérdezek, de adott egy Maximus VIII Hero lap, van rajta 2 extra pwm-es aljzat, az Ext_Fan és a W_Pump, ezekre lehet ventit kötni? :B

(#24216) fogtunder válasza RazoR (#24215) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ami venti aljzatnak néz ki az alaplapon, arra lehet ventit kötni, csak a lábkiosztástól függ, hogy pontosan milyet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24217) dqdb válasza RazoR (#24215) üzenetére


dqdb
nagyúr

W_PUMP: igen, ez egy hibrid csatlakozó, így tud PWM-et is. Bár itt nem látom leírva, a nevesítetten pumpának szánt csatlakozók abban szoktak különbözni, hogy jobban terhelhetőek, mint a szokásos 1 amper
EXT_FAN: nem, mert ez egy 5 pines egyedi csatlakozó, amire ez köthető, és arra további ventilátorok.

moddingR: 36-38 fok annyira nem sok HDD-nek, bár ez függ a környezeti hőmérséklettől is. Előre kellene a kettő ventilátor, mert az alsó hűtené a HDD-t/SSD-t + a VGA-t, a felsőből pedig a CPU + VGA párosa részesedne. A képek alapján a HDD keret eléggé zárt oldalról, eléggé közel van a táphoz, így azon a részen a szellőzés nem lesz sosem az igazi.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24218) RazoR válasza dqdb (#24217) üzenetére


RazoR
veterán

Köszönöm! :R

(#24219) tpeter77 válasza dqdb (#24217) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Egy ilyen házam van, amiben 1 HDD és 1 SSD van. Elől 2 darab 8centis ventinek van hely,
hátra szintén 2darab 8centist lehet rakni, plusz a táp felé egy 92mm-est.

Minél kevesebb zajjal szeretném megoldani a szellőzést. A célom hogy 2 darab 8 centis venti legyen a gépben: egy elől egy hátul.
Hová rakjam a HDD/SSD-t, és a ventiket?
De ha rossz az elgondolásom, örömmel veszem a segítséget.
(jelenleg alaplapi VGA-t használok és egy halk Seasonic SII tápom van.) Csendesíteni szeretném a gépem,
mert a mostani elől és hátul lévő 8 centis CM ventik igaz hogy lassan forognak fixen 7V-ról de ezek generálják a legtöbb zajt.
ui. PWM-es ventiket beszereztem, kettő BeQuiet BL024-est.
üdv!

[ Szerkesztve ]

(#24220) abridabri válasza tpeter77 (#24219) üzenetére


abridabri
veterán

Ha enyem lenne az a gephaz , tuti vagnek az aljara 14 centis ventiknek helyet. 8centis venti sose lesz halk , kiveve, ha leszabalyzod a fenebe , ahol meg a legszallitasa lesz vagy 10 CFM ,ami meg semmire se jo.
2 halk 14es venti alol vagy az oldallapon eleg lenne, hatra meg mehet a leszabalyzott 8as

Mondjuk ,ha nincs melegedos geped ,akkor nincs szukseg nagy szellozesre egy ilyen orias toronyban .

[ Szerkesztve ]

(#24221) Redpuritan válasza abridabri (#24220) üzenetére


Redpuritan
csendes tag

Én kifuratolnám az oldallapot egy 200mm-es ventinek,ha befér.
A többi tippeddel egyet értek.
Nekem is volt ilyen gépházam. :C

(#24222) abridabri válasza Redpuritan (#24221) üzenetére


abridabri
veterán

Igen az is jo megoldas ,sot meg jobb is,csak az ugye latszik . Ha alul kivagjuk az meg nincs szem elott.

(#24223) rup1u5


rup1u5
nagyúr

XSPC 120mm 1650RPM
Tapasztalatokra lennék kíváncsi ezzel a ventivel kapcsolatban radiátoron. :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#24224) Grózi válasza pd942 (#24210) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyszerű,még elosztó se kell,csak 1 darab Y kábel-arra tennék előre(a 2 felső helyre) 2db 140-s ventit ezek közül:
Nanoxia Deep Silence 140 Pwm
Alpenfoehn Wing-Boost 2 140
Akasa Apache 140
Noiseblocker eLoop B14-PS
Ezeket szabályoznád az egyik aljzatról,míg a másikról a hátsó 120-st(a te konfigodhoz bőven elég a 3 venti+cpu fan),amely célra ezek közül válassz:
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Alpenfoehn Wing-Boost 2
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache
Be Quiet Shadow Wings Pwm
Noiseblocker eLoop B12-PS

(#24211) ROLI22 és (#24212) bads1 Szívesen!! :R

(#24213) moddingR
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 120
Aerocool Dead Silence(a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)-Ez a leghalkabb az árkereten belül és a légszállítása is kiváló!Itt az egyik legolcsóbb megbízható hely a led nélkülire:[link]

(#24214) hackeeeee Üdv ismét!! :R
Egyszerű a törnénet,húzd le a lapról a MegaFlow-t és zárd le a ház tetejét mondjuk egy pléddel-majd nézd meg a hőfokokat,bár szerintem nem fog javulni..
(#24223) rup1u5 Nem volt még hozzá szerencsém sajna.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24225) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!
Ehhez a confighoz milyen ház vetillátorokat ajánlotok?
I3-4170
Gtx750 ti strix oc
Zalman z9 plus
Asrock H97 pro4
1db hdd majd később 1db ssd lesz benne.

Világítósak előnyben vannak. 120-as ventiket keresek. Válaszokat előre is köszönöm!

(#24226) Grózi válasza laskr99 (#24225) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a ház elég gyenge szellőzésű,szerencsére a konfigod nem melegedős fajta.Ledesben ami ajánlott,az a Lepa Bol.Quiet és az Aerocool DS.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24227) laskr99 válasza Grózi (#24226) üzenetére


laskr99
addikt

Rendben köszönöm. Az a gond, hogy 17 környékén nincs jobb. Egyedül ez fogott neg kinézetileg.

(#24228) hackeeeee válasza Grózi (#24224) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért agyaltam ezen, mert szerintem nagyobb a légszállítása kifelé a Megflow-nak (köszi, eszembe nem jutott volna a neve most.. :) ) és lehet, hogy a levegő nagyrészét kiszívja.

Mondjuk most, hogy beszélünk róla, lehet annyit megpróbálok, hogy leveszem a megflow fordulatát amennyire csak lehet. :)

Véleményem szubjektív...

(#24229) bbdzyx válasza bbdzyx (#24024) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Meg is vettem a 4 db Pure Wings-t, amiből 3 tökéletesen működik, azonban a 4-ik, procihűtő feletti szívó egység enyhe csapágyhangot hallat.
Ezen okból cseréltem a gyári ventiket, mert az elülsőnek hasonló hangja volt. Ez most a függőleges pozíciótól van vagy vihetem vissza cseréltetni?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#24230) tick


tick
aktív tag

Üdv, ha dupla vízszintes ventis a proci hűtő (NH-D14), fent is van egy 14-es, illetve elöl 2 12-es, akkor kihagyható a hátsó ventillátor? Fractal Define Miniről lenne szó
Az egyik elsőt tudnám hátra tenni, de nem tudom van-e értelme. (plusz elrontaná az összképet ;] )

Everything that has a beginning... has an end

(#24231) Figlár válasza tick (#24230) üzenetére


Figlár
csendes tag

Aha. És akkor mi szívja kifelé a levegőt?

(#24232) Apollo_21 válasza Figlár (#24231) üzenetére


Apollo_21
addikt

Azon max 10centin sztem már hot mind1

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#24233) pd942 válasza Grózi (#24224) üzenetére


pd942
csendes tag

Köszönöm szépen!
Szerinted a 2 gyári ventit betegyem a felső 2 helyre, vagy csak vegyem ki őket.

(#24234) tpeter77 válasza abridabri (#24220) üzenetére


tpeter77
addikt

igazából csak a HDD hűtése amit meg kell oldanom, a többi része nem olyan meleg...
Oda meg ha elég egy leszabályzott 8 centis akkor nincs is több kérdés :)
Jó lenne majd házat cserélni mert túl nagy, egy normál magasságú is elég lenne, nincs már szükségem ekkora batárra :)

(#24235) Scooby


Scooby
aktív tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy adott egy ID 240-es kompakt vízhűtés, és a gyári ventiket szeretném lecserélni. Sok mindent kell figyelembe venni és elvesztem. Mondanátok nekem radiátorra ventilátort aminek magas a légnyomása és a légszállítása is, valamint nem egy hajszárító?

Köszönöm előre is!
Dani

Minek az?

(#24236) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok.

Mi annak a ventilátornak a neve, ami hőfokszabályzós 1 kis fém "gombán" keresztül, ám nem pwm? Régebben mutatta 1 ismerősöm, hogy a procihűtő bordái közé bedugta ezeket a gombákat, és amint felmelegedett kellőképp beindult pár ventilátor, addig viszont alig pörögtek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#24237) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Corsair HD120 RGB LED ventilátor szettem. Van hozzá egy hub és egy belső kontroller, amivel házon belül lehet állítani az effekteket. Kaptam hozzá egy három pólusú kábelt, melyet a kontrollerbe kell bedugni. Elvileg a ház power és reset kapcsolóját használva lehet vezérelni a ventik LED világítását.

Esetleg valaki látott már ehhez hasonló megoldást? Mert a leírás elég szegényes...

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#24238) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Úgy döntöttem kicserélem az ATX tápot egy SFX-esre, és akkor előre befér kényelmesen egy 12-es venti.
Talán még egy 14-es is belefér, csak akkor nem tudom mindet szabályozni, nincs annyi csati. Vgay a cpu hűtőn is cserélek ventit.

Hátra megvan az alpenföhn wing boost 2 120-as, ez nekem nagyon bejött, jó halk. Lehet veszek még egy ilyet előre és jó napot, nem kínlódok a 14-essel.

(#24239) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnátok ajánlani 20cm vagy 23cm ventit, ami csendes?

(#24240) dqdb válasza #68216320 (#24239) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

De az a mondás, ha két 14 cm-est be tudsz tenni a helyére, akkor inkább ezt a megoldást válaszd.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#24241) #68216320 válasza dqdb (#24240) üzenetére


#68216320
törölt tag

De az dupla motorhang. Jobban favorizálok egy csendes, nagy ventit. Köszönöm.

(#24242) fogtunder válasza #68216320 (#24241) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha jó ventit veszel, előbb fog zavarni a szélzaj, mint a motorhang szerintem, a légszállítása pedig jobb lesz két 14-esnek, mint egy 20-asnak. a Noiseblocker eLoopok pedig kb. full feszültségen is közel hangtalanok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#24243) vendingo


vendingo
veterán

Egy TT spacecraft házba szeretnék venni 4db 120mm és 1db 140mm-es ventit 3pin csatival.
Elolvastam az összefoglalót, de nem lettem okosabb.
A lényeg, hogy halk legyen és ne legyen ledes.
Árban ~3k/db

Be Quiet Pure Wings 2-t néztem, de olvastam róla már hideget meleget, ezért kicsit elbizonytalanodtam vele kapcsolatban.

Jelenleg f12-es ventik üzemelnek a házamban, de nem éppen rendeltetésszerűen. 5 évesek, adnak már mindenféle hangot, illetve újkoruk óta hangosak, éjszaka nem is mehet a gép, mert nem tudnék aludni.

Így van jelenleg is megoldva a dolog, csak az 5-ös venti nincs beszerelve. Szerintetek érdemes lenne tenni oda is? i5 2500k proci van húzva silver arrow-al megtámogatva, illetve egy r9 380.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24245) paperboy


paperboy
senior tag

Sziasztok,

Nekem egy Fractal Design Arc Midi R2 házam van, amiben az első 12-es ventit szeretném lecserélni, valami nagyobb légszállítású és halkabb modellre. Mivel a ház fent van az asztalon ezért kihallom a gyári Fractal venti motorzaját, vagy nem tudom mi lehet, de kis berregő hangja van, persze igazából nem vészes, sokan mondják, hogy mennyire nincs hangja a gépemnek, de azért én kihallom, ezen melózom, szóval sokat ülök a gép előtt.

Nézegettem az ajánlásokat, ezekben gondolkodom, de nem tudom mi felelne meg legjobban a feltételeimnek, más is szóba jöhet, 3pin/4pin(pwm) nem lényeg bárhogy betudom kötni...

Enermax-Lepa BOL.Quiet PWM

Noiseblocker NB-eLoop B12-PS PWM

Aerocool DS Edition Black 120mm

Egyébként PWM-esekből simán lehet CPU hűtőre is felhasználni ugye?

(#24246) Buzfosveny


Buzfosveny
újonc

Sziasztok!

Valami gépzseni segítségét szeretném kérni!

(Elnézést,ha nem szabadna ezt ide írni,de nem találtam hirtelen másik témát amihez írhatnék.)

Történt, hogy pár hete azt csinálja a gépem,hogy ha nem használom csak üresjáratban megy, akkor 1-2 percen belül elkezd nagyon gyorsan melegedni..főként a gpu de a proci hőmérséklete is ugrik pár fokot akkor is ha csak az asztalon vagyok,minden program nélkül.

Ha video(youtube vagy a gépről valami) megy vagy játék akkor azok elkezdenek szaggatni ha eltelik az az 1-2 perc és nem csinálok semmit a géppel,VISZONT ha megmozgatom az egeret vagy megnyomok egy billentyűt a szaggatás abbamarad és a hőmérsékletek csökkennek.Ez a művelet mindig ismétlődik ahányszor nem kattintok vagy nyomok billentyűt 1-2 percig.

Több videokártyával is próbáltam, a gép ki van takarítva és újra van pasztázva, újratelepítés után is ezt csinálja.

Mi okozhatja a problémát?

HELP

(#24247) nrbx


nrbx
tag

Hello, vettem egy Alpenfohn Ben Nevis CPU hűtőt, MSI A88XI alaplapra van csatlakoztatva. A ventilator rajta 400 - 1600 RPM-es taromanyban tud uzemelni. Probaltam a fordulatszamot allitgatni a BIOS-ban is, meg a SpeedFan programmal is, de kb. 830-as fordulat ala nem tudom levinni se igy, se ugy. Valami otlet?

(#24248) tpeter77 válasza Buzfosveny (#24246) üzenetére


tpeter77
addikt

Nézd végig az összes ventit, hogy amikor a szaggatást tapasztalod melyik venti áll meg.
Gyanítom, hogy a CPU ventije lesz.

(#24249) Grózi válasza bbdzyx (#24229) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáld meg függőleges pozícióban is,bár vízszintesen se szabadna morognia-mindenesetre ha úgy is csinálja,akkor egyértelmű garanciális csere.Mostanában elég sok hibás PW2 jelentkezik..
(#24230) tick
Igen,van értelme hátra tenni-jó pár fokot tud jelenteni.
(#24232) Apollo_21 Elég nagyot tévedsz! ;)
(#24233) pd942 Rajtad áll,én kihagynám.
(#24245) paperboy Meg tudom érteni,nekem is volt olyan házam és ugyanazon gondom volt a gyári ventikkel.Az általad kinézet 3 venti mind nagyon jó,házhűtésre az eLoop kicsit overkill(bár a legcsendesebb)-a Lepa minimum fordulatát egy jó lappal 400 rpm környékére is le tudod vinni és a DS is néma alapjáraton.
Bordára viszont a legjobb közülük az eLoop,majd a Lepa és végül a DS.
(#24246) Buzfosveny A Mi baja lehet a gépemnek topicban kérdezz,bár előre mondom,hogy sok minden okozhatja a gondot-legjobb lenne helyben egy jó szaki.
(#24235) Scooby
Alpenfoehn Wing-Boost 2
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache
Noiseblocker eLoop B12-PS
(#24236) tasiadamAz Arctic csinált ilyeneket,de a mai modern lapok esetén teljesen felesleges-úgy szabályozol egy ventit ahogy akarsz.
(#24239) PeachMan
Ahogy dqdb is írta,a MegaFlow jó és a THERMALTAKE PURE 20 is,de két minőségi 140-s ventivel jobban jársz elhiheted.
(#24243) vendingo
A 380 tud fűteni(legalább azt ;] ) és a házad se a legjobban szellőző darab.A te esetedben megfontolnék egy házcserét és/vagy egy vga cserét.Ha maradsz ennél a felállásnál,akkor a 4-s hely helyett az 5-sre tegyél ventit.Mivel az árkereted nagyon szűkös,így a PW2 kivételével a Nanoxia DS jöhet szóba(mindkét méretben és tényleg jó kis venti) vagy egy kis árkeret toldással az Aerocool DS black edition(mindkét méretben és ez a változat led nélküli)
#24247) nrbx Mivel nem egy mai gyerek lapról beszélünk és ha próbáltad a Command Centerrel is(gyártói oldalról letölthető),akkor valószínűleg csak ebben a tartományban képes szabályozni a lapod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#24250) Apollo_21 válasza Grózi (#24249) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hát nemtudom..bár háttal nemkezdünk mondatot, de valahogy lehetetlennek tartom hogy 2 egymástól valóban lyen kis tárva lévő venti befolyásoljon bármit is ház hátulja és elötte lévő prociventi...
Valahogy fizikai valójában nálam 1-2foknál nem volt nagyobb előrelépés azon a kis "légtéren"..
Van 1venti majd mögött ott egy másik bő 5centire...mert a többit maga a venti befoglalja..és érdemileg többet hoz mint 1-2fok? hagyjuk....ha vmi 50fokos nemlesz pár centire mellette lévő ventitől 45.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.