Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) rustysaw


rustysaw
csendes tag

Ctrl + Alt + Del és kutyek: bocs srácok, elírtam, annyira örültem, hogy sikerült a korábbiakhoz képest egész jóra beállítani. Helyesen: a szabad húroknál a fent írt értékeket az oktávnál mértem, a 8. bundnál a lefogott/kápózott mély E húrnál 0,25-0,3 mm a hézagmérő szerint.

[ Szerkesztve ]

(#58002) kutyek válasza rustysaw (#58001) üzenetére


kutyek
senior tag

Az teljesen rendben van!

(#58003) dl650 válasza arnyekxxx (#58000) üzenetére


dl650
tag

Köszi!

(#58004) FockeWulf


FockeWulf
tag

Ne csak mindig csöpögős, langyibangyi nótákat toljunk, jöjjön egy kis zúzás is... [link]

(#58005) arnyekxxx válasza FockeWulf (#58004) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kicsit túltoltad a gaint. Csöves, tranyós vagy szoftveres?

(#58006) FockeWulf válasza arnyekxxx (#58005) üzenetére


FockeWulf
tag

Csakis csövestranyós , a modellezősök nem tudják azt a fílinget mint a régi vasak. Lehet hogy sok a gain, de ne felejtsük el hogy Alapi is ilyen gain beállítással tolja a Bikinibe.

(#58007) consono válasza FockeWulf (#58006) üzenetére


consono
nagyúr

Most kellene leszedned a videót, hogy hiteles legyen a vita :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#58008) kutyek válasza FockeWulf (#58004) üzenetére


kutyek
senior tag

Nekem tetszik, szép dal! A F#7-et(?) kényelmi okokból játszod magasan a 14. bundnál? Ez az egy dolog van, ami technikailag (voiceleading) nem szerencsés (meg vizuálisan is picit fura). De lehet, hogy eredetileg is így kell játszani, akkor nem szóltam. Ha az tényleg F#7, én így játszanám:

7
6
8
9
X

Ez egy eltolt C-forma + a felső E-húr. Az üres húr miatt erősen szól fent a szeptim, de az alsó üres húr szerintem nem szól így szépen (a nagy nonád csúnya hangköz), ezért húztam ki.

(#58009) FockeWulf válasza kutyek (#58008) üzenetére


FockeWulf
tag

Köszi szépen. Nem, az nem Fisz7 amit fent fogok, hanem Cisz7, a Fisz7-est a második fekvésbe fogom. A Cisz7et azért játszom ott fent (9edik bundnál) mert a fülemnek úgy tetszett a legjobban hogy van a nótába ilyen kis felugrás/kiugrás egy oktávval az eredeti Cisz7 felett. Tehát az eredetibe egy oktávval lentebbi Cisz7 van...már ha jól hallottam. Kicsit érdekesebb a dal ezzel a magas Cisz7-el. Amit te írsz az nem Fisz 7 akkord (H, F, Disz, H?) ez inkább egy H-dúr szűkített kvinttel? :F A Fisz7 hangjai: Fisz, B, Cisz és a szeptim az E.
consono@ :D

[ Szerkesztve ]

(#58010) kutyek válasza FockeWulf (#58009) üzenetére


kutyek
senior tag

Bocs, valahogy lemaradt a 0 a tetejéről (üres vékony E húr). Igen, sorban (alulról) ezek vannak az akkordban, amit írtam (F#, A# - hívhatod B-nek is -, C#, F# és E). De mindegy, hiszen C# van "ott fent" - ha így szándékos, akkor így jó :) nekem szokatlan akkordokál az ekkora ugrás, mintha minden szólam felugrana majdnem egy oktávot - a C#7-et sem ott fognám, hanem valahol "félúton", ha nem is a default helyén...

EDIT: most látom, hogy a kvintnél is dupla pötty van a fogólapon, azt hittem, az a 12. bund, pedig csak a 7. Ok :)

[ Szerkesztve ]

(#58011) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

A feszültségosztó szépen helyretette a DSL5-öt, pontosabban az, hogy végre kihajtottam nem csökkentett (pentóda) módban is. Így már a DSL1 fölé nőtt. Milyen szerencse, hogy meg sem kíséreltem eladni. :)

De hogy mennyi gain-t pakoltak ezekbe: 5--6-nál tovább nemigen érdemes feljebb tekerni a gain-t még metálhoz sem. Az ilyen youtube-os tesztelők rendszerint imádják jócskán ráadni, pedig jobb nem lesz tőle a hang. :N

[ Szerkesztve ]

(#58012) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

Kiváncsi lennék a véleményetekre, van egy egészen átfogó képem már a lehetőségekről, de érdekelne ti, hogy látjátok a kérdéskört:

Szóval gitárhoz keresek erősitést, ellenben nem áll rendelkezésemre sok hely, és ami még inkább fontos, a halk gyakorlást részesitem előnyben, és főleg ehhez is keresek erősitőt. Nem mondom, hogy sosem vinném sehova, ki tudja mit hoz a jövő, de egyelőre inkább az érdekel, hogy otthon jó legyen, arra amire kell, gyakorlásra. Ez két dolgot jelent, egyrészt a fejhallgató része legyen jó, másrészt, tűrhető hangerőn, tehát kb TV hangerőn is legyen jó hangja. Néha néha tudom hangosabban is picit, de az a 10%, átlagban inkább TV műsor hangerőn menne max, hogy ne zavarjak senkit.

Szerintem ezen már alapvetően elbukik jó pár darab.

Amiket próbáltam:

Boss Katana - Nem tetszett anno a hangja, plusz kicsit azt éreztem, hogy mindent is tud, de semmit sem igazán jól. Ezt persze laikusként mondom, nem szeretném leszólni, egyszerűen hozzám nem szólt, nem fogott meg, ettől még lehet jó, de nekem nem igazán tetszett. Persze azóta lehet, hogy sokat változott, én kb 5 éve hallgattam.

Szoftver, gépen - Neural DSP stb. Itt a hang alapvetően tetszett, ami inkább gond volt, hogy van egy alapzaj, ez persze lehet a gép, vagy az interface hibája (Behringer UMC22), másrészt pedig nem szeretném minden egyes alkalommal amikor gitároznék elinditani a gépet feltétlenül (persze tudom hogy reálisan nézve, sokszor úgy is megy, tutorialok, backing track stb.) mindenesetre nem akarok a géptől függeni. Ha rá lehet dugni király, nem bánom ha opció, de ne legyen muszáj. Lehessen hordozni, mászkálni vele ha épp kéne, akár szobán belül, menjen gép nélkül is, ne kelljen DAW-ot, szoftvereket nyitni hozzá minden alkalommal. Ha tudja, ahogy irtam is, nem gond, ha van rá lehetőség az jó, de ne követelje meg. A másik nagy gondom volt vele, hogy nincs fizikai kezelőfelület, márpedig én szeretem ha van valami amit meg tudok fogni és állitani a kezemmel és nem egy monitor másik oldalán van. Elég sok dolog van már ott elkerülhetetlenül, szóval maradi felfogás vagy sem, de kényelmesebb. Igazából amit nem szeretek és ami fáraszt, az az, hogy szoftverekkel kelljen küzdeni, interneten keresgélni, videókat nézni, hogy mi miért nem jó, miért nem megy. Ilyen fizikai tekerőknél nem nagyon van. Egy erősitőn ha az ember feltekeri a hangerőt hangosabb lesz, ha le halkabb. Avagy tönkrement a gomb. Oké, ez most túl lett igy egyszerűsitve, de remélem értitek mire akarok kilyukadni. Ettől függetlenül nem zárkózom el valami modern eszköztől/megoldástól, csak ne a kizárólag a gépen legyen elérhető.

Amik jelenleg adottak otthon:
Audio interface
Fejhallgató
Monitor hangfal

Ami még pluszba jönne kényelmi faktorként de nem követelmény:
Adott egy basszusgitár egy Rumble 25 erősitővel, amivel több gondom van. Egyrészt nem tudom gépre kötni, ez azért tud limitáló lenni, másrészt pici hangerőn nem túl érdekes a hangja, főleg esténként, másrészt foglalja a helyet, ellenben picit feltekerve szépen szól rajta a gitár. Ha valahogy ezt is ki tudnám váltani az új megoldással az külön tökély lenne, nem követelmény, a hangszóró miatt gondolom nem egyszerű, de akkor lenne egy rendszer amin fut mindkét hangszer, és annyival kevesebb lenne a láda ami áll. Pl ha egy láda elég a kettőhöz, akkor nem foglalna több helyet, ha még egy erősitő kell mellé, picit zavaróbb. Ha nagyon kell el tudom tenni, de azért könnyebb lenne egy valami.

Illetve még valami, ami nehezitő tényező. Műfajok terén a következőkhöz kéne: Rock, Indie, Jazz, Blues, Metal. Nem várom el, hogy kiváló legyen mindenben, de legyen egy elfogadható szint gyakorláshoz, esetleg lehessen pedállal stb. szebb hangot varázsolni a jövőben ha kéne. (Pl clean / drive csatornára overdrive pedál metálhoz).

Megoldások terén bármi szóba jöhet, ajánljatok nyugodtan ami eszetekbe jut, nem zárkózom el semmitől feltétlenül, amig a leirt feltételeknek megfelel.

Köszönöm előre is :R

edit: picit hosszúra sikeredett, remélem belefér :B :R :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#58013) doc válasza freelanced (#58012) üzenetére


doc
nagyúr

Ha mar van monitor hangfal, akkor egy fejhallgato erosito, pl Katana Go? Mondjuk akkor tenyleg kb kiesik az 'elmegyunk valahova zuzni a sracokkal' opcio :D

(#58014) Goose-T válasza freelanced (#58012) üzenetére


Goose-T
veterán

Bármilyen modern modellezős multieffekt? Van rajtuk fejhallgató-kimenet és ha rákötöd a monitorokra, akkor jól fog szólni. Bármikor elmehetsz egy szál multieffekttel koncertezni, csak rákötik a PA-ra és kész is (én is így szoktam). Az újabb multieffektek már basszusgitárhoz is jók, a monitorra azzal is rákötheted.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58015) consono válasza freelanced (#58012) üzenetére


consono
nagyúr

Mivel van monitor hangfalad, tényleg a multi a legjobb út, ha nem akarsz PC-zni. Vagy egy Positive Grid Spark Mini :D HAza beszélek, mert nekem is ilyen van, de ezzel egész jó hangon lehet halkan gyakorolni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#58016) Alexios válasza consono (#58015) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem ha a katana nem tetszett neki hangra, akkor a pg mini sem fog

(#58017) consono válasza Alexios (#58016) üzenetére


consono
nagyúr

De az legalább halkabb :D Na jó, szerintem jobban is szól, de ez szubjektív.

"In God we trust. All others must bring data"

(#58018) Alexios válasza consono (#58017) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem is van pg mini, szeretem gyakorlásra, de szerintem nincs az a kis doboz valami ami jobban szólna mint egy rendes 12" hanszóróval szerelt erősítő

(#58019) consono válasza Alexios (#58018) üzenetére


consono
nagyúr

Nem lehet összehasonlítani, szerintem. Kis hangerőn szerintem nem szólnak jól a nagy szórók, csak akkor, ha tudnak elég levegőt mozgatni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#58020) kutyek válasza freelanced (#58012) üzenetére


kutyek
senior tag

Ahogy a többiek is utaltak rá, a kis hangerőn jól szólás nehéz ügy a hagyományos megoldásokkal (fejhallgatóval nem gond). A stúdió monitorokat figyelembe véve én is az olcsó modellezős multira szavazok (pl. hotone ampero valamelyik változata).

(#58021) chaosmonger válasza freelanced (#58012) üzenetére


chaosmonger
tag

Még egy szavazat a Spark-ra. Sőt megkockáztatom, hogy a hozzászólásod olyan mint egy bújtatott Positive Grid reklám, annyira passzol az igénylistád az erősségeivel.
Piszok jól szól halkan is, fejhallgatóval is, kicsi, kompakt, nem kell hozzá gép, telefonról vezérled, onnan tudsz dobalapot vagy backing tracket is küldeni rá, a tone cloudból egy perc alatt bármilyen hangzást letölthetsz, rockban, metálban kifejezetten erős stb.
Nekem sokkal jobban tetszik mint a Katana pedig az is van.
Ráadásul basszusgitár erősítő modellek is vannak benne.
A 3-ból bármelyik jó, mondjuk a 40-et azért nem ajánlanám mert az már elég drága és az a legrégebbi konstrukció, a GO azért már lehet hogy tényleg pici lenne basszushoz, úgyhogy talán tényleg a Mini lenne a legjobb, pedig nekem pont az nincs :).

(#58022) Ctrl+Alt~Del válasza chaosmonger (#58021) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nekem sokkal jobban tetszik mint a Katana pedig az is van.

Nekem is jobban tetszik, mint a Katana, pedig az már nincs. :D Ezért is adtam el.

Szerintem egy multieffekt, pl Ampero vagy más, vagy akár egy Spark 40.

W | W | H | W | W | W | H

(#58023) lacibattya válasza FockeWulf (#58009) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Amúgy elképzelhetetlen mondjuk egy zárt face csoport az itteni fórumozóknak ahol kicsit lassabban,kis magyarázattal oktató videók lennének?Esetleg lehetne dalt is kérni,ha valaki tudja/akarja felteszi?A te videóidat nézem,van átfedés a kedvencek között,de még lassítva a sem mindig(gyakran)sikerül ellesni mit hogyan.A tab sem mindig segítség mert jobb látni az ujrendet,fogást. :R

(#58024) arnyekxxx válasza lacibattya (#58023) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ehhez nem kell zárt fb csoport szerintem, ugyanitt is megkérheted oktatóvideo megosztására :)

(#58025) Ba cy lus válasza lacibattya (#58023) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Felesleges a zárt f.szbuk csoport, a tudást ne rejtegessük már. :R Akit meg nem érdekel itt az ilyesmi, az rossz topikba tévedt.

(#58026) lacibattya válasza Ba cy lus (#58025) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Azért gondoltam a zárt csoportot mert,akadhat aki segítene de nem akarja a jutyubon mutogatni magát.Láttam már pár kommentet jószándékú oktatóvideó alatt ami után már nem volt kedv folytatni. :((

(#58027) Ctrl+Alt~Del válasza lacibattya (#58026) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A YT tele van tutoriallal. Igaz, hogy nem Edda vagy Bikini, de ott rengeteg szamot tanulhatsz meg amugy.

W | W | H | W | W | W | H

(#58028) lacibattya válasza Ctrl+Alt~Del (#58027) üzenetére


lacibattya
csendes tag

https://m.youtube.com/watch?v=QjyaKKlOrRI&pp=ygUUw6lsbmkgc29zZSBzaWtlcsO8bHQ%3D
Ezt kivesézné valaki?Csak pár akkord,de nekem megfejthetetlen. :DDD

(#58029) freelanced válasza Goose-T (#58014) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ mindenkinek, jó ötletek jöttek, megnézem őket mindenképp.

Közben becsatolom, hogy én miken filóztam, bár kizárólag használtan, kb ezeket gyűjtöttem össze a mostani trendek alapján:

Strymon Iridium - Három erősitőt ölel fel lényegében, főleg az egyszerűség miatt, de metálra kevés, szóval maximum pedállal lenne jó nekem, ami megint azt jelenti, hogy veszek valamit ami nem szolgál ki tökéletesen és mókolni kell, hogy elég legyen, ezt igyekszem elkerülni, főleg az elején, aztán előbb utóbb kevésbé lehetséges, de szerintem inkább játsszon az ember mintsem vásárolgasson. Mindenesetre az alábbi UA pedáloknál jobb ajánlat, legalább három népszerű erősitőt ölel fel.

UA Ruby / Dream 65 - Az új árukra jobb ha rá sem néztek, használtan ha talál az ember emészthetőbb, ha simán azt nézem, hogy állitásuk szerint hozza a modellezett erősitőt elég magas szinten, cserébe egy erősitőt ölel fel, viszont kicsi, kompakt. Ellenben még a használt ára is húzós, és úgy látnám értelmesnek egyedül, azért cserébe amit kinál, a fentire is igaz ez, ha tényleg 99%-ban hozná az erősitőt (Super Reverb azt hiszem, vagy valamelyik hasonló Fender a Dream pl.) Az erősitővel összemérve nem is olyan borzasztó ár, de meg kéne ezeket hallgatnom mert szörnyen szkeptikus vagyok, hogy egyáltalán megközeliti-e. Nem tartom lehetetlennek, de meg van a véleményem, szimplán azok alapján amit eddig hallottam.

Hallgatás nélküli konklúzió: Drága, keveset tud, ha azt tényleg nagyon jól lehet benne ráció, egyébként nem, az Iridiumra kicsit kevésbé igaz, de ott is kérdés, hogy mit hoz ennyiért, nem hallottam, igy nem nyilatkozom, de ott legalább több opció van, plusz lehet bármilyen Custom Cab-et betenni, ami megint csak előny.

Tonex Pedal - Az új őrület, tök jó maga az ötlet, meg az árazás is, ahhoz képest, hogy mit ad, főleg a fentiekkel összehasonlitva. Videók alapján elég jó hangokat lehet belőle előcsalni. Eddig minden rózsaszin köd, no de itt jön a fekete leves, egyrészt mivel profiler, igy nem olyan mint az erősitő amit használtak a felvétel elkészitéséhez, tehát sok mindent nem lehet állitani, ha lehet is sok minden nem úgy működik mintha az erősitőn állitanád (pl. gain). Cserébe valaki (és itt elég nagy a szórás, sok a hozzá nem értő, vannak Neuralról áthozott dolgok stb) megcsinált egy jobb esetben jó capture-t az ő erősitőjéről (itt lehetnek egzotikus dolgok, meg valljuk meg a népszerűbb erősitőknél még arról az 1-1 darab megvásárlásáról is csak álmodozunk vagy egy hosszabb projekt része, több vásárlása elég elképzelhetetlen a maga több ezer dolláros árával némelyik, a hangerőről stb nem is beszélve, no meg láda miegyéb. Nem épp az átlag embernek találták ki azokat.

Mindenesetre elviekben a legritkább erősitőktől a legújabbakig, ha valaki csinál egy jó capture-t vagy akár mi is csinálhatunk magunknak egy nekünk kedvelt erősitőről, akkor mint egy fotó, az adott állapot megörökitsére kerül, sokak szerint a lehető legjobb formában, és akkor az ember élvezheti. Itt ami előny az hátrány is, sokak szerint pont ezért tud nagyon közel lenni az igazihoz, cserébe nem nagyon testreszabható. Ez nálam vegyes, mert valahol az van bennem, hogy valós felhasználásnál, az első pár hét után az ember, legalábbis gyakorláshoz(most itt komolyabb zenészeket nem veszek figyelembe, aki felveszik, zenét szerez, bandában játszik, mert ott nyilván más a use case), nem igazán variálja a beállitást annyit, talál egy jót aztán azzal halad tovább. Azért egy adott erősitő capturenél van, hogy 20-30 fajta van, ilyen olyan beállitások, főleg a népszerűbbek, drive, hi-gain kategóriákon belül is, clean esetén meg edge of breakup és társai. Szóval azért van alternativa, és ha őszinte akarok lenni, jó esélyt látok, hogy ebben a húsz - harmincban simán benne van az is amit jó eséllyel belő egy gyakorló a használatának X éve alatt.

Másrészt viszont van egy eszköz ami limitálja az embert. Ez valahol jó mert nem esik a választások tömegének csapdájába, de közben rossz mert lehetősége sincs variálni. Maga az eszköz egyébként nekem nagyon tetszik abból a szempontból, hogy igy ha valaki ért hozzá felveheti akár a saját erősitőjét is, és az biztos olyan lesz ami neki tetszik. Aztán meg maga az eszköz kompakt, könnyű, interface-ként is szolgál, hangfal, fejhallgató mehet bele, más nem is kell hozzá, szóval csupa pozitiv, a szoftveres megoldáshoz képest vannak fizikai potik, ráadásul van benne beépitett noise gate, compressor és reverb is. Nem sok, de nem rossz, ezek elég hasznosak. Talán Tuner is van ha nem tévedek.

És tényleg pici, könnyű, elfér egy hátizsákban is, a gitárral és egy fülessel teljes értékű lehet kb bárhova. Plusz sok modellnél DI opció is elérhető, tehát ha FRFR megoldásra vagy fejhallgatóra kötjük betehetjük a nekünk tetsző cab simulationt ha pedig erősitőbe mennek vagy PA akkor ki lehet venni az IR-t és szépen működik vele is. Szóval valljuk meg a világ legnépszerűbb erősitő ezzel elérhetővé válnak, elég jó hanggal még a ritkábbak is, a potenciál szerintem óriási ezen az áron (Hasonló eszköz pl a Kemper, lényegesen többért, mondjuk jön olcsóbb de az is több), az új One pedáljukról nem beszélve, ami lényegében ugyan ezt tudja. Ami a gond, a nagy szórás, van ami nagyon jó, amik sokszor fizetősek, az eredeti amit ad a cég az azért kevésbé, és van egy weboldal ahova meg bárki feltehet bármit, itt meg nagyon válogatni kell, erősen keresgélős. Cserébe ha tetszik egy hangzás az ember csak letölti és használja, nem kell neki belőni a dolgokat, valahol könnyebb (kéne, hogy legyen). Szerintem alapvetően elég jó potenciálja van, arról nem is beszélve, hogy a hardver kb ingyen van ha azt nézzük mert a hozzá járó Amblitube 5 és Tonex Max önmagában kiteszi az árát, csak a szoftver. (Na de ugye ha közben meg nem használjuk a beépitett hangokat mert annyival jobb egy-egy netes ingyenes vagy épp vásárolt akkor hiába). Elvileg nem rosszak a beépitett hangjaik sem.

Ez csupa jó, de szerintem vannak hátrányok is, ezért vagyok dillemmában. Egyrészt nincsenek effektek, ez persze nem a világ, lehet külön pedált venni, sok megoldás van, valahol áthidalható és az ár jó, sokaknak van is otthon valami, szóval ez elengedhető lenne. Viszont ami engem zavar az a felület, és nem is feltétlenül csak az eszköz, de a szoftver. Szerintem abszolút tanulható, de cserébe nem túl felhasználóbarát, nem túl intuitiv, főleg ahhoz képest, hogy valahol egy egyszerű dologról beszélünk egy modellezővel ellentétben, legalább is, ami a usert illeti. Nem tetszik, hogy a hangokat nem lehet róla leszedni, vagy átváltani egy külön profilra ami üres, nekem átláthatóbb lenne csak az általam választott hangokkal. A külső capture importálás bonyolultnak tűnik, a felület kicsit kusza, össze vissza.

Szóval alapvetően nem a legjobb, kis tanulással azért elsajátitható, de az ember nem akar küzdeni a készülékével, én szeretem ha valami könnyen, egyszerűen megy, nem kell a neten keresgélni, agyalni, hogy akkor, hogy is kell. Értem én, hogy nem várható el, hogy nulla tanulással menjen, de szerintem lehetne ezt jobban is azért. Nekem főleg ez a két dolog ami lebeszélne róla, de ajánlom mindenki figyelmébe, főleg használtan.

Line 6 HX Stomp

A tonex-el ellentétben itt nem profilozásról van szó, hanem lényegében egy modellező eszközt kapunk, rengeteg funkcióval és modellel, van pár nagyobb testvére, ez lényegében a belépő kategória, árban húzósabb mint a Tonex, lényegében majdnem duplája. Itt ugyan elkerüljük, hogy bármit rá kelljen tenni, nem is nagyon lehet ha jól értettem, a cég mindent megoldott helyettünk, a legnépszerűbb erősitők benne vannak, igazából van minden ami kell Fender Twin Reverbtől kezdve Vox AC30, Marshall JC800, Mesa Boogie IV, Soldano SLO és minden is. Ha lehet hinni az infóknak elég szép hangja van, de a Tonex valamivel pontosabb, jobb, cserébe kevésbé testreszabható.

Mivel modellező lényegében az egész erősitőt modellezi, a felépitését, áramkörök stb, és emiatt az összes beállitás elérhető, mindent megtehetünk vele amit az erősitővel, nem köt minket egy-egy beállitás. Valahol kevésbé rugalmas mint a Tonex, máshol rugalmasabb, nézőpont kérdése. Alapvetően, hogy nem kell és nem lehet capture-t keresni hozzá valahogy könnyebbség, fix opciók vannak elérhetőek, viszont azokat a végtelenségig lehet szinte variálni, szóval ki-ki mondja meg melyik frusztrálóbb és a lehetőségek ilyen méretű tárháza mennyire kelti az emberben a választás paradoxonát az egész. Arról nem beszélve, hogy az ember a teljes láncot testre tudja szabni valamilyen értelemben, egész apró részletekig. Itt is állitható, kivehető, hozható saját IR, ők is adnak jó párat, szóval rengeteg opció van ha studió monitorra vagy fülesbe játszanánk, nagyon sok van a neten is, sok elég jó elérhető.

Plusz amiről itt nem beszéltem és hatalmas plusz, ezért is húzok jobban ebbe az irányba, azok az Effektek. Lévén, szinte az összes effekt ami az ember eszébe jut elérhető, persze kis túlzással. Gyanitom, hogy azért nem egyenlő az analóg, jobb digitális effektekkel a hangzás teljesen, de mennyi is egy effekt? Legalább 30 körül mozognak, a jobbak simán vannak száz felett is, szóval megint csak kompromisszum, de a pénztárcánk megköszöni. (Ha jól rémlik ezek a számok: 72 amplifier models, 194 effects, 37 speaker cab models, and 16 microphones). A kezelőfelület itt sem egyszerű, összességében nekem picit jobban kialakitottnak, átgondoltnak tűnik, de bőven bonyolultabb mint a Tonex, csak kicsit valahol jobb is, átláthatóbb, de ez is tanulós, nem is kicsit, szerintem egyszerűbb lehet megtanulni a Tonex-et ehhez képest, még a kézikönyv is hosszú. Ellenben ha egyszer megtanulja, és az ember együtt tud élni ezekkel a hangokkal amit lemodelleztek, rosszabb nem lesz a hangja soha, lehet, hogy jön ki jobb, de ezt tartani fogja, rendelkezésre áll majd az összes nagyobb ismert erősitő, az effektek nagy része amire szükségünk lehet, hangfalak, mikrofonok stb.

Ami miatt engem jobban meggyőzött és erre húz a szivem, az az a tény, hogy ha valaki képes együtt élni a hangjával és azzal, hogy biztos nem tökéletesen egyező, de elég jó, és elég közel áll, akkor egy olyan eszközt kap, amivel tizenévekig el lehet lenni egy hobbista számára, bármilyen műfajban megállja a helyét, és nem kell többet költeni. Emberfüggő, de nekem nyúlt egy kis biztonságot a tény, hogy ezzel le is állithatja a költekezési mániát az illető és nem azon kell agyalnia, hogy úh, de jó lenne egy ilyen effekt, egy olyan pedál, egy új erősitő. Szerintem, és ez persze részben igaz, de valahol ideális lenne, és most kövezzetek meg, ha az ember gitározása, gitározásból állna és nem vásárlásból. A hangszerekkel kivételt teszek persze, meg értem azt is, hogy egy-egy eredeti erősitő vétele is lázba hoz mindenkit, de sokszor nem logikus döntés se anyagilag se semmi.

Arról nem is beszélve, hogy a Tonex mellett ez is megállja a helyét otthon, vélhetően az egyik legjobb hangzás lesz szobába és otthonra fülesen, kis hangerőn a többi opcióhoz képest (Pl. Boss Katana), de használható koncerten is, leválthat egy egész láncot, el lehet vinni a barátodhoz, a nyaralásra vagy amit akarsz, és egy zacskó chips helyét foglalja az asztalodon. Ezt szerintem nem elhanyagolható, és ebben az árfekvésben nem igazán találtam bármi hasonló alternativát, főleg úgy, hogy tényleg sokak szerint hangzásban közel áll a Tonexhez meg az eredeti erősitők hangjához, de persze ezt ki ki döntse el maga. Továbbá mindkettőnél lehetőség, hogy ha annyira zavarja az embert a hang ami egy studió monitorból jön vagy fejhallgatóból, akkor be lehet kötni erősitőbe, be lehet kötni egy power amp és egy láda párba, és máris valódi erősitőhöz hasonló hangzást kapunk.

Szóval jelenleg nálam, és drágább dolgokat is figyelembe vettem ami a keretembe bőven nem férne bele (Quad Cortex, Kemper AxeFX, nagy Helix stb.) mindent megnézve, még mindig ez a kettő van a Top 3-as lista elején.

Ennek ellenére még vacillálok, agyalok, de ma kipróbáltam a HX Stomp-ot, és azt kell mondjam, elég meggyőző volt, főleg ha az ember olyan valamit keres ami kiszolgálja, ami kicsi, jól szól otthon és rugalmas lehetőségek terén. És mindent összeadva, ennek, ahhoz képest hogy mit nyújt, már hirtelen nem is annyira horror az ára.

Hosszúra sikeredett, de gondoltam, hogy hátha valakinek hasznosak majd a jövőben a tapasztalataim a kereső által, hozzáteszem ez saját vélemény, főleg videók, keresgélés meg kis hallgatózás után.

Ettől függetlenül szivesen meghallgatom, hogy mi erről a véleményetek, no meg ki milyen multi effektet venni jelenleg, kultúrált keretek között szivesen beszélgetnék is róla ha valakinek van véleménye, akár mellette, akár ellene.

Pl. Goose-T, mire gondoltál, te mit vennél? "Bármilyen modern modellezős multieffekt?"

Közben most, hogy egy fél könyv idekerült hozzátok :B , megnézek pár videót az általatok ajánlott dolgokról, egyelőre még az információgyűjtés mellett vagyok, mert tényleg olyan valamit szeretnék amit megveszek és kiszolgál és nem kell keresgélnem meg költenem most erre egy darabig, csak játszanom, élveznem a zenét, tanulnom, na meg azt az egy eszközt betanulni, úgy, hogy az eszköz tudjon alkalmazkodni a változó körülményekhez (ha netán egyszer fellépnék valahol, ha lehet hangoskodni mégis, ha el akarom vinni stb. stb.)

Köszönöm ismét mindenkinek a véleményét.

Edit: tördeltem még kicsit mert szörnyen néz ki :DDD

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#58030) Goose-T válasza freelanced (#58029) üzenetére


Goose-T
veterán

Hotone Ampero, Harley Benton DNAfx GiT Pro (nekem ez van), Line6 Pod Go, Valeton GP200, Mooer GE1000 stb. A magasabb árkategóriákban nem nagyon vannak jelenleg új fejlesztések, én azt hagynám. Talán a Fender Tone Master Pro, de annak meg kemperi magasságokban van az ára.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58031) arnyekxxx válasza freelanced (#58029) üzenetére


arnyekxxx
veterán

hogy mit tud a ToneX és tetszik-e azt kiprobálhatod a szoftverrel, ugyanazt tudja mint amit a pedál.

Gain, hangszin nem pont ugyanúgy működik mint az eredeti erősítőn, de ha a jó hang a lényeg akkor ez tök mindegy.

(#58032) benedekco válasza freelanced (#58029) üzenetére


benedekco
addikt

Yamaha THR?

Modellezős pedálok, kb bármi innen, ficsőr listát megnézed, azt jó napot. Ami kell azt veszed, hangra kb tök mindegy mert vagy mind szar vagy bármelyik is jó :D Ez vallási csata.

- ócsó
Valeton GP-100
Line 6 M5
Hotone Ampero
Nux MG-30
Valeton GP-200
Mooer GE200

- drágább
Headrush MX5
Mooer GE250
Mooer GE1000
Zoom G11
Boss GX-100
Line 6 Pod Go
Boss GT-1000CORE
Hotone Ampero II
Line 6 Helix HX Stomp

- qrva drága
Headrush Prime
Neural DSP Quad Cortex
Fender Tone Master Pro
Kemper

Ezzel sokat segítettem ugye? :DDD
Amúgy ennek a Leo Gibson nevű tagnak vannak egész jó összehasonlító anyagai. Talán ez segít :D
Ilyen poénok is vannak nála. - NUX Mighty Plug PRO vs SOLDANO SLO 100: which is which?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#58033) FockeWulf válasza lacibattya (#58023) üzenetére


FockeWulf
tag

Szívesen segítek olyan dalnál amit esetleg én is úgy-ahogy eltudok játszogatni, ha van ilyen jellegű kérdésed írj bátran, ha tudok segítek. De szerintem itt a fórumon messze nem én vagyok arra a legalkalmasabb ember, hogy oktató anyagokat készítsek. Eleve felszerelésem sincs hozzá, néha így "krumplival és kaputelefonnal" készítek gitározós videót, de ezek, azon kívül hogy megmutatom pár ismerősnek, vagy esetleg belinkelem ide fórumra, meg persze sokat lehet tanulni is magamat visszanézve h hol szól sz@rul...ezenkívül másra nemigazán jók, mert csapnivaló a hangminősége. Kéne rendes mikrofon vagy hangkártya...stb. A másik meg hogy a tudásom is igencsak foghíjas, mind technikailag mind elméletileg. Vak vezetne világtalant.

(#58034) freelanced válasza benedekco (#58032) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, megnézem ezeket. :B

arnyekxxx

Köszi neked is.

Valaki esetleg hallotta már a tonexet és a hx stompot egymás mellett?

Más:

Elektromos gitárhoz és basszusgitárhoz akár a Tonex akár a HX Stomp mellé melyik megoldás lehet a legjobb hangzás terén? Ezeket látom opciónak

Fender Tonemaster FR-10
Harley Benton GPA-100 + Harley Benton G112
Valamilyen erősitő és annak a Power Amp csatlakozója (de milyen, Boss Katana?)

Ami nekem itt kérdéses, hogy hangban mi szolgál legjobban ki, főleg halkan, no meg, hogy egyáltalán basszusgitárral megszólalna-e értelmesen, okozna-e gondot bármelyiknek. Pl a Fender csak 75Hz-ig megy le.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#58035) consono válasza freelanced (#58034) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem ezekkel halkan minddel gondban leszel. A mostani monitor hangszóród tökéletes lehet bármilyen modelezőhöz.

"In God we trust. All others must bring data"

(#58036) Alexios válasza freelanced (#58034) üzenetére


Alexios
veterán

Ha halkan akarsz játszani teljes overkill ilyen nagy ládákat venni. Egyrészt feljebb azt írtad fülhallgató fontos szempont, oda máris nem kell láda, másrészt ha halkan akarsz játszani nem fog tudni annyi levegőt mozgatni egy ilyen láda hogy jól is szóljon, hiába frfr ezek közül némelyik, a poweramp meg a rendes 12" hangszóróval teljes tévút halk játékhoz.
Fejhallgató + studio monitor esetleg pg spark mini vagy ilyesmi.

(#58037) Goose-T válasza freelanced (#58034) üzenetére


Goose-T
veterán

Annyival kiegészíteném consono-t, hogy érdemes venni a monitorokhoz egy kiegészítő szubládát (pl. ezt), és akkor már abszolút mindenre elég lesz.

Ha a multieffektet a monitorokra kötnéd, akkor még érdemes beszerezni egy monitorvezérlőt is, hogy ne kelljen állandóan átdugdosni a dolgokat, egy ilyenen egy gombnyomással tudsz váltani a bemenetek közt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58038) X2N válasza benedekco (#58032) üzenetére


X2N
senior tag

NUX Mighty Plug PRO vs SOLDANO SLO 100: which is which?
Azért itt eléggé hallani hogy B az igazi Soldano...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58039) X2N válasza freelanced (#58034) üzenetére


X2N
senior tag

HX Stompot vennék, az a cucc már "bizonyított" mint a Fractal...
Mellé ládának ZÁRT Peavey 112-6 CAB ha metált is akarsz játszani...
Végfok lehet az a HB végfok amit kinézél, bár annál van jobb is drágábban.
Persze ez már otthon gyakorláshoz teljesen overkill, fellépésre is simán elég.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58040) X2N válasza X2N (#58039) üzenetére


X2N
senior tag

Az a baj hogy ami megvennék magamnak az nem igazán fejhallgatós megoldás, mint a HX Stomp vagy Ampero II, a sima Ampero-n van fejhallgató kimenet, bár ez egy régebbi széria.

Ctrl+Alt~Del-t kérdezd mert ő végigjárta most ezt a Positive Grid Spark/Katana/Ampero/Fullcső fej+Láda vonalat nemrég. Nekem az újabb multieffektekkel nincs tapasztalatom, de ha fejhallgató kimenet mindenképp szükséges(este gyakorláshoz pl), az inkább belépő kategóriás multikban lesz megtalálható. Ebből a szempontból jobban jársz egy audio interface-el és pluginekkel. Nem kelll már hozzá DAW-sem, csak elindítod mint standalne progi és gitározol, van benne hangoló stb.próbáld ki pl ezt a MK2C+-t(ezzel kb mindent is meglehet csinálni...) ingyenes változatba egy normálisabb interface-el aztán jelezz vissza h szól.
Ilyen digitáis Fender kombót 100% hogy nem vennék, nekem 4x12-es zárt láda van az megszólal a 8 húros elektromos gitárral, de ez nem esti gyakorlásra alkalmas setup...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58041) Alexios válasza Goose-T (#58037) üzenetére


Alexios
veterán

Ez a monitorvezérlő hiányzott az életemből köszi a linket, jelenleg usb-n van gépre kötve a quad cortex, aztán gépen keresztül küldöm ki annak a jelét a monitorra(ami interfacere van kötve), de ez egy sokkal jobb megoldás :D
#58040 X2N : Ampero II-n is van fejhallgató kimenet amúgy

[ Szerkesztve ]

(#58042) X2N válasza Alexios (#58041) üzenetére


X2N
senior tag

Jaj tényleg, ott van az oldalán ;] Az a baj hogy rengeteg lehetőség van, opció paralízis 120%-on, aztán ha megveszed valamelyik kütyüt lehet hetekig állítgatni...ez a baj a modern kütyükkel, ezért nem veszek új telefont se, nem tetszik az újabb android verzió se már.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58043) X2N válasza lacibattya (#58028) üzenetére


X2N
senior tag

Tessék hallás utána leszedni és tabot készíteni róla :D Az fejleszti igazán a a készségeket.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.