Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9505) Eastman válasza sajtee (#9499) üzenetére


Eastman
őstag

C


(Itt a gyűrűs ujjbegyével egyszerre fogod az A húrt és tompítod a vastag E-t, úgy, hogy csak picit hozzáérsz. ;) )

F Csak "átbillented" C-ről.


(Itt foghatod az A húrt is a D-vel együtt gyűrűssel a 3. fekvésben. A mutatóujjad két húron dolgozik. Én ilyenkor hüvelykujjal tompítom a vastag E-t.)

G


(Jó G-s képet nem találtam, ez a G7. Nem baj, úgy lesz G, hogy a mutatóujjad felemeled és kisujjal fogod a vékony E húrt a 3. fekvésben. Vili?)

Így C-F-G váltásnál alig mozdulnak el az ujjaid, kevesebb a meló; ez a lusta gitározás.

Amúgy, ha lehet, úgy fogd az akkordokat, hogy a kisujjad vagy a mutatóujjad sokszor szabad legyen. Ez azért jó, mert kalandozhat kicsit a húrokon = bővíthetőek az akkordok. Hetesek, kilencesek lesznek így. ;) Én pl. az E moll-t csak a középső ujjammal fogom. Az A és D húrt együtt, ennyi. Három ujjam szabad, lehet még belőle bármi... ;)

Az akkordváltásoknál érdemes mindig agyalni, hogy hogy' egyszerűbb. Látod, tiszta lazsálás bal kézzel ez az intro is. :D Gondolod Slash bekávézva Satriani magasságokba vitte a slágereit? Hát nem. ...mégis jó.

[ Módosította: 7 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.