Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40951) kemotox válasza espista (#40949) üzenetére


kemotox
addikt

Amekkorára beállítod.

(#40952) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Valaki tudna linkelni olyan oldalt ahol a Fender és Squier gitárokat csekkolhatjuk le a számuk alapján?Én beírtam egy párat, de egyik sem sikerült, köszi.

(#40953) benedekco válasza fecaga21 (#40952) üzenetére


benedekco
addikt

Ez esetleg segít?
Vagy ez?

szerk:
A második nekem működött a classic vibe-al.

re: (#40949) espista
Itt a hivatalos rizsa, nem túl értékelhető, de ez aszongya: Humbuckers 1.6 mm - 1.6 mm
De nekem ez elég közelinek tűnik így elsőre. De nincs kőbe vésett szabály.
De le kell fogni a húrt úgy mérd ahogy Nap mondja.

Amúgy ha túl közel hozod a húrhoz beleszól az intonációba, meg elvesz a lecsengésből, mert a mágnes megfogja a húr rezgését. Ha távol viszed akkor csak alacsonyabb lesz a jeled és ha erősíted a jelet akkor zajosabb maradhat a hangod. De én úgy vagyok vele, hogy az keésbé rossz ha távol van minthogy közel.

re: kemotox
Wow. Szerintem baromi nagy segítség volt most ez. :R

:U

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40954) kemotox válasza benedekco (#40953) üzenetére


kemotox
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#40955) fecaga21 válasza benedekco (#40953) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Igen a második működik, azt írja, hogy 2018-as és Indonéziai, de máshol nem találtam meg sehol így kicsit beparáztam,hogy mit vettem.

(#40956) benvolio


benvolio
őstag

Sziasztok!
Az létezik, hogy egy gitárnál nem lehet az oktávot beállítani? Magasabban szól az összes húr és tovább már nem tudom állítani.

(#40957) Goose-T válasza benvolio (#40956) üzenetére


Goose-T
veterán

Teljesen hátratoltad a húrlábakat? Ha igen, akkor a húrkészlet kuka, próbáld meg másfélével.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40958) benvolio válasza Goose-T (#40957) üzenetére


benvolio
őstag

Igen, teljesen hátul van. Új D'Addario EXL120 09-42-es van rajta. Milyen másikkal próbáljam?

(#40959) espista válasza fecaga21 (#40955) üzenetére


espista
senior tag

@benvolio: A nyak görbesége, egyenessége bele tud szólni. Ha nagy nyak íve, akkor az simán okozhat ilyet.
@kemotox: :((
@benedekco: Köszi. Nem értem, hogy miért nem elérhető náluk minden hangszerük doksija direktben!?

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#40960) nap válasza benvolio (#40958) üzenetére


nap
addikt

Milyen gitár?
Ha Les Paul jellegű, akkor tízessel.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40961) benvolio válasza espista (#40959) üzenetére


benvolio
őstag

Igen, olvastam a beállításoknál, de az ránézésre rendben van.

#40960) nap: 10-46-ost? Stagg i300 a gitár.

[ Szerkesztve ]

(#40962) benedekco válasza benvolio (#40961) üzenetére


benedekco
addikt

Húrlábak eresztése emelése segíthet. Nyakat meg már mondták. Mi van ha egy olcsó alap daddarioval próbálkozol? Vastagabb húr esetleg, persze szeretné az ember ezt elkerülni, de talán. Tremoló leültetése vagy emelése esetleg?

Ja meg figyu, nézd meg hogy a csavar felcsücsül-e rendesen a híd végére. van, hogy megfeszíted de lesz ott egy hézag mert nem csúszik a helyére, olcsóbb hangszereknél van ilyen probléma, ilyenkor csak be a csavarhúzó, arra ráütsz és visszaütöd a helyére a csavart és nyersz egy kis helyet megint.




re: espista
nem értem én sem... lehet fent van valami al oldalon, néha olyan pdf-eket talál eldugva az ember náluk hogy öröm nézni, de néha meg semmi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40963) espista válasza benvolio (#40961) üzenetére


espista
senior tag

A ránézés lehet, hogy kevés. Tegyél egy kápót az első fekvésre és fogd le a húrt annál a bundnál, ahol találkozik a nyak a testtel. Középen kb 0,25 mm távolságnak kell lenni a húr alsó széle és a bund teteje között. Ha annyi, akkor jó, akkor máshol kell keresni a hibát. Öreg húr is okoz ilyen anomáliát. Nekem a stratomnál volt már olyan, hogy ki kellett vennem a baba mögül a rugót is, de ez nálad nem áll fent.
@benedekco: Igen, a 65-ös jazzmaster katalógus az bezzeg fennvan. :-)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum!

(#40964) benvolio válasza benedekco (#40962) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi, az E1-et sikerült pontosan beállítani, de majdnem koppon van a húrláb. A többit majd holnap újra átnézem. Úgy gondolom az E6-nál ha levágok a rugóból az még segíthet, de szabad ilyet csinálni?

(#40965) benedekco válasza benvolio (#40964) üzenetére


benedekco
addikt

Szabad nem szabad? Mindent szabad, de nem feltétlenül a legjobb megoldás.
Keress egy kisebb rugót, vagy próbáld helyettesíteni valamivel ami befér oda. Ha megvágod és egy másik húrt teszel rá akkor lehet rövid lesz és hosszítani már nem olyan egyszerű mint rövidíteni. Esetleg egy pici gumitömítést odatenni helyette, vagy valami ilyesmit?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40966) benvolio válasza benedekco (#40965) üzenetére


benvolio
őstag

Én is ilyesmire gondoltam, kipróbálom. Köszi!

(#40967) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!
Régi álmom egy B. C .Rich Warlock... és most lehetőségem van venni egyet.
Nem satus / floyd-rose-os, használt. 80-90k között megérheti?
Próbálkoztam keresgetni a neten, de nem nagyon találtam, illetve egyet nagyon gyanúsan olcsón (40k-ért), arra nem merek ráharapni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#40968) Goose-T válasza cappa72 (#40967) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem biztos, hogy gyanúsan olcsó, inkább reális az a 40 ezer, ha Bronze szériás. Az utóbbi években mélyrepülésben volt a B. C. Rich, és a legolcsóbb gitárjai újonnan a 60-70 ezres kategóriába estek be. Totál kommersz cuccok voltak: egyszínű egyszerű fényezés, hárs test, csavarozott juhar nyak, gagyi hardver, távolkeleti gyártás (de nem koreai vagy japán). A formán kívül semmi nem emelte ki a tucatgitárok közül. A Platinum széria talán kicsit jobb volt, meg voltak neck-thru változatok is, azok elég vagányak. Össze is roppant a cég, most próbálják újradefiniálni magukat nagyon csiricsáré custom cuccokkal, biztos jött valami új befektető.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40969) cappa72 válasza Goose-T (#40968) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oh... Köszi!
Amit vennék a Platinum series, koreai gyártmány még a '90-es évekből; csavarozott nyakkal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#40970) arnyekxxx válasza benvolio (#40964) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha minden kötél szakad akkor a húrláb csavarjait is hátrébb fúrhatod annyival, hogy kényelmesen állíthatóvá válljon az oktáv

(#40971) Berreh válasza arnyekxxx (#40970) üzenetére


Berreh
tag

Ha jó képet találtam, tremolós gitár, az nem lesz egyszerű.
Talán rövidebb húrláb babákat kellene keresni ...

(#40972) arnyekxxx válasza Berreh (#40971) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha van neki hely (mert a gyárban elbszták és előrébb fúrták a likakat) akkor 2 perc, nyilván ha fizikailag nincs hely az átalakításhoz akkor nem fog működni.

(#40973) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Ezt is ki kellett próbálni :DDD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40974) Goose-T


Goose-T
veterán

Megérkezett az új gityóm:

Ha lesz újra munkám, akkor majd megveszem bele a Fishman Fluence szettet, és teszek rá egy égszínkék gyöngyházas koptatólapot is, hogy feldobják, mert ez így most elég uncsi.

Egy légitársaságnál dolgoztam tegnap délig alvállalkozóként, és érthető módon kb. 80%-os azonnali leépítést léptek meg. Ha vége lesz a járványnak, és újra repülhetnek a repülők, akkor elvileg mindenkit vissza tudnak venni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40975) fattyu válasza Goose-T (#40974) üzenetére


fattyu
veterán

sajnálom uram. Kitartás és remélem átvészeled.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40976) benedekco válasza Carlos Padre (#40973) üzenetére


benedekco
addikt

Erről egy kicsit több infót megosztanál? Érdekesnek ígérkezik.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40977) Goose-T válasza fattyu (#40975) üzenetére


Goose-T
veterán

Semmi gond, szerencsére van pár hónapra elegendő tartalékunk. Amúgy is programozó vagyok, ha nem vennének vissza, akkor is találnék munkát. :) Tisztán pénzügyi racionalitásból halasztottam el a pickup-beruházást.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#40978) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Régen sokat szórakoztam a Guitar riggel, nagyon jó feature hogy ha egy mp3-at beletoltam, akkor fel-le lehetett hangolni félhangonként úgy az egész számot, hogy nem a pitchet b*szkurálta el, hanem ténylegesen csak a hangolás változott, így tök különböző számokat tudtam gyakorolni ugyanazzal a hangolással.

Viszont már nincs mp3-am egy darab se :D Újra elővettem a gitárt így az unalmas időkre, és szeretnék ezzel szórakozni, a kérdésem az, hogy tud-e valaki arra megoldást hogy a Spotify-t "beleirányítsam" bemenetként úgy, mintha az mp3 lenne?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#40979) NeoPampalini válasza updog (#40978) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nem tudok róla. Sima file lejátszó van benne, nincs külön input/effekt/tool ilyesmire.

Ha nem akarsz mp3-at, akkor a legkönnyebben úgy lehetne megoldani, hogy egy DAW-ban két track-et használsz:

1. Guitar Rig (VST pluginként) - ezen használod a gitárt
2. egyéb bemenet - régen volt olyan Windows-on, hogy Virtual Audio Cable, azzal "össze lehet kötni" a böngészőt a DAW alkalmazással - természetesen erre is rá lehet tenni egy Guitar Rig-et, de nyilván ilyenkor nem a tape deck-et fogod tudni használni

(#40980) Enton


Enton
addikt

Playing the CYBER BASS

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#40981) NeoPampalini válasza Enton (#40980) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Hát, nekem elsőre nem esett le, hogy minek ezt ennyire túlbonyolítani, erre bevágták annak a szerkezetnek a képét... Najóvan :DDD

(#40982) bot1978


bot1978
senior tag

Nincs esetleg valakinek egy patika solo deko-ja ami felesleges és szép még a fényezése? Úgy értem elmegy ajándéknak?
The Yardbirds nótákat játszott régen az öreg.
23.-án van a szülinapja, addig kéne kitalálnom valamit, csak most beütött a járvány, szóval nem könnyű....

(#40983) Carlos Padre válasza benedekco (#40976) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Adott egy minden szempontból tanuló gitár, amiben van potenciál, masszív, nehéz test, de a nyak nincs kidolgozva. Hullámos, nincs síkba csiszolva, az inlay kilóg, kétszer csiszoltam be a bundokat de csak zörög, úgyhogy kiszedtem a bundokat, becsiszoltam , fel lett szépen polírozva. Jó kis tanuló projekt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40984) Alexios válasza Goose-T (#40974) üzenetére


Alexios
veterán

Fishman Fluence szettet nem fogod megbánni, igaz én hat húrosba vettem de odabasz :) én mai nap rendeltem egy Harley Benton Fusion-II gitárt, kíváncsi vagyok mit tud a "csúcs" HB, lesz mivel elfoglaljam magam így kötelező home office idején :))

(#40985) Tommyka21 válasza Alexios (#40984) üzenetére


Tommyka21
tag

Na ez érdekes lesz.
Fusion II Roasted HH verzió:D?
Azok tényleg jónak tűnnek...
Majd írj róla egy beszámolót :R !

(#40986) benedekco válasza Carlos Padre (#40983) üzenetére


benedekco
addikt

Szóval akkor ugyan azok a bundok mentek vissza? Vagy vettél bele újakat?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40987) Carlos Padre válasza benedekco (#40986) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem, új megy bele, a régi már kétszer lett csiszolva és a kiszedés sem tett jót nekik. Nehéz lefotózni telefonnal, de szép sima lett.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40988) nap válasza Carlos Padre (#40987) üzenetére


nap
addikt

Az ott tényleg egy horpadás a fogólapon, a hüvelykujjadnál?
Elég durva volt elsőre a fénykép, biztos túl sok mesterlövészes filmet láttam mostanában... :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#40989) NeoPampalini válasza nap (#40988) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Az csak árnyék. :D

(#40990) Gaborkik


Gaborkik
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Hohner -Rockwood LX90 Strat gitárom.
Sosem voltam elégedett a torzított hangzásával, egy Roland 405 Combóm van mellé.
Kérdés:
- Van értelme/ lehet a gitárt feltuningolni minőségi alkatrészekkel ?
- Szerintem az erősítő sincs a top-on hangzásban, régóta szemezek a Marshall MG 30 DFX-el, szerintetek ez jó ötlet ?
Felhasználás: Otthon gyakorlás, amit a tompa, doboz hangzás miatt régóta nem csinálok.
Eddig a húrokat cseréltem Ernie Ball-ra, ez hozott javulást, illetve a gitárt és az erősítőt is használtan vettem lehet sosem voltak rendesen beállítva én csak a hangolásra figyeltem.
Köszönöm szépen!

(#40991) Plazmacucci válasza Gaborkik (#40990) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem itt a gitár a gyengébb a szettből. Ráadásul torzított hangokat keresel, ez meg egy single coil strat. Gitárt mindenféleképpen upgradelnék, minimum egy olyanra, ahol humbucker van a hídnál. Aztán ha ez megvan, utána erősítőt, bármilyen olcsóbb modellezőset, ahol van sok féle torzított hangszín. Zsebbenyúlós projekt lesz. Gitárt használtan 60 körül már lehet kapni, nem is rosszakat, belépő szintű fix hidas Ibanezeket, Epiphoneokat, stb. Erősítőre azt mondanám, hogy maradsz a Rolandnál, valami Cube 30 vagy haonló, ahol már modellezős az előfok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40992) Gaborkik válasza Plazmacucci (#40991) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Köszönöm az infókat!
A keretet kb. 100.000Ft, amiből a kinézett Marshall és társai 30 körül mennek.
Van esetleg javasolt/kerülendő a 60-80.000 Ft-os tartományban mondjuk az Epiphoneból ?
SG/LP/Strat forma ami igazán érdekelne vagy ezekkel már túl sokat akarok ? :D

(#40993) Plazmacucci válasza Gaborkik (#40992) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én azt mondanám egy megkímélt LP standard minden pénzt megér. Lehetőleg minél régebbit, azokban még volt anyag és összeszerelési minőség. Lehangolni nem nagyon érdemes, egy hangot még könnyen elvisel, de a rövid menzúra miatt nem egy metál balta.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40994) benedekco válasza Gaborkik (#40990) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem Roland Cube 30-am van ,szerintem marha jó. Igaz van előtte egy Zoom G3 ami nem egy nagy kaland, de azért egész jól el lehet vele marháskodni és egyelőre nem érzem a kényszert hogy leváltsam.
Én nem értek egyet a feltétlen humbuckerrel, Hendrix is szingli sztraton játszott, és azért elég jól szól, de van egy tonna másik ember aki azon játszik és jól szól. A kérdés mit szeretnél hallani. Tökre lehet hogy csak egy jobb multi kellene vagy egy rendes láda, mint pl egy Boss Katana. Én szingli párti vagyok, a humbikkal nem voltam eddig megelégedve, most hogy van egy prs-em imádom, a 85/15 humbik istenien szólnak. Ami még tetszett az az üreges testű hangszerek hangja humbuckerrel, de sima LP Epik, szuper sztratok qrvára nem tetszenek hangra. Bias FX tudja manipulálni a gitár hangját és valamilyen módon emulálni más típusú gitárokat, pl ha van egy sztratod, akkor mintát vesz róla különböző állásokban majd ha ez megvan akkor tud belőle egy humbis hangzást csinálni, az más kérdés mennyire igazi ez a hangzás, de nagy a különbség.
Ha teheted vidd el a gityódat egy boltba, dugd rá egy erősítőre amit meg tudnál fizetni/kinéztél magadnak, aztán dugj rá egy humbis gityót és nézd meg mit szeretnél hallani. Esetleg több erősítőt is kipróbálhatsz. Imádni fogak a boltosok, de ez a dolguk.
Sok sikert hozzá' Esetleg ha megmondod nekünk mely gitárosok hangzását szereted és melyekre szeretnél hasonlítani, akkor lehet mi is jobban tudunk segíteni.

Carlos Padre:
Wow, szép lett! Ez mi is, egy Epi?
Youtube-on találtál anyagokat arról hogyan kell eltávolítani a bundokat? vagy valami könyved van esetleg? Szóval akkor csak felcsiszoltad a megklévőket, nem vesztettek sokat a vastagságukból? Sima jumbok vagy mediumok, esetleg valami más?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#40995) NeoPampalini válasza benedekco (#40994) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

"Youtube-on találtál anyagokat arról hogyan kell eltávolítani a bundokat?"

Erre válaszolok, mert én is csináltam ilyet (amúgy bőven elég 1-2 ilyen videót megnézni).

Igazából maga a bund eltávolítása nem egy nagy durranás, bár azt mondják, érdemes tudni előtte, hogy ragasztva is volt-e vagy sem, utóbbi esetben javasolt egy forrasztópákával felmelegíteni a bundokat. Nálam ez nem volt, így csak egy fogót használtam, leköszörültem a végét egyenesre, hogy aláfogjon a bundnak, és szép óvatosan kiemelgettem.
A titok az, hogy nem szabad kapkodni, vagy erőltetni, különben kiszakad a fa, és azt az új bund már nem fogja eltakarni.

(#40996) Alexios válasza Tommyka21 (#40985) üzenetére


Alexios
veterán

Nem teljesen, [link] egy ilyen lett mert ez raktáron volt. Egyszer rendeltem már egy ilyen fusion gitárt, és miután 6 hétig nem sikerült leszállítani inkább visszamondtam, szóval inkább biztosra akartam most menni :D

(#40997) Tommyka21 válasza Alexios (#40996) üzenetére


Tommyka21
tag

Na majd csekkolom, melóban nem tudom megnyitni.
Köszi :D!
Ezek a Fusionok jónak tűnnek, egy jó pickup szettel megszólalhatnak már :D...

(#40998) espista válasza Gaborkik (#40990) üzenetére


espista
senior tag

Én most vettem egy Vintage V100-as Les Paul-t. Nekem jobban bejött, mint az Epiphone, mert "C" nyaka van meg olcsóbb is. :-) Ja, és jó a hangja is.

Romani ite domum!

(#40999) Gaborkik válasza espista (#40998) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Az a helyzet, hogy a nagy nevek utáni márkákkal nem vagyok már tisztában, melyik ami jó valamire, melyik amelyikkel vigyázni kell, az Epiphone az egyetlen amiről tudtam hogy vannak jó modelljei is, a többieknél sötétben tapogatózom.

Nos a zene amit célnak tűztem ki, illetve eddig is próbálgattam:
Classic rocktól kicsit a heavy metal-ig. Led Zeppelin, Rolling Stones, GnR, CCR, ACDC, Motley Crue, Judas Priest, Iron Maiden

Mivel ezek nem egy gitár típuson vannak sejtem, hogy kompromisszumokra lesz szükség.
Köszönöm szépen a segítségeteket!

(#41000) Plazmacucci válasza Gaborkik (#40999) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Les Paul Epiből vagy az említett V100 ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.